Wysjinski brengt kwestie-Triëst in de Veiligheidsraad Westelijke Grote Drie gaan in Londen beraadslagen Leiders der N.E.S.B. tot twee maanden veroordeeld Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Joegoslavië, in verlegenheid gebracht, zvil geen Russische steun aanvaarden Huiszoekingen in Brits-Guyana Het woord is aan Alle actuele problemen aan de orde Socialisten winnen Noorse verkiezingen „Beweging kan vereenzelvigd worden met vroegere N.S.B. Droog weer, maar kouder 68e JAARGANG No 82 WOENSDAG 14 OCTOBER 1953 297e JAARGANG No 235 Nieuws uit Gaux Kerstpost voor Nieuw Guinea moet 17 October binnen zijn Churchill candidaat voor Nobelprijs Felle brand in een smederij op Schouwen Europeanen in Rome om de ronde tafel Weerrapporten Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom y Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huïjsman NEW YORK (Reuter). De Russische gedelegeerde in de UNO, Wysjinski, heeft de huidige voorzitter van de Veiligheids raad, de Deen Borberg, verzocht om bijeen roeping van de raad ter benoeming van een gouverneur voor het vrije gebied van Triest. Het verzoek van de Sovjet-afge vaardigde ging vergezeld van een resolu tie, waarin de Sovjet-Unie voorstelt de Zwitserse kolonel Flucklger tot gouverneur te benoemen. De Veiligheidsraad zal Don derdag bijeenkomen ter bespreking van het Sovjetvoorstel over Triëst. In de Sovjet-resolutie wordt voorts ge vraagd om zonder verwijl een voorlopige bestuursraad voor het vrije gebied van Triëst, in overeenstemming met de bepa lingen van het Italiaanse vredesverdrag, in te stellen en het permanente statuut voor het gebied binnen drie maanden na benoeming van de gouverneur van kracht te laten worden. Het Italiaanse vredesverdrag, dat voor zag in het instellen van een vrij gebied van Triëst, droeg de Veiligheidsraad de ver antwoordelijkheid op voor de onafhanke lijkheid van het gebied en de benoeming van een gouverneur. De raad aanvaardde deze verantwoordelijkheid in 1947, doch de V.S., Frankrijk, Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie konden geen overeenstem ming over de verschillende candidaten voor de post van gouverneur bereiken. De Sovjet-Unie had bezwaar tegen vrijwel alle Westelijke candidaten. Kolonel Hermann Fluckiger was indertijd door Groot-Brit tannië voorgesteld. Hij is een voormalige Zwitserse gezant in Moskou. In 1949 trachtte de Sovjet-Unie de kwes tie van benoeming van een gouverneur weer aan de orde te stellen door Fluckiger voor te stellen, doch de Westelijken ant woordden toen, dat door het lange uitstel Joegoslavië in staat was geweest in de zóne „B" van Triëst een politiestaat in te voeren, die instelling van een onafhankelijk demo cratisch vrij gebied onmogelijk maakte. De Sovjet-resolutie werd toen verworpen. Joegoslavische regeringsfunctionarissen hebben nadrukkelijke tegenspraak geleverd op door Italiaanse bladen gedane ver onderstellingen, volgens welke de Sovjet- Russische protestnota's aan de Britse en Amerikaanse regering inzake het besluit over Triëst de uitkomst van Sovjet-Rus- sisch-Joegoslavische samenwerking zouden vormen. Het onderhoud, dat de Russische am bassadeur in Belgrado, Valkov, Maandag namiddag met Ales Bebler, de Joegoslavi sche onderminister van buitenlandse zaken heeft gehad, geschiedde op Valkovs ver zoek en heeft slechts tien minuten ge duurd, aldus de Joegoslavische mededeling. Bij dit onderhoud is Triëst niet ter sprake geweest. Joegoslavië verwacht, aldus maakte men van genoemde zijde duidelijk, dat de Sov jet-Unie zal pogen Joegoslavië in ver legenheid te brengen door haar steun in de kwestie-Triëst aan te bieden. De Joe goslavische regering wenst duidelijk te verklaren, dat zij geen Sovjet-Russische steun in deze