„DE WAAG" Predikbeurten W. F. Happé wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting Stadsherberg Burgemeester installeerde BB wijk- en blokhoofden Bureau voor Huisvesting verplaatst naar een beter geschikte omgeving Haarlems verloofd paar gaat mee met Christchurchrace Kort en bondig J Raadsfractie van K. V.P. zal portefeuillewijziging bespreken J. A. Dal erevoorzitter van „Caecilia" „Uw burgerzin strekt velen tot voorbeeld" Lisse Haarlemmermeer Heemstede Bloemendaal Bennebroek Hoofddorp ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Mislukte recordpoging van estafetteploeg Trein ontspoord te Rotterdam Het Haarlemse college van Burge meester en Wethouders heeft in zijn giste ren gehouden vergadering de volgende taakverdeling vastgesteld: De Burgemeester: politie, brandweer, bescherming bevolking, verkeersaangele- genheden en alle zaken, die niet aan één der wethouders zijn opgedragen; Wethouder Geluk: onderwijs, lichame lijke opvoeding en sport, jeugdzaken, kunstzaken en vreemdelingenverkeer; Wethouder Angenent: sociale zaken en werkgelegenheid, sociaal voorlichtingsbu reau, energiebedrijf, waterbedrijf, reini ging (met centraal vervoer en ontsmet- tingsdienst), slachthuis, haven- en markt wezen, Hout, plantsoenen en begraafplaat sen en agrarische zaken; Wethouder Bakker: financiën, volksge zondheid, bureau beroepskeuze, nazorg, algemene personeelszaken; Wethouder Happé: openbare werken en volkshuisvesting (met inbegrip van het huisvestingsbureau), bouw- en woningtoe zicht, industrialisatie, middenstandszaken, volkscredietbank. Het ziet er, naar onze laatste gegevens, niet naar uit dat over deze portefeuille- terdeling grote moeilijkheden zullen ont staan. Weliswaar zal de fractie van de K.V.P. in een vergadering overleg over de situatie plegen, maar nu reeds is vastge steld en officieel bekend gemaakt, dat wethouder Happé in ieder geval de porte feuille van Openbare Werken en Volks huisvesting zal beheren, zal er practisch wel geen andere verdeling, behalve op ondergeschikte punten, te maken zijn. Nu trouwens de Openbare Werken-deskun- dige van de K.V.P.-fractie, de heer Van Velsen, niet beschikbaar is gebleken, kan de vraag worden gesteld of het enige zin heeft voor de K.V.P. om nu juist aan Openbare Werken vast te houden. Die voorwaarde schijnt aan mr. dr. Schreurs gesteld te zijn; aan de heer Angenent echter niet als eis, maar als wenselijkheid. Nu is het zo, dat wethouder Angenent, die 26 jaar bestuurder van de K.A.B. is geweest, zich op het sociale terrein onge twijfeld beter zal thuisvoelen dan op het bouwkundige. Hij is de eerste om dat toe te geven. Acht jaar geleden, toen na de bevrijding de portefeuilles voor het eerst verdeeld moesten worden, was er eigenlijk niemarfd die deze moeilijke materie be geerde. De toewijzing aan wethouder An genent geschiedde dan ook onder meer op ADVERTENTIE van hedenavond af geopend. Bij de aanvang van het seizoen hield het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" onder leiding van zijn beschermheer, de heer M. A. Reinalda, Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, een zeer druk bezochte ledenvergadering. Na de afhandeling van enkele huishou delijke zaken werd onder grote bijval van de leden een voorstel van het bestuur aan genomen, behelzende de benoeming van de heer J. A. Dal tot erevoorzitter. De installatie werd verricht door de heer Reinalda, die de vele verdiensten van de heer Dal voor „Caecilia" schetste. In de bijna dertig jaar van zijn bestuurslidmaat schap en de lange periode welke de heer Dal voorzitter was, was hij een leidende figuur met grote gaven van verstand en hart, een .man onwrikbaar aan zijn vaan del. Daarna heeft de heer Dal zijn eervolle onderscheiding aanvaard. De heer Nico Hoogerwerf gaf een over zicht van de plannen voor de volgende concerten en de daarop te zingen werken. de overweging, dat hij althans de enige in het college was die als bestuurder van een bond van woningbouwverenigingen al thans nog iets met Openbare Werken en Volkshuisvesting van doen had gehad. Bij alle critiek welke men wellicht op de gang