Hypotheek Rente vanaf b per jaar S. L. MOK GLASPLATEN Transferregeling bevestigt de sombere verwachtingen Indonesië bezuinigt Uittocht van buitenlandse werknemers het gevolg? „Prix Goncourt" voor Pierre Gascar Heden opening van Maria-jaar Arbeider verdacht van loondiefstal De hockey-competitie in de promotieklassen Nieuwe uitgaven Flatgebouw met hotel in Zandvoort Hoofddorp Amsterdamse Beurs 521ste STAATSLOTERIJ DINSDAG 8 L i cKMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Auto's zonder nationa liteitsbewijs verkocht Treinbotsing bij Gent Laatste kans voor dames HOC en HGA Timmermans moet nog een jaar wachten Kinderboeken Rondweg bij binnen- genievaart ontworpen Scheepvaart GEMEENTE BLOEMENDAAL Levensverzekering portefeuille OCCASION EXTRA AANBIEDING HENK WISKER 5e Klas 14e lijst Van onze correspondent in Djakarta) De nieuwe transfer-regeling voor bui tenlanders, die in Indonesië werkzaam zijn, is door het Deviezen-Instituut aan gekondigd. Deze regeling, welke 1 Januari zal ingaan, verschilt slechts weinig van het bericht, dat reeds enige maanden ge leden beroering in de kringen van de werknemers die hierbij betrokken zijn. Er werd toen ook in dit blad uitvoerig over bericht. De regeling verschilt in zoverre van het aanvankelijk aangekondigde, dat de be trokken bedrijven 20 percent van het to taal bruto belastbaar inkomen mogen overmaken, doch elke werknemer moet ten minste 17,5 percent of ten hoogste 22,5 percent ontvangen. Voorts noemt de circu laire geen bedrijven, wier werknemers niet meer voor transfer in aanmerking ko men, doch laat de bepaling daarvan over aan de commissie, waarbij de directeur van het Deviezen-Instituut de uiteinde lijke beslissing heeft. Deze nieuwe regling betekent, dat bij voorbeeld een werknemer met een jaarlijks belastbaar inkomen van der tigduizend rupiah per jaar zesduizend rupiah voor buitenlandse deviezen krijgt, dus tweeduizend gulden per jaar in Nederlands geld. Uit dit bedrag moet niet alleen het periov diek buitenlands verlof worden bekos tigd, doch óók de spaarpremies, de gezinsdelegaties als de werknemer van zijn gezin gescheiden leeft, de kosten van in Nederland studerende kinderen, eventuele onderstand aan ouders, enzovoort. Slechts vóór 1 Mei 1953 aangegane verplichtingen voor pensioenvoorzieningen blijven buiten de nieuwe deviezentoewijzing en kun nen onverkort worden gehandhaafd. De organisaties van werkgevers en Neder landse werknemers verwachten als gevolg van deze regeling ontslag-aanvragen op grote schaal van buitenlandse werknemers wier onvermijdelijke verplichtingen het toegestane bedrag te boven gaan. Tevens verwacht men het heengaan van hen, die weliswaar geen verplichtingen in Neder land hebben, doch voor wie een verblijf in Nederland niet meer aantrekkelijk is nu het verlofssalaris een dusdanig deel van de deviezentoewijzing opeist, dat de spaar- premie in het gedrang komt. Ontslagnemingen op grote schaal zou den ongetwijfeld een ontwrichting in de bedrijven veroorzaken, maar voor de In donesische regering weegt dit risico ken nelijk niet zo zwaar als de inderdaad slechte deviezen positie. Evenmin schrikt zij terug voor de mogelijkheid, dat het buitenlands kapitaal minder bereidheid tot investeren zal tonen als het niet kan be- De „Prix Gancouirt" over 1953 is ver leend aain Pierre Gascar voor zijn boeken „Le temps des morts" en „Les bêtes" (uit gaven van Gallimard). De „Prix Renau- diot" i:s toegekend aan mevrouw Celia Ber tin, voor haar werk „La dernière inno cence". De tien leden van de Académie Gon court, die de toon aangeeft in het Franse litteraire leven, hadden slechts drie stem mingen niodig voor het aanwijzen van de winnaar in tegenstelling met de Prix Fémina van vorige week, die niet minder dan dertien stemmingen vereiste. Bij de definitieve stemming kreeg Gas car zes stemmen tegen Gabriel Veraldi drie voor zijn „A la Mémoire d'u-n Ange" en één voor Pierre Moinot voor „La chasse royale", Mevrouw Celia Bertin heeft de „Prix Théophraiste Renaudot" verworven met zes stemimen tegen vier bij de vijfde stemming. De vier waren voor Félicien Marceau voor zijn „Bergère Légere". De bekroonde werken Dit jaar is het de vijftigste keer dat de Prix Goncourt toegekend werd. De „Re naudot" wordt jaarlijks op dezelfde dag toegekend door een uit journalisten be staande