zal aanvaarden. Brits standpunt „De jongste protestnota's betreffende het Brits-Amerikaanse besluit om zóne ,,A" van Triëst aan Italië over te dragen, die afkomstig waren van Joegoslavië en de Sovjet-Unie, hebben niet de minste wijzi ging in het standpunt der Britse regering gebracht", aldus het antwoord van een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken op vragen van ver slaggevers. De woordvoerder herhaalde, dat deze beslissing als een „de facto"-rege- ling van het vraagstuk-Triëst moet worden beschouwd. De Joegoslavische ambassadeur in Enge land, Vladimir Velebit, heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden. Hij drong er op aan, dat Engeland het Joegoslavische voor stel voor een viermogendhedenbijeenkomst over Triëst zal aanvaarden. Weer incident Joegoslavische studenten zijn Dinsdag de leeszaal van de Britse ambassade te Bel grado binnengedrongen. Zij namen alle tijdschriften en kranten mee en verbrand den deze op straat. De Joegoslavische chef van het protocol verklaarde, dat de veiligheid van de Britse en Amerikaanse leeszalen niet zonder uit zonderingsmaatregelen kon worden gega randeerd. Deze uitzonderingsmaatregelen zijn reeds het onderwerp van bespreking tussen vertegenwoordigers van de ambas sades en het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken. Radio-Triëst heeft Dinsdag een bood schap van generaal Winterton, de gealli eerde militaire commandant, uitgezonden, waarin alle politieke bijeenkomsten en demonstraties en optochten tijdelijk wor den verboden in Triëst en de zóne A, die onder Brits-Amerikaans bestuur staan. Met een Amerikaans schip zijn tweehon derd Amerikaanse burgers, employés bij het geallieerde militaire bestuur en vrou wen en kinderen van in Triëst gelegerde officieren en onderofficieren, naar de Ver enigde Staten vertrokken. GEORGETOWN. (Reuter). De politie heeft Dinsdag bij de huiszoekingen bij leiders van de progressieve volkspartij in Brits Guyana documenten gevonden, die de partij verbinden met internationale com munistische organisaties als het wereldver- bond van vakverenigingen en de jeugdaf deling van dit verbond, aldus heeft een functionaris te Georgetown meegedeeld. Voorts was gebleken, zo zei hij, dat kort voor de inval veel documenten waren ver nietigd. Dr. Jagar., de afgezette premier, ver klaarde Dinsdagavond, dat de invallen een „onterende actie van de Britse regering" waren. Men tracht nu bewijzen te vinden voor een samenzwering die nooit bestaan heeft, zo zei hij. De woningen van dr. Jagari, de voorma lige minister van Openbare Werken, King, en diens ambtgenoot van volksgezondheid, Singh, werden doorzocht. Dr. Jagan ver klaarde tegenover een verslaggever: „De politie zoekt naar bewijzen om het gepraat over een samenzwering waar te maken". Het is nog niet duidelijk, of de leiders der volkspartij onder huisarrest staan. In het middelpunt van de conferentie van Morele Herbewapening van dit jaar in Caux sur Montreux stond telkens weer het vraagstuk van de verhouding tussen arbei ders en werkgevers, in het bijzonder in de industrie, besproken door vakbondsleiders en industriëlen, arbeiders, ambtenaren en politici, ondernemers en ministers uit Europa en Amerika, Azië en Afrika. En in de afgelopen weken was het in het bijzonder een verklaring in het Informatie- Bulletin van het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen (I.V.V.V.), die veel stof op deed waaien, daar zij aanvallen tegen Morele Herbewapening bevatte. Deze verklaring zei, dat in het I.V.V.V. om een onderzoek over Morele Herbewapening en over de herkomst van haar financiën verzocht is. Er werd bovendien een be schuldiging van dictatuur tegen Frank Buchman uitgebracht. Nu was het echter zo, dat juist een groep