van zaken in dfe sector zou kun nen hebben, mag men niet vergeten, dat de heer Angenent juist de moeilijkste tijd heeft doorgemaakt. De zon gaat over het gebied van de woningbouw juist een beetje op en dan is het natuurlijk niet prettig voor een wet houder juist op dat ogenblik zijn taak te moeten opgeven. In ieder geval kan de heer Angenent wijzen op de inderdaad snel voorbereide plannen voor de realisering van het extra bouwvolume in dit jaar en op de totstand koming van de uitbreidingsplannen „Delft- wijk" en „Zinnevelt". Ên het zal hem persoonlijk een grote voldoening zijn, dat Hout en plantsoenen onder hem blijven ressorteren, want men kent zijn liefde voor de natuur in de stad, zoals die nog onlangs tot uiting kwam door de opening van de kinderboerderij in de Noorderhout. De wereldrecordpoging op de 4 x 200 meter estafette dames, bij internationale wedstrijden van de Haagse Trekvogels, die op de Duinrustbaan werden gehouden is op een mislukking uitgelopen. Fanny Blan- kers-Koen, Gré de Jongh, Dicky van Dijk en Puck Brouwer brachten het tot 1 min. 42.1 waarmee zij een behoorlijk stuk van de 1.36,4 van de Russinnen verwederd bleven. Gemis aan overtuiging, slechte wis sels en het ontbreken var, het strijdelement waren wel de voornaamste oorzaken voor dit falen. STADSHERBERG IN ,.DE WAAG" VANAVOND OPEN. Wij vernemen van de heer A. H. Pomper, de eigenaar-exploitant van „Riche" te Zandvoort, dat de opening van zijn Stads herberg in het historische Waaggebouw op de hoek van het Spaarne en Damstraat te Haarlem vanavond doorgaat. Op het Maasstation te Rotterdam is van ochtend een trein, die naar Utrecht zou vertrekken, ontspoord. Drie rijtuigen kwa men naast de rails te staan. In een der rijtuigen ontstond een brandje, dat spoe- die door de brandweer was geblust. Ei- bevonden zich geen passagiers in de trein. In de Burgerzaal van het stadhuis zijn gisteren door de burgemeester van Haar lem, mr. P. O. F. M. Cremers, de elf wijk hoofden en 120 blokhoofden van de zelf beschermingsorganisatie der B.B. en hun vervangers, tezamen ongeveer 250 man, geïnstalleerd. Het aantal blokhoofden, dat voor Haarlem 136 behoort te zijn en het aantal van hun vervangers is nog niet ge heel compleet, dat van de tvijkhoofden en hun vervangers wel. De korte plechtigheid werd bijgewoond door de wethouders Angenent, Geluk en Happé, door de heer G. A. Suermondt, be stuurslid van de stichting Bevordering Be scherming Bevolking (de voorlichtingsorga nisatie in Den Haag, die een particulier karakter heeft), de rijksinspecteur West voor de B.B., de heer J. C. Lusannet de la Sablonnière, de provinciale adviseur, de heer Cramwinckel en hoofden van de B.B. uit kringen in de omgeving. ..Ik vind het niet prettig om u hier mid den in uw gezicht te gaan staan prijzen", zo richtte de burgemeester zich in een toe spraak tot de wijk- en blokhoofden, „om dat ik weet dat u dit ook niet prettig vindt. Het heeft iets schoolmeesterachtigs. Een schoolmeester kan dit tegenover zijn leer lingen doen omdat hij boven zijn leerlingen staat. Maar wat burgerzin en offer voor een goede zaak betreft wil ik u toch tot voorbeeld stellen aan de zeer welen, die denken: als ik mijn belasting betaal dan zorgt vadertje staat wel vóór mij en wan neer er wat gebeurt dan zal ik nog wel eens zien". Van het aantal wijk- en blokhoofden is, naar de burgemeester zeide, thans 90 pro cent aanwezig en wat het overige personeel betreft is er veertig procent blijkens het aantal getekende verbandacten. Zestig pro cent ontbreekt dus nog, „maar we hebben nog even tijd", aldus mr. Cremers. Tenslot te uitte hij de wens dat God verhoede, dat de training en ervaring ooit in practijk be hoeven te worden gebracht en dat zij, die zich aangemeld hebben, zichzelf met vol doening zullen blijven geven. Vervolgens werd het woord gevoerd door het Hoofd Bescherming Bevolking in Haar lem. de heer H. J. de Vries, die zeide dat op het stramien van de B.B. in Haarlem, waarop de lijnen reeds zijn aangegeven, moet worden voortgeborduurd om de figu ren in te vullen. Daar is nog veel aan te doen en er zal veel activiteit van de blok en wijkhoofden gevraagd worden, „maar eens hopen wij u burgemeester dit stramien ingevuld aan te bieden", aldus de heer De Vries. De burgemeester reikte daarna aan elk der wijkhoofden de aanstellingsbesluiten uit voor de vrijwilligers in hun wijken. Achtereenvolgens trader, naar voren om deze in ontvangst te nemen de heren J. W. ZONDAG 6 SEPTEMBER 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. H. Doop. 4: Consistoriekamer. Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Ds. H. Jonker, van Amsterdam. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. S. H. J. Voox-s. Noorderkerk. Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. P. J. Mackaay. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rijn, H. Avondmaal. Bakenes- serkerk. Vrouwestraat 9.30: Kinderkerk. Dhr. W. Th. Verbeet. 10.30: Geen dienst. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. T. P. Plantinga, 's Gravenhage. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Br. C. J. Oostenrijk. Jeugd- kapel. De diensten in de Jeugdkapel zullen Zondag 13 September weer aanvangen. Ge bouw v. Vrjjz. Herv., Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Hcidinga. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdagmiddag 3: Contactbijeen komsten met Gei-epatricerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbcspreking Broederkerk, Parklaan 34. Eglise Walloniie. 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz (Saint Cêne). 2.30: Reunion a Iepenrode: conférence par le pasteur André de Robert, de Paris. Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong: Dgan of Chichester. Ned. Herv. Evang., Pai-klaan 34. Woensdag 7.30: Ds. J. van Sliedregt, van Ede. Stads-Èvangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: L. Slappendel, Bo degraven. 7.30: Ds. J. v. d. Schors, Amster dam. Woensdag 8: A. F. Besselaar, Amster dam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noord wijk a. Zee. 5: De zelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelo vigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. P. D. Bar delmeyer en J. H. Galoeng. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Afscheidsavond Zr. Elza Stringer vóór haar vertrek naar Nieuw- Guinea. Sprs. Zendeling W. Könemann en Dhr. L. J. Pasman. O. R. G. Centrum, Wes- terhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. R. de Zeeuw, van Oud Wulven. Rem. Geref. Gemeente 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds: „Uit ervaring van de periode, dat ik vijf jaar in huisvesting doe, weet ik, dat er voor de ambtenaren op het bureau voor huisvesting een sociale taak is weggelegd. Het is van belang, dat zij, die met het bureau te maken hebben, ontvangen worden in een frisse omgeving. Daarom is het verheugend, dat er voor het Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting een nieuw gebouw in gebruik genomen wordt", aldus merkte de directeur van het bureau, de heer W. Hazevoet, vanmorgen op bij de officiële opening van het gebouw, dat in het Proveniershuis aan de Grote Houtstraat is gevestigd. De heer Hazevoet richtte zich eerst met woorden van welkom tot de genodigden c-n in het bijzonder tot zijn collega's o.a. uit Amsterdam, Hilversum en Alkmaar. „Mogelijk wil Amsterdam Haarlem be schouwen als een grote wijk, nu de hoofd stad zich steeds uitbreidt, maar het in gebruik nemen van een nieuw gebouw is een teken, dat de Haarlemmers zich niet zo gemakkelijk zullen overgeven," zeide de heer Hazevoet „In de meeste steden ligt een gebouw voor huisvesting achteraf en de deuren zien er slecht geschilderd uit. Men denkt, dat de dienst maar van tijdelijke' aard is. Bezoekers worden in ongeschikte kamers ontvangen. Dat is onjuist, meende spreker en daarom is het zo prettig, dat er in Haarlem een fraai gebouw voor de werk zaamheden bestemd is. Dat is niet alleen van belang voor de ambtenaren, maar ook voor de bezoekers. Ambtenaren kunnen beter werken dan in een somber gebouw en woningzoekenden, die met zoveel moei lijkheden te kampen hebben, kunnen in een prettige sfeer hun wensen kenbaar maken. Vervolgens richtte de