Twee dansmatinée's voor scholieren ORANJE GEVEL Fa. T. Kroon Sr. ^Kort en bondig Dr. H. van der Loos gehuldigd bij zijn zilveren jubileum Belgische kotter met lekkage in IJmuiden Amsterdamse Beurs Evert Werkman maakt de Nieuwjaarswens Nieuwe uitgaven „In een andere wereld' 'n Schat Paardenvlees WoningruËI Wollen dekens DONDERDAG 12 NOVEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Omzet Coöperatie Haarlem gestegen. Bloemendaal Peggeman (Kermemers) in Bondselftal Scheepvaart Wilt U Isren AUTORIJDEN? Autorijschool „VERMEULEN" C. Schornagel Electr., Rijwiellampen H. J. v. d. Meer 't Sein staat op veilig Bijzondere AANBIEDING TEXTIELHUIS Onder auspiciën van de Commissie voor de culturele vorming van de schoolgaande jeugd te Haarlem en omgeving wordt Woensdagmiddag 18 November in het Minerva Theater te Heemstede een bij zondere voorstelling voor leer lingen van inrichtingen van middelbaar onderwijs gegeven door het Nationaal Dansthea ter van Pakistan onder leiding van Bulbul Chowdhury, met als eerste soliste Afroza, de „Margot Fonteyn van het Oos ten". Over het optreden van deze. groep gedurende de afgelopen! zomer brachten wij een zeer geestdriftig verslag uit, vast stellende dat men hier stellig te doen heeft met de artistiek-interessantste der exoti sche gezelschappen, die na de oorlog ons land bezochten. Bulbul en de zijnen heb ben inmiddels veel succes geoogst in Lon den en Parijs en zullen na het tweede be zoek aan Nederland naar de Verenigde Staten van Amerika vertrekken. Dit wordt het eerste en enige optreden van dit unieke ensemble in deze streek. Er is nog meer gped nieuws voor de dansliefhebbers onder de scholieren, die op 31 Maart van het volgend jaar een voor stelling in de Stadsschouwburg te Haarlem door „Ballet Recital" van Sonia Gaskell In de vergadering van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Haarlem" zijn de verslagen goedgekeurd. Het overschotper centage voor de afdeling kruidenierswaren werd vastgesteld op 4°/o van het verbruik. De aftredende bestuursleden, de heren P. van Gessel, C. B. van Dam en S. P. Doek. werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer C. van Steen, die vol gens de statuten niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer O. Bakkelo tot com missaris benoemd. De voorzitter deelde mee, dat de coöperatie de 14.000 leden ge passeerd is. Blijkens het verslag waren er op 1 Sep tember j.l. 13.743 leden en een jaar tevoren 13.270. Strijd om het brooddebiet Onder de titel „De strijd om het brood debiet" schrijft het bestuur in het verslag o.a.: „Tot de zo noodzakelijke rust in het belang van werkgevers en werknemers in het bakkersbedrijf kan het maar niet ko men. Het is een algemeen verschijnsel, dat o.a. door de veranderde levenswijze min der grood wordt gegeten dan vroeger. Het is begrijpelijk, dat men tracht door het bakken van een goed product en het stel len van een scherpe prijs, deze teruggang tegen te gaan. Er werden echter ook bepaalde „spel regels" in het leven geroepen, toen bleek dat de strijd om het debiet niet steeds op een waardige wijze werd gevoerd. De laatst gemaakte regeling was: de brood prijs zou zo laag gesteld worden, dat geen der Haarlemse bakkersbedrijven (dus ook niet de coöperatie) in een ogenschijnlijke bevoorrechte positie kwam te staan. De broodprijzen werden dus vrijwel bepaald op basis van de kostprijs. Wijziging zou alleen in overleg plaats vinden. Men meen de, dat hiermee definitief de strijd om de broodprijs was beslist. Inderdaad heerste er enige maanden volkomen rust". Het bestuur herinnert vervolgens aan hetgeen na 26 Mei j.l. gepasseerd is, aan de strijd, die vele weken geduurd heeft en aan het herstellen van de bedrijfsvrede. „Het bestuur vond in het optreden van de Nederlandse Bakkerij Stichting in het con flict en in het bijzonder in een door deze stichting gepubliceerde mededeling, aan leiding zijn vertegenwoordiging in de rayonale bakkerijcommissie in te trekken en het verder contact met de stichting te verbreken", aldus het verslag. De omzetten van de afdeling brood- en koekbakkerijen bedroeg van 1 September 1952 tot 1 September 1953 1.509.428, van de afdeling kruidenierswaren 3.799.487 (het hoogste cijfer ooit bereikt), van de afdeling manufacturen f 53.637 en van de afdeling brandstoffen 221.451. De totaal