Correspondente STENO-TYPISTE (Nederlands Geroutineerde Correspondente vrouwelijke kantoorbediende FLINKE BEDIENDE (18-25 jaar) Denkt nu al om de waterleiding! Kort en bondig NET MEISJE GEVRAAGD Portret van Else Mauhs in Stadsschouwburg Henk Bijvanck gaf piano-recital Plant nu bloembollen! Admrn. Kracht (vr.) JUFFROUW MEISJE Piano gevraagd Aankomende verkoopster NETTE MEISJES Al geslaagd met 'n prettige baan jonge assistenten b i N S D A G 2 4 NOVEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 8 Het wordt kouder Onderscheiding voor Arend Koole Jeugd bespreekt herziening van het UNO-Handvest De „Utrecht" na vijt jaar weer in de thuishaven In Amsterdam worden 4000 telefoonnummers veranderd „Amiva" zal werk van minder validen verkopen Vijftig arbeiders bij tapijtfabriek ontslagen Toren van de Bakenesserkerk Scheepvaart JA Het is nog niet te laat Totaal 125 stuks voor slechts 5.95 A. TABERNAL ZOON VR. KANTOORBEDIENDE prima groentewijk WINKELMEISJE WINKELMEISJE beschaafde STENO-TYPISTE Flinke zelfstandige hulp gevraagd gevraagd Controleur uitvoering ziektewet ACTIEF VERTEGENWOORDIGER Bouwkundig tekenaar Bouwkundig opzichter-tekenaar De directeur van het Gemeentelijk Water bedrijf Haarlem maakt alle gebruikers er op attent, dat zij verplicht zijn te zorgen voor het vorst-vr ij houden van de water meter en de binnenleiding. Schade toegebracht aan de watermeter door vorst of anderszins is voor rekening van de gebruiker. Water, verloren gegaan uit door vorst veroorzaakte lekken of door een aftap kraantje dat open is blijven staan, moet worden betaald. De meterputten dienen te worden afge dekt door een houten bovendeksel, dat de put goed afsluit tegen de wind. In een meterput buitenshuis moet boven dien op halve hoogte een houten tussen- deksel, voorzien van een handvat,-worden aangebracht zodat tussen dit deksel en de watermeter een isolerende luchtlaag wordt gevormd. Het tussendeksel kan het vol gend jaar wederom dienst doen nadat men dit in het voorjaar uit de meterput heeft verwijder-1 -n opgeborgen. Het afc! :':cn van de watermeter door middel van kranten, stro en dergelijke is verboden. Watermeters, welke binnenshuis onder de vloer zijn geplaatst moeten zijn voor zien van een overal goed sluitende omtim- mering, ter bescherming tegen vorst. Men overtuige zich nu reeds of de hoofd kraan bij de watermeter wel goed afsluit en indien dit niet het geval is. geeft daar van dan onmiddellijk kennis aan het Waterbedrijf, Kampersingel nr 4, telefoon 15257. Zodra gevaar voor bevriezen ontstaat, is het noodzakelijk onderstaande aanwijzin gen nauwkeurig op te volgen: 1. Sluit de hoofdkraan 's avonds zo vroeg mogelijk af, wanneer dit kan ook overdag. Van te voren natuurlijk eerst vol doende water in voorraad nemen. 2. Open het aftapkraantje op het laagste punt benevens alle tapkranen teneinde de leiding te laten leeglopen. Trek de closet stortbakken door. De stopkraan vóór de stortbak mag niet worden gesloten. 3. Indien slechts een gedeelte van de binnenleiding aan bevriezing bloot staat en hiervoor een stopkraan met aftapkraantje aanwezig is, deze tijdig controleren en bij vorst sluiten en de leiding ledigen. De hoofdkraan kan dan geopend blijven. 4. Blaas de leiding door, want dit kan noodzakelijk zijn. Begin daarbij op zolder Vijftig jaar geleden trad onze bekende toneelspeelster Else Mauhs, de draagster van de Theo-Mann-Bouwmeesterring, voor het eerst op de planken. Een aantal be langstellenden in de Nederlandse toneel- speelkunst heeft gemeend, dat enige her denking van dit feit niet achterwege mocht blijven. Er heeft zich een comité gevormd, dat het portret van Else Mauhs im de rol van Koningin Elisabeth (in „De vrouw zonder man") door Jan Poortenaar ge schilderd, ter plaatsing in de Stadsschouw burg te Amsterdam wil aanbieden. Dit denkbeeld vond dadelijk warme weerklank bij het Amsterdamse gemeentebestuur. In het comité van aanbeveling hebben, behalve de burgemeester van Amsterdam, tal van vooraanstaande personen uit het gehele land zitting genomen. Het werk comité staat onder leiding van dr. Arnold Saalborn, als secretaris-penningmeester fungeert de heer H. Stips te Laren. De Heemsteedse pianist Henk Bijvanck, die in de