Nederlands publiek zag eindelijk weer voetbal H van hoogste klasse Thuiskomst Tafeltenniscompetitie kan veel spanning gaan opleveren >inJ,r" Clowntje Rick FIFA-spelers wonnen van Barcelona Euwe kon het tegen Geiler niet bolwerken Uitgelezen gezelschap in Olympisch stadion Zeventien spelers naar Londen FEUILLETON door Mevr. Byleveld-Gelinck DONDERDAG 1 OCTOBER 1953 Candidatentournooi Kerkelijk Nieuws Benoeming van directeur bij „De Ommelanden" DEMI SAISONS 48.-, 68.., 78.., 98.- 41) Zijn vingers, als een stalen schroef, om grepen de arm van de politieman. Er was vrees in zijn ogen en vrees in het bleke, vertrokken gezicht. Vrees bij deze man die tot nog toe zó superieur was geweest, zó sterk en onverzettelijk. En weer onderging de politieman de vreemde sensatie: sym pathie, medelijden? Wat was er toch in deze man dat hem zo onweerstaanbaar aantrok? De moed, waarmee hij van zich afsloeg! Of juist die ene zwakke plek in zijn verdediging: zijn liefde voor het zusje? „Is het uw handschrift, meneer De Vere?", vroeg hij zacht. „Ja". „Dan.... dan kan mr. Carton verder gaan". Hij ontving een onmiskenbaar dankbare blik. De geoloog haalde zijn zakdoek te voorschijn en wiste zich het voorhoofd af. Hij zag er nu zó ellendig uit dat inspec teur Renkevoort zwijgend een stoel voor hem aanschoof. Hij bleef er achter staan, maar klemde zich met beide handen aan de leuning vast. De Engelsman wendde zich, met zijn half-zichtbare lachje, tot zijn Hollandse collega: „You are very kind.... to this man!" „Gaat u verder", verzocht inspecteur R enkevoort'. ,,U hebt deze brief dus geschreven". „Nee". „Dat is de derde maal dat u liegt over dit punt. Hel is uw briefpapier, het is uw handschrift. U bent op de morgen van de 23ste Maart bij Sir Archibald Allesby op bezoek geweest!" „Dat ben ik niet". „Dat bent u wèl. Zijn bediende kan ge tuigen dat er op die morgen, om 12 uur, een vreemdeling bij Sir Archibald op 'be zoek geweest is. Sir Archibald ontving hem onder vier ogen in zijn werkkamer. Ongeveer om kwart vóór één schelde hij zijn bediende om de man weer uit te laten. Hij was zeer opgewonden, en een uur latei- werd hij dood gevonden". „Grote goedheid!" De Engeise inspecteur, als geroutineerd vakman, bestudeerde rustig de uitwerking van zijn woorden op het gelaat van zijn slachtoffer. Hij kon tevreden zijn. De uit drukking van ontsteltenis op het tot nog toe zo onbewogen gezicht was onmisken baar. De man achter de stoelleuning scheen één ogenblik alle zelfbeheersing verloren te hebben. Hij wiste zich weer het voorhoofd af en slikte enige malen, dan greep hij de waterkaraf die nog altijd op het schrijfbureau stond en schonk zich met bevende handen een glas water in, dat hij in één gulp ledigde. Hij zette het glas weer neer. En dan zag hij met een op gejaagde blik naar de beide politiemensen die naar hem keken, almaar naar hem kekenen barstte ineens uit. wederom in het Hollands: „Jullie.... jullie met je tweeën tegen mij. Twee tegen één. Het is gemeen! HeT; is gemeen!" „Meneer De Vere. Ik heb het alléén zo vaak met u geprobeerd!" De prettige, kalme, kalmerende stem van inspecteur Renkevoort. De onberede neerbare sympathie die nog altijd uit die stem naar voren kwam. Dezelfde sympa thie in zijn ernstige, vermanende blik. Het scheen Jean de Vere plotseling weer tot zichzelf te brengen. „Ik dank u, inspecteur", zei hij voor de tweede maal. „U bent tenminste fair. Maar ik kan niet anders. hij posteerde zich weer achter zijn stoelleuning. „Gaat u verder. Mr. Carton", verzocht