Gezien het grote succes A PHILIPS GRUNDIG No. 1 J.v.d.BERG PRESBURG ONZE HORLOGE-ACTIE Grote Reclame verkoop su ALADDIN TAPIJTEN en karpetten Wollen- en Gestikte DEKENS OPEL BLITZ 1948 Helpt nogmaals de kunstenaars helpen ALS KERSTSURPRISE 521ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 17e lijst HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ongezouten commentaar van Bevan-vleugel op „Bermuda" Voor het Rampenfonds Exposities in Utrechts Centraal Museum K. v. K.'s blijven hameren op spoed met tunnelbouw Militair zou duizenden aan soldij hebben gestolen Wijziging van de Kieswet Huurverhoging voor woningwetwoningen KAB verdiepte zich in structuurproblemen Italiaans treinverkeer door staking gestremd Betere wegverbinding met Ruhrgebied gevraagd Scheepvaart en mede, om aan veler teleurstelling tegemoet te komen, hebben wij gemeend bij aankoop van tenminste 75, tot eind December te moeten handhaven. Tevens voor iedere koper EEN AARDIGE VERRASSIN U SLAAGT ZEKER BIJ HET ADRES VOOR BETERE KLEDING I Let op het juiste adres: GEN. CRONJéSTRAAT 120 HAARLEM Telefoon 14646 Vanaf Zaterdagmorgen 9 uur brengen wij in verkoop een grote partij door etaleren e.d. ietwat smoezelig geworden. Al deze artikelen worden tegen zeer aantrekkelijke prijzen verkocht. Zware wollen WILTON reeds vanaf 98. reeds v.a. 45. Zeer zware WILTON LOPERS in fraaie Perz. dessins 50 cm br. 12.50 pm 70 cm br. 17.50 pm 1 pers. v.a. 21. 2 pers. v.a. 24.50 grote maten 7.49 tegen uitsluitend gevuld met pr. witte watten 1-ps. slechts 23.— 2-ps. slechts 27.50 in diverse uitvoeringen EXTRA VOORDELIG Fraaie HANDWEEF- grote maten 19.75 Mocht de betaling U niet direct schikken dan regelen wij deze geheel naar Uw beurs. Woninginrichting ALADDIN Grote Houtstraat 29 - Haarlem Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame VRIJDAG 11 DECEMBER 1953 „Tribune", het weekblad dat de mening van de linkervleugel der Britse socialis tische partij, onder leiding van Bevan, weergeeft, schrijft in een commentaar op de Bermuda-conferentie onder meer: „Het bezoek van Sir Winston Churchill aan de Bermuda-eilanden en de door hem aldaar met Franse en Amerikaanse staatslieden gevoerde besprekingen hebben het aanzijn gegeven aan het stompzinnigste communi qué, dat in de moderne tijd na een diplo matieke conferentie is uitgegeven. Geen wonder, dat de West-Duitse Bonds kanselier, dr. Adenauer, er zo mee was in genomen. Indien wij de bewoordingen, waarin het communiqué werd opgesteld, moeten aan vaarden voor wat zij zijn, dan zijn de Ber muda-eilanden het graf geworden van de stoutmoedige hoop, welke de Britse pre mier op elf Mei van dit jaar heeft gewekt, toen hij zich uitsprak voor een bijeenkomst op het hoogste plan van staatslieden van het Westen en der Sovjet-Unie". Toen op 1' Februari van dit jaar water en wind elkaar met alle kracht vonden en samen een onverhoedse aanval deden op het Zuidwestelijk deel van ons land, kwa men met de nood, die uit die aanval werd geboren, tevens de beste krachten in de mens naar boven. Ook onze kunstenaars, later gevolgd door hun kunstbroeders in het buitenland, bleven niet achter. Dikwijls zijn kunstenaars niet rijk begiftigd met aardse goederen, dus stelden zij kunstwer ken ter beschikking van een loterij voor het Nationaal Rampenfonds. Nu wachten 1200 kunstwerken op een eigenaar. Er be vinden zich stukken onder van Braque, Chagall, Rouault, Zadkine, Tytgat, Léger, Vilon, Manessier, Laurens, Morgenthaler en Jan Sluiters. De collectie bestaat uit schil derijen, tekeningen, beeldhouwwerken, ce ramiek, edelsmeedkunst, litho's en hand weefkunst. Van de 200.000 loten voor één gulden per stuk werd een groot deel ge kocht op de tentoonstelling „Kunstenaars Helpen", die in tal van plaatsen te bezich tigen is geweest. Maar