„Haerlem" op bezoek in Utrecht uw AKKERTJES 425 Orgelspel en koorzang in Broedergemeente Franse boeren opnieuw roerig Nieuw Noordelijk voorstel over Korea Hertog van Bedford op jacht verongelukt MAANDAG 12 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Loonconferentie van de E.V.G. E. Dudok van Heel overleden V.S. vermoedelijk accoord Crisis in Egyptisch- Britse besprekingen Geruchten over een straatsgreep in Koweit Nieuws uit Caux Delegatie van Europese federalisten bezoekt zes regeringen Eigen blad voor B.B.- vrijwilligers Soldaat omgekomen bij auto-ongeval Minister Mansholt sprak in Hamburg Nederlands visum voor Duitsers wordt afgeschaft Scheepvaart Velleman koopt! 11 75 1275 490 Een vijftigtal leden van de vereniging Haerlem" bracht Zaterdag een bezoek aan Utrecht, een excursie welke, op verzoek van „Haerlem" was voorbereid door de vereni ging „Oud-Utrecht". De organisatie bleek bij deze vereniging in goede handen. Des morgens ontvangen door de voorzitter van „Oud-Utrecht", ir. J. D. M. Bardet en de gemeente-secretaris mr. J. W. C. van Cam- pen, werd eerst een bezoek gebracht aan het historische Domplein met kerk en toren, Kapittelzaal en Kloostergang, waarna Paus huize, het domicilie van de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, werd bezichtigd. Daarna richtte men zijn schreden naar het Stadhuis, waar het gezelschap werd ontvangen in de nieuwe en geheel gemo derniseerde trouwzaal. Namens het ge meentebestuur van Utrecht werden de Haarlemse gasten welkom geheten door baron van Heemstra, chef van het kabinet van de burgemeester, die er zijn voldoening over uitsprak dat de Haarlemmers, hoewel zelf uit een oude en mooie stad afkomstig, belangstelling tonen voor Utrecht. Ook ir. Bardet voerde het woord, waarna de koffie werd geserveerd en de Haarlemse gasten een fraai uitgevoerde gids van Utrecht in ontvangst namen. Namens de vereniging „Haerlem" werd het woord gevoerd door het bestuurslid, mr. C. M. J. de Jongh, die het gemeentebestuur van Utrecht en de vereniging „Oud Utrecht" dank bracht voor de charmante en vriendelijke ontvangst. Nadat vervolgens de indrukwekkende hal van het postkantoor, in 1930 gebouwd door de rijksbouwmeester J. Crouwel, was be wonderd, werd de wandeling voortgezet naar de Janskerk, een Romaanse kapittel kerk, met haar onlangs gerestaureerd Go- thisch koor, in welke omgeving de Zater dagse markt van herfstbloemen bijzonder mooi uitkwam. In de Dietse Taveerne ge noten de bezoekers een koffiemaaltijd, waar de plaatsvervangende secretaris van Haerlem de gelegenheid had de bestuurs leden van Oud-Utrecht hartelijke dank te brengen. - - Hierop volgde een. bezoek aan de Ro maanse Pieterskerk, waar de uitvoerige uitleg van de koster een dankbaar gehoor vond. Na een wandeling langs de Brunten- hof van 1621, de Leeuwenbergh van 1567, het Catharijneconvent met zijn oude kloos tergang, de Beyerscameren van 1597, het CentraaL Museum en de Nicolaaskerk, wier Hemonyklokken de gasten begroetten, toef- Het concert, dat Zaterdagavond ten bate van de Evangelische Broedergemeente in het kerkgebouw aan de Perklaan gegeven werd, was in hoofdzaak gewijd aan instru mentale en vocale muziek voor de Protes tantse eredienst. Zij werd uitgevoerd door de organiste Bets Nederkoorn, het Remon strants Kerkkoor onder leiding van Jan Boeke en verder door de violistes Elsa van den Bosch en Nel Moulijn, die beiden de vertolking van obligate vioolpartijen in koorwerken van Heinrich Schütz en Diet rich Buxtehude op zich hadden genomen. Het koraalvoorspel „Der du bist drei in Einigkeit" van Johann Friedrich Alberti (1642-1710), waarmede Bets Nederkoorn het concert inleidde, heeft door zijn innige verbondenheid met de koraalverzen van Martin Luther een onmiskenbare liturgi sche bestemming. Hetzelfde kan gezegd worden van het later op de avond door haar gespeelde koraalvoorspel „War Gott nicht mit uns diese Zeit" van Joh. Nic. Iianff, dat een zeldzaam goed getroffen eenheid vormt met de tekst, eveneens door Luther (naar Psalm 124) geschreven. De herlevende belangstelling voor de liturgie deed in onze tijd jongere componisten te ruggrijpen naar de in vroeger eeuwen toe gepaste