Omroepverenigingen zullen de programma's verzorgen Gevangenen „bekentenis" afgeperst inzake gebruik bacteriënbommen Verklaring van Amerikaanse vliegers voorgelegd aan UNO-commissie Godsdienstige tegenstellingen in CDU bemoeilijkten portefeuille-verdeling Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Stakende tankautochauffeurs hervatten vandaag het werk VS beschuldigen communisten: Nu ook Noord-Italië in de greep van het water Von Paulus terug in Oost-Duitsland Schakelde trailer chauffeur te laat terug Britse atoomkracht centrale in Schotland? Franse troepen doden 421 Vietminhstrijders Het woord is aan Televisieplan gewijzigd Minister Cals week voor bezwaren tegen zijn oorspronkelijk voorstel Voorbesprekingen over de Saar begonnen Honderd verzetstrijders in Kenya gedood Het ongeluk bij Neustadt Vijf jaar voor jongens die oude man overvielen Versterkingen voor Tsjangs guerilla in Birma Behoed Europa! Londen herademt Europese hoofdstad in drie landenpunt bij Saargebied? Adenauers moeilijke kabinetsformatie Weerrapporten 68c JAARGANG No 93 DINSDAG 27 OCTOBER 1953 297e JAARGANG No 246 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De politieke commissie van de UNO is begonnen met het debat over de beschul diging van communistische zijde, dat de Amerikanen zich in de Koreaanse oorlog van bacteriologische strijdmiddelen hebben bediend. De Amerikaanse medicus dr. Charles Mayo legde beëdigde verklaringen van zes Amerikaanse piloten over, waai uit zou bli jken dat een door de Russische bioloog Pavlof uitgevonden methode is gebruikt om van gevangen genomen Amerikaanse piloten „bekente nissen" over bacteriologische oorlogvoering los te-krijgen. Na hun vrijlating uit Noordelijke krijgsgevangenschap hebben de vliegers deze „bekentenissen" for meel ingetrokken en tevens beschreven, hoe die hun door middel van „mishande lingen en derde-graads-verhoren" werden afgeperst. Dr. Mayo verklaarde, dat de gevangen genomen Amerikaanse piloten hun „bekentenissen" na de grootst mogelijke ontberingen, „gedwongen levend op een peil, lager dan dat van een dier", hadden afgelegd. De Sovjet-Russische afgevaardigde Malik verwierp deze beschuldigingen. Hij zei dat de in Amerika teruggekeerde piloten hun verklaringen hadden ingetrokken omdat zij bang waren anders van hoogverraad te worden beschuldigd. De Ameri kaanse autoriteiten wilden de betrokken vliegers, volgens Malik, voor politieke doeleinden gebruiken en de aandacht afleiden van de tegen het Koreaanse volk gebruikte strijdmiddelen. Malik diende een resolutie in, waarin de landen, die het Geneefse protocol van 1925 nog niet bekrachtigden, worden aange spoord zulks alsnog te doen. Bij dit proto col wordt het gebruik van bacteriologische wapens en van gifgassen verboden. De Belg Rassart zei, dat de Russische beschuldiging, dat in de strijd in Korea bacteriën zijn gebruikt, niet alleen Ame rika aangaat, maar alle leden, van de UNO en vooral die landen, die troepen naar Korea hebben gezonden. Daarom moest de communistische beschuldiging afdoende beantwoord worden. Hij herinnerde er aan, dat de communisten nooit een onderzoek van hun aantijging door het Internationale Rode Kruis, de Wereldgezondheidsorgani satie of de door de Algemene Vergadering van de UNO voorgestelde commissie van vijf landen hebben toegestaan. Hij vond het „op zijn zachtst gezegd vreemd" dat de Sovjet-Unie een zaak aan de UNO heeft voorgelegd, die de wereldorganisatie niet mag onderzoeken. Verklaring van Thimaja Naar van officiële zijde te Nieuw Delhi wordt vernomen, heeft generaal Thimaja met het opperbevel der U.N.O. besprekin- Adige buiten haar oevers, Povlakte eveneens bedreigd Nieuwe zware regenval van de -soort, die de noodlottige overstromingen in Zuid- Italië veroorzaakten, hebben Maandag ook Noord- en Midden-Italië geteisterd. Tientallen gezinnen werden ijlings uit de laaggelegen