Nederlaag voor Nederland in het verschiet tegen sterk Noorwegen? ^Spiegel O porten u In de tweede klasse speelt HFC op eigen veld tegen ZFC Goede resultaten van al ingespeelde Noren Rocky Marciano bleef wereldkampioen O der I In korfbalcompetitie Haarlem tegen Fortuna Courses te Duindigt ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 I Fortuin genegeerd Vier klassen SPORT OP ZONDAG HANDBAL KORFBAL Duizenden ponden Herinnering Florence Sailor on ice HOCKEY tJoowegen-Mtfe/'/md Voetbalincident voor het gerechtshof Zwemmen Militair zevental won en verloor A thletiek De Engelse damesploeg Basketball Zwak Haarlem tegen de Springbokken Voetbal Zondag Jeugdwedstrijd op Haarlem-terrein Sport in 't kort (Van onze sportredacteur) "pVENALS HET VORIG JAAR treedt het Nederlands voetbalelftal al heel L vroeg in het seizoen tegen een buitenlandse tegenstander aan. Men weet het morgenmiddag slaat het Oranje-team in het Ülleva'stadion in Oslo tegenover de Noren, die al drie interlandwedstrijden achter de rug hebben en van wie men kan zeggen dat zij in een zeer goede vorm steken. Zowel individueel als in team verband. En dus zal Nederland, dat pas aan het voetbalseizoen is begonnen en nog geen internationaal contact had behalve dan de teleurstellende oefen wedstrijd. tegen de Duitse club Borussia voor een zeker niet gemakkelijke taak staan als het gaat om een eervol resultaat te behalen. Als wij het eerlijk mogen zeggen: wij zien wederom een nederlaag in het verschiet voor ons vertegenwoor digend elftal, dat wel op zn sterkst is samengesteld, doch wel niet voldoende zal kunnen opbrengen voor een zege of gelijkspel. Zoals gezegd, de Noren hadden reeds internationaal contact. Wedstrijden met zeer veelzeggende resultaten. Zo trad Noor wegen een maand geleden aan tegen de West-Duitsers. Ook in het Ulleval-stadion. De voetbal-enthousiasten hadden weinig hoop op een goede afloop. En terecht, want de Duitsers beschikken over een sterk elftal met tal van bijzonder sterke spelers. Maar ziet, de Noren vochten zo verwoed tegen de als zekere winnaars genoemde tegenstanders dat zij een alleszins redelijk resultaat behaalden: een één-één gelijkspel. Men was in de wolken. Doch men was dat nog veel meer toen het Noorse elftal nog geen twee weken later in het Olympisch stadion in Helsinki het Finse nationale voetbalteam geen enkele kans gaf en gedecideerd met vier- een won. Resultaten een ieder zal het moeten bekennen waar het Nederlands elftal en terecht bijzonder trots op zou zijn. Toch een nederlaag Het bleek echter dat de Noren te vroeg liadden gejuicht. Op 13 September jongst leden togen zij al weer naar Kopenhagen men houdt blijkbaar van interlandwed strijden vlak achter elkaar om de Denen eens een geducht lesje te geven. Maar daar kwamen de aanstaande tegenstanders van Nederland nu eens niet aan toe. Het met een vurig enthousiasme spelend Deens elftal won met een-nul. Bij deze gelegen heid bleek dus dat het Noorse team toch heus wel te verslaan is. En nu de wedstrijd van morgen. We twijfelen er geen ogenblik aan of de Ne derlanders zullen namelijk verzet plegen. Hoe lang dat duren zal? We zullen het moeten afwachten. Zeker is dat onze ver dediging van het begin af aan onder hoge druk zal komen te staan. Waarbij vooral rechtsbinnen Thorensen, die twee doelpun ten tegen Finland maakte en linksbuiten