Eisenhower, Churchill en Laniel gaan over Duitsland praten Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Initiatief van Britse premier Socialistische opstand in Bolivia snel onderdrukt Neo-fascisten stookten onlusten in Triëst aan Een oud raadsel Toch een Bermuda-conferentie Europese verkiezingen in Belgische steden Koning Ibn Saoed overleden Het woord is aan Anthony Eden verklaart: Westelijke „Grote Drie" veroordelen Israel Mossadeq slaat zijn raadsman K Reis van de Prins naar Ethiopië gaat door Dodelijke ongevallen in Belgische strijdmacht Australische patrouille op Oost N.-Guinea gedood VVeerrapport 6 8e JAARGANG No 105 DINSDAG 10 NOVEMBER 1953 297e JAARGANG No 258 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WAS DE DUITSE horlogemaker Karl Wilhelm Naundorff, die na een avontuur lijke levensloop op 25 Januari 1845 in ons land kwam, op 30 Juni van dat jaar een contract met de Nederlandse regering sloot betreffende de toepassing van zijn uitvin dingen op militair gebied en op 10 Augus tus onder enigszins verdachte omstandig heden stierf, in waarheid „l'enfant du Temple", de Franse kroonprins, zoon van Lodewijk XVI en Marie Antoinette, die door toedoen van de revolutie onder de guillo tine waren gesneefd? Was hij dus eigenlijk Koning Lodewijk XVII? Na de dood van zijn vader hadden de Franse royalisten, nog midden in de revolutie, de kleine prins op 21 Januari 1793 tot koning uitgeroepen Hij was toen bijna acht jaar oud. Met hem verbleef zijn zusje Marie Thérèse Charlotte, de latere hertogin d'Angoulème, in de Temple. Op 8 Juni 1795 stierf in die ge vangenis een kind, dat in de overlijdens- acte als Louis Charles Capet werd aange duid. Dat zou dan de troonopvolger geweest moeten zijn. Maar spoedig ontstond hier omtrent twijfel, die nooit werd opgeheven. Men wilde pogen aan te tonen, dat. het een ondergeschoven kind was. Sommigen gingen daarbij van de gedachte uit, dat de jonge koning al eerder was gestorven; an deren daarentegen betoogden dat hij was ontvoerd en in veiligheid gebracht. Dit leidde tot de latere opkomst van vele pre- tedenten naar de Franse troon, toen na het herstel van het koningschap der Bourbons een broeder van de vermoorde Lodewijk XVI, de graaf van Provence, die als Lode wijk XVIII bestegen had. Er dienden zich zelfs meer dan veertig pretendenten aan, van wie evenwel alleen een zekere baron de Richemont en Karl Wilhelm Naundorff met lastig te weerleggen aanspraken voor den dag kwamen. Het zijn, na meer dan anderhalve eeuw, nog steeds de afstamme lingen van deze Naundorff die ijveren voor hun erkenning. Onze Par ij se correspondent zet in dit nummer uiteen dat twee van hen, niet de in Nederland wonende pretendent mr. Louis de Bourbon maar twee in Frank rijk wonende afstammelingen, een nieuw proces aanhangig hebben* gekregen. Zij maken aanspraak op het recht zich Prince de Bourbon te noemen. Dat is de Naun dorff s in 1851 bij gerechtelijk vonnis ont nomen. Tenminste in Frankrijk. Niet in Nederland. Koning Willem II heeft inder tijd de horlogemaker als Lodewijk XVII erkend door na zijn dood de zoon in een geheim Koninklijk Besluit aan te duiden als Charles Edouard de Bourbon. En een andere zoon werd in 1863 in ons land ge naturaliseerd als Adalberth de Bourbon. Gij zult u herinneren dat ruim drie jaar geleden te Delft het graf van de in 1845 overleden Naundorff (Lodewijk XVII?) ge opend werd en het lijk door een patholoog anatoom onderzocht, dat mr. Louis de Bourbon hierbij tegenwoordig was en dat het onderzoek weinig opleverde. Ofschoon wel een vrij belangrijk punt, namelijk, be treffende de leeftijd die Karl Wilhelm be reikt moest hebben, in voor de Naundorffs gunstige zin werd opgelost. Er zijn in Frankrijk nog immer aanhan gers van de Naundorff-aanspraken en het