De Gaulle en zijn aanhangers ageren tegen EYG en Bermuda Truman zal geen gehoor geven aan dagvaarding Engeland is bereid tot nauwere binding met EDG Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Truman Sleepboot „Nestor" wacht op beter weer „Frankrijk is nog steeds bondgenoot van de Sovjet-Unie; EVG is wangedrocht" Commissie stelt ondervraging voor onbepaalde tijd uit Demonstraties ten gunste van Mossadeq Het woord is aan Minister Van Zeeland: Saarbespreking leverde nog geen succes op Darul Islam overviel dorp in Bandungse; 27 doden Laniel waarschuwt Indo-China Socialisten uit Berlijnse regering Weerrapport 6Se JAARGANG No 108 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 13 NOVEMBER 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 261 Uitgave Grafische Bedrijven Darmiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE AMERIKAANSE oud-president Harry Truman heeft aan de commissie voor on Amerikaanse activiteiten uit het Huis van Afgevaardigden doen weten dat hij weigert zich door haar te laten verhoren, niet om dat hij daar persoonlijk bezwaar tegen heeft maar omdat hij moet handelen in overeenstemming met de bepalingen van de grondwet. En vlak tevoren had Velde, de voorzitter van de commissie, juist be kend gemaakt dat het verhoor van Truman voor onbepaalde tijd werd uitgesteld. Toen Truman's mededeling daarop volgde heeft Velde gezegd dat hij met deze weigering geenszins kon instemmen. Intussen is het duidelijk genoeg dat de ex-president uit persoonlijke motieven wel had willen ver schijnen. Aan moed heeft het hem nooit ontbroken en hij zou de afgevaardigden ongetwijfeld klare taal hebben doen horen. Waarom de commissie het verhoor, eerst voor vandaag vastgesteld, voor onbepaalde tijd wilde uitstellen is minder duidelijk. Men moet wel erkennen dat zij er met haar dagvaarding al in geslaagd is, voor het be grip van een aantal simpele luyden een verdenking op Truman te werpen. Het is niet zo mooi, om het sober te zeggen. Dit geval zal de bij een aantal Ameri kanen reeds bestaande beduchtheid om over zaken, die ook maar in enig verband met het communisme staan, een mening te uiten, doen toenemen. Als zelfs een oud president van de Verenigde Staten niet vrij is van verdachtmaking in het open baar zullen zij denken moet ik zeker oppassen. En deze geestesgesteldheid is een lelijk ding. In zulk een sfeer wordt inder daad de vrijheid van meningsuiting be perkt. Onze correspondent in Washington heeft er enige tijd geleden nog een tref fend voorbeeld van gegeven: een student had hem verteld dat hij een studie over Karl Marx had willen ondernemen, maar bij nadere overweging maar van dit onder werp had afgezien, omdat die keuze hem wel eens in zijn verdere loopbaan zou kun nen schaden. Dus: ook een wetenschappe lijke, objectieve studie over deze onbe twistbaar-belangrijke figuur dhrfde hij niet aan. In een rede voor het American Jewish Congress heeft Truman zelf tegen de ern stige gevolgen van de vrees voor het com munisme gewaarschuwd: „Zij wordt door sommigen uitgespeeld op een manier, die een hysterische angst in dit land veroor zaakt. De mensen houden zich stil uit vrees, te worden beschuldigd van sympathie met het communisme. Als mensen er bang voor worden hun mening te uiten, of onschuldi- gen te verdedigen, of nieuwe denkbeelden te onderzoeken, verkeert de vrijheid in ernstig gevaar." De pas afgelegde verklaring van presi dent Eisenhower, waarin hij zich persoon lijk tegen de dagvaarding van Truman uitsprak, leidde feitelijk tot dezelfde con clusie: „Ik ben het eens met degenen die zeggen dat de Verenigde Staten op hun hoede moeten zijn tegen krachten, die het land willen ondermijnen, maar zij zouden niet tezelfdertijd moeten vernietigen wat zij trachten te verdedigen." Het moet de Europeaan wel verwonderen dat Eisen hower's gezag als president