boerderijen, bij Venetië ge- evacueerd, toen de rivier Adige buiten haar oevers trad. Een groot aantal huizen stond Maandagavond in het water. Te Udine ten Noorden van Venetië, zijn twee soldaten om het leven gekomen, toen een wilde stroom een kamp binnendrong. Ook enkele voorsteden van Rome staan blank. Maandagavond steeg het water van de Po. Op enkele plaatsen was de toestand gevaarlijk. Op zwakke plaatsen waren waterbouwkundigen bezig met het verster ken van de dijken. Ook het reddingswerk in Calabrië in het Zuiden wordt nog steeds belemmerd door hevige regenval. Nog steeds worden groep jes geïsoleerde mensen in dit rampgebied met hefschroefvliegtuigen van voedsel en medicijnen voorzien. Een nieuw gevaar voor het geteisterde gebied is het tekort aan drinkwater. Een aantal dorpsbewoners hadden van het overstromingswater gedronken, waarin lijken en kadavers drijven, aldus een arts te Aspromonte. Dezelfde arts maakte mel ding van 85 gevallen van dysenterie in zijn dorp. In Napels worden NAVQrstrijdkrachten gereed gehouden voor hulpverlening en spoed werk om dijkdoorbraken te voor komen. Als vrij man of als gevangene van de Russen De Oost-Duitse radio heeft bekendge maakt, dat de Duitse ex-veldmaarschalk Von Paulus, die indertijd door de Russen in dé strijd om Stalingrad werd gevangen genomen, dezer dagen in Oost-Duitsland is teruggekeerd. De radio deelde mede, dat Von Paulus een paar dagen geleden was teruggekeerd en besloten had zich in Oost-Duitsland te vestigen. In 1946 heeft Von Paulus als getuige voor een rechtbank voor oorlogsmisdaden gezegd, dat hij zich had aangesloten bij het door de communisten gesteunde „nationale comité voor een vrij Duitsland", dat be stond uit Duitse communisten, die naar de Sovjet-Unie waren uitgeweken en Duitse krijgsgevangenen. Hij zeide, dat zijn vrouw en dochter door de nazi's waren ge arresteerd. Von Paulus zou in Moskou aan een militaire academie geruime tijd krijgs wetenschappen gedoceerd hebben. £>e in West-Duitsland wonende zoon vnn de oud-veldmaarschalk, Ernst von Paulus, heeft volgens de radiozender van het Amerikaanse leger gezegd, dat hij niet geloofde, dat zijn vader thans vrij man is. Hij achtte het wel mogelijk, dat zijn vader thans in Oost-Duitsland is, maar dan als gevangene der Russen. gen gevoerd, welke vooral ten doel hadden de U.N.O. te bewegen, pogingen te doen om een einde te maken aan de dwang, die be paalde weigerachtige gevangenen op hun landgenoten zouden uitoefenen om niet de „uiteenzettingen" aan t^ horen. Zoals be kend, wenst India geen geweld te gebrui ken om de gevangenen tot het bijwonen der „uiteenzettingen" te dwingen, zolang niet de neutrale terugzepdingscommissie zich als geheel met deze methode accoord verklaart. Dit is op het ogenblik niet het geval. Van de zijde der commissie is, aldus het bericht uit de Indische hoofdstad, ver klaard, dat zekere gevangenen, agenten van nationalistisch-China en van Zuid- Korea, van intimidatiemiddelen gebruik maken. De chauffeur van de Nederlandse trailer die Zaterdag bij Neustadt in West-Duits land in aanrijding kwam met een aantal auto's, Dirk de Baat, is, naar Maandag werd medegedeeld, op last van de recht bank te Lenz in hechtenis genomen omdat hij verdacht wordt van nalatigheid. Volgens de laatste berichten over het onderzoek is gebleken, dat De Baat niet te rechter tijd heeft teruggeschakeld, maar in de vijfde versnelling de sterk hellende weg naar de Wiedbachbrug is afgereden. Een oordeel over de toestand van de rem men der vrachtauto kan pas morgen wor den verwacht. De Britse regering onderhandelt op het ogenblik over de aankoop van een terrein in het Noorden van Schotland met het oog op het bouwen van een door atoomkracht gedreven electrische ceptrale voor „vreed- zaam-commerciële doeleinden", aldus is in Londen vernomen. De Britse minister van Bevoorrading, Sandys, zei