Hennum, die de enige goal scoorde tegen Duitsland, wel de gevaarlijkste spelers zullen zijn. Wat de Feyenoord-speler Van der Hoek in zijn eerste interland-wedstrijd zal pres teren, moeten we natuurlijk afwachten. In Toen scheidsrechter Goldstein in de elfde ronde het gevecht om de wereldtitel boksen zwaargewicht tussen de kampioen Rocky Marciano en diens landgenoot Roland La Starza ten gunste van Marciano staakte, had de uitdager zo'n ongenadig pak slaag gehad, dat hfj versuft en doelloos door de ring wag gelde. De punch, die feitelijk een einde maakte aan de ongelijke strijd, was een ge weldige rechtse op de kaak, waarvan de op- zwaai zo ongeveer bij Marciano's knieën was begonnen. Deze beslissende stoot ver woestte alles wat La Starza op dat moment nog aan weerstand in zijn lichaam had. cle wedstrijd van het Nederlands B-elftal toonde hij zich een trapvast speler, die bovendien zijn midvoor goed in de gaten had. Van de klasse van Terlouw is hij echter zeker nog niet. Wapen: snelheid Aan de andere kant zal de Noorse defensie het ongetwijfeld veel gemakke lijker hebben. En toch zien wij vooral in de linkervleugel een kans op succes. Bij voorbaat staat wel vast dat de debutant Meijers en Van der Kuil beide van het zelfde kleine postuur kansloos zijn tegen de robuuste en lange achterspelers als het gaat om strakke en hoge voorzetten en passes. Doch slagen de mede-voorwaartsen er in aan dit tengere tweetal de ballen laag en goed geplaatst toe te spelen, dan kunnen beiden zeer gevaarlijk zijn. En wel vooral omdat zij over een behoorlijke snelle sprint beschikken en heel handig zijn met schijn bewegingen. Van der Kuil kan bovendien een hard en goed geplaatst schot produ ceren. Daarbij kan de forse Bleyenberg goede diensten bewijzen als zeker niet on gevaarlijke doorzetter. Aldus bezien kan het resultaat, dat wij u Maandag melden, toch eervol zijn. Een kleine nederlaag na uiterste krachtsinspan ning zien wij als zodanig in het verschiet. Een nederlaag, die overigens de eerste zou zijn die het Oranje-team in Noorwegen zou lijden. De resultaten, die Nederland totnutoe tegen de Noren behaalde, waren als volgt: 1919, Oslo, een-een; 1929, Oslo, vier-vier; 1929, Amsterdam, vier-een; 1936 Amster dam, drie-drie; 1948, Oslo, twee-een voor Nederland; 1951, Rotterdam, drie-twee voor Noorwegen. De wedstrijd wordt uitgezonden door de K.R.O. De reportage, die verzorgd wordt door Leo Pagano, begint al om één uur 's middags. De wedstrijd begint om kwart over een. DOOOOOOOOOI NOORWEGEN: Asbjoern Hansen (Sparta) Odvar Hansen (Brann) Olsen (Vaalerengen) Strand bakke (Raufuss) Thorensen (Larvik Turn) Svenssen (Sandefjord) Dybwad (Steinkjer) Boye Karlsen (Larvik Turn) Hernes (Lyn) Nordahl (Skeid) Hennum (Skeid) LEO HELGE DENEMARKEN Meijers Van der Kuil (N.E.C.) (V.S.V.) Biesbrouck (R.C.H.) Tebak (Eindhoven) Bleyenberg (Rigtersbleek) v. d. Hoek (Feyenoord) Steiger (P.S.V.) Van Beurden (B.V.V.) Klaassens (V.V.V.) Odenthal (Haarlem) Van Ede (Sparta) NEDERLAND xxxxxx>cooooocoooooocooooooccoooooooooooooocooooo Rocky Marciano Precies een jaar en een dag vóór deze wedstrijd, die op de New Yorkse Polo- grounds voor ongeveer 45.000 toeschouwers werd gehouden, had Rocky Marciano met een soortgelijke punch in Philadelphia de titel van Joe Walcott gewonnen. Het enige verschil was, dat de jongere La Starza