RCH kan met zege op DWS ook Haarlem plezier doen ^Spiegel I der i Sporten Succesvol seizoen van Haarlemse wielervereniging „De Kampioen" Sport op Zondag EDO op eigen veld tegen Go Ahead De opstellingen Courses op Mereveld De EBES-troost is onderweg Van 't Hof de meest succesvolle renner HANDBAL KORFBAL HOCKEY Boksen Nederlandse boksers uit Indonesië terug Wielrennen Robert Protin overleden Paardensport West Duitsland lid van Jacht Racing Union Athletiek De Europese athletiek- kampioenschappen Leo Horn jr. Niets dtilden M oei lijk Vrij snel Biljarten Om de Svenska Kannan ZATERDAG 7 NOVEMBER 1953 "\JA 7 WEE WEKEN van rust in de voetbalcompetitie hebben de eersteklassers uit Haarlem en omgeving morgen allen weer een wedstrijd. Op eigen veld speten RCH, EDO en VSV; Haarlem en Stormvogels komen op het terrein van de tegenstander uit. Alle wedstrijden zijn van het grootste belang. Voor Haarlem, EDO en VSV om bovenaan de ranglijst te blijven; voor Stormvogels om tot de kanshebbers te blijven behoren en voor de Racing tenslotte om uit de onderste regionen te komen en te tonen dat de weg naar het volledig herstel thans is bereikt. 10 Sneek 6 10 't Gooi 6 7 AGOVV 5 7 Blauw Wit 5 6 GVAV 4 6 Enschedé 3 6 Heerenveen 3 Geen gemakkelijke opgave uiteraard voor de blauw-zwarten, die morgen in het Heem- steedse Sportpark DWS ontmoeten, dat op de een na bovenste plaats staat met één punt achterstand op Haarlem. Toch geven wij de Racing een goede kans op een gelijkspel. Met welk resultaat het Haarlem ongetwijfeld een groot plezier zou doen. Haarlem heeft het Zondag iets gemakke lijker. Heracles heeft tot nu toe nu niet getoond dit jaar tot de sterke clubs te horen, doch op eigen veld kunnen de Almeloërs altijd verrassend goed uit de hoek komen. Dat zij tegen de roodbroeken kans van slagen hebben geloven wij echter niet. Stormvogels kan in deze afdeling door een overwinning op Wageningen in de kopgroep blijven, doch zal dan alle zeilen moeten bijzetten. Een gelijkspel is het meest waar schijnlijke resultaat. De stand luidt: Haarlem 10 Stormvogels 6 DWS 9 Be Quick 6 NEC 8 Heracles 6 Leeuwarden 8 Elinkwijk 5 Ensch. Boys 7 Oosterparkers 3 Ajax 7 RCH 2 Wageningen 6 Zwolse Boys 2 In de eerste klasse B zullen EDO en VSV niet alleen veel belangstelling hebben voor de eigen, maar ook voor eikaars prestatie. Beide verenigingen hebben evenveel punten en een misstap van de concurrent zal dus met genoegen tegemoet gezien worden. Bei de clubs staan voor een even moeilijke taak. Want de Velsenaren zullen met Rigtersbleek wel veel moeite hebben, evenals EDO dat zal hebben met Go Ahead. We geloven echter dat beide clubs er morgen zonder kleer scheuren zullen afkomen. De stand luidt: VSV EDO DOS Volewijckers Rigtersbleek Vitesse Go Ahead De tweedeklassers Kennemers, Schoten en HFC hebben Zondag geen wedstrijd. Morgen Is alle handbal geconcentreerd rond de technische dag, die de afdeling Haarlem van het Handbalverbond heeft ge organiseerd. Op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat vindt 's morgens een training plaats voor geselecteerde spelers en speelsters, die 's middags in het veld komen voor het spelen van een selectiewedstrijd. Een A- en B-team dames, heren, jongens en meisjes beloven ons een viertal interessante ontmoetingen, waarbij we vooral benieuwd zijn naar de lichtpunten, die ongetwijfeld bij de jeugdwedstrijden te vinden zullen Voor Oosterkwartier I was het Zondag jongstleden jammer, dat het van het zwakke Öosterpark verloor, want