vakbondsleiders, die leidende posities in het I.V.V.V. bekleden dus in juist die vakverenigingen, die indertijd het Wereld vakverbond verlaten hebben, daar de com munisten daarin het heft in handen gekre gen hadden in Caux samengekomen waren. Zij dementeerden eensgezind de be- DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Luther: Ik geloof dat ook de honden en katten in de hemel komen en dat elk schepsel een onsterfelijke ziel heeft. OSLO (Reuter) Blijkens de jongste uitslagen van de Maandag gehouden par lementsverkiezingen in Noorwegen heeft dc socialistische regeringspartij haar meer derheid behouden en haar stemmenaantal met drie procent vergroot. Premier Oscar Torp is in zijn district Vestfold herkozen. De zetelverdeling in het nieuwe Noorse parlement luidt, op grond van de zo goed als complete uitslagen: socialisten 78 zetels (de absolute meerderheid); conservatieven 2G, liberalen 15, agrariërs 14, Christelijke volkspartij 14, communisten 3, totaal 150 zetels. De voorlopige uitslagen van de nog ont brekende districten in het hoge Noorden doen verwachten, dat in deze verdeling geen wijziging zal komen. PARIJS, (Reuter) Volgens kringen die in nauwe verbinding staan met het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, zullen de Britse, Franse en Amerikaanse minis ters van Buitenlandse Zaken in het komen de weekeinde te Londen beraadslagen over internationale vraagstukken. De bijeen komst zal worden bijgewoond door Antho ny Eden (Groot Brittannië), Georges Bi- dault (Frankrijk) en John Foster Dulles (Verenigde Staten). Zij zal Vrijdag begin nen en, naar verwachting, twee dagen duren. De beraadslagingen worden gehouden op Brits initiatief. Eden had zijn collega's Bidault en Foster Dulles al uitgenodigd omstreeks midden October met hem vraag stukken van gemeenschappelijk belang te bespreken. Volgens Parijse diplomatieke kringen zal in hoofdzaak worden gesproken over de jongste nota wisseling tussen Moskou en het Westen over Duitsland en Oosten rijk en met name over de Russische wei gering om in te stemmen met het houden van een vier-mogendhedenconferentie te Lugano. Ook het vraagstuk-Triëst dat pas aan de orde kwam toen reeds van ge dachten werd gewisseld over het houden van Brit-Frans-Amerikaanse bespre kingen zal worden behandeld. Men verwacht in diplomatieke kringen voorts dat de ministers van gedachten zul len wisselen over de vorderingen in ae beraadslagingen tussen de Westelijke Grote Drie over het voorstel, om de Sov jet-Unie veiligheidswaarborgen te ver schaffen. Dit voorstel is afkomstig van Sir Winston Churchill. De Britse premier heeft reeds in Mei verklaard dat het noodzake lijk is Rusland en Duitsland wederzijdse waarborgen tegen een aanval d<?or de an dere partij te geven. Men verwacht ook dat de drie ministers de tekst van het Westelijke antwoord op de Russische nota van 28 September, die te Londen door Westelijke deskundigen is opgesteld, zullen goedkeuren. In deze nota stelde de Sovjet-Unie een bijeenkomst van Britse, Franse, Russische en Amerikaanse ministers voor om te be raadslagen over Duitsland en van verte genwoordigers der „Grote Vijf" dezelfde mogenheden plus communistisch China ter bespreking van de spanning in de wereld. Men meent, dat de Sovjet-Russische mi nister van Buitenlandse Zaken Molotov in het Westelijke antwoord wordt uitgenodigd negen November een bijeenkomst te Lu gano, in Zwitserland, bij te wonen. In recente berichten uit Parijs is mede gedeeld dat een gedeelte van het Franse kabinet een bijeenkomst met vertegen woordigers van communistisch China voorstaat, terwille van een regeling van de strijd in Indo-China. Wat wil Churchill? Onze correspondent in Londen schrijft: Voor de bijeenkomst van de Grote