de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunstenaars en het Nationaal Rampen fonds zouden gaarne zien, dat de overige loten ook in geld worden omgezet. Wie hieraan wenst mee te werken behoeft slechts de briefkaart, die per post werd bezorgd in te vullen en te zenden aan de heer W. G. Bezemer, Verbenalaan 6 in Aerdenhout. Indien men vijf loten tegelijk bestelt, ontvangt men een der litho's ten geschenke, welke in samenwerking met het Prins Bernhard Fonds door Nederlandse kunstenaars in het Rampgebied werden gemaakt. In het Centraal Museum te Utrecht wordt van 2 Januari tot 15 Februari een tentoonstelling gehouden van zeer nauw keurige copieën van Joegoslavische fres co's, die in temperatechniek op doek zijn gemaakt. Thans bevindt deze collectie zich in de „Tate Gallery" te Londen. De volgende tentoonstelling in Utrecht wordt gehouden van 15 Maart tot 15 Mei en zal een grote collectie moderne stukken van onder anderen Picasso en Cézanne om vatten. Deze doeken zich op het ogen blik in de Orangerie in Parijs bevindend behoren aan een zeer welgestelde Bra ziliaan, de heer Assis Chateaubriand te Sao Paulo, die de verzameling na de oorlog bijeen bracht en er een museum voor stichtte. Via Brussel en Utrecht gaat de collectie, die voor 20 millioen gulden ver zekerd is, naar Londen. In de zomermaanden wordt in samen werking met het Spaans Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht een tentoon stelling van oude, voor-Columbiaanse, Pe ruviaanse kunst gehouden. Hiervoor zullen uit verscheidene Europese collecties fraaie stukken samengebracht worden. Vast staat dat in 1955 een grote Van Scorel-tentoonstelling zal worden inge richt. In een vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam hebben de leden bet bestuur gemachtigd gezamenlijk met de andere Kamers van Koophandel en Fabrieken in NoordhoUand in een schrijven aan de minister van Wa terstaat aan te dringen op bespoediging van de tunnelbouw te Velsen. De voorzit ter, ra-, D. A. Delprat, deelde in dit ver band mede, dat tussen de Kamers wel overeenstemming is bereikt over het prin cipe maar nog niet over de tekst. Ook is van de zijde van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zuidhblland en Friesland er op aangedrongen het schrijven mede door hen te laten ondertekenen. De krijgsraad te velde-West te 's-Gra- venhage heeft de 39-jacrige, thans met groot verlof zijnde, sergeaint-majoor N. J. S. uit Amsterdam, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van ondergaan voorarrest, waarvan zes maanden en één week voorwaardelijk met een proeftijd vain drie jaar ter zake van verduistering vain ettelijke duizenden guldens. S. werd on middellijk in vrijheid gesteld omdat de on voorwaardelijke gevangenisstraf gelijk was aan het ondergane voorarrest. Op verzoek van de verdediger geschiedde de behande ling van de zaak met gesloten deuren. S. was ten laste gelegd dat hij, als sergeant-maj oor-administrateur van de 3e compagnie A.D.K.L. te Schoonhoven sol- dijgelden, die hadden moeten worden uit betaald aan deserteurs, die niet van het hun, voordat zij naar Indonesië moesten vertrekken, verleende inscheplngsverlof waren teruggekeerd, had verduisterd. Het juiste bedrag van deze verduisterin gen was moeilijk vast te stellen gebleken. De dagvaarding tegen S. sprak van „een gezamenlijk bedrag van meerdere duizen den guldens". De auditeur-militair had tegen S., die reeds een veroordeling op zijn naam heeft staan, een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar gerequireerd. Geen medische verklaring meer voor stemmen bij volmacht Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Kieswet. Een der wijzigingen beoogt te voorkomen dat kiezers bij het uitbrengen van hun stem in verwarring worden gebracht door de wijze