omzet is 5.584.005 en is met ongeveer 275.000 gestegen. De Oostendse schipper Frans Rooze was Woensdagmiddag maar wat blij met zijn kotter Z 528, de „Louis Irene", afgemeerd te liggen in de vissershaven te IJmuiden. Dinsdagmorgen raakte het achterschip door onbekende oorzaak vrij ernstig lek en moesten de visgronden worden verla ten om de dichtstbijzijnde haven op te zoeken. De zes opvarenden van de „Louis Irene", mannen uit Oostende en Zeebrugge, heb ben de Belgische kotter met de handpomp drijvende kunnen houden. Tijdens de tocht naar IJmuiden werd het scheepje begeleid door de O 171. En dat was ook wel nodig, want het was gisteren rauw weer buiten. De „Louis Irene" zal in IJmuiden worden gerepareerd in het droogdok. Het schip heeft een vangst van 500 kg tong en 20 kisten vis. krijgen, met Marianne Hilarides en Jaap Flier als eerste solisten. Deze voorstelling zal des avonds in het openbaar worden herhaald, zo is althans in principe besloten. Wijzigingen in rolbezetting bij Nederlandse Comedie Uiteraard zal de Nederlandse Comedie de traditie voortzetten het nieuwe jaar in de Amsterdamse Stadsschouwburg met een opvoering van „Gysbreght van Aemstel" van Joost van den Vondel in te leiden. De titelrol hierin wordt vervuld door Han Bentz van den Berg en Ank van der Moer zal als Badeloch optreden. Johan de Mees ter voert de regie. De al even traditionele Nieuwjaarswens tijdens de daarop volgende „Bruiloft van Kloris en Roosje" wordt dit keer door Evert Werkman naar ideeën van Kees Stip ge schreven en door Paul Huf (als Thomas- vaer) en Mimi Boesnach (als Pieternel) uitgesproken. Evert Werkman, die al eer der een Nieuwjaarswens ten behoeve van het Amsterdams Toneelgezelschap dichtte, publiceert wekelijks in De Groene Amster dammer de bekende hekeldichten, in de trant van Vondel, onder het pseudoniem Joost. Wegens ziekte van Guus Hermus zal Fons Rademakers niet alleen de komende voorstellingen van „Bataille de dames" van Scribe (door Bert Voeten vertaald onder de titel „Hard tegen hart") regisseren, doch daarin ook, tegenover Mary Dresselhuys, een hoofdrol vervullen. De rol van Guus Hermus in „De grote stilte" van Terence Rattigan wordt tijdelijk door Gerard Re- kers vervuld. En Fons Rademakers treedt gedurende de ziekte van Hans Kaart in diens plaats op in „Het dagboek van een deugniet" van Ostrowski. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. A. Quant—Witte, z. GETROUWD: A. Broer en C. Beutinck; S. Tichelaar en D. van der Plas; J. N. Wij- nands en M. C. Prins; J. M. Kuijl en A. M. van der Heijden; J. Groot en M. L. Giebels; J. Smit en A. Schoorl; G. C. Schalken en J. Meinema. OVERLEDEN: Th. L. F. Roersch, 81 j.; J. N. Schreuder, 71 j.; T. Vroom—Vreeken, 79 j.; Wed. G. W. C. Frie—Sweers, 79 j. Zij danste maar een zomer door Per Olof Ekström, uitgegeven bij De Tijdstroom, Lochem. Een fijnzinnig geschreven en door zijn zuiverheid ontroerend verhaal van een liefde tussen twee nog jonge mensen, die eindigt met de tragische dood van het meisje. Het boek oogstte in Zweden een groot suc ces en werd op waardige wijze verfilmd. De gereserveerdheid van de film steekt mis schien gunstig af bij de wijdlopigheid die de schrijver zich veroorlooft, maar het inzicht dat hij ons verschaft en de verhoudingen van platteland en grote stad in Zweden is, juist dank zij deze uitvoerigheid, zeer scherp. Het wezen der figuren en de dramatische span ning boet er niet door in. Honden sterven steeds te vroeg door Jan van Reenen, uitgave N.V. Drukkerij, De Spaarnestad, Haarlem. Een met grote liefde voor het dier geschreven boek. dat meesleept door zijn eenvoud en oprechtheid. BINNENLAND Binnenkort is de benoeming te verwach ten van luitenant-kolonel M. W. J. M. Broek meijer tot directeur van de Luchtmacht school. Deze school, die vorig jaar werd ge sloten, zal binnenkort worden heropend. Luit. kol. Broekmeijer was tot nu toe hoofd van de sectie operaties van het commando lucht verdediging. De Nederlandse Spoorwegen zijn niet voornemens de in de oorlog vernielde spoor brug over de Rijn bij Rhenen ten behoeve van het treinverkeer te herstellen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft nog niet beslist over een eventueel herstel ten behoeve van het wegverkeer. Vrjjdag 4 December zal voor de Utrecht se rechtbank de zaak worden behandeld te gen de gebroeders J. en J. G. B. te Bode graven en J. M. den B. uit Rietveld, in ver band met de moord op de Woerdense politie agent Adrianus van Eek, in de nacht van 13 op 14 November 1952. In Harlingen zijn vier personen ernstig ziek geworden na het eten van eendeneieren die waarschijnlij! niet lang genoeg gekookt zijn. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen waar geconstateerd werd dat het gevallen van Daratynhus betreft. Prins Bernhard heeft Donderdagochtend na de nacht te hebben doorgebracht in Athene, de reis naar Addis Abeba via Khar toem voortgezet. Het m.s. „Willem Ruys" zal op de thuis reis, 18 November uit Djakarta naar Rot terdam, behalve Napels en Southamtpon bij wijze van proef ditmaal voor het eerst na de oorlog ook de haven van Gibraltar aanlopen voor het ontschepen en inschepen van pas sagiers. Dit laatste is mogelijk geworden, omdat er in Napels een aantal open plaatsen komt van reizigers, die enige tijd in het Zuiden van Europa wensen te blijven, of van daar over land naar Nederland willen reizen. Mevrouw W. JouwersmaKok aan de Blaartheimseweg 60 te Zeelst bij Eindhoven is eigenares geworden van een volledig in gericht huis of een bedrag van f40.150, al naar gelang haar keuze zal uitvallen. Zij won namelijk de slagzin-prijsvraag van een zeepfabriek te Rotterdam. Hedenochtend heeft de Koningin een bezoek gebracht aan het Waterloopkundig Laboratorium te Delft, waar zij werd rond geleid door de hoogleraar ir. J. Th. Thijsse en ir. P. P. Jansen. Te Bazel is overleden, op 65-jarige leeftijd, dr. Hans Schneider, oud-directeur van het Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie en oud-onderdirecteur van het Mauritshuis. Hij was sinds 1928 Officier in de Orde van Oranje Nassau. Tot buitengewoon hoogleraar in de af deling der Weg- en Waterbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft, om on derwijs te geven in de waterbouwkunde, is benoemd ir. J. L. Klein te Voorburg. Ir. Klein is directeur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zuidholland en directeur van de Provinciale Planologische Dienst. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het ingenieursexamen voor civiel-ingenieur de heren J. T. van Hattum te Beverwijk en H. J. Koster te Haarlem. HAARLEM EN OMGEVING In de tweede klas competitie van de N. P. S. B., heeft het tweede elftal van de P. S. V. Haarlem gespeeld tegen de Katwijkse politie en deze wedstrtijd met 31 gewonnen. Aan de Universiteit van Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heren M. Timmer in Bloemendaal en W. D. van Pelt uit Aerdenhout. Voor het artsexamen eerste gedeelte slaagde de heer J. Ph. H. Peper uit Heemstede. De heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken in de gemeente Bloemen daal, is verhinderd cp Zaterdag 14 Novem ber ziin spreekuur te houden. De afdeling Haarlem van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt Maandag 16 November in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104, haar maandelijkse ledenverga dering. De heer H. W. Hofmeester te Hilver sum zal spreken over het onderwerp: „Re geert God de wereld?" De heer M. P. v. Duivenboden, emoloyé eerste klasse bij het telefoondistrict Haar lem gecienKt op 16 November zijn 40-jarig ambtsiubileum. Mej. G. Coenradi, hoofdemployé eerste klasse in telefoondistrict Haarlem is na ruim veertig dienstjaren eervol ontslag verleend. Na ruim veertig dienstjaren is de be steller le klasse P.T.T. H. P. Lamers te Vel- sen-Noord eervol ontslag verleend. De heer C. Verslott te Haarlem is be noemd als onderwijzer der Prinses Irene- school, afdeling U.L.O., te Haarlem. Benoemd zijn tot employé tweede klasse van het Telefoondistrict Haarlem de heren D. J. W. Martin en A. Medemblik, voordien employé derde klasse. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 99% 99% A.K.U. 177% 177 Unilever 212% 212% Philips Gloeil. 