RCH, Haarlem, VSV beginnen thuis aan tweede deel voetbalprogramma ^Spiegel Sporten De opstellingen Old Internationals deelden acht doelpunten met HFC Sport op Zondag Goede kans op winst voor EDO tegen zwak 't Gooi Nog 3 dagen Van 4-0 naar 4-4 E Vol Nieuwjaars-surprises in de auto-racerij ZATERDAG 2 JANUARI 1954 7 Bell-Boy Prijsvraag 2000.- aan prijzen Schaakcompetitie voor Diensten en Bedrijven HOCKEY ZAALHANDBAL Voetbal Engelse league Helpende hand aan Leo Halle I der Oud en Nieuw Handje geven Goede voornemens Ergens goed voor Iedereen rijdt voor een ander merk „De Kampioen" klopte „De Bataaf": vijf-een de eerste Zondag van het nieuwe jaar beginnen de voetballers aan de tweede helft van het competitieprogramma. En hoe meer wedstrijden er ge speeld zijn, des te belangrijker wordt het resultaat van de resterende. Vooral voor Haarlem, V.S.V. en E.D.O., die allen nog fraaie kansen hebben, maar ook voor B.C.II., dat in de resterende wedstrijden voor de niet geringe taak staat de drie punten achterstand in te lopen en daarna een voorsprong te nemen op het onder ste tweetal in de afdeling, dat zoals men weet aan het einde van het seizoen naar de tweede klasse degradeert. De verenigingen uit Haarlem en omgeving kunnen overigens morgen het nieuwe jaar goed beginnen. Haarlem en E.Ü.O. kunnen zelfs zonder veel moeite tot een overwinning komen en V.S.V. en Stormvogels eveneens, indien beide clubs maar in hun meest constante vorm spelen. De Racing zal het morgen wel zwaar hebben tegen het zeker niet zwakke Leeuwarden. Maar het elftal, waarmede R.C.H. in het veld komt, opent toch per spectieven. Misschien komt er voor de blauw-zwarten weer eens een gelijk spel uit de bus. Zoals gezegd, Haarlem en E.D.O. kun nen het gemakkelijk hebben. Eerstgenoem de komt op eigen terrein tegenover Be Quick en E.D.O. gaat naar Hilversum om daar 't Gooi te ontmoeten. Beide clubs hebben twee punten achterstand op de lei ders in de afdeling en zullen er wel angst vallig voor waken niet verder achter te komen. V.S.V. speelt voorts thuis tegen D.O.S. en kan door een overwinning voorlopig zeker zijn van de bovenste plaats. D.O.S. name lijk is na E.D.O. de grootste concurrent en is gezien de cijfers ook de meest schotvaardige tegenstander uit de afde ling. Zondag jongstleden nog wonnen de Utrechtenaren met niet minder dan vijf twee van Rigtersbleek. Oppassen voor de Velsenaren dus, doch indien zij spelen als verleden week in Haarlem tegen E.D.O. kan hen naar onze mening niet veel ge beuren. Stormvogels tenslotte ontmoet een ver eniging van gelijke kracht, Elinkwijk. Een geduchte tegenstander op eigert veld. De IJmuidenaren zullen heel wat beter voor de dag moeten komen dan Zondag jongst leden tegen Zwolse Boys. In de normale vorm echter moeten de Vogels kunnen Winnen. De standen luiden: eerste klasse waren toen na een half voet balseizoen als volgt: Eerste klasse A: Eerste klasse B: RCH 11 19 Heerenveen 14 20 Ajax 13 18 Vitesse 13 16 DOS 13 16 Enschedé 13 16 Heracles 12 15 Haarlem 12 15 GVAV 14 14 Stormvogels 13 15 VSV 12 12 Leeuwarden 13 15 NEC 13 12 Blauw Wit 14 15 Wageningen 11 11 DWS 13 14 Ensch. Boys 12 11 Elinkwijk 13 12 EDO 13 11 Be Quick 15 12 Volewijckers 14 11 AGOVV 12 11 Zwolse Boys 12 9 't Gooi 13 10 Sneek 11 7 Achilles 13 7 Frisia 11 6 Go Ahead 13 6 Eerste klasse A: Eerste klasse B: NEC 13 20 VSV 13 20 Ajax 13 20 EDO 13 18 Haarlem 