de klap iets beter doorstond dan destijds Wal cott. Na vijf tellen slaagde hij er in over eind te krabbelen om met glazige ogen de referee te laten weten, dat hij het gevecht wilde voortzetten. Hoewel La Starza zonder steun midden in de ring overeind stond, ging Goldstein toch door met tellen, maar Marciano wachtte niet langer af. Vast be sloten de kamp te beëindigen ging hij op zijn tegenstander af om hem met beide beide vuisten te bewerken. Log en wanhopig log trachtte La Stai-za de hoeken en opstoten te ontwijken, maar hij kon niet meer voorkomen, dat een roffel van slagen aan weerszijden op hoofd en kaak neerkwam. Tien, vijftien, twintig harde treffers beukten het hoofd van de uitdager, toen vond het publiek het genoeg. Op luide wijze beduidde het de scheidsrechter, dat dit niet mocht doorgaan. De ervaren Ruby Goldstein had echter geen advies nodig. Hij stond er zelf dicht genoeg bij om te kunnen zien, dat er inderdaad een einde aan moest komen. Hij sprong tussen beide boksers in en staakte de strijd. De film- en telefisierechten inbegrepen, bedraagt de recette van het gevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht tussen Marciano en La Starza 550.000 dollaar. Hier van ontvangt Marciano 180.000 en La Starza 75.000 dollar. EDERE VOETBALLER in Neder land weet wel iets van Engels voet bal af. Waarom dat zo is, wij weten het niet. Maar het feit bestaat nu eenmaal. Zo heeft de naam TOM FINNEY voor velen een bijzondere klank. Hij was het toch, die zich van een lichamelijk heel zwak jongetje ontwikkelde tot een van de grote voetballers die Engeland rijk is. Finney op cle vleugel betekende voor alle tegenstanders van Preston North End in de eerste divisie van de Engelse league en later ook van de tegenstan ders van het Engelse elftal een groot gevaar. Hij was een speler met schier onnavolgbare schijnbewegingen en een enorm technisch kunnen. Nu heeft Finney evenals zovele van zijn col lega-professionalvoetballers de pen ter hand genomen om zijn belevenissen op het voetbalveld op papier te zetten en zo en passant een lans te breken voor betere betaling van iedereen in Engeland die van voetballen zijn be roep heeft gemaakt. HIJ deed dat in zijn boek „Football round the World" een boek vol lezenswaardige gebeurtenissen. Eén zo'n gebeurtenis was het aanbod van de Ita liaanse millionnair prins Roberto Lanza di Trabia om bij de Italiaanse voetbal profs te komen spelen. „Als ik mij ver bond voor twee jaar met Palermo F.C.", zo schrijft Finney, „dan kon ik een som van tienduizend pond sterling (ruim honderdduizend gulden) incasseren. Daar na kreeg ik een maandloon van honderd dertig pond sterling (ruim dertienhon derd gulden), beloningen tot een bedrag van honderd pond sterling (ruim duizend gulden), een villa aan de Middellandse zee, een splinternieuwe auto en een vrije overtocht behalve voor mijzelf ook voor mijn vrouw en familie". MAAR Finney zei nee tegen de million nair en bleef in Engeland spelen. „Ik houd te veel van Preston, mijn huis gezin en mijn omgeving",zei hij. Maar dat fantastische aanbod, waarmee hij een rijk man had kunnen worden, deed bij hem de overtuiging postvatten dat er aan de salariëring in Engeland iets man keerde. Ik zou, zegt Finney, de spelers in En geland in vier klassen willen onderbren gen: de middelmatige, de goede, de heel goede en de