Orkest van de Deense Staatsomroep concerteerde in Amsterdam Agenda voor Haarlem Acht mille voor Puttershoek Twee werken van eigen bodem Vijfhuizen MAANDAG 5 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT F. Brinkman kampioen van Haarlemse Jachtclub H. Tuin veertig jaar lid van Harmonie Crescendo Magnificat van Titelouze voor koor en orgel in Teylers Museum Geen voorrang verleend Grondwater in het Slachthuiskwartier Burgerlijke Stand van Haarlem Massale trek van koperwieken Vreemde lichtverschijnselen gesignaleerd „Koningshuys" Sassenheim centrum voor bejaarden In 1954 zevende festival van „De Melodisten" Notaris A. W, Voors 65 ct. Scheepvaart Als onderdeel van de Deense week, die van 2 tot 11 October in Nederland gehou den wordt en die tot doel heeft de culturele banden tussen beide landen aan te halen, werd Zaterdagavond en Zondagmiddag in het Concertgebouw te Amsterdam gemu siceerd door het Symphonie-orkest van de Deense Staatsomroep. Dit grote ensemble volledig bezet telt het 93 instrumenta listen dankt zijn samenstelling en groei Indirect aan wijlen Julius Röntgen, die bij zijn bezoeken aan zijn geboorteland Dene marken zijn vrienden aldaar aanspoorde om, naar het voorbeeld van het Amster damse Concertgebouw,een vast symphonie- orkest in het leven te roepen, dat de kern zou kunnen worden van een verhoogd na tionaal muziekleven. Dit instituut kwam 28 jaar geleden tot stand en is sindsdien uitgegroeid tot het grote ensemble, dat nu in dienst staat van de Staatsomroep en behalve de radio-uitvoeringen ook weke lijks een openbaar concert verzorgt. Het maakte reeds tal van buitenlandse concert- tournées (onder meer naar de Verenigde Staten) en vervulde een niet onbelangrijke taak voor de gramofoon-industrie. Wij hoorden het Deens orkest onder twee dirigenten. Zaterdag werd het geleid door Launy Grondahl, een Deen die ook in de grote Europese centra gestudeerd en ge werkt heeft en Zondag fungeerde als leider de Duitser Eric Tuxen, die sinds 1936 aan het orkest verbonden is. Standaardwerken De gelegenheid om de hier zo goed als onbekende Deense muziek te introduceren werd slechts spaarzaam benut: op ieder dei- beide programma's kwam één werk van eigen bodem voor. Verder speelde men stukken van het standaard-répertoire: de ouverture „Benvenuto Cellini" van Berlioz, de Sinfonia concertante van Mozart, de Euryanthe-ouverture van Weber, de Vijfde Symphonic van Dvorak en de drie dansen uit De Falla's ballet „De driekante steek". Men kon hieruit opmaken dat de Deense manifestatie niet alleen de scheppende na tionale kunst, maar ook de herscheppende, en deze laatste zelfs met enige nadrukke lijkheid, heeft willen dienen. Een algemeen kenmerk van het orkest is zijn energieke rhythmiek, zijn markante profilering van de thema's, zijn forse tutti's. waarbij het slagwerk wel eens over de schreef gaat; verder een correcte discipline en zin voor romantisch bravour. Men kan het een stevig ensemble noemen, épate- rend door kracht en bezieling. De concer tante Symphonie van Mozart werd in be perkte bezetting uitgevoerd en (met de concertmeesters Hansen en Esbensen als solisten) goed sterk ensemblewerk. Wat ons van deze Deense concerten bovenal interesseerde was de uitvoering van de Vierde Symphonie genaamd „Het onuitblusbare" van Carl Nielsen, de in 1931 ovefleden belangrijke figuur van het Deense muziekleven, aan wie de jongere componisten-generatie haar vor ming goeddeels te danken heeft. Deze sym phonie dateert uit de jaren van de eerste wereldoorlog en reflecteert als het ware filosofisch dit tijdsgebeuren. Het is alsof de componist zeggen wil: de mens is van nature goed en na het cataclysme van de oorlog zal dit weer blijken en kan de we reld haar normale gang hernemen. Het is een stuk van een ervaren vakman en een warmvoelend „muzikant". De thematiek heeft duidelijke rhythmische