heer Hazevoet zich tot de heer W. Meilof, die de leiding had van de restauratiewerken. Een ambtenaar van het huisvestingsbureau heeft het niet ge makkelijk en hij is aan critiek onderhevig, maar de heer Meilof heeft het niet minder gemakkelijk. Dat is spreker in de afgelo pen weken gebleken. Had hij wensen, dan antwoordde de heer Meilof: „Ik zit aan mijn begroting vast". Er is iets fraais tot stand gebracht en behalve de heer Meilof bracht spreker de heer C. A. Baart de la Faille van Monumentenzorg, de heer De Jong, ambtenaar van Openbare Werken en de uitvoerders dank. De heer Hazevoet kwam tot de conclusie, dat hij tevreden en blij is met het mooie gebouw. Er zijn langs de wanden in het gebouw- mooie ruime plaatsen voor schilderijen. Spreker hoopte, dat de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum, zijn medewerking zal verlenen, om schilderijen van jonge Haarlemse kunstenaars beschik baar te stellen. Thans heeft spreker eigen werken opgehangen, doch hij wilde niet een Haarlemse kunstenaar genoemd worden.' Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers stemde in met hetgeen de heer Hazevoet zeide over het verzoek tot de heer Baard gericht, was accoord met de concurrentie tegen Amsterdam en bracht eveneens hulde aan de ambtenaren, die een prachtige sociale taak te verrichten hebben ten be hoeve van door woningnood gekwelden. Spreker wenste de heer Hazevoet geluk met de prachtige verbetering van de huisvesting van.het bureau. Het gebouw in het Kenau park heeft hij niet gekend, wel de bureaux aan het Klokhuisplein en de Zijlstraat. In het Proveniershuis is het aanzienlijk beter niet alleen voor de ambtenaren, maar ook voor de woningzoekenden. Hierna bestond er gelegenheid het ge bouw te bezichtigen. In ons blad van Dins dag hebben wij een beschrijving van het gebouw gegeven. Raatgevër wijk lp uXvan Eerde (II)1 g- ,Rn«s'Z.uid-Siee1?- V Ar. \Tr\rl ttt\rxr Tcru 1\T .Hofland. Wilhelmmakerk 10: Ds. P. de Ruig. K. de Vries (III), W Kenselaar (IV), M. 5: Ds A Pos Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. J. A. A. Blesgraaf (V); F. A. Neumann (VI); A. van Arkol. 5: Ds. D j. Roos Geref. Kerk, Wij ma (VII); mr. C. H. F. N. van Koppen .Begijnhofkapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. (VIII); M. J. Goedee (IX); A. L. Peeters j Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst (X) en L. Spierenburg (XI). Gereform. Gemeente, (uitgetredenen). Wol- Na deze uitreiking bleven de aanwezigen straat 7. 10 en 4: Leesdienst. Chr. Geref. nog enige tijd, onder het genot van een M; Ba^; Dordrecht koele dronk, in een plezierige stemming Margarethastraat 13. 10: Ds. J. W. Weenink. bijeen. Een Haarlems ver loofd paar, de heer Joop Dijkman en mej. Bep kaandorp uit Oud-Schoten, beleeft drukke dagen. Op 8 October zullen zij na melijk in de DC-6A Liftmaster „Dr. Ir. M. H. Damme" stappen, welke met 64 passa giers aan boord voor de K.L.M. zal mee doen aan de handi- captace van Londen naar Christchurch. Ook Joop Dijkman en Bep Kaandorp zullen zich dan voegen bij de 12.000 Nederlan ders die zich reeds in Nieuw-Zeeland bevin den. Hij gaat in de veeteelt werken en zij als hulp in de huis houding. Mejuffrouw Kaandorp heeft al twee broers in Nieuw- Zeeland, die daar res pectievelijk timmer man en loodgieter zijn. Wanneer de ver loofden voldoende geld bijee?i gespaard hebben gaan zij daar ginds trouwen. Voor dat het echter 8 Oct. is hebben zij nog zo veel te doen, dat zij ons niet veel meer over hun toekomst plannen kunnen ver tellen. De fotograaf snapte het tweetal toen het druk aan het koffers pakken was. In het voormalig Museum voor de Arbeid aan de Rozengracht te Amsterdam is de tentoonstelling „Gouden Vleugels" geopend, die speciaal tot doel heeft de jeugd te interesseren voor de toekomstmogelijk heden in de luchtvaart. Zij zal waarschijnlijk tot het einde van dit jaar geopend blijven. „Spel met de duivel" (Li do) Wan neer u een liefhebber bent van mooie na tuuropnamen, zult u ongetwijfeld in deze film wel iets van uw gading vinden, want regisseur Andrew Morton heeft niet zelden de camera laten richten