m m Predikbeurten Leerlingen Coornhertïyceum zijn over vele gebouwen verspreid mm A an vraagfo rmulier meubelen 1 I ES H Jongen kreeg ijzeren hek op het hoofd Arbeidsvoorwaarden bij de „Holland" Heemstede Bloemendaai Zelden gehoorde aria van Mozart op het 6e zomerconcert ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Aanbieding gezandstraald raam Vier jubilarissen bij de Haarlemse politie „Berkenrode" neemt „Claudia" in studie Retourvlucht Rotterdarn- Antwerpen per helicoptère Twee Finse onderministers beboet Bij de officiële overdracht van het gezandstraald raam in het nieuwe gebouw van het Coornhertïyceum aan de Chrysanthemumlaan in Haarlem-Zuid, vlak bij de grens van Heemstede, zeide rector dr. L. M. van Dis, dat het eigenlijk moeilijk is te spreken van één school, als men nagaat dat de 575 leerlingen in 28 klassen ondergebracht zijn in Eindenhout, Oosterhout, Kamperstraat, Badhuisstraat, Fiorapark, Zijlvest en in het nieuwe gebouw aan de Chrysanthemumlaan. Een wens, dat de leerlingen spoedig in één gebouw zijn ondergebracht, is op zijn plaats, merkte de rector op. Dokter A. H. de Vries sprak als voor zitter van de Vereniging van ouders van leerlingen van het Coornhertïyceum woor den van dank tot de gemeentelijke over heid, die in een periode, toen het moeilijk was aan financiën te komen, toch is over gegaan tot de houw van een lyceum. De ouders kregen gelegenheid met het ge meentebestuur over de school te spreken, hetgeen bijzonder op prijs is gesteld. Het eerste deel van het gebouw is thans gereed en het tweede is in bewerking; wie rond kijkt zal zien, dat het gebouw aan hoge eisen voldoet. Het is reeds voorgekomen dat een leraar tegen zijn collega in het oude gebouw zei: ,,Ik ga naar het sana torium," daarbij doelend op het nieuwe gebouw. De heer De Vries richtte zich tot de rector, conrectoren en leraren essen die veel zorgen besteden aan de leerlingen. Om uiting te geven aan de dank heeft de Vereniging van ouders besloten de ge meente een geschenk aan te bieden in de vorm van een gezandstraald raam, dat ontworpen is door de heer D. J. Korf, leraar aan het lyceum en gemaakt door de heer G. Reek te Zaandam. Beiden werd dank gebracht voor hun arbeid. Burgemeester m r. P. O. F. M. Cremers aanvaardde het geschenk (vooruitlopend op een besluit van de gemeenteraad) namens de gemeente en dankte daarvoor de Vereniging van ouders, die reeds meer malen steun heeft verleend. Die steun zal een prikkel zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan. Van de vereniging gaat grote activiteit uit en spreker hoopte, dat het voorbeeld op andere openbare en bijzon dere scholen gevolgd zal worden. Voorts sprak de burgemeester de wens uit, dat door de sobere plechtigheid de aandacht gevestigd wordt op allen, om met uiterste krachtsinspanning mee te werken ADVERTENTIE met schriftelijke garantie De nieuwste ont werpen vindt U op onze 120 modelkamers in elk genre in elke prijsklasse een grote keuze .'-W - .'AA 'V&V WONINGINRICHTING '1?0 MODELKAMERS „BEVERWIJK "VV - - Begin October hopen vier leden van het Haarlemse politiecorps een jubileum in overheidsdienst te vieren. Drie van hen begonnen hun loopbaan ais huzaar en de vierde bij de Koninklijke Maréchaussée. Op 1 October viert adjudant C. van der Werff de dag, dat hij veertig jaar in dienst is van de overheid. In 1913 was hij huzaar bij het eerste eskadron derde regiment en in 1917 trad hij bij de politie van Gouda in dienst. 