vormen en de melodische vinding getuigt van smaak. De consonante harmonieën domineren en waar de componist de menselijke onschuld wil typeren doet hij dit met vriendelijke mo tieven, die hij aan de blazers toevertrouwt. Als geheel een werk dat boeit, omdat het eerlijke muziek is en men ervaart, dat Nielsen wat te vertellen heeft. Met het uit voeren van deze symphonie hebben de Denen een daad van betekenis gesteld. Een moderne Liszt Het tweede werk van eigen bodem was het Derde Pianoconcert van Herman D. Koppel, die zelf als solist aan de vertol king meewerkte. Koppel behoort tot de opmerkelijkste Deense componisten van deze tijd en tevens is hij een klaviervir tuoos van bijzondere kwaliteit. Gerekend naar dit Concert en naar de uitvoering er Zaterdagmiddag en Zondag zijn onder zeer gunstige weersomstandigheden de wedstrij den om het clubkampioenschap van de Haar lemse Jachtclub gezeild. Er verschenen acht deelnemers aan de start, onder wie ook de huidige kampioen in de twaalfvoetsjollen, R. Koopmans. De uitslagen luiden: Zaterdag eerste start: 1. F. J. Daniëls; 2. F. Brinkmann. Zondag eerste start: 1. F. Brinkmann; 2. R. Koopmans. Tweede start: 1. D. de Zaayer; 2. F. Daniëls. Derde start: Mcj. J. Brinkmaan; 2. R. Koopmans. De totale uitslag luidt: 1. F. Brinkmann; 2. R. Koopmans, beiden met 49 punten. De derde plaats werd door drie zeilers gedeeld, elk met 42 punten. Na de prijsuitreiking vond de officiële slui ting van het seizoen plaats. MAANDAG 5 OCTOBER Waalse Kerk: Interkerkelijk Hermann Zaiss Comité: Bijeenkomst 7.30 uur. Geb. „Zang en Vriendschap", Jansstraat 74: Bijeenkomst Christen Spiritualistisch Centrum „De gro tere wereld", 7.30 uur. City: „Er kan nog meer bij", 14 jara, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gesloten grenzen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Limelight", alle leeft., 8.15 uur. Rembrandt: „De man met de wassen beel den", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het mysterie van het leven", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De terugkeer van Don Camillo" alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Harten vrouw", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 6 OCTOBER Concertgebouw: Concert door het N. Ph. O., 8 uur. Gebouw „Cultiira": Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming: Lezing door dr. A. L. Constandse over: „Het Protestantisme en de geboortebeperking", 8 uur. Minerva: „De Haarlemse Jazzclub presenteert: „Birth of the Blues", 14 jaar, 8.15 uur. City: „Er kan nog meer bij", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gesloten grenzen", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Rembrandt: „De man met de wassen beelden", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het mysterie van het leven", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De terugkeer van Don Camillo", alle leeft., 2, 7 en 9,15 uur. Lido: „Hartenvrouw", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. van, zou men hem een moderne Liszt kun nen noemen. Dit is natuurlijk betrekkelijk, want het motorische musiceren a la Pou- lcnc behoort niet tot de Liszt-sfeer, even min als een Sonatine-achtig- alternatief vóór de beknopte coda van het hoofddeel. Maar de lust tot brillant klavierspel, al is het enkel maar figuratie om de orchestrale melodieën heen, doet aan de grote Franz denken. Hoe dan ook, Koppel heeft van zijn lang zame middendeel een interessant geval ge maakt tussen een mild en lyrisch gestemd orkest en een eigenzinnig reagerende solist, die uiteindelijk toch ook makker en willi ger wordt. Als klaviervirtuoos maakte Koppel een sterke indruk. Zowel Tuxen als Grondahl hebben zich op deze beide concertmanifestaties ervaren en compe tente dirigenten getoond. JOS. DE KLERK. Vrijdag 2 October herdacht de heer H. Tuin het feit dat hij veertig