kerkelijke muzikale vormen. De helaas jong gestorven Hugo Distier schreef zo zijn Partita voor orgel over „Christ, der du bist der helle Tag", waarvan Bets Ne derkoorn een goede uitvoering gaf. Van een andere jonge componist met dezelfde idealen: Siegfried Reda, vertolkte de orga niste nog een paar „Orgelstücke", waar van het directe contact met de liturgie toch wel beseft kon worden, al ging het hier om zuiver instrumentaele muziek zonder tekst-associaties. Bets Nederkoorn had haar instrument goed in de hand. De re- gisterkeuze was over het algemeen goed. Alleen zou zij eens moeten proberen in enkele gevallen de op dit orgel opvallend sterk geïntoneerde 16-voet van het pedaal te vervangen door een 8-voets register. Voor het tweede deel van het voorspel van Alberti zou dit zeer gewenst geweest zijn. Het Remonstrants Kerkkoor is een klein ensemble, waarvan de individuele kwali teiten der stemmen uiteenlopen. Het stre ven naar groter gelijkmatigheid van klank zal nog voortdurende aandacht moeten hebben. Overigens heeft het koor met het zingen van Motetten van M. Franck en M. Vulpius, kerkelijke werken van Bour- gois, Schütz, Buxtehude, Schuurman, de Marez Oyens en Reda verdienstelijke in drukken kunnen geven, behoudens een paar wankele inzetten en enkele te lage intonaties van de mannenstemmen. Elsa van den Bosch en Nel Moulijn speelden met toewijding haar vioolpartijen en ver der verdienen de sopraan- en altsoliste een compliment voor welluidende zang. Hei kerkconcert, dat met een dankwoord van Us. H. Schütz ingeleid werd, kreeg een indrukwekkend slot met een Avondlied - ■•"- reb Schütz. P. ZWAANSWIJK De Kloostergang te Utrecht trok de be langstelling van de leden van Haerlem tijdens hun wandeling van Zaterdag den zij op de binnenplaats van het Nicolaas- klooster, thans gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen. Een prachtig slot was wel het bezoek aan de Fundatie van Renswoude van 1756, waar de beheerder, notaris Van Woerden, met gerechtvaardigde trots de mooie zalen en het prachtig porceleinen eetservies toonde. Een zeer voldaan gezel schap Haarlemmers aanvaardde om vijf uur de terugtocht. Op initiatief van het verbondsbestuur der Eenheidsvakcentrale is Zondag in de Apollohal te Amsterdam een „nationale loonconferentie" gehouden, waarop het regeringsbesluit tot een loonsverhoging van vijf procent per 1 Januari is behandeld. Deze conferentie stond onder leiding van een presidium van 28 personen, waarvan er naar een woordvoerder van de EVC mededeelde veertien bij het NW, elf bij de EVC en één bij het CNV zijn aange sloten, voorts een lid van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging en van de Neder landse Heiersfederatie. De sprekers, arbeiders uit verschillende plaatsen, riepen op tot eenheid van actie van de bij het NVV, de EVC, de KAB en het CNV aangesloten arbeiders voor een verdere loonsverhoging. Tot besluit van de conferentie werd namens het presidium een samenvatting gegeven in de vorm van een verklaring, gericht tot de op 17 October te Utrecht te houden loonconferentie van het NW. In deze verklaring wordt gezegd, dat de deelnemers aan de loonconferentie te Amsterdam unaniem van mening zijn, dat de loonsverhoging van vijf procent be slist' onvoldoende is, en dat men zeer ern stig bezwaar heeft tegen dé wijze waarop deze tot stand is gekomen. Tenslotte wordt voorgesteld na 17 Octo ber een gemeenschappelijke actie te be ginnen, opdat de loonsverhoging van vijf procent voor alle categorieën en leeftijden verbindend wordt verklaard en het toon verschil tussen de gemeenteklassen zal worden verminderd. Na de conferentie werd een optocht met spandoeken door de stad gemaakt. Zaterdagavond is op 59-jarige leeftijd te Huizen overleden de heer E. Dudok van Heel, directeur der N.V. Van Heel's Ge condenseerde Melk Maatschappij. De heer Van Heel kwam 13 November 1918 in dienst der N.V. en werd een jaar later directeur. Hij had veel belangstelling voor de algemene zuivelindustrie in Ne derland, was bestuurslid van de Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne (VV ZM) en van de Vereniging voor Particu liere Zuivelondernemingen te Den Haag. Na de