uitblinker of internationaal. En dan zouden die spelers betaald moe ten worden naar deze indeling. De tegen woordig betaalde zevenhonderd vijftig pond sterling zou ik willen toewijzen aan de middelmatige speler en daarna met tweehonderdvijftig pond sterling per klasse opklimmen tot de vijftien honderd pond sterling voor de uitblin ker of internationaal. DE grootste aandacht van de voetballiefhebbers zal dit weekeinde wel uitgaan naar de reportage van de interlandvoetbalwedstrijd NoorwegenNederland, die Zondagmiddag in Oslo wordt gespeeld. Toch kan men als men dat strikt noodzake lijk acht wel voetbal zien spelen morgen. Zo wordt voor de tweede klasse K.N.V.B. aan de Spanjaardslaan in Haarlem de wedstrijd H.F.C.Z.F.C gespeeld en in Santpoort voor de derde klasse de wedstrijd TerrasvogelsVelsen. We hebben het meer dan eens meegemaakt dat in lagere klassen beter en aantrekkelijker werd gespeeld dan in de eerste klasse. Over de kansen van HFC om de eerste thuiswedstrijd te winnen kunnen we kort zijn. De Haarlemmers verloren tegen de verwachtingen van WA en de Zaankan- hrs wonnen de eerste wedstrijd met drie een van Hollandia. We voorspellen HFC in ieder geval een zeer moeilijke wedstrijd met een goede kans op een gelijkspel. HFC komt in de volgende opstelling uit: Van der Lee; W. Dekker en Timmerman; Bijleveld, Molijn en Hein Winter; Hans Winter, De Nijs, Moolenaar, Jochemus en Oud. Dames. In de districts eerste klasse gaan de dames van Concordia een zware uitwed strijd tegemoet naar het Amsterdamse Niloc (districtskampioen van het vorige jaar). Wij geven de thuisclub de beste kansen. In de tweede klasse krijgt IJmond Amstel op bezoek en ook hier zullen de punten wel voor de Amsterdamsen zijn. In de afdeling binden IJmond 2 en IJmond 3 de strijd tegen elkaar aan, waarbij IJmond 2 sterker geacht moet worden. BGV gaat naar CSV, waarvoor wij een gelijkspel ver wachten. Bij de wedstrijd Concordia 2— Foresters geven wij de gasten de beste papie ren in handen. Heren. De eersteklasser Concordia speelt tegen Niloc 2 en kan de punten mee naar Haarlem nemen. In de tweede klasse A ontvangt OSS de sterke ploeg The Catchers uit Amsterdam. Spelend in de vorm van de voorgaande we ken geven wij de Zandvoorters een kleine kans. HOC krijgt Aalsmeer 2 on bezoek. Een voorspelling is hier moeilijk. Wij achten de Aalsmeerders iets sterker. In de tweede klasse B speelt IJmond thuis tegen Blauw Wit 2 en Rapiditas uit tegen de Amsterdamse Politiemannen. IJmond krijgt een zware noot te kraken, maar is niet kansloos. Rapi ditas eciVer moet kunnen winnen. In de afdeling kan Concordia 2 van IJmond 2 winnen, zal Beverwijk misschien iets sterker zijn dan Rapid'tas 2 en zal BGV geen moeite hebben met OSS 2. Voor de korfbalcompetilie gaat Ready I op bezoek bij de zwakke Animo tweede BOVENDIEN schrijft Finney dan nog over ideeën waarvan de uitvoering het mogelijk zou maken dat spelers, die hun club trouw blijven, na verloop van tijd daarvoor worden beloond en meer ontvangen dan spelers die van de ene club naar de andere over gaan. „Natuur lijk", zo schrijft Finney, „zijn wij pro fessionals volgens velen niet zo veel geld waard. Maar ik zou slechts willen wijzen op de topfiguren in andere sporten. Zo als de cricketers met hun belastingvrije benefits, die in de duizenden ponden sterling komen, de golspelers met hun