Oostenrijkse muzieksfeer gele genheid vond voor de ontplooiing van zijn muzikale natuur, is een typisch-roman- tische kunstenaar. Op de klavieravond, die hij gisteren in de tuinzaal van het gemeen telijk Concertgebouw gegeven heeft, is dit nadrukkelijk aan de dag getreden. Henk Bijvanck musiceert uit de bewo genheid. Het behoeft niet speciaal een werk uit het tijdperk van de intensiefste romantische gerichtheid: de negentiende eeum, te zijn, waarvoor de pianist bij een vertolking zijn persoonlijke romantische visie wil laten gelden. Ook een werk als het Preludium en fuga in es van Joh. Seb. Bach, waarmede dit recital werd ingeleid, brengt Henk Bijvanck onder bij de muziek, waarvoor hij een geëmotioneerde voor dracht als het meest verantwoord be schouwt. Henk Bijvanck deed mij in dit opzicht denken aan een andere pianist, te weten Joseph Pembaur, die eveneens in zo nauwe relatie tot Oostenrijk stond. Henk Bijvanck zou een leerling van deze be roemde pianist hebben kunnen zijn en dat niet alleen wegens de artistiek-psycholo- gische verhouding tot de muziek, maar ook door de uiterlijke kentekenen van inner lijke emoties. De Sonate in f opus 57 van Ludwig van Beethoven, die als tweede werk op het programma stond, kreeg in de loop van haar bestaan de bijnaam „Appassionata" maar deze was niet van Beethoven afkom stig. Na de bewogen voordracht van Henk Bijvanck, waarbij de uitlaaiende -harts tochtelijkheid zich maar nauwelijks door de vorm liet bedwingen, werd het ontstaan van het begrip „Appassionata" volkomen verklaarbaar. Een reactie kwam met de drie Intermezzi van Brahms, waarvan de meer ingetogen vertolking poëzie en soms zelfs de bevrijdende Weense gratie kon schenken. Maar bij de uitvoering van de Brahms' Rhapsodie in b kwam weer de beklemmende spanning van een muziektaal, die het begrip „jubelen" niet kent, maar wel de woorden „weemoed" en „opstan digheid" in allerlei schakeringen. Na de pauze kreeg echter de lyrische muze kans om zich te laten gelden. Aller eerst heeft zij dit in het Andantino van de Sonatine in C van Henk Bijvanck gedaan. Wat schuchter nog, als ware zij bevreesd voor de snelle vaart van het voorafgaande en volgende sonatine-gedeelte. Maar in Schuberts Sonate in A toonde zij zich in al haar sierlijkheid en in al haar innige mededeelzaamheid (Andante). En ook in de Moments musicaux opus 94 nrs. 2 en 6 bleef zij haar scepter zwaaien, slechts een ogenblik bedreigd door de dramatiek, die Henk Bijvanck als een verre herinnering aan de „Appassionata" uit het Impromptu in as deed opklinken. Zo besloot Schuberts muziek zegevierend dit concert. Zij had de beste pianistische capaciteiten van Henk Bijvanck gestimuleerd tot een prestatie, waarvoor de hartelijke bijval van net auditorium een verdiende beloning was. P. ZWAANSWIJK en eindig beneden. Daardoor vloeit het nog in de leidingen achtergebleven water door het aftapkraantje weg. 5. Sluit daarna alle tapkranen. Daarmede voorkomt u waterverlies of overstroming wanneer de hoofdkraan of stopkraan later weer wordt opengedraaid. 6. Bij het weder in gebruik nemen van de leiding moet allereerst het aftapkraantje goed worden gesloten en dan pas de hoofd kraan of stopkraan geopend. 7. Het is absoluut noodzakelijk om direct hierna de in de leiding achtergebleven lucht gelegenheid te geven te ontsnappen, door alle tapkranen even te openen. Hoewel het personeel van het waterbe drijf geen onwerkbaar weer of vorstverlet kent, dient men er rekening mee te hou den, dat zolang de vorst duurt en ook na de vorst dit bedrijf niet altijd direct hulp zal kunnen verlenen. Dr. Arend Koole, lector in de muziek wetenschap aan de Universiteit van de Oranje Vrijstaat te Bloemfontein in Zuid- Afrika, heeft bericht ontvangen dat het „Trinity College of Music" te Londen hem het „Fellowship" van deze instelling heeft aangeboden. Het „Fellowship" is de hoog ste muzikale graad, welke het college uit reikt. Tevens verwierf hij de eerste prijs met de compositie van een kinderoperette „Die Spookplaas" in een wedstrijd, uitge schreven door het departement van Onder wijs van de Oranje Vrijstaat. Per Haekkerup, lid van het Deense par lement, zal Vrijdagavond in het A.M.V.J.