oorlog was hij voorts bestuurslid van de Centrale Zuivelcommissie en maakte hij deel uit van de arbitragecommissie voor de zuivelindustrie. Hij was ridder in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling geschiedt Woensdagmiddag op de algemene begraafplaats aan de Amersfoortse weg te Naarden, (Van onze correspondent te Parijs) Terwijl het onder de arbeiders nog steeds vrij rustig blijft al zou die kalmte een naderende storm wel eens aan kunnen kondigen zijn de boeren in 41 Franse departementen opnieuw in actie gekomen. Gisteren werden vooral in het centrum en het Zuid-Oosten van het land verschei dene weekmarkten gesaboteerd, en 't blad van de C.G.A., de bond der Franse boeren, heeft voor Maandag nog veel grotere pro- test-manifestaties uitgeschreven. De C.G.A. raadt hun leden aan al hun geld van de banken te halen, en zo het economische verkeer te verlammen, geen enkel product meer af te leveren en ook alle verdere medewerking aan overheids diensten te weigeren en tenslotte eventueel over te gaan tot het opwerpen van barri cades, waardoor, evenals in de voor-zomer, het wegverkeer weer dreigt te worden stil gelegd. Het motief van deze actie is de grote prijsdaling van landbouwproducten aan de bron, een prijsdaling, waarvan in de steden echter nog hoegenaamd niets te merken valt. De oorzaak van dit verschijnsel is dat de tussenhandel, waartegen de regering veel te zachtzinnig is opgetreden, de enige is die profijt trekt van de overvloedige oogst, die zo voor Frankrijk geen zege, maar een onheil dreigt te worden. Hoe zwaar de tussenhandelaars op de prijzen drukken, heeft intussen het Parijse avondblad „Paris Presse" met een interes sant onderzoek aangetoond. Het blad heeft op het land een os gekocht, die werd ge slacht, om vervolgens na te gaan hoe zijn vlees de consument in de steden bereikte. Er is toen gebleken, dat die os ten minste zes paar handen van tussenhandelaars pas seerde, waardoor zijn prijs van de stal tot de slager precies verdubbelde. NEW YORK (Reuter). Radio-Peking meldt, dat de communisten hebben voor gesteld, dat zij en de betrokken staten leden van de UNO delegaties naar Pan- moendjom zullen zenden, om aldaar te spreken over tijdstip van aanvang en plaats voor de politieke conferentie over Korea, waarin de bestandsovereenkomst voorziet. Zij stelden voorts voor, dat er dan tevens zou worden gesproken over „de vraag, welke landen aan de besprekingen zullen deelnemen". Volgens radio-Peking betreft het hier een verklaring van de Chinees-communis tische minister van Buitenlandse Zaken Tsjoe En Lai, afgelegd na de jongste Ame rikaanse nota's, waarin de Verenigde Sta ten de regeringen te Peking en Pjongjang verzoeken mede te werken aan het treffen van regelingen voor de te houden politieke conferentie. Dit voorstel is door beide re geringen in die zin aanvaard, dat zij heb ben voorgeslagen hierover te Panmoendjom te beraadslagen. Het antwoord van communistisch China is in een, via de Zweedse diplomatieke ver tegenwoordiging te Peking verzonden nota, ter kennis van de Amerikaanse regering gebracht. Van gezaghebbende zijde is Zaterdag te Washington vernomen, dat de Verenigde Staten het aanbod der Chinese communis ten om te Panmoendjom besprekingen te voeren over de voorgenomen politieke con ferentie over Korea, waarschijnlijk zullen aanvaarden. H^t Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken wilde nog geen rechtstreeks commentaar geven, in afwachting van de ontvangst der nota. CAïRO (Reuter). De Egyptische mi nister van Voorlichting, majoor Salem, heeft Zaterdag verklaard: „Ik ben sterk van mening, dat het onmogelijk is tot over eenstemming met de Britten te komen". De minister zei dit na afloop van een infor mele bespreking, die hij en de minister van Buitenlandse Zaken, dr. Fawzi, met de leider der Britse delegatie, generaal Sir Brian Robertson, en de Britse zaakgelas tigde, Hankey, hadden. Heden zouden de besprekingen worden voortgezet- De Egyptische vice-president, luitenant- kolonel Nasser, zei ook „zeer teleurgesteld" te zijn over de gang van zaken bij de on derhandelingen. Hij noemde de toestand „zeer slecht". Majoor Salem zei, dat Egypte