15 November 1919 werd hij agent van politie te Haarlem en in de loop der jaren is de heer Van der Werff opgeklom men tot adjudant van politie. Dezelfde dag viert de heer S. de Rode, brigadier bij de recherche, zijn zilveren jubileum. Hij werd op 1 October 1928 hu zaar in het eerste eskadron eerste regiment der huzaren, op 3 April 1930 ging hij over naar de Koninklijke Maréchaussée en op 19 Januari 3935 trad hij in dienst bij de Haarlemse politie. De 2e en 3e October vieren twee hoofd agenten een zilveren jubileum. De heer C. G. F. van Vliet kwam op 2 October 1928 bij de Koninklijke Maréchaussée en op 14 April 1935 bij de Haarlemse politie. De heer F. van Wijk kwam op 3 October 1928 bij het eerste eskadron derde regi ment der huzaren, op 6 Oct. 1930 bij de Koninklijke Maréchaussée en op 11 Mei 1933 bij de Haarlemse politie. dat het lyceum zo spoedig mogelijk gereed komt. De heer D. J. Korf gaf een toelichting op het door hem ontworpen raam (men zie ons blad van Vrijdag) en bracht hulde aan de heer G. Reek. Tenslotte voerde dr. L. M. v a n D i s het woord, om burgemeester mr. Cremers te danken voor zijn medewerking aan de bouw van het lyceum; onder zijn bewind is definitief tot de bouw besloten. Wethou der D. J. A. Geluk heeft bij voortduring zijn belangstelling in de school getoond. De eerste steenlegging door Ineke Geluk is in het gezandstraald raam vermeld als een blijvende herinnering aan de arbeid door de heer Geluk verricht, evenals aan zijn zorg voor opvoeding en voor zijn mede werking aan goed en modern onderwijs. Voorts richtte dr. Van Dis zich met woorden van dank tot allen die aan het totstandkomen en het aanbieden van het geschenk hebben meegewerkt. Ongeval in de Zuid er houtlaan Op de Zuiderhoutlaan is Vrijdagmiddag om kwart voor een een ernstig ongeluk ge beurd; de negenjarige Jacob Vogelaar, wo nende aan de Crayenesterlaan, heeft door tot nu toe onbekende oorzaak, een ijzeren hek van de woning aan de Zuiderhoutlaan 1 op zijn hoofd gekregen en is in ernstige toestand naar het Sint Elisabeth's Gasthuis vervoerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld en haar is gebleken, dat de scharnieren, waarmee het hek aan de muur was beves tigd, verroest waren en zij verbaasde zich er over, dat het hek, dat een gewicht heeft van ongeveer honderdvijftig kilo, niet eer der is omgevallen. Het hek heeft volgens een verklaring van de bewoner reeds acht en dertig jaar open gestaan. Het werd ech ter nooit gesloten. Aangezien het hek in de tuin staat moet worden aangenomen, dat de jongen in de tuin is geweest. Wat hij daar gedaan heeft kon nog niet worden vastgesteld, aangezien de toestand van de jongen Vrijdag van dien aard was, dat hij niet verhoord kon worden. Nadat een lid van de Ongevallendienst eerste hulp had verleend is de jongen, die bewusteloos was, naar het Gasthuis ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. Vanmorgen was hij half bij bewuszijn en de toestand werd redelijk geacht. Tijdens het ongeval hebben drie jongens van ongeveer tien jaar op de Blauwe Brug gestaan. De politie verzoekt de jongens zich met de politie in verbinding te stellen voor het verstrekken van inlichtingen. Getuigen wordt eveneens verzocht zich aan het bu reau van politie te melden. ■.mi i—jwi. „Het vervloekte zeilschip" (City) Dana Andrews en Clhude Rains vervullen de hoofdrollen in deze film, die speelt in het midden van de tweede wereldoorlog. Een vissersboot van de geallieerden ont moet midden op zee een geheimzinnig zeil schip, dat vreemd genoeg alleen boven de waterspiegel met kogels doorzeefd is en waarvan alleen de kapitein nog aan boord is. De vissersboot sleept het vreemde zeil schip, dat op het eerste gezicht uit Dene marken afkomstig is, naar een kleine ha ven. De kapitein van de vissersboot ver trouwt het zaakje echter niet, gaat op on derzoek uit en* ontdekt in het ruim van het zeilschip een geheime bergplaats, ge heel gevuld met torpedo's. Het schip blijkt dus een moederschip voor Duitse onder zeeërs te zijn. Na deze ontdekking heeft de kapitein nog maar één gedachte: dit gevaarlijke schip opblazen. Doch hij wacht het ogenblik af waarop ook enige duik boten aanwezig zullen zijn, teneinde nog meer schade aan de vijand te kunnen be rokkenen. Dit gewaagde plan lukt ten slotte, doch bij de uitvoering ervan sneu velen ook enkele bemanningsleden van de vissersboot. Juist omdat 'men dit keer niet gebruik heeft gemaakt van enorme tankdivisies, daverende vliegtuigescortes en brullende kanonnen, kortom juist door haar