13 18 DOS 13 17 Wageningen 13 15 Go Ahead 13 16 Leeuwarden 13 15 Volewijckers 13 13 DWS 13 15 AGOW 13 12 Ensch. Boys 13 14 Blauw Wit 13 12 Stormvogels 13 13 Heerenveen 13 12 Elinkwijk 13 13 Rigtersbleek 13 12 Be Quick 13 11 Sneek 12 11 Heracles 13 10 GVAV 13 11 Oosterparkers 13 7 Vitesse 12 9 Zwolse Boys 13 7 Enschedé 13 9 RCH 13 4 't Gooi 13 8 Dat het voetbalprogramma verleden jaar niet zo voorspoedig verliep zullen velen zich nog wel herinneren. Vooral in de maanden Januari en Februari werden toen de velden telkens afgekeurd, zodat van een gelijk opgaan geen sprake kon zijn. De standen in de afdelingen A en B van de ADVERTENTIE Een achter stapels inzendingen verscholen Boekei Brandschoon, secretaris van de Bell-Boy Bond, verzocht ons U voor het laatst attent te maken op de sluitings termijn: 5 Januari 1954. Post Uw inzendingen nu! Schrijf op een briefkaart een slagzin van ten hoogste 8 woorden, die. volgens U, de voortreffelijke eigenschappen van de bovenste beste Bell-Boy het best weergeeft. Ie prijs f1000.-, 2e prijs f500.-, 3e pnjs f 250.— en 10 prijzen van f 25.— elk. Iedereen kan gratis meedoen. Adresseer aanBell-Boy Bond, p. a. N.V. Ed. Eaurens, Postbus 3031, Amsterdam. Be oordeling geschiedt door een jury, haar uitspraak is bindend. Inzendingen blij ven eigendom der N.V. Ed. Laurens. Over de prijsvraag kan niet worden gecorrespondeerd. Uitslag: 27 Februari 1954, o.a. in dit blad. Bovenste Beste Virginia 75 ct Na dc eerste helft van het programma van de Diensten- en Bedrijven schaakcompetitie, staat het team van Hin nog steeds bovenaan en wel als enige zonder verliespunt. V. D. rukt gestaag op, terwijl. H. D. t.egen de koploper spelend zijn le verliespunt moest incasseren. S. Z. weet zich nu reeds zeker van remise tegen W. B., wanneer de afge broken partij (bord 1. v. d- Leurv. Wave- ren) eventueel op verlies mocht uitdraaien. Bo-Ru wist remise te spelen tegen 41. A. T. en verkreeg zo haar eerste halve punt. De stand luidt: 1. HIN 2. Haarl. Dagblad 3. Vroom Dreesman 4. Soc. Zaken 5. Herstelpl. Ant. Text. 6. Prov. Griffie 7. PEN 8. Waterbedrijf 9. Boom Ruygrok 10. Inc. Dienst 4 3 3 2 ld2 1 1 1 >/2 0 De uilslagen waren PENHD P/23V2; HIN—HD 4—1; HAT—Bo-Ru 4—4; PEN— V&D 41/251/2; SZ—WB 4—3 (afgebr.): HIN— Bo-Ru 41/2—H/2; HIN—HAT 3'/2—2'A; WB— HB 11/2—31/2. Tweede klasse In de tweede klasse staan morgen wed strijden op het programma voor Schoten en H.F.C. Schoten speelt uit tegen Spar taan en heeft spelend in de vorm van verleden week een uiterst geringe kans op een gelijk spel, terwijl H.F.C. voor een héél zware taak staat bij het overwinnen van Z.F.C. op eigen veld. Korfbal Aan het micro-korfbaltournooi, dat de Amsterdamse Korfbalbond Zondagavond in het R.A.I.-gebouw houdt, nemen van de Haarlemse ploegen Animo Ready en Wa tervliet déél. Eerstgenoemde speelt tegen Fortuna, Holver en K.C.N. Watervliet heeft als tegenstanders: B.I.G., Oosterpark en O.B.Z.B. Het invitatietournooi, dat de hockey- verenignig B.M.H.C. in samenwerking met de damesvereniging B.D.H.C. elk jaar op Nieuwjaarsdag houdt, werd in tegenstel ling met de vorige jaren, thans niet door regen of sneeuw gehinderd. Zestien mixed elftallen, zeven van de organiserende ver eniging en verder ploegen van de vereni gingen H.H.IJ.C., Hilversum, Amsterdam, Laren, Rapid, Deventer, Equipe de Raais, Asvion en Victoria, hebben elkaar ontmoet in soms