jury en kan beschouwd worden als een troostprijs voor hen, die niet het voor recht hadden mee te dingen naar de „Prix Goncourt". De toekenning van een Prix Goncourt houdt in een bijna onsterfelijke roem voor de gelukkige auteur en een klein fortuin voor hem en zijn uitgever door de enorme omzet van zijn boek. „Le temps des morts" kan op een verkoop rekenen van 150.000 exemplaren binnen zeer korte tijd. De Académie Goncourt werd gesticht door Edimond Huot de Goncourt, een van Frankrijks grootste romanschrijvers, die dit in zijn testament had bepaald. De te genwoordige jury bestaat uit tien vermaar de schrijvers: Colette, Roland Dorgelès, Francis Caro, Pierre MacOrlan, André Bil ly, Gérard Bauer, Alexandre Arnoux, Ar- maod Salacrou, Philippe Hériat, en Ray mond Quénau. De prijswinnende roman van Gaêcar ver haalt de geschiedenis van het uitroeien door de Duitsers van tienduizenden Joden tijdens de jongste wereldoorlog. De schrijver, die door de Duitsers in het begin van de wereldoorlog gevangen is ge nomen, werd naar de concentratiekampen van Rawa en Ruska nabij Lwow gestuurd. Hem werd daar opgedragen om de Franse begraafplaats te onderhouden. In- de ro man worden zijn ervaringen en belevenis sen daar geboekstaafd. Gascar is een 37 jaar oude letterkundige criticus, verbonden aan het Parijse dagblad „France-Soir". Hij schrijft ook toneel stukken. Zijn roman „Les Bêtes" heeft eerder in dit jaar de Prijs van de Critici verworven. Celia Bertin's bekroonde roman behelst de geschiedenis van een- jonge vrouw met een egoïstische en heerszuchtige moeder, die haar leven vernietigt. Het boek geeft een nauwkeurige beschrijving van het le ven van een typisch Franse burgerlijke familie, diep menselijk en ontroerend. De 33-ja.rige mevrouw Bertin heeft een groot deel van haar leven gewijd aan de studie van de letteren en veel gereisd door West-Europa. Ze heeft een studie geschre ven over de Russische invloed op de Britse romgn. schikken over bekwame werkkrachten, die Indonesië zelf nog niet in voldoende mate kan leveren. Indonesië is op grond van de R.T.C.- overeenkomst gerechtigd wijzigingen aan te brengen in de transferregeling voor Nederlanders, indien de deviezenpositie daartoe noopt, doch alleen na overleg. Dat overleg had enige maanden geleden in Djakarta plaats, doch had, zoals gemeld en nu blijkt, geen resultaat. Ook vertegen woordigers van andere buitenlandse mo gendheden hebben ernstige bezwaren tegen de transferregeling kenbaar ge maakt. ROME (Reuter). Millioenen katholie ken over de gehele wereld vieren heden, op de jaarlijkse feestdag van Marias onbe vlekte ontvangenis, de opening van het Maria-jaar ter gelegenheid van het eeuw feest van de afkondiging van het dogma van de onbevlekte ontvangenis der maagd Maria. Hedenavond begeeft Paus Pius XII zich, als de eerste pelgrim van het Maria- jaar, in een open auto door Rome naar de basiliek van Maria de meerdere, de voor naamste der in de gehele werèld aan Maria toegewijde kerken. Op zijn tocht door het centrum van Rome zal de Paus de langs de weg geknielde menigte zegenen. In de basiliek zal hij, in de loop van een grootse plechtigheid, het gebed voorbidden, dat hij zelf speciaal voor het Maria-jaar heeft samengesteld. Hedenmorgen, na het aanbreken van de dag, begonnen de Romeinse gelovigen van alle kanten bloemen aan te brengen om ze op te stapelen aan. de voet van de 23 meter hoge kolom op het Piazza di Spagna, dat een levensgroot marmeren beeld van Maria draagt. De Velsense recherche heeft de 24-jarige los-arbeider J. van S., in dienst bij de Hoogovens, aangehouden. Hij wordt er van verdacht ten nadele van een collega een loonzakje met 95 te hebben ontvreemd. S. was na de uitbetaling van het loon nog even blijven napraten met een aantal mede-arbeiders en heeft toen, zo luidt zijn verklaring tegenover de politie, in een on bewaakt ogenblik het loonzakje weggeno men. Vervolgens simuleerde hij buikpijn, om er tussen uit te kunnen gaan, maar toen het geld vermist werd, viel de verdenking onmiddellijk op Van S. Hij geld werd op hem gevonden en hij bekende. Hedenmorgen is de verdachte voor de Haarlemse justitie geleid. De economische politierechter te Am sterdam heeft twee autohandelaren, die terecht stonden wegens het verhandelen van (zoals later bleek gesmokkelde) auto's zonder