niettemin de uitzending van die dagvaarding niet heeft kunnen verhoeden; het waren tenslotte zijn republikeinse partijgenoten die het deden en zij moeten zeer wel geweten heb ben dat zulk optreden niet zijn instemming zou hebben. Maar zij hebben zich er niet aan gestoord. Voor het American Jewish Congress heeft Truman, behalve over zwijgen-uit- vrees, gesproken over mensen die bang zouden zijn om onschuldigen te verdedigen of nieuwe denkbeelden te onderzoeken. Dit vestigt er opnieuw de aandacht op dat angst-voor-verdachtmaking zich geenszins beperkt tot lieden in bescheiden functies, maar zich onvermijdelijk heeft moeten uitbreiden tot bekleders van verantwoor delijke posities, die dan ook wel extra- kwetsbaar zijn omdat zij gevaar lopen hun carrière te verspelen. En wij moeten ons wel afvragen in Europa of dit gevolg van „MacCarthyism", van de heksenjacht of spokenjacht of hoe men het noemen wil. het Amerikaanse beleid niet beïnvloedt. Hetgeen, naast de erkenning dat de vrije meningsuiting erdoor geremd en dus de democratie er direct door geschaad wordt, een beklemmende gedachte is ten aanzien van het land dat door zijn macht en wel vaart ertoe geroepen is, de leiderstaak ten aanzien van het Westen te vervullen. Deze vertoning met Truman's dagvaarding heeft zeker de twijfel en bezorgdheid bij Ame- rika's bondgenoten opnieuw doen toene men. R. P. BANDUNG (AFP). Een bende van de Darul Islam, bestaande uit 100 man, heeft Donderdag het dorp Tjipedang, dat honderd kilometer ten Oosten van Ban dung ligt, aangevallen. De bende bracht 27 personen om het leven en stak 51 huizen in brand. Wegens de nog steeds slechte weersom standigheden heeft de sleepboot „Nestor" van bureau Wijsmuller, die zoals gemeld Woensdagavond uit IJmuiden naar Den Helder vertrok, nog geen verbinding kun nen maken met de gestrande en door de bemanning verlaten Belgische kotter O 265 „Victor Roger", die met zware slagzij op een zandbank ten Zuidwesten van de Ra zende Bol ligt. Met het oog op de toestand van de ma chinist H. Bijen, die een ernstige ontste king aan de linkerarm had opgelopen, was de kotter Woensdagmorgen naar Den Hel der opgestoomd met de bedoeling de pa tiënt naar het ziekenhuis te laten vervoe ren en daarna met de O 265 weer naar de visgronden te vertrekken. Na de zieke op varende aan wal te hebben gezet, verliet de Belg 's avondis om 8 uur de Helderse haven. Tegen 9 uur liep het scheepje vast op de grond en moesten de vier opvaren den door de reddingsboot „Prins Hendrik" van boord worden gehaald. De bemanning verblijft thans te Den Helder en twijfelt aan de mogelijkheid tot berging van hun kotter. (Van onze correspondent in Parijs) Terwijl De Gaulle op een persconferentie een felle aanval op de E.V.G. deed en een actie tegen het Europese leger aankondigde, heeft de fractieleider van de U.R.A.S. (zoals tegenwoordig de vroegere R.P.F.-vertegenwoordiging van generaal De Gaulle in de Franse Kamer heet) Chaban-Delmas, er gistermorgen bij de regering op aan gedrongen om alsnog te weigeren aan de Bermuda-conferentie deel te nemen. De Gaullisten wezen er op dat Frankrijk tot de presidentsverkiezingen van volgende maand diplomatiek gesproken buiten spel staat, en ze achten het daarom zinloos aan een conferentie tussen regeringsleiders der Westelijke grote drie vrijwillig deel te nemen. Chaban-Delmas herinnerde er voorts aan dat vorig jaar, tengevolge van de cam pagne voor het Amerikaanse president schap, de gehele internationale ontwikke ling gedurende maanden was geblokkeerd en hij meent dat Frankrijk het recht heeft zich op dat voorbeeld te beroepen. Ondanks het gewicht, waarmede de Gaullisten op de regering drukken, is het niet waarschijnlijk dat Bidault en Laniel zich bereid zullen tonen op hun aanvan kelijke aanvaarding van de Bermuda-con ferentie terug te komen. PARIJS (Reuter). Generaal