Een Gillette Gillette Tentoonstelling van praalwagens een dag vóór corso in Lisse gfl v.Empelen Verlaging opcenten gevraagd op de personele belasting f 160 Atoomwapens en -geheimen voor bondgenoten der V.S. Radi Colbert costuums SCHINDELER Eisenhower overweegt: Referendaris S. Aarts gaat met pensioen DONDERDAG 17 DECEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bloemencorso in bollenstreek Voor het Kerstfeest „Snertdag" bracht bijna vier mille op Katholieke V rouwenbeweging 10 in R.A.F.-blauw en nachtblauw ƒ109.— en ƒ129.— Buiten vervolgingstelling in „Velser affaire" Charley Toorops portret van A. Roland Holst Provinciale Staten Ontspanningsavond in „Unicum" veiligheidsscheer apparaat Veertig welbestede dienstjaren bij de gemeentebelasting Hoeio Burgerlijke Stand van Haarlem Nadat het centraal comité van het jaarlijkse bloemencorso in de bollenstreek besloten had, dat het aanstaande corso gehouden zal worden onder de titel „Melodie der bloe men" heeft het zich nader beraden over de plannen. Het heeft als voorlopige datum gedacht Zaterdag 24 April of Zaterdag 1 Mei en besloot de wagens de Vrijdag te voren te exposeren in het Hollands Bloembollenhuis of in het gebouw van het Hol lands Bloembollen Genootschap te Lisse. De start is weer in Sassenheim, amateurs en vaklieden zijn gelijk gesteld bij de beoordeling der prijzen en een bekroningsfonds is gevormd, waarin in enkele dagen f 1750 is gestort. De mogelijke deelnemers aan het corso waren voor Woensdagmiddag uitgenodigd een contactbijeenkomst bij te wonen, waarop de heer C. J. de Vroomen, voorzit ter van het comité, mededelingen heeft gedaan. Pas half of eind Maart kan de de finitieve datum worden vastgesteld. Voor lopig is die op Zaterdag 24 April bepaald, doch het comité zal liever 1 Mei kiezen; dan hebben vele Belgen een vrije dag en verwacht wordt, dat dezen in grote ge tale naar de bollenstreek zullen trekken. In het verleden werd onderscheid ge maakt tussen werk van amateurs en van vaklieden. Controle is moeilijk en daarom is het comité tot het besluit gekomen geen onderscheid te maken. Wel is besloten drie klassen te vormen voor de praalwagens, waarbij rekening gehouden wordt met de lengte der wagens met tractor (11 tot 15 meter, 8 tot 11 meter en 5 tot 8 meter). Bij de eerste twee klassen is gebruik van een tractor vei-plicht; zij wordt de deelnemers gratis ter beschikking gesteld. In de andere klasse is gebruik van een tractor toege staan. Geen geldprijzen meer De geldprijzen zijn afgeschaft, doch de subsidies aan de deelnemers, speciaal aan die uit het bloembollenvak en uit de bol lenstreek, blijven gehandhaafd. In de klas sen 1, 2 en 3 wordt respectievelijk f 500, f 400 en f 300 uitgekeerd. Deelnemers uit andere streken ontvangen de helft van deze bedragen. Er worden wel prijzen uitgereikt en hiervoor is een bekroningsfonds ingesteld. In enkele dagen stelde een aantal in dustrieën en bedrijven een bedrag van f 1750 beschikbaar. Tentoonstelling te Lisse De wagens van het in September in Am sterdam gehouden corso zijn een dag in de hallen der veilingen te Aalsmeer tentoon gesteld. Het succes was groot en velen heb ben een bezoek aan de hallen gebracht. Het comité van het corso in de bollenstreek is van mening, dat dit voorbeeld overgeno men moet worden en heeft besloten de wa gens op Vrijdagmiddag- en avond vóór het corso te exposeren. Besprekingen zijn ge voerd met het Hollands Bloembollenhuis en het Hollands Bloembollen Genootschap. Vermoedelijk zal de keus op de veiling van laatstgenoemd genootschap vallen. De inzenders dienen hun wagens om twaalf uur des middags in de veiling ge plaatst te hebben. Tot twee uur brengt de jury een bezoek aan de tentoonstelling en dan wordt het publiek in de gelegenheid gesteld de wagens te bezichtigen. Het co mité zal nader overwegen of de jury de wagens ook in de