183 184 Kon. Petroleum 340% 341% A'dam Rubber 91% 91% Holl. Amer. Lijn 140% 140% N. Scheepv. Unie 134% 134% H.V.A 111 110% Deli Mij 96 96% Amsterd. Bank 180 180 Ned. Handel Mij. 167% 167% Rotterd. Bank 174% 174% Twentsche Bank 173 173 Anaconda Copper 33% 33% Bethlehem Steel 49% 50 Republic Steel 47% 47% Shell Union 73% 73% Tidewater 2015/j6 20% U. S. Steel 37% 37% Dr. H. van der Loos, die Woensdag vijf entwintig jaar predikant van de Hervorm de Kerk was, heeft in de loop van de dag van vele zijden blijken van waardering ontvangen. Het hoogtepunt voor de jubi laris en zijn familie was de bijeenkomst in de Immanuelkerk onder leiding van dr. M. van der Voet, waarop het werk en de per soon van dr. Van der Loos belicht zijn. Nadat gemeenschappelijk gezongen was „Geloofd zij God met diepst ontzag" las dr. Van der Voet Psalm 193 en ging hij in ge bed voor. Vervolgens sprak de predikant naar aanleiding van Job vers 28: „Op uwe wegen straalt het licht" en hij zei, dat dit woord mag gelden als een zegevierende dank aan God voor de zegeningen aan dr. Van der Loos gegeven. Er was licht van voorspoed en zegeningen, ook blijdschap en humor, evenals helder verstand en scherp inzicht. Daarbij herinnerde spreker aan het v/erk van de jubilaris in de laatste tien jaar in Haarlem-Noord verricht. Namens de kerkeraad en corporaties uit de gemeente en in het bijzonder namens de jeugd bood dr. Van der Voet de geluk wensen aan en hij hoopte, dat dr. Van der Loos nog lang zal blijven strijden en wer ken zo lang het licht is. De heer W. Hart, president-kerkvoogd, sprekende namens de gemeente Haarlem- Noord, herinnerde aan de zorgelijke tijd in October 1943, toen dr. Van der Loos zijn intrede in Schoten deed. Het is licht ge worden en in de loop der jaren heeft de predikant veel werk verricht, in het bij zonder voor de jeugd. Daarvoor bracht spreker hem dank en ook richtte hij zich tot mevrouw Van der Loos, die presidente is van „Wij bouwen". Deze vereniging ver leent veel medewerking aan de kerk en het jeugdhuis. Op verzoek van de heer Hart zong de gemeente de familie Van der Loos toe Psalm 121 vers 4: „De Heer zal u steeds gade slaan", waarna spreker de jubilaris namens de gemeente een geschenk in envelop aanbood met verzoek aan de in houd een bestemming te geven. De heer Den Engelse sprak namens de kerkeraad en Hervormde gemeente van Lage Zwaluwe en de heer De Lange namens de Rechtszinnige Evangelisatie te Assen; laatstgenoemde bood een mand met fruit aan. Mede namens de leraren van het Tweede Christelijk Lyceum voerde dr. A. la Fleur het woord, om zijn grote waardering uit te spreken voor de persoon van dr. Van der Loos, voor diens werk als leraar en voor zijn belangstelling voor de school en jeugd. De jubilaris ontving een geschenk van rec tor en leraren. De heer Nijenhuis, directeur van het Huis van Bewaring, sprak namens de gedetineerden en herinnerde er aan hoe gezien de predikant is. Ds. G. Koch, pre dikant van de Hervormde gemeente Haar lem-Noord, sprak een persoonlijk woord en bood daarna de gelukwensen aan namens ring en classis Haarlem. Als voorzitter van het college van diakenen overhandigde de heer J. P. Schultheiss een geschenK. Het kerkkoor verleende z-ijn medewer king en zong onder andere „Jesus bleibet meiner Freude". In zijn dankwoord richtte dr. Van der Loos zich in de eerste plaats tot het koor en dankte voor het zingen van dit werk. Zondag was de jubilaris voorgegaan in de dienst in Baarland, waar hij vijfen twintig jaar geleden zijn intrede heeft ge daan en spreker deelde mee, daar enkele prettige dagen te hebben beleefd met zijn gezin. Vervolgens wendde de jubilaris zich tot de sprekers om hun dank te zeggen voor hun toespraken. Dr. Van der Voet sloot de samenkomst met gebed, waarna er gelegenheid was dr. en mevrouw Van der Loos geluk te wensen. De samenstelling van het Bondselftal dat Zondag 15 November op het terrein van Sparta in Rotterdam om de Gouden Onaf hankelijkheidsbeker tegen het Rotterdams elftal uitkomt, is als volgt: doel: Feyts (Woerden); achter: Wiersma (Donar) en Peggeman (De Kennemers); midden: Ydema (Sneek), Westbroek (DOS) en Nass (VVV) aanv.; voor: Trooster (Rigtersbleek), W. van der Gijp (Emma), Bleyenberg (Rigters bleek), Ummels (MVV) en Schmidt (Eind hoven). Reserves zijn: Kok (ADO), Kabel (ZFC), Visser (DOS) en De Jong (Elinkwijk). Amateurtoneel Het repertoire van de Haarlemse toneel vereniging „Door Inspanning Uitspanning" vermeldde voor de voorstelling van Dins dagavond de comedie van de heren Joh. Blaaser sr. en jr. „In een andere wereld". Het stuk is nu niet bepaald origineel. De blijkbaar onsterfelijke problematiek van het standsverschil heeft de Blaasers ten minste geen hoofdbrekens gekost om de gebruikelijke