- gebouw te Amsterdam een internationale jeugd-studieconferentie openen. Men zal er spreken over- het Handvest van de UNO, dat in 1955 voor herziening in aan merking komt. Aan deze conferentie, georganiseerd dooi de Young World Federalists, de Neder landse Studentenvereniging voor Wereld rechtsorde, de werkgemeenschap voor jon geren in de WFBN en enige buitenlandse studentenverenigingen in Nederland, zul len 58 merendeels aan Europese univer siteiten studerende jongeren deelnemen uit Afrika, België. Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Griekenland, Indone sië, Nederland, de Nederlandse Antillen, Suriname en de Verenigde Staten. De bijeenkomst van Vrijdagavond is openbaar. Zaterdag worden vier commis sievergaderingen gehouden. Zondagmiddag wordt de bijeenkomst besloten met het be spreken in plenaire zitting van de com missierapporten. De organisatoren hebben verklaard van mening te zijn, dat het Handvest drastisch gewijzigd behoort te werden om algemene, totale en eventueel gedwongen ontwape ning mogelijk te maken onder een federale wereldregering, die in staat moet zijn wet ten te maken, te interpreteren en toe te passen om oorlog te voorkomen. Na een afwezigheid van bijna vijf jaar, gedurende welke tijd het schip 572.980 km aflegde en waarbij 342 keer een haven werd aangelopen, is het s.s. „Utrecht" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd ein delijk weer eens in de thuishaven Rotter dam terug. Het schip brak hiermee voor de naoorlogse Lloydvloot in dit opzicht een record, dat met een afwezigheid van 3jaar op naam van het m.s. „Slamat" stond. In December 1948 vertrok de „Utrecht" uit Rotterdam met bestemming Indonesië. Daarna heeft het schip 23 reizen in de verschillende lijnen van de Lloyd gemaakt. Het bezocht 37 verschillende landen, voer 6 keer door het Panamakanaal en drie keer door het Suezkanaal, stak 7 keer de Atlantische Oceaan over en 14 keer de Stille Oceaan. Het vervoerde totaal 182.000 ton lading. De gehele bemanning werd in die jaren gemiddeld bijna vijf keer afge lost. Geen der opvarenden heeft de gehele reis meegemaakt. Tot degenen, die het langst van huis waren, behoort de gezag voerder, kapitein H. Rijnbergen, die nu na 17 maanden weer eens thuiskomt. Tussen 26 en 28 November zullen 4000 telefoonnummers van de telefooncentrale Zuid in Amsterdam worden gewijzigd. De nummers, die beginnen met de cijfers 26, 27, 28 en 29 worden veranderd in nummers met 6 cijfers door voor het oude nummer het cijfer 7 te plaatsen. Hiermede vervallen alle telefoonnummers, die met een 2 be ginnen. Voor de verkoop van artikelen, vervaar digd door minder-validen, is een nieuwe verkooporganisatie, de n.v. Amiva, opge richt. De vennootschap heeft een gemengd sociaal commercieel karakter. .Statutair staat vast, dat de in- en verkoopprijzen zullen wor den gecontroleerd door vertrouwensman nen uit de werkinrichtingen. Een percen tage van de te maken winst zal aan deze werkinrichtingen ten goede komen. In de raad van toezicht hebben zitting mr. dr. A. J. Romi.in, burgemeester van Winschoten, W. de Kogel, administrateur van de stichting „Vogelenzang" te Benne- broek en W. J. van der Zwan, ambtenaar voor- en nazorg te Zwolle. De directie van de tapiitfabriek „Trio" te Huizen heeft aan ongeveer 50 arbeiders met ingang van gisteren ontslag aange zegd. Van de zijde der directie van deze fa briek, welke surséance van betaling heeft, vernemen wij dat de orderportefeuille het niet meer mogelijk maakt, dat de fabriek met meer ploegen werkt, zoals men ge ruime tijd heeft gedaan. De arbeiders zijn naar huis gezonden met behoud van sa laris, zolang de vergunning tot ontslag, dat aangevraagd is, niet is verleend. Na het ontslag van de 50 arbeiders, werkt nog ongeveer 250 man personeel op deze fa briek. BINNENLAND In de groeve van de kalkmergelmaat- schappij Sint Pietersberg te Maastricht wer den tot nu toe reeds zeven wervels van de Mosasaurus, een hagedisachtig reptiel uit de krijttijd, gevonden. Enige Amsterdamse winkeliers hebben bij de politic aangifte gedaan dat zij zijn bestolen door een Frans sprekende man, die na het betreden van een winkel voorgeeft te willen wachten op een relatie, die ieder moment kan komen. Tijdens dit wachten vraagt hij