ook de grote con current Swift werd door Roda met vijf vier verslagen. Nu komt Zondag Swift op bezoek bij Öosterkwartier. Dit is de laatste kans van de Haarlemmers om de aansluiting met de kopgroep te behouden, doch dan moet van Swift worden gewonnen. Geen eenvou dige, doch ook geen onmogelijke taak. Voor Animo Ready kunnen wij ook ditmaal he laas geen overwinning voorspellen: Amster dam Zuid zal te sterk blijken voor de Haar lemmers. In de derde klasse is herstel van Aurora te verwachten tegen Sport Vereent. Deze ploeg heeft haar dameszestal verjongd, waardoor de meer geroutineerde Aurora- speelsters meer vrij spel krijgen. Nieuw Flora onderneemt de verre reis naar KVH in Den Helder. Wellicht kan het een gelijk spel behalen, hetgeen reeds een succes zou be tekenen. Watervliet krijgt bezoek van het fors spelend Hespa. dat Zondag jongstleden Aurora versloeg. Wij dienen af te wachten of Watervliet het ongeslagen record van Hespa doet sneuvelen. Haarlem krijgt bezoek van De Zwaluwen uit Hilversum, waarvan uitspelend met zes een werd gewonnen. Toch doet Haarlem goed om de gasten niet te onderschatten, want de resultaten van de laatste weken wijzen op een herstel van de Hilversummers. Watervliet 2 gaat op bezoek bij DTV 3 en moet kunnen winnen. Daarentegen zal Rohda 3 zich niet door Oosterkwartier 2 laten verrassen. De Bloemendaalse hockey'ers hebben Zon dag na vijf weken weer een competitie wedstrijd," die op eigen terrein wordt ge speeld. Op de velden achter Zomerzorg aan de Brederodelaan in Bloemendaal zullen de BMHC'ers om kwart voor drie de sticks kruisen met Kampong, dat op de ranglijst de een na laatste plaats inneemt. De thuis club. weer in de gebruikelijke opstelling spelend, zal zich ongetwijfeld van de neder laag van de vorige week tegen HHI.TC her stellen. Dit moet trouwens wel, wil het een woordje blijven meespreken in de strijd om de bovenste plaats. HHIJC zal het in en tegen Hilversum ook wel tot een overwin ning weten te brengen. En als TOGO op eigen terrein BeFair verslaat, een van de vier koplopers, zou deze Hilversumse ploeg als ernstige candidaat voor de strijd om het kampioenschap voorlopig zijn uitgeschakeld. Om elf uur begint, eveneens op het veld van BMHC, de ontmoeting tussen BDHC en de dames van de Gooise hockeyclub. Beide elftallen hebben uit vier wedstrijden vier punten met twee gewonnen en twee verloren wedstrijden. Een gelijk spel ligt dus het meest voor de hand. Of zou BDHC van het voordeel van eigen terrein profiteren om door een overwinning weer een stapje hoger op te komen? In de overgangsklasse heren zijn er uit wedstrijden voor de beide elftallen uit deze •mgeving, die in die afdeling spelen. BMHC II zal in de strijd tegen Delftse Studenten «loeten proberen een of twee winstpunten te behalen, wil het nog eens van de onderste plaats van de ranglijst af komen. Bij Alliance Uit tegen Amsterdam II zijn de beste kansen Voor de gastheren, ofschoon ook hier een gelijk spel niet uitgesloten behoeft te zijn. Promotieklasse Eechtrop bindt om twee uur op eigen terrein de strijd aan tegen Aeolus. Op het- telfde uur peelt Starwberries aan de Drie- huizerkerweg te Velsen tegen HIC, waarbij het voordeel van eigen terrein de thuisclub een overwinning zal moeten bezorgen. In de afdeling C van de promotieklasse zijn even eens enige belangrijke en aantrekkelijke ontmoetingen vastgesteld. BMHC III speelt om één.uur in Bloemendaal tegen Hilversum III en zal uit deze wedstrijd de volle winst moeten behalen. HBS