waarop tot dusverre verbonden lijsten op het stembiljet werden verm.eld. In de Tweede Kamer is voorts bezwaar gemaakt tegen de regeling van het stem men bij volmacht. Er werd op ge wezen, dat de huidige regeling het winnen van stemmen van zieken en afwezigen mogelijk maakt. Voorts acht te men het niet juist, dat het stemmen bij volmacht voor de zieke kiezers moei lijker wordt gemaakt dan voor de afwezige kiezers, zulks ten gevolge van de eis in zake de geneeskundige verklaring. De minister van Binnenlandse Zaken wil nu bepalen dat als gemachtigde van de kiezer mag optreden diens echtgenoot, één der naaste familieleden of een huisgenoot. Voorts kan naar de mening van de mi nister een vereenvoudiging worden aan gebracht in de bepalingen, welke de be voegdheid om een volmacht aan te vragen regelen. Met name kan de eis van de ge neeskundige verklaring vervallen. De be voegdheid kan gegeven worden aan alien, die vermoedelijk niet in staat zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. De eis van het met redenen omkleden van het verzoek wordt gehandhaafd. De mogelijkheid om dit af te wijzen blijft be staan indien aangenomen moet worden, dat de kiezer wèl in persoon aan de stem ming kan deelnemen. Indiien het in behandeling zijnde wetsont werp tot wijziging van de Huurwet door de Eerste Kamer zal zijn aangenomen, zullen de gemeenten en de woningbouwvereni gingen dienen over te gaan tot verhoging van de huurprijzen van een aantal woning wetwoningen, noodwoningen en woningen gebouwde rnet steun van de hypotiheekre- gelingen 1940 en 1941. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft hierover een brief aan de gemeentebesturen gezonden. Uit de in houd daarvan blijkt, dat voor alle woning wetwoningen tot stand gekomen vóór 5 Mei 1945 de huurprijzen met 17, 20, 23, 26 of 29 percent zullen worden verhoogd naar gelang van de klasse, waarin de ge meente is ingedeeld. De woningwetwonin gen, die na 5 Mei 1945 zijn tot stand geko men en waarvoor steun is verleend op voet van de Beschikking Bijdragen Wo- ningwetbouw 1948, zullen op dezelfde wijze in huur worden verhoogd. Bij deze categorie kan de minister in bepaalde ge vallen de verhoging tot een lager percen tage beperken, namelijk voor die wonin gen van deze groep, waarvoor anders een aanzienlijk hogere huurprijs zou ontstaan dan voor gelijkwaardige woningen van die groep in dezelfde gemeente. De huurprijzen van woningwetwoningen, waarvoor steun is verleend op voet van de Beschikking Verminderde Bijdragen 1950 en 1950 I en van de Beschikking Bijdra gen Woningwetbouw 1950, zullen niet wor den verhoogd. De noodwoningen, gebouwd vóór 27 De cember 1940, zullen met het in de gemeen te geldende percentage worden verhoogd. Die na deze datum zijn gebouwd zullen op gelijke wijze in huur worden verhoogd, tenzij op voorstel van het gemeentebestuur de minister tot een lager percentage be sluit. Voorts zullen alle woningen, gebouwd met steun volgens de hypotheekregelingen 1940 en 1941, met het desbetreffende per- centage worden verhoogd. Tenslotte geldt voor de in complexen vóór 27 December 1940 tot stand gekomen woningwetwoningen voorkomende bedrijfs ruimten, dat geen huurverhoging zal ge schieden, tenzij een nieuwe huurovereen komst wordt aangegaan. In dat geval zul len de huurprijzen ten hoogste met de des betreffende percentages worden ver hoogd. In Den Bosch is een werkgelegenheids- congres van de K.A.B. gehouden, waarin in het bijzonder de toekomst van Zuid- Nederland aan diepgaande beschouwingen is onderworpen. In een slotrede heeft de Commissaris der Kon-inging in Noord- Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, in een samenvatting van hetgeen prof. G. H. L. Zeegers en drs. P. C. N. M. Bogaers hadden besproken, op drie punten de aandacht ge