.Clowntje Rick Een aarzelende liefde voor jonge spelers O.K.-Antilopen vraagt alle aandacht De honderdste boatrace Speciale training Feuilleton Van der Brack kampioen in het middengewicht „Lilliputtersstad" komt naar Nederland WOENSDAG 16 DECEMBER 1953 4 De basketballcompetitie Tonnis H. Wilton enige candidaat voor voorzitter KNLTB Roeien Waterpoloprogramma Dammen HDC tegen DSTO Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS Voor de kinderen TC van KNVB zoekt naar bredere basis Benelux-bekertournooi voor de jeugd? Heracles moet terrein kleiner maken door Dorothy Quentin Wandelsport Avondvierdaagse N.U.W. Hockey West tegen Oost Biljarten Kampioenschap 2de klasse Boksen Eindelijk controle Daling belangstelling bij Amateur-wedstrijden Basketbal ltournooi voor scholieren Scholieren-schaaktournooi Postduivententoonstelling Sport in 't kort Melkbezorging tijdens de Kerstdagen Drie jaar geëist wegens bedrog van emigranten Recherche van Velsen zoekt bromfietser Brand bij tunnelbouw van 16 tot 24 jaar. De veertiendaagse training zal tot aan het einde van het seizoen duren. Drie groepen Omtrent de trainingsbijeenkomsten in de zes steden vernemen wij nog nader, dat de bondsoefenmeesters de 30 spelers niet te zamen zullen laten training. Integendeel, men wil drie groepen van 10 spelers vormen, zo veel mogelijk verdeeld over voorhoede spelers, middenspelers en verdedigers. Op deze wijze kan meer aandacht worden besteed aan elke speler individueel.. De training van ellje groep van 10 spelers zal een uur duren, waarbij verbetering van de lichaamsconditie en de baltechniek op de voorgrond staan. De trainingsbijeenkomsten in Noordholland zullen, naar het zich laat aanzien, in Amster dam plaats vinden, die van Zuidholland in Rotterdam. De belangrijkste wedstrijd in de Haarlemse basketballcompetitie is deze week de reeds met spanning tegemoet geziene wedstrijd OKAntilopen. Reeds jaren behoort de ont moeting tussen deze teams tot een van de voornaamste „kasstukken" van de competi tieleider. En dit keer is de wedstrijd belang rijker dan ooit. daar beide ploegen nog zon der verliespunten zijn. En dat is tot voorheen nog niet voorgekomen. Het resultaat van deze wedstrijd betekent dus geenszins een definitieve beslissing, daar de verliezer nog alle kansen blijft behouden. Uit de tot heden geboekte resultaten is moeilijk uit te maken welke ploeg de sterk ste zal zijn. Zoals onderstaande cijfers laten zien. Antilopen 6 6 0 0 12 208—731 O'kwartier 6 6 0 0 12 222155 Het publiek kan in ieder geval op een spannende wedstrijd rekenen. Ook de dames van beide clubs treden tegen elkaar binnen de lijnen. De spanning zal ontbreken daar OK in deze klasse tot de zwakke clubs behoort. HGA zal er verder door een overwinning op HHC zeker zorg voor dragen niet verder op de leiders achter te raken. Het volledige programma luidt: Donderdag: Junioren: HHCExcercita. Dames: Raoiditas 2IHJ; HGA 3OK 2; SCH 2—AntiloDen 2. Heren: 7BVS 2—HGA 3; PSVH 2—Ranidi- tas 2: HGA—HHC; HGA 2—Antilopen 2. Vrijdag: Meisjes: HOCHOC B. Dames: OKAntilopen; PSVH 2Scho ten 2; Antilopen 3HHC 2. Heren: ZBVS—IHJ 3: PSVH—IHJ 2; Oosferkw.Antilopen (8.40 uur); HHC 2 HOC 2. HaarlemAmsterdam Zaterdag 19 December zullen ip het Kre lagehuis in Haarlem basketballwedstrijden gespeeld worden tussen de vertegen--voord i- gende teams van Amsterdam en Haarlem voor dames, heren en junioren. Dit is voor de eerste maal dat een officiële ontmoeting tussen de belangriikste fcasketballcentra in Noordholland zal plaats vinden. Aan overwinningen behoeft niet gedacht te worden als wij bedenken dat voorheen het Haarlemse herenteam tweemaal het Amsterdamse jeugdteam ontmoette en beide keren zonder glans PekloDt werd. Leerzaam zullen deze wedstrijden in ieder geval wel zijn. Naar wij vernemen heeft de heer P. D. A. van der Heyde te 's Hertogenbosch aan het bestuur van de K.N.L.T.B. bericht, dat hij, om mogelijke tegenstellingen in de leiding gevende organen van de bond verder te voor komen, zich niet meer beschikbaar zal stellen als eventuele candidaat voor het voorzitter