eenvoud, boeit deze film van het begin tot het einde. N. K. „Achter gesloten gordijnen" (Frans Hals) Deze film, wier verdiensten wij reeds noemden, is in het Frans Hals The ater geprolongeerd. „Somebody loves me" (Rembrandt) Een dertien in het dozijn-showfilm, waarin men geen wonderen van originali teit, wel echter een keur van fraaie décors en vlotte „songs" te zien en te horen krijgt. Het vrij magere verhaaltje is opgehangen, naar beproefd procédé, aan de carrière van de een of andere zangeres anno 1906, die zichzelf uit een derderangs café chantant aan de havenkant opwerkt tot een der ster ren van Broadway en dan verliefd raakt op een uitgekookt derderangs-artist, die hel alleen op haar gages voorzien heeft. Natuurlijk draait het allemaal toch nog op een gelukkige ontknoping uit, maar voor dat Betty Hutton en haar bekeerde echt vriend samen het smeltende slotduet zin gen, gebeurt er nog heel wat op het pro jectiedoek, dat naar onze smaak net zo goed achterwege had kunnen blijven. Nee, een bijzonder boeiende rolprent is deze technicolor bepaald niet, maar wie van zang en dans en sprookjesachtige costuums houdt, die komt toch wel aan zijn trekken. H. C. In de voorprogramma's der Haarlemse bioscopen draait deze week een uitvoerige reportage van net bloemencorso in het Am sterdamse stadion en van Prinsjesdag in Den Haag, voor het grootste deel in na tuurlijke kleuren opgenomen. Behoudens de opnamen van het vertrek der Ko ninklijke stoet van het paleis aan het Lange Voorhout, waar de slagschaduwen van de bomen de beeldkwaliteit hinderlijk beïnvloeden, was het een voortreffelijk stukje kleurenjournaal, dat vooral de luis ter van het corso, het sprookje van de Gouden Koets en het kleurige militaire vertoon op het Binnenhof recht deed wedervaren. „Father feels fine" (Lux or). Een buitengewoon vermakelijke film in Tech nicolor over een Engels huishouden, waar in vier al even buitengewoon mooie doch ters ronddartelen, die de ouderlijke wo ning, bestierd door een charmante maar lichtelijk onmaatschappelijke moeder, tot het bekoorlijkste gekkenhuis maken, dat wij ooit gezien hebben. Het centrale punt van deze vrolijke dwaasheid wordt blij- Ondergetekende: Naam Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen kens de titel gevormd door de zenuwach tige echtgenoot van een der dochters, die op het punt staat vader te worden. Maar daaromheen zijn zoveel verwikkelingen van de andere dochters geweven, dat wij ons maar ontslagen achten van de taak cm de intrigue in een paar woorden sa men te vatten. Hoofdzaak is, dat men geweldig veel plezier kan beleven aan deze ohbezorgde Britse humor. W. L. B. „De raadselachtige mr. Moto" (Cinema Palace). Peter Lorre heeft zijn car rière grotendeels te danken aan zijn on gunstig gezicht, want als acteur slaat hij geen schitterend figuur. In de waarlijke hoogtepunten van zijn films hoogtepun ten waarnaar hij het verhaal opjaagt door zijn raadselachtige glimlach en zijn on doorgrondelijk gezicht faalt hij in dra matische kracht en wordt hij een min of meer belachelijk mannetje. Niettemin, zolang die dramatische uitbarstingen er nog niqt zijn, weet hij de spanning aardig op te voeren en de verwachtingen op komende sensaties hoog te spannen. Dit maal beweegt hij zich in de geheimzin nige en gevaarlijke achterbuurten van Sjanghai en hij weet een bende diamant smokkelaars te ontmaskeren op een ma nier, die de bewondering zal hebben van de liefhebbers van tweegevechten. J. L. „Morgen is te laat" (M inerva). Bij de vertoning in Haarlem schreven wij reeds uitvoerig over doze gevoelige film. „Baai der hartstocht" (Li do). Een royaal opgezette historie, waaraan toch nog altijd meer kosten dan talent zijn ge spendeerd. Alles draait om een oliebron, die ergens in een baai verborgen moet liggen. Een ondernemende jongeman gaat die olie aanboren. Hij raakt al spoedig verzeild in de nodige verwikkelingen, want de vissers in de baai zijn op zijn aanwezig heid niet bijster gesteld:. Voortdurend