gaat op bezoek bij de Zandvoortse hockeyclub, een elftal dat de laatste plaats bezet. De wedstrijd begint om twee uur en het is waarschijnlijk, dat de Bloemendalers beide winstpunten mee naar huis zullen nemen. De ontmoeting in de promotieklasse dames tussen BDHC II en Aeolus, om twaalf uur Bloemendaal te spelen, is een wedstrijd tus sen gelijkwaardige ploegen In de afdeling B moet het elftal van Strawberries om elf uur in het Heemsteedse sportpark op be zoek gaan bij Rood Wit. Strawberrries be haalt uit deze wedstrijd zeker weer twee winstpunten. Hilversum II heeft de laatste weken een nogal enthousiaste ploeg en het is daarom nog een open vraag hoe Alliance het er in de uitwedstrijd tegen die vereniging zal afbrenken. BDHC II vindt het nogal moeilijk een wedstrijd te winnen. Misschien lukt dit Zondag als het elftal om elf uur in Bloemendaal tegen Kampong uitkomt. Met het m.s. „Oranje" zijn de drie Ne derlandse amateurboksers, die met groot succes in Indonesië hebben gebokst, in Am sterdam teruggekeerd. Hun trainer en leider, de heer D. Groot huis, is in alle opzichten zeer tevreden over de reis, die vier maanden heeft geduurd. Zijn pupillen: Schregardus, Kokmeijer en Van Cittert, hebben al hun partijen acht in totaal gewonnen. Over het boksen in Indonesië vertelde de heer Groothuis, dat de Indonesiërs zeer sterk zijn, veel moed hebben, maar in tech niek vooral wat betreft het voetenwerk, te kort schieten. De belangstelling in Indonesië voor bok sen is enorm. Daarvan getuigt een toe schouwersaantal van circa 50.000, dat op het jaarmarktterrein in Soerabaya de wed strijden bijwoonde. De Nederlanders hebben afwisselend partijen van 10 ronden van 2 minuten zoals men in Indonesië gewoon is en van 4 ronden van 3 minuten gebokst. Het eer ste beviel het beste, omdat de Nederlanders door hun betere techniek al hun tegenstan ders de baas waren. Bij ronden van 3 mi nuten konden de Indonesiërs meer profijt trekken van hun kracht. De tegenstanders waren overigens niet alleen boksers uit In donesië, maar ook van de Philippijncn. De Indonesische Boksbond heeft de heer Groothuis uitgenodigd volgend jaar weer te komen, maar dan met zes boksers. In Luik is op 81-jarige leeftijd Robert Protin overleden, een van de beste sprin ters uit de periode 18901900. Protin be haalde in 1895 in Keulen het wereldkam pioenschap sprinten voor profs, dat toen voor de eerste maal werd gehouden, en zegevierde in tal van grote prijzen. In 1897 won hij 87 van de 100 wedstrijden, waar aan hij deelnam. Hij was niet alleen een goed sprinter maar deed zich ook op langere afstanden gelden, getuige zijn kampioen schap van België over 100 kilometer dat hij in 1898 als amateur op zijn naam bracht. OOOOOOOOCOTOOOCXXiOCClOCCOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCOOOOOCICO De eersteklassers uit het district Haar lem komen Zondag met de volgende op stellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Odenthal en Kuys; midden: Kors, De Voogd en Barends; voor: Roozen, Brus- see, Jacob, Doetz en Groeneveld. R.C.H.: Doel: Van der Voort; achter: Van Rheenen en Van den Brink; mid den: Lasschuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Gallis, De Wette, Kruyer, Koster en Couwenhoven. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Walther en Bax; midden: Plaisir, Dwee- laard en Snijders; voor: Prins, Mul, Roodselaar, Koning en Klein. STORMVOGELS: Doel Venus,; achter: Van der Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks, Tol; voor: Luppens, J. Snoeks, Westers, Freriks en Drager. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon, Kunst; midden: Tielrooy, Ha- seveld. Steiger; voor: De Bie, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil, De Graaf. rcoooooooocxx)oooccooc>ocooooooacxx>ooooooooooooooocxx»ooco ADVERTENTIE SMIT'S Van de 2-daagse meeting, die vandaag en Zondag op de baan Mereveld wordt gehou den. wordt de hoofdschotel gevormd door de Revanche der Kampioenschappen, waar in met uitzondering van Mac Kinley alle cracks aan de start verschijnen. Bovendien is het vrij zeker, dat de Belgische kampioen merrie „Fleur d' Ann II" de reis naar Mereveld maakt, waar zij enige weken ge leden zulk een prachtige overwinning boek te. Haar taak is buitengewoon moeilijk, doch daar tegenover staat, dat zij ten opzichte van tal van concurrenten de afstand in haar voordeel heeft. Vooral geldt dit voor Ma dame B. die in blakende vorm is, doch moeilijkheden met haar uithouding zal krij gen De verwachting is, dat de pittige Bel gische merrie als eerste door de finish zal snellen, gevolgd door Madame B en Note- kraker S. Niet minder interessant zijn de beide courses om de Gemeente Bunnik-beker over 2600 m. Het toeval wil, dat in de eerste afdeling de grote kanspaarden tegenover elkaar komen te staan, O Marijke, Nerva en Oscar Major, met als verrassend element nog Olympia B. Het genoemde trio is in grootse vorm, maar daar O Marijke 20 m. gunstiger staat, valt de keuze eerst op haar en dan pas op de anderen. In de tweede af deling maakt Pauline haar rentree, doch dai zij haar 10e overwinning gaat boeken is niet te verwachten, daarvoor is Maaike van IJmuiden één te zware concurrente, die met Pearl Spencer en Phenomenal de lakens wel zal uitdelen. De 3-jarigen krijgen hun kans in de 1600 m. lange Maas-prijs, waarin zij hun records nog scherper kunnen stellen. Rentinus heeft de meeste aanvangssnelheid, zodat hij zijn achterstand direct zal inlopen. En éénmaal bij de paarden zullen noch R Petrosia, noch Rudolf G dit klassepaard kunnen houden. Het nummer voor amateur is zeer moeilijk uit te zoeken, maar de stijgende vorm van Morning Star doet de keuze op hem vallen. Nico the Saint, Poststar en op zware baan Leo Axkit zijn de overige kanspaarden. De eerste afdeling van de IJsel-prijs wordt een vrij zekere zege voor Perfect Heny, voor Paul B en Parel Holland C. In de tweede afdeling kan Quadrupes korte metten met zijn tegenstanders maken, waarvan Quite Heny de gevaarlijkste wordt geacht. Hoewel voor Querelle Spencer de afstand in de Lek-prijs rijkelijk lang is zal zij zich toch met succes kunnen weren tegen Rita Balwin en Rebecca. Het eveneens gesplitste openingsnummer brengt in de eerste groep Rose Marie als de favoriet, die Roulette Hanover moet kunnen kloppen. De tweede afdeling is moeilijker, doch te verwachten is, dat deze keer Quality F over Ready Hollandia zal zege vieren. Trainer Nottelman is echter met Quick Fire van de partij. Een verrassing van deze kant is niet uitgesloten. Dat zal je gebeuren. Terwijl half Den Haag in de herfst-kou op zijn kolen zit te wachten glijden, midden in de Wolmaranstraat, een paar slecht gestouwde zakken van de wagen. Dat betekentmet de handen oprapen en dus extra oponthoud. Gelukkig vloog de Ibis-vogel, (troost aller pechvogels) op Dinsdagmiddag 27 October om half twee net boven dat gedeelte van de stad met de camera en maakte er een plaatje van. Als de met een lederen geldbuidel toegeruste kassier, wiens hoofd in de witte cirkel