„Levensvreugd en ontplooiing, ook voor het misdeelde kind!" FRANKA-Superwit FRANKA-Superwit DANSLES „Het gesloten huis" H. INEKE Officier van Justitie handhaaft eis tegen Bloemendaalse agent van politie J. H. KORSTJENS 20% KORTING Romantische bravour van Feike Asma Inspecteur H. W. Broeren over de taak van het BLO bij de opening der nieuwe „Gemmaschool" Aanvraagformulier Brood als cake CRAMA Kleine Houtstraat 7 Haarden - Kachels Plaats een GROENTJE VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gevolgen van verkeersovertreding Mishandeling en meineed ten laste gelegd Scheepvaart Concert ten bate van orgelfonds der S ions kerk Grove beleidsfouten Kerkelijk Nieuws Bazar in de school „Ons kleuterhoekje" MORGEN IS HET WEER ZATERDAG HET OUDE WOL-ADRES VAN 1875 Kunst der improvisatie v voor de microfoon Wenst U Dansschool Rien Knol EXTRA LAGE PRIJZEN! KLOMPENCENTRALE Schagehelstraat 19 bijdeAnegang - Haarlem De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank persisteerde hedenmorgen bij zjjii eis van 9 Juli in de zaak tegen de Bloemendaalse agent van politie T. W., die zich te verantwoorden had terzake het mis handelen van een student, tegen wie hij een proces-verbaal wegens een verkeers overtreding wilde opmaken en wegens het plegen van meineed in een openbare zit ting van het Centrale Beroep van het Ambtenarengerecht te Amsterdam. De eis was zes maanden gevangenisstraf. Bij interlocutoir vonnis had de rechtbank op 23 Juli bepaald dat alsnog enige getui gen gehoord moesten worden. Vanmorgen werd de zaak voortgezet voor het horen van getuigen. De zaak was in de avond van 5 Juni van het vorig jaar begonnen toen een student uit Santpoort op de Bloemendaalseweg te Overveen door de agent W. aangehouden werd wegens een eenvoudige verkeers overtreding. De student was in gezelschap van een analiste eveneens woonachtig te Santpoort. De agent vroeg de student naam en adres en of hij zich kon legiti meren. De student kon zich niet legitime ren en kreeg het verzoek mee te gaan naar het bureau van politie. Hoe het verder is gegaan is niet precies te zeggen want de lezingen van de agent en van het tweetal lopen uiteen. De agent deelde mee, dat hij de student heeft vast gepakt, toen deze een dreigende houding aannam; de student rukte zich los en ver volgens gaf de agent enkele klappen met zijn gummistok. De student verklaarde, dat de agent on verwacht zijn gummistok tevoorschijn haalde en een klap gaf; hij stak zijn hand omhoog om zich tegen verdere klap pen te verdedigen, doch er volgden nog enkele klappen. De student ging vervol gens mee naar het bureau van politie en onderweg vroeg hij aan toeschouwers of zij als getuigen wilden optreden. Een agent van politie te Haarlem, die een fietstochtje met zijn vrouw in Bloemendaal maakte, verklaarde zich daartoe bereid. De Bloe mendaalse politie heeft de volgende dag de hoofdcommissaris van politie te Haar lem op de hoogte gesteld van het optre den van de Haarlemse agent en deze is door de burgemeester disciplinair gestraft. Hij was hiermee niet tevreden en ging in beroep. Bij de behandeling van de zaak van de Haarlemse agent voor het Centraal Beroep van het Ambtenarengerecht heeft de Bloemendaalse agent verklaringen af gelegd. Die verklaringen werden van dien aard beschouwd, dat er aanleiding was een vervolging wegens meineed in te stel len. Donderdagavond bespeelde Feike Asma het orgel in de Grote Kerk en dit was het eerste der reeks aangekondigde concerten ten bate van het orgelfonds voor de Sions- kerk in Haarlem-Noord. Karakteristiek genoeg opende Asma zijn bespeling