Engeland het recht had willen verlenen zonder voor afgaand overleg Britse strijdkrachten naar de Suez-kanaalzöne te zenden, ingeval van een directe landaanval op een Arabisch land, dat ondertekenaar is van het collec tieve veiligheidsverdrag der Arabische liga. Maar Engeland was er op blijven staan, dat het ook automatisch troepen naar die zóne zou mogen zenden, indien Turkije zou worden aangevallen. Vervol gens waren wij verbaasd een schriftelijk voorstel te ontvangen, inhoudende, dat Britse strijdkrachten naar de zóne zouden mogen terugkeren niet alleen bij een aan val op Turkije, maar ook ingeval van ag- gressie, vastgesteld door de U.N.O., vrijwel overal ter wereld, aldus de minister. CAïRO (A.F.P.) Volgens Arabische reizigers uit het gebied van de Perzische Golf is de chef van politie in Koweit een staatsgreep begonnen om te trachten een neef van de huidige Emir op de troon te bréngen. Een correspondent van de „Arab News Agency" te Bagdad seinde, dat de „toestand zeer duister is". Luidens geruchten zou een Brits oorlogsschip naar dit vorstendom, dat ten Zuiden van Irak aan de kop van de Ferzische Golf ligt, onderweg zijn. Een woordvoerder van het Britse hoofd kwartier in het Midden-Oosten te Caïro verklaarde Zondagavond niets te weten van een staatsgreep in Koweit. CAUX SUR MONTREUX: Vierenzestig vooraanstaande personen van alle.rassen in Kenya, Oeganda, Tanganjika en Zanzibar hebben dr. F. N. D. Buchman, de grond legger van Morele Herbewapening, uitge nodigd om in het begin van het volgende jaar een bezoek te brengen aan Oost- Afrika. De uitnodiging luidt onder andere: „We geloven, dat Afrika een door God bezielde eenheid nodig heeft, die ver genoeg moet gaan, om ieder er een deel aan te laten hebben en om iemand aan uitbuiting bloot te stellen; een eenheid, die zelfs het meest onoplosbare probleem zal doen verdwijnen. Er is maar weinig tijd. Eenheid is dringend nodig. We hebben van uw werk in Azië en in vele andere landen van de wereld gehoord en we geloven, dat u ons kunt helpen de oplossing voor onze problemen te vinden." Onder degenen, wier handtekening de uitnodiging draagt, zijn vertegenwoordigers van de Afrikaanse, Europese, Hindoe, Mo hammedaanse en Arabische bevolkings groepen. Onder andere de volgende leden van de Wetgevende Raad van Kenya: Sir Charles Mortimer, de heer B. A. Ohanga, Sir Eboe Pirbhai, Sjeik Mbaroek Ali mi- nawa, de heer A. B. Patel, het Opperhoofd Jonathan Barasa van Malakise, Kenya, de heer B. J. Moekasa, lid van de Wetgevende Vergadering van Oeganda, de heer A. Y. A. Kerimjee, lid van de Wetgevende Verga- lering en burgemeester van Dar-es-Salaam, Tanganjika, de heer Ibrahim Kassam, hoofdredacteur van de „Zanzibar Voice", de heer Anverali Hassan Virjee, voorzitter van de K. v. K. van Zanzibar. Verleden maand kwam een uitnodiging aan dr. Buchman van Zuid-Afrika, gedaan door de voorzitter van de Senaat en van de Volksraad. Een delegatie van de Europese Beweging, waarin Paul Henri Spaak en andere voor aanstaande federalisten, zullen de komende weken de regeringen van de zes landen van „klein-Europa" bezoeken. Het doel van dit bezoek zal zijn, bij deze regeringen erop aan te dringen, haast te maken bij de tot standkoming van de supra-nationale Euro pese Gemeenschap. De delegatie zal trach ten de bezoeken te hebben afgelegd voor dat de ministers van Buitenlandse Zaken van deze landen in Den Haag zullen bijeen komen. PLYMOUTH (Reuter) Na twee dagen zoeken heeft men het stoffelijk overschot van de Hertog van Bedford, een van de rijkste Britse edellieden, gevonden. De Hertog had Vrijdag zijn woning te Ends- leigh in het graafschap Devonshire ver laten om te gaan jagen op haviken en aal scholvers. Het stoffelijk overschot ontdekte men in het struikgewas van het 7500 ha grote landgoed. De 64-jarige Hertog was aan het hoofd gewond, waarschijnlijk door een schot hagel. In 1940, toen zijn vader overleed, erfde de Hertog zijn titel en een vermogen van bijna 45 millioen gulden. Hij had zich toen reeds een reputatie verworven als propa gandist voor onpopulaire kwesties, zoals geldhervorming en pacifisme. In 1941 trad de Hertog uit de kerk van Engeland, om dat hij, zoals