Stormvogels en EDO staan morgen moeilijke wedstrijden te wachten am I <-> der i Sporten De opstellingen on Sport op Zondag HFC thuis tegen Hollandia Internationale courses in Hilversum ^Spiegel D' op HOC-dames bleven in de running ZATERDAG 12 DECEMBER 193 3 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT KORFBAL HOCKEY ZWEMMEN Wielrennen „De Pelle" weer leider? 1 '**et bal Bonclselftal tegen profclub Wacker De Vos weer beter Gerrie Stroker in elftal van Old Internationals De judo-ontmoeting Europa-Amerika Biljarten Om het kampioenschap hoofdklasse libre 4 rhletiek Nog meer critiek op de holle speer De scheidsrechter en de vrije schop Verwarmd veld Tegen doping Yvonne heejt schuld De basketballcompetitie Gewich the ff en Charité naar Haarlem Boksen Turpin op het matje •\tU Haarlem gelijk aan de kop gaat met N.E.C. in de eerste klasse A, nu iV V.S.V. nog steeds evenveel punten heeft als E.D.O. bovenaan de ranglijst in afdeling B, nu Stormvogels nog juist in de bovenste helft staat van de lijst en nu de positie van R.C.H. steeds slechter wordt, ja nu is eigenlijk iedere wed strijd voorlopig van zeer groot belang voor deze verenigingen. Ook morgen, als Haarlem bij Stormvogels op bezoek gaat, V.S.V. de staartclub Enschedé bezoekt, E.D.O. Blauw Wit ontmoet en R.C.II. in het veld komt tegen Heracles. Wed strijden, die de spanning in de afdelingen in niet geringe mate kunnen doen toenemen indien resultaten worden bereikt die buiten de verwachtingen liggen. nge Als het weer overigens zo mee blijft werken als tot nu toe het geval was^ dan zal nog dit jaar de helft van het aantal competitiewedstrijden zijn gespeeld, welk vlot verloop voor de meeste verenigingen ook al van belang is, daar een stagnatie dikwijls een verlies aan wedstrijdvorm ten gevolge heeft. bb. In afdeling A trekt natuurlijk Stormvo gelsHaarlem veel belangstelling. Voor de thuisclub staat veel op het spel bij ver lies zakt het wellicht af naar de onderste helft van de ranglijst maar voor de be zoekende vereniging nog meer. De boven ste plaats is namelijk in het geding en de roodbroeken zullen in ieder geval moeten winnen om de toppositie te behouden. Zo wel NEC als Ajax namelijk hebben het tegen respectievelijk Elinkwijk en Zwolse Boys niet zo heel moeilijk. Wii geloven overigens dat Haarlem het wel zal redden. Dat RCH winst zal behalen in de uit wedstrijd tegen Heracles achten wij niet waarschijnlijk, gezien de vorm van dé laat ste weken. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat plotseling herstel van de landskam pioen uitgesloten is. Het elftal is weer gewijzigd. Van Eek Is linksback, waardoor v. d. Brink de half- linie weer kan versterken. In de voorhoede speelt Honout linksbuiten en De Jong (ex Hillegom) linksbinnen. De stand in deze afdeling is als volgt: Haarlem 1015 Elinkwij'k 1011 N. E. C. 10—15 Ensch. Boys 10—10 Ajax 1014 Heracles 108 D. W. S. 10—12 Be Quick 10—7 Wageningen 1011 Oosterpark. 107 Leeuwarden 1011 Zwolse Boys 105 Stormvogels 10—11 R. C. H. 10—3 VSV kan natuurlijk in afdeling B mor gen het zwakke Enschedé wel baas, dat echter op eigen terrein toch wel lastig kan zijn. EDO heeft het heel wat moeilijker tegen Blauw Wit op eigen veld. Een gelijk spel zou hier wel eens het resultaat kun nen worden. De stand is in deze afdeling: V. S. V. E. D. O. Rigtersbleek Go Ahead D. O. S. Blauw Wit A.G.O.V.V. 10—15 10—15 10—12 10—12 10—11 10—10 10—10 Volewij'ckers 1010 Sneek G. V. A. V. Vitesse Heerenveen 't Gooi Enschedé 10—9 10—8 10—8 10—7 10—7 10—6 In de tweede klasse trekt de wedstrijd HFCHollandia de aandacht. De Haar lemmers versloegen achtereenvolgens Zee- burgia eij West-Frisia, hetgeen voor beide clubs de eerste nederlaag betékende. Vroeger in het seizoen leed ook ZFC een ruime nederlaag tegen HFC. zodat hét er aardig naar uitziet dat alle sterke clubs uit de afdeling het slachtoffer worden van de Haarlemmers. Zo lijkt het dat ook Hollan dia morgen geen kans heeft. Maar daar zijn wij nog niet zo zeker van. Voor morgen is er weer een volledig K.N.K.B.