zijn er conflicten. Een poging om tijdens een orkaan de ganse oiie'ooorinstallatie op te blazen mislukt en een tweede aanval van vertoornde vaders, wier dochters met de oliebazen op de loop dreigen te gaan. draait ook op niets uit. De jongedames krijgen haar zin ofwel haar respectievelijke echt genoten, de jongeman zijn olie en de vis sers zelfs reuze garnalen. Het happy ending is dus volkomen. Enfin, we schikken ons er met hetzelfde gemak in als de beden kers van het verhaaltje, die niet in een erg originele bui zijn geweest. Voor allen die romantisch, liefderijk en eenvoudig van harte zijnFr. De werkende leden van de R.-K. to neelgroep „Berkenrode" te Heemstede zijn opnieuw in vergadering bijeen geweest, ten einde de moeilijkheden te bespreken, ontstaan nadat enige goede krachten we gens studie of werkzaamheden, genood zaakt waren voor het lidmaatschap te be danken. Er kon evenwel een in alle op zichten bevredigende oplossing worden bereikt. Besloten werd „Claudia" in studie te nemen, een Amerikaans blijspel in drie bedrijven door Rose Franken, dat om streeks Januari in het Minerva-theater zal worden opgevoerd. Arbeiders van Halfwegse suikerfabriek weer bijeen Gisteravond zijn opnieuw een aantal campagne-arbeiders van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg bijeen geweest. In deze vergadering, die werd gehouden in restaurant Cornelissen, heeft men een aantal eisen besproken en van gedachten gewisseld over de te bewandelen weg om deze eisen ingewilligd te krijgen. Men be paalde zich tot enkele hoofdeisen en wel: verhoging van het basisloon tot f 1.20 per uur (dit op voorstel van één van de twee bestuurders der E.V.C., die de vergade ring bijwoonden en de arbeiders van ad vies dienden), melk voor de arbeiders die in giftige stoffen werken, reisurenvergoe- ding en werkkleding. Hoewel men ook in deze tweede vergadering met te weinig belanghebbenden was om een actie kracht bij te zetten, nam men toch het besluit de formulering van de eisen en de manier om druk uit te oefenen op de directie van de suikerfabriek aan de overige arbeiders voor te leggen. Men besloot daarom over te gaan tot het beleggen van enkele ver gaderingen in Amsterdam en Haarlem in de komende week. Op aanraden van één der E.V.C.'ers vormde men geen comité of vaste kern, om niet het gevaar te lopen dat de namen van deze mannen bij de directie der fabriek ter tafel zouden ko men en zij uit de fabriek geweerd zouden worden. Men besloot deze kern pas te vor men als de fabriek al draaide. Deze kern zou dan de eisen aan de directie bekend maken en om inwilliging ervan te verzoe ken. Tegelijkertijd zouden alle arbeiders, aldus werd overwogen, door een aan de poort uitgereikt manifest op de hoogte van de begonnen actie kunnen worden ge bracht. Men voelde er niet voor, deze ac tie door staking kracht bij te zetten. Voorgesteld werd. het eerst met behulp van de diverse vakbonden en door over- 'eg te proberen. Men besprak gisteravond ook de grief, die bij vele arbeiders bestaat over het sveren van arbeiders, die verleden jaar op de één of andere wijze tolk der anderen waren geweest bij het bespreken van loon eisen of het uitvechten van conflicten. Deze mensen hadden voor de komende '•ampagne geen oproep gehad. Men con cludeerde hieruit, dat de directie dus moedwillig de fabriekspoort dicht hield voor deze voorvechters. Daarom werd be sloten zich tot de fabrieksdirectie te rich ten om deze mannen tóch nog op te roe pen. Men vond dit een zeer principiële kwestie, daar de consequentie hiervan kan zijn, dat arbeiders, die verbetering beplei ten stelselmatig uit alle bedrijven geweerd kunnen worden. Tenslotte besloot men al'e campagne- vrbeiders zo mogelijk voor het begin der campagne van de besluiten op de hoogte te brengen en met de acties te beginnen zodra de fabriek draait. DOKTERSDTENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 19 Sep tember worden te Heemstede waargenomen door de artsen K. L. Kout. Herenweg 197, tel. 26224 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Wijkverpleging: zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tele foon 38320. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. P. Dondorp en P. Telkamp. GETROUWD: L. J. W. Kleijntjens en M. .T. Slijnman: It. Dirksen en R. E. L. van Emme- rick; G. Emanuel en V. L. M. Honnebier; J. G. de Vries en C. J. Stroo Cloeck; A. H. Ver meulen en A. M. E. Voogt; A. J. Stok en M. J. Koopman. GEBOREN: Elisabeth Maria. d. van R. H. Vester en A. P. Brands; Lambertina Benita Theresia Agnes, d. van L. N. Kooijman en G. Kokkelkoren; Jacobus Cornelis Maria. z. van C. H. Prins en J. M. Koompn; Catharina, d. van J. J. van Norde en J. Wiersma; Hen drik Arnoldus, z. van H. H. Wesseling en G. van der Putten; Gabriëlle Maria, d. van F. H. Driessen en M. Vermeulen; Carl Rudolf, z. van J. A. du Mée en J. Gravestein. OVERLEDEN: Mevr. C. A. van der Valk van der Maas, 58 jMw. M. Schipper, 77 j.; J. G. Collet. 46 j.; P. Elffers, 62 j.; H. Streefland, 35 j.; Mevr. A. M. H. Rücker de Goeijen, 73 j.; J. Wijnhout, 62 J. L. N. Baljeu, 56 j. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts S. B. Drijber, Bloemen- daalseweg 84. Bloemendaai telefoon 22185; die van de Overveens.' huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts P. A. Krijger, Militaireweg 18, telefoon 24430. De dienstdoende wijkverpleegster is (in hetzelfde tijdvak als de artsen) zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tele foon 12698, b. g. g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaai en Santpoort wordt van hedenavond 6 uur tot Zaterdag 26 September verzorgd door de Els wout Apotheek (drs. A. P. W. v. d. Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp) Bioemendaalsestraatweg 145, Santpoort- stat., telefoon K 2560 8249. Het eerste gedeelte van het zesde Zo merconcert van de H. O. V. onder leiding van Marinus Adam was aan Mozart ge wijd. Er was een werk uit zijn jongelings jaren, namelijk fragmenten uit de ballet muziek „Les petits riens", die hij tijdens zijn verblijf te Parijs schreef om de cho reograaf Noverre een genoegen te doen en die onder diens naam uitgevoerd werd in de Parijse Opera. Verder hoorde men een compositie uit zijn rijpe scheppingstijd: het Pianoconcert in f (K.V. 459), dat de rij van Mozarts meestcrconcerten inluidt, waarin het orkest een belangrijkere rol speelt dan in de vroegere concerten. En tenslotte kon men kennis maken met een zelden uitge voerde alt-aria uit de opera „Titus" uit Mozarts laatste levensjaar, toen hij, over werkt en ziek, binnen het ongelooflijke tijdsbestek van achttien dagen dit, door de regering van Praag bestelde, werk compo neerde met behulp van zijn leerling Süss- mayer, die na Mozarts dood ook de laatste hand zou leggen aan het „Requiem". Deze aria uit „Titus" werd geschreven voor de uitzonderlijke stemmiddelen van Maria Marchetti, die een glansrijke hoogte en tevens een sonore laagte bereikte. De vertolkster van Vrijdagavond, de alt Olga Ongena, bleek met de hoogte geen last te hebben; haar as en a klonken zeer klank rijk. Deze instelling van de stem schaadde wel enigszins aan de diepe tonen, waar het bij „Stretta fra barbare" tot lage a gaat, maar die borstnoten deden het toch nog wel. Minder bevredigend was de klank vorming in het overgangsregister. Maar men kon de zangeres dankbaar zijn dat zij, in plaats van met een gewoon répertoire- nummer op het podium te komen, het zwa re risico genomen had met deze veel eisende aria. Want de kennismaking hier mee was ook wat waard. Na de pauze kon Olga Ongena zich naar wens uitleven in de bekende aria uit „Samson et Dalila" van Saint-Saëns, waarmee zij een goede beurt maakte. Solist in het pianoconcert was Hans Osieck, die van het frisse werk een con sciëntieuze vertolking gaf, zich aanpassend bij de interessante orkestpartij. Wat Mo zart aan bijzonder geestig samenspel vergt in het Rondo, waarin twee keer een fugato contrast vormt in de pétillante ontwikke ling der