met de Toccata over Psalm 146 van Jan Zwart, bravourmuziek die kenne lijke verwantschap met die van Guilmant en Widor bezit. Deze Franse meesters van het effectrijke en virtuoze orgelspel waren dit keer niet op het programma vertegen woordigd zij komen waarschijnlijk wel op een volgende bespeling van Feike Asma aan de beurt. Maar hun afwezigheid werd ruimschoots vergoed door het ultra-bril- lante werk „Preludium en Fuga over de naam B.A.C.H." van Liszt, dat dezelfde geest ademt van de Franse bravour-ro- mantiek, doch zich uitspreekt in de over treffende trap, volkomen naar het devies van de componist: „dans les arts il faut faire grand" (in de kunst moet men groots doen). Met deze twee werken: van Liszt en Jan Zwart werd de sfeer aangegeven van deze orgelavond, een sfeer die bezegeld werd door de vrije fantasie, die Feike Asma tot besluit speelde op de melodie van Ge zang 96: „Halleluja, dank en ere". Want hieruit sprak dezelfde zin voor brillant ef fect en voor het ontketenen van een roes van geluid. Wie er van houdt, kon er zich te goed aan doen. Wat mij betreft, ik heb meer genoten van de fuga uit de rnooie Sonate no. 6 van Mendelssohn en ook van een episode uit de fuga van de Passacaglia van Bach, gespeeld op het rugpositief. Handels Concert in F bewerking van een fluit- sonate werd in de beide snelle delen zeer vlot vertolkt, echter met een te groot klanikcontrast tussen tutti en solo. De ma nie om alles maar brillant te maken kan wel eens tot ongebreideld effect leiden. Maar het schijnt nu eenmaal tot het tem perament van Feike Asma te behoren om de uiterlijkheden eer aan te dikken dan te vermijden. Aan zijn rhythmische vrij heden in een eenvoudig Largo van Vivaldi kon men merken, dat dit zijn stijl niet is om van de finesses in de Passacaglia van Bach niet eens te spreken. Laat hij maar op zijn manier de bra vour-romantiek hoog houden. Zij zit hem blijkbaar in het bloed. JOS. DE KLERK Bij de voortgezette behandeling van de zaak van de Bloemendaalse agent door de Haarlemse rechtbank werd een echtpaar uit Heemstede verhoord, dat op de bewus te avond op de Bloemendaalsweg had ge fietst. Het had gezien, dat de student zich had los gerukt en dat er geslagen was. De officier van Justitie was van mening, dat de behandeling van dezo morgen geen nieuw licht in de zaak heeft gebracht. Daarom moest hij tot de conclusie komen, dat W. buiten zijn boekje is gegaan in de hitte van het gevecht. Het is te begrijpen, dat een agent van politie bij het uitoefenen van zijn functie fouten maakt. Dat is niet erg, maar erg vond spreker het, dat er ge tracht wordt fouten te camoufleren. „Door het optreden van de student is het bloed van de agent gaan koken en deze was, toen hij op het bureau kwam, in de war", vervolgde de officier. De gevolgen zijn bui tengewoon tragisch te noemen niet alleen voor de Bloemendaalse, maar ook voor de Haarlemse agent. Het optreden van de Bloemendaalse politie heeft bij het open baar ministerie een schok veroorzaakt, doch spreker hoopte dat de samenwerking goed zal blijven. Er zijn grove beleidsfouten ge maakt. De mishandeling noemde de offi cier niet zo ernstig als de meineed. Moge lijk is verdachte cle dupe geworden van fouten van anderen, maar dat neemt niet weg, dat hij een eigen verantwoordelijk heid heeft. De agent heeft als politieman goede kwaliteiten. Daar de zaak geen nieuwe gezichtspunten opleverde hand haafde de officier zijn eis: zes maanden gevangenisstraf. Verdediger concludeerde tot vrijspraak Mr. J. W. van Gelder te Amsterdam, die als verdediger van de Bloemendaalse agent