vestigd. Naar de mening van prof. De Quay moe ten de maatregelen die thans aan de orde zijn voor de oplossing van het werkgele genheidsvraagstuk, gebaseerd worden op het beeld van de toekomst, dat nu reeds aan de hand van cijfers bij benadering is te bepalen. Er moet voorts overleg zijn tussen alle organisaties, die zich bezig houden met maatregelen inzake de werk gelegenheid. Niet alleen in economisch op zicht, doch ook in sociaal en cultureel op zicht moet de ontwikkeling der gebieden worden gezocht. De Commissaris der Koningin in Noord- Brabant besloot zijn samenvatting met de opmerking, dat geografische ontsluiting structuurhervorming met zich brengt en dat ter voorkoming van moeilijkheden, hieraan verbonden, de geestelijke span kracht zal moeten worden opgevoerd. Het congres werd onder meer bijgewoond door de ministers Witte en Van Thiel, door ir. G. D. C. André de la Porte namens de mi nister van Verkeer en Waterstaat. In Italië is vandaag het spoorwegver keer vrijwel geheel komen stil te liggen, doordat meer dan een millioen staatsbe ambten van diverse politieke overtuiging het werk voor 24 uur hebben neergelegd om looneisen kracht bij te zetten. jsr werd slechts een beperkte dienst on derhouden door leden van vakbonden, welke niet aan de staking deelnemen, en door militairen. Voor alle regeringsgebou wen te Rome en bij de stations in het ge hele land stonden politiemannen met ma chinepistolen. Alleen de hoger geplaatste functionaris sen bij de spoorwegadministratie waren op hun werk verschenen. De Kamers van Koophandel en Fabrie ken voor Amsterdam en Rotterdam hebben in een gemeenschappelijk adres tot de minister van Verkeer en Waterstaat het verzoek gericht, naast de verbetering van het binnenlandse wegennet, met kracht de aanleg ter hand te doen nemen van aan de moderne eisen voldoende verbindingen met het buitenland. Vooral voor de grote havensteden, aldus het adres, zijn goede autowegen naar het buitenland, naast spoorweg- en waterver bindingen, noodzakelijk voor het onder houden van nauw contact met het voor haar zo belangrijke achterland. Voor de zeehavens komt allereerst in aanmerking een goede verbinding met het Ruhr- en Rijngebied, waarvoor rijksweg no. 12 is geprojecteerd. Deze weg, die van 's Gravenhage over Utrecht en Arnhem tot de Nederlands-Duitse grens zal lopen, is thans tot Veenendaal gereed. In de rijks begroting 1954 is een bedrag uitgetrokken van 620.000. Het wil de Kamers voor komen, dat de urgentie van een goede ver binding met het Duitse achterland, vooral met het industriegebied bij de Ruhr,grotere spoed bij de voltooiing van deze weg vergt dan in deze begrotingspost tot uitdrukking komt. Wil deze weg binnen redelijke tijd gereed zijn, dan is het geheel onvoldoende in het tijdsbestek van één jaar alleen het grondwerk van een weggedeelte bij Ede onder handen te nemen. Deze weg zal slechts dan aan zijn doel kunnen beantwoorden, indien de West- Duitse bondsregering met bekwame spoed de verbetering van de verbinding van de Nederlandse grens met Duisburg ter hand neemt. Naar de Kamers menen te weten, is deze hiertoe bereid, indien van Neder landse zijde met kracht aan het gedeelte op zijn gebied wordt gewerkt. Van Belgische zijde wordt reeds lang aangedrongen op een autoweg van Ant werpen over Luik naar Keulen, waarbij men zich beroept op de wenselijkheid Ne derland en de Nederlandse havens voor te blijven. De Kamers dringen er daarom op aan, dat de voltooiing van rijksweg no. 12 zoveel mogelijk zal wórden bespoedigd. Een deel van de Rotterdamse jeugd heeft zich bij de opening van Rotterdam- lichthaven niet van zijn beste zijde laten zien. Opgeschoten jongens gingen een in aanbouw zijnd gebouw op de Coolsingel binnen, wier pen stenen naar het publiek, trokken balken los en strooiden spijkers rond. Aanvankelijk nam de politie een lankmoedige houding aan, maar dit werd kennelijk uitgelegd als een teken van zwakte en daarna moest de politie tot herstel van de orde van de gummistokken gebruik maken. In de drukte bij deze relletjes werd een bejaarde man onder de voet gelopen. De politie sloot zeven belhamels in het politiebureau op. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Alderamin, 9 te Rotterdam. Alkaid, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Amstelvaart, pass. 9 Kanarische eil. n. Lands End. Averdijk, 9 te New York. Aagtedijk, pass. 9 Sombrero n. Trinidad. Abbekerk, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbedijk, 9 v. Bremen n. Rotterdam. Alchiba, 10 v. Rio Grande do Sul te Puerto Alegre verwacht. Algeriab, 10 v. Rio Grande do Sul te Buenos Aires. Altair, 8 v. Bahia n. Victoria. Amsteldiep, 9 v. Londen te Rotterdam. Aalsdijk, 9 v. Philadelphia te Baltimore. Abbedijk, 10 v. Bremen te Rotterdam. Alamak, 9 v. Marseille n. Genua. Alkaia, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Almdijk, 9 v. Lissabon te Havana. Alpherat, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Alwaki, 9 v. Benuos Aires n. New York. Arnedijk, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Agatha, 10 te Pladju verwacht. Akkrumdijk, 9 30 m. Z. Kreta. Alpherat, pass. 9 Casquets n. Antwerpen. Amerskerk, 9 290 m. W.ZW. Sabang. Axeldijk. 9 660 m. O. Kp. Race. Alioth, 9 200 m. Z.ZW. Santiago. Amerskerk, 10 140 m. W.NW. Cocos eil. Alamak, 10 te Genua. Alchiba, 10 te Fto A.legre. Alcyone, 11 te Rio Grande do Sul. Aldabi, 10 v. Bahia n. Antwerpen. Aludra, 11 te Rotterdam. Appingedijk, 10 v. Mobile 12 Houston verw. Akkrumdijk, pass. 10 Str. Messina n. Genua. Aletta. 10 v. Pladju n. Bangkok. Alpherat, 10 te Antwerpen. Alphard, 11 v. Antwerpen bij Vllssinigen ten anker. Alpherat, 13 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Ampenan, 11 v. Djeddah n. Port Said. Arendskerk, 10 v. Manilla n. Jolo. Argos, 11 v. Valencia n. Rotterdam. Ariadne, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Banka, 9 v. Tj. Priok n. Singapore. Borneo, 9 v. Colombo n. Cochin. Bloemfontein, 9 v. Hamburg n Antwerpen. Bawean, 10 v. Noordzee te A'dam (proeftocht) Biijdenlijk, 9 v. New York n. Rotterdam. Baud, 9 v. Makassar n. Ambon. Bennekom, 9 360 m. W.ZW. Lands End. Bintanig, 9 180 m. O. Ceylon. Boskoop, 10 430 m. N. Flores. Banka, 11 te Singapore. Blitar, 10 Marseille verwacht. Bonaire, 10 650 m. ZW. Fayal. Barendreeht, 11 Malta gepass. n. Mena el Ah mad! Blitar, 10 v. Lissabon te Marseille. Blommersdijk, pass. 11 Vlissingen n. Londen. Bacchus 10 v. Amsterdam te San Juan. Caltex Pernis, 9 Gibraltar gepass. n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 9 Kp. Bon n. R'dam. Caltex Lelden, 9 v. Sidon n. Roterdam. Caltex The Hague, 9 v. Rotterdam n. Sidon. Corilla, 9 140 m. O. Albany n. Singapore. ClaveEa, 10 220 m. NW. Auckland. Caltex Delft pass. 10 ten z. Kreta n. Sidon. Ceronia, 10 te Suez. Ohama, 10 rede Liverpool. Delfland, pass. 9 Fernando Noronha n. Santos. Delfshaven, 9 dwars Spiekeroog n. Hamburg. Drente, 11 v. Aden n. Belawan. Dongedijk, 10 v. San Francisco n. Cristobal. Dui vend ijk, 10 v. Rotterdam te Londen. Elmina, 10 v. Lagos te Duala. Eemland, 9 v. Rio de Janeiro te Santos- Enggano, 10 v. Aden n. Karachi. Ena, pas. 9 eil. Bawean n. Singapore. Eos, pass. 10 Kp. Bon n. Oran. Esso Den Haag, pas. 10 Gibraltar n. Antw. Feüpes, pas. 10 Str. Soenda n. Tjilatjap. Friesland (KRL), pass. 10 Gibraltar n. Beyrouth Gordias, 9 v. Lattakia te Mersln. Gadilla, 8 540 m. NO. Sombrero. Garoet. 