jaren lid is van de muziekvereniging „Harmonie-Crescendo". Reeds vele jaren is hij voorzitter. Op de laatste repetitie is de jubilaris met zijn echtgenote met muziek binnengehaald en toegesproken door de secretaris, de heer J. Zwaanswijk, die de vele verdiensten voor het Haarlemse muziekleven in het algemeen en voor de vereniging in het bijzonder van de heer Tuin schetste. Namens directeur en leden bood spreker een zilveren vaas met bloemen aan. De penningmeester, de heer J. Kievit, die reeds 48 jaren lid is, gaf aan zijn grote waardering uiting voor het vele dat de heer Tuin voor „Harmonie-Crescendo" doet. Als bewijs bood hij een grote oorkonde aan, vervaardigd door het lid van de vereniging de heer Kenniphaas. De directeur, de heer Jac. J. Bijster, bracht dank voor de prettige samenwerking met de jubilaris. Tot slot sprak de heer Tuin woorden van dank voor de hem gebrachte hulde en sprak de wens uit nog lang „Harmonie-Crescendo" te mogen dienen. Het 31-toons orgel in Teylers Museum werd Zondagmiddag bespeeld door Piet Visser uit Amsterdam. De Koorschool te Haarlem werkte onder leiding van dr. L. Kat aan deze muziekuitvoering mede, wel iswaar niet in combinatie met dit instru ment, maar ter afwisseling van de korte orgelstukken, die de Franse organist Jan Titelouze (1563-1633) schreef voor een Magnificat in de vierde kerktoon. Die or- gelstukken dankten hun ontstaan aan de liturgische practijk, die het noodzakelijk maakte het zingen van de tekst op enkele plaatsen te onderbreken. Men kon nu een indruk krijgen van de ontwikkeling van dit Magnificat, al moest men uiteraard de liturgische hafideling missen. De Koor school zong de tekst met beschaafde, zui vere klank, met de natuurlijke woord- rhylhmiek en met dienende eenvoud. En Piet Visser speelde de „intermezzi" in een zelfde sfeer met een rhythmiek, die meer aansluiting zocht bij die van het Grego riaans, dan bij het strakke metrum van muziek uit later tijdperken. Als passende inleiding had een Bene- dictus van Josquin des Prés geklonken. Het Preambulum van Heinrich Scheide- mann was een mooi voorbeeld van het middeleeuwse „coloreren" van een melodie en eigenlijk was die invloed van dit „co loreren" (het rijkelijk vei sieren van melo- dietonen) ook merkbaar in de Toccata op de derde toon van de Zuid-Nederlandse'or ganist Pieter Cornet (1562-1626). Een mooi, mystiek werkje bleek „Maria zart" van Arnolt Schlick (1512) te zijn. Dat ook de wereldlijke muziek in de zestiende eeuw op een voornaam peil stond, bewees de uitvoering van „Se seg adieu" en „Mir ist ein feins brauns Maidelein" van onbekende componisten. De omstreeks het jaar 1500 levende or ganist Heinrich Isaac heeft zich blijvende roem verworven met de compositie van het wonderschone lied „Innsbruck ich muss dich lassen". Het werd door de Pro testanten overgenomen met de tekst „O, Welt, ich muss dich lassen". Onder de ti tel „Herr Gott, lass dich erbarmen" speel de Piet Visser een fraaie variant van deze melodie. En tenslotte moge de rustige, be heerste vertolking vermeid worden van een „Ricercar" van Orlando di Lasso. P. ZWAANSWIJK Zondagmorgen verleende een motorrijder, de twee-en-veertig-jarige Amsterdamse café houder E. T-, die op de Kleverlaan reed in de richting Blóemendaal. geen voorrang aan een auto. komende uit de Marnixstraat. De motorrijder werd door de voorzijde van de auto geschept en viel. Met een hersenschud ding, een gebroken rechter onderbeen, een gebroken duim en snijwonden aan het gelaat is hij naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo vervoerd. De auto en de motor werden beschadigd. De, heer H. C. Hennevelt, lid van de ge meenteraad van Haarlem, heeft de gemeente raad verzocht aan het college van B. en W. de volgende vragen te mogen stellen: „Is het B. en W. bekend, dat verscheidene woningblokken in het Slachthuiskwartier de