een glas water om tabletten in te nemen. Terwijl de winkelier aan zijn ver zoek voldoet maakt hij zich uit de voeten met medeneming van geld uit de lade of cassa. Het gemeentebestuur van 's Gravenhage heeft Maandagmiddag het corps diploma tique. leden van de regering en hoge colleges van staat ontvangen in het nieuwe stadhuis. De Rotterdamse rechtbank heeft de 47- jarige architect W. V. J. van L. uit Rotter dam veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar. Hem was ten laste gelegd dat hij een drietal personen voor ruim f19.000 had opgelicht. Ter gelegenheid van het bezoek van een aantal Turkse militaire autoriteiten, die gisteren in ons land zijn aangekomen, is gisteravond in het Doelen Hotel te Amster dam een receptie gehouden, waar de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, als gastheer optrad. Doel van het bezoek der Turkse missie is kennis te nemen van de mogelijkheden, die de Nedrelandse in dustrie biedt voor leveranties aan het Turkse leger, de marine en de luchtmacht. Prof. dr. L. van der Horst, die 25 jaar geleden zijn hoogleeraarsambt in de psy chiatrie en de experimentele psychologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam aan vaardde, beeft ter gelegenheid daarvan Maandagmiddag een uiterst druk bezochte receptie gehouden in het Internationaal Cul tureel Centrum te Amsterdam. Prof. Van der Horst is hoogleraar-directeur van de Valeriusklinick en sedert 1946 ook hoogleraar in de psychiatrie aan de Amsterdamse ge meente-universiteit. Voor de aanschaffing van 600 witte regenjassen ten behoeve van de school- brigadiers vragen B. en W. de gemeenteraad van Amsterdam een crediet beschikbaar te stellen van ten hoogste f 15.000. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Utrechtse Universiteit is ge slaagd voor het tandarts-examen de heer H. J. de Groot te Haarlem. Op de Ilüdebrandtlaan zijn Maandag ochtend omstreeks halfelf een bromfiets, bestuurd door de 51-iarige vrouw J. K. uit Heemstede en een fiets, bestuurd door de 55-jarige tuinman H. H. uit Haarlem met elkaar in botsing gekomen, doordat de tuin man bij het veranderen van richting niet op het verkeer lette. De bromfietster werd met een hersenschudding naar de Mariastichting vervoer: later is zij weer naar huis over gebracht. De afdeling Blocmendaal van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Vrijdag 27 November in hotel Roozendaal te Over- veen een filmavond. De heer E. van Steen- hardt Carré te Amstelveen, administrateur bij dé Riikstuinbouwvoorlichtingsdionst. zal de inleiding houden. Onder meer wordt de film over de totstandkoming van de Noord- Oostpolder „der Zee ontrukt" vertoond. In het clubhuis „Naast d' Appelaar" in d" Damstraat wordt op Vrijdag 27 Novem ber. van 7 tot 10 uur en óp Zaterdag 28 No vember van 1012. 36 en 710 uur een tentoonstelling gehouden van door de kin deren vervaardigde werkstukjes. Het hek van de tuin van bet Prinsen hof dient verbeterd- te worden, waarvoor B. en W. op de gemeentebegroting een bedrag vna f 1500 hebben uitgetrokken. Voor herstel van de terreinafscheiriingen van de voet balverenigingen Onze Gezellen en WH aan de Vergierdeweg vragen zij de raad f2800 uit te trekken. B. en W. van Haarlem hebben op de ge meentebegroting een bedrag van f 1000 uit getrokken, dat bestemd zal worden voor het instellen van een onderzoek naar de toestand van de toren van de Bakenesser kerk. Aaisdijk, 22 rede Vlissingen n. New York. Abbedijk, nacht 20-21 v. New York n. Rotterdam Altair, pass. 22 Royal Sovereign n. Las Palmas Alwaki, 22 te Santos. Andijk, 24 v. Havana te Vera Cruz verw. Appingedijk, 22 v. Vera Cruz te Tampico. Argos, 21 v. Huclva n. Oran. Algenib, 23 te Santos Alphacca, 22 te Paranagua. Alpherat, 23 te Victoria Ampenan, 21 Sabang gepass n. Padang. Amstelbrug, "4 Montevideo verwacht Arnedijk, 23 te Havana. Alhena, pas. 23 Kp. Verdische eil. n. Rio de Janeiro. Almdijk, pass. 22 Vlissingen n. Lissabon. Aludra, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Ariadne, 21 te Leixoes. Agamemnon, 21 dwars Kp. Hatteras n. Port au Prince. Aludra, 21 G5 m. ZW. Ouessant n. Antw. Amstelpark, 21 90 m. ZW. Flores. Amsteistad, pass. 21 ten Z. eil. Wight n. Mobile Arkeldijk. 