Maandag in het Lagerhuis naar aanleiding van vragen, dat hij nog geen verklaring hierover kon afleggen. Naar verluidt zou de centrale ergens bij de zee moeten worden gebouwd in een ge bied, waar voldoende arbeidskrachten en overvloedig vers water beschikbaar zijn. Bij Calder Hall in Noord-West-Engeland wordt op het ogenblik een experimentele atoomcentrale gebouwd. De rechtbank te Alkmaar heeft twee jeugdige Amsterdammers ieder tot vijf jaar veroordeeeld. Zij zijn de 21-jarige J. van Z. en de 19-jarige F. H. B. die op 3 Juli de alleenwonende 90-jarige P. B. te Schar- woude overvielen om hem te beroven. De oude man bood meer tegenstand dan zij hadden verwacht, waardoor hun plan mis lukte. Tegen beiden was zes jaar geëist. Z. zal na het ondergaan van zijn straf ter beschikking van de regering worden ge steld. De nationalistisch-Chinese guerillastrijders in Birma zijn in het gebied van de beruch te „Dodenspoorweg" aangelegd door ge allieerde krijgsgevangenen in Japanse han den versterkt met een grote groep uit het Noorden komende Chinese nationalis ten. Chinese nationalisten en opstandige Karens opereren in het gebied van Tenas- serim in het Zuid-Oosten van Birma. In dit gebied bevinden zich rubberplantages en tinmijnen. Het bericht over de aankomst van ver sterkingen is in overeenstemming met eerdere berichten, volgens welke naiiona- listen en karens een offensief zullen ont ketenen als de moesson binnenkort is ge ëindigd. "O300C000C00CO000 OOCOOOOOCOCCOCXXXOCOOCOCOOOCOCCOOC Vertegenwoordigers van de herenhoe denindustrie van Duitsland, Oostenrijk. Zwitserland. Engeland. Frankrijk, Bel gië, Saarland en Nederland hebben gisteren in Miinchen een werkgemeen schap van de Europese herenhoeden industrieopgericht. Men besloot voort- durend overleg te plegen over alle be langrijke kwesties. (U.P.). Unie-offensief vordert goed Bij zuiveringsoperaties in de delta van de Rode Rivier hebben de Franse Unie- strijdkrachterv in de afgelopen week 421 Vietminh-opstandelingen gedood en 288 gevangen genomen. Inmiddels is Zondag het eigenlijke Fran se offensief voortgezet in de richting van Than Hoa, dat tot op 30 kilometer is ge naderd. De bevelhebber van deze troepen wil de kalkgrotten in dit gebied onderzoe ken om eventuele opslagplaatsen van de Vietminh te vernietigen en de opstandelin gen tot de strijd te dwingen. Bao Dai huistoe Bao Dai, het Vietnamese staatshoofd, is Maandagavond per vliegtuig uit Nice naar Saigon vertrokken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Buckle: Elke grote hervorming, die tot stand is gebracht, heeft niet erin bestaan, iets nieuws te doen, maar iets ouds af te schaffen. (History of Civilisation) Twaalf jaar gevangenisstraf is geëist tegen de instructeur van een autorijschool in Den Haag. de in Maart van dit jaar getracht heeft zijn vrouw van het leven te beroven door in een kamer naast die waar de vrouw sliep, een gaskraan open te zetten. Zijn toe leg was mislukt doordat de vrouw bijtijds wakker was geworden. Op het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is vandaag een be spreking gehouden tussen minister Cals en vertegenwoordigers der omroepvereni gingen over de nota inzake het televisiebestel, welke de minister binnenkort aan de Tweede Kamer zal overleggen. Oorspronkelijk zou deze nota in September aan de Staten-Generaal zijn aangeboden. De inhoud ervan had echter bij voorbaat al een zodanige tegenstand bij de omroepverenigingen doen ontstaan dat minister Cals voor deze plannen in het parlement waarschijnlijk geen meerderheid zou hebben gekregen. De K.R.O., de N.C.R.V. en de V.A.R.A. hadden namelijk de Kamer fracties van de K.V.P., de A.R., de C.H.U. en de Pv.d.A. voor hun afwijzend stand punten weten te winnen. De secretaris van de V.A.R.A., de heer J. W. Rengeling, heeft toen, in samenwerking met de heer Ph. Idenburg, een plan ontworpen dat in