laatste tijd in grotere mate last hebben van het grondwater, ook in percelen waar tot voor kort geen hinder van het grond water werd ondervonden? Is het college bekend, dat ook de aangelegde proefdrai- ncring thans geen doorlopende afvoer meer bezit? Welke maatregelen denkt het college tegen deze euvelen te treffen?" HAARLEM, 3 October 1953 GEHUWD: 3 Oct., F. C. Davidse en C. Vis ser; J. G. Rietkerk en J. E. Zwiers; F. Schneider en Th. G. Geurts. BEVALLEN van een zoon: 2 Oct., M. W. Klompévan Hagen; H. A. P. Th. Emondts Boesten; 3 Oct., M. SetonBrand. BEVALLEN van een dochter: 2 Oct., M. van der Meer—de Jong; H. C. Loquet Kool. OVERLEDEN: 1 Oct., K. E. Matthijsen— Kraag, 49 j„ Schotersingel; 2 Oct., W. Wol- leswinkel, 67 j., Saenredamstraat; A. H. van den Berg, 77 j„ Burgemeester Sandberg- straat; H: S. P. A. Butot, 75 j., Hyacinthen- laan; 2. H. C. A. van der Meer—Bertels, 67 j„ Zomerluststraat. De vogeltrek Zoals wij in ons blad van Zater dag hebben mee gedeeld, zullen wij gedurende Octo ber ten gerieve van de natuurlief hebbers onder on ze lezers geregeld de waarnemingen publiceren welke gedaan worden door leden van de Vogel werkgroep Haarlem. Die waarnemingen betreffen de jaar lijkse vogeltrek en worden gedaan op een post aan de kop van de Zeeweg bij het Bloemendaalse strand. Hieronder volgt het eerste resultaat van deze activiteit van de Vogelwerkgroep. Nadat er de eerste dagen van October zo goed als geen vogeltrek was zagen de waarnemers Zondagmorgen behalve een lichte trek van graspieters een massale trek van koperwieken in Noord- Europa broedende lijsters hoog over vliegen in Zuidelijke richting. De hoogte variëerde van 50 tot 300 meter. Ze vlogen meestal in troepen van 100 tot 200 stuks. Het totaal aantal, dat van half acht tot half tien in de morgen doortrok werd ge schat op 5 tot 7.000 dieren. Ook in de nacht van Zaterdag op Zon dag werd het overtrekken van koperwie ken gehoord. Deze vogel trekt zowel over dag als des nachts. Heden, Maandagmorgen, is een lichte trek van graspieters waargenomen, in to taal ongeveer 45 exemplaren. Er was geen trek van koperwieken. Een groep ganzen passeerde ons hoog in de lucht in V-vorm. De ganzén komen voor in Noord-Zweden en Lapland. Boven Heemstede en Blóemendaal Naar aanleiding van het bericht in ons blad van Zaterdag over enkele inwoners van Waalwijk, die Vrijdagavond omstreeks half negen een pijlvormig gevaarte van groen- achtigg kleur met daarachter een rose bal hadden waargenomen, dat zich geluidloos maar met een enorme snelheid door de lucht in Zuidwestelijke richting bewoog, ontvingen wij brieven van twee abonnés. die ook hemellichamen hebben waargenomen. Hun waarnemingen verschillen echter, zowel wat de lijd als de verschijningsvorm betreft. Mevrouw D. SipmanWillekens uit Heem stede zag het verschijnsel tussen acht uur en half negen boven de Bachlaan: een tamelijk grote bol, enigszins in de vorm van een peer. die zich pijlsnel recht over de Heemsteedse Dreef bewoog en al heel spoedig niet meer zichtbaar was. De tint was prachtig helder blauw-groen. De heer André Lampe uit Blóemendaal be richt ens, dat hij om even over half elf een j lichtgevende schijf zich door de lucht zag be- wegen, zo snel als een straaljager. Ook hoorde hij een licht gezoem, maar hij zag geen licht- j spoor. De kleur was melkwit. De richting was ongeveer van Oost-Zuidoost naar West- Noordwest. Het op. de lijst yan Monumentenzorg voor- komende^,,Oude Koningshuys" te Sassenheijm, daterende uit het midden van de zeventiende eeuw. dat sinds enige tijd onbewoond is en in verval dreigt te geraken,zal een nieuwe bestemming krijgen. Het huis mei bijbehorend park, vijvers en landerijen, is aangekocht door de coöperatieve woongemeenschap voor bejaarden „Sassenheim". Hierdoor is dit specimen van zeventiende eeuwse bouwkunst voor totale verwaarlozing