ERRES H. J. Maertens N.V. ERRES TOESTELLEN Predikbeurten G. M. OORD Alle typen ERRES toestellen verkrijgbaar bij HEES en Co „Jong Haarlem....vooruit!" begint weer met ontwikkelingswerk ERRES FRIS - KELLER MACDONALD Deuren van Nazorg-werkplaats voor belangstellende Haarlemmers open .Clowntje Rick Tl 333.- 3500 Haarlemmers legden 170 mille in Heemstede Bloemendaal Radio Moors ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Besteedt uw vrije tijd nuttig Keus genoeg RUIMTELIJKE WEERGAVE W ereldspaardag-f ecord E.H.B.O.-cursus voor de jeugd Collecte ten bate van Militaire fondsen Burgerlijke Stand van Haarlem Vinkentrek afgelopen, kraaien maken geen haast Bloembollen verhuisden van stadstuin naar privé-tuin Klaproos-collecte te Heemstede Op Dinsdag 3 en Woensdag 4 November Heemstede sluit zich aan bij Haarlem Nieuw ongeluk op Wiedbachbrug Echtpaar Dams-Kokkelkoorn vijftig jaar getrouwd Avifauna onder beheer van een stichting Voor de kinderen ff „Jong Haarlemvooruit!" treft het de laatste jaren niet met het vinden van een permanent onderdak. Dit jaar is het begin van dit uitermate belangrijke werk voor de schoolvrije jeugd vertraagd door de verbouwing van het gymnasium, zodat een andere gelegenheid om de cursussen te geven moest worden gezocht. Die is thans gevonden in de Th. M. Kete - laarschool voor Mulo aan de Parklaan. Hoewel het begin der cursussen dus wat verlaat is, heeft het stichtingsbestuur toch alle vertrouwen, dat de deelneming weer groot zal zijn. De cursisten krijgen in elk geval het volle pond; een cursusduur van zes maanden. Wij geloven, dat men zonder overdrijving kan stellen dat er maar weinig vormen van jeugdwerk zijn welke ook bij de rijpere jeugd zo populair zijn als dit ontwikke lingswerk. Dat is niet in de laatste plaats een gevolg van de sympathie, die de secre taris van „Jong Haarlem. vooruit!", die tevens de cursussen leidt en bezielt, aller- wege geniet. Men behoeft slechts het verslag over het vorige cursusjaar te lezen om daarvan doordrongen te geraken. Niet minder dan duizend meisjes en jongens gaven zich voor de cursussen op, zodat zestig verschil lende groepen moesten worden gevormd. Om deze leergierige jeugd leiding te geven verleenden 34 docenten toegewijde medewerking. Men genoot de gulle gast vrijheid en medeleven van de rector van het gymnasium, de sympathie van het Haarlemse gemeentebestuur de raad vo teerde een aanvullende subsidie van tien duizend gulden en veel morele steun bij allerlei instellingen en personen in de Spaarnestad. Zo verleenden vele directies van bedrijven medewerking bij de ver spreiding van de folders onder haar perso neel, een warenhuis in de stad sloot de vouwbladen in bij de loonzakjes. Het verloop van de cursussen is het vorige jaar wellicht wat groter geweest dan ge woonlijk het geval is, er zijn heel wat rede nen aan te wijzen die dat verklaren: de watersnood, welke een groot aantal jonge ren naar het rampgebied trok, de Flora en Haarlem-Lichtstad met haar avond openstelling van vele winkels vormden tegenwerkende factoren. Maar de cursus sloot met 639 cursisten, hetgeen zeker geen onbevredigend resultaat genoemd mag worden. De folder, die thans voor ons ligt, ver meldt voor het komende seizoen een ver scheidenheid, niet minder dan dertig cur sussen, variërende van lessen in Neder lands, Frans, Engels, Esperanto tot rhyth- mische gymnastiek, ballet en turnen. Van de leerlingen wordt een bijdrage van slechts vijf gulden gevraagd, les- en leer boeken worden in bruikleen gegeven. De gehele schoolvrije Haarlemse jeugd van vijftien tot en met dertig jaar is bij „Jong Haarlem.... vooruit!" welkom. Bij voldoende belangstelling vormt de cursusleiding „algemene lesgroepen" voor alle gezindten en Rooms-Katholieke les groepen voor jongeren die dit nadrukke lijk wensen of daartoe hun voorkeur te kennen geven. Alle inlichtingen worden 's avonds van zeven tot negen uur in de Th. M. Ketelaar- school verstrekt. Rooms-Katholieke jonge ren kunnen zich bovendien tot de heer N. C. Schouten, Emmalaan 34, wenden. De vogeltrek ADVERTENTIE Overal In Nederland Is dil sublieme toestel enthousiast ontvangen. RUIMTELIJKE WEERGAVE biedt U op alle golfberelken - zowel A.M. als F.M. - méér diepte, méér ruimte In het geluid. Door zijn prachtige vorm en elegante beige kleur past dit ERRES „5 Sterren"-toestel in elk stijlvol Interieur. Ca morgen beslist eens luisteren (en kijken!) bij Uw radiohandelaar! ERRES „5 Sterren"-toestel, 'n van der Heem fabrikaat De inleg bij de Nutsspaarbank heeft giste ren wereldspaardag de stoutste ver wachtingen overtroffen. Het grote succes van het vorig jaar werd nog ver overschreden 3491 inleggers stortten op Wereldspaardag niet minder dan 169.997.96 (v. j. resp. 3021 en 148.316.41). 