enorm hoge prijzen in tournaments en de boksers met hun premies, die in cijfers wel op telefoonnummers lijken". De man, die een fortuin negeerde meent het eerlijk. Wat hij in zijn boek schrijft zijn niet zo maar losse opmerkin gen, maar ideeën voor verwezenlijking geschikt. Wie aan de andere kant ook wel eens iets leest over de grote finan ciële moeilijkheden, waarmede zovele Engelse clubs steeds te kampen hebben, vreest dat Finney's ideeën wel ideeën zullen blijven. [ISSCHIEN is het weieens aardig om tegenover dat alles eens te zien hoe of het toegaat in een land dat het amateurisme aanhangt. Het verstrekken van geschenken aan spelers, die in een kampioenselftal spelen of wier club ge promoveerd is, zo zei de voorzitter van de voetbalbond van dat amateur-land, mag nooit iets anders zijn dan een her innering aan het heuglijke feit en als zo danig kan het geschenk waardevol zijn. Redelijke normen moeten gevonden kun nen worden. In ieder geval zullen de subcommissies van de commissie voor het amateurisme op deze materie nauwlet tend acht slaan en elk verkapt professio nalisme tegengaan. Voor wie het nog niet wist, onthullen wij hierbij dat bovenstaande werd ge zegd door ir H. F. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B., op de bondsvergadering van verleden week Zaterdag. FLORENCE heeft weer van zich doen spreken. Florence Chadwick, de re cordhoudster op de afstand tussen de Engelse en de Franse kust, is er in ge slaagd ook het record voor de zwemtocht ADVERTENTIE Florence Chadwick over de Straat van Gibraltar op haar naam te brengen. Begeleid door twee volgboten startte zij van het eiland Las Palomas en kwam vijf uur en zes minu ten later op het strand van Sierra de Bullones, een afstand van zestien kilo meter aan. Het oude record stond op naam van de Spanjaard Francisco Ca- lytyyd met zes uur vierenvijftig minuten. Wij willen u verder niet onthouden dat in de volgboten de trainer van Florence meevoer en verder een Amerikaanse journalist, een groep Spaanse verslag gevers, enige radioreporters en een ope rateur van de Ameri kaanse televisie. On derweg gebruikte de zwemster als „kracht voer": kip, vleesextract, suikerklontjes en. coca cola. John en Jennifer Nicks hebt natuurlijk wel eens gehoord van John en Jennifer Nicks, de broer en zus, die nog niet zo lang geleden kort na elkaar het Brits, Europees en wereldkampioenschap kunstrijden in de wacht sleepten. Het verging dit tweetal al niet anders dan hun voorgangers, die ook zo veel succes op het ijs hadden: het werd professional nadat bei den 't ene aanlokkelijke contract na het andere hadden afgewezen, en zich tenslotte lieten overhalen. En nu tre den ze dan eerstdaags op in Empress Hall in de ijspantomime „Sin- bad the Sailor". Ze be ginnen met een salaris van vijfenzestighon derd gulden per week. Een ijzig hoog bedrag voor John - vieren twintig jaar oud - en Jennifer, die pas een entwintig is. E. K. klasser Oosterpark en het zou ons tegen vallen indien de Haarlemmers niet minstens een gelijkspel behalen. Haarlem ontvangt op eigen veld Fortuna uit Amsterdam, dat als regel tot de koplopers der derde klasse behoort; een gelijkspel ligt in de lijn der verwachtingen. Voor de plaatselijke derby Watervliet Nieuw Flora hebben de gastheren de beste kansen. Aurora I en Sport Vereent I, die respectievelijk tegen KCN en