nationaliteitsbewijs, vrijgesproken, naar hij zei omdat drie tot vier jaren ge leden de situatie in de autohandel nog on overzichtelijk was en het moeilijk was vast te stellen of de ten laste gelegde noncha lance in die tijd met strafbare bedoelingen moest zijn begaan. De officier had tegen de twee handelaren respectievelijk twee maanden voorwaarde lijk plus f 1000 en f 250 boete geëist. In het geval van de 55-jarige J. T. van S. uit Hilversum grondde hij die eis op de achte loosheid van de verdachte, die voor soort gelijke delicten al vaker terecht had ge staan en redelijkerwijze had kunnen ver moeden dat er met een auto zonder natio naliteitsbewijs iets aan de hand moest zijn. De verdediger van Van S., mr. E. Goud smit, vroeg zich af, waarom nu juist zijn cliënt moest terechtstaan, die slechts een schakel is in een lange keten. Pleiter be toogde voorts dat met 24 karaats personen de autohandel niet zou kunnen bestaan. Een Zeker risico is bij die handel onver mijdelijk. Omstreeks 1949 was kopen zon der nationaliteitsbewijs geen zeldzaamheid. „Geen fraai excuus", vond de economische politierechter. Tegen de tweede verdachte, J. Ph. U. liet hij een waarschuwend woord horen, omdat deze bovendien een vervalst nationaliteitsbewijs had gebruikt, een delict waarvoor de officier hem alsnog zal laten vervolgen. Vier personen zijn Maandagavond om het leven gekomen en ongeveer 40 gewond bij een treinbotsing tussen Gent en Brus sel. De botsing deed zich voor bij Ternat, nabij Gent. Een personentrein reed in op een stilstaande trein, die in dichte mist wachtte voor een onveilig sein. Maandagochtend was op dezelfde lijn een goederentrein in boitsing gekomen met een locomotief. Plierbij vielen geen slacht offers. Basketballcompetitie Met de wetenschap dat het de laatste kans is. gaan de damesteams van HOC en HGA elkaar Donderdag bestrijden. De verliezer van deze wedstrijd komt namelijk op vier punten achterstand op koploper Antilopen. En zoals de krachtsverschillen momenteel in deze klasse liggen is het vrijwel zeker dat Antilopen aan 20 winstpunten komt. Hierin zijn de returnontmoetingen tegen HOC en HGA niet inbegrepen. De aanstaande verliezer zal elke verdere wedstrijd in winst moeten omzetten om ten minste nog een gelijk aantal punten als Anti lopen te kunnen behalen. Dit echter lijkt ons een te moeilijke opgave. De ranglijst is als volgt Antilopen 6 12 17487 HOC 5 8 135—59 HGA 5 8 94—57 SCH 6 6 102—130 Oosterkwart6 2 70118 PSVH 5 2 60—115 Rapiditas 5 0 53130 Vooral de scorecijfers hier tonen duidelijk aan dat HGA niet productief is, doch verde digend goed voor de dag komt. Voor ons is In de promotieklasse B heeft Eechtrop in de strijd tegen HHIJC III de eer aan de gast heren moeten laten. Zij wonnen met twee een en behaalden daardoor acht punten, een aantal dat ook door Eechtrop en Leiden al eerder werd behaald, doch Zondag onver anderd bleef. Een gelijk spel in de ontmoe ting HHIJCEechtrop zou de verhouding evenwel beter hebben weergegeven. De ranglijst luidt: HDM 10 17 Eechtrop 9 8 Aeolus 9 13 Leiden 10 8 Spirit 9 12 Zuidwijdk 9 6 HHIJC 9 8 Tempo '34 0 2 De elftallen uit de afdeling C van de pro motieklasse zorgden Zondag wel voor enige verrassingen. SCHC behaalde in Bloemen- daal een overwinning van drienul op HBS en kon de voorsprong als koploper van de ranglijst vergroten van drie tot vier punten. Dit was mede het gevolg van het gelijke spel van Amsterdam, dat de tweede plaats in neemt, tegen Hilversum (eeneen). Ijs vogels ging van de zesde naar de derde plaats door in de thuiswedstrijd tegen Gooi II met tweeeen te zegevieren. En Zand- voort presteerde het maar dit had geen directe verandering in de ranglijst tenge volge om op eigen terrein BMHC III met drietwee klop te geven. E. Vleeming en J. Lodder (2) zorgden voor de doelpunten voor de Zandvoortse hockeyclub. BMHC liep de achterstand in door M. Hendrikse en H. Bonset. Een doelpunt van D. Hoedemaker, dat de gelijkmaker zou hebben betekent, werd wegens buitenspel afgekeurd. De ranglijst in de promotieklasse C luidt na Zondag: SCHC 9 6 2 1 14 24—13 Amsterdam 9 4 2 3 10 11—11 Ijsvogels 9 3 3 3 9 13—13 HBS 9 3 3 3 9 11—14 Gooi II 9 3 2 4 8 17—14 BMHC III 9 3 2 4 8 12—11 Hilversum 9 2 4 3 8 11—14 Zandvoort 9 2 2 5 6 13—22 Strawberries moest in de afdeling D met drieeen in Pinolcé