-programma. Slechts Animo Rea dy heeft een vrije Zondag. De andere twee deklasser, Oosterkwartier, krijgt bezoek van Oosterpark en moet in staat worden geacht om revanche te nemen voor de te Amsterdam geleden elf-zeven nederlaag. Voor de derde klasse B zijn enige zeer belangrijke wedstrijden vastgesteld. Aurora I krijgt bezoek vari leider Hespa, waarvan in Amsterdam met acht-vijf wérd verloren. Het zou ons niet verwónderen, indien Aurora I, dat voor de laatste kans strijdt, Hespa de tweede nederlaag zou toebrengen. Ook Watervliet I, dat op bezoek gaat bij ZKC, zal terdege moeten oppassen voor puntenverlies, want een gelijk spel schakelt Wedemeyer c.s. practisch voor de kam pioenstitel uit. In de wedstrijd Sport VereentNieuw Flora zal worden uitgemaakt wie voorlopig de laatste plaats zal innemen. Beide ploe gen hebben uit twaalf wedstrijden vijf winstpunten behaald. De eerste wedstrijd tussen deze twaalftallen werd door Nieuw Flora met zes-drie gewonnen.Ditmaal loopt het vermoedelijk op een gelijk spel uit. Haarlem, dat bezoek krijgt van Indo, moet kunnen winnen. Daarentegen zal ADVERTENTIE Blauw Wit 4, dat de gast is van Watervliet 2, te sterk blijken voor de gastheren. Er is voor de komende Zondag maar een klein programma vastgesteld van enige competitie-inhaalwedstrijden. Verder wor den wedstrijden gespeeld in de volgende ronde voor de verschillende bekers en an dere wisselprijzen. In de Westelijke eerste klasse competitie is er slechts één ontmoeting. Het Bloem- mendaalse BMHC moet op bezoek bij Groen Geel en hier ligt dus de kans voor de plaatsgenoten om de relatieve voor sprong van drie punten op de andere clubs TOGO, HHIJC en Be Fair in een werkelijke voorsprong om te zetten. Na deze ontmoe ting hebben alle elftallen dan negen wed strijden gespeeld. Als BMHC wint heeft het uit de volgende vijf wedstrijden nog maar ten hoogste acht punten nodig om Westelijk kampioen te worden. Bij de dames worden in de eerste klasse twee ontmoetingen gespeeld. Op eigen ter rein ontvangt BDHC de ploeg van TOGO, (om elf uur achter Zomerzorg aan de Bre- derodelaan),welke wedstrijd door de thuis club gewonnen zal moeten worden. Voor het eerst na haar ziekte zal aanvoerster mejuffrouw M. Wijnstroom ook weer van de partij zijn. Twee inhaalwedstrijden voor de promo tieklasse dames zijn de beide om elf uur door BDHC II en BDHC III op eigen ter rein te spelen wedstrijden tegen TOGO 11 en tegen Pinoké. Het reserve-team van de Bloemendaalse hockeysters zal beide winst punten moeten behalen; voor BDI-IC III moeten er toch zeker kansen voor een ge lijk spel zijn. Van de te spelen bekerwedstrijden ver melden we de ontmoetingen voor de clubs uit Kennemerland. Voor de HTCC-beker Ivoor eerste en promotieklasscrs) ontvangt Strawberries om twee uur in Velsen het team van Be Fair, dat de thuisclub voor verdere deelname aan de bekerwedstrijden waarvoor Zondag de derde ronde wordt gespeeld wel zal uitschakelen. BMHC ITT behoeft niet kansloos te zijn in de om één uur in Bloemendaal te spelen wedstrijd teeen Schaerweyde. Voor