buitenlucht moet beoor delen. Zaterdagmorgen rijden de wagens naar Sassenheim, waar om één uur de start is. Er wordt gereden naar Bennebroek en langs dezelfde weg gaat het corso terug. Ontwerpen gereed Op de bijeenkomst in Treslong waren aan de wanden ontwerpen opgehangen van de heren Van Driel te Amstelveen en C. J. Kiersch te Amsterdam, die dit jaar ook ADVERTENTIE brengen wij een uitzonderlijke collectie zeer aparte stukjes. Grote voorraad pracht KERST BOMEN, HULST, dennegroen, Cyclamen, Azalea, Kerstrozen, Hyacinthen, enz. Komt U bijtijds Uw keuze ma ken? Dan kunnen wij nog meer zorg aan Uw bestelling besteden. BLOEMENMAGAZIJN BINNENWEG 18 xIEEMSTEDE TEL. 3—80—80 De gisteren te Heemstede gehouden „snertdag". de laatste grote actie welke door het adoptiecomité Heemstede-Put- tershoek ten bate van het watersnood- gebied ondernomen werd, is opnieuw met een volledig succes bekroond. Immers, de totaalopbrengst bedroeg ditmaal niet min der dan f 3906,97. Een verblijdend resultaat, waarvoor het adoptiecomité niet alleen de ingezetenen bijzonder erkentelijk is, doch ook de medewerkende studenten en daarnaast de drum-band „Ypenburg" van de Kou den- horn-kazerne te Haarlem, welke de komst van de soepwagens telkens zo daverend mogelijk aankondigde. De kindeimiddag, welke Zaterdag in het Minerva Theater gehouden wordt, is de finitief de laatste actie ten bate van Put- tershoek, omdat het adoptiecomité er thans in is geslaagd de voor de geadopteerde ge meente nodige gelden bijeen te brengen. Omstreeks Januari zal het comité voor het laatst in vergadering bijeen komen, waar op deze uiterst actieve organisatie dan wordt ontbonden. De afdeling Heemstede van de Katho lieke Vrouwen Beweging heeft voor Vrij dagavond 18 December een ledenvergade ring uitgeschreven, welke in het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Herenweg gehou den wordt. Mevrouw N. Breuger-Holthui- zen zal deze avond het onderwerp „Kerst mis en Kerstviering in het Gezim" behan delen, terwijl na de pauze de geestelijk adviseur, pastoor H. Drost zal spreken over „In blijde verwachting". Verder wordt medewerking verleend door mevrouw A. v. d. Velden, die enige Mar ia-liederen ten gehore zal brengen. hun medewerking hebben verleend. Deel nemers kunnen zich eventueel tot deze ontwerpers wenden, doch ook mogen zij zelf een ontwerper kiezen. De heren Van Driel en Kiersch gaven een toelichting op hun ontwerpen, ontleend aan bekende lie deren. Populair zijn te noemen „Naar de speeltuin", „Koning Voetbal", „Naar de bollen" enzovoort; de aandacht trokken „Onder moeders parapluie" (kinderen on der een parapluie), „Het kampvuur" (kam perende jongelui), „De orgelman" (afbeel ding van een orgel), „March of spring" (muzikanten op een wagen en hier achter lopen jongens en meisjes) en „Circus Renz" (een circusvoorstelling). Of deze voorstel lingen in het voorjaar in de bollenstreek zullen zijn hangt af van de belangstelling van de deelnemers voor de ontwerpen. Gebleken is, dat het centraal comité bloemencorso weer actief is en met ge rustheid kan men het resultaat van de ar beid afwachten. Het zal wel weer iets bij zonders worden. ADVERTENTIE Wij geven U een betrouwbaar advies bij de keuze van Uw PHILIPS - ERRES - FRIDOR BRAUN GRAETZ - S.N.R. Betaling in overleg. Ged. Oude Gracht 52 tegenover de kerk ADVERTENTIE Voor de feestdagen Gen. Cronjcstraat lalb Tel. 16045 ADVERTENTIE Enige tijd geleden hebben wij reeds be richt, dat de Hoge Raad het cassatie-be roep heeft verworpen van de procureur- generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof, dat door deze was ingesteld naar aanlei ding van de buiten vervolgingstelling van de inspecteur bij de Velsense politie A. K. Nader vernemen wij, dat eenzelfde be schikking door de Hoge Raad is uitgevaar digd ten aanzien van de brigadier van politie te Velsen K. H. H. en de