21 370 m. ZO. Bermuda. Akkrumdijk, 24 Karachi verw. Aldegocida, 233 v. Singapore n. Bangkok. Aletta, 22 v. Pladju n. Saigon. Almkerk. 25 Melbourne verwacht. Amerskerk, 23 v. Aden n. Colombo. Aagtekerk, 23 v. Marseille n. Antwerpen. Albireo, 24 te Santos. Alnati, 23 180 m. ZO. Madeira'si. Antwerpen. Ai undo, 25 Cristobal verwacht. Abbekerk, 25 te Genua verwacht. Alioth, 24 te Antwerpen verwacht. Aaisum, 22 v. Panarukan n. Singapore. Annenkerk, 23 v. Singapore te Hongkong. Banka, 23 te Soerabaja. Billiton, 21 te Isabella. Blijdendijk, 22 te New York. Borneo, 22 te Singapore. Boskoop, 21 v. Cartagena n. Cuba. Bacchus, 22 te Amsterdam n. West Indië Breda, 22 v. Valparaiso n. San Antonio. Bali, 21 nog te Damman. Bantam, 22 rede Damman ten anker. Batoela, 21 v. Tj. Priok n. Pontianak. Baud, 22 v. Singapore te Belawan. Blitar, 24 v. Bremen te Le Havre. Bloemfontein, pass. 24 Vlissingen n. Antw. Boschfontein. 23 te Antwerpen. Boissevain, 20 v. Buenos Aires te Yokohama. Britsum, 23 v. Rotterdam te Baltimore. Callisto, 21 v. Hamburg n. Amerika. Caltex Nederland, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, pas. 22 Kp. Bon n. Sldon. Caltex Delft, 22 GO m. O. eil. Gavdo. Caltex Leiden, 22 90 m. O.NO. Algiers. Caltex Utrecht, 23 v. Sldon te Rotterdam. Cleodora, 23 te Curagao Caltex Pernis, 24 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom. 20 v. Freetown n. Amsterdam. Delfshaven. 22 in St. Laurens n. R'dam nf Antw. Delft. 22 v. Huacho n. Chimbote. Duivendrecht, 22 ten N. eil. Rottum. Delfland, 23 v. Amsterdam n- Z. Amerika. Dongedijk, 23 te Cristobal. Drente, pas. 23 Azoren n. Bona. Esso Den Haag. 21 te Antwerpen. Eos, 23 te Beyrouth. Enggano, pass. 23 Gibraltar n. Genua. Ersso Amsterdam, 22 ten anker bij Bar n. Stanlow Felipes, 23 te Tjilatjap. Friesland (KRL)23 te Philadelphia. Groote Kerk. 23 te Antwerpen. Ganymedes. 21 60 m. O. Cat Island. Groote Beer, 22 dwars Famepoint n. Rotterdam Graveiar.d, 24 te Victoria. Hcimes, 22 v Georgetown teCiudad Bolivar Helder, 23 San Juan verwacht. Hector, 22 v. Emden te Amsterdam. Heemskerk, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Helena. 22 v. Paramaribo te Amsterdam. Hersiiia, 23 v. Amsterdam n. West Indië. Hera, 22 y. Curagao te Maracaibo. Hilversum, 22 GO m. O. Gibraltar. Hydra. 22 G00 m. ZW. Flores. Hathor 23 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoogkerk, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera, 20 v Makassar n. Soerabaja. Ivoorkust. 21 v. Pointe Noire n. Freetown. Ilos, 23 v. Napels n. Amsterdam. Java, 22 te Belawan Japara (KRL).'23 v."Rotterdam te Antwerpen •.ibh. v. Glde'nbarnevelt, 23 400 m. ZO. Socotra. Ju.piter-, 22 te Istanboel. Jagersfontein, 23 Finisterrè gëpass. n. Terieriffe Kertosono. pass. 21 Midway n. Manilla. Kedoe, 23 te Tj. Priok. Kieldrecht. 22 v. Aden n. Singapore. Kaloekoe. 22 v. Singapore n. Penang. Karsik. 23 v. Zanzibar n. Singapore. Kota Baroe, pas. 23 Perim n. Port Said. Kota Agoeug, 2 te Alexandrië. Karimata, 24 te Suez. Kota Gede, 23 te Singapore. Karimun, 22 te Bilbao. Laagkerk, 23 v. Calcutta te Madras. Lawak, 22 v. Colombo n. Penang. Leersum, 20 v. New Orleans n. Jacksonville. Leopoldskerk, 22 te Basrah. Lindekerk, 21 te Harthapoint. Liseta, 21 v. Bangkok n. Singapore. Lissekerk, pass. 22 Perim n. Port Said. Luna, 21 te Rotterdam. Laertes, 22 v. Belawan n. Port Swettenham. Linge, 26 Le Havre verwacht. Le Maire, 22 150 m. W. Fremantle. Langkoeas, 24 Djeddah verwacht. Larenberg, 24 te Boi-deaux verwacht. Laurenskerk, 23 Marseille verwacht. Lemsterkerk, 24 te Antwerpen. Leuvekerk, 23 v. Calcutta te Rotterdam. Lombok, 23 San Francisco verwacht. Lutterkerk, 24 te Genua Macuba, 22 v. Statvlow n. Singapore. Marpessa, 21 v. Tarakan n. Singapore. Mayonia, 22 v. R'dam n. Shellhaven. Maas, 22 v. Luik n. Izmir. Maashaven. 23 v. Hamburg te Rotterdam. Markelo, 23 v. Gefle te Amsterdma. Marken, 23 te Hamburg Merwede, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Mentor, 21 v. Denla n. Burriana. Merwede, 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Minjak, 22 v. Posso te Tarakan. Murena. 