de derde ronde J. D. Tresbn^bek0" (tweede klasse en lagerl sneelt BMTJC VI om half drie op eigen terrein tegen Kievi ten II. HBS II gaat on dezelfd" tiia 0p be zoek bij het eerste elftal van SV '35. Zondagmiddag houdt HVGB wederom ae nationale zwem- en polovierkamp om de HVGB-wisselbeker, die in het bezit is van Merwede. De wedstrijden worden gehou den in Stoop's Bad en beginnen om half twee. Als tegenstanders van HVGB zijn uitgenodigd: de hoofdklassers Zwemclub Haarlem en Merwede uit Dordrecht en ver der DAW uit Alkmaar. In de zwemwedstrijden, die 50 meter nummers bevatten (voor adspiranten) en 100 meter-nummers, zullen onder anderen de internationals Gerrit Bijlsma, Nijs Ko- revaar en Ad Boxem aan de start verschij nen. Tevens is verbonden aan deze vier kamp een polotournooi voor heren dat spannend belooft te worden. Als intermezzo zal ae kunstzwemgroep van HVGB, de „Najaden", onder leiding van de heer M. Brandt, enkele nummers uitvoeren. De netto opbrengst van deze zwem- en polomiddag is bestemd voor het mr. Bierenbroodsnot-trainingsfonds, ten behoeve van de uitzending en training van de nationale zwem- en poloploeg. De direc tie van Stoop's Bad heeft reeds gratis het bad voor deze vierkamp ter beschikking gesteld. De eerste- en tweedeklassers uit het. district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders: achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Doets, Jacob, Roozen, Brussee en Groeneveld. R. C. H.: Doel: Van der Voort; achter: Van Rheenen en Van Eek; midden: Lasschuit, Boekelaar en v. d. Brink; voor: Koster, Biesbrouck, Gallis, De long en Honout. E. D. O.: Doel: Van den Berg: achter: Walther en Bax; midden: Klooster, Dweelaard en Snijders; voor: Prins, Mul, Roodselaar, Koning en Klein. STORMVOGELS: Doel: Venus: achter:. Van der Oever en Ponte; midden: F. Venus, H. Snoeks, Tol; voor: Luppens, Westers, Lindenberg, J. Snoeks en Drager. V. S. V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon, Kunst; midden: Tielroov, Ha- seveld, Stijger; voor: De Bie, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil, De Graaf. II. F. C.: Doel: Van der Lee: achter: Dek ker en Corbeth; midden: Biileveld. Mo- lijn en Hein Winter; voor: Hans Winter, De Nijs, Ort, Jochemus en Timmerman. K-P.NNF.MERS: Doel: Wilkes; achter: Breedbouwer en Peggeman: midden: F J. Jansen. Scheepens, v. d. Plas: voor: H. Jansen. .T. v. d. Sluis, H. v. d. Sluis, Eickhcf en Michel. In een bespreking, die gisteren in Am sterdam is gehouden tussen het comité „Tour de France-Nederland" en de heren R. de Grood en C. Pellenaars, respectieve lijk vertrouwensman en ploegleider, heeft de heer De Grood aangeboden zijn functie als vertrouwensman over te dragen aan het comité in de overweging om hiermee de taak van vertrouwensman een bredere en stevigere fundering te geven. In deze bespreking heeft de lieer C. Bel lenaars de eventuele functie van ploeglei der in 1954 geaccepteerd, onder voorbehoud dat de reglementaire moeilijkheden dank zij de medewerking van zijn werkgeefster, een rijwielfabriek, zullen worden opgelost. Het geen wel waarschijnlijk is. Het Nederlandse bondsteam, dat Woens dag 16 December in het Olyrppisch stadioh in Amsterdam tégen de Oostenrijkse prof club Wacker uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Steiger (PSV): achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven); midden: Klaassens (VVV). Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH): voor: Overbeeke (Dosko),* Van Beurden (BW), Van Melis (Eindhoven), Bennaars (Dosko) en Gruy- zen (Sittardia). Reserves: Mouw (Rapiditas(, Kuys (Haar- iem). Van der Hoek (Feijenoord), Bleyen- berg (Rigtersbleek) en Van Ede (Snarta). Dit is dus dezelfde ploeg d:e Zondag 25 October in Rotterdam tegen België heeft gespeeld. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ge blesseerde spil van RCH, Puck de Vos. vol gende week Zondag weer hersteld zijn en opgesteld worden in de wedstrijd van de Racing tegen NEC. In het elftal van de old-internationals, dat op Nieuwjaarsdag aan de Spanjaardslaan in Haarlem tegen HFC speelt, zal ook Gerrie Stroker (Ajax) spelen. Hij vervangt Bertus Caldenhove, die heeft afgeschreven. Stroker is aan het begin van dit seizoen als oefenmeester overgegaan van HFC naar DWS. Morgen worden in Tivoli in Utrecht judo wedstrijden gehouden tussen de vertegen woordigende ploegen van Europa en Amerika. Europa wordt vertegenwoordigd door het Nederlandse team, dat in Londen het Euro pees kampioenschap heeft behaald. Het team, dat dezer dagen in Parijs van Frankrijk verloor, bestaat uit de Amerika nen: Osako (4e dan en kampioen van USA) en Hunt (3e dan), de Canadezen Scala en Cauthier (beiden 2e dan), de Cubanen Ko- lychkine (2e dan), Garcia (le dan), Ushida (4e dan). De naam van de vierde Cubaan is nog niet bekend. Het Nederlandse team bestaat uit: Geesink (Utrecht, 2e dan), Rapmund (Den Haag, le dan). De Waal (Utrecht, le dan), Van der Geest (Haarlem, 2e dan). Konings (Amster dam, 2e dan), Essink (Eindhoven, le dan), Van de Doolevaard (Utrecht, le dan), Jans- sens (Bergen op Zoom, 2e dan) en Smithjes (Utrecht, le dan). Na afloop van de ontmoeting Europa Amerika zullen de Nederlandse kampioen schappen voor de Kyu-graden worden ver werkt. De middag eindigt met een „com- oititie speciaal", iets geheel nieuws voor Nederland, waarbij resp. Janssens, Essink en Smithjes ieder tegen vijf tegenstanders tegelijk op de mat zullen komen. Ook Zondag kan de P.S.V. „Hilversum" in haar sportpark een buitenlandse gast begroe ten, de befaamde stal Proosten uit België, die met Insulinde en Hyde Park een internatio naal tintje geeft aan een tweetal nummers. De uitgenodigde Duitsers laten verstek gaan, omdat zij tegen hun Nederlandse concur renten toch geen kans htbben. De 4-jarige crack Qui Hollandia G krijgt het heel wat zwaarder dan afgelopen Zondag, daar zijn grootste rivaal Quichotte deze korte afstand juist een kolfje naar zijn rappe benen vindt. Insuline zal niet tegen deze grote klasse kunnen optornen. Aan Qui Hollandia G wor.dt de zege toegedacht, gevolgd door Quichotte. Insuline en P. Louis II. In het tweede internationale nummer start de huidige topklasse, zo ook Mac Kinley, die na enige maanden vacanbe hier zijn her- ontreden doet. vermoedelijk als voorberei ding voor de Prix d'Amérique 1954. die in Januari in Vincennes wordt gelopen. Daar Geersen voorts nog de keuze heeft uit Mor ning Star en Stiiermann is hii opnermachtig in dit nummer, waarin de Belg Hyde Park, die Mac Kinley eon keer een nederlaag toe bracht, de outsidersrol vervult. On de 2e plaats achter de keuze Geersen wordt Ma dame B verwacht. Het is niet uitgesloten, dat Mac Kinley in de 2800 m. lange Prijs van Kortrijk zal star ten. waarin zijn opgave met 80 m. achter stand op de kopgroep, niet eenvoudig is. Indien de her gst hierin start is hii niettemin onze favoriet, gevolgd door O Marijke en de regelmatige Perfect Heny. De serie-draverij brengt nu grotendeels de jongere paarden aan de start. Gezien de recente resultaten valt de keuze on Qui est cé qui, mits gereden door