schap. Uit deze mededeling zou men kunnen afleiden, dat de reeds eerder genoemde andere candidaat, de heer H. Wilton, op de volgende jaarvergadering tot voorzitter zal worden gekozen, tenzij nog andere candi- daten naar voren zouden komen. Nu de universiteitsploegen van Oxford en Cambridge zowel in de jaarlijkse voetbal wedstrijd als in de rugby ontmoeting de pun ten hebben gedeeld, beginnen de grappen makers in Londense roeikringen de mogelijk heid van een deadheat in de boatrace van 3 April ender het oog te zien. De kans, dat de universiteitsroeiwedstrijd inderdaad on beslist zal eindigen, is echter wel heel klein. Sedert de wedstrijdenreeks in 1829 begon, is een deadheat slechts éénmaal, in 1877, voor gekomen. Cambridge slaagde er toen in, ondanks het feit dat de boeg zijn riem brak en verder als passagier mocht toekijken, uit tweede positie naar voren te komen om gelijk met de ploeg van Oxford de finish te passeren. De komende race zal de honderdste zijn. Wel werd het eeuwfeest van de ontmoeting reeds in 1929 gevierd, maar aangezien de race niet elk jaar is gehouden, zal die van 3 April 1954 pas de honderdste zijn. Tot nu toe heeft Cambridge 55 maal gewonnen en Oxford 43 maal. De kosten van de wedstrijd bedragen 3000 pond sterling. Dit is het dubbele van het onkostenbedrag van 1939. Beide universiteiten, die elk over een sportfonds beschikken, be talen 1500 pond. Aangezien de afstand tus sen Putney en Mortlake gemiddeld geroeid wordt in 578 slagen zoals de Engelsen hebben uitgerekend komt het per slag neer op 50 shilling per booten dat, terwijl telkenjare tienduizenden de race langs de oevers volgen zonder een penny te betalen. Binnenkort zullen de ploegen voor de eer ste training op de Theems verschijnen. De eigenlijke training begint in de regel twee maanden voor de race. In de boot van Oxford zullen slechts twee leden van de ploeg van 1953 roeien. Het zijn Quick en Wilson. Men verwacht dat vier Australiërs, onder wie Pain, in Helsinki lid van de Australische Olympische nloeg, deel van de Oxford acht zullen uitmaken. Cambridge heeft van de ploeg van 1953 al leen Wallis ter beschikking. Twee anderen uit de laatste acht, Marshall en King, laten de studie voorgaan. Zaterdag 19 December zijn in het Sport- fondsenbad Haarlenj de volgende water- polo-competitiewedsti*ijden vastgesteld: Heren derde klasse: DWT 3—HPC 3. Heren tweede klasse: DWR 2—HVGB 2. Dames eerste klasse: DWR 1Nereus 1. Heren eerste klasse: DWR 1—VZV 1 Centrale wintercompetitie heren: HPC 1— HaarlerH. Voor Winsdag 22 December zijn in het Sportfondsenbad Haarlem vastgesteld: da mes. beslissingswedstrijd zomercompetitie: HDZ 2—HZPC 2. Heren vierde klasse: HPC 4HVGB 6. Voor de hoofdklasse competitie van de Koninklijke Nederlandse Dambond, distx-ict Noordholland, speelde de Haarlemse Dam club te Amsterdam tegen DSTO. De Haar lemmers misten de steun van hun eerste- bord-speler P. J. van Dartelen. Deze wed strijd was van beslissende invloed op de bezetting van de vierde plaats op de rang lijst. Na uiterst spannende strijd eindigde deze ontmoeting voorlopig in 8—8. doch de beide afgebroken partijen zullen waarschijn lijk 3 punten voor de HDC opleveren, waar door de Haarlemmers dus vermoedelijk zul len winnen met 119. Voor deze competitie werden voorts nog de volgende wedstrijden gespeeld: IJmuiden Weesoer Damclub voorlopig 8—2 (ver moedelijk eindresultaat 13—7); Gezellig SamenzijnJoz. Blankenaar 119; Wormer- veer 'Wormer— ODV 515: Oosterkwartier DCG 6—10 (vermoedelijk eindresultaat 9—11); DSTO—CDA 13—7. ADVERTENTIE Haarlem Toen de jongens ontbeten hadden, gingen ze nog niet spelen.... o nee hoor. Eerst was er nog het een en ander te doen. Want ze hadden nu hun eigen huisje en leefden hun eigen leventje, maar daarom was er nu geen tante Liezebertha, die alles voor hen deed en in orde maakte; dat moesten ze dus ook zelf doen. Maar daar zagen ze ook niet tegenop; integendeel, dat vönden ze juist het leuke van kamperen. Eerst de dekens luchten en de strozakken opschuddenbesloot tsunKie. Hij haalde alle dekens uit de hut en