de meerdere erkennen. Met rust stonden beide partijen op gelijke voet (een'een). Maar daarna stelde Pinoké de overwinning veilig. H. Brunink scoorde voor Strawberries uit een korte hoekslag. In deze afdeling was overigens nog inte ressant, dat de koploper Hilversum genoe gen moest nemen met een puntloos gelijk spel tegen Schaerweyde, dat de een na laat ste plaats bezet. Daardoor kon Pinoké de achterstand van 1 punt op Hilversum in lopen. Kameleon, op de onderste plaats, kon twee punten bemachtigen door uit van Be Fair te winnen (tweenul). De enige ver schuiving in de ranglijst was, dat Alkmaar twee plaatsen hoger op klom, zodat de volg orde nu luidt: Hilversum 9 6 14 Pinoké 9 6 14 HIC 9 3 9 Alkmaar 9 3 8 Stx-awberries 9 3 7 Be Fair II 9 3 7 Schaerweyde 9 3 7 Kameleon 9 3 6 Dames-wedstrijden Kieviten heeft, in de promotieklasse A. het bezoekende reserve-elftal van BDHC met een nederlaag van niet minder dan vijf nul naar Bloemendaal toegezonden. Kieviten met een technisch betere voorhoede dan de Bloemendaalse dames, had met rust al een voorsprong van drienul genomen. Dit elf tal heeft nu een voorsprong van vier pun ten op nummer twee. De volgorde op de ranglijst in deze afdeling is: Kieviten 9 8 17 Groen Geel 9 6 13 BDHC 8 4 9 Aeolus 10 4 9 TOGO II 7 2 7 I.eonidas 9 2 6 Victoria 9 1 5 Leiden 9 1 2 De overige elftallen uit deze omgeving spelen in de afdeling B. Er waren slechts twee wedstrijden vastgesteld. De strijd om de bovenste plaats tussen Allinace en Straw berries, in Velsen gespeeld, bezorgde Al liance behalve een overwinning van drie twee ook een voorsprong op de ranglijst van zes punten op nummer twee, de Velsense hockeysters. H. Olthoff (2) en E. Olthoff scoorden voor Alliance. De doelpunten voor Strawberries werden gemaakt door me vrouw B. van de Hofvan Malsen de gelijk maker voor de rust en door mejuffrouw G. Nijssen, drie minuten voor het eindsignaal klonk. Rood Wit heeft in het Heemsteedse Sport park de kans te baat genomen om wat meer winstpunten te behalen. Dank zij een over winning van drietwee op het bezoekende Kampong heeft Rood Wit nu vier winst punten, evenveel als het Zondag niet ge speeld hebbende elftal van BDHC III. De strijd om de onderste plaats zal dus wel een gevecht tussen de beide plaatselijke clubs worden. Misschien dat Kamoong met slechts een punt voorsprong op BDHC en Rood Wit daarin ook nog wordt betrokken. De ranglijst geeft het volgende overzicht: Alliance 9 8 1 0 17 26— 6 Strawberries 8 5 1 2 11 17—10 Amersfoort 7 4 1 2 9 157 Hilversum II 8 3 1 4 7 16—17 Pinoké 8 2 3 3 7 9—12 Kampong 8 2 1 5 5 13—18 BDHC III 7 1 2 4 4 4—12 Rood Wit 9 2 0 7 4 8—52 Hierbij dient echter rekening te worden gehouden, dat Rood Wit met negen wed strijden een ontmoeting meer dan Kampong en twee meer dan BDHC III heeft gespeeld, zodat voorlopig de kans nog gering is, dat Rood Wit van de laatste plaats komt. Theo Timmermans, de oud-ADO-speler en oud-professional, heeft van de KNVB bericht gekregen dat hij nog tot Januari 1955 zal moeten wachten alvorens weer als amateur in Nederland te mogen voetballen. dit echter een reden om het wel zeer produc tieve HOC de meeste kansen te geven. In dezelfde klasse wordt ook nog Rapidi tas—PSVH gespeeld. Rapiditas gaat hierbij een poging wagen om van de laatste plaats te komen Wij geloven echter niet dat PSVH die kans zal geven. Ook bij de heren is er een tweetal belang rijke ontmoetingen: HOCSchoten en SCH IHJ. In de 2e klasse gaan Antilopen 2—Ooster kwartier 2 elkaar proberen uit te schakelen als candidaat naast de Harlem Tigers. Hier zal veel afhangen over welke spelers de teams kunnen beschikken. Het programma voor Donderdag luidt: AntilopenOosterkwartier (Jun.). Rapidi tas—SCH 2 (heren). HOC—HGA (dames). HHC 2—ZBVS 2 (dames). HOC 3—ZBVS (da mes). HOCSchoten (heren). ZBVSBBC (heren). Rapiditas 2Schoten 2 (heren). Vrijdag wordt gespeeld HOC B—ZBVS (meisjes). HHC 2—IHJ 3 (heren). RapiditasPSVH (dames) HGA 3— Excercitias (dames). HHCHOC 2 (dames). SCH—IHJ (heren). Schoten—HGA 2 (dames) Antilopen 2—Oosterkw 2 (heren). „Jongens helpen in nood" is een actueel boek voor jongens van 12 en ouder, dat de watersnood van Februari j.l. tot achtergrond heeft. Een viertal wakkere jongelui spelen er een boeiende rol in, waarbij de toon van het verhaal de tragiek van deze vreselijke ramp