Drie te Londen is eenzelfde soort agenda vastge steld als voor de in Juli te Washington ge houden besprekingen. Eden was toen ziek, waardoor Engeland werd vertegenwoordigd door zijn tijdelijke plaatsvervanger, de markies van Salisbury. Deze zou daar Churchill's plan voor een conferentie met de Russen op het hoogste niveau, maar zonder succes, hebben verdedigd Het gevolg was dat een tussenweg werd gevonden in het voorstel tot de confe rentie van Lugano, dat de Russen overi gens verworpen hebben. Zoals Zaterdag uit Churchill's te Margate gehouden rede bleek, blijft hij vasthouden aan zijn denk beeld van een conferentie aan de top. De vraag is of hij thans zal trachten zijn initiatief door te zetten. Wat Amerika be treft is de kans dat dit land in het plan zal toestemmen uiterst gering. De Verenig de Staten vrezen dat president Eisenhower op een conferentie tussen de top-leiders tot concessies zal worden gedwongen, en in geval van een overeenkomst zich zal compromitteren in de ogen van het Ame rikaanse Congres, terwijl bij een róisluk- king hij Europa en Azië tegen zich in het harnas zal jagen. Volgens Amerikaanse opvattingen zou den de informele besprekingen eerst op een lager niveau gehouden dienen te wor den, waaruit clan eventueel besprekingen aan de top zouden kunnen voortvloeien. De lijn, die Engeland thans volgt, is het denkbeeld de Russen garanties voor hun eigen veiligheid aan te bieden. Dit denk beeld is in Amerika in goede aarde ge vallen. Correspondentie voor Nieuw-Guinea, die per zeepost wordt verzonden en die de ge adresseerden met Kerstmis of Nieuwjaar moet bereiken, dient uiterlijk 17 October ter post te worden bezorgd. In de Haarlemse hertenkamp meten de her ten hun krachten om het leiderschap van de kudde. De fotograaf* maakte deze opname van een emotioneel gevecht. wering van het zogenaamde verzoek om inlichtingen. Het meest uitdrukkelijk was het dementi van de Indiër Sibnath Baner- jee, de voorzitter van het Socialistische Vakverbond van India met 800.000 leden, wiens vakvereniging het verzoek om inlich tingen zou hebben ingediend. Banerjee verklaarde: „Ik weet niets van enig debat over Morele Herbewapening in ons Hoofd bestuur of van enige wenk namens mijn vakvereniging gegeven om een dienover eenkomstig onderzoek te doen instellen. Waar komt dan dit bericht in het offi ciële bulletin van het I.V.V.V. vandaan? In gesprekken verkreeg men inlichtingen: dit was een van die onjuiste berichten, die de communisten in omloop weten te brengen, een koekoeksei, dat Moskou in het nest van zijn tegenstander gelegd heeft om tegelijk deze en Morele Herbewapening verdacht te maken en om verwarring te stichten. Want juist ook Morele Herbewapening is een van die krachten, die Moskou reeds lange tijd verontrusten en die het thans met goed recht vreest. „La Guistizia", het dagblad van de So cialistische Partij van Saragat in Italië, schrijft: Vakbondsleiders uit Engeland, Amerika, Zweden, Afrika en India hebben de ver- klai-ing over Morele Herbewapening, die door het secretai-iaat. van het I.V.V.V. aan de pei-s werd gegeven, punt voor punt be- antwoord. Sibnath Banerjee uit India, voorzitter van het Hind Mazdoer Sabha (de Socialis tische vakverenigingen van' India met 800.000 leden), zei: „Vele punten in deze aanval komen ons bekend voor, omdat zij door Radio Moskou gebruikt werden in hun uitzendingen tegen Morele Herbewa pening. STOCKHOLM (Reuter). De Zweedse Academie heeft voorlopig besloten Sir Win ston Churchill dit jaar de Nobelprijs voor letterkunde toe te kennen, aldus is Dins dag te Stockholm vernomen. Na de verga dering van de Academie op Donderdag zal de toekenning van de prijs officieel wor den bekendgemaakt. De leden van de Academie hopen, dat Sir