komende proces zal er ongetwijfeld ook door het grote publiek met aandacht ge volgd worden. Het Raadsel van de Temple is een van die onopgeloste geheimen uit het verleden, aan welker onthulling men nooit heeft gewanhoopt en die volgende genera ties steeds weer opnieuw blijken te boeien. Sommige mensen zullen zich afvragen wat dit nu nog voor nut heeft. Gelukkig is de nuttigheids-vraag niet de enige die men selijke activiteit bezielt. Goddank niet. Het sterke dramatische element in de ganse geschiedenis zal zeker niet alleen velen in Frankrijk maar ook in andere landen, met name bijvoorbeeld de voor het dramatische zo sterk gevoelige Engelsen en Schotten boeien. Men kan inzien dat de Franse afstam melingen van Naundorff, overtuigd dat zij loten van de Bourbon-stam zijn, alle belang hebben bij het herwinnen van de familie naam en de waardigheid die zij de hunne achten en het niettemin van geen betekenis vinden wie de ware Franse troonpreten dent is. Omdat er toch wel nooit meer een Frans Koningschap zal komen. Het lijkt inderdaad hoogst onwaarschijnlijk maar- wie weet daaromtrent iets met zekerheid? Langs de wonderlijke wegen van het Lot zijn oude régimes zo vaak op de meest on verwachte wijze en nadat men voorgoed met ze afgerekend meende te hebben, te ruggekeerd. Het is niet gemakkelijk aan te nemen dat ooit weer de absolute monar chie in Frankrijk zou terugkeren, maar het heeft de constitutionele monarchie over geslagen, die bijna na 1870 zou zijn ge slaagd. Ook zulk een hervatting van het koningschap lijkt nu uitgesloten maar is men zo blij met de republiek? Het is moeilijk zich voor te stellen dat er ooit weer een monarchie, zij het dan ook een constitutionele, in Rusland zal optreden. Het was ook moeilijk, in de jaren van Hit- Ier, zijn verbeeldingskracht zozeer te laten werken dat men de huidige Bondsrepubliek met haar parlementair-democratische be- windsvorm voor ogen kreeg en te voor zien dat het „Duizendjarig Rijk" maar ruim twaalf jaar zou duren. Franse pretendenten zullen dus zelfs de mogelijkheid van een terugkeer der mo narchie wel uitsluiten. Een reden te meer voor hun onvermoeide ijver. R. P. Borgstelling yoor chauffeur De Baat mogelijk Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mee, uit Duitsland bericht te hebben ontvangen, dat de Nederlandse chauffeur De Baat, die betrokken was bij de ketting botsing op de Wiedbachbrug nabij Keulen, en die sindsdien in voorlopige hechtenis is gehouden, in vrijheid zal worden gesteld indien bij het Landesgericht te Linz een borgstelling van zevenduizend mark wordt gestort. De behandelende medici hebben toege staan, dat Prins Bernhard morgen naar Ethiopië vertrekt voor het aangekondigde bezoek aan Keizer Haile Selassie. De Prins zal vermoedelijk op 23 November hier te lande terugkeren. PARIJS, (AFP) Er is tussen Washington, Londen en Parijs besloten van 4 tot 8 December een bijeenkomst te houden van Eisenhower, Churchill en Laniel. Deze conferentie zal worden gehouden in plaats van die, welke in Juni op de Bermudas zou hebben plaats gehad, als de gezondheidstoestand van de Britse premier zulks niet had verhinderd. Zoals bekend hebben de ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke „grote drie" in plaats van de voorgenomen conferentie in Juli besprekingen te Washington gevoerd. Sindsdien zijn de drie ministers, onder wie minister Eden die te Washington ver tegenwoordigd was door Lord Salisbury, te Londen opnieuw bijeengeweest, waarbij besloten werd, de Sovjet-Unie uit te no digen voor een conferentie over Duitsland te Lugano. Aangezien het Russische ant woord negatief is uitgevallen, willen de Westelijke mogendheden, zo meent men te Parijs, nu met elkaar een regeling voor Duitsland vinden. Met het oog op deze overweging en op