spannende wedstrijden van twee maal twintig minuten. De krachtsverhouding liep dikwijls maar weinig uiteen zodat het resultaat van ver schillende wedstrijden een gelijk spel was. Na de hockey par tij en kwam men in het clubhuis bijeen. De kwaliteit van de velden had na de lichte vorst en dooiperiode al enigszins ge leden. Nu daar de wedstrijden op Nieuw- jaardsdag op zijn gespeeld zijn de velden in een dergelijke toestand geraakt, dat zij even rust nodig hebben. Dit is er de reden van, dat alle voor Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. Wel zal getracht worden de vriendschappelijke wedstrijd, die B.M.H.C. I tegen de over- gangsklasser Laren in Bloemendaal zou spelen, nu in Laren te laten spelen. Op de velden van H.B.S. op het sport complex Bleek en Berg aan de Brederode- laan in Bloemendaal komen Zpndag de fi nalisten van de voorronden voor de Noord- hollandbeker (meisjes) en de Onlandbeker (jongens) tegen elkaar in de strijd. De Zandvoortse hockeyclub houdt in het begin van het nieuwe jaar de gebruikelijke onderlinge wedstrijden op de velden aan de Nic. Beetslaan. Na afloop daarvan zal men over de behaalde resultaten nog wat kunnen napraten tijdens een gezamenlijke maaltijd. De handballers uit West A sluiten de zaalhandbalcompetitie 1953/'54 af. Voor vrijwel alle teams uit Kennemerland be tekent de zevende en laatste wedstrijd „op de planken" een geduchte strijd om het tot enig succes te kunnen brengen. Bij de dames zien we in poule A Zeeburg tegenover het Haarlemse Concordia, een duel tussen aloude rivalen, dat veel goeds belooft. Een kleine Amsterdamse overwin ning achten wij het meest waarschijnlijk. De IJmond-dames zullen het tegen het AHC-team zwaar hebben. Toch zit er wel een kansje voor de Velsenaren in. Van AVA verwachten wij een overtuigende overwinning op DWS. Heren De enige ploeg uit onze omgeving, die vanavond speelt, is Concordia, dat het moet opnemen tegen The Catchers. We verwachten, dat de rood-witten tot een overwinning komen. Iets moeilijker ligt dit voor Rapiditas, want dit trekt ten strij de tegen AHC, dat nu wel niet daverend speelt, maar toch genoeg in zijn mars heeft om de zwartbroeken het vuur na aan de schenen te leggen. Het is voor Rapiditas zaak op hoge toe ren te draaien, v/ant alleen dan is er een kansje. Voor IJmond lijkt ons een succes vol slot uitgesloten, nu het tegen Amstel speelt. Tenslotte is er in poule D HOCOSS. Dit HaarlemZandvoortduel heeft bij volle winst de begeerlijke titel voor OSS in het verschiet en de kanaries zullen dan ook niet nalaten zich tot het uiterste in te spannen, om de roodbroeken te verslaan. En dit zal wel lukken. De veldhandballers moeten van hun wedstrijden afzien. Van het afdelingsbe stuur Haarlem vernamen wij, dat het ge hele programma veldhandbal voor Zondag is afgelast. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders: achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Jacob, Doets, Roozen, Brussee en Groeneveld. R. C. H.: Doel: Wille; achter: Van Rheenen en v. d, Brink; midden: Las- schuit, De Vos en Biesbrouck; voor: De Jong, Koster, Gallis, Honout en Couwenhoven. E. D. O.: Doel: Van den Berg; achter: Walther en Bax; midden: Klooster, Dweelaard en Snijders; voor: Prins, Mul, Roodselaar, Koning en Klein. STORMVOGELS: Doel: J. Venus; achter: Van den Oever en Ponte; midden: Post, H. Snoeks, Tol; voor: Luppens. F. Ve