P. M. Smit, Querelle Spencer en dé kfc.u^ J. van Leeu wen Jr., die door zijn grote successen in de afgelopen maanden zijn cavalerie steeds meer heeft kupnen versterken en een coucurrent van formaat is geworden. Het openingsnummer brengt wederom enige debutanten aan de start, die zouden kunnen verrassen. De Friese stal Oosting heeft echter in Ray Robinson een eerste kanspaard. dat o.i. noch door Rock S, noch door Richard G onttroond zal worden. In de Prijs van Hamburg starten weinig grootheden, waardoor de keuze zeer moei lijk wordt. In dit grote veld zal veel van de start afhangen. Slaagt Rinijo er in om spoe dig uit 't gedrang té komen, dan zullen de anderen hem niet meer kunnen kriigen. De keuze Geersen (Quartus Spencer. Q Deter van Zora) zal niet ver af eindigen, evenals Quick Bongershof. Het amateursnummer, waarmee dit lijvige programma wordt besloten, geeft Oranje Nassau met zijn stayerscapaciteiten de kans op een overwinning, waarvoor de voshengst echter eerst de tegenstand van O Mc Gregor en Nelson zal moeten breken. ADVERTENTIE V*Bisdeèaf>! In Maastricht werd het biljarttournooi om het kampioenschap van Nederland hoofd klasse libre voortgezet. De uitslagen waren: Van Oosterhout 500 14 173 35.71 227 14 151 16.21 Mol 390 21 105 18.57 500 21 167 23.80 Van Oosterhout 500 10 185 50.— 439 10 337 43.90 De Ruyter 500 12 167 41.66 Teegelaar 183 12 88 15.25 Vrijdagavond luidde do stand: 1. Van Oosterhout.. 3 185 32.60 5 3 337 28.78 4 2 167 23.25 3 1 361 29.41 2 5. Mol 3 133 16.20 0 2 151 11.66 0 De erkenning door de Amerikaanse Athle- tiekbond van de worp van 80,41 meter, die Bud Held onlangs bij het speerwerpen be reikte en die niet alleen een nieuw Ameri kaans, doch tevens ingeval van erkenning door de IAAF een nieuw wereldrecord be tekende, heeft opnieuw critiek uitgelokt. Na Oy Young, de Olympisch kampioen, die zeide dat de sportieve geest van dit onder deel van de athletiek ernstig geschaad was, omdat Held gebruik zou hebben gemaakt van een korte, holle in plaats van de nor male massieve, speer, heeft dr. Steve Sey mour, de oud-Amerikaanse kampioen en vroegere recordhouder van Amerika in een verklaring aan een New Yorks sportjourna list gezegd, dat hij het met Young's opmer kingen eens is. „Met de gebruikte speer komt men zeker 6 meter verder dan met het normale type. Wanneer men tot alge meen gebruik van Held's slecht uitgebalan ceerde speer zou overgaan, dan zal dit nummer op een fiasco uitlopen", zo zei Seymour. •1 JBW Heren Wollen Vesten 19.75 In Engelse voetbalkringen wordt het wen selijk geacht, dat een regeling wordt getrof fen aangaande het aangeven door de scheidsrechter van een indirecte of directe vrije trap. Vrijwel iedere week komen in een of meer leaguewedstrijden misverstan den voor, waarbij spelers noch toeschouwers weten wat nu eigenlijk de bedoeling was. Tijdens de wedstrijd Tottenham Hotspur— Huddersfield, die enige weken geleden werd gespeeld, kwam een dergelijk misverstand voor, dat op het veld en later in de voetbal rubrieken der bladen nog al wat stof heeft doen opwaaien. Een vrije schop tegen Hud dersfield werd. terwijl spelers en kijkers niet beter wisten of het was een directe vrije schop, door Alf Ramsey onhoudbaar inge schoten. De vreugde verstomde echter on middellijk toen de referee het doelpunt niet toekende onder het motief, dat hij een indirecte vrije schop had bedoeld. Men vindt het nu hoog tijd worden, dat in de spelregels wordt vastgelegd, dat de scheidsrechter door een nader vast te stellen S'gnaal moet aangeven wat hij bedoelt. Er