verzoek van de Britse regering werd het denkbeeld van Bermuda weer bestudeerd. Op de voorgenomen bijeenkomst der drie Westelijke regeringsleiders zal het vraag stuk van de integratie van Duitsland in een verenigd Europa het belangrijkste,hoe wel niet het enige onderwerp zijn. Wat Frankrijk betreft zou premier La niel, bijgestaan door minister Bidault, op deze conferentie het standpunt van de Nationale Vergadering ten aanzien van het Europese legerverdrag kenbaar kunnen maken, nu de vergadering binnenkort deze kwestie in behandeling neemt. Naar men verwacht zal het evenwel niet vóór begin 1954 te Parijs tot een stemming over het verdrag komen. Van welingelichte zijde te Washington wordt vernomen, dat het Witte Huis zal bekendmaken, dat in de loop van Decem ber Eisenhower, Churchill en Laniel een bijeenkomst zullen hebben op de Bermuda eilanden van 4 tot 8 December. Ook is te Washington bevestigd, dat het Duitse probleem en zijn weerslag op de Westelijke defensie de belangrijkste onder werpen van gesprek zullen zijn. Van dezelfde diplomatieke zijde werd vernomen, dat de bijeenkomst reeds ge- (Van onze correspondent in Brussel) Begin December zullen in twee Belgische steden, Roeselare in West-Vlaanderen en Verviers in de provincie Luik, Europese verkiezingen worden georganiseerd. Twee staatsmannen zullen de verkiezingscam pagne openen, namelijk de Franse oud minister van Buitenlandse Zaken, Schuman en de Italiaanse oud-premier De Gasperi. Verviers is een belangrijk textielcentrum (wolspinnerijen, weverijen en ververijen) en Roeselare is bekend om zijn veevoeder fabrieken. De verkiezing zal daarom extra interessant zijn, omdat zij respectievelijk in een Vlaamse en een Waalse stad wordt gehouden en men dus zal kunnen consta teren of de Vlaamse en Waalse bevolking verschillend op de Europese idee reageren. regeld is en dat zij spoedig in de hoofd steden van de drie Westelijke landen be kend zal worden gemaakt. Misschien zal ook. de kwestie van een vier-mogendhedenconferentie zoals door Churchill voorgesteld, ter sprake ko men, aldus de diplomaat. In gezaghebbende kringen te Londen is bevestigd, dat het initiatief voor deze bij eenkomst van Churchill is uitgegaan. Eisenhower, Churchill en Laniel zullen op de komende Bermuda-conferentie ver gezeld worden door hun ministers van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, Eden en Bidault. Er zal worden gesproken over „verschil lende vraagstukken van gemeenschappelijk belang'. (Van onze correspondent in Brussel) In antwoord op de vraag van een senator heeft de Belgische minister van Defensie, generaal-majoor De Greef, medegedeeld dat over 1949 bij oefeningen 26 militairen gedood werden en 17 zo zwaar werden ge kwetst, dat zij niet meer in dienst konden blijven. In 1950 waren er 41 doden, in 1951 56 dodelijke ongevallen in. bevolen dienst, 88 doden in 1952 en over het eerste halfjaar 1953 zijn er reeds 32 doden. Deze statistiek, aldus schrijft de socia listische „Peuple", zal op de bevolking een uiterst ongunstige indruk maken. Het is hoog tijd dat men maatregelen neemt om de veiligheid van de militairen beter te beschermen. Koning Boude wijn heeft onlangs de staf chef van de Belgische luchtmacht, gene raal Leboutte, ontboden en hem gewezen op de ernst van de toestand. Sindsdien is het aantal ongevallen in de luchtmacht aanmerkelijk verminderd. Zijn zoon Emir vol$t hem op Koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabië is Dinsdag overleden. Zijn zoon Emir Saoed is tot koning uitgeroepen. LA PAZ (A.F.P./Reuter) Naar Maan dag officieel te La Paz is verklaard, is in het binnenland van Bolivia een opstand uitgebroken. De oficiële mededeling voegde er aan toe, dat de regering echter de situatie meester is. De opstandelingen hebben de vliegbasis