nus, Westers, J. Snoeks en Drager. V. S. V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon, Kunst; midden: Tielrooy, Ha- seveld. Stijger; voor: Thoolen, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil, De Graaf. SCHOTEN: Doel: Kessens: achter: Kloos ter en Joppe; midden: Hogendijk, Veen en Bot; voor: Geurts, Pelser, Van Oosten, Keulemans, Berendrecht. H. F. C.: Doel: v. d. Lee; achter: Dekker. Corbeth; midden: BijleveM, Molijn en Hein Winter: vnnr: Hans Winter, Joche- mus, Ort, De Nijs en Timmerman. xcoooooooococcocoooococooocooocooococooooococooococococx Slechts drie wedstrijden werden gisteren gespeeld in de eerste divisie van de Engelse league. Alle drie thuisclubs hebben de ont moeting gewonnen. Sunderland behaalde twee waardevolle punten, door Aston Villa met tweenul te slaan. Newcastle United bleef op eigen terrein Blackpool de baas met twee—een, terwijl Bolton Wanderers zijn ongeslagen thuisrecord kon handhaven door met tweeeen van Sheffield United te win nen. Het winnende doelpunt voor Bolton Wanderers kwam van de voet van de links binnen Ken Chisholm, die Woensdag laatst leden van Cardiff City naar Bolton Wan derers was overgegaan. In deze wedstrijd had Nat Lofthouse, de midvoor van Bolton Wan derers, het ongeluk een beenblessure op te lopen. De rechtshalf van Sheffield United, .Shaw, brak zijn neusbeen. Bij rust staan de Oranje-hemden met drie-twee achterWat deert het. Er resten nog drie kwartier. En Oranje wordt sterker. Al gauw is het gelijk. De spanning stijgtHoe zal het verder lopen? Dan komt een uiterst benauwd moment. Bij een scrimmage in het Nederlandse strafschopgebied klinkt plotseling het gesnerp van een fluit. Straf schop. De referee is onverbiddelijk. Praten helpt niet. De vijandelijke schutter staat al klaar. Een enorm hard schot volgt. Zuiver in de hoek. Maar Halle wint ruimte met een reactie als een bliksemflits. Hij stompt dé bal 'uit de hoek, maar voor de voeten van de aanstormende kanonnier. Weer volgt een schot. Maar nu Veel dichter dan elf meter. Weer winnen Halle's bravour en intuïtie. Maar opnieuw stuit de bal het veld in. Weer voor datzelfde hard schietende been. En weer blijft de Leeuw van Deventer hel schot de baas. 't Blijft gelijk. Even later is het vier-drie voor Nederland en nog weer een paar minuten verder is het al vijf-drie voor de Oranje-hemden. De wedstrijd is gewonnen. Op Nieuwjaarsdag is de traditionele wed strijd tussen H.F.C. en Oud-Internationals gespeeld. De publieke belangstelling was enorm. De strijdlust niet minder. De De venter leeuw Leo Hal le wierp zich vaak manmoedig in de modder om H.F.C. het scoren te beletten. Het opstaan viel hem echter moeilijk (ge lijk ons 's morgens vroeg). Hier beurt Hans Winter hem op. Men ziet nog een hand doch het lichaam aan hetwelk het toebe hoort, hangt in de lucht. Wou het Nieu we Jaar misschien de helpende hand rei ken? Nee, heus niet lezer. Dit is niet het ver slag van de traditionele Nieuwjaarswed- slrijd tussen het elftal van de Old Interna tionals en H.F.C. aan de Spanjaardslaan in Haarlem. Dit verslag is ouder. Het is van de wedstrijd IerlandNederland, die in 1935 in Dublin werd gespeeld. Een wed strijd, waarin Nederland het oersterke team van de Ierse profs de baas bleef met voet bal van de bovenste plank, gedemonstreerd door Leo Halle, Bas Paauwe, Van Heel, Drok, Wels, Vente, Caldenhove, Bakhuis, Smit