zijn reeds enkele suggesties in die richting gedaan. Grappenmakers hebben voorgesteld de scheidsrechter een rode of groene vlag te laten opsteken bij een directe vrije schop. Een ander voorstel is om de arbiter zijn rechter arm, al of niet voorzien van een witte band, enkele seconden te laten heffen. Het lijkt ons dat de spelers er beter aan doen de spelregels eens door te nemen of in een twijfelgeval eenvoudig even aan de referee te vragen wat de bedoeling is. /N Engeland is men al sinds jaar en dag bezig om een oplossing ie vinden voor een netelig probleem, dat nage noeg iedere winter in het brandpunt van de belangstelling staat bij de voet balofficials en de grote publieke massa. Dat probleem is het vorstvrij houden van de voetbalvelden. Na jaren lang dokteren is men de ideale oplossing zeer nabij gekomen en reeds tal van clubs hebben grote interesse getoond voor de uitslag van de experimenten. Doch er is een „maar". En dat is het enorm grote bedrag, dat zal moeten worden geïnvesteerd om zover te ko men, dat zonder meer tijdens vorst- porioden doorgespeeld kan worden. Bedragen, die niet alleen voor de aan schaffing van de installatie moet wor den bepaald, maar ook voor het gebrui ken er van. Van practische toepassing is dan ook nog geen sprake geweest. DE mannen, die zich speciaal met het probleem hebben bezig gehouden, zijn niet de eerste de besten. Het zijn de bodemdeskundigen van het Sports Turf Research Institute in Bingley. Die heb ben daar een groot proefveld ter be schikking, waaronder ze een net van dra den legden, dat met een lage spanning via transformatoren werd gevoed. Toen een vorstperiode aanbrak, bleek al spoe dig dat het proefveld geen last had van de lage temperatuur en het gras zacht en veerkrachtig bleef. De officials, die er van hoorden, juichten. Al weer een paar weken per jaar gewonnen de c mpe- titie weer een paar weken eerde afge lopen en dus.... weer een paar weken eerder met cricket beginnen. Edoch, zover was het nog niet. Het jui- Yvonne Sugden chen verstomde en daarvoor in de plaats kwam niets dan ach en wee geroep na het lezen van de rapporten over de kos ten van een en ander. Om mee te begin nen, de aanschaffing van de installaties werd bepaald op ongeveer tienduizend pond sterling, of wel honderdduizend gulden. En daarbij kwam dan nog dat de bodemdeskundigen het noodzakelijk acht ten om één Watt te verbruiken per iedere vierkante centimeter.... Wij we ten niet hoe het in Engeland staat met de speciale stroomtarieven voor dergelijke gelegenheden. Doch als wij een zeer bil lijk tarief aanhouden voor het afnemen dergelijk grote hoeveelheden stroom (een voetbalveld heeft altijd nog de niet geringe oppervlakte van 7245 vierkante meter) dan gaat zo'n verwarmd voet balterrein ongeveer 35 gulden per uur kosten. En dat bij strenge vorst 24 uur per dag en.een week lang. We heb ben zo'n idee dat de meeste clubkassen in Engeland heel erg snel heel erg leeg zouden zijn. Over het gebruiken van een dergelijke installatie in Nederland praten we dan helemaal maar niet. kE Italiaanse Wielerbond is op het oorlogspad tegen de zogenaamde doping, het innemen van middelen tot tijdelijke opwekking voor of gedurende een wedstrijd met de bedoeling de licha melijke prestatie kunstmatig op te voe ren. De eerste zondaars zijn al bij de kraag gegrepen bij een wielerronde voor amateurs nog wel waar de veld flessen van de renners in beslag werden genomen en de inhoud er van chemisch geanaliseerd. In vele gevallen bleek toen dat renners in plaats van koffie