knoopte een touw tussen de bomen; daaraan hing hij netjes naast elkaar de dekens op. En onderwijl zaten Oepoetie en Rick ook niet met lege handen. Terwijl Rick netjes het losse stro van de grond bij elkaar haalde en opruimde, deed Oepoetie het brood in de trommel, ruimde de andere boel weg en waste de bordjes af in de beek. Als je ze zo bezig zag zou je haast denken, dat de jongens nooit anders gedaan hadden dan hun eigen huishoudentje beredderen! Maar ja, ze wisten ook wel, dat slordige kampeerders de boel ongezellig maken. Toen ze klaar waren, begon Rick iets met een stok te maken9-10 Naar wjj vernemen werkt de technische commissie van de K.N.V.B. in uauwe samen werking met de districts technische commis sie plannen uit om op brede basis te komen tot verbetering van het spelpeil in ons land. Deze bredere basis wil men vinden in het aantrekken van jongere, veelbelovende spe lers uit liet gehele land. Het is bekend, dat het bestuur van de K. N. V. B. in beginsel heeft ingeschreven voor deelneming aan het FIFA jeugdtournooi, dat in April in West-Duitsland wordt gehouden. Aar. dit FIFA-jeugdtournooi mogen ploegen deelnemen waarvan de spelers 16 tot 18 jaar zijn. Verder ligt het in de bedoeling een drie-, landen tournooi LuxemburgBelgië—Neder land voor spelers van 1820 jaar in het aan staand voorjaar te organiseren, met een uit en een thuiswedstrijd (enkelvoudige com petitie) om de Beneluxbeker, waarvan het initiatief van Luxemburg is uitgegaan. Om zich op beide tournooien voor te be reiden en om de leeftijdsbasis nog breder te maken, wil men in zes verschillende steden van ons land. te beginnen in Januari, elke veertien dagen jonge spelers van 16 tot 24 jaar tezamen laten komen voor een training, die onder leiding van de bondsocfenmeestei's zal komen te staan. Zes centra De districts technische commissies zullen rapport uitbrengen welke spelers van alle Nederlandse clubs daarvoor in aanmerking komen. Het is de bedoeling, dat een centrum in Friesland of Groningen zal worden ge sticht, verder een in Overijssel of Gelder land. een in Noordholland, een in Zuidholland, een in Brabant en een in Limburg. De velden, waarop deze traningsbijeen- komsten worden gehouden, zullen t.z.t. defi nitief worden aangewezen. Een en ander hangt af van het feit, welke stad in genoemde streken het meest in het centrum ligt en of daar bovendien een veld beschikbaar is met een goede lichtinstallatie. In elk van de zes trainingscentra zullen dertig spelers tezamen komen. Op deze wijze krijgt de technische commissie van de K.N.V.B. dus een inzicht van de capaciteiten van 180 jongere spelei's Naar wij vernemen heeft het bestuur van de KNVB besloten een uitnodiging van de Luxemburgse Voetbalbond te aanvaarden om in het voorjaar een jeugdwedstrijd te spelen tussen Luxemburg en Nederland, waarvoor spelers van 18 tot 20 jaar in aan merking komen. Voor deze wedstrijd zou een beker beschikbaar worden gesteld. Het be stuur van de KNVB heeft echter als voor waarde gesteld, dat België ook in dit plan wordt opgenomen, zodat voor dp zogenaam de Beneluxbeker een enkelvoudig jaarlijks tournooi voor jongere snelers zou kunnen worden georganiseerd tussen Luxemburg. België en Nederland. Bij een inspectie door de KNVB is ge bleken, dat de accommodatie van het terrein van de Almelose eersteklasser Heracles niet aan de eisen voldoet. Geconstateerd is, dat er geen afrastering tussen speelveld en tri bunes is aangebracht, zoals dat volgens de bepalingen noodzakelijk is. De KNVB heeft het bestuur van Heracles thans gelast op korte termijn een dergelijke afrastering aan te bi-engen. Dit houdt tevens in, dat de Almelose eersteklasser zijn speel veld aanmerkelijk zal moeten verkleinen. Op het ogenblik bezit Heracles een der grootste speelvelden in Nederland. Het meet namelijk 110 bij 73 meter. Normaal is 105 bij 69 meter. ADVERTENTIE haarlem - grote houtstraat 49 20) Rosemary lachte vrolijk, maar ze wist niet wat ze moest zeggen. Ze voelde zich na June's woorden bijna een kind. Ze was weliswaar de toneelschool afgekomen met een berg