en Mijnders. Dat was tijdens de periode dat Nederland België van het veld speelde (41 en 93), Frankrijk niet de minste kans gaf (61 in Parijs) en de op revanche beluste Rode Duivels, tot razernij bracht (80). Tijdens een periode ook dat de Nederlandse supporterskolonie overal in Europa present zong van „We gaan naar Rome" en al dat schoons meer. Oude Glorie Gisteren achttien jaar later waren er enkele van hen weer present in het elf tal van de Oude Glorie tegen de jeugd. Basie Paauwe handig en lenig als toen tegen de Ieren, nam nog heel wat keren zijn veel jongere tegenstanders in het ootje met listige be wegingen en lepe trucjes. En Mijn ders? Zo snel als toen het Oranje team tegen het En gels profelftal speel de (en maar met 10 verloor) en hij de beroemde Male van Arsenal telkens omspeelde, was hij niet meer, maar voetbalach dat verleert zo'n speler als de roemruchte Dordtenaar is ge weest, blijkbaar nimmer. Evenmin trou wens als Kick Smit, de vervaarlijke schut ter uit 29 interlandwedstrijden. „Dé "zwer ver," zeiden ze vroeger met ontzag: Maar nu nog. Ondanks het feit dat voor dat „zwerven" een flinke hoeveelheid adem nodig is. En dat voor een 42-jarige. 48 jaar Over leeftijd gesproken. Leo Halle is bij na 48 jaar. Behalve één dag in het jaar. Dan doet hij alsof hij dertig is. Op 1 Januari namelijk. Van twee tot kwart voor vier. Niemand die gisteren op hét H.F.C.-tërrèih was, zal het tegen kunnen spreken. Harde schuivers. geen nood, diagonale schoten in de bovenhoek.... onverwachte kop ballen.... alles een kwestie van reageren, zegt de man, die men eens „De leeuw van Deventer" noemde. Een bijnaam, die ieder een zich gisteren plotseling weer en terecht herinnerde. Dat hij vier maal gepasseerd werd, was waarlijk zijn schuld niet. In de eerste helft stopte hij heel wat schoten, die bij menige andere keeper treffers waren, geweest. Vooral in de periode dat H.F.C. wat meer vat begon te krijgen op het lepe positiespel van de Old Internationals en met energieke aanvallen de grote achterstand probeerde Mijnders T?EN nieuw jaar, een nieuw begin. ■*-' De traditie wil nu eenmaal dat men op de laatste dag van het jaar overdenkt wat of men de afgelopen twaalf maanden verkeerd heeft ge daan of heeft nagelaten wat nodig gedaan had moeten worden; en dat men het nieuwe jaar begint met de heerlijke gedachte alles veel beter te gaan doen en om te beginnen driehonderdvijfenzestig dagen lang al het goede te etaleren en het kwade voor het zijn invloed kan gelden uit te bannen. Zo gaat het ieder jaar weer. In het maatschappelijk leven, maar ook in het sportieve leven. Wij zijn er van overtuigd dat aan het begin van het jaar 1953 al die ruziemakers in de sportbonden, al de betrokkenen in de conflicten in zovele takken van sport en alle schijnbaar eeuwige combat tanten op velerlei gebied, zich voor namen om alles in het werk te stellen om de rust terug te doen keren en alles pais en vree te doen zijn in het sportieve leven in Nederland. Jammer, de schone voornemens zijn op niets uitgelopen, de onrust bleef. Maar niet getreurd, een nieuw jaar is aangebro ken en dus weer een kans om het goede te doen en het kwade na te laten. aan al datgene waarover men zich ver leden jaar zo kwaad maakte, zal spoedig tot de ontdekking komen dat dat heel wat is. Kijken we naar de grootste sportbond in Nederland, de K.N.V.B., dan behoeven we eigenlijk