thema's, werd zowel door het or kest als door de solist tot een sprankelend geheel gemaakt. Adam vergastte het publiek op de „Dan- se Macabre" van Saint-Saëns, waarin con certmeester Jan Hesmerg met zijn uitzon derlijk gestemde viool suggestief als gang maker van het fantastisch tafereel voorop ging. Het concert werd besloten met de ouverture „Le roi d'Ys" van Lalo, die in weelderige klankverzadiging tot haar recht kwam. JOS. DE KLERK Voor winnaar van Fafabapa-rallye We moesten maar weer eens naar het bos gaan en Pilon opzoeken, vonden de jongens. Het was Zaterdag en dus hadden ze een vrije middag. Tante Liezebertha vond het goed en na het eten gingen ze op weg. Het weer hadden ze mee; het was mooi en zonnig. Nu was het prachtig in het bos. Alle bomen en struiken stonden nu volop in 't groen en de vogels hadden het druk met sjilpen en fluitendie vonden het ook waarschijnlijk prettig, dat het zulk mooi weer was! De jongens stapten flink aan. Ze vonden het altijd prettig, door het mooie bos te wan delen; na een week op de schoolbanken te hebben gezeten,mochten ze best wat van die frisse buitenlucht hebben, dat was gezond. Ja, het was altijd nog een flink eind lopen, van de stad naar het Kabouterdorp, maar daar gaven ze niet om; ze hadden jonge benen! En vervelen deden ze zich niet. Er was altijd genoeg te zien onderweg. „Laten we haasje-over doen, jongens!" stelde Rick voor. „Dan schieten we gelijk lekker op!" Dat was goed. Haasje-in-de-loop, noemden ze dat; de één ging slaan, de tweede sprong over hem heen en ging verderop staan, en zo wipten ze allemaal op de beurt over elkaar heen. Een leuk spelletje, en zo ging het nog gauw ook! Evenals zoveel andere festiviteiten werd in Februari, in verband met de stormramp, te Heemstede ook de jaarlijkse FAFABAPA afgelast. Zoals bekend, is deze enigszins mysterieuze benaming de afkorting van FAncy-FAir BAvo PArochie. Het groeps- comité voor het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk in deze parochie, brengt name lijk bij deze gelegenheid in alle zalen van het R.K. Verenigingsgebouw aan de Heren weg een groot aantal attracties bijeen, waarvan de totaal-opbrengst geheel aan de verzorging der jeugd ten goede komt. Zo is onder andere de „Poesta-Bar" weer aanwezig, nu zelfs in geheel vernieuwde en gerestaureerde vorm: verder wordt een der zalen als cabaret-dancing ingericht, waar de verzorging der dansmuziek is toever trouwd aan het orkest van Jan de Waard, terwijl Wim Jansen hier als conférencier zal gungeren. De FAFABAPA wordt Donderdag 24 September, 's avonds om half acht officieel geopend door pastoor Ch. W. van Mierlo en is dan verder tot en met Zondag 27 September iedere avond van 7.30 tot 11 uur voor het publiek toegankelijk. Boven dien worden voor Zaterdag 26 en Zondag 27 September, 's middags van 2 tot 5 uur speciale kindermiddagen georganiseerd, waarbij ten behoeve van de jeugdige be zoekers het motto „Alles kost een dub beltje" zal gelden. Autorallye Daarnaast ligt het in de bedoeling van het groeps-comité een tweede FAFABA- PA-traditie in het leven te roepen in de vorm van een jaarlijkse autorallye. De eerste hiervan zal Zaterdag 19 September worden verreden, waarvan de start om ongeveer 5 uur van het R.K. Verenigings gebouw af zal plaats vinden. Hiervoor is de gebruikelijke puzzle-rit ontworpen, uiteraard zorgvuldig geheim gehouden, die het de deelnemers niet gemakkelijk zal maken. De beschikbaar gestelde prijzen zijn het overwinnen van deze amusante moeilijkheden evenwel ten volle waard; als hoofdprijs is een fraaie wisselbeker uitgeloofd, welke drie maal achtereenvolgens of vijf maal in totaal gewonnen moet worden, terwijl de vol gende prijs uit een retourvlucht Rotter- dam-Antwerpen per helicoptère bestaat. De rallye kan zonder noemenswaardige pech in ongeveer twee en een half uur worden uitgereden. De prijsuitreiking vindt 's avonds direct daarna eveneens in het R.K. Verenigingsgebouw plaats, waar van de grote zaal voor deze gelegenheid