monteur C. N. van der V. Het ging om een onderdeel van de zoge naamde „Velser-affaire". De portrettekening, die de schilderes Charley Toorop onlangs heeft gemaakt van de dichter A. Roland Holst, -wordt Za terdagmiddag aan het gemeentebestuur van Bergen overgedragen ter gelegenheid van de opening van een tentoonstelling, die het Kunstenaarscentrum tot 1 Januari in „De Rustende Jager" zal houden. Deze expositie omvat kunstwerken uit particu lier bezit. Een commissie heeft gelden bij een gebracht om met behulp van het ge meentebestuur de bedoelde tekening voor Bergen te behouden. Evenals de twee voorgaande jaren heeft ook dit jaar de stad Oslo in Noorwegen weer een Kerstboom geschonken aan Rotterdam. De boom, die gisteren met een Zweeds schip in de haven van Rotterdam is aangekomen, heeft weer een plaatsje gekregen voor het stadhuis op de Coolsingel, temidden van tal van gebouwen, die met lichten gesierd zijn ter gelegenheid van „Rotterdam-licht- haven". In de afdelingen van de Provinciale Staten van Noordholland is bij de behan deling van de begroting der provinciale inkomsten en uitgaven de financiële posi tie van de provincie hecht genoemd, daar de inkomsten uit het provinciefonds een zekere stabiliteit vertonen. Een lid meende daarin aanleiding te vinden tot het stellen van de vraag of Gedeputeerde Staten niet menen, dat er termen aanwezig zijn om de opcenten op de personele belasting te verlagen. Andere leden manen tot voor zichtigheid. Verdeling bouwvolume Blijkens het verslag scheen het sommige leden toe, dat voor de verdeling van het bouwvolume nog niet geheel de juiste vorm is gevonden. Stemt de verdeling over de laatste drie jaren Gedeputeerde Staten enigszins tot tevredenheid, of ®jn er over deze jaren inzake de toewijzingen ernstige klachten over tekortkomingen? Er waren leden, die van oordeel waren, dat Noordholland bij de verdeling van het bouwvolume naar verhouding minder krijgt toegewezen dan andere provincies. Indien deze zienswijze juist is, welke maat regelen denken Gedeputeerde Staten dan te nemen om hierin verbetering te brengen? Deze leden merkten ook op, dat de overheid beperkende bepalingen voorschrijft aan gemeenten bij de verdeling van het bouw volume. Bij niet-aanvaarding van de ge stelde eisen komen de gemeenten achter. Ten aanzien van het woningvraagstuk is er nog sprake van „nood", aldus werd opgemerkt, en deze is, voor wat de pro vincie betreft, in de laatste jaren niet verminderd, doch veeleer gestegen. Ge vraagd wordt of3 Gedeputeerde Staten niet van oordeel zijn, dat de situatie in de pro vincie een belangrijk grotere toewijzing nodig maakt. Ook ter bestrijding van de werkloosheid is een krachtige aanpak van zo grote betekenis. Gemeenten „leeggezogen"? Volgens enkele leden moet men ieder een de vrijheid laten zelf zijn woonplaats te kiezen. Huns inziens handelen Gede puteerde Staten in lijnrechte strijd met dit principe. Zo heeft Beverwijk voor 1954 1200 woningen toegewezen gekregen, voor 1955 1600 en voor 1956 2000, dus 4800 woningen voor drie jaar. Voor eigen behoefte heeft Beverwijk maar 1000 wo ningen nodig: er komen dus in Beverwijk 3800 migratie-woningen. De omliggende gemeenten worden hierdoor leeggezogen. Deze leden waren van oordeel, dat daar woningen gebouwd moeten worden, waar de natuurlijke aanwas der bevolking zulks vraagt. Hiertegenover merkten andere leden op, dat wat Beverwijk aangaat men rekening heeft te houden met verder voortschrij dende uitbreiding van de Hoogovens en andere industrieën, waardoor deze ge meente zich wat haar bevolking betreft sterk zal uitbreiden. (Bij informatie is ons gebleken dat Ge deputeerde Staten nog geen bouwvolume aan de gemeenten hebben toegewezen, dus ook niet aan Beverwijk. De toewijzing is wel binnenkort te verwachten. De indruk bestaat dat de door sommige Statenleden genoemde cijfers evenmin