al niet veel meer te zeggen. En zullen nu de zomersporten het volgend jaar eindelijk eens een kans krijgen zich volledig te ontplooien? Zal het voorstel tot bekorting van het voetbalprogramma, zoals dat op initiatief van H.F.C. werd ingediend, enige kans van slagen hebben? Zal het „voetbalparlement" het dit jaar eens worden over de langzamerhand wel noodzakelijke hoofdklasse? Zal de on langs opgerichte Beroeps Voetbalbond gauw op de dwalingen des weegs terug keren, vóórdat een groep te snel enthou siast gemaakte jeugdige spelers zich uit gestoten voelen? Zal mén nu eindelijk eens inzien dat een nederlaag van het Nederlands voetbalelftal niet gelijk staat met een kabinetscrisis? Laten we het alle maal maar hopen van wel voor de voet balsport in Nederland. Want ach, al dat praten en duelleren kan af en toe wel eens gezellig zijn, maar op den duur gaat het toch ook wel vervelen ende sportbeoefening raakt zo in gedrang En daar laten we het voor de voetbal lers maar bij. Want we willen zelf ook onze goede voornemens werkelijkheid maken en dus maar niet praten over Abe met wie we zo'n medelijden hebben,' om dat men hem zo hij zelf tenminste be weert telkens maar weer loonslaaf willen maken met overmaking van zo'n goede honderdduizend gulden. Nee, laten we liever hopen dat al die tienduizenden wandelaars die Nederland rijk is nu eens met de vuist op tafel zullen slaan, omdat ze het beu zijn naar het redetwisten te luisteren van hun bestuur ders en omdat ze dit jaar maar éénmaal een Vierdaagse willen en kunnen lopen. In Nijmegen, de stad waar tot nu toe ieder jaar weer dat grote, sportieve festijn ge houden werd. Laten we hopen dat me neer Breunese van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding en meneer Korn van de Nederlandse Wandelsport Bond op Nieuwjaarsmorgen in zichzelf gemompeld hebben „tjonge, als ik 'm nu de volgende maal zie dan geef ik 'm spontaan de hand en los al die moeilijk heden binnen een kwartier op, zonder tussenkomst van een minister, zonder n wat is dan wel het goede en wat het kwade? Wie een ogenblik terugdenkt Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de FIFA in 1954, en van het Wereld kampioenschap Voetbal 1954, waarvoor de laatste wedstrijden van 19 Juni tot 4 Juli zullen worden gehouden in Zwitserland, heeft men een gedenkpenning laten slaan. De penning toont een voetballer, en de woorden „World Championships Jules Rimet Cup in Switzerland", en de beide data 1904 en 1954 met de inscriptie „Federa tion Internationale de Football Association". brochures, zonder verklaringen en zonder harde woorden en nare beschuldigingen". Laten we het hopen En verderoch de athleten hebben heus geen Nieuwjaar nodig om met goede voornemens voor de dag te komen. In de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie komen de verantwoordelijke mensen over wie zulke nare opmerkingen werden gemaakt heus zelf wel tijdig tot de ont dekking dat zij fout handelden en niet meer op het gestoelte der ere mogen zit ten. Evenals dat groepje schaatsenrijders, dat nog steeds weigert in die grote Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond terug te keren. Dat zal allemaal wel gemakkelijk gaan. En de penningmeesters van de zwem verenigingen dan? Natuurlijk hebben die gisteren al een brief gestuurd aan dé Koninklijke Nederlandse Zwembond, waarin zij alles wat zij tot nu toe nalieten