gevangen zit, en zijn beide maats, die zo ijverig hebben meegeschept hun naam, hun adres, de maat van hun overhemd en hun vaste tabaksleverancier even aan Dobbelmann in Waddinxveen op geven, krijgen zij ieder, als pleister op de wonde GRATIS 10 PAKJES IBIS EXPORT SHAG Bovendienheeft Ibis deze keer nog een extra verrassing in petto. Kolen sjouwen is namelijk een by- Maar pech of geen pech: of U nu Ibis Export - de lOO3/0 Engelse shag van grote vermaardheid - of Ibis pure Virginia - de pittige fa voriet van alle shag kenners-rookt, van één ding kunt U altijd zeker zijn: DOBBELMANN... zonder zwart beroep. Wie het de hele week doet moet op Zondag wel een meer dan gewone behoefte hebben aan een stralend wit over. hemd. Daarom is de attente Ibis vogel ook nog maar even een heren- modewinkel binnengevlogen en heeft voor elk der drie onfortuinlijke kolenmannen een mooi, wit shirt uitgezocht. LEKKER MAN! West-Duitsland heeft weer een plaats gekregen in de permanente commissie van de International Yacht Racing Union, al- dus wérd besloten in de jaarlijkse verga dering, die in Londen werd gehouden. West-Duitsland was niet in het bestuur van de Internationale Zeilbond vertegen woordigd sedert het uitbreken van de oorlog. De vergadering ging er niet mee accoord, dat in Duitsland twee leidende zeilorgani- saties bestaan, één voor West-Duitsland en één voor Oost-Duitsland. Indien beide de len in de toekomst bij elkaar mochten ko men zal Duitsland slechts één zetel in de permanente commissie kunnen krijgen. Oost-Duitsland heeft nooit een aanvraag voor het lidmaatschap van de International Yacht Racing Union ingediend. Het organisatiecomité van de Europese athletiek-kampioenschappen, die van 25 29 Augustus 1954 in het Neufeld-stadion in Bern zullen worden gehouden, heeft dezer dagen de eerste fase der voorberei dingen afgesloten en daarbij twee van de voornaamste problemen financiering en logies voor deelnemers en officials tot oplossing gebracht. Dank zij toewijzingen van de gemeente en van het kanton Bern, van het Zwitsers Olympische Comité, van de Zwitserse Voetbalbond, van handels zaken en van het bestuur van de sport- toto is het benodigde kapitaal van onge veer 250.000 Zwitserse franken bijeen ge bracht. Er ontbreken nog 30.000 franken aan, maar men is er van overtuigd dat de regering zich voor dit bedrag garant zal willen stellen. Tot nu toe hebben 23 landen voorlopig ingeschreven voor de kampioenschappen, met een totaal van ongeveer 780 athleten en begeleiders. De meeste ploegen zullen ondergebracht worden in hotels in Bern. Voor Magglingen hebben Oostenrijk. Dene marken, Nederland, Portugal, Joegoslavië en Liechtenstein zich uitgesproken, en wel licht zal Engeland zich bij hen aansluiten. De Finnen gaan naar Thun. De aanmel dingen van Albanië, Bulgarije. IJsland, Luxemburg, Roemenië en Rusland ont breken nog. Het wegseizoen 1953 is voor de Haarlemse wielervereniging H.S.V. „De Kampioen" en haar leden-renners een bijzonder succesvol seizoen geweest. Vele malen kwamen de professionals Gerrit en Arie Voorting, veteraan Ben van Dijk, de amateurs Arend van 't Hof en Wim Rusman en nieuweling Piet Steenvoorden als overwinnaars uit de strijd. De renners Piet van Roon, Jan en Wil Eelsing, Tonny Peters en Ton Mar tens gingen elk een maal als eerste over de eindstreep. Naast deze individuele prestaties werden er ook in ploegverband goede resultaten bereikt. De ploeg be staande uit Gerard Peters, Gerrit en Adrie Voorting en Wim Rusman, slaagde