als een tuin zal worden ingericht. Hieraan is dan een tuinfeest verbonden, waarvoor niet alleen de „Poesta-Bar" aanwezig zal zijn, doch de deelnemers en andere be zoekers zullen zich hier ook aan een spe ciaal ingericht buffet met spijs en drank van de vermoeienissen der rallye kunnen herstellen. Ook aan dit feest zal door Wim Jansen als conférencier medewerking worden verleend. Wegens misbruik van openbare geldmid delen zijn Vrijdag te Helsinki twee vroe gere socialistische onderministers tot geld boeten veroordeeld. Een gewezen onderminister van binnen landse zaken werd veroordeeld tot 75.000 mark boete of 150 dagen. Een gewezen onderminister van land bouw kreeg 35.000 mark boete of 50 dagen hechtenis. Eerstgenoemde, Jussi Raatikainen, moet voorts de staat 2.500.000 mark terugbeta len. De beide onderministers hebben deze som in 1949 als subsidie doen verstrekken aan een bankroete firma, waarvan Raati kainen de voornaamste schuldeiser was. ADVERTENTIE DIT ME RH garandeert U ook motechtheid na herhaald wasset en chemisch reinigen .A4ITIN ZONDAG 20 SEPTEMBER 1053 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 4: Con sistoriekamer, Liturgische dienst v. slecht horenden. 7: Ds. P. Lugtigheid, van 's Gra- venhage. Dienst uitg. van B. K. W. Vooraf zangdienst 6.45—7. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. G. Geelkerken, Am sterdam. Noorderkerk. Velserstraat. Zater dag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. I. P. van der Waal, van 's Graven- hage. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. S H. J. Voors. Bakenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sa- repta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waardenburg. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dhr! F. H. Geursen. Gebouw Vriiz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. G. Koch, van H.-N, Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. A. Aschoff. Oost. Zomerkade 10: Dhr, J. P. van Eijsden Jr. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Zuid, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. P. Arnold. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Ban- draz. 8: Groupe jeunesse. Church of Eng land, Kinderhuissingel. 3 p. m. Evensong. Dean of Chichester. Alle-Dag-Kerk. Dinsdag 7.30 en Woensdag 3: Contactsamenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broe- derkerk, Parklann 32. Dinsdag 3: Rondeta- felbespreking. Broedei-kerk, Parklaan 34, Ned. IIerv. Evang., Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. Vroegindewey, Huizen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th. Dikkes, Evang, te Leiden. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Th. Dikkes. Zaterdag 7.30: Ooenluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamenkom- sten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. E. Reeser, Herv. pred. Den Haag. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi- sche Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Rev. J. J. van Capelleveen, uit Bennekom. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doops?ez. Gemeente 10.30: Ds. J. A. Oosterbaan. 7.30: Wijklokaal N. H. K., Zomervaart. Ds. Hoekema. 10.30: Noorderkapel. H.-N. Ds. Hoekema. Remonstr, Gercform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Doon. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk Voorber. H. Avondmaal. 10 en 5: Ds. T. B. van Houten, Aalsmeer. Wilhelminnkerk, H, Av. 10 en 5: Ds. J. A. van A>-kel. Zuid-Oos- terkerlc. H. Av. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk. in de Waalse kerk. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Gereform. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Gereform. Gemeente (uitgetredenen), Wol straat 7. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Ger. Gem, in Nederland, Parklaan 21. 4.30: Leesdienst Maandag 7.30: Ds. Toes, van Kinderdijk. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink, Herdenkings- en dank dienst. 