hij toen verklaarde, „niets te maken wilde hebben met een kerk, die massamoord steunt." De politie heeft bekendgemaakt, dat het overlijden van de Hertog kennelijk aan een ongeluk te wijten is. „De Paladijn" Zaterdag is het nieuwe blad „De Pala dijn" van de Stichting Bevordering Be scherming Bevolking voor het eerst van de pers gekomen. Het verschijnt met .14 ver schillende edities. Alle provincies en bo vendien de A-kringen Den Haag (met Voorburg en Rijswijk) en Rotterdam (met Schiedam en VIaardingen) en de A-ge meente Amsterdam krijgen hun eigen editie. Het blad wil in de eerste plaats een mid del zijn tot onderlinge binding van de hon derdduizenden vrijwilligers, die de B.B. bemannen. Als hoofd van de afdeling voor lichting van de Stichting heeft de heer J. Goderie de algemene leiding van het blad. Plaatsvervangend hoofdredacteur is de heer J. van Bommel, vroeger hoofdredac teur van het soldatenblad „Wapenbroe ders" in Indonesië. Hij wordt geassisteerd door de heer C. Niermeier. Verspreid over het gehele land zijn er twaalf journalisten aangesteld als gewestelijke redacteuren. Zaterdagavond omstreeks half twaalf is op de vliegbasis Gilze-Rijen een auto-onge luk gebeurd dat het leven kostte aan de dertigjarige soldaat eerste klasse II. Lang- man uit Enschedé. Bij het nemen van" een bocht kantelde de wagen, waardoor Lang- man, die naast de chauffeur zat, onder de auto kwam en ernstig gewond werd. Hij overleed kort daarna. Tijdens de sluitingsbijeenkomst van de internationale tuinbouwtentoonstelling in Hamburg heeft minister Mansholt een rede gehouden, waarin hij zei dat nationaal protectionisme een integratie van de Euro pese land- en tuinbouw niet in de weg mag staan. De problemen, die daarbij rijzen zijn niet gering. Verschuivingen zullen onvermijdelijk zijn. Daarbij is het van grote betekenis, dat de integratie niet wordt behartigd over de hoofden der be- drijfsgenoten heen. Het uiteindelijke doel, verhoging van de gemeenschappelijke wel vaart. zal indirect ook de welvaart van de afzonderlijke volken en groepen ten goede moeten komen. Om dit doel te kunnen be reiken moet begrip ontstaan voor elkan ders belangen. De minister was van me ning, dat de-te Hamburg gehouden tentoon stelling daaraan een belangrijke bijdrage heeft geleverd. Nadat de West-Duitse bondsregering voor de onderdanen van de staten-leden van de Raad van Europa en daarmede ook voor Nederlandse staatsburgers de visum plicht per 1 Juli 1953 reeds had afgeschaft, heeft nu ook de Nederlandse regering be sloten, Duitse staatsburgers zonder visum in Nederland toe te laten. Hierover is tus sen de beide regeringen een accoord ge sloten, dat in een notawisseling tussen dr. H. Muhlenfeld, de West-Duitse ambassa deur, en dr. J. W. Beyen, de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, is vast gelegd. De nota's zijn op 10 October over handigd. De overeenkomst treedt in werking, zo dra de Nederlandse regering de grond wettelijk voorgeschreven goedkeuring van het parlement verkregen heeft. Deze is tegen medio December van dit jaar te ver wachten. Ariadne, pas. 9 Kp. St. Vincent n. Volos. Axel-dijk, 9 v. Rotterdam te New York. Aletta 10 v. Pladju te Bangkok. Alhena, 9 160 m. Z.ZW. Recife n. Antw. Alphacca, 9 v. New York n. Buenos Aires. Argos, 9 v. Palermo n. Sevilla. Aichiba, pass. 10 Vlissingen naar Antwerpen. Amsteldijk, 10 te Suez. Arendskerk, 10 te Aden. Arnedijk 10 te Antwerpen. Aalsum, pass. 11 Sabang naar Belawan. Abbekerk, 11 v. Kobe te Shanghai. A kk rum dijk, 11 v. Colombo n. Madras. Aichiba, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Alcyone, 10 v. St. Vincent n. Antwerpen. Aldabi, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Algenib, 11 v. Rotterdam te Bremen. Alhena, 11 160 m. Z.ZW. St. Paulsrocks. Almdijk 11 te Lake Charles. Almkerk, 11 v. Marseille te Genua. Alnati, pass. 10 Rio Grande n. Montevideo. Alphard, 10 v. Rio de Janeiro te Santos. Amor, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Amsteldijk, 11 v. Port Said n. Halifax. Amsteikroon, pass. 11 Scilly's n. Amsterdam. Amstelland, 11 v St. Vincent n. Amsterdam. Annenkerk, 10 v. Rotterdam n. Kobe. Appingedijk, 10 v. Rotterdam 