erin om voor de tweede achtereenvolgende maal het clubkampioenschap van Nederland op de weg te winnen met maar liefst 6 \'i minuut voorsprong op „Wilhelmina" uit Eindhoven. De amateurploeg met Wim Rusman, Jan Eelsing, Tonny Peters, Wil Eelsing en Piet Peters zorgde tenslotte voor een aangename verrassing door defini tief de „Zilveren Molen" te vereveren. tiende plaats in de eindrangschikking ach ter Piet van Roon. Veteraan Van Dijk Na Van 't Hof volgt de 45-jarige Ben van Dijk, die het bij de veteranen tot twaalf overwinningen wist te brengen. Zijn mooi ste overwinning behaalde hij in Breda, waar hij een aanvankelijk door pech op gelopen driekwart ronde achterstand wist weg te werken en tenslotte in de eindsprint nog zegevierde. In de IJ-polder bij Half weg veroverde hij in stromende regen de officieuse kampioenstitel der veteranen en won in Eindhoven de wedstrijd om de „Veteranen Ere-beker". De strijdlustige Wim Rusman hervond zijn zelfvertrouwen in de Ronde van Kat tenburg, die hij op zijn naam bracht. Hier na volgden successen in de Ronde van Haarlem-Noord, Schiedam en Badhoeve dorp. Grote populariteit verwierf Rusman zich in Brabant, waar hij in Dongen en De meest succesvolle renner van ,,De Kampioen" was ongetwijfeld Arend van 't Hof, die achttien maal zegevierde. Van 't Hof vestigde al vroeg in het seizoen de aandacht op zich door met groot machts vertoon een vijftal cycle-crosses te win nen, waaronder die van Kraantje Lek en Duinhorst. Voorts won hij straatronden aan de lopende band o.a. Meppel.Brummen en Santpoort (twee maal) in één week. Ook in de „Route de France" was de Sas- senheimer in grote vorm: twee étappe overwinningen waarbij één met declas sering wegens het berijden van een te hoge versnelling - bezorgden hem de bijnaam „Le pirate Hollandais" en tevens dè der- rcheidsrechter: Leo Hom Jr. (Bent- D veld). Deze mededeling is de afge lopen jaren al heel wat malen op de programma's van voetbalwedstrijden gedrukt. Programma's voor gewone wedstrijden uit de eerste en tweede klasse van de K.N.V.B.overal in Ne derland gespeeld, maar ook op die voor wedstrijden als België-Luxemburg, Noorwegen—Saarland en Engeland- België, gespeeld in overvolle 'stadions in de hoofdsteden van het ontvangende land. Over enige weken komt daar Engeland—Hongarije bij. Een wed strijd, die velen van zijn collega's op de lijst van internationale referees hem zullen benijden. Wij hebben Hom ge vraagd, waaraan hij dacht zijn succes sen te danken te hebben, „Geen idee van', was het antwoord, „Wel weet ik dat ik steeds geprobeerd heb alle wedstrijden in de eerste vijf minuten te winnen. En dat is mij blijkbaar nogal goed gelukt". Natuurlijk moet een scheidsrechter een goed spelregelkenner zijn en daarbij steeds op een psychologisch verantwoorde wijze optreden. Dat bekent Leo Horn vol mondig. Maar als wij verder op dit onder werp doorgaan blijkt ons al spoedig dat hij deze beide eigenschappen logischerwijs aan een scheidsrechter toeschrijft. „Behalve mijn vrij zware wekelijkse training (gymnastieklessen), bereid ik mij op ieder-e wedstrijd terdege voor," zegt Horn. „Of dat nu een internationale, semi- internationale of een gewone competitie wedstrijd is. Zaterdagavond lig ik vroeg op bed en een feestje of een late visite is er voor mij niet bij. Het grote voordeel is dat ik zodoende met een groot zelfver trouwen op het veld kom, nadat ik mij in de kleedkamer volkomen heb ingeleefd in de sfeer van de wedstrijd". En dan die eerste vijf minuten.