aanspreekt. Ardo Flakkeberg schreef het. De Bezige Bij gaf het uit. Een zestal sprookjes van Godfried Bo- mans, welverzorgd uitgegeven door Duwaer, Amsterdam, zijn de moeite van het opsom men waard, als het om kinderlectuur gaat. De grappige verteltrant van Bomans is welis waar voor jonge kinderen niet altijd even begrijpelijk, maar de inhoud der sprookjes is eenvoudig en soms roerend. De humor van Bomans maakt de sprookjes ook voor ouderen leesbaar. Als één van de aantrekkelijkste na-oorlog- se avonturen romans voor jongens van rond de veertien kwam bij Kluitman in Alkmaar in de Sneeuwbalserie uit „Muiterij op de Neptunus", een doordacht en taalkundig zeer verzorgd verhaal van Anton Beuving. Deze knap-gecomponeerde vertelling van de zoon van een binnenschipper, die door de nood der tijden de wijdere wateren van de Oceanen moet opzoeken en een kerel uit één stuk blijkt te zijn, ook al de verleidingen van een lucratieve smokkelpartij hem voor ogen wor den gehouden, moet gesneden koek zijn voor hen, die het plastische verhaal minnen en al wat eisen gaan stellen aan de verteltrant. H. Giesen tekende er (wat magere) prentjes bij. „Speurtocht langs de rails", geschreven door Cees van der Hoeven en eveneens uitgegeven bij Kluitman, kan evenzeer warm worden aanbevolen als verrijking van de boeken schat in de jongenskamer: de schrijver heeft een prettig-leesbaar verhaal geweven om twee knapen, die een complot ontmaskeren, dat ietwat ongeloofwaardige, maar daarom niet minder boeiend vertelde overvallen op treinen uitbroedt. Dat hij er daarbij in slaag de zijn lezers een serie wetenswaardigheden over de spoorwegen op te dissen zonder ver velend te worden, maakt het boek te waar devoller. Ook hier was H. Giesen de illustrator. Opening loop volgende zomer Een flatgebouw met een hotel zal het volgend jaar in Zandvoort verrijzen. Op initiatief van de heer M. M. J. Wolzak, eigenaar van het accountantsbureau van die naam in de Haltestraat 52, zal nog in de loop van deze maand de aanbesteding geschieden van een flatgebouw van ruim 15 meter hoog, met een inhoud van pl. m. 6500 m3, waarvan het front een hotel zal worden. De parterre zal worden ingericht als café-restaurant. Het gebouw zal worden gebouwd voor rekening van de heer Wolzak in het kader van de zogenaamde „kern-financiering" en werd ontworpen door prof. ir. H. T. Zwiers, die ook het nieuwe Zuiderbad ont wierp. Het zal verrijzen recht tegenover dit nieuwe bad aan de Zuid-Boulevard. Beneden zijn in dit bouwwerk zes garages geprojecteerd, benevens bergruimtes voor de flatbewoners, opslagplaatsen voor de café-restaurant-benodigdheden en de stookruimte. Hierop rust het café-restau rant. Voor komt het café, daarachter het restaurant met daarin nog een apart kleine dinerzaaltje voor kleine gezelschappen. Het front van het gebouw met direct uit zicht op zee wordt hotel. Hierin werden 15 kamers ontworpen, die alle vrij luxe en uiterst modern zullen zijn ingericht en gelegen zijn op vier verdiepingen. Achter het hotel liggen de flats; elke flat is over twee verdiepingen verdeeld. De beneden-étage bevat een grote salon met een zogenaamde „eethoek", keuken, toilet, enz., op de boven-étage liggen de slaap kamers, namelijk een grote en twee kleine twee-persoons-kamers, benevens een bad kamer. Zowel uit de woonkamer als uit de slaapkamers heeft men uitzicht op zee. In de vier verdiepingen van „twee-étage- fl'ats" werden tien flats geprojecteerd. Het hotel wordt van het flatcomplex ge scheiden door een geluidwerende muur en in het café-restaurant zal een geluid- werend plafond worden aangebracht. Alle vensters worden voorzien van dubbele ra men, terwijl een centraleverwarmings- systeem werd ontworpen, waardoor het mogelijk zal zijn, bepaalde gedeelten van het bouwwerk van verwarming uit te schakelen. Het geheel wordt omgeven door een groot terras, gedeeltelijk met een hoogst artistieke betonnen overkapping. Verplaatsbare glazen windschermen zullen ervoor zorgen, dat men ook in voor- en najaar, bij welke windrichting ook, een prettig zitje zal hebben. Voor de bouw, die begin Januari zal aanvangen, werden 26 werkweken gesteld zodat in de loop van de komende zo mer tot de opening kan worden overge gaan. In de Donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. tot vaststelling van het