verhoudingen, de gebruike lijke conflicten en het hoflijke happy- ending te creëren, waarvoor ze dan nog een deus-ex-machina in de persoon van een vertegenwoordiger, voorzien van vraagteken, in het leven riepen. Ik heb bij een vorige gelegenheid de inhoud van het stuk al verteld, zodat ik volsta met u mede te delen, dat een rijk geworden bankwer ker de held is van „In een andere wereld", de man zijn centjes bijna kwijtraakt als hij een eigenaar van een porceleinfabriek in zijn pecuniaire moeilijkheden bijspringt, de deftige familie geen greintje dankbaar is, integendeel, de man het leven zo zuur mogelijk maakt tot onze held met een ferme uithaal schoon schip maakt, gelijktijdig de behulpzame hand aan Amor reikend. Nu wil ik niet beweren dat de toneel vereniging D.I.U. deze comedie niet met al haar beste vermogen ten tonele heeft ge bracht. De straffe hand van regisseur Veer- hoff was merkbaar in de spelprestaties, die gegeven de mogelijkheden, er best mochten zijn. Hij haalde uit zijn spelers wat er in zat. De comedie kreeg dan ook een boeiend aanzien. Piet Wouda en Jan Huisman, die voor Ad Antonisse heel verdienstelijk in viel, schiepen rake contrasten met hun stevig doorgetrokken typeringen. Nel Beukman-Blauw leverde haar bijdrage met een rigoureuze „mevrouw" die in Vonny Zwart-van Dam een minder kordate anti pode vond, K. Veenhof maakte van de but ler een uitgemeten figuur. De jongere rol len waren met Rinni Faber en Dick Anto nisse wel het sterkste bezet. Mijn voor naamste aanmerking geldt eigenlijk het tempo. Dat met de rolkennis opvoeren is een zaak, die men niet mag nalaten te be hartigen. Fr. WEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Ariadne, 10 v. Thessaloniki n. Patras. Arkeldijk, 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Abbedijk, 11 v. Rotterdam te New York verw. Arnedijk, 10 v. Corpus Christi n. Brownsville. Albireo, 12 v. Pto Alegre te Buenos Aires verw. Algenib, 11 v. Rotterdam te Recife. Alnati, 10 v. Victoria n. Ilheos. Aagtekerk, pass. 10 Guardafui n. Aden. Arendiskerk, 9 v. Keelung n. Kobe. Aldegonda, 10 te Bangkok. Alwaki, 10 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Adinda, 11 te Saigon verw. Akkrumdijk, 10 nog te Visakhapatnam. Almdijk, 10 v. Rotterdam te Bremen. Amsteldiep, 10 40 m. W.NW. Malta. Almkerk, pas. Hl Cocos eil n. Fremantle. Agamemnon, 15 v. Fort Liiberte te Philadelphia verwacht. Amerskerk, 12 v. Marseille n. Genua. Alkaid, 11 te Las Palmas. Amstelveen, 11 v. Baiboa n. Yokohama. Aagtekerk, 11 v. Colombo te Aden. Annenkerk, 11 v. Colombo n. Pemang. Arendskerk, 10 v. New York n. Trinidad. Alcyone, pass. 11 Ouessant n. Recife. Alhena, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Alikaid, l'l v. Las Palmas n. Antwerpen. Axeldijk, 11 v. Bremen n. Rotterdam. Aagtekerk, 12 v. Aden n.-Suez. Abbekerk, 13 Aden verwacht. Argos, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Alnati, 11 te Ilheos. Bennekom, 11 v. Antwerpen te Amsterdam. Billiton, 11 te Belawan Baarn, 10 350 m. W. Ouessant. Bandjermasin, 10 te Padang. Boissevain, 10 90 m. ZW. Formosa. Bloemfontein, 11 480 m. N.NO. St. Helena. Bonaire, 11 1050 m. W.ZW. Madeira. Barendrecht, 13 v. New York te Curagao verw. Biitar, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Bacchus, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Caltex Delft, 10 v. Rotterdam n. Sidon. Cleodora, 10 te Havana. Cronenburgh, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Caltex Nederland, 10 60 m. ZW. Finisterre. Caltex The Hague, 10 50 m. O. Kp. de Gata. Camphuys, 10 v. Semarang n. Djakarta. Congostroom, 10 nog te Accra. Corilla, 10 150 m. O. Natuna eil. Caltex Leiden, pas. 11 Gibraltar n. Sidon. Cottica, pass. 11 Fayal n. Plymouth. Caltex Utrecht, 112 te Sidon. Gordias, 12 te Amsteidam. Delft, 11 v. San Antonio n. Iquique. Diemerdijk, 10 te Seattle. Duivendijk, pass. 9 baai Magdalena n. Cristobal Duivendrecht, pass. 11 Azoren n. Rotterdam. Blmina, 10 v. Dakar n. Freetown. Esso Den Haag, 10 v. Sidon n. Antwerpen. Eendracht, 10 v. Gibraltar. Erinna, 5 te Partington. Ena, pass. 10 Runsal Jebel n. Ballkpapan. Eemdijk, 11 v. Mobile te New Orleans. Eos, pass. 11 Gibraltar n. Algiers. Friesland (SSM) 10 v. Kopenhagen n. Methil. Farmsum, 10 v. New Orleans n. Shimizu. Fe'ipes, 11 te Port Swettenham. Friesland (KRL), 10 te