hij zelf. „U bent die morgen bij Six- Archibald geweest!" „Nee". „U hebt belet gevraagd. Er is een man op bezoek geweest. U bent er geweest". „Ik ben er niet geweest. Ik heb geen belet gevraagd. Als u die bediende van Sir Archi'oald met mij confronteert zal hij ver klaren dat ik niét de persoon ben die bij Sir Archibald op bezoek geweest is". „Ik ben in staat om die bediende hier te laten komen". „Doet u dat, mr. Carton. Hoe eerder hoe liever. Dan zal hij verklaren dat ik het niet geweest ben". ,,U hebt al enige malen gelogen". „Maar nu lieg ik niet. U zult het bewijs niet kunnen leveren! U kunt mij niet ar resteren vóór die bediende verklaard heeft dat ik de persoon ben die Sir Archibald heeft bezocht. En hij zal u zeggen dat het een ander geweest is!" „En u weet, wie die ander is, meneer De Vere!". Dit was weer een schot, één van die intuïtieve impulsen van inspecteur Renkevoort. En raak, dat was duidelijk! Er voer een schok door de gestalte achter de stoel, alsof hij lichamelijk door een hard voorwerp getroffen werd. Hij gooide zijn hoofd met een ruk achterover. De gespier de handen lieten de stoelleuning los maai er volgde geen antwoord. „De man, waar u mee samenwerkte. Ge rard Holstein". „Ik weet niets van Gerard Holstein". „Veroorlooft u mij, het verhoor van u over te nemen?" vroeg inspecteur Renke voort aan zijn Engelse collega. „We zullen Hollands praten. Er zijn veel dingen, me neer De Vere, die ik u deze nacht had wil len vragen. Vele dingen. Ook zonder de komst van mr. Carton hier zou ik u onder vier ogen hebben moeten spreken. Deze Engelse affaire staat stellig met Gerard Holstein in verband, daar twijfel Jk geen ogenblik aan". „Zoekt u dat dan maar uit, inspecteur!" „Daar ben ik juist mee bezig. U zult moeten toegeven, meneer De Vere, dat uw positie op het ogenblik zéér precair is. Zéér precair. Er zijn duidelijke aanwijzin gen dat u ten nauwste bent betrokken bij een grote chantage-affaire. Een internatio nale ohantagezaak. Uw compagnon daarin, waarschijnlijk uw lastgever, is Gerard Holstein en u kunt niets beters voor u zelf doen dan ons zo volledig mogelijk over alles in te lichten. U bent nu toch geknipt en het doet uw zaak zeker geer. goed als u zo hardnekkig iedere verklaring blijft wei geren". „Ik ben helemaal niet geknipt. 'J kunt mij niets maken". „Dat staat nog te bezien. Er is een brief gevonden op uw briefpapier geschreven, in uw eigen handschrift en van uw eigen handtekening voorzien waarvan het al heel onwaarschijnlijk is dat hij door een ander vervalst zou zijn. Ik kan gerust wel zeg gen, onmogelijk. Er is een man op bezoek geweest op het uur dat in de brief ge noemd is. Uw gastheer is een zonderlinge dood gestorven. Er ziin permitteert u, mr. Carton tweeduizend pond van zijn bankrekening zoek. die hij de dag vóór uw bezoek heeft opgenomen. Dat zijn de En gelse gegevens. En de Hollandse gegevens zijn de volgende: u staat in nauw contact met een gevaarlijk ohantagepleger. Hoewel u eerst ontkend hebt dat u hem kende vind ik u toch even later op zijn kamer en helpt u hem daarna door het zolderraam ont vluchten. Wat kunt u anders zijn dan een handlanger? Nee, u bent wel degelijk ge knipt en het enige dat u nog doen kunt is ons de hele affaire op te biechten, zodat wij met uw hulp onze verdere maatregelen kunnen nemen. Dat is het enige, en zeker het verstandigste dat u nog voor u zelf kunt doen". De man achter de stoel had rustig ge luisterd. Nu zag hij de politieman weer aan, niet meer uitdagend naar