optrad, kwam evenals bij de vorige behandeling tot de conclusie, dat er alle aanleiding is om vrijspraak te vragen, zo wel wat betreft de ten laste gelegde mis handeling als de meineed. Het slaan van de agent is niet het .doel geweest, maar het middel om de student in toom te houden, aangezien deze zich verzette. Een agent mag dit middel gebruiken en verdachte zag daarin de mogelijkheid zich er van te verzekeren de student mee te nemen naar het bureau. De verklaringen van de ge tuigen lopen sterk uiteen en die zijn niet terstond afgelegd, doch in de loop der vol gende maanden. Verdachte heeft de vol gende dag een uitvoerig proces-verbaal opgemaakt. Dat staat nog vast en wordt door verdachte bevestigd. Wat het plegen van meineed betreft zeide mr. Van Gelder, dat een agent zich niet moet houden aan letterlijke bewoordingen. Men moet het voor het Centrale Beroep afgelegde als een geheel beschouwen en dan kan men vol gens spreker niet tot meineed concluderen. De door verdachte gegeven beschrijving moet als juist worden aangemerkt. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Donderdag 1 October. •- V v v. Aagtekerk, 16 v. Nagoya n. Yokohama. Abbekerk, 16 v. Hongkong n. Takubar. Akkrumdijk, 16 v. Suez n. Aden. Alarnak, pass. 16 ten Z. v. Kp. Comorln naar Bombay Amerskerk, pass. 16 Guardafui n. Aden. Antonia, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Aardijk, 17 v. New Orleans te Rotterdam. Algenib, 16 v. Ilheos n. Las Palmas. :aid, 16 v. Bahia n. Rio de Janeiro. /unati, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnedijk, 17 v. New York te Baltimore vera. Annenkerk,, 17 te Amsterdam. Ariadne, 16 v. Oran n. Sevilla. Aalsdijk, 16 700 m. W. Lands End. Albireo. 16 v. Bremen te Hamburg. Alderamin 16 v. Bahrein n. Rastanura. Aludra, 16 300 m. N. St. Pauls Rock. Alchiba, pass. 17 Madeira n. Antwerpen. Alioth, 16 v. Rio de Janeiro n. Santos. Amsteldijk, 1!) v. Port Swettenham te Penang Amsteltoren, pass. 17 Finisterre n. Antwerpen. Antonia, 18 v. Tj. Priok te Pladju. Aalsum, 17 ten Z. Kreta n. Port Said. Aldabi', pass. 18 St. Vincent n. Las Palmas. Alioth, 17 v. Rio de Janeiro te Santos. Alphard, pass. 17 Finisterre n. Las palmas. Alwaki, 17 v. Buenos Aires n. Montevideo. Amstelland, 18 v. Buenos Aires te Montevideo. Amstelveen, 17 v. Antwerpen n. Narvik. Appingedijk, 17 v. Beaumont n. Havana. Arendskerk, 17 v. Bremen te Antwerpen. Aalsdijk, pass. 18 Scilly's n. Antwerpen. Abbedijk, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Alcyone, 17 v. Montevideo n. Santos. Argos, 18 te Alexandrië. Bintanig, 15 v. San Francisco n. Manilla. Barito, 16 v. Gorontalo n. Ampana. Batoela, 16 v. Pemangkat n. Tj. Priok. Baud, 17 v. Makassar te Ambon. Billiton, 16 170 m. ZW. Corinto. Borneo, 17 v. Amsterdam n. Indonesië. Boschfontein, 17 v. Suez te Port Soedan. Breda, 17 v. Curasao te Antwerpen. Bennekom, 17 v. Callao n. Cerro Azul. Bonaire, 17 1030 m. NO.t.O. Barbados. Barendreüht, 18 St. Maria gepass. n. Curagao. Bloemfontein, pass. 18 Vlissingen n. Antw. Chama, 16 Thameshaven verw. Castor, 16 v. Kopenhagen te Hamburg. Caltex Delft, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Camphuys, 17 v. Tj. Priok te Singapore. Cistula, 16 330 m. N. Sabang n. Singapore. Cleodora, 16 65 m. W.ZW. St. Maarten. Caltex Leiden, pass. 17 Pantelaria n. R'dam. Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Gameren L. Vroeg- indewey te Papendrecht, die bedankte voor Elburg en voor IJsselmuiden. Chr. Geref. kerken Beroepen te Delft M. Baan te Dordrecht. Vandaag en morgen wordt door de Oudervereniging van de Nederlands Her vormde Kleuterschool „Ons Kleuterhoek je" aan de Burgwal in Haarlem een bazar gehouden, die geheel tot stand is gekomen met giften van enkele ouders en Haarlem se firma's. Men vindt er een gevarieerde reeks attracties, zoals een grabbelton, een rad van avontuur en een touwtrekstand, Een grote hoeveelheid kleurige handwerk jes, gemaakt door ouders, is verzameld in een textielstand. Onder meer treft men op deze bazar een wondertuin aan, die de moeite van een gang naar de Burgwal ze ker waard is. De voorstellingen van enkele schilderijen, die zich bevinden in het Frans Halsmuseum, en een aantal bekende sprookjes ziin met behulp van poppen uit gebeeld. Het bestuur van de kleuterschool hoopt met deze bazar een bedrag van on geveer achthonderd gulden bijeen te krij gen, dat moet bijdragen aan de restaura tie van het gebouw. Bij de opening om drie uur vanmiddag zullen kinderen uit de derde klas zingen. De bazar is beide da gen geopend van 3 tot 11 uur. De Vereniging tot Bevordering van R.K. Bijzonder onderwijs aan zwakzinnigen te Haarlem heeft gistermiddag officieel hadr tweede schoolgebouw, de „Gemmaschool" voor imbecielen, in gebruik genomen. De plechtigheid vond plaats in de andere school dezer vereniging, de St. Joseph- school aan de Nic. van der Laanstraat, en werd geopend door voorzitter J. J. A. Kuilman, deken van Haarlem. Deze sprak in een welkomstwoord zijn grote vreugde uit over de „tamelijk snelle" totstandkoming van de nieuwe school en dankte allen, die daartoe hadden bijge dragen. Eerder was het imbecielen-onder wijs een onderdeel geweest van de St. Josephschool, maar dank zij vooral de sympathieke medewerking van het ge meentebestuur hier vertegenwoordigd door burgemeester Cremers en wethouder Geluk was aan deze minder wenselijke combinatie van scholen nu dan toch een gelukkig einde gekomen. De naam van het nieuwe instituut had deken Kuilman ontleend aan die van een in 1903 gestorven en later heilig verklaard Italiaans meisje, welks eenvoud en toewijding aan de Chris telijke deugden hij ten voorbeeld wilde stellen aan allen, die bij de opvoeding van het imbeciele kind betrokken zijn. „De zwakken voor de sterken" De officiële opening der Gemmaschool werd verricht door de inspecteur van het B.L.O., de heer H. W. Broeren, die in een bezield betoog de stelling ontwikkelde, dat de sterken er niet alleen voor de zwakken zijn, maar dat ook het omgekeer de van deze zegswijze opgaat. „Wij moeten dankbaar zijn voor het feit, dat er licha melijk en geestelijk misdeelden zijn", zo betoogde hij, want waar zouden wij, ge- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen zonde mensen, onze natuurlijke behoefte tot zelfopoffering en zelfverloochening be vredigen moeten, wanneer er geen gebrek- kigen waren die onze liefderijke zorgen opeisten? Allen, die van nabij met het B.L.O. te maken hebben weten, dat dit onderwijs bij al zijn problemen ook een grote voldoening kan schenken: de in tense voldoening, ook het misdeelde mede schepsel nog een zekere mate van levens vreugde te kunnen bereiden. Men mag een imbecielenschool dan ook stellig niet als een soort bewaarplaats zien, want ook in deze kinderen sluimeren nog be paalde vermogens tot menselijk geluk en tot zelfvervulling en om die vermogens tot ontplooiing te brengen, is de verhef fende taak van het B.L.O. en zijn adepten. Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers voegde aan zijn gelukwensen een hartelijk compliment toe voor het initiatief en het doorzettingsvermogen, door het bestuur van de „Vereniging" betoond in de lange en soms moeizame maanden van voorbe reiding, die aan de stichting der Gemma school voorafgingen. Hij verzekerde dat het gemeentebestuur de ontwikkeling van dit onderwijs met belangstelling en sym pathie zal blijven volgen en het, waar doenlijk, ook metterdaad zal steunen. Caltex Nederland, pass. 17 Gibraltar n. Sidon. Valtex The Hague, pass. 17 Gibraltar n. Sidon. Corilla, 17 v. Tj. Uban n. Wellington. Cronenburgh, 17 v. Belfast n. Peterhead. Caltex Utrecht, 18 v. Sidon te Rotterdam. Cottica, 17 380 m. W.NW. Finisterre n. Plymouth Caltex Pernis, 18 v. Sidon n. Rotterdam. Clavelia, 18 v. Brisbane n. Balikpapan. Diemerdijk, 16 op de Thames. Dalerdijk, 15 te San Francisco. Danae, 17 te Rotterdam. Delfland, pass. 17 Rio Grande n. San Francisco. Drente. 17 v. Djibouti n. Suez. D ui vend ij k, pass. 17 Fiores n. Cistobal. Eos, 17 te Algiers. F.nggano, 16 v. Madras te Colombo. Ft em dijk, pass. 17 Lands End n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 17 Finisterre n. Sidon. Ena, 18 v. Ardrossan te Port Said. Fehpes, 16 te Port Dickson. Friesland (SSM), 17 v. Methill n. Odense. Groote Beer, W. Valentia n. Rotterdam. Gaasterkerk, 17 te Aden 18 v. Aden n. Cochin. Ganymedes, 17 v. Rotterdam n.Hamburg. Grav&land. pass. 18 Ouessant n. Bahia. Gordias, 17 v. Volos n. Thessaloniki. Hoogkerk, 15 v. Davao n. Singapore. Hector, 17 te Amsterdam. Heelsum, 19 te Houston verwacht. Haarlem, 16 110 m. W.ZW. Azoren. Hermes, 13 te New York. Hilversum, 18 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Hersilia, 18 v. Guanta te La Guaira. Ittersum, pass. 16 Maladiven n. Aden. Jagersfontein, 18 v. Kaapstad te Port Elizabeth lapara (KRL), 17 v. Port Swettenham n. Belawan Java, pass. 17 Ouessant n. Amsterdam. Jupiter, 17 v. Famagusta n. Limsol. Kieldrecht, 16 v. Aden n. Suez. Kota Gedeh, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Kota Baroe, pass. 16 Perim n. Padang. Karimata, 16 v. Soerabaja n. Cheribon. Kota Agoeng. 16 190 m. W.ZW. Colombo. Kertosono, 17 v. Singapore n. Manilla. Langkoeas, 17 te Tj. Priok. Lawak, 17 te Tj. Priok. Laertes, 17 v. Amsterdam te Antw. Laurenskerk, 16 v. Bombay n. Colombo. Lindekerk,, pass. 17 Ouessant n. Marseille. Linge, 17 te Dakar verwacht. Loenerkerk, 16 v. Aden n. Karachi. Loppersum, pass. Ouessant n. Curasao. Leersum, 16 480 m. NO. Bermuda. Liseta, 16 in Str. Durian n. Port Swettenham. Langkoeas, 17 v. Tj. Priok n. Seinarang. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Port Soedan n. Suez. Loosdrecht, 17 v. Calcutta te Madras. Lutterkerk, pass. 17 Perim n. Port Said. Laagkerk, 17 v. Rotterdam n. Calcuta. Lekhaven, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Luna, 17 v. Hamburg te Amsterdam. Leuvekerk, 17 te Calcutta. Malea, 16 v. Singapore n. Adelaide. Murena, 16 dwars Malta n. Singapore. Mitra, pass. 16 Sombrero eil. n. Haifa. Molenkerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Macoma, 16 v. Hongkong te Miri. Marisa, 16 t.h.v. Okinawa n. Niigata. Marken, 16 v. Makassar n. Amurang. Marpessa, 16 200 m. Natuna eil. Mataram, 16 v. Semarang n. Soerabaja. Meerkerk, pass. 16 ten Z. v. Helgoland naar Bremen. Merwede, 16 270 m. NO. Fayal. Mirza, pass. 16 Sulu Archipel n. Mirt. Modjokerto, 17 te Soerabaja. Musi, 17 v. Pangkalpinang te Pladju. Macuba, 17 v. Port Said n. Spezia. Meliskerk, 17 v. Amsterdam n. Singapore. Muiderkerk, 18 v. Melbourne te Carnavon. Maasdam, 17 150 m. O.NO. Sable eil. Maas, 17 v. Tumaco n. Cristobal. Noordwijk, 16 300 m. NW. Fiores. Notos, 17 te Malga. Omala, 16 v. Berre n. Staniow. Oranjefontein, 16 390 m. NO. St. Helena. Oranjestad, 17 te La Guaira