Charles de Gaulle heeft Donderdag op een pers conferentie het Europese legerverdrag een wangedrocht genoemd. Hij zeidc er ver baasd over te zijn, dat Engeland Frankrijk aanspoort zich bij de organisatie aan te sluiten en zijn souvereiniteit te laten varen, terwijl Engeland zelf niet het minste plan heeft hetzelfde te doen. Hij zeide, dat Duitsland herbewapend moet worden „on der de juiste voorwaarden". Een dezer voorwaarden is volgens De Gaulle de vor ming van een grote confederatie van Euro pese staten, Engeland daarbij inbegrepen, zonder dat een der staten zijn nationale onafhankelijkheid verliest. De Gaulle, die de leider is van de vroe gere R.P.F., thans U.R.A.S. geheten, ver klaarde: „De eerste plicht van de Weste lijke wereld is te onderzoeken of een rege ling met de Sovjet-wereld mogelijk is." Frankrijk in het bijzonder komt, naar hij meende, in aanmerking om die mogelijk heid te onderzoeken door middel van diplo matieke kanalen met de Russen en hun satellieten. „Frankrijk is de bondgenoot van de Sovjet-Unie," vervolgde hij. „Geen van beide partijen heeft het verdrag, dat hen verbindt in geval van een nieuwe Duit se aggressie, verbroken. Het Franse leger is het enige leger, dat op het ogenblik het communisme actief bestrijdt. Om deze re denen zou Frankrijk de aangewezen natie zijn om het initiatief te nemen." Hij had scherpe critiek op de strategi sche plannen van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie die, naar hij zei, door Amerika wordt gedomineerd en herzien moet worden. De Gaulle verklaarde tenslotte, dat hij geen candidaat zal zijn bij de presidents verkiezingen, die de volgende maand wor den gehouden. Geen uitstel Nadat de fractie-voorzitters van de Franse Nationale Vergadering Donderdag besloten hadden het debat over de Euro pese gemeenschap uit te stellen tot 27 No vember, heeft de Nationale Vergadering dit voorstel met 492 tegen 122 stemmen verworpen. De stemming volgde op het verzoek van een vertegenwoordiger van de regering de oorspronkelijk vastgestelde datum 17 November aan te houden. Tegen de E.V.G. De Franse oud-premier Edouard Dala- dier heeft Donderdag op een bijeenkomst tegen het Europese leger te Parijs ver klaard, dat, naar hij vermoedt, de Ameri kaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Acheson het denkbeeld van de Duit se herbewapening aan de geallieerden had opgedrongen wegens de tegenslagen in Korea. Overal in het land dienen vergade ringen tegen het Europese leger belegd te worden, aldus Daladier. De radicaal Edouard Herriot zond een adhaesiebetui- ging aan de vergadering, die door ongeveer duizend socialisten, radicalen, conservatie ven, dissidente Gaullisten en Gaullisten werd bijgewoond. Frankrijk heeft, aldus Herriot, nog nooit voor zo'n belangrijke beslissing gestaan als nu. Op een andere bijeenkomst zeide de so cialistische leider Guy Mollet, dat de meer derheid van de socialistische partij het plan voor een Europees leger niet voldoen de supra-nationaal vindt. „Wij wensen niet een verdrag, dat de verholen terugkeer van de Duitse „Wehrmacht" toelaat", aldus Mollet. Als de socialisten de E.V.G. zullen steunen moet aan de volgende voorwaar den voldaan zijn, aldus Mollet: Waarbor gen van de Verenigde Staten, Britse mede werking en een supra-nationaal politiek gezagsorgaan. WASHINGTON (A.F.P./Reuter) Ex- president Truman heeft Donderdag gewei gerd gehoor te geven aan de dagvaarding door de commissie tegen on-Amerikaansc activiteit van het Huis van Afgevaardigden voor ondervraging in de zaak-White. Truman schreef aan de voorzitter der commissie, Velde: „Ondanks een persoon lijke bereidheid om met uw commissie samen te werken voel ik mij door mijn plicht jegens het volk van de V.S. gedwon gen niet op uw dagvaarding in te gaan. „Ik handel aldus in overeenstemming met de bepalingen van de Grondwet der