162 nieuwe spaarders werden ingeschreven. Voorts werden niet minder dan 350 spaar- busjes ter lediging aangeboden, waardoor een enorme hoeveelheid klein geld naar de spaarbank werd gebracht. De jeugdspaarbanken beleefden twee dagen tevoren ter gelegenheid van Wereldspaardag eveneens een groot succes. 1508 kinderen be zochten de jeugdspaarbank. terwijl 193 nieu we spaardertjes zich opgaven. Het vernieuwde bijkantoor op het Nagt- zaamplein werd door 648 spaarders bezocht en bij de nieuw geopende jeugdspaarbank op het Leidseplein meldden zich 131 nieuwe spaardertjes aan, bij een totaal bezoek van 237 kinderen. De afdeling Heemstede van de Katho lieke Nationale Bond voor E. H. B. O or ganiseert in samenwerking met de K.R.O. een E.H.B.O.-cursus voor de jeugd, welke Zaterdag 31 October een aanvang neemt. De kinderen met een leeftijdsgrens tussen twaalf en zeventien jaar worden dan des middags om vijf uur in het R.-K. Jeugd huis aan de Herenweg verwacht, waar zij de lessen via de radio kunnen beluisteren. In het lokaal zullen dan enige deskundi gen aanwezig zijn, die het radio-onderwijs gelijktijdig in toepassing brengen. De gehele cursus bestaat uit achttien lessen van anderhalf uur, welke voorlopig om de veertien dagen gegeven worden. Daarna wordt een examen afgenomen, waarbij de geslaagde cursist een getuig schrift en het insigne ontvangt. In de week van 2 tot 7 November zal het plaatselijk comité van de „Gezamenlijke Militaire Fondsen", waarin opgenomen het Karei Doorman Fonds, het Van Weerden Poelman Fonds, het Fonds 1815 voor oud militairen en nagelaten betrekkingen, de vereniging Ereschuld en Dankbaarheid, Sta- fil en de Prins Bernhard Stichting, een huis aan huis collecte en een straatcollecte orga niseren ter versterking van de geldmidde len van genoemde fondsen. Hoewel de regering reeds veel doet om de slachtoffers van de oorlog en hun nabestaan den te helpen, zijn er nog steeds veel dingen nodig, waarbij op andere wijze moet worden geholpen, zoals.de middelen verschaffen tm een zaak te beginnen, financieren van de studie van veelbelovende kinderen van ge sneuvelde militairen, het verstrekken van extra voedsel en kleding, enz. En hierin trachten genoemde fondsen te voorzien. GEHUWD: 30 Oct., K. J. F. Heijmans en D. Mooijman. BEVALLEN van een zoon: 28 Oct., J. Drog- trop—Roeland; 29 Oct., M. C. L. Frielink— BEVALLEN van een dochter: 29 Oct., E. MoisonGroskamp; I. LomanLatumahina; 1.C. Boulonois—Heijstek; J. E. Hoogewerf —Houtkamp; 30 Oct., E. Slaman—Schipper; D. M. van DansikKlein. OVERLEDEN: 28 Oct.. J. C. van Heins- rrgen—Hendriks, 78 j.. Kenaupark: 29 Oct., de Bruin—Sloots, 52 j.. Bilderdijkstraat; Het weer was vanmorgen zonnig en hel der met een zwakke tot matige Zuid- Westenwind Men verwachtte daarom een flinke trek. Alleen de spreeuwen echter lieten zich in vrij grote getale zien. Het is nu wel duidelijk dat de vinkentrek sterk afneemt. De hoofdtrek is nu wel voorbij, alleen wat troepjes nakomers passeerden vanmorgen de post. De kraaien, waarvan de grote trek nog moet beginnen, maken nog helemaal geen haast. Dit vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in het nog vrij zachte weer in Noord-Europa. Doordat de zon nu een half uur later opkomt dan een maand gele den, beginnen ook de vogels niet eerder dan half acht te trekken. De post aan de Zeeweg meldde een ma tige trek. tn tien minuten tijd, omstreeks acht uur, passeerden er meer dan 2000 spreeuwen in troepen van 200 tot 300. To taal kwamen er tot negen uur 4000 spreeuwen over. Verder twintig kraaien, waarvan de meesten van het bonte