ontwerp- uitbreidingsplan in onderdelen „Hoofd dorp-West". B. en W. delen in de toelichting mee: Door het vervallen van de zogenaamde vuurlijn, waarbuiten tot voor enige tijd om militaire redenen geen bebouwing was toegestaan, kan het uitbreidingsplan zich thans uitstrekken tot aan de binnen-genie- vaart. Langs de berm van deze vaart is een rondweg geprojecteerd, die te zijner tijd aansluiting zal kunnen geven op het stratenplan zowel van Hoofddorp-Noord als van Hoofddorp-Zuid. In het Zuidelijk gedeelte van het plan is de bestemming der gronden voorname lijk gericht op de uitbreiding van de am bachtsschool met een daarbij behorende gymnastiekzaal en een sportterrein. Aan de Noordzijde van het plan is open bebou wing gedacht. Daartussen is aan een strook grond de bestemming „half-open bebou wing met woonhuizen' gegeven, waarbij is getracht, door het projecteren van een enigszins inspringende bebouwing, te voor komen, dat de bouwstroken in dit gedeelte van het plan te lang gerekt en daardoor stedebouwkundig minder fraai zouden worden. Aan de Oostzijde van het plan is een driehoekig terrein met rondom bebou wingsmogelijkheden (slechts onderbroken door de reeds bestaande kerk), met in het midden daarvan de mogelijkheid van gara gegebouw en aanleg van een kinderspeel tuin. Alderamin, pass. 7 Ouessant n. Le Havre. Alkaid, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Altair, 8 te Ba'hia. Abbedijk, 8 te Bremen. Alóabi, 7 v. Victoria n. Bahia. Aligenib, 9 v. Puerto Alegre te Rio Grande do Sul. Arr.penan, 8 v. Aden n. Djeddah. Amsteibrug, pass. 7 St. PauLsrock n. St. Vincent Amedijk, 7 v. Le Havre te Rotterdam. Akkrumdijk, 8 v. Port Said n. Genua. Albireo, pas. 7 Fernando Noronha naar Las Palmas. Alchiba, 9 v. Santos te Rio Grande verwacht. Alcyone, vertr. 8 v. Santos n. Rio Grande do Sul Alderamin, 8 v. Le Havre n. Rotterdam. Alphard, 9 v. Las Palmas te Antwerpen verw. Blommersdijk, pass. 7 Scilly's n. Antwerpen. Boskoop, 7 750 m. W. ten N. Flores. Blitar, 7 v. Lissabon n. Marseille. Bonaire, 7 980 m. NO. Barbados. Bawean, 8 v. Amsterdam n. Noordzee (proef tocht) Caltex The Hague, 7 v. Sidon te Rotterdam. Caltex Leiden, 8 v. Rotterdam te Sidon. Diemerdijk, 7 v. Los Angeles n. Baldia. Dido, pass. 7 Pantellaria n. Limassol. Dongedijk. 6 v. Los Angeles n. Rotterdam. Drente, 9 Djibouti verwacht. Eos. 7 te Patras. Esso Den Haag, pass. 7 Malta n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 8 Kp. Bon n. Antwerpen. Gaasterland, 7 v. Hamburg te A'dam. Gooiland, 7 v. Itajai n. Paranagua. Gordias, 7 v.Beyrouth n. Lattakia. Hydra, 8 v. Barranquilla te Cristobal. Hector, 7 v. Gibraltar te Oram Ivoorkust, 7 te Le Havre. Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 90 m. N. ten O. Fini- sterre n. Amsterdam. Japara (KRL), pass. 7 Ouessant n. Port Said. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 99-/,e 99% A.K.U 183% 181% 229% 228% Philips Gloeil. 192% 192 Kon. Petroleum 349% 348 A'dam Rubber 94 93% Holl. Amer. Lijn 146 146 N. Scheepv. Unie 137 137 H.V.A 117% 117 Deli Mij 100% 98 Amsterd. Bank 180% 180 Ned. Handel Mij. 166% 166% Rotterd. Bank 175% 175% Twentsche Bank 171 173% Anaconda Copper 33% 32% Bethlehem Steel 52 51% Republic Steel 49'/,. 49% Shell Union 76 75% 21% 21% U. S. Steel 39% 39% Karlmun, 7 v. Hamburg te Amsterdam. Kota Agoeng, pass. 3 Ouessant n. R'dam. Kertosono, 9 v. Cebu te Ballkpapan verw. Kota Agoeng, 9 v. Tj. Priok te R'dam verw. Kota Baroe, 9 v. Tj. Priok voor Hoek v. Hol land verwacht. Kieldrecht, 7 v. Singapore n. Ilo Ilo. Loosdrecht, 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Laagkerk, 8 v. Calicut te Bombay verw. Laertes, 7 v. P'ladju n. Semarang. Langkoeas, pass. 7 Gibraltar n. Rotterdam. Laurenskerk, 7 v. Le Havre n. Boulogne. Maasland, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Manoeran, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Mitra, 6 v. Port Said n. Gibraltar. Moienkerk, 9 v. Lorenzo Marquez te Durban. Maashaven, pas. 7 Las Palmas n. Dakar. Meliskerk, pass. 8 Minrkoy n. Aden. Modjokerto, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Maas, 7 v. Algiers n. Lissabon. Murena, 7 150 m. Z.ZW. Lands End. Nestor, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Noordam, 7 460 m. Z. ten W. Kp. Race. Omala, 7 v. Hamburg n. Curasao. Oranje. 