behoed. Het ligt namelijk in de bedoeling het hoofdgebouw in te richten tot centraal recreatie- en verzorgingscentrum voor be jaarden. Voorts bestaat het plan, indien daarvoor van gemeente- en rijkswege medewerking wordt verleend, op het landgoed enkele pavil joens te bouwen. Met de restauratie van het „Koningshuys", dat op een rijke historie kan bogen, zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Daartoe aangespoord door de steeds beter wordende prestaties van de deelnemers bij vorige gelegenheden heeft de Haarlemse amusementsvereniging „De Melodisten" be sloten voor 1954 haar zevende nationale muziekfestival te organiseren. Dit zal op 20 Februari in het gemeentelijk Concertgebouw gehouden worden. Er kunnen alleen ama teurs aan deelnemen. Er worden prijzen be schikbaar gesteld voor amusementsorkesten, dansorkesten, enseTnbles en solisten. De toe kenning van wisselbekers en médailles zal geschieden door een jury, waarin ook ver tegenwoordigers van de Nederlandse Radio Unie zitting hebebn. Het publiek kan door middel van stembiljetten zijn favorieten aanwijzen. De voorzitter van het Adoptie-comité Heemstede-Puttershoek, die Zaterdagavond het Puttershoek-festival in de Jan van Goyenstraat een slotwoord sprak, was zeer dankbaar gestemd. Alle standhouders en medewerkers hadden zich op het po dium verzameld, toen de heer N. de Lange verklaarde te mogen terugzien op een voortreffelijk geslaagd feest, waarvan de verwachtingen vooral de laatste avond verre waren overtroffen. Vandaar dat hij zich bijzonder erkentelijk toonde ten op zichte van allen, die onvermoeid tot dit grote succes hebben bijgedragen. In de eerste plaats richtte hij zich tot de winke liers uit de Jan van Goyenstraat, die zich drie dagen lang hebben geweerd alsof het hun eigen zaak betrof; het personeel van de Twentsche Bank, dat telkens tot diep in de nacht de opbrengst heeft geteld; de Heemsteedse politie, die door dit festival veel extra werk bezorgd was en niet te vergeten de Heemsteedse burgerij, die zich ook bij deze actie weer van haar beste zijde had doen kennen. De voorzitter van de Jan van Goyen- straat-vereniging, de heer M. Hoogendijk, was niet minder erkentelijk voor het ver trouwen, dat het Adoptie-comité in de ca paciteiten van zijn medewerkers had ge steld en verzekerde, dat men zich met een enthousiaste spontaniteit voor het getrof fen Puttershoek had ingezet. Hij maakte de heer De Lange er vervolgens op attent, dat hij bij de opsomming van de vele as sistenten wellicht de voornaamste mede werker vergeten had. Dit was de heer De Lange zelf, die opnieuw de geestdriftige motor van dit festival is geweest. Als blijk van zijn bewondering en sympathie had het bestuur besloten de heer De Lange het ere-voorzitterschap van de Jan Van Goyen- straat-vereniging aan te bieden. Nadat het draaiorgel „Lang zullen ze leven" ten gehore had gebracht, ging men over tot de trekking van de loterij, hetgeen door hoofdinspecteur A. Berentsen ge schiedde. Hiermede was ook deze actie besloten, die zoals enige uren later bleek, een bruto opbrengst van bijna achtduizend gulden heeft gehad. ADVERTENTIE *0 3 CQ American cigarettes Onvergetelijk Onveranderd Aalsdijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Alcyone, 2 v. ILheos n. St. Vincent. Alpherat, 2 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amor, 2 v. Patras n. Nederland. Argos, 3 v. Cavalla te Saloniki. Arundo, pass. 2 Resolution eil n. Engeland. Averdijk, 3 v. New Orleans teRotterdam. Amstellaod, 2 v. Ilheos n. St. Vincent. Abbekerk, 3 v. Takubar te Kobe. Amerskerk, pass. 3 Gibraltar n Antwerpen. Amsteldiep, 1 v. Semarang te Soerabaja. Aagtekerk, 5 v. Kobe te Hongkong. Aalsdijk, pass. 4 Vlissingen n. New York. Adinöa, 5 v. Haiphong te Singapore. Agatha, 5 te Pladju verwacht. A kk rum dijk, 6 te Colombo. Alamak, 3 v. Karachi n. Aden. Aldabi, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldegonda, 3 v. Bangkok n. Singapore. Alderamin. 