New Orleans. Gordias, 10 v. Hamburg n. Amsterdam. Groote Kerk, 11 v. Antwerpen te Amsterdam. Gaddla, 9 930 m. NW. Tahiti. Garoet, 10 rede Bahrein. Heelsum, 10 v. Hamburg n. Houston. Hera, 11 v. Amsterdam te Cumana verw. Hector, 10 dwars Oporto n. Amsterdam. Hestia, 12 te Port of Spain. Hathor, 11 te Patras. Heemskerk, pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Hydra, 12 v. Amsterdam n. La Guaira. Indrapoera, 8 v. Semarang n. Rotterdam. Ittersum, 9 700 m. O. ten N. Norfolk. Ivoorkust, 10 nog ten anker Benguela. Java, pass. 10 Guardafui n. Colombo. Joh. v. Oldenfoarnevelt, 11 150 m. O.ZO. Albany. Jagersfontein, 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Karimun, 10 v. Alexandrië n. Genua. Kedoe, 10 v. Belawan n. La Buan. Kertosono, 10 v. Vancouver n. Manilla. Karossa, 10 te Hollandia. Kota Agoeng, 10 250 m. W. Mindkoy. Kieldrecht, 11 te Genua. Kota Inten, pass. 11 Burlings n. Rotterdam. Karimata, pass. 11 Minikoy n. Djibouti. Kota Baroe, 10 v. Djakarta te Belawan. Kota Gede, pass. 11 Guardafui n. Belawan. Kota Inten, 14 v. Alexandrië te Rotterdam verw. Kitra, 11 v. Bombay n. Okha. Loosdrecht, 11 te Antwerpen. Larenberg, pass. 11 Vlissingen n. Hamburg. Leersum, 12 te Mobile verw. Lieve Vrouwekerk, 10 te Genua. Limburg, 10 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Lekkerkerk. pass. 10 Kp. Guardafui n. Karachi. Lindekerk, 11 v. Khorramshar te Basrah. Leopoldskerk. 10 te Koeweit. Langkoeas, 11 v. Port Swettenham n. Penang. Laurensicerk, 11 v. Port Soedan n. Suez. Laertes, pass. 11 Guardafui n. Penang. Lemsterkerk. 11 v. Port Said. n. Antw. Lutterkerk, 11 v. Rotterdam 12 te Le Havre. Lekhaven, 8 v. Montevideo te Buenos Aires. Marisa, 9 100 m. Z. Natuna eil. Maasland, 9 te Montevideo. Macuba, 12 Stanlow verw. Marpessa, 7 v. Miri te Pladju. Meliskerk, 11 te Manilla, Myonia, 10 v. Bergen te Rotterdam. Mentor, 10 v. Beyrouth n. Heraklion. Murena, 11 v. Mena el Ahmadi n. Le Havre. Mariekerk, pass. 11 Kp. Vincent n. Marseille. Merwede, 11 te Antwerpen. Molenkerk, 9 v. d. rede te Bombasa. Mapia, 10 te Djakarta. Maetsuycker, 10 470 m. N.NW. Sharksbaay. Marken, 10 Malta gepass. n. Rotterdam. Malvina, pass. 11 Lands End n. Engeland. Manoeran, 11 v. Amsterdam n. Frederikstad. Mariekerk, pass. 11 Gibraltar n. Marseille. Marpessa, 11 v. Pladju n. Balikpapan. Metuia, pass. 11 Fernando Noronha n. Punta Cardon. Mitra, 12 v. Bombay te Port Okha. Modjokerto, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Nestor, 10 te Niokerle. Nieuw Holland, 10 v. Brisbane n. Makassar. Noordwijk, 10 300 m. ZW. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 11 70 m. ZW. Sable eil. Oranjestad, 12 te La Guaira. Overijsel, 11 te Amurang. Prins Willem IV, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Prins Fred Willem, 9 v. Montreal n. Le Havre. Pend recht, pass. 10 Westpunt Kreta. Perna, 10 in Straat Soenda n. Fremantle. Poseidon, 9 v. Baltimore n. New York. Prins Joh. W. Friso, 10 720 m. O. Belle Isle. Prins Philips Willem, pass. 10 Kp. Rosier n. Cher bourg. Prins Willem v. Oranje, pass. 10 Famepolnt n. Antwerpen. Papend recht, 11 v. Gefle 15 Rotterdam verw. Fhrontis, 10 v. Liverpool n. Antwerpen. Poelau Laut, pass. 11 Guardafui n. Port Soedan. Polydorus, 11 v. Suez n. Aden. Prins Fred. Willem, pass. 14 Antlcosti eil naar Le Havre. Prins Willem III, 11 v. Montreal n. Toronto. Prins Willem V, 11 v. Milwaukee te Chicago. Prins Willem v. Oranje, pass. 11 Kp. Race n. Antwerpen. Polyphemus, pass. Azoren n. Alexandrië. Prins Alexander, 11 v. Rotterdam te Hamburg Prins Maurits, 8 v. Rotterdam te Chicago. Rijnkerk, 9 840 m. z. ten N. Cocos eiland. Rafaela, 6 v. Singapore n. Pladju. Rempang, 8 te San Francisco. Radja, 10 v. Casablanca n. Beyrouth. Rotula, 11 te Miri verwacht. Rondo, 12 v. Genua n. Port Said. Roebiaih, 11 v. Belawan n. Djibouti. Rijndam, 11 v. La Guaira n. St. Thomas. Ridderkerk, pass. 11 Vlissingen n. Amsterdam. Riouw, 10 ten anker rede Singapore. Saroena, 11 te Pladju. Sunetta, verm. 14 v. Hongkong n. Miri Salawati, 10 v. Bahrein n. Aden. Sarpedon, 10 v. New York ten anker te Turks- eiland. Soestdijk, pass. 10 Azoren n. Houston. Schle, 11 v. Lissabon n. Amsterdam. Stentor, 11 v. Rotterdam te Amsterdam. Saparoea 10 440 m. N. Minikoy. Sarangan, 11 te Victorias. Sirrah, 10 360 m. O. Tahiti. Stad Alkmaar, 10 130 