Cochabamba bezet, vanwaar zij echter later weer verdreven zijn. Ook uit Villa Obrajes, nabij La Paz, wer den onlusten gemeld. Politie-eenheden hebben de voornaamste openbare gebou wen in La Paz bezet en er een aantal arrestaties verricht. Volgens de officiële mededeling waren de opstandelingen tot het buitenverblijf van de president, Victor Paz Estensoro, die af wezig was, doorgedrongen. De opstand is onderdrukt nadat de regering de mijnwer kers en landarbeiders had gemobiliseerd. De politie deelde mede, dat politieke figuren, die in het complot betrokken waren, gearresteerd zijn. Maandagmiddag was de hoofdstad geheel rustig. President Entensoro is in April van het vorig jaar in functie getreden nadat een militaire junta-regering door de nationa listisch revolutionnaire partij, waartoe de president behoort, ten val was gebracht. Naar officiële kringen te La Paz Maan dag hebben verklaard, is de opstand het werk van de socialistische Phalanx. De Phalanx-aprtij. zo verklaarden deze kringen, heeft gedurende de laatste dagen zich met ondermijnende acties bezig ge houden, die geleid hebben tot de arresta ties van verschillende harer leden. Andere kringen zeiden, dat dank zij de voorzorgsmaatregelen van de regering het in de hoofdstad niet tot een uitbarsting is gekomen. Alle openbare gebouwen van La Paz waren door strijdkrachten van de regering en door leden van de nationalis- tisch-revolutionnaire partij bezet om alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Behalve een vijftal personen dat in de Colombiaanse en Uruguese ambassades zijn toevlucht heeft gezocht, hebben verschei dene personen kunnen ontvluchten. Later meldde het radiostation van Cocha bamba, dat de laatste opstandelingen zien hadden overgegeven en dat in de stad een grote demonstratie voor de regering werd gehouden Tevoren was meegedeeld, dat de opstandelingen zich meester hadden ge maakt van het politiebureau, de prefec tuur, het stadhuis en het vliegveld. In de hoofdstad La Paz bezetten leden van de socialistische Phalanx het buiten verblijf van president Estensoro in Cala- coto. Toen zij echter ontdekten, dat het staatshoofd niet aanwezig was deze woonde met zijn ministers op dat ogenblik een receptie op de Amerikaanse ambassade bij trokken de opstandelingen naar Obrajes, waar zij een politiedepöt bezetten. Koning Ibn Saoed Koning Ibn Saoed heeft meer dan een halve eeuw als absoluut vorst geheerst over zeven millioen Bedoeïnen. Hij zou meer dan veertig zonen hebben en men vraagt zich dan ook af, of zijn dood aanleiding zal wor den tot een strijd om de macht. Ibn Saoed zelf voorzag deze mogelijkheid reeds en was begonnen met meer bevoegdheden aan jongere personen over te dragen. Nog on langs verordende hij de instelling van een regering op moderne basis, namelijk een kabinet met een regeringshoofd dat apart staat naast het staatshoofd en het hoofd van de kroonraad. Ook verordende hij een reorganisatie van de gewapende macht. Ondanks deze maatregelen echter is de regering van Saoedi-Arabië een familie zaak gebleven, waarbij alle sleutelposities door leden van de koninklijke familie zijn bezet. Ibn Saoed benoemde zijn oudste zoon, kroonprins Emir Saoed, tot eerste-minister en opperbevelhebber. Diens broer, prins Faisal, werd plaatsvervangend premier en minister van Buitenlandse Zaken. Andere belangrijke posten worden bezet door overige zonen en neven of vertrouwde dienaren. Alle ministers worden bij koninklijk be sluit benoemd en alle besluiten van het kabinet moeten door de koning worden goedgekeurd. Koning Emir Saoeds naam, als opvolger van koning Ibn Saoed, zal zijn Saoed Ibn Abdoel Aziz van Saoedi-Arabië. Emir Feisal, een broer van de nieuwe koning, is uitgeroepen tot kroonprins, pre mier en minister van Defensie. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Clemenceau: De grote ziekte van de ziel is de koude. LONDEN (Reuter) De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft gis teren in het Lagerhuis verklaard dat de jongste onlusten in Triëst met opzet ver oorzaakt en tenminste voor een deel zijn georganiseerd door personen buiten zóne „A". Hij zei dat de studenten- en scholie ren-demonstraties waren georganiseerd door ouderen, onder wie leden van de neo- faseistische partij. Na de „Beemster" en de „Bedum" is onlangs ook de ,,Borculo", als derde van een serie 400 ton metende kustmijnenvegers door de Amerikaanse marine aan Nederland overgedragen. De plechtigheid had, in aanwezigheid van een groot aantal autoriteiten, plaats in het „Algiers Naval Station" te New Orleans in de Amerikaanse staat Louisiana. De „Borculo", die in Amerikaanse dienst AMS 107 heeft geheten, staat onder bevel van de luitenant ter zee der tweede klasse Charles Huysman uit Haarlem. (Inzet). Op 3 en 4 November, aldus Eden, heeft het Brits-Amerikaanse militaire bestuur ongeveer 3000 personen aan de grens terug gezonden, die in georganiseerde groepen van Italië uit zóne „A" van Triëst wilden binnenkomen. Ondanks de genomen maat regelen was toch een groot aantal van deze mensen er in geslaagd de zóne binnen te komen om deel te nemen aan de relletjes. De verantwoordelijkheid voor de tragi sche gebeurtenissen ligt geheel bij deze extremistische elementen. De comman dant van de zóne, generaal Winterton, heeft de volle steun van de Britse regering bij het nemen van die maatregelen, die nodig zijn om de orde te herstellen en te hand haven. Wij zijn van mening, aldus de minister, dat een conferentie van vijf de beste kans op een oplossing van het moeilijke vraag- stuk-Triëst biedt. In een verklaring, die Maandag aan de buitenlandse pers te Rome is verstrekt, heeft een woordvoerder van de regering medegedeeld, dat de Italiaanse regering het ten enenmale oneens is met de verklaring vervat in de rede, die Maandag door de Britse minister van Buitenlandse Zaken met betrekking tot de incidenten in Triëst is afgelegd. Na te hebben gezegd dat het standpunt van de Italiaanse regering ten aanzien van de tragische gebeurtenissen in Triëst Zon dag door premier Pella in zijn radiorede is weergegeven, voegde de woordvoerder er aan toe: „Onze mening ten aanzien van de feiten is die, welke wij Zondagavond aan de pers hebben bekendgemaakt." Wij veronderstellen, zeide hij, dat de rede van de heer Eden is gebaseerd' op getuigenissen van slechts een enkele partij in deze zaak, hetgeen onvoldoende is. Een diepergaand onderzoek is onmisbaar. Sir Winston Churchill is Maandag van zijn landhuis te Londen teruggekeerd voor het bijwonen van een onverwachts uitge schreven zitting van het Britse kabinet. Men meent, dat over Triëst werd ge sproken. Volgens in Amerikaanse kringen te Rome ontvangen berichten zou de Joegoslavische regering bij de drie Westelijke grote mogendheden nieuwe voorstellen inzake Triëst hebben inge diend. Joegoslavië zou niet langer staan op internationalisatie van het omstreden gebied en instemmen met het houden van een volksstemming in alleen de stad Triëst. Anderzijds zou Belgrado echter een herziening van de grens tussen de zónes „A" en „B" eisen. In Belgrado wordt vernomen, dat Joego slavië heeft voorgesteld, met spoed een vijf-mogendhedenconferentie te beleggen, ongeacht op welk niveau, op voorwaarde echter, dat het besluit van de V.S. en En- j geland om de zóne „A" aan Italië over te dragen niet wordt uitgevoerd, zolang deze besprekingen nog aan de gang zijn. NEW YORK (Reuter) De V.S., Enge land en Frankrijk hebben Maandag in de Veiligheidsraad Israel veroordeeld wegens de actie tegen het Jordaanse dorp Kibya op 14 October, waarbij 