3.30: Ds. J. W. Weenink. Ooenings- en Wijdingsdienst van de Begijnhofkapel tot Baptiste Gemeente Centrum. 7.30: Lof- dienst of feestelijke samenkomst. Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dienst des Woords. 7: Bijzondere samenkomst, met medew. Jeugdgroep „Gideon". Donderdag 8: Herdenkingsdienst. Medew. Zarigk. Glorie klanken en Jeugdgroep ..Gideon". Vergade ring van Gelovigen, Parklaan 21. 10: Samen komst (Broodbreken) Bijbellezing. Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Ge- meenschanshond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samenkomst. Volle Evan gelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10 en 7: Openbare Samenkomst. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, .Tansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Envelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst- oefeneing. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening, Ned. Ver. van Soiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. T. H. Kockx, Delft. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. P. de Smit, Zeist. H. Avondmaal en Dankzegg. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbidding, tevens PI. Avondmaal en Preek. (Kinderbiibelklas egelijkertijd)19.30: Avondevangelisatiesamenkomst. Dinsdag 20: Damesbijbelklas (Lucas 19). Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 0. 10: I. S. Kuiper, uit Amersfooi't. 7.30: W. Akse, Beverwijk. Woensdag 8: Ds. J. v. d. Schors, uit Amsterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .Tulianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Ds. J. Heidinga: 7: Ds. G. Koch Immanuëlkerk 10: Dr. H. v. d. Loos. Jeugd- kapel, Schotorweg 10: Dhr. J. Huizinga. Ned, Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. A. L. Broer. Ver. Doonsgez. Gem., Noorderkapel, Tndischestraat. 10.30: Ds. Hoekema. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heiligingssa menkomst. 8: Verlossingssamenk. 7: Open lucht Soendaplein. Leider: Sr. Majoor S. Beunders, van Utrecht. Alg. Chr. Jeugd Ge meenschap „Gideon", Kastaniestr. (ing. on der de poort) 26 Sept. 7: Jeugdliehtbeelden o.l.v. dhr. E. Ketellapper uit Haarlem. Geref, Kerk, H. Avondmaal. Sionskerk 8.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 3: Ds. A. M. Boeijinga. Noord- Schoterkerk. 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Stichting .Petra", Kapel minahassastraat. Woensdag 8 uur: J. Sevensma. evangelist te Amsterdam. Met medew. Zangkoor „De Lof stem". HEEMSTEDE. Ned. IIerv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Dr. M. v. d. Voet, Haarlem-N. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwen hu ij zen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. P. v. d. Veer. A'dam. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk Ger. Kerk. H. Av. Aula Lyc. 9 en 5: Ds. A. Dondorp. Koediefslaan. 10 en 5: Ds. J. H. Telkamp. Camplaan 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk. Herenweg 111 10 en 5: Leesdienst. AERDENHOUT. Ncd. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkerk, 16—20 j. Ds. H. Visser, uit Bl'daal. Wijkgebouw „De Stal". Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst, em. pred. uit Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 j., Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zondags school 5 en 6 j.: Kleuterschool, Boslaan, 7-12 j.: Maranatha en Jeugdhuis Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A Beek, Hv. Amsterdam. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. 19.30: Ds. G. Th. Rothuizen, van Uithoorn. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gcz. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Jeugdkerk (voor 16—20 j.) Irene, Elswoutslaan 1. J. W. Jongbloed, theol. cand. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ring- nalda. 5: Ds. G. Th. Rothuizen, v. Uithoorn SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. W. van Limburg. Bijzondere dienst.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6