9 80 m. NO. Bahrein n. Bombay. Gaasterkerk, 10 860 m. ZO. Guardafui. Graveland, 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Kerk, 11 v. Geruna n. Port Said. Heemskerk, 10 v. Teneriffe n. Kaapstad. Heelsum, 8 v. Galveston n. New Orleans. Hersilia, 9 v. Barbados n. Trinidad. Hilversum, 9 v. Rotterdam te Mena el Ahmadl. I-lector, 9 v. Carthagena n. Burriana. Hydra, 10 v. Balboa te Buenaventura. Helena, pass 9 Dover n. San Juan. Helicon, 10 v. Gonaives n. Cp. Haltien. Hathor, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Hecuba, pass. 10 Vlissingen n. Amsterdam. Hoogkerk, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Genua. Indrapoera, 10 v. Belawan n. Aden. Ivoorkust, 11 v. Antwerpen te Amsterdam. Ilos, 10 v. Amsterdam n. Italië. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 v. Port Said te Am sterdam. Japara (KRL), pass. 10 Gibraltar n. Port Said. Jagersfontein, 11 te Port Elizabeth. Kota Gede, 10 te Pladju. Kota Agoeng, 9 v. Tj. Priok te Rotterdam. Kota Baroe, 9 v. Tj. Priok te Rotterdam. Karaton, 9 v. Palembang n. Tj. Priok. Karimun, 10 v. Amsterdam n. Antw. Kertosono, 12 te Djakarta verwacht- Karimata, 11 te Amsterdam. Larenberg, 9 te Dakar. Lawaik. 10 te Nasipit Philipijnen. Lindekeric, 9 v. Muscat n. Djibouti. Linge, pass. 9 Ouessant n. Lissabon. Langkoeas, 11 12 u. Hoek v. Holland verw. Leersum, 9 660 m. W. Ouessant. Lekkerkerk, 9 300 m. O. ten N. Madras. Loenerkerk, 9 390 m. O. ten Z. Socotra. Laertes, 10 v. Soerabaja n. BaLikpapan. Langkoeas, pas. 10 Ouessant n. Rotterdam. Limburg, 10 v. Dar es Salaam n. Belawan. Lombok 8 te Vancouver. Luna, 10 v. Rotterdam te Ceuta. Marisa 9 v. Suez n. Bahrein. Markelo, 9 v. Sundsvall n. Marieberg. Mataram, 9 te Boston. Mulderkerk, 10 v. Suez n- Port Soedan. Marken, 9 v. Hamburg n. Bremen. Macuba, 9 t.h.v. Elba n. Singapore. Madoera, pass. 9 Zebayir eil. n. Bahrein. Malea, 9 100 m. W.NW. Manilla n. Miri. Minjak, 10 te Timordilly. Marpessa, 10 170 m. ZW. Okinawa. Maas, 10 v. Lissabon n. Amsterdam. Maasdam, 10 v. R dam 11 te Le Havre naar New York. Malvina, 10 dwars Martinique n. Maracaibo. Mitra., pas. 10 Malta n. Bibraltar. Macoma, pass. 10 Kp. Race n. Curacao. Madoera, pass. 10 Aden n. Bahrein. Mapia, 10 v. Donggala n. Balikpapan. Maasland, 10 v. Bahia. Manoeran. 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Mentor, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Manto, 10 v. Savona n. Genua. Nieuw Holland, pas. 9 Singapore n. Hongkong. Nigerstroom, 10 v. Duala te Dakar verw. Nieuw Amsterdam, 11 v. Southampton naar New York. Nestor, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Noordam, 14 v. New York te Rotterdam verw. Notos, 10 v. Istanboel n. Cavalla. Oranjefontein, 9 390 m. NO. St. Helena. Oranje, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Orion, 10 v. Cristobal n. Barranquilla. Oberon, 10 v. Amsterdam n. La Guaira. Omala, pass. 9 Wight n. Curacao. Ondina, 9 370 m. ZW. Yokohama. Oranjestad, 10 v. Funchal n. Plymouth. Overijsel, 10 v. TJ. Priok n. Singapore. Ootmarsum, pass. 11 Vlissingen n. Houston. Prins Alexander, 9 260 m. NO. ten O. Belle Isle Prins Maurits, pass. 10 Cuxhaven n. Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 9 690 m. W. ten Z. Oues sant. Prins Willem V, 9 700 m. O.NO. Kp. Race. Polyphemus, 11 te Penang. Prins Joh. W. Friso, 10 v. R'dam 11 te Antw. Pygmalion, U v. Paramaribo n. Georgetown. Roebiah, 9 te Amsterdam. Ridderkerk, 9 v. Kaapstad 11 te Port Elizabeth verwacht. Riouw, 11 Alexandrië verwacht. Roepat, 10 v. Singapore n. Tj. Priok. Rijnkerk, pass. 10 Ouessant n. Duinkerken. Raki, 11 v. Suez n. Port Said. Saparoea, 9 te Chittagong. Singkep, 8 v. Halifax n. Alexandrië. Slamat, 10 te Charleston. Stad Alkmaar, 9 v. Narvik n. IJ«nuiden. Stad Schiedam, 9 v. Gibraltar n. Savona. Sunetta, 9 v. Gibraltar n. Melbourne. Stad Arnhem, pas.s 9 Malta n. Khorramshar. Stad Maassluis, vertr. 