theoretische kennis, ze had twee jaar van alsmaar reperen achter de rug, ze wist ook wel iets van West End-opvoe ringen af, maar June had bij wijze van spreken van jongsaf aan haar boterham op de planiken verdiend. „Het spijt me, heus!", zei ze nogmaals. „June grinnikte. ,,'t Is al goed, hoor. Maar neem mijn raad aan en trek je neus niet op, als iemand je wat te drinken of te roken aan biedt. Mink bontjassen vallen voor ons niet uit de lucht!" Heldere gongslagen weerklonken. Opgewekt en lachend liepen de meisjes naar de eetzaal, waar Rosemary door haar tafelgenoten, die bij haar binnenkomst di- De Nieuwe Unie voor de Wandelsport (NUW), omvattende Overijsel, de Veluwe en de Gelderse A.chterhoek, heeft besloten haar avondvierdaagse 1954 te houden op 23, 24. 25 en 26 Juni. Op dezelfde data worden eveneens de avondvierdaagsen van de NWB gehouden. De NUW is aangesloten bij de Nederlandse Federatie van Wandelsnortbonden, die in het geschil tegenover de NWB staat. De Westelijke hockey-ploeg, die op Zondag 27 December in Enschedé tegen het ver tegenwoordigende Oostelijke team uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Dijk (Amersfoort); achter: Gar rets (HHIJC) en Keulen (Amersfoort;); mid den: Van Waayen (Amsterdam), Marres (Laren) en Van Dijk (Kampong); voor: Wery, Boerstra (beiden HHIJC), Hooghiem- stra (SCHC), Hillenius (Togo) en Voor- veld (Laren). reet opstonden, met een hoeraatje ontvan gen werd. „Gezellig d'at je er weer ben:, Rosemary de laatste drie dagen zijn zonder jou nogal saai en eenzaam geweest en we kon den duidelijk merken dat we aan deze ver schrikkelijke tafel je vrouwelijke invloed misten!" Met deze woorden begroette Terry haar. Rosemary voelde een tinteling langs haar ruggegraat; de mannen hadden haar ge mist en ze was dankbaar voor hun harte lijkheid en beleefdheid. Gelukkig zaagden ze niet te lang door over haar zeeziekte en ook dat vond ze prettig. Ja, ze behoor de echt bij dit groepje. „Ik schaam me verschrikkelijk over me zelf!", bekende ze lachend en ze richtte zich hierbij in het bijzonder tot Gavin. „WaaromKijk maar eens om je heen er zijn nog een berg lege stoe len!", zei Terry grinnekend voordat Gavin ook maar iets kon zeggen. „Zelfs Cornelia is nog steeds „hors de combat", dat zegt ze tenminste. Ze wordt prinselijk bediend in haar hut". „Hoe is 't mogelijk! Ik heb drie diagen half dood op mijn bed gelegen. Ik kon zelfs geen eten zien!", zei Rosemary. Ze zag Val iets verderop met de Abbotts zitten. Hij wuifde naar haar. Val had dus ook gezien dat ze drie dagen uit de roulatie was geweest! Maar hij zou haar zeeziekte wel niet zo erg gevonden hebben, nu Cor nelia nog steeds niet honderd procent 1 was „Je hebt precies in de roos geschoten", merkte Tim op. „Als je echt zeeziek bent, eet je geen hap. Maar Cornelia laat steeds de steward komen met de menukaart en kiest dan het lekkerste uit wat ze kan vin den „Ik ben in ieder geval nu weer hele maal de oude", zei Rosemary vlug, Tim in de rede vallend. Ze begreep namelijk dat Gavin dit geklets bepaaldelijk niet op prijs stelde. „Vanmiddag kom ik wel werken, Gavin, als je me tenminste nodig hebt. Ik voel me stukken beter na dat wandelinge tje op dek". „Dat kan ik me indenken. Ik zag je met die jonge Trent paraderen!" Gavin had hier kennelijk schik in en Rosemary zag plotseling levendig voor zich hoe ze zwaar gearmd met Trent over het dek had gelo pen Als 't maar geen rare indruk had gemaakt! „Een beetje meer frisse lucht zou niet gek zijn als je er wat voor voelt, kun nen we op 't botendek wel een paar din gen bespreken. Hier op het schip zeggen ze dat tegen morgenochtend het weer wat beter zal worden". „Die ouwe „Zuider Ster" doet nog drie honderd mijl per dag, en dat is niet zo gek, als je weet dat haar machines practisch op zijn". Terry grijnsde breed. „Ik ben be nieuwd hoe het zal worden als we in de tropen zijn" hij knipoogde naar Rose mary „Ik heb al geruchten gehoord over dansen op het dek, over zwembaden en al zulke soorten dingen meer, maar de passa- De uitslagen van de biljartwedstrijden om het kampioenschap tweede klasse van het district Haarlem van de KNBB, gisteravond in het clublokaal Van Trigt aan de Rijks straatweg in Haarlem gespeeld, luidden: 150 127 38 3.84 150 150 38 3.94 Broers 150 58 32 1.81 150 150 32 4.68 122 34 3.58 150 150 34 4.41 150 137 27 5.07 ...