m. W. Scllly's. Stad Rotterdam, pass. 10 ten Z. Hebriden n. Newport Mon. Straat Banka, pass. 10 Itaperlnapoint n. Mauritius Sibajak, 11 v. Aden n. Colombo. Slamat, 11 v. Boston n. New York. Stad Breda, 11 v. Kobe n. Canada. Stad Maassluis, 12 v. Vlaardingen. te Narvik verw. Stad Vlaardingen, 12 v. Rotterdam te Kirkenaes Stad Dordrecht, 12 v. Carthagena n. Lissabon. Stad Schiedam, 20 v. La Goulette te IJmuiden verwacht. Sliedrecht, 11 v. Caripito n. Aden. Salatiga, 8 te San Francisco. Samarinda, 7 te Vancouver. Schiedijk, 11-12 v. Belawan n. Colombo. Sommelsdijk, 11 te Djakarta. Teucer, 8 v. Port Swettenham n. Djakarta. Tegelberg, 11 te Buenos Aires. Teiamon, 10 v. La Guaira n. Maracalbo. Tiba, 10 Rio Grande n. Rotterdam. Tjisadane, 10 te Port Elizabeth. Tawali. 10 v Soerabaja n Tjilatjap. Teiresias, 11 te Makassar. Talisse, pass. 10 O porto n. Amsterdam. Tankhaven I, 10 210 m. N. Natuna edl. Tibla, 10 110 m- O. Kp. de Gata. Titus, 10 rede Famagusta. Tjiwangl, 10 v. Djakarta n. Soerabaja. Trajanus, 10 te Santiago de Cuba verw. Themisto, 11 v. Swansea te St. John's. Tomini, pas. 11 Malta n. Port Said. Teucer, 12.v. Singapore n. Djakarta. Thalatta, 12 v. Rotterdam te Port Said. Tjitjalengka, 8 v. Yokohama n. Hongkong. Trajanus, 11 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Utrecht. 11 v. Genua n. Marseille. Van Riemsdijk, 10 v. Soerabaja te Makassar. Van Linschoten, 10 v. Dakar n. Antwerpen. Van Spilbergen, pass. 10 Las Palmas n. Dakar Veendam, 11 v. Rotterdam te New York. Van Heutsz, 10 dwars Horseburgh n. Belawan. Willem Ruys, 11 v. Singapore te Priok. Willemstad, 11 v. Madeira n. Plymouth. Wonogiri, 11 te Antwerpen. Westerdam, 10 te New York. Wieldrecht. 10 45 m. Kp. de Gata. Willem Barendsz, 10 1020 m. NO. Sombrero. Woensdrecht, 10 200 m. N. Port Soedan. Waal, 11 v. Amsterdam te Hamburg. Waterland, pass. 11 Finisterre 14 A'dam verw. Westland, .12 v. Bahia te Ilheos. Waterman, pass. 11 Belle Isle n. Amsterdam. IJsel. pasS. U Kp. Bon n. Hamburg. Zeeland (KRL), pass. 10 Kp. St. Vinvent naar Marseille. Zeeland (SSM), 10 v. Blyth n. Kiel. Zuiderkruis. 11 110 m. ZW. Kp. Frio. Zonnewijk, 11 v. Kaapstad n. Lorenzo Marqpez KLEINE VAART Admiraal Courbet, 11 te Hernosand. Admiraal De Ruyter, 11 v. Gefle te Zaandam. Admiraal Nelson. 11 v. Hemosand 12 Kiel verw. Ariel, pass. 11 Vlissingen n. Huil. Arnoudspolder, 13 v. Lissabon te Rotterdam verwacht. Audacia, vertr. 11 v. Requejada n. Calais. Actinia, 10 v. Rotterdam n. Blyth. Algahve, verm. 11 v. Manchester n. Lelxoes. Batavier III, 10 v. Casablanca te Duinkerken. Bernisse, 12 v. d. Tyne te Leizoes verw. Bornrif, 11 v. otterbacken te R'dam. Bree Helle, 11 v. Rotterdam te Londen. Bab-T, 8 te Dordrecht v. Skelleftea. Bill, verm. 11 v. Bremen n. Kingslynn. Birmingham, 10 v. Harlingen n. Goole. Cateli, pass. 10 Vlissingen n. Gent. Caland, pass. 10 Vlissingen n. Terneuzen. Confiance, 11 v. Nakskov te Antwerpen. Coolsingel, 10 v. Ballina n. Cardiff. Citadel, 10 v. Skuru n. Kotka. Coolhaven, pass. Finisterre n. Tunis. Claes Compaen. 10 v. Goole n. Hamburg. Confiance, 11 v. Makskov te Antwerpen. Continental, 10 v. Jersey n. Amsterdam. Daviena Goekoop, 10 v. Klnigslynn n. Hull. Driebergen, vertr. 11 van Genua naar Civita Vecchia. Daje Bohmer, 10 v. Dakar te Bayonne. Doklaan, 10 v. Holmsund n. Pateniemi. Deo Duce, pas. 10 Kiel n. Sonderborg. Dollard, 10 te Varberg. Evertsen, 10 v. Gent te Malmö. Elsenburgh, pass. 11 Dungeness n. Casablanca. Follonica, vertr. 11 v. Norresundby n. Rudkoping Erebus, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Ferocia, 10 v. Southampton n. Glasgow. Fiducia. pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Frejo, 10 v. Quimper te Fowey. Gaasterland, 11 v. Grangemouth te R'dam verw. Geert Bodewes, 10 Vlissingen n. Terneuzen. Glory pass. 10 Vlissingen n. Hamburg. Gerrie, verm. 12 v. Ellesmereport n. Swansea. Heemskerk, 10 v. Gefle n. Bridgeport. Hebe Nobel, 10 v. Favershamn n. Londen. Hofiaan, 10 v. Bastla te Grangemouth. Hartel, verm. 12 v. Antwerpen n. Strood. Hast I, 10 v. Londen n. Bremen. Hast III, 11 v. Koping n. Rotterdam. Hast V, 10 v. Newhaven n. Guern^y. Henrlëtte, pass. 10 Vlissingen n. d. Theems. Hondsrug, 100 v. Surte n. Fur. Haskerland, 10 v. Goole n. Rotterdam. Henriea b, pass. 10 Gothenburg n. Karlstad. Joost, 8 te Gruvon n. Sarpsborg. Jc-ma, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Java, 10 v. Sligo n. Antwerpen. Jonex I, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Josef Swenden, pass. Lizard head n. Preston. Jo, 10 v. Kasko n. Kampen. Joma, 11 te Antwerpen. Kenitra, 10 v. Casablanca te Nantes. Koningshaven 10 v. Malaga n. Rotterdam. Kemphaan, vertr. 