11 v. Narvik n. Glasgow Saroena, 9 130 m. ZO. Str. Balabak. Schie, pass. 9 Kp. St. Vincent. Sinabang, pas. 9 Poelau Laut n. Balikpapan. Sliedreoht, 9 t.h.v. eil. Masirah n. Mena el Ahmadi. Stad Amsterdam, 9 335 m. N.NO. Flores. Stad Leiden, 9 900 m. ZW. Horta. Stad Vlaardingen, 9 40 m. NW. Hamerfest. Stanvac Benakat, 9 dwars Str. Singapore naar Belawan. Stanvac Djirak, 10 Sungeigerong verw. Saidja, 10 v. Pladju n. Munt. Salawati, 10 v. Djeddah n. Suez. Salland, 11 Las Palmas verwacht. Schle. pass. 10 Gibraltar n. Tunis. Sibajak, 10 270 m. W. ten Z. Ksngeroe eil. Stad Dordrecht, 10 v. Gibraltar n. Cagliari. Stad Maastricht, 10 te Palermo. Straat Makassar, 1.1 te Kaapstad. Straat Malakka, 9 v. Durban n. Fremantle. Salland, 11 te Las Palmas. Straat Banka, 11 v. Hongkong n. Kobe. Tabian, 10 te Alleppey. Tara, 10 v. Buenos Aires te Montevideo, Tiba. verm. 11 v. Rotterdam n. Antwerpen Tankhaven I, pass. 9 Poeloe Tenggol n. Sungei gerong. Tasman, 10 te Singapore. Themisto, 9 420 m. O.NO. Kp. Race. Tji bant jet, 10 Makassar verwacht. Tjimenteng, 9 840 m. O.NO. Diego Garcia. Tjisadane, 9 278 m. ZO. Kp. Padaran. Tjitjalengka 9 160 m. Z. Diego Garcia. Tjiwangi, 10 Semarang verwacht. Talisse, 10 v. Southampton n. Port Said. Tegelberg, 10 v. East London n. Duiban. Ternate, 10 v. Rotterdam n. Karlshamn. Tabinta, 11 Djibouti verwacht, Tawali, 10 v. Penang n. Colombo. Tero, pass. 10 Fernando Noronha n. Victoria. Thalatta, pass. 10 Malta n. Lands End. Tierius, 10 te Antwerpen. Tominl, 1 v. La Buan n. Sorong. Trompenberg, 10 v. New Orleans n. Savanah. Van Outhoorn, 10 te Tj. Priok. Van Riebeeck, 9 v. Makassar n. Buleleng. Van Spilbergen, 1 v. Mataöi n. Baiafarta. Winsum, 9 v. Dakar n. Rotterdam. Wonosarl, pass. 9 Minikoy n. Djeddah. Wieldreoht, 10 150 m. NW. Djeddah. Waterland, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Waterman, 1 20 m. ZW. Monrovia. Westerdam, 1 620 m. O. Kp. Race. Wonogiri, 10 nog te Djeddah. Waal, lil te Beyrouth. IJsel, 9 v. Malta n. Alexandrië. Zeeland (KRL), 9 140 m. W. Sabang. Zuiderkruis, 10 v. Amsterdam n. New Zeeland. KLEINE VAART Admiralengracht, 10 v. Vlissingen n. Antw. Albergen, vertr. 10 v. Requejada n. Terneuzen Algarve, lil te Leixoes verwacht. Att, vertr. 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Audacla, 10 v. Rouaan te Southampton verw. Barracuda, verm. 9 v. d. Tees n. Oslo. Betty Anne, 10 v. Setubal n. Lissabon. Beekbergen, vertr. 10 v. Ellesmereport n. Tonnay Charente. Blue Boy, 8 v. Hansweert te Boston. Bree Helle, 9 v. Rotterdam te Londen. Binnenhaven, 9 v. Duinkerken te Casablanca. Citadel, pass. 10 Kiel n. Landskrona. Cornelia b I, 9 30 m. N. Brindisi. Cornelia b II, 9 30 m. O. Oran. Confiance, verm. 9 v. Southampton te Port Talbot. Coeta, pass. 10 Vlissingen n. Vilvoorde. Cornells, 8 v. Londen te Kopenhagen. Cornells Houtman, pass. 10 Vlissingen n. Gent. Daviena Goekoop, 9 v. Londen n. Caen. Domburgh, 10 pass. Kp. Vilano n. Casablanca Driebergen, verm. 10 v. Requejada n. Terneuzen Denl 9 vc. Kopenhagen n. Frederiksund. Ellewoutsdijk, verm. io v. R'dam n. Drogheda Ferocia, vertr. 10 v. Antw. n. Dundalk. Follonica, 9 v. Hamburg n. Waterford. Fiducia, 10 v. Huil n. Antwerpen. Frans, verm. lil v. Drammen n. Kopenhagen. Gaasterland, 9 v. Goole n. Harlirngen. Hartel, vertr. Hl v. Belfast n. Rouaan. Hast I, 9 v. Goole n. Rotterdam. Hast V, 9 v. Rouaan n. Guernsey. Henrica b, pass. 9 Holtenau n. Mantyluoto. Henriëtte, 8 v. South End. Import, 10 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ingeborg, 9 v. Helsinki te IJsland. Jan Kreumer, pas. 10 Holtenau n. R'dam. Jo, 9 nog te Esibjerg. Jutland, 10 v. Skuru te Hamina. Jongkind, vertr. 11 v. Amsterdam n. Gothen burg. Joslen, 9 v. Rochefort te Requejada. Josef Swenden, 8 v. Swansea te Terneuzen. Koningshaven, 9 v. Oran n. Avonmouth. Kortenaer, 9 v. Struer n. Fredeiksund. Kemphaan, 9 v. Huil n. Rotterdam. Eljo, 9 v. Kolding n. Randers. Leemans, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Leemdert b, vertr. 