22 450 m. ZO. ten Z. Suez. Musi, 22 op rede Slbotga. Madoera, 24 Casablanca verwacht. Mariekerk, 23 v. Suez n. Aden. Marisa, pass. 23 Ceylon n. Suez. Mataram, 23 v. Port Said n. Alexandrië. Nieuw Amsterdam 22 te Rotterdam. Nigerstroom, 22 te Takoradi. Noordam. 23 v. Cobh n. New York. Noordwijk, 20 v. St. Johns n. New York. Omala, 21 v Rotterdam n Stavanger. Ondi-na, 22 v. Soerabaja n. Singapore. Oranjestad, 22 v. Pto Limon n. Cristobal. Ovula, 21 v. Fort Aleza n. Curasao. Ootmarsum, 23 v. Savaua te Amsterdam. Oxanje, pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Prins Fred. Hendrik, 23 te Toronto. Prins Willem IV. 23 te Valencia. Prins Willem v. Oranje. 21 te Rotterdam. Pendrecht, 23 te Port Said. Peperkust, 22 v. Fretown n. Amsterdam. Poelau Laut, pass. 21 Kp. Bon n. Amsterdam. Prins Philips Willem. 22 te Antwerpen. Polyphemus, 23 te Djeddah. Perna, 22 300 m. N.NW. Geraldton. Prins Alexander, 22 570 m. N.NO. Belle Isle. Pölydorus, pass. 23 Sabang n. Penang. Prins Frederik Willem, 24 te Bremen. Prins Wi'llom V, 24 te Port Colborne verwacht. Poelau Laut, pass. 24 Kp. St. Vincent n. A'dam Rempang, 21 v. Wilmington n. San Francisco. Ruys, 23 te Port Elizabeth verwacht. Rijndam. 22 670 m. W. Valentia n. Cobh. Radja. pass. 23 Aden n. Bahrein. Raki, 23 v. Belawan n. Colombo. Riouw, 23 v. Belawan n. Colombo. Roepat, pass. 23 Suez n. Belawan. Rotti, 24 v. Port Said n. Napels. Rijnkerk, 24 te Suez. Rijnland. 23 v. Santos, n. Montevideo. Ridderkerk, pas. 24 Dakar n. Kaapstad. Roebiab, 25 te Suez verwacht. Saparoea, 21 v. Madras n. Calcutta. Saroena, 23 te Saigon. Scherpendreoht, 23 te Paranagua. Sehiedrecht, 22 te Djibouti. Sirrah, 22 te Balboa. Stad Dordrecht, pass. 22 Kp. Vincent n. R'dam Straat Soenda. 22 te Port Elizobeth. Salawati, 23 te Djeddah. Schiedijk. 22 v. Djibouti n. Suez. Straat Malakka, 21 v. Montevideo n. Kaapstad. Sibajak, 23 480 m. ZO. Cocos eil. 26 Fremanle verwacht. Stad Amsterdam 22 te Norfolk. Stad Maastricht, verm. 24 v. Sluiskil n. R'dam Stad Alkmaar, 21 220 m. O. Wabana. Stan vac Bcnekat. 20 v. Tj. Uban n. Bangkok. Stanvac Djirak, 22 v. Singapore te Saigon. Stanvac Pendopo te Saigon. Swartenhondt, 21 v. Menado n. Donggala. Samarinda. 23 v. Seattle n. Coosbay. Slamat. 23 Vera Cruz verwacht. Straat Bar,ka. 23 Belawan verwacht. Stad Leiden. 27 Bal boa verwacht. Stad Schiedam, vertr. 24 v. IJmuiden n. R'dam Stad Vlaardingen, 25 v. Kirkenaess te Emden verwacht. Schie, 23 v. Bremen te Rotterdam. Stad Arnhem, 24 v. Londen te Rotterdam verw. Tabinta. 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Tegelberg. 23 te Santos. Ternate. 22 v. Port Said n. Rotterdam. Titus, pass. 22 Kp. Bonn n. Lissabon. Tamo. 21 Fernando Noronha gepasso. naar Rio de Janeiro. Tara 23 te Montevideo. Tibia, pass. 22 Kp.Bonn n. Rotterdam. Tomir.i. pass. 22 Guardafui n. Singapore. Tero, vertr. 24 v Rotterdam n. Victoria. Tiba. 23 St. Vincent verwacht. Tankhaven II. 23 te Penang. Taria, 21 170 m. NO. Pto Rico. Tasman, 23 v. Cheribon te Tj. Priok. Teucer, 21 v. Semarang n. Soerabaja. Tjibanetjet, 22 v. Osaka te Hongkong. Tjibodas, 22 v. Tj. Priok op rede Semarang. Tjiluwah. 23 te Tj. Priok. Tjiwangi, 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Trajanus, 21 te Pto Cortez. Triton. 22 v. Jeremie n. Miragoane. Tabian, pas. 23 Ceylon n. Madras. Ta wal i, 24 v. Semarang te Tj. Priok verw. Tomori, 23 v. Singapore n. Tj. Pandan. Tosari, 23 v. Rangoon n. Belawan. Tjisadane, 21 v. Mauritius n. Belawan. Utrecht, 22 v. Indonesië, te Rottterdam. Van Spilbergen, pass. 21 Kp. Palmas n. Abidjan Van Llnschoten, 22 v. Antw. te Amsterdam. Waterman, 22 te Hamburg. Winterswijk. 22 te La Romana. Westland, 23 v. Las Palmas n. Amsterdam. Woensdrecht, 22 v. Mena el Almadi te R'dam. Waterland. 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Willem Ruys, 23 v. Colombo n. Port Said. Westerdam. 23 v. New York te Rotterdam. Wonogiri, 29 le Genua verwacht. Wonosari, 21 v. TJ. Priok n. Rotterdam. IJsel, 23 v. Bremen te Rotterdam. Zonnewijk, 21 v Lorenzo Marquez n. Baltimore. Zeeland (è09).22 v. Suez n. Aden. Zuiderkruis, pas. 23 Guernsey n. Amsterdam. KLEINE VAART Admiraal Courbet. vertr 23 v. Antw. n. Vasteras Atlas, 21 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Wilpo. 21 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Admiraal Nelson, 24 v. Vlaardingen te Hadsund verwacht. Audacia, vertr. 