juist zijn. Red.) Grond voor tuinders Nu zovele tuinders uit het bouwgebied IJmuiden verdreven worden, is bij enkele leden de vraag gerezen of de provincie niet heeft te zorgen, voor deze uit het be drijf gestotenen in Noordelijker streek uit het grote grondbezit van de provincie cultuurgrond ter beschikking te stellen, hetzij door verkoop, hetzij door verpach ting. Tunnel te Velsen Bij de bespreking van de welvaartspoli- tiek is opgemerkt, dat een der grootste obstakels de onvoldoende verbinding over het Noordzeekanaal is en de ernstige ver- keersstagnatie bij de ponten. De bouw van de Velser tunnel blijft achter bij het tijd schema. Kan men niet van beide kanten van het kanaal werken, teneinde de bouw tijd van de tunnel te verkorten? Gevraagd is of Gedeputeerde Staten ook bereid zijn te bevorderen, dat de sluis bij Spaarndam wordt verbreed, zulks ten behoeve van de ontwikkeling van Haar lem. Dinsdag was er weer een ontspannings avond voor de patiënten van het herstel lingsoord „Unicum" te Heemstede. Het operakoor „Bel Canto" uit Haarlem gaf een uitvoering van fragmenten uit beken de opera's. Medewerking verleenden de solisten Christine Faber (sopraan), Dora de Graaf (sopraan), Leni Smit (jodel- zangeres) en de heren Peter van Huit (bariton) en Gerard Kruithof (bas). Me vrouw Rie Vring verzorgde de begelei dingen. De patiënten genoten zichtbaar en toonden hun dankbaarheid telkens door luid applaus. Aan het slot werd dank ge bracht namens patiënten en bestuur voor dit belangeloze optreden. Een geschenk waar iedere man èike morgen, opnieuw plezier van beleejL. Vraag er een voor de. komende feestdagen. Dit ia de Gillette 24. Driedelig apparaat in plastic etui en 2 blauwe X 0 90 Gillette mesjes. Prijs II Lm I Dit is de Gillette 52. Eendelig apparaat, zware uitvoering. In sierlijk etui, met Dispenser, bevattende 10 blauwe Gillette mesjes. Prijs Dispenser met 10 blauwe Gillette mesjes en veilig heidsvakje voor niet mesjes. (Zelfde prijs als pakjo van 10 stuks) Precisiescheerapparaten. Verkrijgbaar van f. 1.10 t.m. f. 25«- „goeie morgenbegint met Gillette Eisenhower heeft Woensdag op een pers conferentie te Washington gezegd, dat de Verenigde Staten misschien bereid zullen zijn in bepaalde omstandigheden Ameri kaanse atoomwapenen en -geheimen ter beschikking te stellen van hun bondgeno ten. Indien er een oorlog uitbreekt, zo zeide Eisenhower, zullen de atoomwapens worden gebruikt op de wijze die het meest in het belang van de Verenigde Staten is. Op zijn voorstel in de Algemene Verga dering van de UNO om grondstoffen voor atoomwapenen onder gemeenschappelijke controle te plaatsen is, zo zeide Eisen hower, nog geen Russische reactie ontvan gen. Maar, zo ging de Amerikaanse presi dent voort, een verwerping van de Sovjet- Unie zou hem niet weerhouden alle moge lijkheden na te gaan om een zoo goed mo gelijk gebruik vau de atoomenergie te maken. Op een vraag of hij het congres om wets- Het gemeentebestuur van West-Berlijn heejt langs de gehele zónegrens grote kerst bomen laten plaatsen, die 's avonds en 's nachts branden. Foto: Een contróle post tussen Oost en West. wijzigingen wil vragen die het mogelijk zullen maken, dat de landen van de NAVO deel hebben in de ontwikkeling van de atoomwapens, antwoordde Eisenhower, dat zekere wetswijzigingen noodzakelijk zijn alvorens een volledige deelgenootschap op dit terrein kan worden verwezenlijkt. Er zijn geen wijzigingen voorbereid, noch door de president, noch door de voorzitter van de commissie van atoomenergie, die we tenschappelijke inlichtingen over kern splijting en atoomwapens betreffen. Over het gebruik van atoomwapens zeide Eisenhower nog, dat een ander land misschien met meer effect de atoomwapens zou kunnen gebruiken dan de Verenigde Staten. De beslissende factor in deze kwestie is, volgens Eisenhower, altijd datgene wat het