het scheen, maar weer met iets van dankbaarheid in zijn gezicht. Hij scheen het voorstel in overweging te nemen. Maar dan kwam toch weer zijn antwoord: „Ik heb u niets te zeggen, inspecteur". „U hebt gezegd dat u Gerard Holstein niet kende. Dat was een leugen!" „Ik heb gezegd dat ik hem nog nooit ge zien had". „Is dat een verschil? Was het een schrif telijke lastgever?" „Hij had me niets op te dragen". „Wat zat u met hem te bespreken toen ik u op zijn kamer vond?" „Dat kan ik u niet zeggen". „Verduiveld nog aan toe, meneer De Vere! Ziet u nu niet dat u zichzelf steeds dieper in het moeras werkt? Waarom bent u toch zo onbegrijpelijk koppig?" „Ik kan niet anders". „Staat u on dei- de invloed van die kerel? Bent u bang voor hem? Heeft hij een zekere macht over u?" „Ik ben voor memand bang! En er is niemand die macht over me heeft!" „Behalve uw zusje, Marianne". „U zoudt Marianne er buiten laten! Marianne heeft hier niets mee te maken!" (Wordt vervolgd ADVERTENTIE de stevige maar wonderbaarlijk snelle mid denvoor van Barcelona (na de rust speelde hij voor zijn eigen vereniging)en van César de rappe rechtsbinnen van de Spanjaarden, anderzijds, dat die Nederlandse doellieden de schoten niet eens gezien, laat staan ge houden zouden hebben. Zeman en Velasco deden het wel. Eerstgenoemde was echter zo ongelukkig om nadat Kubala en Mo reno vlak achter elkaar een enorm hard schot hadden gelost bij een van de fan tastische saves zijn pink te verrekken. Doch niet alleen individueel, ook als team speelden beide partijen soms bijzon der goed. En dan te bedenken dat de FIFA- spelers nog aan elkaar moesten wennen. Een aantekening op onze bloc-note zegt eigenlijk al voldoende: ,,'t Lijkt wel of ze met z'n twintigen spelen!". En zo was het ook. Telkens als iemand de bal had, waren er twee tot drie elftalgenoten in zijn buurt voor combinatiespel. Of dat nu voor was of achter. En dan een oud recept: kijken, schieten en. op de centimeter nauwkeu rig plaatsen. Wat hebben de nog actief spelende voetballers op de tribunes veel kunnen Ieren. En wat hebben de niet ver wende alleen-maar-kijkers hun schade kunnen inhalen. We zijn blij dat we het gezien hebben! Twee vraagpunten, die zeker niet ge makkelijk tot een oplossing zijn te brengen. Het voorlopige plan luidde dat Engeland het beste bestreden zou kunnen worden met een aanvallende spil, maar of dat plan doorgezet zal worden is voor ons nu lang niet zeker meer. Voor de rust vlotte het in het FIFA- team helemaal niet zo best in de achter hoede tegen de watervlugge Spanjaarden. De zes Oostenrijkers Zeman (doel), Stotz en Happel (achter), en Hanappi, Oc- wirk, Brinek (midden) stonden eigenlijk een beetje beteuterd te kijken bij dat ra zend snelle combineren rond hun straf schopgebied. Vooral toen de al gedeelte lijke kale rechtsbinnen César toen hij een paar seconden vrijaf kreeg van Happel met een enorm hard schot van enige meters buiten het strafschopgebied zelfs de „Weense panter" Zeman passeerde. Ocwirk, die men in Engeland de beste aanvallende centerhalf van de wereld noemt, *blöef'een beetje meer terug om het gevaar het hoofd te bieden. Wat uiteraard niet wilde zeggen dat de voorhoede Bo- niperti (Italië). Lorenzi (Italië), Vukas Joegoslavië), Kubala (Spanje) en Ze- bec (Joegoslavië) daaronder leed. Want voor deze athletisch gebouwde voet baller was het een kleine kunst om met wat meer inspanning toch achter zijn voor hoedespelers te opereren en die te voor zien van passes, die op de centimeter nauwkeurig