of thee een sterk geconcentreerde oplossing van zeer schadelijke en zelfs gevaarlijke me dicamenten in hun bidons hadden ge daan. Om een voorbeeld te stellen wer den de zondaars gestraft met een schor sing van drie maanden. Een belachelijk kleine "straf als men bedenkt dat een en ander gebeurde bijna aan het einde van het wegseizoen. Anderen dachten de dans te ontsprin gen. Dat waren de slimmeriken, die het gif in de vorm van tabletten bij zich had den, verborgen onder hun renpetjes of onder hun truien. Hun' van plezier stra lende gezichten veranderden echter al gauw toen zij zich aan een urine-onder- zoek moesten onderwerpen. Zij kregen langdurige schorsingen, zo luidt het bericht uit Italië. WE moeten mijnheer Walt Disney eigenlijk veel meer bedanken dan alleen voor het maken van enkele uitste kende tekenfilms, zo lazen wij onlangs in een Engels sportblad. We moeten hem namelijk erg dankbaar zijn stond er verder voor het feit dat hij ons een kunstrijdster op de schaats heeft geschon ken van het formaat van een wereld kampioene. Hoe dat zit? Toen een Engels meisje, Yvonne Sug den, zeven jaar oud was, en zij eeps op een dag een uitstekend rapport thuis bracht, beloofde haar moeder haar 's middags mee naar de bioscoop te nemen. Naar de film Pinnochio, die in de plaat selijke bioscoop werd gedraaid. Tot grote teleurstelling echter van moeder en doch ter stond er een lange rij mensen voor het loket die allemaal naar Walt Disney's' product wilden kijken. Laten we dan maar naar de Queens's Ice Rink gaan, zei toen de moeder. Men zal het al begrijpen. Na afloop van de voorstelling wilde Yvonne kunstrijden leren. Hetgeen ze mocht. Doch toen bleek al spoedig dat het kleine meisje zo'n enorme aanleg had voor deze sport, dat zij ook na de eerste opleiding door bleef rijden. Een bekwame trainer omringde haar vele jaren met alle mogelijke goede zorgen en haar prestaties gingen dienten gevolge met sprongen omhoog. Nu is ze veertien. En nog traint zij Iedere ochtend na een vroege ochtend wandeling met haar hond van half negen tot half een. 's Middags komt dan haar onderwijzeres om les te geven. Zo gaat dat de hele week door behalve Woensdags als zij de hele dag les heeft en 's Zondags en het hele jaar, de maanden Juli en Augustus uitgezonderd. In de maand Februari van het volgend jaar gaat Yvonne naar Bolzano in Italië om er deel te nemen aan de Europese kampioenschappen en later in het jaar naar Oslo (zij reed daar al in 1952 als lid van het Engels Olympische team) waar zij ook meedoet aan de wereldkam pioenschappen. Deze laatste titel is na tuurlijk het doel van de flinke veertien jarige (ze is 1 meter 52 lang) en de des kundigen geven haar een goede kans. U zult ongetwijfeld meer van haar horen. En dat alles, omdat er zeven jaar ge leden voor Walt Disney's product Pin nochio een te grote belangstelling be stond. E. K. ■C1fp Door een flinke zege op HGA heeft HOC zijn kansen op de titel volledig weten te handhaven in de basketballcompetitie. Bü de heren verbeterde Schoten zijn positie aanmerkelijk door HOC te kloppen. De belangrijke dameswedstrijd HOC HGA is in een welverdiende overwinning voor HOC geëindigd. Na een aarzelend be gin aan beide zijden nam HOC door Hui gen de leiding. Door het inschieten van twee strafworpen werd het door Koblens spoedig weer gelijk. Opvallend in deze be ginperiode was dat beide teams zeer slecht schoten. Zo kon het gebeuren dat na 15 minuten spelen de score pas tot 8-4 gekomen was. Hierin had Kors een belangrijk aandeel, daar de verdediging van