11 te Londen. Arendsdijk, 10 v. Rio de Janeiro n. Bhia. Arendskerk, 11 v. Aden n. Singapore. Arkeldijk, 11 v. Corpus Christi n. Brownsville. Arundo, 11 te Southampton. Aalsdijk, pass. 11 Sable eil. n. New York. Alibireo, 11 v. Recife n. Bahia. Amstelstad, Hl in Golf v. Suez. Arendsdijk, 12 v. Rio de Janeiro te Bahia verw. Ariadne, pass. 10 Gibraltar n. Volos. Aldabi. pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Arendskerk, pass. 12 Guardafui n. Singapore. Alioth, 10 v. Montevideo n. Santos. Alkaid, 10 v. Pto Alegre te Rio Grande. Amstelkerk gesl. door Goeree en Blankenburg 11 te Antwerpen. Bali, 11 v. Suez te Massawa. Banka, 11 te Singapore. Bantam, 11 v. Baltimore te New York. Billiton, 12 v. Port Elizabeth te East London. Bloemfontein, 11 285 m. W.ZW. Kp. Frio. Bonaire, 11 1110 m- Z.ZW. Flores. Boskoop, 11 v. Amsterdam te Bremen. Blijden-dijk, 10 v. Baltimore te New York. Boschfontein. 12 v. Dar es Salaam te Lindi. Caltex The Hague, pass. 9 Algiers n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 10 Casquets n. Sidon. Chama, 10 te Curagao. Caltex Leiden, pass. 11 Kp. St. Vincent. Caltex Utrecht, 11 v. Rotterdam n. Sidon. Congostroom, 11 Monrovia n. Takoradi. Cottica, 11 630 m. ZW. Flores. Corilla, 12 v. Dunedin n. Miri. Delfshaven, pass. 9 St. Paulsrock n. St. Vincent. Dalerdijk, 8 te Los Angeles. Delfland, 12 v. Victoria te Bahia. Drente 11 v. Boston te New York. Duiveradijk, 6 te Los Angeles. Dido, 1,1 v. Vigo n. Amsterdam. Etrema, 9 v. Pladju n. Tj. Priok. Emggano, pass. 9 Kreta n. Genua. Eendracht, 10 v. Vlaardingen te Rotterdam. Eos, 10 te Calamata. Ena, 11 v. Alexandrië te Port Said. Erinna, 11 v. Curasao n. Stanlow. Friesland (SSM) 9 v. Hull n. Odense. Friesland (KRL), 11 v. Halifax n. Boston. Groote Kerk, 10 te Mombasa. Gordias, 9 v. Aghia Marina te Izmir. Gaasterkerk, 11 v. Fremantle n. Adelaide. Garoet, 10 v. New York n. Casablanca. Groote Beer, 11 te Rotterdam. Gooiland, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Hermes, 9 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Hilversum, 10 te Swansea. Heemskerk, 10 v. Beira n. Lorenzo Marquez. Helicon 10 v. Kingston n. Port au Prince. Hersilia, 9 te Saigna La Grande. Hathor, 10 v. Rotterdam n. Tunis. Heemskerk, 11 te Lorenzo Marquez. Helena, 11 te Willemstad. Hoogkerk. 11 v. Aden n. Suez. Heelsum, pass. 11 Key West n. Jacksonville. Ivooi-kust, 9 v. Bordeaux n. Dakar. Ilos, 12 v. Gothenburg te Amsterdam. Indrapoera, 12 v. Port Said n. Aden. Ilos, 9 v. Gothenburg n. Amsterdam. Japara (KRL), 11 v. Port Said n. Genua. Java, pass. 12 v. Bremen te Amsterdam. Joh. v. Oldehbarnevelt, pass. 12 Brothers n. Aden Jagersfontein, 11 v. Kaapstad n. Teneriffe. Jupiter, 10 v. Savona n. Ar-zew. Kertosono, HI te San Francisco. Kieldrecht, 10 v. Cadiz te Antwerpen. Kota Gede, pass. 10 Vlissingen. Kota Inten, 10 v. Singapore n. Port Swettenham Kota Baroe, 10 te Tj. Priok. Karimata, pass. 11 Minicoy n. Djibouti. Kieldrecht, HI v. Kobe te Rotterdam. Laagkerk, 10 v. Aden n. Karachi. Langkoeas, 10 te Balikpapan. Lekkerkerk, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Lemsterkerk, 12 te Khorramshar. Leopoldskerk pass. 11 Pantellaria n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, 10 v. R'dam 12 te Hamburg Loenerkerk, 10 v. Colombo n. Madras. Loosdrecht, 11 v. Aden n. Massawa. Lutterkerk, 11 v. Antwerpen te Hamburg. Laagkerk, 10 v. Port Soedan te Aden. Larenberg, 9 v. Rotterdam n. Savona. Lekhaven, pas. 9 Fernando Noronha naar Rio de Janeiro. Lekkerkerk, 10 v. Hamburg n. Antw. Larenberg, 11 Ouessant gepass. n. Savona. Laurenskerk, 11 v. Calcutta te Madras. Leersum, 11 v. Hamburg n. Houston. Luna, 10 te Istanboel. Mariekerk, pass. 11 Kp. Verde n. Teneriffe. Meerkerk, pass. 11 Ouessant n. Teneriffe. Modjokerto, 10 220 m. O. Kp. Guardafui. Muiderkerk, 12 v. Port Said te Genua. Murena 10 rede Singapore. Maasdam, 9 980 m. O.NO. Kp. Race n. New York Marken, 9 v. Makassar n. Tj. Priok. Marpessa, 9 v. Yokohama te Miri. Madoera, 11 van Tampa verwacht. Meliskerk 9 v. Manilla n. Hongkong. Macoma, 11 te Adelaide verwacht. Markelo pass. 9 Bruosbiittel n. Haderslex. Meerkerk, 9 v. Amsterdam n. Zuid Afrika, Mentor, 10 te Rotterdam. Molenkerk, pass. 10 Gibraltar n. Marseille. Maas, 11 Ouessant gepass. n. Antwerpen. Molenkerk, 12 te Marseille. Maasland, 10 v. Amsterdam n. Z. Amerika. Merwede, 11 v. Brownsville n. New Orleans. Madoera, 11 v. Amsterdam te Tampa. Mapia, 10 v. Bombay te Mormuigoa. Markelo, 11 v. Goole te Haderslev. Muiderkerk, vertr. 