„In die periode", zegt Horn alsof het zijn dagelijks werk is, „probeer ik dan de wedstrijd te winnen. Ik laat die tweeën twintig voetballers om mij heen merken dat ik niet van plan ben iets te dulden dat niet door de beugel kan, kortom dat ze met mij geen loopje kunnen nemen. Ik probeer mijn beslissingen verder zo snel en gedecideerd mogelijk te nemen. Mis schien heb ik aan dat alles wel te danken dat men mij drie jaar geleden op de inter nationale lijst van scheidsrechters zette en dat ik sindsdien steeds belangrijker wedstrijden kreeg." Zoals bijvoorbeeld straks die wedstrijd in Wembley, die eigenaardig precies in de maand valt, waarop het twintig jaar ge leden is dat Leo Horn met het scheids rechteren begon. Dat was toen hij zeven tien jaar was en het voetballen hij speelde in de juniores van het Amster damse AFC door een voetbalknietje had moeten opgeven. Nog voor hij aan de scheidsrechterscursus begon kreeg hij een wedstrijd toegewezen in de adspiranten- afdeling van de A.V B.: TABA tegen Ar- gonout. 't Ging goed. de wedstrijd van het jaar, kreeg toege wezen. Naast een kast vol herinneringen médailles, asbakken, speldjes, vaantjes, foto's en borden herinnert de bal waarmede gespeeld werd (voorzien van de handtekeningen van de spelers) hem aan deze wedstrijd. En nu de Engelsen tegen de Hongaren. Weer een stap ver der. EtEN moeilijke wedstrijd daar in Lon- j den? Leo Hom floot jaren geleden Muiden tegen Muiderberg, een beslis- DAARNA maakte Leo Horn eigenlijk vrij snel carrière. Voor die tijd dan wel te verstaan. Hij floot vijf jaar wed strijden voor de A.V.B. en ging toen over naar de K.N.V.B. Toen begon de lijdens weg opnieuw, zegt Horn, die het op de eerste klasse gemunt had. Nu kreeg ik in de reserve derde klasse Ajax zoveel tegen Blauw Wit zoveel en af en toe een wed strijd uit de vierde klasse, wat nog een hele verademing was. Eindelijk op 12 September 1948, maak te hij zijn debuut als arbiter in de eerste klasse bij 't GooiD.O.S. Weer ging 't goed. En het bleef goed gaan. Horn floot veel wedstrijden van Nederlandse keuze elftallen tegen buitenlandse profclubs; hij floot interlandwedstrijden en semi-inter- landwedstrijden. Totdat hij hij be schouwt het als een hoogtepunt ver leden jaar November EngelandBelgië, Scheidsrechter Leo Hom uit Bentveld voor de aanvang van de wedstrijd Hibernian (Schotland)Köln (Duitsland)ge speeld ter gelegenheid van het jubileum van de Staatsmijnen in Limburg. Van links naar rechts: Schaf er (aanvoerder Köln), Leo Horn en Gordon Smith (captain Hibernians). singswedstrijd voor de tweede klasse A.V.B. Toen hij zich rustig, van niets bewust in een schuur verkleed had, liep hij naar het veld door een cordon van zeker wel twintig politiemensen, die zich daarna langs het hele veld verspreidden! Eens floot Horn een wedstrijd in de Amsterdamse Voetbalbond. Het was een rustige wedstrijd. Plotseling ontstond groot rumoer toen twee voetballers, die er niets te maken hadden, hevig schreeuwend en gesticulerend het veld opkwamen. Horn was zelfs genoodzaakt zijn wedstrijd te staken. Je kent me toch Horn, schreeuwde de een. Je weet toch dat ik nooit een ge mene streek uithaal op een voetbalveld. En nu geeft die vent een strafschop tegen me omdat ik gehaakt zou hebben. Die man is. Horn had heel wat moeite de mannen van het veld te krij gen. Aan hun verzoek om even met zijn op dwaalwegen verke rende collega te pra ten heeft hij maar niet voldaan. Scheidsrechter Horn fluit nu twintig jaar. Als de