23 v. Cork n. Swansea. Barracuda, 21 v. Westervik te Kotka. Bab-T,l 9 v. Ostrand te Stocka. Bernina, 22 v. Southampton n. Kopenhagen. Betty, 21 v. Vcit/.eluoto n. Plymouth. Birmingham, 22 v. Sunderland te A'dam. Blue Boy, 21 v. Gorkum te Londen. Bornrif, 21 v. Rouaan te Londen. Caland, 22 v. Arendal n. Dordrecht. Carpo, 22 v. Rotterdam te Dublin. Casablanca, 22 v. Loctudy te Casablanca. Casana, 22 v. Aalberg n. Rotterdam. Corrie, b, 25 v. Tuapse te Rotterdam verw. Cornelia b II, 21 v. Liverpool n. Avonmouth. Daviena Goekoop, 22 v. Bremerhaven n. Grange mouth. De Ruyter, 21 v Ilamina n. Boulogne. Diligentia, pass. 22 Vlissingen n. Gothenburg. Do'.lard, 21 v. Snndsvall n. Patenimi. Driebex-gen, 24 v. Bona te Belfast verw. Ferocia, 23 v. Londondei'ry te Londen. Fiducia, vertr. 23 v. Hambui'g n. Goole. Follonica, 22 v. Vlissingen n. Londen. Frans,; 23 v. Oslo te Immingham. Fi-iblo, 21 v. Boom te South End. Harold, 23 v. Reykjavik te Vlaardingen. Hartel, 24 v. Rotterdam te Glasgow verwacht. Hast V, 21 v. Guernsey n. Londen. Henrica, pass. 21 Vlissingen n. Drogheda. Hoflaan, pass. 23 Brunsbüttel n. Stockholm. Hondsrug, 23 v. Schiedam te Oslo verw. Import, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. Ingeborg, 22 v. Karlshamn n. Helsinki. Jacoba Catharina, pass. 21 Vlissingexr n. Casa blanca. Jo, 21 v. Kalmar te Kampen. Joost, 22 v. Amsterdam n. Ostrand. Jox-ina. 22 v. Rotterdam te Londen verw. Josef Swenden, pass. 22 Vlissingen n. Hamburg. Kenitra, 22 v. Boideaux te Casablanca. Leemans, 22 v. Londen n. Aviles. Leendert b. 2 Dec. v. Tuapse te Rotterdam verw. Larix, 21 Brunsbüttel gepass. n. A'dam. Leny, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Leuvehaven, pass. 22 Vlissingen n. Gothenburg Marcella, pass. 22 Faroer eil. n. Brake. Midas, 22 v. Genua n. Tarragona. Matthew, 23 v Guernsey te Isle of Grain verw. Meres, 21 v. Port Lyautey n. Nantes. Mirfak, 21 v. Nantes n. Bordeaux. Mulan, 22 v. Selzate te Brussel. Neeltje, b. pass. 211 Vlissingen n. Bayonne. Nero, 22 te Lissabon n. Antwerpen. Nooi-dland, pass, 21 Vlissingen n. Duinkerken. Oleum. 22 v. Middlesbro te Londen. Peter, 22 v. Gent te Hamburg. Peter Swenden, 20 v. Caidiff te Antwerpen. Poortvliet. 22 v. Safi te Rouaan. Prima, 22 v. Rotterdam te Pasajes. Pavo, 21 v. Kram fort n. Zaandam. Ponto, 20 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponza, 20 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Prinses Margriet, pass. 21 Vlissingen n. Duin kerken. Prinses Wilhelmina, pass. 21 Vlissingen n. Zee. Rese Maine, 22 v. Aarhus te Odense. Ruby, 21 v. Rouaan te Londen. Saba. pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Silvretta, pass. 23 Brunsbüttel n. Rotterdam. Soemba, paes. 22 Texel n. Preston. Spolanda, pass. 22 Casquets n. Bordeaux. Sporota, 21 v. Dublin te Liverpool. Strijpe, 22 v. Casablanca te Rouaan. Theano, 22 pass. Lizard n. Dublin. Theodora, vertr. 23 v. d. Tyne n. Larvik. Timor, 22 v. Bremen te Londen. Tom van der Heide, pass. 22 Sebastiaan naar Casablanca. Ti-ito, 22 v. Dublin te Amsterdaxn. Van Gelder, 21 v. Hamburg n. Grimsby. Vecht. 21 v. Fnikenburg te Frederikshaven. Vindicat Atque Polit. 21 v. d. Schelde te Gent Vivo, pass. 22 Vlissingen n. Kopenhagen. Vlieland, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Vrede, 22 v. Antwerpen te Horsens. Vrouwepolder, 23 v. Lissabon te Rotterdam. Westersingel, 21 v. Nexo te Antw. Westerdok, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Westkust, 22 te Karlsvik. Door het uitzonderlijk zachte najaarsweer zijn wij in staat in prima kwa liteit aan te bieden, zo lang de voorraad strekt: 50 stuks Tulpen in diverse soorten en kleuren gemengd 25 stuks Narcissen, wit met oranje hart 25 stuks Narcissen, vroege gele 25 stuks Blauwe Druifjes of 25 stuks Irissen MITS AFGEHAALD en a CONTANT BETAALD IN ééN ONZER WINKELS IIAGELINGERWEG 28 ARENDSWEG 42 A SANTPOORT BEVERWIJK GEVRAAGD, ze'.fst. kunn. werken en mach.schr. Aanb. schr. of mond. onder opg. v. ref.. godsd. en verl. sal. a. d. Nacht veiligheidsdienst, Wilhelminastraat. VAN MELLE'S BISCUITS- en TOFFEEFABR. Depot Amsterdam vraagt een N.V. leeftijd 1723 jaar, M.U.L.O.