Winston in December in staat zal zijn naar Stockholm te komen om de prijs uit handen van Koning Gustaaf Adolf in ont vangst te nemen. Chui-chilis voornaamste mededinger voor deze prijs was de 51-jarige IJslandse schrij ver Halldor Laxness. Ook de naam van de Amei-ikaan Hemingway zou zijn genoemd. De Amsterdamse rechtbank heeft heden de beide op 22 Augustus gearresteerde lei ders van de „Nationaal-Europese Sociale Beweging (N.E.S.B.) tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis veroordeeld. De officier van justitie had veertien dagen geleden tegen beiden twaalf maanden, waarvan tien voor waardelijk, geëist en aftrek van het voor arrest. De 31-jarige boekenimporteur Paul van Tienen uit Amsterdam, die „algemeen lei der" van deze partij is voor Vlaanderen en Nedex-land, werd schuldig verklaard aan het deelnemen aan een verboden vereni ging als oprichter en als bestuurder. De 51-jarige mr. J. A. Wolthuis uit Gro ningen, die voor Nederland de „landelijk leider" is, werd veroordeeld wegens zijn deelneming aan een vei-boden vereniging als bestuurder. Aan de beide verdachten was ten laste gelegd „dat zij als leiders hebben deelge nomen aan de N.E.S.B., die als organisatie het streven van de vroegere N.S.B. of van een of meer der in artikel 1 van het Be sluit Ontbinding Landsverraderlijke Orga nisaties, bedoelde organisaties tracht voort te zetten en aldus een met de openbare orde strijdige en mitsdien bij de wet ver boden vereniging is". De rechtbank was van mening dat het Het nieuwe etathuis van Den Haag zal «eldra in zijn geheel in gebruik worden genomen. Een luchlloto van het in fraaie «rakjee lijnen opgetrokken bouwwerk. Vuur moest met emmers water worden bestreden Gisteravond omstreeks kwart over elf werden de in de barakken aan de dijk bij Borrendamme tussen Ziei-ikzee en Schelp- hoek ondergebrachte arbeiders gewaar schuwd dat brand was uitgebroken in de zich in de onmiddellijke nabijheid van de barakken bevindende smederij, waarin lo comotieven en andere materialen worden gerepareerd. Kort daarop sprong in de smederij met een hevige klap een zuur stof cylinder uit elkaar. In enkele minuten tijds ontstond een vuurzee, doordat ook de brandbare stoffen in de aan de smederij grenzende goederenloods in brand ge raakten. Naast de brandende loods stond een woonwagen, waarin vier mensen slie pen. Zij konden er nog juist bijtijds uitko men, doch zagen de wagen, met daarin al hun bezittingen, in de vlammen opgaan. De arbeiders begonnen dii'ect met po gingen om de brand te blussen, doch het ontbrak aan blussingsmiddelen en men kon het vuur slechts met emmers water be strijden. De brandweer van Zierikzee stond machteloos omdat zij Borrendamme, dat aan de dijk van de nog onder water staande polder Schouwen ligt, niet over land kon bereiken. Wel bracht zij een groot aantal emmers mee en samen met de arbeiders kon zij de omringende ba rakken behouden. De schade wordt ge schat op enkele tienduizenden guldens. tijdens de oorlog in Londen genomen „Be sluit Landsverraderlijke oi-ganisaties" niet onverbindend en derhalve nog van kracht is. In dit Koninklijk Besluit nummer 102 van de voormalige Nederlandse regering in Londen is vastgelegd, dat „alle organisa ties, die het streven van de N.S.B. of een der verwante organisaties trachten voort te zetten aangemei-kt worden als vereni gingen strijdig met de openbare orde en mitsdien als bij de wet verboden." Artikel 140 van het Wetboek van Straf recht stelt deelneming aan een bij de wet verboden vereniging strafbaar. Op grond van de verklaringen van de verdachten en de getuigen en op grond van de in beslag genomen doelstellingen van de partij, is de rechtbank tot de over tuiging gekomen dat de N.E.S.B. een auto ritaire