op het besneeuwde landschap van Oostenrijk, waar zijn film voor een groot deel speelt. Maar lang zult u er niet van genieten, want daarvoor is de spanning in deze film, die een beeld geeft van het Duitsland en Oostenrijk na de tweede wereldoorlog, te groot. Een gefin geerd beeld overigens, waarbij men kennis maakt met een grote groep nazi's, die zich bezighouden met smokkelarij op grote schaal en daarbij niet terugdeinzen voor een mooi-d. De M.P., die de nazi's op het spoor is, heeft de grootst mogelijke moeite om de leider van deze gevaarlijke organi satie te pakken te krijgen. Hoe het gegeven van deze film, waarin Gene Kelly en Pier Angeli de hoofdrollen spelen, zich verder ontwikkelt, willen wij u niet onthullen. Wie houdt van een geladen atmosfeer kan in Lido terecht. N. K. „Tijdrit met de dood" (Frans Hals) Een detective krijgt opdracht de weduwe van een gangster naar Los Angeles te bx-en- gen, waar zij moet getuigen in een belang rijk proces. De leden van de bende, wier antecedenten door de getuigenis van de weduwe onthuld zullen worden, zetten er alles op om haar onschadelijk te maken. Dat brengt voor de dappere detective heel v/at verwikkelingen mee. Juist op het ogen blik dat men denkt: hij heeft het spel ge wonnen, nemen de zaken een heel verras sende wending. Pas de laatste meters cellu loid brengen de ontknoping. De film is niet van het gebruikelijke genre. Ze gaat ver antwoord te werk, boeit door haar contras ter. en frappeert door haar vondsten, die wat men noemt filmgeniek zijn. Een beste thriller, waard om gezien te worden. Fr. „Don Camillo" (City) Nog steeds blijft Don Camillo zeer in trek. Voor de tweede week daarom geprolongeerd. „Met Manderson-mysterie" (Lux or) De spanning rond het Manderson-mysterie blijft nog een week in Luxor hangen. Wie de geheimen wil onthullen, kan dat alsnog doen. Op het toneel in het Luxortheater staat, nu voor de vierde week al, Gerry Mon- tagne, jongleur en equilibrist. En deze pro longatie is ongetwijfeld alleszins gerecht vaardigd. Want achter elkaar werkt hij zijn programma af en de toeschouwer valt van de ene verbazing in de andere. Zijn werk is goed verzorgd en vooral zijn toeren met drie draaiende ballen dwingen bewonde ring af. In het tweede gedeelte van zijn optreden blijft Montagne niet op de begane grond jongleren, maar stapt op een smal plankje, dat los op een rollend tonnetje ligt. En ter wijl hij zich dan in evenwicht houdt, laat hij nogmaals enkele toeren zien, die bij het publiek bijzonder in de smaak vallen. „Ivanhoe" (Rembrandt) Deze grootse kleurenfilm compleet met ridders, tweegevechten, tournooien en in het nauw geraakte schonen is geprolongeerd. Bajonetten op" ('tSpaarne) Na de films over de tweede wereldoorlog, wordt er thans in deze bioscoop een rolprent ver toond, die aan het front in Korea opge nomen werd. Een groepje Amerikaanse soldaten vormt de achterhoede van een terugtrekkend regiment en moet er voor zorgen, dat de vijanden op een flinke af stand blijven. Dit laatste lukt tenslotte, maar pas nadat een groot aantal van de soldaten gesneuveld is. De hoofdrollen worden vervuld door. Richard Basehart en Gene Evans. Van Maandag af draait de film „Voor moed, beleid en trouw". Dana Andrews en Richard Conté spelen de voornaamste rollen. „Casablanca" (Cinema Palace) Toen de Duitsers in de tweede wereldoor log een groot deel van West-Europa hadden bezet, herbergde Casablanca in het onbe zette Frans-Marokko een wel zeer hetero geen gezelschap vluchtelingen, (lie vandaar uit naar Engeland, Portugal of Amerika probeerden te komen. Maar de Franse autoriteiten waren geenszins gul met het verstrekken van de daarvoor nodige docu menten, zodat er een bloeiende zwarte H. Avondmaal. 5: Dezelfde. 8: Jeugdsamen komst. Pinkster Gemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Dienst des Woords. 7: Samen komst. Woensdag 7: Jeugddienst t/m. 15 j. Donderdag 7.45: Samenkomst. Ver. „De Vrije Gemeente", Rest. Brinkmann. Gr. Markt. 10.30: Dr. H. Jansen. Vergadering van Gelo vigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Brood- bi-eken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donder dag 8: K. Rozendaal. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente Gods, Parklaan 21 7.30: Samenkomst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Eredienst met H. Av. en Preek. 19.30: Avondcredienst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Donderdag 20: Bijbel studie voor allen. Volle Evangelie-Gemeente Ged. Oude Gi-acht 47. 10: Openbare samen komst. 7: Openluchtpred. Fonteinlaan (den Hout). Woensdag 7: Openluchtpred. Fontein- laan (den Hout). Zevende-Dags Adventisten Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zc- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaari 21 Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelisstceg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zcndingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Psyclio- Syntliese, Rest. Brinkmann, Gr. Markt 10.30: Geestelijk leven is een zaak van alledag. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag geen dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10 en 7: Dr. M. v. d. Voet. Immanuël- kerk. 10: Ds. G. Koch, H. Doop. Ned. Prot.; Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Dhr. A. J. v. Leusen, Arts. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Opdrachtsdienst. 8: Verlossingssamcn- komst. 7: Openlucht Soendaplein. Leiders: Kapiteins v. d. Woude. Geref. Kerk. Sions- kerk. 8.45: Ds. A. B. C. Hofland. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Sclioterkerk 10.30: Ds. A. B. C Hofland. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Willielminaplein. 10: Ds. F. R. A. Hen- kels. Kapel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. R. v. d. Mast, Bloemendaal. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. R. H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Kapel Irene, Meer en Bos. 10: Ds. J. A. de Klerk. Gereform. Kerk. Aula Lyceum. 9: Ds. A* Pos, 5: Ds. J. A. v. Arkel. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. H. G. Meynen, van Soerabaja. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. G. Th. Rothuizen, van Uithoorn. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. K. J. Kapteyn, Avondmaal. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost, H. Doop. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. J. Ph. Eggink, N.H., Oegst- geest. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. T. Spilker. De dienst van 5 uur is tevens het afscheid van Ds. Spilker als predikant. BLOEMENDAAL. 9: Ds. R. v. d. Mast. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 19: Ds. R. v. d. Mast, H. Avondmaal. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Ds. C. P. F. Hoekema, Dg. Haar lem. Geref. Kerk. 9, 10.30, 15.30: Dr. J. L. Koole. 19.30: Ds. G. H. Th. Rothuizen, van Uithoorn. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Re quiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 12—13: Zondagsschool Ramplaan- kwartier in „Irene", Elswoutslaan. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Dqop. 17: Ds. Jongeboer, Lisse Chr. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. Chr. Eerhard, van Hillegom. 7: Ds. Limburg, em. px-ed. Bennebroek. Geref. Kerk 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bcthelkapel 10: prof. dr. G. C. van Niftrik. 7: Ds. G. A. Alma., v. A'dam. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. J. van Elden, van Haarlem. Geref. Kei-k. 10 en 3.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk 10.30: Ds. D. Ter Steege, H. Doop. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. Kr. Strijd, Den Bosch. Van 18.45-19: Zangdienst. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugdkerk. Dhr. W. Doevedans., Santpoort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. 7: Ds. D. J. Vossers, pi-ed. te Leiden. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker, van Amsterdam. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Dsf. A. de Ruiter, H. Avond maal. 5: Dezelfde, H. Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 8: Sa menkomst in „Ons Huis". Dhr. Joh. H. van Oostveen, van Vooi'burg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboei-, H. Doop. 5: Dhr. den Blaauwen. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. P. C. Kunst. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Geref. Gem. 10 en 4: Ds. K. de Gier. Oud- Gercf. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 3.30: Ds. H. Vis ser, van Sassenheim. markt ontstond, waar echter alleen kapi taalkrachtige lieden terecht konden. Deze Amerikaanse film vertelt u het verhaal van een aantal van deze mensen, in het bijzon der dat van twee mannen, die door de Duit sers wegens hun ondergrondse acties in de bezette landen worden gezocht, en die in Casablanca ook tegen elkaar strijd om een charmante vrouw moeten voeren. Het is een vaak zeer spannend relaas met een onverwachte ontknoping, ongemeen knap gespeeld door Humphrey Bogart, Claude Rains, Conrad Veidt, Ingrid Bergmann, Paul Henreid, Peter Lorre en Szöke Szakall. s. k. „Miss Belvedere is verliefd". (Miner va). Wie zich geamuseerd heeft bij de vorige films van de onder alle omstandig heden nagenoeg onbewogen Clifton Webb in zijn Belvedere-creaties zal ook aan deze film enkele plezierige kwartiertjes bele ven. De verliefde dochter van de onver schrokken weetal ditmaal een voor uitstrevend architect ontvlucht het ouderlijk huis met een van haar leraren. Uiteraard komen prompt twee families in rep en roer. Een achtervolging is het ge volg. Het huwelijk zal en moet ver hinderd worden. Het komt allemaal an ders uit. Hoe de afloop is? Wel dat ligt erg voor de hand, doch voor het zover is gebeurt er nog wel het een en ander in deze amusante rolprent. Naast Clifton Webb spelen Anne Francis, Charles Bich- ford en William Lundigan de voornaam ste rollen. e. k. BLOEMSCHIKCURSUS Bij voldoende deelneming wordt weer een bloemschikcursus gehouden door de afdeling Lisse van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur. Leider is de heer W. A. Grimme. ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN De medische dienst te Lisse wordt Zon dag waargenomen door dr. F. J. L. M. Haase, Hereweg 337, tel. 3685. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dr. J. Bult, tel. 6320. Nieuw Vennep: dr. Nugteren, tel. 220. r BINNENLAND Op uitnodiging van de stichting Oecu menische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen zijn ongeveer 200 kinderen uit vluchtelin genkampen in West-Duitsland in Nederland aangekomen voor een verblijf van acht we ken. De kinderen zijn afkomstig uit Oost- Duitsland en .andei-e door de Russen bezette gebieden en hielden verblijf in vluchte lingenkampen. Post voor opvarenden van Hr. Ms. „Soemba" moet op 8, 10 en 14 September vóór 17 uur in Amsterdam zijn. Adresseren met toevoeging Amsterdam C.S. Marine. Voor de opvarenden van de „Evertsen", „Kortenaer", „Van Amstel" en „De Bitter" sluit de post op 13 September te 13 uur. Aderssering eveneens naar Amsterdam C.S. Marine. Generaal-majoor A. J. A. Pereira, het hoofd van de Nederlandse Militaire Missie in Indonesië, zal op 15 September per K.L.M-, vliegtuig naar Nederland terugkeren. De hoofddirecteur van het Koninklijk meteorologisch instituut in De Bilt, prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, is met de „Veen- dam" van de Holland Amerika Lijn voor een verblijf van drie maanden naar de Verenig de Staten vertrokken. Het doel van zijn reis is de stad Columbus in de staat Ohio. Daar wordt een internationaal instituut opgericht, dat zich zal belasten met de verbetering en unificatie van de in gebruik zijnde zee kaarten. In het provinciehuis van Zusdholland in Den Haag is de oprichtingsbiieenkomst van de Stichting Recreatieplan Brielse Maas gehouden. In deze stichting zijn opgenomen de gemeenten Rotterdam, Schiedam. Vlaar- dingen, Maassluis, Rozenburg, Oostvoorne. Brielle. Vierpolders, Zwartewaal. Heenvliet en de stichtingen „Zuid-Hollands Landschap" en „Bevordering van Volkskracht". De stichting stelt zich ten doel de landen van de afgedamde Brielse Maas voor massale recrea tie, geschikt te maken. De recherche te Amsterdam heeft de opsporing verzocht van de 29-jarige Jacobus Aalders, die in 1944 door