verwacht. Overijsel, 16 rede Damman. Ondina, 17 v. Makassar 18 te Balikpapan. Orestes, 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Poelau Laut, 17 v. Pandang te Tj. Priok. Prins Willem IV, 17 te Montreal. Prins Willem V, 16 v. Milwaukee te Sarnia. Prins Joh. W. Friso, pass. 17 Vlissingen naar Antwerpen. Prins Fred Willem, 16 te Bremen. Polyphemus, pass. 17 Gibraltar n. Halifax. Prins Ferd. Hendrik, 16 v. Hamilton n. Montreal Prins Philips Willem, pass. 17 Lands End naar Montreal. Pendrecht, 17 v. Schiedam n. Sete. Parkhaven, 18 v. Bahia Blanca te Rotterdam. Raki, 17 te Singapore. Ridderkerk, 16 te Zanzibar. Rita, 16 v. Bangkok n, Pladju. Rotula, 16 v. Gibraltar te Trinidad verwacht. Ruys, 16 v. Osaka n. Nagoya. Roepat, 23 v. Tj. Priok te Amsterdam verw. Rondo, 17 v. Port Said n. Napels. Reael, 16 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Reyniersz, 18 te Soerabaja verw. Riouw, pass. 17 Str. Messina n. Port Said. Roebiah, 17 te Madras. Rijndam, 17 720 m. W. Valencia n. Cobh. Radja, 17 v. Boston, n. New York. Rijnland, pass. 17 St. Pauls Rock n. Las Palmas Riinkerk, IS v. Adelaide n. Melbourne. Saiatiga, 17 te Penang. Samarinda, 16 v. Colombo n. Singapore. Saroena, 17 te Saigon. Sheratan, 15 v. Bergen te Oslo. Scherpendrecht. 17 te Recife verwacht. Sibajak, 16 v. New York te Rotterdam. Salland, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Schiedijk, 16 v. Suez n. Djeddah. Stad Arnhem, verm. 17 v. Cardiff n. Narvik. Sinabang, 16 te Ampennan. Stad Vlaardingen, 16 75 m. NW. Rockall. Straat Makassar, pass. 16 ten O. ell. Mindano. Sumatra, 16 v. Singapore n. Belawan. Swartenbondt, 16 v. Gorontalo n. Menado. Singkep, 17 dwars Ceylon n. Port Soedan. Sliedrecht, 17 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Stad Breda, 19' v. Hawaii te Vancouver verw. Stad Schiedam, 17 v. Narvik n. Vlaardingen. Schie, 18 v. Rotterdam n. Midaell. Zee. Stad Alkmaar, verm. 18 v. Narvik n. R'dam. Stad Rotterdam, 18 v. Narvik n. Newport Mon Tomini, 17 v. Colombo te Djeddah. Tabian, 16 Gibraltar gepass. n. Beyrouth. Tiba. 14 te Santos. Tahsse, 17 te Soerabaja. Tankhaven I, pass. 16 Poeloe Tenggol n. Bangkok Tasman, 17 v. TJ. Priok te Belawan. Temate, pass. 16 ten N. eil. Ceram. Thedens, 16 v. Soerabaja n. Semarang. Tibia, 16 eil. Roepat gepass. n. Aden. Tjikampek, pass. 16 ten O. Formosa n. Moji. Tjiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tjisadane. pass. 16 350 m. W.ZW. Reunion. Tjitjalengka, 16 110 m. O. Zuidp. Madagascar. Tabinta, 17 v. New York te Halifax. Tegelberg, 20 v. Kobe te Hongkong verw. Teucer, pass. 17 Lands End n. Liverpool. Thalatta, 17 v. Colombo n. Mer.a el Ahmadi. Tjibodas, 13 v. Penang te Singapore. Tara, 18 te Rio de Janeiro. Tamo, 17 v. Rosario te Buenos Aires. Utrecht, 17 v. Tj. Priok te Balikpapan verw. Van Riemsdijk, 16 v. Belawan n. Singapore. Van Spilbergen, 16 v. Luanda te Matadi verw. Van Linschoten, 18 v. Bordeaux n. Dakar. Waiwerang, 16 v. Singapore n. Soerabaja. Woensdrecht, 16 40 m. N. Menado n. Mirl. Wonosari, pass. 16 Kp. de Gata n. Port Said. Westland, pass. 17 Kp. Verdische eil n. Rio de Janeiro. Willem Ruys, 17 v. Singapore n. Belawan. Willemstad, W.ZW. Lands End. Winterswijk, 17 v. Caibarien n. Engeland. Waterman, 17 900 m. O.NO. Tahiti n. Papeete. IJsel, 16 50 m. NO. Kp. Bougaroni. Ibis, 17 v. Londen n. Baasrode. Import, 17 v. Antw. te Lissabon verw. Jan Kreumer, pass. 16 Brunsbiittel n. Ronskaer. Joost, 16 van Amsterdam naar Ostrand. Lacra, pass. 17 Kiel n. Hull. Leo, 16 Kiel Holten au n. Malmö. Leuvehaven, 16 v. Aarhus te Kopenhagen. Lydia, 16 v. Stockholm