11 v. Aarhus n. Warnemuende Kortenaer, 10 v. Kopenhagen n. Sundsvall. Leemans, 10 v. Ribadasella. Leendert b, 15 v. Genua te Tuapse verw. Lydia, vertr. 11 v. Rotterdam n. Rostock. Larix, 8 te Hudiksvall. Leuvehaven, verm. 13 v. Gothenburg n. R'dain Matthew, 11 v. Jersey n. Isle of Grain. Menkar, n. 10 v. Marseille te Casablanca. Mies, 10 v. Norkoping te Zaandam. Mirach, 10 v. Bordeaux n. Fedala. Mirfak, 10 v. Casablanca te Port Lyautey. Maine, 10 v. Kingslynn n. Rotterdam. Marcella, 11 v. Gothenburg n. Siglufjord. Michel Swenden, 10 v. Grangemouth te Methil Myfem, 10 v. Parijs n. Rouaan. Mypuck, 11 v. Liverpool te Cardiff. Mirzam, 10 v. Casablanca te Rouaan. Monica, 10 Gothenburg gepass. n. R'dam. Mulan, pass. 10 Vlissingen n. South End. Nato, pass. 11 Vlissingen n. d. Tees. Nassauhaven, 10 v. Antw. te Gothenburg. Nieuwehaven, verm. 14 v. Kopenhagen n. R'dam Noorderlicht, 10 v. Lulea te Yxpila. Nieuwland, 10 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, 11 v. Wear te Amsterdam. Nyenburgh, 10 v. Rotterdam te Stockholm. Quo Vadds, 10 v. Vlissingen n. Zee. Oleum, 10 v. Goole te Middlesboro. Peter, 10 v. Nantes n. Requejada. Pavo, 10 v. Zaandam n. Amsterdam. Prinsengracht, 10 te Amsterdam. Ponto, 9 te Stugsund. Pamir, 11 v. Rouaan te Vlissingen. Prinses Margriet, pass. 10 Lands End n. Wicklow Prior, 10 v. Southampton n. Dublin. Ponza, 10 te Gefle. Poortvliet, 11 v. Loctydy te Casablanca verw. Rose Marie, 10 v. BrunsbUttel n. Rotterdam. Rijnhaven, vertr. U v. Liverpool. Rapid, 11 v. Oskarshamn te Antwerpen. Rapid, pass. 10 Vlissingen n. Zeebrugge. Ruby, 10 v. Rouaan te Londen. Rema, 10 v. Esbjerg n. Bristol. Sirius, 10 v. Londen n. Duinkerken. Strijpe, 11 v. Lissabon te Casablanca verw. Spes, vertr. 11 v. Sarpsborg n. Dordrecht. Spurt, 10 v. Vigo n. Vlaardingen. Taormina, 10 v. Antwerpen te Helsingor. Ton, verm. 11 v. Wicklow n. Swansea. Trompenburgh, pass. 10 Brunsbiittel n. A'dam Teun, 10 v. Duinkerken n. Silloth. Timor 10 nog te Hull. Toos, 10 te Ribadasella. Tyro, pass. 10 Lizard n. Rotterdam. Union, pass. 10 Vlissingen n. Gent. Vrede, 10 v. Halden n. Gent. Vivo, pass. 10 Vlissingen n. Brussel. Vrouwepolder, 13 v. Rotterdam te Oporto verw. Veeneniburgh, 11 v. Middlesbro n. Rotterdam. Wilpo, 5 te Al'holmen. Walcheren, pas., 10 Vlissingen n. Zee. Westpolder. 11 v. Rouaan te Duinkerken. Zwartewater, 10 te Amsterdam. 1 Laat U inschrijven bij: Boekenrodestraat 2, Haarlem Prijs 4.75 per uur. Gediplom. Instructrice. van leuke geschenken vindt U in de UW ADRES voor antiek, curiosa, koperwerk, enz. RIVIERVISMARKT 5 bij de Grote Kerk Tel. 14911 GR. HOUTSTR. 170 Tel. 10140 Prima Lappen f 1.25 p. pond. TEYLERPLEIN AMSTERDAM—HAARLEM of randgemeenten. Aangeb. Huis m. bel-étage Joh. Ver- hulststraat bij Concertge bouw bev. 4 gr. en 1 kl. kamer, badk., keuken, 2 w.c.'s en grote kelderruimte. Huurpr. f 85 p. m. Gevr. huis in huurprijs f 60 a f 100. Inl. makelaar J. H. Stoel, Bloe mendaal, tel. 22089. compleet 9.50 Grote keuze rijwiellam pen o.a. Philips, V. T., Bosch, Melas, enz. enz. Sportstuur compl. 4.25 Kettingkasten compl. 2.85 Jasbeschermers prima doek 1.75 Waterdichte Regen broeken v.a. 4.98 Voor Rijwielbanden naar Alléén SCHAGCHELSTRAAT 7 Tel. 12430 want wij blijven garanderen dat U voor Uw geld goede kwaliteiten ontvangt tegen prijzen die U meevallen. FLANELLEN LAKENS, anti-Rheuma 2-persoons 7.95 1-persoons 5.45 Grote keuze RHEUMANELL A-WINTERLAKEN S reeds vanaf 9.45 V> wol - mooie kwaliteit14.95 PRACHTIGE FANTASIE DEKEN 2-p^Is»0ns l-persoons 29.75 25.75 EXTRA ZWARE DEKEN, 100 wol 2-persoons 1-persoons 56.50 44.50 KINDERDEKENS WIEG LEDIKANT 6.45 10.95 MOLTON DEKENS 110 x 160 125 x 180 140 x 180 3.25 4.25 5.25 EXTRA AANBIEDING LAKENS 2-persoons 1-persoons Gezoomd 6.49 4.95 Fraai gebord. 8.75 6.85 SLOPEN Reclameprijs 1.39 Extra solide 1.95 Fraai geborduurd 2.65 flB GEN. CRONJéSTR. 62—64 hoek K,°osterstraat W HAARLEM - TEL. 11748

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12