staatsgedachte tot grondslag heeft. Naar het oordeel van de rechtbank ligt voorts geen ander beginsel aan de N.E.S.B. ten grondslag dan vroeger aan de N.S.B. De rechtbank meent dei-halve dat de N.E. S.B. als organisatie vereenzelvigd kan worden met de vroegere partij van Mus- sert en dat zij het streven dier organisatie tracht voort te zetten. De twee verdach ten konden als leiders van N.E.S.B., zon der dat door de leden daarop enige in vloed kon worden uitgeoefend, de politiek van deze partij bepalen. Verdachten gaan in beroep Beide verdachten hebben onmiddellijk na de uitspraak hoger beroep aangetekend. Hun preventieve hechtenis kan nu in af wachting van de behandeling van hun zaak vopr het gerechtshof, woi-den ver lengd. De officier van justitie, mr. H. Hollan der, overweegt of ook hij hoger beroep zal aantekenen. ROME. (AFP). In „Villa Aldobran- dini" te Rome is de Europees rondetafel conferentie begonnen, waarop door een aantal inleiders over de geestelijke, cultu rele en historische problemen van een Ver enigd Europa gesproken zal worden. Het voorzitterschap werd vervuld door de voorzitter van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, de Menthon (Frankrijk), bijgestaan door de Italiaanse premier, Pella. De diplomatieke vertegen woordigers van de Europese landen en vele Italiaanse politici waren aanwezig.. Als eerste voerde oud-premier De Gas- peri het woord over het thema van de Europese eenheid. Wij werken voor een Verenigd Europa omwille van dit Europa zelf, aldus De Gasperi en niet om tegen stelling met anderen te verwekken. Naar aanleiding van bewei-ingen, als zou de be weging voor een verenigd Europa een ver eenzelviging van Europa met het Christen dom wensen, zeide De Gasperi zich af te vragen, of men zich een Europa zonder het Christendom zou kunnen denken. De Euro pese eenheid is op geestelijk plan reeds een feit, aldus De Gasperi, en de regerin gen behoren de verwezenlijking ervan in materiële zin mogelijk te maken Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de laatste paar dagen was het in ons land fraai en zacht herfstweer. Aan dit zachte weer is nu een einde gekoxnen, doordat koudere luchtmassa's, die met krachtige Nooi'delijke winden over de Noox-dzee naar het Zuiden worden ge transporteerd, ons land binnendihngen, plaatselijk gepaard gaande met wat lichte regen. Ook gedurende de komende paar dagen zijn de neerslagkansen gering. Nabij Schotland bevindt zich een gebied van hoge luchtdruk, dat zich in Oostelijke richting beweegt en dat het weer in ons land zal gaan beheersen. Daardoor mag op wat kouder, maar toch droog weer ge rekend worden, waarbij in de volgende nachten weer een kans op nachtvoi-st be staat. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ■55 II 2 £3 E-i c- zS Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Rome mist regen geheel bew. half bew. geheel bew. motregen nevel nevel geheel bew. regen onbewolkt nevel nevel mist mist nevel geheel bew. ZO 3 windstil Z OZO N zzw wzw w N NW ZO zo NO ZW windstil O 1 O 4 6 0 6 0,3 10 0 9 0 10 16 14 0,1 13 0 13 0,6 14 0,2 16 7 7 0 6 0 10 0 8 0 6 0,1 8 0 17 1 Neerslag laatste 24 uur. NOORDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk nog zwaar bewolkt met plaatselijk regen of motregen. Morgen overdag droog weer en enkele ver spreide opklaringen. Matige en vooral langs de- kust nu en dan krachtige Noordelijke wind. Vrij koud. 15 October Zon op 7.04 uur, onder 17.47 uur. Maan op 14.38 uur onder 22.33 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 October Hoog water: 7.04 en 19.23 uur. Laag water: 2.40 en 14.57 uur. Donderdag 15 October Hoog water: 7.54 en 20.17 uur. Laag water: 3.19 en 15.40 uur. v

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1