de SS gevangen werd genomen en naar de Eutei^pestraat werd overgebracht. Vandaar is hij via het Huis van Bewaring aan de Amstelveense- weg naar Amersfoort gevoerd. Hoewel des tijds is aangenomen dat hij zou zijn omge komen, meent de familie er vrij zeker van te zijn, dat hij nog in leven is. Men meent te weten, dat hij verscheidene malen in ons land is gesignaleerd. HAARLEM EN OMGEVING De wethoudster van Onderwijs in Bloe mendaal, mejuffrouw dr. M. E. Nolte, zal voorlopig iedere Dinsdagmiddag van 16 tot 17 uur spreekuur houden. Voor het examen voor de „Aanteke ning Kraamverpleging" slaagden de volgen de verpleegsters van het St. Elisabetsgast- huis te Haarlem: J. E. Bei-ger, G. L. de Vries, A. E. Quelle, G. A. L. Thorbecke, P. Duys. J. C. Smith, N. Slager, M. v. d. Lin den, H. M. J. Pluis. E. Droste. Het wijkcomité „Oud-Schoten" houdt op Vrijdag 11 September in de kleuterschool aan de Tesselschadestraat een openbare vergadering. De heer C. J. van der Zwart te Haar lem is benoemd tot hoofdbewaarder-titulair van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen. De heer D. Modderman te Haarlem, voordien adjunct-commies, is benoemd tot commies-titulair der registratie en domeinen» De heer J. Breggeman, schrijver van Rijksbelastingen te IJmuiden, is benoemd tot schrijver A aldaar. De heren C. Schoenmakers en R. M. Veldman, adjunct-commiezen van Rijksbe lastingen, zijn verplaatst resp, van Haar lemmermeer naar Amsterdam en van Am sterdam naar Haarlemmermeer. De heer W. Schaap, schrijver A ten belastinginspectie te Beverwijk is eervol ontslag verleend. De heer D. Zorn, adjunct-commies-titu lair ter inspectie registratie en successie te Leiden is verplaatst naar Haarlem (inspectie reg. en succ.). De heer A. A. Schuring, employé le klasse P.T.T. te Haarlem gedenkt op 1 Oc tober de dag, waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad van het bedrijf van de P.T.T. De heer J. W. Th. van de Water, direc teur P.T.T. te Zandvoort, gedenkt op 3 Octo ber de dag, waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad van het bedrijf van de P.T.T. De heer D. G. Havinga te Haarlem is tijdelijk benoemd tot adjunct-accountant bij de Rijksnccountantsdienst. De heer S. van Til te Haarlem, voordien adjunct-commies-titulair, is benoemd tot adjunct-commies van Rijksbelastingen. ZONDAGSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 6 Sep tember worden te Heemstede waargenomen door: dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763 en dr. L. Wijnberg, Beethovenlaan 36. tele foon. 35734. Wijkverpleging: zr. B. G. Radings, Heem- steedse Dreef 138, tel. 39818. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telef. 38320. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts H. D. G. A. Immink. Bloe- mendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449; die van de Overveense -huisartsen tot Zondagavond elf uur door de arts W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Over- veen, telefoon 22884. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster B. W. Scharrenberg, Van Dalenlaan 20, Santpoort-station, tele foon K 2560 8348. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot .Zaterdag 12 September alleen in spoedgevallen verzorgd door de Elswout- apotheek, (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort-station, telefoon, K 25G0 8249. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 6 September waargenomen door dr. G. Man schot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502 430. VOETBALCLUB E.T.O. De voetbalclub E.T.O. zal Zondag deel nemen aan het tournooi van Concordia te Hillegom. De opbi-engst komt ten goede aan de T.B.C.-bestrijding. Deelnemende verenigingen zijn: Concor dia (Hillegom), L.D.W.S. (Leiden), Water loo (Velsen), E.T.O. (Hoofddorp). PERSONALIA Voor het diploma C van het onder Rijks toezicht gehouden examen Orthopaedisch schoenmaker slaagde de heer J. P. Rood van Hoofddorp. Op de internationale ten toonstelling te Dusseldorp behaalde hij de hoogste onderscheiding in de afdeling or- thopaedie.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 14