3 v. Bandarshapur n Basrah. Almkerk, pass. 4 Vlissingen n. Marseille. Alnati, 3 130 m. NO. Victoria n. Rlo de Janeiro. Altair, 3 v. Santos n. Tlheos. Ampenan, 5 te Calcutta. Antonia, 4 v. Penang n. Pladju. Appingedijk, 4 te Antwerpen. Arendsdijk, 4 te Paranagua. Arcndskerk, jlass. 4 Str. Messina n. Port Said. Ariadne, pass. 4 Beachyhead. Armilla, 4 rede Haiphong. Alchiba, 4 v. Hamburg n. Bremen. Amerskerk, pass. 4 Oporto n. Antwerpen. Amstelvaart, pass. 4 Teneriffe n. Buenos Aires. Agamenon, 4 te Antwerpen v. San Juan. Algenib, 7 te Rotterdam verwacht. Alihena, 5 v. Victoria n. Ilheos. Alphard, 3 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Aludra, 4 Rio Grande gepass. n. Buenos Aires Angos, 4 v. Thessaloniki te Volos. Bonaire, 2 v. Georgetown te Paramaribo. Borneo, 2 v. Djeddah n. Makassar. Britsum, 2 v. Aden n. Antwerpen. Bali, pas. 3 ten N. Malta n. Beyrouth. Blijdendijk, 2 te Philadelphia. Boschfontein, 3 v. Mombasa n. Tanga. Baarn, 4 v. Curasao n. Antwerpen. Bantam, 3 v. New Orleans n. Charleston. Bintang, 5 te Cebu Boskoop, 4 600 m. W.ZW. Lands End. Breda. 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Bloemfontein, 4 35 m. ZW. Bathurst. Boissevain, 5 v. Rio de Janeiro te Kaapstad. Banka. 5 te Colombo. Boschfontein, 3 te Tar.ga. Congostroom. 2 v. Safi n. Dakar. Caltex Delft, pass. 4 Bizerta n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 4 Finisterre n. R'dam. Caltex Pernis, pass. 4 Algiers n. Sidon. Cerouia, 7 v. Amsterdam te Curasao verw. Clavella, 4 v. Balikpapan te Singapore. Celebes, pass. 4 Dover n. Port Said. Cottica, pass. 4 Lands End n. Barbados. Callisto, 3 te Buenos Aires. Caitex Leiden, 5 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 4 v. Rotterdam n. Sidon. Cronertburgh, 3 v. Botio te Archangel. i Delfshaven, 2 dwars Kp. Frio n. St. Vincent. I Delft, pass. 2 Scilly's n. Curasao. Dongedijk, 4 v. Los Angeles te Rotterdam. Drente. 5 te Halifax verwacht. Dalerdijk, 5 v. Vancouver te San Francisco. Danae, 3 v. Napels n. Piraeus. Duivendreeht, pass. 5 Portland n. New Orleans, j Eemland. pass. 4 Madeira n. Amsterdam. Elmina, pass. 4 Ouessant n. Le Havre. Ena. 3 v. Suez te Alexandrië. De heer A. W. Voor.", die a!s opvolger van Enggano, 5 v. Assab te Suez, mr. J. A. de la Hayze benoemd is tot notaris Eos. 1. v- Izmir n. Piraeus, te Heemstede, is op 1 Mei 1904 te Wolvega _4 ,v- Rotterdam. ffphnrpn T0rtr*»*plof *7iin iraHpr In 1 OflB Konnomrl ..ni.na, 5 C e geboren. Doordat zijn vader in 1908 benoemd werd tot directeur-predikant van de Mar- tha-stichting te Alphen aan de Rijn (een opvoedkundige inrichting voor onverzorgde kinderen) vertrok hij op jeugdige leeftijd naar deze gemeente. Daar doorliep hij de lagere school, waarna hij te Leiden aan het gymnasium studeerde. Vervolgens werd de heer Voors opgeleid tot candidaat-notaris en in 1926 slaagde hij voor het examen. Kort hierop werd de nieuwe notaris candidaat- notaris op het kantoor van notaris Van Hoik te Zaandam en in 1945 vertrok hij naar Heemstede, om caniddaat-notaris te worden bij notaris mr. De La Hayze. De heer Voors is voorzitter van het bestuur van het Christelijk Lyceum, waarnemend voorzitter van het Diaconessenhuis en was gedurende vele jaren voorzitter van de ring van candidaat-notarissen in Noordholland. INZAMELING RECLASSERING De in Vijfhuizen en omgevinggehouden collecte ten bate van de reclassering voor alle gezindten heeft 122.65 opgebracht. Esso Den Haag. 4 v. Sidon te Rotterdam. Farmsum. 3 v. Narvik n. Baltimore. Garoet, 2 te New York. Groote Beer, te Montreal. Gordias. 5 .v. Istanboe! teAgiamarina. Graveland, 2 v. Bahia te Rio de Janeiro. Groote Kerk, 4 v. Mocimboa te Dar es Salaam Hecuba, pas. 3 Azoren n. St. Kitts. Hoogkerk. 