soort waren, 25 vinken in troepjes en drie gras piepers. De vogels vlogen allen laag over het duin. A.an de Noord-Boulevard in Zandvoort heeft men het uitzicht over de duinen naar het Oosten. Er werden van acht tot negen uur 10.000 spreeuwen ge teld. De meeste spreeuwen trokken van daag meer over het duin dan over de zee- reep. Van andere vogels was de trek ge ring. Er passeerden 40 vinken, 8 bonte kraaien, 15 roeken, 4 graspiepers en één kneu. Van de Waarderpolder uit werden van kwart over zeven tot kwart voor acht gezien: 360 spreeuwen in kleine troepjes, 4 vinken, 4 zwarte kraaien, 3 veldleeuweri ken. Een troep van 150 spreeuwen was aan het fourageten in het grasland. Een troep van 300 kieviten zwerft daar al enige da gen rond. Gisterochtend werd door de gemeentelijke dienst van Hout en Plantsoenen bij de Haar lemse recherche aangifte gedaan van ver missing van 120 bloembollen uit de orangerie in de gemeentelijke kweektuin te Haariem. Een ingesteld onderzoek leidde tot de aan houding van de daar tijdelijk werkzaam zijn de Haarlemse schildersknecht H. v. d. S., die bekende, de bloembollen te hebben wegge nomen. Ongeveer twintig ervan had hij in zijn tuin geplant, terwijl hij er zest'g aan zijn buurman had geschonken. De overige bloembollen had v. d. S- nog in zijn bezit. Hij is na verhoor en opgemaakt proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. RADIO - TELEVISIE - GRAMOFOONSPECIALISTEN Komt U de nieuwste Erres-ontvangtoestellen eens beluisteren Wij hebben de gehele collectie N V. - Tel. 15046 Gr. Houtstr. 108 Verkrijgbaar bij Electro-radio-technisch bedrijf Nassaustraat 5, Haarlem - Tel. 15220 Vraagt demonstratie uit voorraad leverbaar bij Zijlstraat 56 Telefoon 15507 Kruisstraat 33 - Haarlem Ofschoon de tweede wereldoorlog al weer ruim acht jaar achter ons ligt, is het toch van het grootste belang dat ons volk van tijd tot tijd even bij de verschrikkin gen uit die jaren blijft stil staan. Onge twijfeld zal het zich dan de gevoelens van vreugde en dankbaarheid weer realiseren, die eenmaal bij de bevrijding werden on dergaan. Onuitwisbaar moet daarbij in het geheugen zijn gegrift, dat tienduizenden geallieerde soldaten hiervoor het leven lieten. Ten einde de nabestaanden van de hier te lande begraven geallieerde militairen in staat te stellen het graf van hun dierbare doden te bezoeken, wordt ieder jaar een collecte gehouden. Deze collecte, die als Klaproosdag bekendheid heeft verkregen, vindt te Heemstede plaats op Zaterdag 14 November, de dag waarop de doden worden herdacht, die op het altaar der vrijheid werden geofferd. Bij de herden king hiervan, moeten de gedachten on willekeurig uitgaan naar hen, die met een schrijnend lege plaats moesten achter blijven. En het zou wel van een schrome- lijke ondankbaarheid getuigen, wanneer j deze nabestaanden niet in de gelegenheid werden gesteld het graf van hun dierba ren te bezoeken. Daarom zal het dragen van de klaproos als symbool gelden van dankbare verbondenheid met hen, die voor de vrijheid vochten en stierven. Collectanten en collec'rices kunnen zich r.u reeds opgeven bi.i mevrouw L. C. A. L. van Rappard-Mundt. Molenlaan 4 te Heemstede, telef. 39908. Het comité ver trouwt er op, dat een groot aantal vrij willigers actief aan deze collecte zal deel nemen. Voor elf van deze medewerkers bestaat evenals verleden jaar, gelegenheid om ge heel voor rekening van The British Legion (de grote Engelse Oud-Strijders Organi satie) naar verkiezing een reis naar Lon den of Brussel te maken en zich hierbij door een relatie te doen vergezellen. De deelnemers aan deze reis zullen door het lot worden aangewezen. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 1 Novem ber worden te Heemstede waargenomen door dr. K. L. Kout, Herenweg 197, telef. 26224 en dr. J. L. Tombrock, Burgem, van Lennepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleegster: Zr. G. E. v. d. Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 27805. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tele foon 38320. Op 27 Juli 1925 opende de gemeente Haarlem aan het Donkere Spaarne een Arbeidsinrichting voor minder validen. Er werd begonnen met zes jongens. Dit ge bouw was voor werkplaatsen totaal onge schikt, zodat het een grote verbetering was toen de afdelingen in 1935 het gebouw Botermarkt 6 konden betrekken. Momenteel zijn in een viertal gebouwen honderd vrouwen en mannen aan de ar beid gezet waaronder negen blinden en enige lichamelijk gebrekkigen. Toch is er nog een wachtlijst met ruim tweehonderd minder validen, die dus nog op plaatsing wachten. Verdere uitbreiding der Nazorggebou wen is niet slechts een financiële kwestie, doch ook het opvoeren van de verkoop is noodzakelijk willen er nog meer mensen aan deze arbeid gezet worden. Zij, die deelnamen aan excursies naar de Arbeidsinrichtingen, tonen zich steeds weer enthousiast over dit werk en ongetwijfeld E. de Bruin—bloots, az j., DiiueiuyMuo.», N. Pusch—van Vliet, 74 j., Ben Viljoenstraat. doen. Het ziekenvervoer jNaar wij vernemen zal de gemeente Heemstede zich voor het ziekenvervoer aansluiten bij de Haarlemse regeling na dat het bedrijf van de firma Mathot aan de gemeente is overgegaan. Het Heemsteedse ziekenvervoer word', reeds door Mathot verzorgd en het is de bedoeling, dat dit op dezelfde voet door het Haarlemse gemeentebedrijf wordt voortgezet. Voor Heemslede heeft deze regeling het voordeel, dat men ten allen tijde een be roep kan doen op een behoorlijk geoutil leerd bedrijf met een flink wagenpark. Het zou voor Heemstede tamelijk onvoor- deelig zijn indien het zelf tot exploitatie- van een ziekenauto moest overgaan, waar bij dan nog komt dat het risico dat juist op het moment dat de wagen dringend nodig is, blijkt dat de enige auto waarover men beschikt reeds een andere opdracht uitvoert. In dat geval zou men dan toch een beroep op een ander bedrijf moeten is het zeer leerzaam om eens van nabij te zien hoe nu eigenlijk de artikelen, zoals matten, borstels en weefwerk gemaakt worden. Om dit werk en de betekenis van Na zorg meer bekendheid te geven, besloot de directie van de Haarlemse Werkinrich ting, om Dinsdag 3 November en Woens dag 4 November ('s middags van 14.30 16.30 en 's avonds van 18.30 tot 20.30 uur) de Haarlemmers uit le nodigen tot een be zoek aan de Haarlemse Werkinrichting, Botermarkt 6. Men kan de tewerkgestelden dan aan de arbeid zien en kennis nemen van de arbeidsvreugde dezer werkers. Het knopen van smyrnawerk; het weven van ontbijtlakens, handdoeken: het maken van matten en borstelwerk, zal ongetwij feld ieders bijzondere belangstelling ge nieten. Er is niet alleen vrije toegang, doch de bezoekers wordt tevens een kopje thee aangeboden, terwijl in de toonzalen de ar tikelen geëtaleerd zullen worden. Het is te hopen dat zeer velen de weg naar Botermarkt 6 zullen weten te vinden en dat daardoor de verkoop der artikelen (en dus ook de plaatsing van meer minder- validen) sterk zal stijgen. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM Op de Wiedbachbrug in de autoweg Keulen-Frankfort waar Woensdag een Ne derlandse vrachtwagen een verkeersramp veroorzaakte is gisteren een soortgelijk ongeluk gebeurd. Opnieuw stormde een vrachtwagen waarvan de remmen weiger den van de steile helling met grote vaart de brug op, ramde drie andere auto's en kwam pas aan het andere eind van de brug tot stilstand. Wonderlijk genoeg vie len er geen slachtoffers. De chauffeur had geen rijbewijs, een meerijder was tijdens de afdaling uit de cabine gesprongen. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts C. Eenhoorn. Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal. telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts C. G. J. Bos, Zijlweg 17, Overveen, telefoon 11431. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b. g. g. 14424. De Zondags-, avond- cn nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 7 November in spoedgevallen verzorgd door de Elswout Apotheek, (drs. A. P. W. v. d. Ham), Bloemendaalseweg 341. Overveen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek, (drs. K. Zijp), Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, telefoon K 2560 8249. Volgende week, op 4 November, is het vijf- lig jaar geleden dat l.et echtpaar J. W. Dams- Kokkelkoorn uit de Zwaardslraat 26 in Haar lem in het huwelijk traden. Onmiddellijk na het huwelijk nam het echt paar een verstandig besluit en abonneerde zich op ons c'agblad en nu, na een halve eeuw. zijn de beide oudjes nog steeds trouwe lezers. Het feest wordt pas Zondag 8 November gevierd en ongetwijfeld zullen tientallen fa milieleden en kennissen het gouden echtpaar de hand komen drukken. De gemeenteraad van Alphen aan de Rijn heeft zich Vrijdag tot diep in de nacht bezig gehouden met de toekomstige be- heeersvorm van het Vogelpark Avifauna. Het voorstel van B. en W. om het beheer op te dragen aan een stichting, waarvan het bestuur zal bestaan uit drie raads leden en drie andere Alphense ingezete nen, onder leiding van een door B. en W. aan te wijzen lid van hun college als voor zitter, en bijgestaan door een raad van advies welke uit prominente figuren uit het grote bedrijfsleven zal worden ge vormd, werd na urenlange discussies aan genomen. Voorts werden het stichtingsbe stuur de nodige credieten verleend. Het dansverbod op Zondag maakte een belangrijk punt van bespreking uit. Een der raadsleden wilde zelfs algehele Zon dagssluiting van Avifauna en een ander lid vroeg een verbod op het maken van muziek. De voorzitter, burgemeester Wit- schey, (C.H.), en wethouder Nijman, P. v. d. A., deelden mee dat zij tot de minder heid in het college van B. en W. behoor den, die geen dansverbod wensten. De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat hij het onjuist vond een beslissing hierover in handen te leggen van de raad, maar dat hij het had opgegeven de raadsleden van de juistheid van zijn standpunt te kunnen overtuigen. ZONDAG 1 NOVEMBER 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. F. R. A. Henkels, van Heemstede. 3.30: Consistoriekamer, Liturgi sche dienst voor Slechthorenden. 7: Dr. H. van der Loos, Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 10: Ds. J. Heidinga. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. S. H. J. Voors. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden. 10.30: Geen dienst, zie Grote Kerk 7 uur. Geb. Vrijz. Hervormden, Jacobstr. 6. 10.30: Dr. A. J. Rasker. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. J. Möhrin- ger. 10.45: Ds. J. Bronsgeest. Diaconessenhuls Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dr. J. van Dorp. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost. Zomerkade 10: Wika J. Tim mer. West, Leidsestraat 10: Geen dienst, zie Oost of Centrum. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Park laan 34. Eglise Wallonne. Zaterdag 8: Ser vice de réformation. Zondag 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. 8: Groupe-Coligni. Church of England, Kinder huissingel 3 p. m. Evensong, Rev. Mossman Ned. Herv. Evang., Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. Tukker. Stads Evangelisatie, Laiige Herenstraat 6. 10: Is. Kuijper, Amersfoort. 7: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Woens dag 8: J. F. Snoeks. Haarlem. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. Brucks, uit Ca nada. 5: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal, II. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst. Zaterdag 7.30: Open luchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag geen dienst wegens feest dienst in Amsterdam. 12: Zondagsschool. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10.30: In terkerkelijke samenkomst in de Begijnhof kapel. Voorg. J. W. Weenink, met Koorzang 4.30: Voorg. A. H. van Gent, in geb. Bethel. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Vrijdag 8: Oudste Jeugd club aan de Kerk. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Jeugddienst, Peuzelaarsteeg 3. Ds. Mr. J. A. Oosterbaan. Eindelijk hadden ze alles bij elkaar, dat weg kon, in stevige pakken. Toen de axito's door de straten gingen rijden om alles op te halen, was alles klaar. Een grote vrachtauto kwam ook voor hun deur; oom Tripje en de jongens droegen alles naar buiteh, waar de mannen de pakken in de auto laadden. Die was al aardig vol, want natuurlijk bleef er geen mens achter, en er werd veel opgehaald. Dat gaf een hele drukte in de stad! Die auto's zouden alles bij elkaar brengen isi één gebouw; en vandaar uit gingen de opgehaalde goederen naar boten, die hei dan verder zouden vervoeren naar het rampgebied en naar de plaatsen, waar de vluchtelingen waren ondergebracht. Nog altijd was in het overstroomde land het reddingswerk in volle gang. Boten van allerlei soort, tot vissersboten en roeiboten toe, haalden de laatste mensen weg, die nog in nood waren en op daken en zolders wachtten op hulp. Het v:erk aan de kapotte dijken ivas ook in volle gang; dat was heel zwaar werk, want het water stroomde nog altijd met kracht door de gaten. Het zou wel een tijd duren, vóór die weer 'n beetje dichtgegooid waren en het water tegengehouden kon worden! Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds, W. R. M. Noordhoff, van Rotterdam. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. H. G. Meynen. Surabaja. 5: Dr. A. Dondorp, Heemstede. Lyceum-Aula, ing. v. Merlenstr. 9: Dr. Richel, H'stede. 5: Ds. de Ruig. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. H. G. Meynen. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. Wijnhoud, Haarl.meer O. Z. Gereform. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Dhr. Rijksen. Oud-Ger. Gem. in Ned„ Parklaan 21 4.30: Leesdienst. Maandag 7.30: Ds. de Jong, van Kralingseveer. Dankstond v. h. gewas. Ger. Gem. Lange Margarethastr. 13: 10 en 4: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 5: Prof. G. Wisse, Doorn. Don derdag 10 en 7.30: Ds. J. C. van Ravenswaaij, Scheveningen. Dankdag. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Interkerkelijke dienst met Vrije Ev. Gem. Zangkoor ,.Asaf' der Vr. Ev. Gem. 7: Dr. W. 0. Lewis, Ds. J. W. Weenink e.a. Gemeente koor. Viering H. Avondmaal. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Inzegening van Sol daten. 7: Openluchtsamenkomst op Ged. O. Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. Donder dag 8: Heiligingsdicnst. Leiding Kapitein M. Souverein. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10 en 7.30: H. Avondmaal. 10: Zon dagsschool. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vrijdag 8: Jeugdavond. Vergadering van Ge lovigen, Parklaan 21. 10: Samenk. (Brood- breken). Bijbellezing. Parklaan 21. DonderT dag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Hee- rcn. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Gem. Gods, Parklaan 21. 7.30: Samenkomst. Volle Evangelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: H. Avondmaal. Dhr. J. H. Schat. 12-3: Zondagsschool. 7: Opwek kingssamenkomst. Dhr. J. Zeegers. Donder dag 8: Bidstond. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastr. 21 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijne'straat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefibeweging, Nassauplein 8. 11: Universele eredienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst (met H. Avond maal en Predicatie) Kinderbijbelklassen te gelijkertijd. 19.30: Avondsamenkomst (Evan gelie preek) Dinsdag 20: Damesbijbelklas Woensdag 16.30: Kinderbijbelklassen (4 klas sen). Donderdag 20: Bijbelstudie voor allen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed en herdenking Hervorming. Zondag 10: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. 7: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk 10: Dr. M. v. d. Voet, H. Doop. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Stichting „Petra", Ka pel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: Th. Dikkes, evangelist te Leiden. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon", Kastanjestraat (ing. onder de poort) Donderdag 4.30: Kleuterklas 4 t/m. 9 j. o.l.v. dhr. I. E. Ketellapper, van Haarlem. 7: Meisjesclub 10 t/m. 15 j. o.l.v. Mevr. v. Loevezijn, uit Haarlem. 8: Bij zondere bespreking (Eikenstr. 23) o.l.v. dhr. 1. E. Ketellapper. Zaterdag 3.30: Jongens club 10 t/m. 15 jaar o.l.v. dhr. v. Loevezijn, Haarlem en dhr. I. E. Ketellapper in de Kas tanjestraat. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55—57 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. A. B. C. Hofland. Sionskerk, Ekster straat. 8.45: Ds. A. B. C. Hofland. 3.