8 te Belawan. Oranjestad, 7 920 m. W.ZW. Madeira. Orion, 7 v. Tumaco n. Guayaquil. Prins Willem III, pass. 7 Kp. de Rosiers naar Le Havre. Prins Maurits, pass. 8 Startpoint n. Hamburg. Radja, 7 te Barein. Roepat, 8 Singapore verwacht. Rotti, 8 v. Barcelona te Amsterdam. Rijndam, 7 v. Halifax n. New York. Sibajak, pass. 7 ZO- punt Australië n. Aden. Sloterdijk, pass. 7 Vlissingen n. New York. Stad Arnhem, verm. 8 v. Narvik n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 7 v. Kirkenaes n. R'dam of Vlaardingen. Sumatra, pass. 7 Kp. St. Vincent n. ALgiers. Thalatta. 7 v. Port Said n. Lands End. Talisse, 7 Amsterdam naar Indonesië. Tamo, 6 te Puerto Alegre. Titus 8 v. Amsterdam n. Bremen. Van Linschoten, pass. 7 Vlissingen n. Bordeaux Waterman, 7 140 m. N. Kp. Blanco. Westerdam 7 265 m. W. Scilly's. Willem Barendsz, 7 1200 m. NW. Kaapstad. Westland, 8 v. Amsterdam te Hamburg. Willem Ruys, 8 v. Napels te Southampton. Wonogiri, 8 v. Port Said te Djeddah. IJsel, 8 v. Amsterdam te Malta. KLEINE VAART Arak, 5 te Paimboeuf. Admiraalgracht, 6 te Amsterdam. Aflena, 5 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam Bab-T, 5 Kiel gepass. n. Domsjo. Brandaris, 5 v. Nakskov n. Gefle. Douro, 5 van Aarhus n. Amsterdam. Dolfijn, 5 v. Rotterdam n. Masnedsund, Ebenhaezer, 5 v. Oostende n. Blyth. E. en A. Scheer, 5 v. Rotterdam n. Genua. Eljo. 6 te Kolding. Flora, 5 v. Rotterdam n. Bandholm. Geziena Hendrika, 5 te Skoghall. J.lias, 5 te Izmir van Haifa n. Amsterdam. Jan Hei-man, 5 v. Antw. n. Casablanca. Julia Mary, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Joost, 5 Brunsbüttel gepass. h. Zaandam. Lijnbaansgraeht, 6 v Antwerpen n. Abo. Maria Theresia, 5 v. Hamina n. Limerick. Martien, 5 te Amsterdam. Marva, 6 te Gent. Nero, 5 van Amsterdam n. Kopenhagen. Sobat, 6 Holtenau gepass. n. Wismar. Unitas. 6 te Cherbourg. Westerdok, 6 Holtenau gepass. n. Kalundborg. Wolanda, 6 v. Londen n. Rouen. Westpolder, 5 te Dublin. Zijpe, 7 v. Goole n. Kingston. Het hoofd van het gemeente bestuur van Bloemendaal brengt ter algemene kennis dat de Gemeenteraad in zijn op 19 November 1953 gehou den vergadering in beginsel besloten heeft tot wijziging der voorschriften ex art. 43 der Woningwet, in dier voege, dat deze niet meer zullen gelden voor enig deel van het in het partieel uit breidingsplan „Bentvelds- weg" begrepen gebied. Deze stukken liggen van he den (3 December 1953) af gedurende vier weken ter gemeentesecretarie te Over- veen voor een ieder ter in zage. te koop aangeboden. K.V. en V.V. Inkomen f 500 p. jaar Borgstelling vereist. Brie ven no. 4079. Aangeb. prachtige zwarte Persianer Bontmantel, maat 46-48 als nieuw van f 3200 voor f 1750. Bez. na tel. af spraak 27333 A'hout of Am sterdam tel. 37324. TAPIJTEN. Deze week verkoop van zojuist ontvangen prach tige fabrieksmonsters v. ongelofelijke prijzen. Wil tons f 7.9.50, Extra grote maten 270 x 360 voor f 155 M. Smyrna's f 98, f 125. TAPIJTHANDEL „MA- RO", Jansstraat 85, bij Gr. Markt. Haarlem. In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. Woensdag: GEHAKT 0.95 p.p. Donderdag: ROOKWORST0.80 p.p. Gen. Cronjéstraat 32 Haarlem Telef. 12565 Gelden beschikbaar op eerste hypotheek. Gegadigden kunnen zich in verbinding stellen met: Makelaar en Taxateur Lid N. B. M. Kantoren: VERSPRONCKWEG 89 Haarlem. Tel. 11701 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. 8 Geeft Uw haarden, kachels en kachelpijpen een blijvende diepzwarte glans! HOGE PRIJZEN 1300 13362 13930 ƒ1000 2058 6693 10386 11884 15414 18497 19540 21868 400 4468 4784 7196 7308 8298 9902 10547 12109 12442 12662 13127 13652 15086 15437 15980 16736 17589 19161 20096 20721 21411 ƒ200 1285 1709 1790 1865 3064 4892 5821 6769 6815 7188 7627 9260 9480 9557 9577 10068 12187 13377 13986 14149 14789 15021 15605 15751 16323 16782 17697 18350 18470 18494 18968 19156 19254 19756 19898 21670 21884 Prijzen van 80.