- 150 150 27 5.55 In verband met het overlijden van de bokser Ray Grassi heeft de medische com missie van de Franse Boksbond onder meer besloten staten aan te leggen met geeevens over de gezondheidstoestand van alle be roepsboksers. Voor de amateurs waren deze staatjes, de z.g. „fiches medicales", reeds vroeger in gebruik gesteld. De voorzitter van het district Noordhol- Icnd van de Nederlandse Boks Bond, de heer R. Krom, heeft in zijn openings woord van de algemene vergadering van het district medegedeeld, dat het niet eenvoudig meer is amateurbokswedstrijden te organi seren. Als oorzaken noemde de heer Krom een sterke daling van de belangstelling van het publiek, het ontbreken van medewer king van de zijde van sommige verenigingen en het afvloeien van een aantal goede ama teurs naar de beroepsklasse, waarvoor geen vervangers zijn gekomen. Het district Noordholland heeft eerst met 13248 stemmen besloten een voorstel van het hoofdbestuur om de contributie te ver- hogpn te verwerpen. Over dit voorstel, dat on de bondsvergadering van 10 Januari be handeld zal worden, zijn uitvoerige discus sies gehouden. Van de zijde van een aantal verenigingen werd betoord. dat contributie verhoging een groot verlies van leden zal meebreng'*"1. Voor de vierde maal Voor de vierde keer zal de schoolbasket- ballcommissie van de N.B.B., afdeling Haar lem op Dinsdag 22 en Woensdag 23 Decem ber het basketba 11 tournooi organiseren voor scholieren van Midde'bare en U.L.O.-scholen uit. Haarlem en omgeving. Dit jaar wordt door 56 meisjes en jon gensteams gesoeeld in vier afdelingen, n.l. jongste meisjes dl), oudste meisjes (7), jo""ste ion^ns (17) en oudste jongens (22). Dinsdag 22 Der-omber wordt gesoeeld in d<-ie gemeentelijke gymnastiekzalen, de URS-B. LorenMvcenm en Stadsdoelen. Oo Woensdag 23 .December wordt gespeeld in de zaal van het Krelagehuis aan de Leidse- vaart. Ook de finalewedstrijden (verliezers en winnaars) worden op Zaterdag 2 Januari 1954 in bet Krelagehuis gesneeld. De deelnamp"de scholen zijn: Riikskweek- "*hool: J. «P. Thijsselyceum: Ketelaerschool: T^mnemer Lyceum: Stedelijk Gymnasium; K'aas de Vriesschool; Gerhardsriiool: le en 2e Chrio+eHik Lyceum; MTS: I.orentz Ly ceum; FB'R-R; Hartenlustschool ttt.O; HRS- A: Da CostaWeekschonl en de Nijverheids school voor Kennemerland. DR. G. RANDOLPH MANNING OVER LEDEN. In New York is in de leeftijd van 80 jaar overleden dr. G. Randolph Manning, bestuurslid van de FIFA (Internationale Voetbal Federatie) en vroeger voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond. giers lijken me nogal saai en vervelend. Ben je de evenaar overigens al eens ge passeerd?" „Nee, nog nooit. Ik ben nog nooit ver der gekomen dan Parijs; we zijn daar eens met vacantie geweest, twee jaar geleden". „Prepareer je er dan maar vast op dat je je straks een beetje ïioht in het hoofd zult gaan voelen, lieve kind. Een paar lui van de bemanning hebben me gezegd, dat de tropen op vrouwen een wonderbaarlijke en niet te stuiten invloed uitoefenen. Ze worden verschrikkelijk romantisch, zelfs de meest saaie en meest vervelende! Ze vallen in de armen van de eerste de beste!" Terry deed. alsof hij haar hand wilde grijpen en begon te lachen toen zij deze instinctief terugtrok. „Ach, schat, j.e zult zwaar verliefd op me zijn voordat we het Zuiderkruis zien". „Hou je kwebbel toch", gromde Tim, „of ga met Rosemary ergens heen waar het ndet zo druk is als hier. Dan kun je haar daar met je geklets vervelen. Kijk, Val liep op weg naar de uitgang speciaal langs hun tafel om met Roserhary een woordje te wisselen. „Ik ben blij dat je weer beter bent. We beginnen Dinsdag met de repetities. Cor nelia zal dan ook wel weer opgeknapt zijn". „Dat is prettig, mijnheer Herrick". Val knikte en ging naar de bar om met de Abbotts