waren. Weer gelijk Dat de stand weer gelijk zou worden, lag voor de hand. Het gebeurde na een half uur. En wel op een manier, die een maximum aan conditie, techniek en be hendigheid vroeg. Wat overigens de won derbaarlijke voetballer Vukas wel was toevertrouwd. De Joegoslaaf kreeg een strakke pass van zijn landgenoot Zcbec, nam de bal in één beweging aan zijn voeten mee, maar kreeg de Spaar.se back Segarra naast hem, die hem geducht hinderde. Geen nood voor Vukas. Al sprintende een hele slag draaien en de bal ligt voor de vrije rechtervoet, oordeelde hij. Het schot dat hij daarna gaf was zelfs de lenige Velasco te bar. Een-een. Met de Duitser Posipal als stopper, de Spanjaard Navarro als rechtsback, de Joegoslaaf Cjakovski als rechtshalf en Oc wirk als linkshalf ging het na de hervat ting veel beter. Men raakte in het FIFA- elftal beter ingespeeld en volkomen vol gens de verhoudingen werd het vier-een. Eerst knalde de uiterst behendige Boniperti met Biosca op z'n huid de bal in de uiter ste hoek, daarna kreeg Gunar Nordahl (Zweden) een niet te missen pass van Bo niperti en het was drie-een. En niet veel later kreeg rechtsbuiten Coppens (België) een heel listig door Nordahl doorgetikte bal, die de Belg hoog en hard achter Ve lasco trapte. „Den Rik" vond dat doelpunt van zichzelf zo mooi dat hij uitbundig voor zijn eigen voetbalkunde applaudiseerde. Dat Moreno er na een half uur vier-twee van maakte was ook al verdiend, omdat In het candidatcn-schaaktournooi werden gisteren de afgebroken partijen uitgespeeld. De belangrijke partij tussen Iteshevsky en Bronstein heeft nog tot de 66e zet geduurd. De Rus maaakte een pion buit en elke schrede van deze pion was een stap naar de overwinning. Wel wist Reshevsky nog enkele geraffineerde valstrikken te spannen, maar Bronstein vloog daar niet in. Toen de Ame rikaan tenslotte alleen nog maar slechte zetten kon doen, heeft hij toch nog een weg gevonden om dit te vermijden zonder op te geven. Hij wachtte rustig het verstrijken van de bedenktijd af. Toen men hem er op wees dat zijn vlag was gevallen en hij dus een reglementaire nul moest incasseren, keek hij quasi verschrikt op, om dan met een optrekken van zijn schouders in de onver mijdelijke nederlaag te berusten. Thans is dus alleen Smyslov nog ongeslagen. Vijf candidaten Mutaties (Van onze sportredacteur) y\E ruim zestigduizend Nederlanders die zich gistermiddag op wie weet wat voor manier hebben kunnen losmaken van hun dagtaak om in het Olympisch Stadion in Amsterdam de topspelers van Europa te zien voetballen zullen als het ze net als ons vergaan is zeker geen spijt hebben gehad van hun moeite. In tegendeel. Voor mensen, die werkelijk van voetbal houden en eigen lijk wekelijks teleurgesteld naar huis teruggaan, omdat ze zich zo weinig be vredigd voelen bij het zien van Nederlands clubvoetbal, was er bij de oefen wedstrijd van het voorlopig FIF A-elftal tegen de Spaanse kampioensclub Barcelona zo veel te genieten dat niet zelden een warm applaus klonk voor wonderlijke staaltjes van individuele techniek, voor onnavolgbaar spel en tot in de perfectie uitgevoerd aanvalsspel, voor voetbal kortom waarvan men in Nederland verstoken blijft. Voetbal, zoals dat gespeeld wordt door de uitblinkers onder de professionals. Dat het publiek daarbij nog zeven achttienkaraats doel punten kreeg te zien vijf van het FIF A-team en twee van Barcelona was meegenomen. Zonder dat hadden we na het laatste fluitsignaal van Karei van der Meer óók gezegd: wat jammer dat