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Noord-Schoterkerk, Spaarn- rijkstraat 10.30: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Woensdag 8: Ds. J. C. Maris. Dankuur. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. W. van Lim- burgh Jeugddienst. 7: Ds. Adr. Oskamp. H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. 7: Ds. F. R. A. Henkels, H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, Hoogl. Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefs- laan. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Ds. A M Boeijinga. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. Knoop. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kanel 10.30: Ds. R. van der Mast. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. N.H., H'lem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. Hoornstra, te Hoofddorp. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. Ch. de Beus. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12-15 j. in Maranatha. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. Kleuterschool Bos- laan. 7—12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Rem., Haarlem. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole. 19.30: Ds. Jac. Jonker, van Amsterdam. Woensdag 19.30: Dr. J. L. Koole. Dankstond voor het gewas. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Celebrant Mgr. A. Goelmakers. Toedie ning van het Sacrament van het IT. Vormsel. Woensdag 19.30: Lof gevolgd door een cur sus voor leden en belangstellenden. Donder dag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 10.15: Zondagsschool. Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool Dompvloedslaan 12-13: Zondagsschool. Ramplaankwartier, Irene, Elswoutslaan. 19.15: Samenzang. 19.45- 20.15: Oecum. Avondstilte. Geref. Kerk. 10 Ds. W. Fijn van Draat, 5: Ds. Js. van der Linden, van R'dam-West. H. Avondmaal. IIILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. H. Doop. 17: Ds. G. F. Callen- bach, Oegstgeest. Woensdag 19.30: Ds. Knott nerus. Dankstond voor het gewas. Chr. Ge reform. Kerk 10: Leesdienst. 18: Ds. Eerland, van Lisse. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. C. Eerhardt, van Hillegom. 7: Ds. J. C. Sal- verda.. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30:Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. Ab- benes. 9.30: Ds. G. Jörg, van Apeldoorn. 6.30: Ds. J. A. v. Boven. Bethel Kapel 10: Ds. J. v. Duyn. van A'dam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: In trede vicaris H. C. Baljé. Bevestigng door Ds. J. van Leeuwen, van „De Kaag". 7: In- tree-rede vicaris H. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. Dankstonden voor het gewas. Op Woensdag 4 November des avonds 7 uur zullen in de kerken van de Ned. Herv. en Geref. Kerken in de Haarlemmermeer dankstonden plaats vinden voor het gewas. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- Kerk. Zaterdag. (Hervormingsdag). 7.30: Oecumenische Kerkdienst. Mej. Dra. J. W. Herfst, Rem. Pred. Haarlem. Ds. W. Veen, Doopsgez. pred. IJmuiden. Ds. D. Ter Steege, Herv. pred. Santpoort, medewerking Ned. Herv. Kapelkoor. Santpoort. Zondag 10.30: Ds. A. G. van Wijk, Alkmaar. „De Toorts" 9: Ds. G. Wassenaar, IJmuiden-Oost. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugdkerk, Ds. D. Ter Steege. Kapel. 19: Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van de Woord. West. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30: Ds. Willekes, Jeugddienst. 19.30: Ds. v. d. Woord ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru. 7: Ds. D. Broers, van Amsterdam-West. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, van Leiden. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10: Ds. A. de Ruiter, H. Avondmaal. 5: Dezelfde. H. Avondmaal en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. „Ons Huis", Dorpsplein. Dinsdag 8: M. C. Draijer, uit Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer, H. Doop. 5: Eerw. Heer S. den Blaauwen. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. H. de Valk. van Katwijk a. d. Rijn. Geref. Kerk, Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. A. Verhagen, van Kam pen. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5