n. Yxpila. Marietje Bohmer, 17 v. Fedala teDakar verw. Matthew, verm. 17 v. Jersey n. Thameshaven. May Mere, 17 v. Genua te Almeria verw. Midsland, 17 v. Rotterdam te Leith. Myfem, 16 v. Stockholm n. Ronskar. Maasym, 16 bij Faroer eil. Merak, 16 v. Casablanca a. Rouaan. Meres, 20 v. Gdynia te Amsterdam verw. Meuse, 17 v. Antwerpen te Hamburg. Muan, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Noord, 17 v. Shellhaven n. Billingham. Pollux, pass. 16 Vlissingen n. Terneuzen. Palma, 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Pieter Hubert, 17 v. Rotterdam te Amsterdam Rapid, 17 te Kalmar. Rijnhaven, 17 v. Safi te Rouaan. Strijpe, vertr. 17 v. Rieme n. Wicklcw. Sian, 17 v. Gothenburg n. Alkmaar. Silvretta, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Theano, 17 v. Belfast n. Drogheda. Theodora, 17 v. Krimpen a. d. [J.sel n. Oslo. Tom v. d. Heide, 16 te Casaolanca. Vivo, pass. 17 Vlissingen n. Brussel. Vindicat Atque Polit, 17 v. Patentemi te Londen Vrouwepoder, 18 v. Oporto te Rotterdam verw. Vrij burgh, pass. 17 Ouessant n. Casabanca. Westkust, 17 v. Nyhamn te Hull. Wim, 17 v. Kaage te Dordrecht. ERRES KY 536 Ruimtelijke weergave van het geluid vindt U alleen bij E R R E S R A D I O 333.- contant l)cngeicenst voor per tceek l!tc eigendom Ruimtelijke weergave moet U horen I Te allen tijde de- monstratie zonder enige ver. - plichting door Duizenden huisvrouwen in Haarlem, Bloemendaal en Heem stede kopen dan (gesneden en verpakt) bij de verkoper of in het filiaal van Franken. FRANKA-SUPERWIT is niet alleen handig, omdat het zo mooi gesneden en verpakt is, maar het smaakt inderdaad Maandag nog als vers. 99 99 Iedere week worden er meer gebakken. KRUISSTRAAT 33, Haarlem. Tel. 15507 De grootste ondernemin gen zijn geregelde adver teerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden Alle inlichtingen worden U gaarne verstrekt op ons bureau Kennemerlaan 186 Telefoon 5437. IJmuiden, Meer dan een halve euw toonaangevend Alleen prima kwaliteiten tegen de bülijkste prijzen SOKKENWOL MET NYLON O OJJ 100 grams knotten MlnO JAEGER-WOL 100 gram, vanaf JL M DURABLE WOL bollen 50 gram JL iOt1 WERKBROEKEN f 4.50, mil. broeken f 6.50. Battle Dress f 4.50, camouflage jassen nw. f 8.50, bl. kamg. broeken nw. f 13.50, rubber broeken f 6.50, n. werkschoenen f 14.50, wol len overhemden f 4.50. JOS. v. BODEGRAVEN Ridderstraat 3 Etna Luxe Salamanderkachels E. M. Jaarsma - Permanent Duplex Beckers - Faber enz. Gen. Cronjéstraat 82 - Telefoon 13053 Ds. M. G. Blauw kwam tenslotte als T^eTeRotlerdam. voorzitter van het bestuur der Protestants- Christelijke Prinses Marijkeschool voor B.L.O. zijn felicitaties aanbieden, „ge mengd met een heel klein beetje heilige jalouzie, omdat wij zelf óók graag zo ver zouden willen zijn".. „Ik hoop van ganser harte", zo besloot deze spreker onder har telijke bijval van zijn gehoor, „dat uw nieuwe school zeer veel zegenrijk werk zal mogen doen èn dat ook ik u eerlang zal mogen uitnodigen in een nieuw school gebouw, dat evenzeer aan de eisen des tij ds voldoet Na een sympathieke repliek van deken Kuilman werd de thee gebruikt, waarna de aanwezigen zich per speciale „charter bus" naar de Zomerluststraat begaven voor een bezichtiging van de ruime en zonnige villa, waarin de Gemmaschool gehuis vest is. In de op 10 October beginnende reeks uitzendingen van de „Vara-Showboat" zal de luisteraars een noviteit op radiogebied worden geboden onder het motto: „U be veelt wij spelen". Wiesje Bouwmeester en Jan van Ees zullen voor de microfoon blijspelen van ongeveer vier minuten opvoeren