dat nog niet een uurtje voortduurt. Zoals verwacht werd heeft Euwe het tegen Geiler niet gemakkelijk gekregen. Steeds opnieuw bleef Geiler onze landgenoot met allerlei dreigingen lastig vallen. Maar zon der meer heeft de ex-wereldkampioen zich niet gewonnen gegeven. Want hij heeft nog een grootscheepse poging gedaan om door middel van zijn cavallerie de bakens te ver zetten. Daartoe moest hij echter alle reserves inzetten. En Geiler profiteerde van de ge legenheid het vijandelijke achterland binnen te vallen. Een ernstige fout van Euwe ver haastte het einde. Ook Stahlberg heeft de strijd tegen Kotov niet kunnen houden. Hij bracht het nog tot een eindspel met lopers van ongelijke kleur, maar toen de zwarte vorst aan de spits van zijn troepen de witte stelling binnen mar cheerde, bleef de Zweed niets anders over dan de handen omhoog te steken. Niettemin Is het de Russen in de 17e ronde niet gelukt om volledig revanche te nemen voor de 42 nederlaag uit de 2e ronde. Gligoric won in enkele zetten zijn eindspel tegen Taimanov en bracht daardoor de stand van de wed strijd Russen tegen niet-Russen op 314—2!4. De laatste afgebroken partij, die tussen Reshevsky en Taimanov heeft nog slechts een enkele zet geduurd. Toen werd tot remise besloten. Het tournooi wordt nu 2 dagen onderbro ken om de spelers gelegenheid te geven weer wat op verhaal te komen. De meesten hebben daar dringend behoefte aan, want een langdurig tournooi als dit is buiten gewoon inspannend. De tafeltennissport mag zich de laatste jaren verheugen in een steeds toenemende belangstelling. Vier nieuwe verenigingen kwamen er dit jaar bij. die in totaal acht teams op de been brengen. De overige ver enigingen hadden over het algemeen een behoorlijke ledenstijging, waardoor thans niet minder dan drieëntwintig teams meer dan het vorig seizoen aan de competitie zul len gaan deelnemen. Heemstede heeft enkele weken nodig gehad om door onderlinge wedstrijden de beide overgangsklasse teams samen te stel len. In het eerste team zien wij dit jaar dan verschijnen P. v. Eijk, J. Brandse en D. Wolters en in het tweede team G. Oudt, E. v. Abbeve en H. Hazelhoff. Gezien de presta ties van het vorig jaar geloven wij wel dat beide teams zich zullen handhaven. En wij durven zelfs Heemstede 1 een zij het dan ook zeer bescheiden kans te geven. HBC met J. Leuven, J. v. d. Dries en Fr. Smit. is evenals TOG met J. Vester, B. Duits en Le- naarts onveranderd. Beide teams gaan onge twijfeld een moeilijke competitie tegemoet. G. Wolters en H. Netz. maakt een zeer sterke indruk. Th. Blom. P. Sleper en R. v. Eijk, die in- GTTC al enkele malen voor de deur van de overgangsklasse gestaan hebben, zijn ook dit jaar weer tot goede prestaties in staat, terwijl Winfried, juist gedegradeerd, met R. Duineveld, P. Hoonhout en P. Hand- graaf zeker zal trachten het verloren terrein te herwinnen. Ook van de streek rondom het Noordzee kanaal valt weer iets te verwachten. Rapi dity met mej. C. Schuyt, H. Eijking en L. Boon was vorig jaar reeds een verrassing terwijl het Hotac-trio J. Weenink. De Loor en Meyer tot de zeer gevreesde eersteklassers behoort. Spanning dus in de bovenste, maar zeker niet minder in de lagere regionen. De reserves van Winfried, TOG. GTTC en HBC hadden het vorig jaar niet gemakke lijk en zullen ook nu voor menig moeilijke opgave geplaatst worden. Hetwelk in niet mindere mate geldt voor HBC 3 en Heem stede 3, die thans hun vuurdoop zullen ondergaan. Al met al belooft het dus een zeer aantrekkelijke