4 v. Colombo n. Aden. Hector, 4 v. Tanger te Algiers. Hermes, 4 v. Port of Spain n. Paramaribo. Hydra, 4 v. Pto Plata n. Tampa. Hera. 5 te Amsterdam. Hilversum, pass. 3 Pantellaria n. Swansea. Ivoorkust, pas. 3 Vlissingen n. Bordeaux. Ittersum, pass. 3 Malta n. Falmouth. Indrapoera, 4 te Genua. Jagersfontein, 4 v. Durban n. East London. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 4 Oporto n. Port Said. Kedoe, 2 v. Antwerpen n. Algiers. Karimata, 4 v. Belawan n. Colombo. Kedoe, pass. 4 Ouessant n. Algiers. Kieldrecht, 4 te Cadiz. Lawak, 3 te Bombay. Laurenskerk, 2 te Calcutta. Laertes, pass. 2 Vlissmgen n. Glasgow. Limburg, 30 v. Tacoma te Coos Bay. Laagkerk. 4 v. Suez n. Port Soedan. Lekkerkerk. 3 v Rotterdam n. Bremen. Leuvekerk, 3 v. Calcutta n. Cocanada. Li seta, 2 v. Pladju n. Padang. Loenerkerk, 4 v. Bombay te Colombo. De Chinese PTT te Peking heeft een veertigtal postzegels uitgegeven, die tezamen een gymnastiekles vormen. Elke posizeg- toont een bepaalde houding of beweging en vier postzegels - van hetzelfde tarief - tezamen tonen een gymnastiekoefening.. De foto toont de gehele les. Lombok, 4 v. Dar es Salaam n. Mombas*. Loosdrecht, 4 v. Kozikhode n. Aden. Leopoldskerk, pass. 4 Ouessant n. Marseille. Linge, 5 te Douala. Lutterkerk, pass. 4 Finisterre n. Antwerpen. Leersum, 4 v. Antwerpen te Amsterdam. Marisa, 2 v. Miri n. Singapore. Meerkerk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Muiderkerk, 2 v. Aden n. Suez. Malea, 1 te Adelaide. Macuba, 3 v. Suez n. Mena el Ahmadl. Meliskerk, 4 te Ilo Ilo. Metula, 3 v. Singapore n. Lorenzo Marquee Modjokerto, 3 v. Belawan n. Aden. Murena, pass. 4 Ceylon n. Singapore. Maashaven, 4 v. Libreville n. Takoradl. Mitra, pass. 4 Kreta n. Haifa. Maasland, 3 te Amsterdam. Mentor pass. 5 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Nestor, pass. 2 Startpoint n. Amsterdam. Nigerstroom, v. Abidjan n. Sinoe. Nieuw Amsterdam, 4 v. New York te South ampton. Noordam, 4 200 m. Z. Kp. Sable n. Rotterdam Notos, 3 v. Amsterdam n. Spanje. Oranje, 3 te Colombo. Oranjestad. 2 v. La Guaira n. Trinidad. Ondina, 5 v. Singapore te Saigon. Oranje. 3 v. Colombo n. Belawan. Orion. 1 v. Mostagancm te Rotterdam. Prins Willem 3, 2 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem IV, 30 te Chicago. Penarecht, 4 v. Beyrouth n. Lamaca. Prins Alexandr, 4 v. Rotterdam te Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 4 v. R'dam te Hamburg. Prins Maurits, 4 v. Bremen te Hamburg. Peperkust, 5 v. Hamburg te Amsterdam. Rita, 3 v. Bangkok te Pladju verwacht. Roebiah, 3 v. Calcutta n. Tj. Priok. Rijnland. 2 v. Buenos Aires te Amsterdam. Rafaela, 4 v. Bangkok n. Pladju. Riouw, 4 v. Penang n. Belawan. Rondo. 3 te Le Havre. Rijndam. 3 Kp. Race gepass. n. New York. Ri.-nkerk, 4 v. Geelong te Port Kembla. Ridderkerk, 4 v. Aden n. Suez. Saidia, 2 v. Singapore te Pladju. Sumatra, pas. 2 Perim n. Suez. Sunetta. 2 v. Balikpapan te Mirl. Saparoea, pas. 2 Ouessant n. Marseille. Singkep, 2 v. Port Said n. Genua. Stad Schiedam, 2 v. Kirkenaes n. Vlaardingen Stentor, 3 te Barbados. Sirrah. 1 te Manilla. Straat Malakka, 29 v. Kaapstad n. Buenos Aires Salatiga, 5 te Zamboanga. Salland, 4 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Samarinda. 4 v. Naujan n. Los Angeles. Saianga, 4 te Bombay. Schiedijk. 5 te Singapore. Sibajak, 3 250 m. O. New York n. R dam. Sirrah, 4 300 m. O. Saigon. Saparoea, 4 W. Burlings n. Marseille. Sarpedon, pass. 4 Mona Passage n. Ciudad Tru- jillo. .c. Stad Vlaardingen. pass.' 4 Dungeness n. Emden. Stentor, 4 v. Barbados n. Trinidad. Sehie, 5 v. Heraklion te Alexandrië. Stad Arnhem, 4 V. Vlaardingen n. St. Laurens. Stad Maastricht. 