HGA zich te veel op Huigen concentreerde en de anderen dus een grote vrijheid van beweging kre gen. Een time-out van HGA leek deze ploeg even goed te doen, want door Koblens werd het 8-6. Even echter maar, want weer door Kors en Huigen werd de voorsprong ver groot tot 13-6. De fraaie goal, die Huigen onmiddellijk na de rust scoorde, deed alle aarzeling bij HOC wegvallen. Met snelle aanvallen werd de verdediging van HGA opengespeeld en de stand opgevoerd tot 19-10. H®C liet daarna een paar van haar beste krachten even uitblazen en dat gaf HGA gelegenheid iets in te lopen. Met nog drie minuten te spelen was de stand toen 21-15. Groot was toen het aan tal kansen dat door HGA gemist werd. De sterkste combinatie van HOC zorgde er echter voor dat HGA niet verder kwam. Enkele fraaie combinaties tussen Huigen en Kors en Voorting brachten de stand op 26-15 een resultaat dat HGA practisch uit schakelde. Hard duel HOCSchoten in de le klasse heren is na een hard duel in het voordeel van Scho ten beslist. De wedstrijd was boeiend door de felle strijd om de bal. waardoor iqte- ressante situaties ontstonden rond de beide baskets. Door twee strafworpen in te schie ten opende Schoten de score. HOC nam door goed werk van Steenkist en Snel ech ter spoedig de leiding over. Meenhorst van Schoten kwam nu echter los en in samen werking met Kaart werd de achterstand weggewerkt. Tot de rust volgde een vrij wel gelijk opgaande wedstrijd. De ruststand gaf een licht voordeel vóór Schoten aan: 12-15. Na de rust werd de wedstrijd aanvanke lijk op dezelfde voet voortgezet. Na 18-21 echter voerden de teams het tempo tot het uiterste op en werd uit alle posities ge schoten. Vooral de captains Snel en Meen horst wedijverden om het hardst wie de meeste goals kon scoren. Bij Schoten sprak Kaart af en toe ook nog een woordje mee en dat deed de schaal ten slotte royaal naar de zijde van Schoten doorslaan. Met 37-24 won Schoten ver diend. De uitslagen waren: Junioren: Antilopen —Oosterkwartier 20-31. Dames: HOC—HGA 26-15. HOC 3—ZBVS 6-17, HHC 2—ZBVS 2 13-11. Heren: RaoidltasSCH 2 26-17. HOC— Schoten 24-37. ZBVS—BBC 28-14. De overige uitslagen waren: Dames: Rapiditas—PSVH 15-17. HHC— HOF 2 18-22. SchotenHGA 2 29-31, HGA 3Exercitia 10-23. „Heren: HHC— IHT 3 18-9. SCH—IHJ 3'-24, Antilopen 2—OK 2 26-21. Aan de eerste klasse gewichthefwedstrijd om het kampioenschap van West-Neder land zal in de zwaargewichtklasse, waar voor vijf deelnemers hebben ingeschreven, ook A. Charité deelnemen, terwijl uit Haarlem Boterbloem en v. d. Broek zul len meedoen. De wedstrijd vindt plaats op Maandag 14 December in hotel „de Leeuwerik" in Haarlem en begint om 8 uur. De Britse middengewichtkampioen bokser Randolph Turpin is drieënhalf uur lang ge hoord door het bestuur van de Britse Boks- bond. Dit naar aanleiding van een rapport van de bondssecretaris over zijn wijze van trainen voor zijn wedstrijd om het wereld kampioenschap tegen „Bobo" Olsen in New York. Het bestuur heeft tenslotte zijn toelichtin gen aanvaard, alhoewel het blijkens een uitgegeven verklaring van mening blijft dat Turpin gebruik had moeten maken van de diensten van een beroepstrainer, zoals hem was aangeraden. Hij behoort zich voortaan niet meer od eigen houtje te trainen. Ook Frank Algar, onder wiens leiding Turpin geoefend had, werd gehoord. Hem werd te verstaan gegeven dat hij wel aan Turpins traningskamp verbonden kon blij ven, maar dat hij de bokser niet mocht trai nen zonder officiële licentie.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 13