KVH spelen, kunnen zich van de Zondag jongstleden ge leden nederlagen herstellen. Oosterkwar- tier I heeft een vrije Zondag; het tweede twaalftal speelt aan de Zomervaart tegen Koog Zaandijk 3 en kan zijn tweede zege behalen. Be Fair, dat de vorige week HHIJC een gelijkspel afdwong, ontvangt Zondag in Bussum de hockeyers van BMHC en het is zeker, dat er een spannende strijd verwacht kan worden. De Bloemendalers zullen goed uit de hoek moeten komen en enthousiast moeten spelen om uit deze ontmoeting winst te trekken. De opstelling van BMHC is gelijk aan die van de vorige week. Van de overige eersteklassers heeft Togo de beste kans thuis van Kampong te win nen; hetzelfde geldt voor HHIJC uit tegen Groen Geel en de ontmoeting tussen Amster dam en Hilversum behoort tot de wedstrij den, waarvan de resudtaten vol ver rassingen kunnen zijn. In de overgangsklasse spelen BMHC II en Alliance tegen elkaar om drie uur op de velden achter Zomerzorg te Bloemendaal. Voor de dames eerste klasse is alleen vast gesteld de wedstrijd tussen Be Fair en Togo, hetgeen verband houdt met het afstaan door verschillende verenigingen van speelsters, die met het Nederlands elftal deel gaan nemen aan het dames wereldhockeytournooi te Folkestone. Promotieklassers Bij de heren in de afdeling A heeft Eecht- rop thuis om kwart over twee een zware wedstrijd tegen HHIJC; BMHC III heeft de beste kansen op winst in de om 1.15 uur aan de Brederodelaan achter Zomerzorg te spelen wedstrijd tegen het eerste elftal van de Zandvoortse hockeyclub. HBS gaat in Utrecht op bezoek bij SCHC II; een gelijk spel ligt in de verwachting. Tenslotte kruist Strawberries in Velsen de stick met Pinoké, een wedstrijd, die om twee uur begint. De promotieklasse dames vermeldt ont moetingen voor twee plaatselijke elftallen. Om elf uur krijgt Strawberries het team van Kampong op bezoek, terwijl BDHC m de gast is van Pinoké in Amstelveen. Het eerste en reserve-elftal van BDHC spelen om elf uur achter Zomerzorg een vriendschappelijke partij hockey. Hoe dat afloopt? Niemand weet hed Op succes hóópt iedereen. Na de rij van nederlagen 'Werk'lijk gelóven doet er geefi. Maar misschien valt het niet tegen. Ja, misschien misschien, wie weet, Klinkt straks in het land der Noret» JJederlandse zege-kreet In de strijd der sigaretten loopt één merk gestadig op Dat is Flyer - ieder weet het; Flyer, Flyer. it is the top. Opnieuw heeft het Amsterdams gerechts hof, dat op 11 Augustus het onderzoek moest aanhouden, een incident op het voet balveld onder de loupe genomen, dat ge schiedde tijdens de competitiewedstrijd op 9 Maart van het vorig jaar Het GooiA.G. O.V.V. Kort na de rust maakte de Gooise midvoor het tweede Gooise doelpunt. Ter wijl de spelers zich voor de aftrap opstel den, botste de Gooise reserve-speler Levert (thans lid van Sparta in Rotterdam) tegen de stopperspil H. Jonker van A.G.O.V.V. Hij viel op de grond, speelde nog tien mi nuten door, doch moest toen uitvallen naar nadien bleek wegens een lichte hersen schudding. De vraag, waarom het in het proces ging, was of Jonker de Gooise reserve-speler opzettelijk een klap tegen het hoofd had gegeven. Jonker ontkende. Levert zelf kon zich van het voorval weinig herinneren. De scheidsrechter had niets gezien en het bleek moeilijk te zijn uit de duizenden toe schouwers iemand te vinden, die het