V.S. Er is een lange rij precedenten, beginnend bij George Washington zelf in 1796", aldus Truman. De voorzitter van de commissie voor on Amerikaanse activiteit van het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden, Velde, heeft de ondervraging van ex-president Truman in de zaak-White, die op Vrijdag was ge steld, voor onbepaalde tijd verdaagd. Velde verklaarde echter, dat hij de zaak niet laat schieten. Hij zal eerst een be stuursvergadering van de commissie bij eenroepen. Tevoren had Velde een dag vaarding voor generaal-majoor Vaughan, voormalig adjudant van Truman, voor on bepaalde tijd uitgesteld. De vroegere militaire adjudant van Tru man, generaal Harry Vaughan, heeft de subcommissie voor binnenlandse veiligheid uit de Senaat Donderdag medegedeeld, dat hij zich niet herinnerde enig rapport over Harry Dexter White van het federale recherchebureau F.B.I. ontvangen te heb ben. Maar, zeide hij, als de minister van Justitie beweerde dat hem zulke rapporten zijn opgezonden „wil ik het geen ogenblik in twijfel trekken." Vaughan zei, dat hij zich geen rapport over White herinnerde, maar dat, als het rapporten voor de president betrof, het niet TEHERAN, (Reuter) Perzische troe pen hebben te Teheran op demonstranten geschoten, die betoogden ten gunste van ex-premier Mossadeq tegen wie gisteren de doodstraf is geëist. Twee demonstran ten zijn hierbij, blijkens een mededeling van militaire zijde, om het leven gekomen. Een aantal personen is gearresteerd. Militairen en politie beletten in stro mende regen communisten en aanhangers van Mossadeq de aangekondigde algemene staking ten uitvoer te leggen. Wel werden honderden winkels, bezit van aanhangers van de voormalige premier, gesloten. De openbare aanklager verwierp giste ren Mossadeqs argumenten, dat de be voegdheden van de Sjah van louter pro- tocolaire aard zouden zijn. Hij wees er op dat de voormalige premier gepoogd had een door acht afgevaardigden opgesteld rapport, dat neerkwam op beperking dei- bevoegdheden van de Sjah, door de volks vertegenwoordiging te doen aannemen. „Mossadeq beschikte in Augustus over alle macht en hij misbruikte deze. Zelfs wanneer de volksvertegenwoordiging nor maal had gewerkt, zou Mossadeq toch zijn wil hebben doorgedreven. Hij was vast besloten zijn oogmerken te verwezenlijken, hetzij als opvolger van de Sjah, hetzij als de eerste Perzische president". Mossadeq zei: „Ik zal niet in hoger be roep gaan en gratie zal ik niet aanvaarden. Laat mij naar de gevangenis overbrengen, opdat ik daar kan sterven. Ik ben een Pers, die zijn gehele leven tegen het kolonialisme heeft gestreden. Ik heb ons land zijn ge zag in het buitenland hergeven. De laatste DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Josh Billings: Ik geloof in alle oprechtheid dat het heter is niets te weten dan ie weten wat niet zo is. woorden die ik, aan het einde van mijn leven, uitspreek zijn: „Ik heb er nimmer naar gestreefd Sjah of president van Per- zië te worden", aldus Mossadeq. PARIJS (Reuter). De Franse premier, Joseph Laniel, heeft Donderdag de raad van de republiek meegedeeld, dat indien Vietnam, Cambodja en Laos de oorlog in Indo-China niet voortzetten, „Frankrijk zich ontslagen zal achten van zijn verplich tingen en genoodzaakt zal zijn, zijn beleid te wijzigen". Hij zeide, dat de oorlog een zaak is, die meer deze drie staten dan Frankrijk aan gaat. Laniel was teleurgesteld, dat noch de Vietminhleider Ho Tsji Minh, noch de re gering van communistisch-China hadden geantwoord op zijn vredesoproep van 27 October in de Nationale Vergadering. Hij legde er de nadruk op, dat Frankrijk Indo-China „de glorie van ons koloniale rijk en van drie generaties Fransen, die het beste wat in hen was er hebben achter ge laten" niet in de steek zal laten. „Indo-China is de voorpost van het Franse humanisme in Azië", zeide hij. „Wij zijn beschuldigd van kolonialisme, wij be hoeven ons niet te verontschuldigen." op zijn weg lag handelend op te treden. Hij was alleen de persoon geweest die ze bij de pi-esident in moest dienen. De voorzitter van de commissie, Senator Jenner, zei dat hij geen reden zag Truman als getuige op te roepen. De commissie heeft wel het telegrafisch antwoord van Trumans voormalige minister van Buiten landse Zaken, James Byrnes, op vragen van de commissie Donderdag bekendgemaakt. Byrnes verklaarde, dat hij een F.B.I.