— 1012 623 2075 8015 711 4097 410 S39 5007 334 754 6109 627 991 7009 8027 9039 955 10025 641 11019 043 129 677 693 207 266 030 094 781 795 193 203 435 545 960 034 039 452 550 805 838 147 175 645 677 286 400 747 809 474 533 139 150 818 860 291 318 559 612 045 118 562 622 189 279 725 735 207 312 482 544 173 208 240 288 116 235 277 280 993 995 044 196 204 223 7S1 844 848 860 032 047 116 140 464 503 859 868 762 773 187 303 361 368 656 667 178 223 640 666 320 369 796 864 663 719 341 622 646 S77 248 394 921 215 291 579 595 602 928 788 867 993 323 436 479 375 379 381 683 709 763 226 248 275 6S6 712 753 447 516 587 932 962 979 837 916 644 895 912 939 398 465 538 310 386 533 590 12061 616 13016 776 14022 701 15118 722 16060 791 17052 548 18009 631 19002 425 20U70 21042 8S5 821 S81 245 261 642 739 092 111 798 843 026 112 774 780 123 130 791 864 067 199 830 839 103 177 579 683 025 050 650 677 012 049 503 668 170 409 081 178 961 280 2S2 805 808 145 199 852 151 213 907 914 204 322 959 235 367 850 865 19S 221 737 753 131 223 767 794 065 067 693 739 441 496 316 349 338 420 848 871 356 493 429 437 601 624 754 771 314 385 391 552 608 480 505 655 672 720 521 571 653 722 780 300 359 754 818 349 403 839 974 134 168 815 825 749 760 381 521 426 483 536 S56 879 425 472 553 175 1S2 354 981 905 907 946 537 675 775 NIETEN 1054 073 120 124 133 160 171 193 218 262 265 284 317 333 371 392 404 449 450 458 461 492 548 607 611 633 640 645 764 888 889 902 910 978 979 2116 153 169 209 283 346 361 377 685 752 764 772 791 801 816 911 929 947 967 30U0 3003 017 020 036 097 137 155 173 176 182 216 220 254 288 299 317 331 360 369 391 396 398 410 434 473 494 497 578 582 591 623 631 655 671 679 692 706 733 753 780 837 840 841 843 852 870 897 910 924 967 990 4031 042 110 122 144 206 253 358 362 378 3S2 398 443 474 475 509 554 558 602 635 638 705 729 792 841 860 871 888 917 919 931 935 968 970 972 5029 035 054 096 097 156 168 194 203 244 254 263 281 308 350 362 372 384 404 465 499 511 521 54S 577 578 593 62S 684 723 781 788 790 812 845 866 SOU 885 918 6000 6027 028 066 070 110 135 144 149 161 238 283 326 334 361 399 416 456 457 467 480 49S 559 571 579 589 598 689 737 749 783 789 826 S42 854 860 885 905 90S 924 938 961 971 976 986 7000 7006 032 039 055 123 124 132 151 157 183 209 222 274 296 371 378 394 424 487 541 582 629 632 660 716 718 725 824 915 939 942 948 951 8006 016 043 044 100 122 144 182 183 223 260 303 30S 356 439 444 469 527 534 551 555 608 626 639 661 711 712 739 754 766 804 831 907 921 9065 109 110 111 154 177 26S 281 321 323 338 344 416 426 452 496 505 507 523 539 548 560 563 612 620 628 663 666 671 748 784 812 849 921 972 10008 033 034 045 060 065 115 129 130 143 151 202 254 258 286 293 295 350 402 417 418 445 498 527 533 554 580 627 628 638 662 675 688 705 733 748 778 796 80S 838 863 865 879 11006 017 029 051 078 090 094 096 144 205 262 263 269 286 297 406 415 421 434 441 453 495 497 534 548 603 619 648 680 710 712 715 784 826 868 877 914 933 12024 032 472 509 684 706 860 922 18013 018 209 218 341 374 610 649 899 987 14025 046 267 284 611 801 15000 15044 052 244 247 579 621 871 S84 16002 006 332 350 433 434 699 710 S66 888 17028 033 249 319 563 583 786 791 943 945 18033 055 223 299 498 509 733 791 985 993 19004 020 275 276 519 585 769 776 957 964 20003 008 211 232 422 445 731 733 21026 027 271 275 568 594 794 825 138 147 201 208 512 528 569 620 715 716 733 766 956 959 984 9S7 050 062 075 099 225 226 272 282 389 401 403 471 708 721 737 748 990 999 058 070 099 144 288 322 424 481 804 854 873 929 061 070 090 122 292 342 382 428 647 651 675 694 943 962 017 0S4 145 160 353 362 371 392 497 540 545 5S9 723 730 737 774 913 921 940 961 123 162 178 180 336 357 373 390 603 655 661 678 810 816 834 835 948 978 9S2 059 078 080 091 305 340 35S 387 512 535 582 697 810 821 849 850 997 19000 041 119 128 147 288 303 308 332 594 623 637 644 791 800 845 846 966 975 982 992 026 031 084 102 235 269 276 2S8 495 497 505 566 750 889 892 934 033 053 056 073 310 350 377 394 595 605 651 652 887 942 946 964 283 430 43S 463 630 637 671 6S3 771 819 824 829 137 158 173 186 285 309 330 336 530 536 543 604 762 799 S60 871 163 169 203 244 519 576 580 589 933 953 971 977 144 201 210 213 450 473 520 574 714 769 776 778 1S2 230 397 409 612 620 824 S26 996 195 203 441 465 713 728 871 882 232 241 411 419 659 695 858 861 226 229 467 528 743 773 883 888 094 112 137 163 396 399 423 480 699 708 718 720 897 920 923 967 172 193 229 240 404 421 465 482 674 698 733 747 906 917 934 935 110 119 194 195 309 368 378 386 587 699 704 714 988 21000 154 188 '222 251 400 439 489 565 672 707 721 785 973 978 VERBETERING. Prijzen van ƒ200: 9260 moet zijn 19260; nieten: bijvoegen 15515,

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3