meest in het voordeel van het -„verlichte eigenbelang" van de Verenigde Staten is. Dulles' verklaring Eisenhower zeide verbaasd te zijn, dat Dulles' verklaring in Parijs als iets nieuws is opgevat. Volgens de dit jaar aangeno men wet op de hulp aan het buitenland, moet van de toewijzingen van 1 Januari 1954 af de helft voor de EVG bestemd zijn. Eisenhower vroeg de verslaggevers wat de Verenigde Staten met dit deel moeten doen, indien de EVG niet bestaat. Dulles heeft met zijn waarschuwing al leen maar de nadruk gelegd op de nood zaak van een grotere eenwording in Euro pa om de veiligheid van het Westelijk deel van de wereld te kunnen vergroten, aldus Eisenhower. Harold Stassen, de directeur vain de Ame rikaanse organisatie voor buitenlandse hulpverlening, heeft Woensdag te New- York verklaard, dat de rede van Dulles in Parijs „een schitterende boodschap" is geweest. Voortbordurend op de uitlating van Dulles, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, dat bij uitblijven van de Europese verdedigingsgemeenschap de Ver enigde Staten hun politiek grondig zullen gaan herzien, schrijft het Franse blad „Le Monde" dat Dulles hierbij zeker niet aan een herbewapening van Duitsland in het kader van de NAVO dacht. Dat zou im mers jaren duren, aldus „Le Monde". Maar volgens het blad moet Dulles gedoeld heb ben op een overgaan naar een politiek van „bases aan de omtrek". Volgens een bericht uit Parijs van de correspondent van de „New York Times" bestuderen de V.S. als alternatieven voor de E.V.G., ingeval die zou mislukken, de drie volgende plannen: West-Duitsland, met een eigen leger, direct lid van de N.A.V.O. maken; Een strategie gebaseerd op verdediging „aan de omtrek"; Een verdediging, louter gebaseerd op Noord- en Zuid-Amerika (hetgeen tot dusver isolationisme heette). TERUG UIT KOREA Uit Korea repatriëert per ms. Cambodge sold, le klasse H. A. Bakker, wonende Wilhelminalaan 24, die deel uitmaakte van het Nederlands detachement Verenigde Naties. Hij komt vermoedelijk op 29 De cember in Marseille aan. Een van de populairste chefs van de secretarie, referendaris S. Aarts, gaat l Januari met pensioen. Men zal hem missen aan de Koningstraat, waar zijn onverwoestbaar optimisme 41) jaar lang weldadig tegenwicht vormde voor het dagelijkse routinewerk. Daarvan heelt vooral zijn eigen afdeling Belastingen profijt gehad want in opgewekte sfeer die hij daar wist te kweken, was het inderdaad prettig werken. Sinds 1945 zwaait hij de scepter over die afdeling, die onder zijn leiding uitgegroeid is tot een voorbeeldig efficiënte fiscale dienst met 25 man perso neel, dat in alle opzichten voor zijn moei lijke en ondankbare taak berekend is. On. dankbaar, omdat het ambt van belasting, gaarder, hoe dan ook, altijd in een kwade reuk staat bij het grote publiek en men bij. gevolg voornamelijk met boze klanten te maken krijgt, die zich op een of andere manier „gegrepen" voelen. Maar hoe on- redelijk en onheus deze klagers zich soms ook gedragen, de heer Aarts en zijn mannen zijn altijd bereid, hun bezwaren aan te horen en er zo mogelijk een mouw aan te passen, al kost dat soms heel wat tact en mensenkennis. „Stel je altijd op het standpunt, dat de ambtenaar er is voor het publiek en niet omgekeerd", houdt hij zijn mensen voor, „want dan kun je zelfs als vertegenwoor diger van „de fiscus" in de gunst van het publiek verheugen". Hijzelf heeft naar die stelregel geleefd sinds hij in 1913 zijn entree maakte op de afdeling Belastingen toen zeven man sterk en hemelsbreed verschillend van de tegenwoordige dienst. Daar was bijvoor beeld nog de gemeentelijke inkomstenbe lasting, waarvoor de aangiftebiljetten niet door de post bezorgd werden, maar door gepensioneerde politieagenten, die ze huis aan huis rondbrachten en ze enkele weken later op dezelfde manier ook weer ophaal den, waarna wij de