competitie te worden. Van de derde klasse dames valt zeer wei nig te zeggen. Enkele sterk spelende dames zijn uit de verenigingen verdwenen, terwijl weer andere in de heren-competitie hun krachten gaan beproeven. Zo is er bijvoor beeld van de sterkste teams van de laatste competitie Winfried en Heemstede vrijwel niets meer over. Ongelukkig zijn de overige goede speelsters over diverse verenigingen verdeeld. Bij HBC is het Fr. v. d. Pluym, bij te Zaanen N. Simon, bij Togido Tr. v. Zadel en bij Heemstede T. v. Weel. Vaak komt het dan voor dat deze dames met anderen moe ten spelen, die beslist veel zwakker zijn. Een kampioenschap van een feitelijk onbekend team, is daarom in het geheel niet onmo gelijk. Chr. Geref. kerken Voorwaar een uitgelezen gezelschap dat in het stadion aantrad. Een gezelschap, waaruit een elftal moet worden gekozen dat op 21 October ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van de Engelse Voet balbond tegen Engeland uitkomt. En toch zijn we er van overtuigd dat de samen stellers van dit elftal waartoe zoals men weet ook Karei Lolsy behoort het na het zien van de wedstrijd niet eenvoudig hebben gevonden. Want daar was zoiets als de keuze van het systeem voor de rust speelde men met de aanvallende, na de hervatting met de stopperende spil en de keuze van de spelers, die het beste op elkaar afgestemd bleken. Vraagpunten Een spelmoment uit de voetbalwedstrijd i FIFA-ploeg, Vukas, links Biosca, de s achiergro de Spanjaarden een geruime periode met fantastisch voetbal het beste van het spel hadden gehad.' Maar Gunnar Nordahl bracht het verschil zes minuten voor tijd wederom op drie doelpunten, toen hij een bekeken voorzet van Hannapi achter de Spaanse doelman kopte. Van de bovenste platik Tussen al deze doelpunten door kon - men staaltjes voetbal zien van de hoogste klasse. Om maar een voorbeeld te noemen: het schieten. We willen er een lief ding onder vcrwedden dat Nederlandse keepers bij de schoten van Boniperti, die nog niet eens een full-time prof is, maar ook nog het beroep van landmeter uitoefent, van Lo renzi, de middenvoor van Iriternazionale, van Nordahl, de Zweed die al jaren tussen de Italianen speelt, enerzijds en Kubala, De speciale FIFA-commissie heeft zeven tien spelers aangewezen die de reis naar Londen zullen meemaken. De definitieve samenstelling zal in Londen geschieden, een of twee dagen voor de wedstrijd tegen Engeland op 21 October. De spelers zijn: Doelverdedigers: Zeman (Oostenrijk) en Beara (Joegoslavië); backs: Happel (Oosten rijk), Stotz (Oostenrijk) en Navarre (Span je); middenspelers: Cjaikovsky (Joegosla vië), Hanappi (Oostenrijk), Ocwirk (Oosten rijk), Posipal (Duitsland) en Bosch (Spanje) voorspelers: Boniperti (Italië), Kubala (Spanje), Nordahl (Zweden). Vukas (Joego slavië), Zebec (Joegoslavië), De Stcfano (Spanje) cn Basora (Spanje). <7FA-Barcelona. Rechts de midvocr van de pil van Barcelona. In het middexi op de 7id Happel. Accoord met de A.N.A.B. over de pensioenkwestie Zaterdag zal te Groningen een algemene ledenvergadering van de coöperatieve fa briek voor zuivelproducten „De Ommelan den" worden gehouden. Aan de orde zal worden gesteld de,benoeming van een di recteur. Tot nu toe trad als waarnemende beheerder van „De Ommelanden" op de oud-directeur F. de Boer. Het bestuur heeft nu drie personen voorgedragen waaruit de leden een directeur kunnen kiezen. Als eerste van het drietal draagt het bestuur voor de heer F. de Boer, tweede is de heer F. Buitcr te Euvelgun- ne, bestuurslid