voor val precies kon reconstrueren. In eerste instantie had de politierechter in Amsterdam aangenomen dat Jonker zich aan mishandeling had schuldig ge maakt en had hem veroordeeld tot 75 boete subs, vijftien dagen. Nu vroeg de procureur-generaal, mr. W. P. Bakhoven, dezelfde straf. De raadsman van verdachte, mr. E. G. James, deelde in zijn pleidooi mede, dat het bondsbestuur van de K.N.V.B. geen termen aanwezig ueeic geaent de Apeldoornse spil te straf fen. De verdediger verklaarde het voorval als volgt: Levert was per ongeluk van achteren tegen Jonker opgelopen, Jonker had zich snel omgedraaid en had daarbij per ongeluk met zijn elleboog de veel kleinere Levert tegen het hoofd geraakt. Mr. James vroeg vrijspraak. Het hof zal in deze zaak uitspraak doen op 8 October. Het Nederlands militair waterpolo-zeven- tal heeft tijdens de internationale militaire zwemkampioenschappen in Cairo met 19-0 van India gewonnen. De ruststand was 90. Met dezelfde cijfers had India ook van Egypte verloren. Egypte won met 32 van Nederland. Ruststand 2-2. Op de 100 meter vrije slag werd Fred Pieters derde in 1.01.8 achter de Egypte- naren Doury Abdel Kader (1.00.4) en Shafel (1.00.6). Ook Wiering werd derde en wel op de 100 meter vlinderslag. Win naar werd de Egyptenaar Hallouda in 1.13.6, tweede de Amerikaan Master in 1.15.4. De tijd van Wiering was 1.15.9. De Engelse dames-athletiekploeg, die Woensdag 30 September in het White City stadion in Londen tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld: 100 yards: A. Pashley en S. Burgess. 220 yards: A. Johnson en G. Goldsborough. 880 yards: A. Oliver en V. Winn. 80 meter horden: Jean Desforgesen I. Pond. Hoogspringen: S. Lerwill en D. Tyler. Vèrspringen: J. Desforges en S. Cawley. Kogelstoten: S. Farmer en J. Linsell. 4 x 220 yards: een keuze zal worden ge maakt uit: J. Newbout, S. Hampton, J. Lof- tus, A. Pashley, A. Johnson en G. Golds borough. Speerwerpen: A. Collins en J. Evans. Discuswerpen: S. Farmer en M. Giri. De basketballwedstrijd HaarlemSpring bokken (Bondsteam), die Maandag 28 Sep tember op het verlichte buitenveld van de Stadsdoelen in Haarlem wordt gespeeld, be tekent de officiële opening van het Haar lemse basketballseizoen. Het is aan een kant jammer dat juist een Bondsteam op deze dag de tegenstander zal zijn, want wij vrezen dat hiermede veel te hoog gegrepen is. Het Haarlems team, nog ongeoefend en verzwakt door het niet beschikbaar zijn van vele prominenten, zal waarschijnlijk niet voldoende kracht kunnen op brengen om de wedstrijd interessant te doen worden. Het is dan ook te hopen dat de pogingen om enige goede krachten alsnog beschikbaar te vinden, zullen slagen. Slaagt men daar inderdaad in, dan zullen de volgende spelers het Haar lems team vormen: P. de Bie, R. Noë, J. Swart (Antilopen), R. Klein, P. Moolenkamp, C. Rip (HGA), H. Argeloo, H. v. Elk,_ F. Hooyveld, J. Mansvelden (Oosterkwartier) en B. Uljee (SCH). Coach: H. SneL Het team van de Springbokken bestaat uit de volgende spelers: J. Breusers (DED), P. de Jong, A. Koemans, B. Strebus (Arrows), R. v. Ling (Blue Stars), G. v. d. Ven (Thor), H. Zand, Scholten (AMVJ), H. Sibilo (U.S.). Coach: W. v. Someren. Ter voorbereiding van de interlandjeugd- wedstryd NederlandBelgië op 25 October aanstaande, wordt Zondagmiddag op het Haarlem-terrein een wedstrijd gespeeld