aanslagen en de inning voor onze rekening namen. Nu gebeurt dat allemaal heel wat nuchterder door het Rijk in samenwerking met de P.T.T. en daar door zit er wel wat minder muziek in ons werk dan vroeger, vooral wat het contact met het publiek betreft. Maar daarvoor in de plaats kregen we er legio nieuwe taken bij, zoals de heffing en inning der ver makelijkheidsbelasting, de precariorechten, de buitendienst, die men als een soort fis cale recherche kan beschouwen, de hon denbelasting en de schoolgelden. Dat laat ste punt loopt, althans wat de definitieve aanslagen betreft, ook via het Rijk en de achterstand die op dit gebied ontstaan is, bezorgt ons en de belastingbetaler voortdurend nachtmerries. De voorlopige aanslagen, die wij zelf verzorgen, zijn ech ter altijd redelijk op tijd en scherp „ge calculeerd" en daarop ben ik eigenlijk wel een beetje trots, als ik dat vergelijk bij de toestand in andere grote gemeenten". In de bezettingstijd was de heer Aarts het middelpunt van de „goede" secretarie ambtenaren, die hij op de hoogte hield van het laatste nieuws van de Engelse zender. Op zijn bureau hing openlijk een grote kaart van het front waarop hij dagelijks de vorderingen der Geallieerden met kien rige spelden markeerde. Die activiteiten waren niet naar de zin van de bezetter en zijn handlangers en op een kwade dag werd hij gearresteerd en naar Vught L thansporteerd, waar hij vijf maanden van de ergste ontberingen doorbracht, gevolgd door vijf nog veel vreselijker maanden in het beruchte kamp Amersfoort. Hoe hij de kwellingen en vernederingen daar door staan heeft, is hem zelf nog steeds een raadsel, maar hoe dan ook, „kapot" kregen zij hem niet en toen hij in Juli 1944 vrij kwam, was zijn optimisme nog steeds on gebroken. Na de bevrijding heeft hij nu als chef de Belasting-afdeling in korte tijd weer stevig „op poten" gezet. Nu gaal hij de dienst verlaten, maar niet om van „een welverdiende rust" te gaan genieten. Hij heeft een huis met een grote tuin aan de Kloppersingel, waarin hij steeds „alles zelf" gedaan heeft. Tuinieren en knutselen zijn twee van de vele prettige dingen, waaraan hij zich nu geheel kan gaan wij den. Dan zijn er nog twee kleinkinderen in Amersfoort en massa's boeken, waarvoor de laatste jaren veel te weinig is overge schoten. Nee, de heer Aarts zal zich niet vervelen als ambteloos burger. Hij gelooft eerder, dat hij nog tijd tekort zal komen.. ADVERTENTIE Hy heeft een beste boterham Wel ...z'n vto uw gebruikt altyl GEPASTEURISEERDE REMIA HAARLEM, 16 December 1953 ONDERTROUWD: 16 Dec., G. J. II. A. van Eeden en M. Ph. J. Banser; W. J. Moors A. H. M. van Breda; P. van de Pas en C. Breed; H. J. van Halen en J. M. Visser; A. de Heus en A. W. van Norden; A. H. Wiest en A. L. Metz; L. H. van der Peet A. E. M. G. Dijkzeul; W. J. A. M. Smit P. G. van der Kleij; J. Staring en A. Bliek; J. van Nimwegen en M. E. Sikkink; E. Engel hart en H. M. Beerenhout; G. D. Katuin ei. G. E. van Honschoten; P. J. Korn en S. H. C. Berkhout; A. J. M. Schade en Chr. M. Blaas; E. A. Kiewiet en M. Jager. GEHUWD: 16 Dec., A. Koning en A. C, Koedijk; A. Th. Janssen en C. M. Moolenaar, J. C. Stoffels en E. Bramson; K. Kolk en M. C. C. Bakker; D. J. B. van Diejen en A. E. Looij; A. C. van der Wulp en J. G. Maret; W. J. M. van Schie en H. J. Nelis; H. Welte vreden en H. van Gelder; J. H. Aalders en A. M. Pall; L. G. Smit en C. H. Peetoom; W. B. Pots en J. van Leeuwen; H. L. Peek en A. J. A. Diekman; C. J. Schockman en G. M. Molhoek; J. J. Piron en C. W. Rijsdijk. BEVALLEN van een zoon: 14 Dec., E. M. Stiphout—Hoogenbosch; 15 Dec., G. Chr. van der PeijlKlink: J. C. MastenbroekErdt- sieck; 16 Dec., C. E. Vuijst—ter Smitten. BEVALLEN van een dochter: 15 Dec., L. Joustra—Visser; 16 Dec., J. H. Witteman— Formanoij; C. Huijgen—Sneeboer.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10