jongens uit de buurt hem vragen voor een wedstrijd tegen jongetjes uit een andere buurt op het veldje bij het sta tion Heemstede-Aer- denhout is hij pre sent; als de Engelsen en Hongaren, de No ren en Belgen hem vragen voor hun wed strijden komt hij ook. En dat zal als alles zo voort blijft gaan nog zeker een hele tijd voortduren. Want als er één ding vast staat, dan is het wel dat Nederland in Leo Horn Jr. een goede vertegenwoordiger heeft gevonden in de internationale voet balrechtspraak. E. K. Ben van Dijk Willebrord met de bloemen ging strijken. Tevens werd hij kampioen op de ïange afstand van zijn vereniging. Tourrenners Voorting De successen van de gebroeders Voorting vormen een hoofdstuk apart. Adric maakte een veelbelovend debuut als professional en reed zich meteen al in in de Tourpjoeg van Pellenaars. In zijn eerste grote wed strijd bij de beroepsrenners de uit drie étappes bestaande klassieker „Dwars door België" deed de jonge Voorting alle volgers versteld staan door slechts met dertig seconden verschil achter de Belg Schotte als tweede te eindigen. Zijn eerste overwinning behaalde hij in de Belgische wegwédstrijd SteenhuïzenWijnhuizen, waarin broer Gerrit de strijdlustigste uit de koers, een zevende plaats verwierf. Gerrit Voorting bracht voorts het Crite rium van Maldegem (België) op zijn naam en behaalde tal van ereplaatsen in België. Ook in de Tour de France deden de Voor- tings van zich spreken. De jongste uitblinker De jongste uitblinker van „de Kampioen" was de nieuweling Piet Steenvoorden, die het seizoen met acht overwinningen wist te besluiten. Tevens plaatste hij zich acht tien maal bij de eerste vijf en behaalde hierdoor in het openwedstrijdklassement van „De Kampioen" even veel punten als Arend van 't Hof, namelijk 295, zodat zij samen de eerste plaats delen. Steenvoorden werd ook nog sprintkampioeh van zijn ver eniging en maakte een goed debuut op de Stadionbaan. Ton Martens bracht het bij de nieuwe lingen tot één overwinning in de Ronde van Bovenkerk en reed zich verschillende malen bij de eerste tien. Flens Koek. Wim Asrr.a en Joop Groeneveld, die zich ook enkele malen onder de prijswinnaars wis ten te scharen, maakten met Martens en Steenvoorden deel uit van de nieuwelin- genploeg, die in het „Zilveren Molen"- tournooi de vijfde plaats behaalde. De amateurs Tonny Peters, Jan en Wim Eelsing behaalden ook ieder één overwin ning. respectievelijk in Dordrecht, Alkmaar en Egmond. Piet Peters (30 jaar), die de oudste der Haarlemse amateurs is en veel met pech te kampen heeft gehad, wil vol gend jaar overgaan naar de stayers. De enige onafhankelijke in „De Kam pioen", de ex-wegkampioen Piet van Roon, heeft in zijn amateursstatus nog enkele fraaie successen geboekt; vijfde in Gent Yperen (eerste Nederlander) en een over winning in Quigne du Bois, een wedstrijd in België. De uitslagen van de Vrijdagavond ge speelde biljartwedstrijden om de „Svenska Kannan" in restaurant „Bolwerk" luidden: J. Steffers 350 247 77 13 19.00 0 D. Noordman 225 225 52 13 17.30 2 400 274 61 21 13.04 0 P. Dickmann 250 250 43 21 11.90 2 R. Lunenburg 250 250 50 33 7.57 2 J. Willemse 250 218 28 33 6.60 0 J. Doves 225 141 26 20 7.05 0 300 300 73 20 15.00 2 J. Willemse 250 199 33 20 9.95 0 P. Dickmann 250 250 58 20 12.50 2 J. Doves 225 225 61 15 15.00 2 J. Steffers 350 221 49 15 14.73 0 De wedstrijden worden vanmiddag voort gezet om half vijf. Zondag is de laatste serie wedstrijden.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5