11 v. Rotterdam n. Stockholm Marva. pass. 9 Vlissingen n. Gothenburg. Merwehaven, 9 v. Port Lyautey n. Duinkerken. Maasym, 9 v. Antw te Bremen. Markab, 9 te Krik. Myson, 11 v. Ronskar te Stockholm verw. May Mere, verm. 10 v. Londen n. Italië. May Star, verm. 10 v. Newcastle n. Assems. Matthew, 10 v. Alderny n. Thameshaven. Meuse, 8 v. Avonmouth te Liverpool. Monica, 9 v. Horsens n. Rotterdam. Mudo, pass. 9 Vlissingen n. Huil. Noord, 9 v. Hamburg n. Zwijndrecht. Nero, 9 te Kopenhagen n. Aarhus. Noorderhaven, pass. 10 Brunsbtittel n. Aarhus. Nassauhaven, 10 v. Helsingborg te Hogenas verw. Nieuwehaven, 10 v. Gothenburg te Kopenhagen verwacht. Nautilus, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Noordiand, 9 v. Newport te Vilvoorde. Oleum, 9 v. Southampton n. Mlddlesbro. Peter, 10 v. Vlissingen n. Antwerpen. Peter Swenden, 9 v. Zeebrugge te Antwerpen. Poortvliet, 10 v. Rotterdam n. Bordeaux. Prinses Margriet, pass. 9 Lizard Head n. Silloth Rijnhaven, 110 v. Gandia te Boston. Rose Marie, pass. 9 Kiel n. Malmö. Soemba, pass. 9 Vlissingen n. Goole. Spurt, 9 v. St. Heller te Antwerpen. Soemba. 10 v. Antw. te Goole verw. Tsormina, pass. 9 Holtenau n. Odense. Theodora, 9 v Goole n. Billingham. Ton, 9 v. Rotterdam te Drogheda. Trompenburgh, pass 9 Brunsbtittel n. R'dam. Teun, 9 v. Par n. Rouaan. Theano, 9 v. Drogheda n. Waterford. Timor, 10 v. Falmouth te Londen verwacht. Uimajo, 9 v. Kiel te Middelfart. Vindicat Atque Polit, 9 v. Goole n. Gyon. Vrouwepolder, 9 v. Lissabon n. Rotterdam. Van Brakel, 9 v. Leith n. Grangemouth. Vrede, 9 v. Bremen n. Goole. Vlieland. 9 v. Gothenburg te Malmö. Vrij burgh, 8 v. Bordeaux te Casablanca. Westermarkt, 9 v. Strood te Vissingen en verm- 9 van Vlissingen. Wickenburgh, 9 v. Duinkerken te Londen. Zwerver, verm. 10 v. Newport n. d. Tees. (met 1 jaar schriftelijke garantie) G! J KARPETTEN WOLLEN HOLT APS WOLLEN DEKENS SWAN FLANELLEN LAKENS Al onze MERKDEKENS SPECIALE PRIJZEN GESTIKTE DEKENS BEDSTELLEN TAFELKLEDEN Laat ALADDIN uw financiële zorgen dragen KAMPERVEST HK. TURFMARKT HAARLEM GEZELLIG KERSTFEEST met een radio of radio-gra- mofoon van of U vindt ze in ruime keuze bij op radio- en televisiegebied. Ook uw Gramofoonplaten. De Radio- en Televisie- Specialist. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 Te koop agb. 13/4 ton, open laadbak in pr. staat. Te bevr. bij garage v.h. Giesberts, Palmenstraat 3, Um.-O. Tel. 4156 tot 17 u. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. D® Administratie. naar zo n paar echte „NOORSE TREKKERS"» Zo ge weldig sportief met die nikkelen haken en die dikke rubber profielzooL Vervul z'n hartewens; om de prijs behoeft U 't niet te laten. Ze kosten slechts Iq oxblood Juchtenleder. 29-31 12.50 Maten: 32-35 13.50 36-40 14.50 In naturel sporcieder. Maten» 30-31 12.95 I 32-35 13.95 I 36-40 14.95 AMSTERDAM ZAANDAM - ALKMAAR HAARLEM LEIDEN DEN HAAG - HILVERSUM BUSSUM - AMERSFOORT - UTRECHT ARNHEM NIJMEGEN BREDA GRONINGEN HOGE PRIJZEN 16324 (niet) met premie van ƒ8000; ƒ200 1510 5601 7276 10798 20662 FrUzen van 80.— 1783 1805 4557 5131 8952 8995 9170 10134 10309 1266J 13244 13322 14075 14641 15896 16678 17617 17911 17953 18267 20061 20621 20740 20815 NIETEN 1147 1274 1320 1393 1467 1480 1649 1885 2066 2223 2473 30S7 3807 3957 4672 5108 5518 6618 6662 7366 7433 77U7 7738 7914 7919 8179 8779 9309 9396 9860 10710 10831 11333 11575 11902 12388 12603 12700 12793 12973 13674 14103 14478 14525 14782 15186 15499 15501 15615 15807 15975 16335 16413 16732 16S45 16985 17166 17236 172S9 17453 18355 18508 19798 20060 20341 20531 21072 21191 21364

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7