grote trekken aan de bezwaren van de omroepverenigingen tegemoet kwam, maar een fundamentele aantasting bevatte van het voorstel-Cals. Het wordt thans waarschijnlijk geacht dat het plan-Rengeling-Idenburg door mi nister Cals zal worden overgenomen en in de komende maand als wetsvoorstel bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Dat betekent dat het aanvankelijk voor nemen van minister Cals om voor de tele visie een algemene stichting in het leven te roepen, waarin de omroepverenigingen wel vertegenwoordigd zijn maar op het beleid van de stichting slechts een beperkte in vloed zouden kunnen doen gelden, van de baan is. De stichting, welke door de heren Ren geling en Idenburg wordt voorgestaan, is een overkoepelende organisatie, welke geen uitvoerende taak heeft. Alle program- Met welke terreinmoeilijkheden het Franse leger in Indochina te worstelen heeft, toont deze opname van de veldtocht tegen Thanh Hoa, een sterk steunpunt der Vietminh-opstandelingen 120 km. ten Zuiden van Hanoi. Achter ieder bosje loert de dood op dit onoverzichtelijke slagveld, waar de vijand zich stelselmatig aan een massaal treffen onttrekt, doch de Franse troepen grote verliezen toebrengt in een afmattende guerilla. De stakende tankwagenchauffeurs in Londen hebben besloten, vandaag weer aan het werk t| gaan. Dit besluit werd Maan dag genomen op een massa-bijeenkomst der stakers in Stratford. De resolutie over de hervatting van het werk werd door 150 stakingsleiders inge diend. Een woordvoerder van de stakers zeide, dat een „aanzienlijke meerderheid" Suggestie van Van der Goes van Naters De Nederlandse politicus Van der Goes van Naters heeft geopperd, als plaats voor een Europese hoofdstad het drielandenpunt tussen Frankrijk, Luxemburg en de Saar te kiezen, wanneer de regeringen dezer drie landen daartoe afstand van gebied zouden willen doen. Van der Goes van Naters heeft in September een in opdracht van de Raad van Europa opgesteld rapport over de oplossing van de Saarkwestie in gediend, dat in grote kring de aandacht heeft getrokken. In dit rapport zegt hij o.m.: „Het zou mogelijk zijn, een wezen lijk Europese zetel in de driehoek tussen Sierck-Les Bains, Schengen en Perl in dit drielandenpunt te vestigen De Saar zou daarvoor de plaatsen Perl en Schudorf moeten afstaan, Luxemburg zou Schengen verliezen en Frankrijk zou Sierck-les-Bains en Conth-les-Bains moe ten bijdragen. De Nederlander meent dat de betreffende streek zich goed leent voor woon- en kan- toorruimtebouw en ook door zijn goede spoorweg- en wegverbindingen o.a. met Thionville en Trier bijzonder geschikt is. Het bestuur van de Europese hoofdstad zou behalve uit „Europese" vertegenwoordigers nog uit een Saarlander, een Luxemburger en een Fransman kunnen bestaan. De op richting van zulk een Europese zetel zou ook de ontwikkeling van de Europese geest in de Saar kunnen bevorderen, maar de Saarkwestie zelf uiteraard niet oplossen." Bondskanselier Adenauer en de Franse Hoge Commissaris in Duitsland, Frangois- Poncet, zijn Maandag in Bonn voorberei dende besprekingen begonnen over de Saarkwestie. Dit overleg vormt een inlei ding op de onderhandelingen, welke de bondskanselier en minister Bidault willen beginnen nog voor de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen der Kolen- en Staalgemeenschap, die op 26 November in Den Haag zal wor den gehouden. Uit Bonn meldt de correspondent van ANP: Ook na de vorming van het nieuwe kabinet van dr. Adenauer zijn wrijvingen tussen het katholieke en het protestantse deel der CDU blijven voortbestaan over de vraag of de ministersposten in juiste verhouding over aanhangers van beide religies zijn verdeeld. De vorming van het kabinet heeft niet mede zoveel meer tijd gevergd, omdat de protestantse politici die zoveel hebben bijgedragen aan de over winning van Adenauer, een evenredig aan deel opeisten