-rap port over White ontvangen had in het be gin van 1946 en dat hij er met Truman over j gesproken had. Hij was er van overtuigd, dat Truman de bevestiging van White's be noeming bij het Internationale Monetaire Fonds zou hebben tegengehouden, als de Senaat de benoeming niet reeds had goed gekeurd. Aan het einde van de vergadering van de commissie, zeide de republikeinse Senator Hendrickson, dat hij hoopte, dat de sub commissie enige aandacht zou schenken aan de mogelijkheid. Truman uit te nodigen om getuigenis af te leggen. De commissie van onderzoek inzake on Amerikaanse activiteit heeft met algemene stemmen besloten, de minister van Justitie, Brownell, uit te nodigen om een getuigenis in de zaak-White af te leggen. Brownell heeft hierin toegestemd. Gistenniddag herdacht Oude Tonge zijn doden. Van heinde en verre waren bloed verwanten en vrienden van de bij de watersnood omgekomenen naar het plaatsje getrokken om deel te nemen aan de bijeenkomsten in de kerk en op de begraaf plaats. De stille stoet op weg naar hel massagraf trekt over de smalle Molendijk. (Van onze correspondent in Brussel) De heer Van Zeeland, minister van Bui tenlandse Zaken, heeft gisteren in de Bel gische Tweede Kamer een uitvoerige rede gehouden over het EDG-verdrag. Hij gaf een zeer gedetailleerde verklaring van de ontwikkeling van het verdrag en kondig de aan, dat het desbetreffende comité van de ministeriële EBG-conferentie momen teel met de Engelse regering onderhandelt over een nieuwe conventie, die de samen werking van Engeland met de EDG nog steviger zal maken. Een Engelse minister zal de vergaderingen van de EDG-raad bij wonen, wanneer belangrijke beslissingen getroffen moeten worden, en I.ngeland zal verder een permanente vertegenwoordiger hebben in het commissariaat der EDG, dat zoals men weet, de „hoge autoriteit" van de EDG is. Een indrukwekkend beeld biedt deze niichlblyjke opname van de boeg van de Queen Mary", welke Oceaanreus thans in het droogdok te Southampton onder handen ivordt genomen. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse Hoge-Ccmmissaris in Bonn, Francois Poncet, is gisteren in Parijs ge- arriveeerd om de regering verslag uit te brengen van de besprekingen, die hij met de West-Duitse Bondskanselier heeft ge voerd ter inleiding van een overleg-Ade- nauer-BidauIt over de Saar-kwestie. Er is nog niets bereikt. Dat overleg zal op 26 November in Den Haag geopend moeten worden, indien de conferentie der zes dan inderdaad gehou den wordt, doch tot dusverre schijnen de perspectieven nog weinig bemoeidigend te zijn. In tegenstelling met de aanvankelijke hoop moet Adenauer niet de minste tege moetkomendheid hebben getoond, terwijl ook de Franse houding even onwrikbaar is gebleven. Men schrijft Frangois Poncet, die een van Fr ankrijks bekwaamste diplomaten is, nu het voornemen toe Bidault om nieuwe instructies te vragen voor de besprekingen, die volgende week te Bonn met Adenauer zullen worden voortgezet. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat Bidault bereid zal zijn een nieuwe gedrags lijn te overwegen, zolang het parlement zich niet eerst zelf over de Europa-politiek, waarvan de Saar-kwestie tenslotte een dei- voornaamste scharnieren vormt, zal heb ben uitgesproken. Wat de „politieke gemeenschap" be treft, zeide Van Zeeland dat het reeds vast staat dat Europa een parlement met twee kamers zal hebben, een eigen uitvoerende macht en een gerechtshof. Een der kamers zal rechtstreeks worden verkozen, de an dere zal een staten-kamer zijn. Van Zeeland verdedigde het Nederlandse standpunt dat de economische integratie van beslissende betekenis moet worden ge acht. De Belgische minister hechtte een groot belang aan de aanstaande conferen tie van de 6 ministers, die op 26 Novem ber in Den Haag begint. In verband met eventuele onderhande lingen met de Russen zeide Van Zeeland dat het misschien opportuun is van me thode te veranderen. Het moet mogelijk zijn de Russen garanties te geven, die hun het bewijs leveren van onze vredes-wil. Men heeft reeds te veel tijd verloren in onderhandelingen over procedure-kwes ties. Het is mij om het even hoe het ge sprek tot stand komt. zei Van Zeeland. Hoofdzaak is dat men concrete onderhan delingen begint om zodoende een compro mis te realiseren. Generaal De Greef, de Belgische mi nister van Defensie, legde de, reeds ver wachte, verklaring af over de integratie van de EDG-strijdkrachten. Hij zeide dat het zeer waarschijnlijk is dat Duitse dien sten en eenheden op Belgisch grondgebied zullen worden geïnstalleerd. Indien wij het gevaar van een nieuw Duits militarisme willen vermijden, aldus deze minister, dan dienen wij de consequenties te aanvaarden van een verspreiding van het Duitse con tingent over de geïntegreerde eenheden van de NAVO op het grondgebied der EDG-landen. Het parlement zal niet meer volledig souverein kunnen beslissen over het bud get van de Defensie, aldus zeide de gene raal. De interne structuur en de verdeling der militaire uitgaven zijn aan de raad van ministers voorbehouden zaken, die over het budget met een meerderheid van tweeder den beslist. De nationale parlementen zul len het globale bedrag van het budget kun nen accepteren of verwerpen. De militaire dienstplicht zal voor ieder der zes landen dezelfde zijn, met een mi nimum van 18 maanden. Het EDG-ver drag, aldus besloot de generaal, is een compromis. Maar men mag zeggen dat het parlement onder diverse vormen voldoen de controle over het verdrag zal hebben. BERLIJN, (AFP) De West-Berlijnse sociaal-democratische parlementsfractie heeft met meerderheid van stemmen be sloten zich terug te trekken uit de rege ringscoalitie met de christen-democraten en vrije democraten. De fractie was van oordeel, dat de twee partijen niet voldoende rekening hebben gehouden met de eisen van de sociaal-de mocratische partij. Het parlement van West-Berlijn heeft daarop een regering gekozen, uitsluitend bestaande uit Christen-democraten en vrije democraten. Daardoor is een einde gemaakt aan de coalitie van deze beide partijen met de sociaal-democraten, die sinds 1946 West-Berlijn geregeerd heeft. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Wenen Rome BH >5 .-e ■c-w -O'S -S2 ZW 4 NNO 1 WZW 2 ZW 12 WZW 8 WZW 14 onbewolkt onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. WZW 10 geheel bew. ZZO 3 nevel ZZO 3 onbewolkt NNW 6 geheel bew WZW 4 geheel bew. ZW 6 zwaar bew. ZZW 8 mist W 2 geheel bew. ZW 2 mist W 1 mist NO 3 S 1 -2 0 10 12 12 8 5 3 8 7 9 5 -2 1 -1 4 zS 7 0 2 9 6 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 Neerslag laatste 24 uur. MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend droog weer met verander lijke bewolking en vannacht voorna melijk in het Noorden van het land hier en daar mist. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Zuid- West. Weinig verandering in tempera tuur. maar vannacht in het Noorden iets kouder. 14 November Zon op 7.58 uur, onder 16.51 uur. Maan op 13.50 uur. onder (Eerste kwartier) Hoog en laag wafer in IJmuiden Zaterdag 14 November Hoog water: 8.36 en 21.07 uur. Laag water: 3.54 en 16.23 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1