6 Terneuzen verw. Tawali, 1 v. Livonto n. Napels. Tara, 2 v. St. Vincent n. Antwerpen. Teiresias, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Thalatta, 3 v. Mena el Ahmad, te Suez. Tibia, 2 v. Aden n. Mena el Ahmadi. Tamo. pass. 2 Fernando Noronha n. St. Vincent Tjitjalengka 1 te Singapore. Triton, 2 v. Auxcayes te Willemstad. Tabian, 4 te Port Said. Tallsse, 3 v. Singapore n. Port Swettenham. Tawali. 3 v. Napels n. Port Said. Tegelberg, 3 v. Penang n. Puket. Ternate, 3 v. Hollandia n. Makassar. Thalatta, 4 v. Port Said n. Gibraltar. Tomini, pass. 3 Ouessant n. Rotterdam. Tero, 4 dwars Fernando Noronha n. Antwerpen Themisto, pass. 4 Belle Isle n. Falmouth. Tiba, 3 v. Rio Grande n. Buenos Aires. Titus. 5 te Amsterdam. Tomori, 4 te Rotterdam v. Antwerpen. Trompenberg, 3 v. Charleston te Le Havre. Van Linschoten, 2 v. Takoradi n. Accra. Van Spilbergen, pass. 2 Las Palmas n. Antw. Veendam, pass. 4 Lands End n. Halifax. Willem Ruys, 2 120 m. ZO. Balearen. Waal, 3 v. Algiers n. Tunis. Westerdam, pass. 4 ten Z. Plymouth. Winsum, pass. 4 Finisterre n. Dakar. Waterman, 4 12 m. ZO Tahiti n- Balboa. Wieldrecht, 4 dwars Ouessant n. Sidon. Willem Ruys, pass. 4 Finisterre 7 Hoek v. Hol land verwacht. VVonosari, pass. 3 Sabang n. Belawan. Westland, 4 v. Santos te Montevideo. IJsel, 3 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Zuiderkruis, 2 400 m. W. Valentia. Zijpenberg, 2 v. Narvik n. Amsterdam. Zonnewijk. 4 v. Rotterdam te Casablanca. Zeeland (SSM), 5 te Amsterdam. KLEINE VAART Anna-b, 2 van Stockholm te Nyham. Atlas, 2 van Kopenhagen naar Amsterdam. Audacia, 3 t-e Calais. Bemina, 2 v. Rouaan n. Vlissingen. Bree Helle, verm. 3 v. Londen n. Rotterdam. Brem, 3 v. Nantes n. Antwerpen. Beekbergen, 3 v. Elessmereport n. Kopenhagen Brandaris, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Carpo. pass. 2 Vlissingen n. Drogheda. Claes Compaen, 4 v. Requejada te Calais verw. Deni, 2 v. Aalhorg n. Antwerpen. Duiveland, 2 op de Thames. Diligentia. 3 Bij Kp. Vincent verw. Driebergen. 3 te Barry verwacht. El jo, 2 te Genua van Brest. Fedala, 3 v. Rotterdam n. Warnemuende. Ferocia, 3 te Raumo verw. Fiducia, 3 v. Hull te Le Havre verwacht. Fiducia-n 3 v. Vlissingen n. Londen. Franka II, 1 nog te Gothenburg. Frans, 3 te Kalmar. Gaasterland, 3 v. Rotterdam te Harlingen. Goote, 2 v. Fedala te Dakar. Gerd, verm. 2 v Londen n. Brussel. Hartel, pas. 2 Vlissingen n. Exmouth. Hoflaan, 2 v. Rotterdam te Calais. Harold, 3 v. Helsinki n. Frederikstad. Hondsrug, 3 v. Sterling n. Methil. Jonex I, verm. 2 v. Londen n. Antwerpen. Kemphaan, 3 v. Leningrad te Aalborg. Leuvehaven, 2 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Leo, pass. 2 Holtenau n. Kalmar. Marne, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Michel Swenden. 2 v. Goole n. Esbjerg. Marcella. 2 v. Grangemouth n. Inverness. Marietje Bohmer, verm. 3 v. La Pallice naar Rouaan. Matthew, 3 v. Thnmeshaven n. Ipswich. Midsland, 2 v. Leitn te Grangemouth. Myfem, 3 v. Rounan n. Parijs. Mypuek. 3 v. Londen n. Bergen. Myson, 3 v. Stockholm te Ronskar. Neeltje-b, 3 te Alexandrië. Noordland, 2 v. Newport Mon n. Hamburg. Nero, 3 van Amsterdam naar Aarhuis. Noordstad. pass. 3 Vlissingen n. Malmö. Nieuwehaven 3 v. Naestved n Rotterdam. Noord, 3 v. Shellhnven n. Kingslynn. Nottingham, 2 op de Tyne. Oleum, 2 v. Londen n. Mid-dlesbro. Pionier, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Pavo, 2 Kiel gepass. naar Goteborg. Palma, 2 v. Drogheda te Rotterdam. Rema, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Rose Marie, pass. 3 Vlissingen n. Malmö. Silvretta, pass. 3 Vlissingen n. Gothenburg. Silvretta. 2 v. Antwerpen n. Gothburg. Spes, 2 te Antwerpen. Spolanda, 2 v. Bavonne n. Londen. Sporota. 2 te Rotterdam. Tilly, 2 van Zaandam n. Rotterdam. Theano, 2 v. Drogheda n. Amsterdam. Tyro, 2 v. Waterford n Londen. Theodora. 3 te Kopenhagen. Volhardingen, pass.' 3 Vlissingen n. Antwerpen. Walcheren, pass. 2 Vlissingen n. zee. Walcheren, pass. 2 Vlissingen n. Stockholm.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9