van de portefeuilles. Het feit, dat Adenauer nog altijd geen minister voor Posterijen heeft benoemd, hangt recht streeks met deze moeilijkheden samen. Van de elf ministers, die de CDU-pax-tij in de regering heeft, zijn er slechts drie protes tant, namelijk de minister van Economische Zaken prof. Ex-hard, de minister van Bin nenlandse Zaken dx\ Schroder en de mi nister zonder portefeuille dr. Tillmans. Dat de minister van Binnenlandse Zaken een px-otestant is, is een oude Pruisische tx-aditie. De heer Tillmans vex-tegenwoor- digt in het kabinet min of meer de in grote meei'derheid protestantse bevolking van Oost-Duitsland. De protestanten vrezen, dat dit katho lieke overwicht straks nog verstex-kt zal worden, wanneer Duitslands souvex-einiteit zal zijn hersteld en nieuwe ministers voor Buitenlandse Zaken en Defensie zullen worden benoemd. In de eerste functie zal Adenauer worden opgevolgd door dr. Hein- i-ich von Brentano, in de tweede zal de huidige gemachtigde voor veiligheidsvraag stukken, Theodor Blank, wox-den benoemd. Beiden zijn zij katholiek. Onder deze om standigheden is het verzet van de protes tantse politici tegen een hex-benoeming van de ovex-igens zeer geprezen minister der Posterijen dr. Schuberth zo sterk geweest, dat Adenauer in deze geen beslissing heeft genomen. Een door hem gevonden protes tantse candidaat voor die post heeft na melijk de benoeming afgewezen. Er is reeds op gezinspeeld, dat Adenauer gaarne dr. Schubei-th schadeloos zou stellen door hem tot gezant bij het Vaticaan te maken, maar ook daar stuit de kanselier weer op heftige bezwai-en van evangelische kant. Hier wijst men namelijk op de oude Prui sische traditie, die op deze post een pi-o- testantse diplomaat zou vei-langen. De heftige strijd, die over deze kwestie is ge voerd, is niet binnenskamers gebleven. De president van de Bondsdag, dr. Ehlers, heeft het thema tot verontwaax-diging van velen in de Chi-istelijke paiiij nu ook voor de radio aangesneden. Hij schatte de ver houding tussen de katholieke en de pro testantse kiezei-s der CDU op drie tegen over twee en stelde de eis, dat de „Chris telijke ministers" posten in gelijke verhou ding zouden woi-den verdeeld. Dr. Ehlers zelf is kerkpresident in Oldenburg, in een der streken van Duitsland, waar van ouds de tegenstellingen tussen de beide ï-eligies schei-p zijn. Niet alleen uit katholieke kring heeft Ehlers felle critiek gekregen op zijn vei-klaringen; ook Adenauers financiële adviseur, de px-otestantse Keulse bankier dr. Pferdmenges, heeft de Bondsdag-presi dent verweten, dat hij met zijn klachten weinig bijdraagt aan de confessionele vrede in de partij. De liberale partij heeft uit het conflict terstond een nieuw bewijs ge distilleerd voor haar oude stelling, dat het vex-keerd zou zijn, uit godsdienstig gezichts punt politiek te bedrijven. Ovex-igens heeft de liberale partij doen opmerken, dat de cijferkunst van de Bondsdagpresident niet op gaat, wanneer men ook de niet tot de clxristelijke partij behorende ministers in de rekensom betrekt. Drie liberale minis ters, twee van de Duitse partij en twee van de vluchtelingenpartij zijn immers protestant, zodat in totaal het Evangelische volksdeel elf en het katholieke acht minis ters telt. Daar beide religies in de Bonds republiek ongeveer even sterk zijn lijkt er dus, aldus de liberale pax-tij, voor de px-otestanten allerminst reden voor onte vredenheid te 'bestaan. van de 1200 aanwezige stakers voor de resolutie had gestemd. Vóór de stemming verlieten 200 stakers de bijeenkomst als protest „tegen de com munistische pogingen" om hen te dwingen het werk te hervatten. Aan de staking, die vorige week Dinsdag begon, namen ongeveer 2500 chauffeurs deel. Ook K. L. M. had last van benzineschaarste Ook de K.L.M. heeft de last ondervon den van de benzineschaarste in de Engelse hoofdstad. Zaterdag, Zondag en ook