van „De Ommelanden" en derde de heer E. Bus, oud-voorzitter van „De Ommelanden" te Enumatil. Het bestuur van „De Ommelanden" heeft voorts besprekingen gevoerd met het bestuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, de A.N.A.B., naar aanleiding van de nog lopende kwes- tien betreffende de pensioenregeling. „De Ommelanden" heeft thans de A.N.A.B. voorstellen gedaan inzake deze pensioen regeling, waarmee de A.N.A.B. accoord is gegaan. De pensioenen voor de fabrieks arbeiders zullen worden berekend op C.A.O.-basis. De stakingsperiode zal ook voor de pen sioenrechten worden berekend. Na de 17e ronde luidt de stand: 1. Smyslov 10!4 pnt. uit 16 partijen; 2. en 3. Bronstein en Reshevsky 9'4 pnt. (16); 4. Najdorf 9 pnt. (16); 5. Keres 8'4 pnt. (16): 6. Boleslavsky 8 pnt. (15); 1. 8. en 9. Euwe. Kotov en Petro- sian 8 pnt. (16); 10. en 11. Geiler en Taima nov V/2 pnt. (16); 12. Gligoric 7 pnt. (15); 13. en 14. Averbach cn Szabo 7 pnt. (16); 15. Stahlberg 4 pnt (16). ADVERTENTIE De ideale najaarsdracht Schitterende stoffen Nieuwste dessins Gen. Cronjéstr. 40-44, H.-N. - Tel. 15438 Was de situatie vorig jaar zo, dat er in de eerste' klasse slechts twee 'teams de lakens uitdeelden, nu is het gelukkig zo, dat er zeker vijf ploegen zijn die een serieuze kans op de titel maken, waarbij ongetwijfeld van de overige teams de nodige verrassingen te verwachten zijn. Togido, met M. Draenert, Tweetal te Arnhem D. Biesma Jr. te Amsterdam-O. en J. C. Maris te Haar lem-N. Tweetal te Tholen G. Blom te Meerkerk en B. Bijleveld te Noordeloos. Dat was een opwindend avontuurtje voor de jongens.Ze praatten er ook de vol gende dag nog over. „Waarom zou die agent ons gevraagd hebben, of w ij dat vuur aangestoken hadden?" vroeg Bunkie. „Nou, dat dacht hij misschien," zei Oepoelie. „Het zou toch kunnen? Er zijn wel jongens, die een vuurtje stoken en hij zal gedacht hebben, dat ivij dat hadden gedaan!" „Ik zou er niet aan denken!" zei Bunkie. „Dat is toch. veel te gevaarlijk, met die droge hei." Toen 's avonds de krant kwam en tante Liezebertha daarin zat te lezen, keek ze plotseling op. „Zo, jongens," lachte ze, „er staat iets over jullie in de krant!" „Wat?! Over ons?" riepen ze verbaasd, en ze kwamen gauw kijken. „Ja, kijk maar," zei tante Liezebertha. „Hier staat het: een berichtje over de heide brand van gisteren. Een begin van heidebrand kon gelukkig nog, door het kordate optreden van drie jongens uit Speelgoedstad, worden geblust. Hierdoor is grote schade voorkomen! Zie je, dat staat hier!" Ja. warempel, nu zagen ze het zelf. Ze keken elkaar lachend aan. „Drie jongens uit Speelgoedstad. ja, dat zijn wij" zei Rick. „En we zijn kordaat opgetreden, zeggen ze!" lachte Ocpoctie. „O zo!" zei Bunkie met een trots gezicht. „Als ze dat maar weten!" Bapt. gemeenten Beroepen te Musselkanaal J. Scholte te Nieuw-Weerdinge. Het Fries in de eredienst De kerkeraad der Geref. kerk van Leeuwarden heeft besloten met ingang van 1 November één Friese dienst per maand te doen houden. De kerkeraad zal bij het beroepingswerk met deze aangelegenheid rekening houden. Ned. Herv. kerk Bedankt voor Nieuw-Stadskanaal A. J. v. Oost te Vriezenveen. Aangenomen de benoeming tot vic. te s-Gravenhage (wijkgem. Duinzichtkerk), J. J. Franck, vic. te Brummen; idem te Tiel J. H. Dorgelo, cand. te Dedemsvaart. Geref. kerken Beroepen te St. Pancras Th. Vollen hoven. cand. te Amsterdam; te Bergent- heim A. I. de Graaf. cand. te Zeist.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7