tus sen twee jeugd-voetbalelftallen. Deze oefen wedstrijd begint om half vier. De opstellingen zijn als volgt: Elftal A: doel: Feyt (Woerden); achter: Kraay (DOS) en Bond (Volendam); midden: Dahrs (Blauw Wit), Van Garrel (Blauw Wit) en Van Woerden (Feijenoord); voor: Asmussen (DWV), Vonhoff (DWS), Koers (Blauw Wit), Van Ham (Zeeburgia) en Veerman (Volen dam). Elftal B: doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Onink (VUC) en Hamerling (Blauw Wit), midden: Kreyermaat (Elinkwijk), Van Veen (Ajax) en Wink (SW); voor: E. van Cortenberghe (Excelsior), Kick (Vole- wijekers), De Koning (Sparta), Kruyer (RCH) en C. van Cortenberghe (Excelsior). Reserves zijn: Schouten (DOS), Hoon- hout (RCH), Belfroid (VSV), Corbran (Blauw Wit), Brussee (Haarlem), Doetz (Haarlem) Bosselaar (Sparta) en Bouterse (De Spartaan). Zondag vragen op Duindigt de Generaal van Heemstra-beker voor draven en rennen de aandacht. Bij de dravers verschijnt de nationale crack Mac Kinley aan de start, die zonder ongelukken dit nummer zeker zal winnen. De strijd om de plaatsen zal heel wat fanatieker zijn, daar de rest van het veld tegen elkaar opgewassen is. Norton Williams achten wij hiervan de sterkste, gevolgd door Peter Spencer. In grootse vorm zou misschien Olivier B nog verrassen. Bij de rennen zal de strijd om de Van Heemstra-beker meer open zijn. De meeste kans wordt toegeschreven aan Pistache, die met Aquavit en Britoly wel de meeste on dersteuning zal vinden. In het openingsnummer, dat voor de af wisseling nu eens over 2500 m. gaat, heeft Geersen met River en Rina Gay de beste papieren. Veel verdediging is te verwachten van Rudy Williams en Roi de Clinq Mille. Royal Heny is de outsider. Peter Snel, die enige weken op de zieken stal is geweest, maakt zijn rentree in de Henriot-prijs, die hij kan winnen. De veel verbeterde Queeny Dillon zal niet ver bij hem achterblijven, evenals Omar Spencer, die zijn oude vorm weer terug schijnt te hebben. Een zeer open nummer! Stal Wagenaar is in de Fenton-prijs met Lady Zora en Menno Dynamic zeer sterk vertegenwoordigd, zelfs zo dat deze stal de favoriet zla zijn Ouir Bonni B is de grootste rivale, met Postdnifje G. Het drafgedeelte wordt besloten met een amateureourse, die Ouir Volann van start tot finish kan be heersen. Het blijft echter oppassen voor Oranje Nassau en de trouwe Nico the Saaint. De wispelturige Overste van Fresena is de out sider. Bij de 2-jarige volbloeds kan de veelbe lovende Maharadja eigenlijk niet worden geklopt: Sans Valeur kan tweede worden en Columbus is de outsider. Zwicta profiteert in de Johnstone-prijs van een laag gewicht. Bij droge baan zou Cléone haar kunnen verrassen. Flying Gal is de outsider. In de steeple-ehase kan Dicky voor zijn onverwachte nederlaag tegen Wiribi revan che nemen. Het gewichtsverschil is nu iets gunstiger voor Dicky, zodat deze uitsteken de springer op de eerste plaats wordt ver wacht, voor Wiribi. De overige paarden kun nen slechts bij grote verrassing in aanmer king komen. NEDERLANDSE OEFENMEESTERS IN EUROPEES TENNISKAMPIOENSCHAP. De Nederlandse tennisleraren A. Hemmes en Parlevliet zullen in Hagen in Duitsland deel nemen aan het tournooi om het Europees tenniskampioenschap voor tennis-oefenmees- ters, dat van 24 tot en met 27 September zal worden gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7