42 Jordaniërs werden gedood. De Britse afgevaardigde, Sir Gladwyn Jebb, verklaarde dat de Israëlische rege ring zich moeilijk aan de verantwoordelijk heid voor het incident kan onttrekken. De gegevens, die door de stafchef van de UNO- commissie voor toezicht op het bestand in Palestina, generaal-majoor Bennike, zijn verstrekt, hebben Engeland in deze opvat ting gesterkt. De Amerikaanse en Franse vertegenwoor digers, Cabot Lodge en Hoppenot, sloten zich bij de woorden van Sir Gladwyn Jebb aan. SYDNEY (A.F.P.) Een gewonde in heemse politieman, die Wewak in het Australische deel van Nieuw Guinea heeft weten te bereiken, heeft gemeld, dat twee officieren en zes politiemannen van een patrouille, waartoe hij behoorde, in het bergachtige binnenland zijn gedood door inboorlingen. De aanvallers hadden zich verscholen tussen een groep vrouwen, die de patrouille een voedselgift kwamen aan bieden. Men meent te weten, dat deze daad van de inboorlingen bedoeld is als wraak voor de dood van vijf stamgenoten, die zijn omgekomen bij een schipbreuk van een regeringsvaartuig. TEHERAN (Reuter). Op de derde dag van het proces te Sultanabad heeft ex-premier Mossadeq zijn verdediger ge slagen en getracht de zaal te verlaten. Na een rumoerige scène riep de huilen de ex-premier tegen zijn verdediger, de door het hof aangewezen kolonel Bozorg- mehr, „Ga weg, wees vervloekt". Hij stompte de kolonel tegen de schouder en schreeuwde naar zijn rechters: „Geef be vel om mij te onthoofden, maar ik moet mijzelf verdedigen." Mossadeq sprong op, duwde kolonel Bo- zorgmehr op zij en strompelde langs een aantal officieren in de richting van de uit gang. Spoedig echter sneden twee officie ren hem de pas af en een derde leidde de huilende beklaagde terug naar zijn plaats. Ook gister heeft Mossadeq ruzie met zijn verdediger gehad. Toen hij Maandag de ministers van zijn voormalige regering begon te verdedigen en de president van het hof hem verzocht zich tot de zaak te bepalen, beschuldigde Mossadeq zijn ver dediger er van zijn kort te voren op schrift gestelde verdediging aan het hof te hebben verraden. De verdediger ontkende dit en haalde een Koran uit zijn zak, waarop hij zwoer de inhoud van Mossadeqs geschrift niet te hebben verraden. Daarop haalde ook Mos sadeq een Koran te voorschijn en zwoer het tegendeel. De president vermaande: „U bent een gelovig man. U moet niet lie gen en zweren op de Koran en ons ervan beschuldigen deze geschriften te hebben ingezien". (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand as II S 2 S d HO Ié Helsinki zwaar bew. WNW 2 4 9 Stockholm geheel bew. WZW 4 5 3 Kopenhagen zwaar bew. ZW 7 7 4 Londen mist windstil 1 4 Amsterdam licht bew. W 4 4 1 Brussel half bew. W 4 7 0 Parijs nevel windstil 9 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 9 0 Nice onbewolkt NNW 6 9 0 Warschau nevel windstil -2 0 Berlijn geheel bew. ZW 2 4 0 Frankfort mist Z 2 1 0 München nevel windstil -5 0 Zürich mist windstil -2 0 Wenen geheel bew. ZZO 4 5 0 Rome onbewolkt NNO 3 S 0 Neerslag laatste 24 uur. X XXDODOOCCXX50COOOOOOOOOOCOOCOOOOCXX30COOOOOOOCOOOOP1. OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Opklaringen en bijna overal droog weer. Zwakke tot matige, langs de Waddenkust later tot krachtig toene mende wind tussen West en Zuid-West. in de komende nacht in hoofdzaak in de Zuid-Oostelijke helft van het land plaatselijk nachtvorst en hier cn daar mist. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. 11 November Zon op 7.52 uur. onder 16.55 uur. Maan op 12.38 uur. onder 20.23 uur. Hoos en laag water in IJmuiden Woensdag 11 November Hoog water: 6.10 en 18.26 uur. Laag water: 1.49 en 14.01 uur. Ö3C0COCXXXXCCX**XIC0C00CXXC0C<XXaD00CCCO0>>3000CCr.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1