aan de hand van door luisteraars opgegeven on derwerpen. Deze onderwerpen worden in een verzegelde bus gedaan, waaruit op de avond van uitzending een bezoeker van de „Showboat" een greep zal doen. Het getrokken thema wordt dan voorgelezen en een kwartier later zullen Jan van Ees en Wiesje Bouwmeester fantasie uitwerken. Zuiderkruis, 16 v. New York n. Rotterdam. Zijpenberg, 16 820 m. W. Valentia. Zaan, 17 v. Malmö n. Gefle. Zeeland (KRL), 19 v. Aden te Port Soedan verwacht. KLEINE VAART Att, 17 v. Antwerpen n. Blaye Sur Mer. Actinia, pass. 16 Vlissingen n. Sluiskil. Audacia, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Anna b, 16 v. IJsland n. Lysekil. Audacia, 16 v. Vasteras te Antwerpen. Atlas, 16 van Odense naar Kopenhagen. Beekbergen, 18 v. Malta te Barcelona verw. Betty b, 17 Terschell. bank n. Preston. Binnenhaven, 19 v. Loctudy te Casablanca verw. Blue Boy, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Bornrif, 16 v. Immingham n. Goole. Betty Anne, 17 v. Amsterdam te Bremen. Bill, 17 v. Antwerpen n. Garstxm. Bree Helle, 19 v. Londen n. Rotterdam. Columbus, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Citadel, 16 v. Plymouth te Odense. Coolsingel, 16 v. Huil n. Goole. Cornells Houtman, 16 te Harstad. Coi-rie b, 16 v. Lissabon n. Liverpool. Deni, 17 te Londen. Deo Duce, 16 v. Rouaan te Malmö. Depa, 17 v. Kopenhagen n. Portsmouth. Domburgh, 16 te Port Lyautey. Driebergen, 16 v. Port Jerome n. Casablanca. Douro, 16 van Izmir naar Malta. Daje Bohmer, 18 v. Libourne te Dakar verw. Evertsen, 16 v. Vlissingen te Memel. Fiona, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Elisa, 16 v. Safi n. Agadir. Erebus, 17 v. Lissabon te Antwerpen venvacht. Express, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Fiducia, 17 v. Terneuzen te Boston. Follonica, 16 v. Tonnay CharenWfm. Bordeaux. Frans, 16 v. Silvertow n. Horsens. Gerd, pass. 16 Vlissingen n. Zee. Glashaven, 16 te Gothenburg. Gerry, 17 v. Menstad n. Nexoe. Goote, 16 v. Nantes te Rouaan verw. Hondsbosch, verm. 16 v. Londen n. Zaandam. Helvetia, 16 v. Goole n. Odense, Hartel, verm. 18 v. Antwerpen n. Dublin. Hast IV. 17 v. Huil n. Parijs. Hondsrug, vertr. 16 v. Bristol n. P ymouth. EEN ZINDELIJKE POES De inschrijving voor alle lessen is geopend Les voor Beginners Zondag, Woensdag en Zaterdag. Ie les Zondag 20 September a.s. Speciale Tangocursus Zondags 4 uur. Ged. Raamgracht 77 bij de Schouwburg - Tel. 17068 Alléén Zaterdag een zinken of emaille emmer naar keuze voor2.50 Koopt nu een reukloze Petroleumkachel of een Tilley straalkachel, ruime voorraad. Bij aankoop van een keukenuitzet een ovenschaal van 6.90 cadeau Bij aankoop van een wringer, een wringerbok van 13.95 voor 10.Bij aankoop van een teil of wasketel een kop en schotel gratis Verder hebben wij een ruime sortering Kolenkitten, Aszeven en Kolenschoppen Keukentafels v.a 9.95. Wasborden ƒ2.98 Keukenstoelen gelaktƒ12.65 Strijkplanken prima ƒ12.75 Trappen, Klompen en Klompsokken in alle maten Koopt bij de IS VOORDELIGER Dr. Lejjdsstraat 10 b.d. Cronjéstraat - Tel. 11784 Alles gratis thuisbezorgd. ZEER BIJZONDERE AANBIEDING Karpetten WU hebben ontvangen enige zendingen kwaliteits-karpetten, afkomstig van de fabriekstoonkamers. die w« tegen extra lage prüzen kunnen verkopen. WU bieden U deze karpetten aan met op de vastgestelde fabrieksprijzen dit naar pi?pn Hartel, pass. Vlissingen n. Antwerpen, au "dar eig .u Henrjca bi 16 v. Umea te Mantyluoto. Ida Jacoba, 14 v. Aden n. Hollanöia. PROFITEERT VAN DEZE UNIEKE GELEGENHEID!

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7