-diploma gewenst, doch niet vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het kantoor Baarsjesweg 279 te Amsterdam-W. Voor direct gevraagd: voor bediening en- voor automatiek. Boven 18 j. De Lange's Snackbar, Kruis weg 29-31. Haarlem. of vleugel. Br. Teylinger- horstlaan 37, Wassenaar. Tel. K 1751—9951. TE KOOP AANGEBODEN: wegens gevorderde leeftijd. Brieven no. 4001. COöP. HAARLEM u.a. vraagt voor direct voor Filiaal Kleine Houtstraat 26 17j8 raar liefst met vak bekend voor filiaal Gen. CronjéstraaL 37 1819 jaar, liefst met vak bekend. Aanmelden aan de winkels. Werkgeversorganisatie te Haarlem zoekt voor spoedige indiensttreding in de Nederlandse taal. Alleen prima krachten gelieven te solliciteren onder opgave van volledige gegevens, alsmede verl. salaris onder no. 4006. HANDELSKANTOOR P.G. leeftijd pl.m. 16 jaar, voor licht kantoorwerk. Kunn. typen strekt tot aanbeveling. Br. no. 3999 bureau v. d. blad. Middelgroot Industrieel bedrijf te Haarlem vraagt Bij voorkeur met diploma Duitse en Engelse handelscorres pondentie. Sollicitante moet, na inwerking, de gehele cor respondentie kunnen voeren. Prettige zelfstandige werk kring, Eigenhandig geschreven brieven met levensloop, referenties en verlangd salaris onder no. 4000 van dit blad. voor de dag in moderne villa, 4 kamers, te Aerdenhout. bij gezin zonder kinderen. Hoog loon. Werkster aanwezig. Tel. 26576 of brieven onder no. 4003. Op groot kantoor gevraagd met enige jaren ervaring. Leeftijd 22 a 23 jaar. Einddiploma Gymnasium of H.B.S. Bezit prak tijkdiploma in één of meer moderne talen strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen onder no. 4005 aan het bureau van dit blad. liefst enigszins met het vak bekend. CRAMA. Kleine Houtstraat 7. N.V. WASSERIJ PEEPERKORN. Blekersvaartweg 43, Heemstede, vraagt voor sorteer-, mangel- en overhemdenafdeling. Het GEMEENSCHAPPELIJK ADMINISTRATIEKAN TOOR. diistrictskantoor HAARLEM. Alexanderstr. 10, roept bij deze sollicitanten op voor de te vervullen functie van MULO-opleiding vereist. Kennis van Sociale Verzeke ring strekt tot aanbeveling. Leeftijd van 27 tot 32 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties aan de Directeur. Op de enveloppe in linkerbovenhoek vermelden „Solli citatie". GROOTHANDEL IN KRUIDENIERSWAREN vraagt per 1 Januari 1954 leeft, niet boven 35 jaar. Bezit van Diploma Waren kennis gewenst. Standplaats Haarlem of omg. ver plicht. Uitv. soli, met opg. van vroegere en tegenw. werkkring onder no. 3820 Wensing's Adv. Bur„ Tem peliersstraat 32. Haarlem. Op het Exploitatie-Secretariaat van grote tijdschrif ten-uitgeverij kan geplaatst worden een gerouti neerde Brieven met volledige inlichtingen (leeftijd, gods dienst, opleiding en diploma's, verlangd salaris) onder no. 4004 aan het bureau van dit blad. HAAS' AZIJNFABRIEKEN N.V. heeft plaats op de Afd. Verkoop voor een Leeftijd niet beneden 18 jaar. Vereisten: steno, typen, accuratesse, administratief inzicht. Schriftelijke sollicitaties aan: Spaarnwouderstraat 1622. Afd. Personeelszaken. Zo niet. komt eens inlichtingen inwinnen over de werk zaamheden en de daaraan verbonden verdiensten in onze ateliers Alle werkdagen van 5—8 uur bij Mevr. Koning, Ver- spronckweg 52, Haarlem. ACCOUNTANTSKANTOOR C. STENEKER (Leden N.I.v.A.), Keizersgracht 564 te Amsterdam vraagt enige Brieven met volledige inlichtingen aan bovenstaand adres. EXPORTKANTOOR TE HILLEGOM VRAAGT KANTOORBEDIENDE vlotte correspondent in Engels (kennis van Franse en Duitse handelscorresp. noodzakelijk), goed kunn. rekenen en cal culeren en bekend met administratie. Vereisten: ambitie, be trouwbaarheid en zelfst. werken. (Diploma's kunnen event, tot aanbeveling dienen). Volledige soil, met ref. onder no. 3997 bureau van dit blad. (Discretie verzekerd). SIMON DE WIT N.V. heeft in een van haar filialen le Haarlem plaats voor een Goede loonregeling. Degelijke opleiding tot winkel verkoper en bij gebleken geschiktheid tot filiaalchef. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Simon de Wit N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. GEVRAAGD een bekwaam en een W. HOOSEMANS. Architect B.N.A., Frans Netscher- laan 35. Santpoort. Telefoon 8464.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 4