13 v. Genua n. Marseile. Nigerstroom, 10 v. Dakar n. Amsterdam. Noordwijk, 11 v. Rotterdam n. Swansea. Notos, pass. 9 Finisterre n. Barcelona. Nieuw Amsterdam, 12 600 m. W. Valentia. Notos, pass. Kp. St. Vincent n. Barcelona. Noordam, 12 v. New York te Rotterdam. Nestor, 12 v. Amsterdam te Antwerpen. Oberon, 9 v. Curasao n. Jacmel. Ornala, 9 v. Plymouth n. Rotterdam. Overijsel, 10 v. Khorramshar te Basrah verw. Oranjestad, 10 1200 m. NO. Barbados. Omala. 11 v. Plymouth te Rotterdam. Ootmarsum, 12 te Houston. Orestes, 10 v. Port of Spain n. Curagao. Oranjestad, 11 1050 m. W.ZW. Madeira. Oranjefontein, 10 v. Bremen te Hamburg. Prins Joh. W. Friso, 9 v. Quebec te Montreal. Poseidon, 10 v. Haiti te Plymouth. Papendrecht, 11 van Le Havre naar Ponto di Augusta. Peperkust, pass. 11 Ouessant n. Dakar. Polydorus, 10 v. Antw. te Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 11 v. Antw. te Rotterdam. Prins Maurits, pass. 10 Lands.End n. Montreal. Prins Willem V, pass. 11 Vlissingen n.Hamburg. Prins Willem v. Oranje, pass. 10 Belle Isle n. Antwerpen. Polyphemus, 11 v. New York n. Boston. Prins Fred. Willem, 13 v. Montreal te Toronto, verwacht. Prins Philips Willem, 11 v. Hamilton n. Cleve land. Raki, 10 te Cheribon. Roebiah, 9 v. Tj. Priok n. Cheribon. Rijnland, 9 te Bremen. Rempang 8 v. Calcutta n. Belawan. Ridderkerk, 9 te Suez. Roepat, 9 te Amsterdam. Rondo. 9 te Amsterdam. Ridderkerk, 10 v. Port Said n. Genua. Riouw, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Ruys, 12 te Osaka. Rijndam, 10 330 m. Z.ZW. Kp. Race n. Southamp ton. Rijnkerk, HI v. Sydney te Brisbane. Rijnland, 11 te Hamburg. Salatiga 10 v. Isabella te Nasipit. Stad Amsterdam, 10 v. Vlissingen te Montreal. Sarpedon, 10 te Maracaibo. Stentor 10 v. Paramaribo te Georgetown. Saparoea, 9 te Genua. Sarangan, 10 v. Sombay n. Cochin. Stad Maastricht, 10 te Gent. Stad Rotterdam, vertr. 10 v. Wabana n. Einden Stad Schiedam, 9 te Vlaardingen. Salland, pass. 11 Baihia n. Rio de Janeiro. Saroena, 10 v. Genua n. Port Said. Scherpendreoht, 12 Rio Grande verw. Sheratari, HI v. Menu el Ahmad! n. Phila. Slamat, 11 v. Colombo n. Cochin. Sloterdijk, 10 v. Tampica 12 te Mobile. Sumatra, HI te Genua. Singkep, pass. 11 Gibraltar n. Amsterdam. Soestdijk, pass. HI Key West n. Le Havre. Straat Malakka, 12 te Buenos Aires n- Kaapstad Sehie, 12 v. Lattakia te Limasol. Stad Breda, 8 v. Victoria te Bcllingham. Stbajak, 12 v. New York te Rotterdam. Tero, 9 v. St. Vincent n. Antw. 18 R'dam verw. Tibia, 9 v. Mena el Ahmad! ri. Lands End. Themisto, 13 Belfast verwacht. Trajanus, 10 v. Bremen n. Hamburg. Tallsse, 11 v. Belawan n. Colombo. Tawali, 10 v. Djeddah n. Djakarta. Teiresia-s. 12 v. Suez te Aden. Trajanus, 11 v. Bremen te Hamburg. Thalatta, pass. 11 Finisterre n. Liverpool. Tjisadune, 12 v. Kaapstad te Buenos Aires verw. Tomori, 12 v. Zeebrugge n. Southampton. Trompenberg, 11 v. Houston te Amsterdam. Tara, 13 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Tamo, pass. Ill Madeira n. Rotterdam. Utrecht, 10 te Tj. Priok. Veendam, 11 v. Rotterdam tc Halifax. Van Linschoten, 12 v. Lagos n. Douala. Willemstad, 9 810 m. W.ZW. Madeira. Westerdam, 12 te New York. Wield recht, pass. Kreta n. Sidon. Waterman, 11 1500 m. ZW. Galapagos eil. Woensdrecht, 9 v. Singapore te Melbourne. IJsel, pass. 11 Gibraltar n. Oran. Zeeland (KRL), 11 v. Rotterdam te Bremen. Zuiderkruis, 11 640 m. W. ten Z. Valentia. Zuiderkruis, 14 v. Halifax te Amsterdam verw. KLEINE VAART Actinia, pass. 10 Vlissingen n. Bremen. Albergen, verm. 10 v. Londen n. Rotterdam. Algarve pass. 9 Vlissingen n. Antw. Anna b, verm. 10 v. Suodsvall n. Grangemouth. Audacia, verm. 10 v. Silloth n. Whitehaven. Barracuda, 10 v. Blyth te Struer verw. Beekbergen, 9 v. Ellesmereport te Kopenhagen Bellatrix, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Bemina, 10 v. Antw. te Landskrona. Bemisse, verm. 10 v. Newcastle n. Leixoes. Bornrif, pass. 10 Brunsbiittel n. Amsterdam. Caland, 9 v. Arendal n. Dordrecht. Campen, 10 v. Antw. te Vlissingen. Citadel, verm. 10 v. Oslo n. Plymouth. Confiance 10 v. Rotterdam te Bordeaux. Cornelia b II, 10 in zee n. Rotterdam n. Tripoli Daje Bohmer, 11 v. Bordeaux te Rouaan verw. Daviena Goekoop, 9 v. Bremen te Goole. Deneb. 