een kopje koffie te drinken. Er heerste even een stilte rond de tafel. Rosemary vroeg zich af of haar „Dat is Gewichtheffen in Haarlem Wedstrijden in de krachtsport worden in Haarlem slechts zelden gehouden. Het is in de Haarlemse Sportweek gebruikelijk dat de krachtsport gelegenheid krijgt te demonstre ren, maar overigens zijn we hier in de Spaarnestad van wedstrijden op dit gebied verstoken. Het was daarom niet zo verwon derlijk dat voor de wedstrijden in het ge wichtheffen Maandagavond in hotel „De Leeuwerik" grote belangstelling bestond. De Haarlemse Krachtsport vereniging „Achilles" organiseerde n.l. de wedstrijden in het gewichtheffen om het kampioenschap van West Nederland en daarvoor hadden di verse bekende athleten ingeschreven. De Haarlemse vertegenwoordigers op deze avond hebben duidelijk aangetoond dat in Haarlem deze sport met animo en zeer serieus wordt beoefend. In liet middenge wicht b.v. kwamen de twee eerste plaatsen in Haarlemse handen. Van der Broek van de Haarlemse Krachtsport Vereniging behaalde de kampioenstitel met uitstekende prestaties. Voor drukken noteerde hy 90 kg., trekken 95 kg. en stoten 115 kg., een totaal dus van precies 300 kg. De tweede plaats was voor zijn clubgenoot Boterbloem, die resp. 82%, 87'/2 en 115 kg- in de hoogte werkte en met een totaal van 285 kg. eveneens een heel goede beurt maakte. Bram Charité, de kampioen van Nederland en derde prijswinnaar in Londen tijdens de Olympische Spelen in 1948, blijkt weer in oude vorm te komen. Door blessures heeft hij aan diverse wedstrijden niet kunnen deelnemen, maar nu toonde hij overduidelijk dat hij nog niets van zijn oude kracht heeft ingeboet. Met'de fraaie cijfers 122'/2, 120 en 150 kg. maakte hij een totaal van 392% kg. hetgeen er op wijst dat deze alhleet nog in staat is tot zeer goede prestaties. In het licht zwaargewicht was Karstens van Achilles (Krommenie) uitstekend op dreef. Weliswaar kwam hij ditmaal slechts tot de tweede plaats, maar zijn techniek en concentratie wezen er op dat men van deze athleet nog wel meer zal horen. De voornaamste uitslagen waren Vedergewicht: Kampioen: A. G. v. d. Berg, Simson, Den Haag, 70, 67%, 85, is totaal 222«/t kg. Lichtgewicht: Kampioen: C- Hagman, San- dow. Delft, 75, 75, 100, is totaal 250 kg. Middengewicht: Kampioen: A. C. v. d. Broek, H.K.V., Haarlem, 90, 95. 115, is to taal 300 kg. 2. Boterbloem, H.K.V., Haarlem, 82%, 87'/», 115, is totaal 235 kg. Zwaarmiddengewicht: Kampioen: G. E. J. Pijnacker, Hercules, Den Haag, 95, 90, 125, is totaal 310 kg. Licht zwaargewicht: Kampioen: J. C. van Grieken, Sandow, Delft, 105, 105, 132'/2, is totaal 342% kg. ZwaargewichtKampioen A. Charité, Simson,. Den Haag, 122%, 120, 150, is totaal 392'It kg. Een jaarlijks hoogtepunt voor de jeugdige schakers in Haarlem is steeds het schaak- tournooi in de Kerstvacanties om het scho lierenkampioenschap van Haarlem. Ook dit jaar zal deze traditie weer gehandhaafd blijven. De Haarlemse School Schaak Bond organi seert op 28, 29 en 30 December deze kamp in de muziekzaal van restaurant Brinkmann, Grote Markt in Haarlem. De wedstrijden duren van 8.30—12.30 uur en van 14.0017.00 uur. In aansluiting op dit tournooi organiseert de Schaakclub van het Stedelijk Gymnasium in dezelfde localiteit op 31 December een snelschaaktournooi, ter gelegenheid van het zevende lustrum. Hieraan kunnen deelne men: scholieren, leraren en oud-scholieren. De postduivenvereniging „Columba" (Haai-lem-Noord) houdt op 19 en 20 Decem ber haar jaarlijkse postduivententoonstel- ling in café „Du Nord" aan de Rijksstraat weg in Haarlem-Noord. Ingezonden zullen worden pl.m. 160 vogels, waarvan 32 stuks in de zogenaamde Dames klasse. De tentoonstelling is op Zaterdag geopend van 17—22 uur en op Zondag van 10—17 uur. ANTONISSE WON IN DEN HAAG. In Amicitia in Den Haag zijn Dinsdagavond bokswedstrijden voor amateurs gehouden, georganiseerd door de vereniging „Laak kwartier". In het zwaarweltergewicht won Antonisse (Haarlem) door diskwalificatie in de 2de ronde van Gunter (Den Haag). INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI IN HASTINGS. Voor de eerste maal sedert 1934 zullen Russische schaakmeesters deelnemen aan het internationale schaak- tournooi in Hastings, dat Woensdag 30 De cember aanvangt. In de eerste ronde komen de volgende spelers tegen elkaar uit: Bron- stein (Rusland)Wade (G. B.); Olafson (IJsland)Tolush (Rusland), Alexander (G. B.)O'Kelly de Galway (België), Ma- tanovic (Joegoslavië)dr. Tartakower (Frankrijk) en Terschner (Duitsland)-Horne (G. B.). DE ZWEMWEDSTRIJD NEDERLAND— HONGARIJE. In een Dinsdag in Arnhem gehouden vergadering van de raad van de gemeente Arnhem is het vooi*stel van B. en W. om aan de Koninklijke Nederlandse Zwembond een garantiesom van f 12.000 te verstrekken voor de in het nieuwe gemeen telijke zwembad te houden wedstrijd Ne derlandHongarije, aangenomen. Naar men weet waren er besprekingen gaande om deze ontmoeting op 10 en 11 Juli 1954 te houden. DERKSEN VIJFDE IN KOPENHAGEN. De zesdaagse in Kopenhagen is gewonnen door het Luxemburgs-Italiaanse koppel Gil lenTerruzzi met 296 punten vóór de Denen Werner en Klamer, 339 pnt. Het Ne derlands-Deense koppel Derksen—Olsen plaatste zich vijfde met drie ronden achter stand. prettig, mijnheer Herrick" te enthousiast was geweest. Het had er veel weg van alsof iemand van koninklijke bloede voorbij was gegaan; iedereen keek zo plechtig. Rose mary merkte dat Gavin haar met zijn grijze ogen strak aankeek en ze bloosde. Gelukkig begonnen Tim en John Brail over de fluorescerende verlichting te pra ten, die tegenwoordig op zo veel schepen werd toegepast en Terry zei; „Kom, Rose mary. koffie en likeur staan klaar in de rookzaalGavin en ik zullen je dadelijk goed aan het werk zetten. HOOFDSTUK IX Valentine Herrick was, zoals Rosemary in de volgende weken merkte, een briljant, maar erg van de hak op de tak springend regisseur. Hij volgde zijn eigen intuïtie en besteedde al zijn aandacht aan de scènes die in zijn ogen belangrijk waren. De an dere scènes bewaarde hij voor latere repe tities. Als Gavin er niet geweest was, dan zou het resultaat chaotisch geweest zijn en waren de spelers gek geworden. Gavin zorgde er op onopvallende, rustige en be heerste wijze voor dat de werkdag in een soort schema verdeeld werd, dat er een tijdschema was. Hij bracht zo veel mogelijk lijn in een en ander. Gavin bleef overigens de spil, waar alles om draaide en hij had steeds voor iedereen tijd, voor welk probleem dan ook. „Natuurlijk, hij is briljant, lieve, maar hij zou als Gavin er niet was Cornelia vier uur achtereen, of zelfs nog langer afbeulen en we zouden geen regel kennen bij aan- Voor de eerste maal sinds jaren zal weer eens een vrij groot gezelschap dwergen een bezoek aan ons land brengen. Het is de „Lilliputtersstad" van Erich Schneider, die van April tot en met October van het volgend jaar een tournée komt maken. Deze lilliputterstroep, die in een com pleet miniatuur-stadje - waarbij ook een theater met eigen voorstellingen - rond trekt, omvat ruim twintig kleine mensen. Erich Schneider heeft met hen een pro gramma samengesteld, dat in het buiten land ook voor de televisie veel succes oogst, omdat het. alle elementen van de „show" omvat: balletten met de 24-jarige Lilli Niestrath als prima ballerina, erva ren zowel in spits- als tapdans, acroba tiek, dressuur met dieren, humor en mu ziek. Deze kleine mensen blijken doorgaans bijzonder geschikt voor het artistenleven. Zij zijn lenig, leren vlug aan en zijn dik wijls ook verstandelijk zeer begaafd. Zij verdienen goed en zijn in staat ook hun „grote" familieleden financieel te onder houden. Ze houden van het leven, reizen en zien veel en zijn in hun eigen kring gelukkig. De verbaasde ogen van hun „grote" medemensen zijn ze gewend. Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft in het belang van een goede melkvoorziening van de consumenten bepaald, dat tenmin ste op een van de beide Kerstdagen de melkbezorging op de gebruikelijke wijze moet geschieden. De Utrechtse rechtbank heeft gisteren een aantal oplichtingen en verduisteringen behandeld, die de 46-jarige emballeur C. G. te Amsterdam waren ten laste gelegd. Enkele jaren geleden had deze te Amster dam een „nationaal transport- en con- trölebedrijf" opgericht, dat bijkantoren had in verschillende plaatsen des lands. Door het organiseren van filmavonden wist hij mensen voor emigratie te interesseren. Hij zou twee Poolse arbeiders te Utrecht heb ben voorgespiegeld, dat zij binnen drie maanden naar Canada konden emigreren en daar bovendien door zijn toedoen een baantje zouden krijgen. Daarvoor moest een bedrag van f 72.50 worden gestort, bestemd als voorschot op te maken on kosten, en f 100 voor de „Stichting Land verhuizing Nederland", plus f 150 voor boeking van passage. De emballeur ont ving de gelden doch de betrokkenen zagen hiervan geen cent terug. Verder zou hij een gefingeerde passage hebben geboekt voor de bouwondernemer J. R. te Laren, kos ten: f 1800. Ook de aannemer C. F. te Huizen, die aan verdachte een bedrag van ruim f 2700 verstrekte voor het vervoer van twee auto's naar Nieuw Zeeland, merkte later dat de toegezegde boten slechts bestonden in de fantasie van ver dachte. De officier eiste drie jaar met aftrek tegen hem. Op Vrijdag 11 December om twintig minuten voor zeven 's morgens werd een arbeider die per fiets over de rijksweg van Haarlem naar de Velserpont reed, bij het benzinepompstation ingehaald door een bromfiets die geen verlichting voerde. De bromfietser gaf de wielrijder zonder enige aanleiding een stoot in de rug. Deze kwam daarop te vallen en moest met een hersenschudding in het ziekenhuis worden opgenomen. De bromfietser reed door zon der zich om het slachtoffer te bekommeren. Volgens ontvangen inlichtingen zou deze man iedere dag tussen 6.30 en 7.00 uur langs de Rijksweg rijden. Meermalen rijdt hij dan zonder licht. Het signalement van de man luidt: Vrij lang persoon, slank postuur, gekleed in korte jekker en draagt een z.g. studentenpetje. De motor van de bromfiets is vermoedelijk van het merk „Berini". De commissaris van politie te Velsen verzoekt een ieder die inlichtingen kan verschaffen over de identiteit van de bromfietser zich in verbinding te stellen met de recherche, hoofdbureau van politie te Velsen, telefoon K 25506444. Op het terrein van de tunnelbouw op de zuidelijke oever van het Noordzee kanaal te Velsen bi*ak vanmorgen brand uit bij een dragline, doordat de 19-jarige smeerder L. uit IJmuiden met benzine had gemorst bij het vullen van de tank van de lichtmotor die al was warm- gedraaid. De arbeiders wisten het vuur met dekkleden en zand te doven. De smeer der liep brandwonden aan de handen op en moest zich door een dokter laten be handelen. BLOEMENDAALSE SCHAAKCLUB. - Het eerste tiental van de Bloemendaalse schaakclub heeft de competitiewedstrijd tegen Het Oude Slot in een fraaie overwin ning van zesdrie (met één afgebroken partij) kunnen beëindigen. komst ir. Auckland!", vertrouwde Mary Abbott Rosemary toe. De kleine salon was snikheet en dus werden alle ramen zo wijd mogelijk open gezet. Dat enkele passagiers nu de gelegen heid te baat namen en naar binnen gluur den om te zien hoe acteurs nu wel repe teerden, deerde niemand. De volgende dag zouden ze in Kingston aankomen, zodat allen in een vrolijk humeur waren. Rosemary knikte. Ze kon het nog niet over haar hart verkrijgen iets te zeggen, dat critiek op Valentine Herrick zou in houden. Ze wist verder maar al te goed dat de Abbotts zaten te popelen om .hun scènes uit Hamlet te repeteren, maar Val was kennelijk de mening toegedaan dat Cor nelia's Ophelia veel belangrijker was. En de volgende week zouden ze aan „Rood Fluweel" beginnen. „Natuurlijk, hij weet dat hij op ons kan rekenen", ging Mary verder, terwijl ze een liefhebbende blik op haar man wierp, die in een van de vensterbanken zittend, zijn rol aan het studeren was. Ze hadden alle stoelen tegen de wanden opgestapeld, zodat in het midden van het zaaltje voldoende ruimte was om te repeteren. „....en Cornelia heeft pas één seizoen Ophelia gespeeld, maar toch meen ik....". (Wordt vervolgd)-

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6