giste ren nog zijn op de lijndienst naar Londen grotere machines ingezet, die ook voor de terugreis benzine aan boord hadden. Nor maal worden deze vluchten met Convairs 240 uitgevoerd. Behalve de Skymaster is nu oek de nieuwe Convair 340 op deze route gebruikt. Deze machine had nog niet eer der in een der lijndiensten gevlogen en maakte nu noodgedwongen op de oudste route haar debuut. Maandagmiddag was de toestand weer normaal en kon voor de terugvluchten in Londen getankt wox-den. Ook de winnaar van de Christchurch- race, de K.L.M. liftmaster „Dr. Ir. M. H. Damme" kon Zondagmorgen in Londen geen benzine krijgen. De machine was van Schiphol naar Londen vertrokken om daar een aantal paarden te laden met bestem ming New York. De „Ir. Damme" heeft tenslotte op een ander Brits vliegveld ge tankt. ma's zullen worden verzorgd door de om roepverenigingen, die in onderling overleg ook de zogenaamde algemene programma's voor hun rekening zullen nemen. Voor het televisie-beleid zal dus eenzelfde gedrags lijn worden gevolgd als voor de radio-om roep. Vrijwel alle omroepverenigingen hebben zich op enkele details na voor een dergelijk beleid u'tgesproken. Alleen van de kant van de AVRO en de VPRO zijn ex- bedenkingen, welke grond vinden in de angst dat de televisie in de toekomst, even als dit reeds bij de radio het geval is, als politiek instrument zal worden gehanteerd. Minister Cals, die slechts aarzelend het voox-stel-Rengeling-Idenbux-g ia gx-ote trek ken heeft ovex-genomen, zou aan de op te richten stichting niet alleen een coördine- x-ende, maar ook een controlerende functie willen geven. Tegen'stander zou hij zijn van het plan om de directeur van deze televisie stichting uit radio-omroepki-ingen te benoemen. In dit opziclxt wex-d reeds de naam genoemd van de heer Rengeling. Te verwdchten is dat er een regerings commissaris zal worden benoemd, die ech ter slechts een beperkte binding heeft met de stichting. Behalve over deze principiële punten is er vandaag ten departemente ook gespro ken over de verdeling van de zendtijd. Als schema is datgene aangenomen dat tot nu toe ook voor de radio heeft gegolden. Het Britse hoofdkwartier in Nairobi (Kenya) heeft bekendgemaakt, dat in de afgelopen week 103 verzetsstrijders zijn gedood, 12 gewond en tien gevangen ge nomen. In dezelfde periode hebben leden van de Mau Mau 16 personen gedood en zes gewond. Op 16 November zal de zaak tegen Djomo Kenjatta en 16 andere inheemsen te Kitale in hoger beroep worden behan deld. Vergezeld door Prinses Margaret en de Hertog van Edinburgh bezocht Koningin Elizabeth van Engeland de première van de film „Rob Roy" in het Odeon Theater aan de Leicester Square in Londen. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- 60 1 C -£ toestand fï 5-8 "5 3 4b ii 3 if g o c O S-c z£ Helsinki nevel OZO 2 9 1 Oslo geheel bew. windstil 9 0 Stockholm geheel bew. ZO 4 11 1 Kopenhagen mist ZZO 4 10 Londen regen ZZO 9 12 4 Amsterdam zwaar bew. ZZO 8 7 0,3 Brussel zwaar bew. Z 8 8 0,4 Parijs zwaar bew. ZZO 7 7 0 Bordeaux zwaar bew. Z 6 10 0 Nice zwaar bew. NNW 1 14 27 Warschau licht bew. ZO 2 8 Berlijn mist OZO 2 '3 0 Frankfort nevel windstil 9 0 Miinchen nevel ZO 2 9 0,1 Ziirich mist WNW 2 8 0,1 Wenen licht bew. ZO 10 9 0 Rome motregen windstil 16 23 Neerslag laatste 24 uur. TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 30 uur: Veel bewolking met tijdelijk regen, maar later op de dag vanuit bet Wes ten opklaringen. Matige, langs de kust nu en dan krachtige wind. aanvanke lijk tussen Zuid-Oost en Zuid. later draaiend naar Westelijke richtingen. Iets lagere middagtemperaturen. 28 October Zon op 7.27 uur. onder 17.20 uur. Maan op 22 17 uur. onder 13-57 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 28 October Hoog water: 7.33 en 19.56 uur. Laag water: 3-01 en 15.24 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1