11 v. Oostende te Belfast verw. Douro, 9 te Amsterdam v. Savona. Deo Duce, 9 v. Gothenburg n. Rouaan. Depa, verm. 10 v. Rotterdam n. Kotka. De Ruyter, 9 v. Erith n. Helsinki. Diligentia. verm. 10 v. Le Havre n. Rouaan. Ellewoutsdijk, 10 v. Rotterdam n. Hull. Elsenlburgh, pass. 9 Kp. Roca n. Rouaan. Emergo, 9 v. Halmstad n. Grangemouth. El,jo, 9 te Ibiza. Erebus, vertr. 10 v. Antwerpen n. Lissabon. Ferocia 9 v. Stockholm n. Krimpen a. d. IJsel. Fiducia, 9 v. Londen n. Antw. Follonica, 10 v. Korsor te Ronneby. Frans, 12 v. Oscarshamn op de Tyne verw. Hada, pass. Vlissingen n. Avonmouth. Harold, 10 v. Frederikstad te Le Havre verw. Hartel. verm. 10 v. Amsterdam n. Antw. Hast I, pass. 10 Vlissingen n. Selzaete. Import, 12 v. Lissabon te Rotterdam verw. Jo, 9 v. Blyth te Struer. Joost, 9 Kiel gepass. <i. Omskoldsvik. Jongkind. 10 v. Reykjavik n. Keflavik. Jutland, 10 v. Bremen te Port Talbot. Leny, 10 v. Fort William n. Methil. Larix, 9 v. Kalmar naar Zaandam. Liberty pass. 10 Vlissingen n. Hamburg. Lydia, 9 v. IJmuiden n. Gothenburg. Marcella, 10 v. Grangemouth te Inverness. Marie Christine, pass. 10 Vlissingen n. Norr- koping. Markab, 9 110 m. W. Madeira n. New York. Matthew, 10 v. Thameshaven te Dover. Mies, 9 v. Gent te Stockholm. Missouri, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Midas, 9 v. Hamburg n. Gdynia. Muphrid, 10 90 m. v. Reykjanes. Mutatie, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, verm. 10 v. Rouaan n. Malmö. Mypuck, 9 v. Londen te Bergen. Myson, 10 te Gothenburg. Noord 9 v. Coryton n. Kingslynn. Noorderhaven. pass. 10 Vlissingen n. Antw. Nero, 10 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Noordland, pass. 9 Dover n. Ellesmereport. Oleum, 9 v. Middlesbro n. Goole. Peter, 9 v. Portishead n. Port Talbot. Plato, 10 te Amsterdam. Ponza, 9 Kiel gepass. n. Omskoldsvik. Ponto 9 v. -Zaandam n. Rotterdam. Poortvliet, 10 v. Hamburg te Newcastle verw. Prior, verm. 10 v. Genua. Rapid, 9 v. Middlesbro n. Rotterdam. Rose Marie, 10 v. Horsens te Nakskov. Silvretta, 9 v. Gothenburg n. Rotterdam, Sirius, vertr. 10 v. Duinkerken n. Londen. Soemba, 10 v. Hamburg te Ipswich verw. Spes, 11 v. Amsterdam te Heroen verwacht. Strijpe 11 v. Swansea te Antwerpen. Teun. pass. 9 Lizard u. Holmsund. Timor, 9 v. Zeebrugge n. Dover. Toos, 9 v. Gent te Gothenburg. Viking, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Violette Erica, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Vrede, 9 v. Ki-lrush te Teignmouth. Vrouwepolder, vertr. 10 v. Antwerpen n. Oporto Westerschelde, verm. 10 v. Oporto n. Lissabon. Westlaan, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Westpolder, 10 v. Port Lyautey te Rochester. Wiebold Bohmer, 8 v. Dakar n. Bordeaux. Wilhelmine, pass. 9 Vlissingen n. Oxelesund. Willem Barendsz pass. 10 Brunsbüttel n. R'dam Zwerver, 9 v. Leith n. Grangemouth. Zo'n treiterende, zagende en knagende pijn, die niet wil wijken, die U dag en nacht kwelt en U belet te slapen. Verdrijf die kwelgeest met een paar „AKKERTJES", de snel en zeker-werkende pijn stillers, die Uw maag, hart of nieren niet aantasten. In 10 minuten voelt ge U als herboren en zegt gij, evenals al die honderdduizenden geregelde gebruikers: Ja waarlijk en direct! Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTRAAT 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden Nappa handschoen le Kwaliteit, handnaad, met geheel wollen tricot voering, in zwart en bruin Suède handschoen met nappa binnenhand, ge heel gevoerd met wollen tricot, in zwart en bruin Wollen handschoen 100°/0 wol met geruwde binnenkant, contrasterende manchet, diverse kleuren Tricolana wanten sportieve Noorse dessins, in diverse fraaie tinten Uw ModchuisJ

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10