heel nauwkeurig uit de doeken deden en beterschap beloofden. En dat laatste deden natuurlijk ook de volleyballers, die zo'n zware straf opgelegd kregen van hun bestuur, waarna ze zonder schaamte gevoelens weer in hun sportcostuums zul len kunnen kruipen. Uziet dat zo'n nieuw jaar toch wel ergens goed voor is. Er komt eens een beetje meer rust en de capaciteiten van de sportlieden met functies kunnen eens worden aangewend voor wat nut tiger werk. Werk, dat tot doel heeft de sportbeoefening te stimuleren en de jeugd - van wie het tenslotte toch weer moet komen - goed voor te gaan. Of is soms het „Mens sana in corpore sano" niet meer het doel? Denkt men in sport kringen niet meer aan de wijze woorden van La Fontaine, die zei: „Werk, span u in voor het goede; dat is het kapitaal, dat u het minst in de steek laat". Soms denken we wel eens dat dat alle maal vergeten wordt. Maar dat is in de loop van het jaar op sombere dagen. Nu niet. Want nu is het pas Nieuwjaar ge weest. De dag van de goede voornemens na de zelfverwijten op Oudejaarsavond. Daarom weten we dat alles weer voor elkaar zal komen en de verhitte gemoe deren weer op kamertemperatuur zullen worden gebracht met heerlij'ke verfris sende besluiten tot verheugend resultaat. Nu we dit allemaal zo maar neergeschre ven hebben kan het haast niet anders of 1954 moet wel een goed jaar voor de sport worden. En daar houden we het dan maar op. E. K. DE Nieuwjaarswedstrijd tussen HFC en de Old Internationals is een reeds lang bestaande, goede traditie. Zij begon met elftallenwaarin Mannus Francken speelde, Jan Thomee, Bok de Korver en zij werd voortgezet met Puck van Heel, Mauk Weber, Buitenweg, De- nis. En nu staan dan de reeds lang rus tende voetballers Pellikaan, -Halle en Mijnders, naast nog actieve spelers als Stijger, Roozen en Guus Drager. En men ziet ze nog steeds graag. Vooral de ouderen, die zich de vele successen nog wel in de herinnering weten terug te roepen. Zo graag dat het HFC-terrein geen plaats meer biedt. Zelfs niet de kleinste, tengerste en rustigste voetbal supporter. Er ïs sfeer. Men gaat lang zamerhand wennen aan het gooien van rotjes door de jeugd (gisteren ontplofte er een vlak naast de bal, die Halle juist wilde wegtrappen) aan het interessante partijtje voetbal van een paar honderd knaapjes in de rust; aan wat typische Nieuwjaarsbaldadigheid (vooral als er sneeuw ligt) en zoveel andere voorval len. Maar men went bepaald niet aan het feit dat vele toeschouwers de wed strijd niet kunnenzien, onidat zoals gisteren honderden mensen over de hekken springen en langs en zelfs over de lijnen gaan staan en zodoende het zicht aan vele andere honderden bene men, die dan maar moeten gaan staan, terwijl ze voor een zitplaats hebben be taald. De Nieuwjaarswedstrijd blijft een aantrekkelijke traditie voor vele duizen den, maar orde en regel moeten er zijn. Paauwe weg te werken. Een achterstand, die al na een minuut ontstaan was toen Gu.us Drager een bekeken voorzet gaf aan Kick Smit, die prompt raak kopte. Waarna de Ajaxied Van Dijk en de Haarlemmer Roozen er voor zorgden dat de Good Old na ruim een half uur tegen een drie-nul achterstand aan keek. - Toch-gelijh Na de rust gaf niemand de jeugd meer kans toen Roozen opnieuw raak schoot. Maar juisttoen ging het uithoudingsver mogen een 'woordje meespreken: Hét keu ze-commissielid Pel likaan en de nog steeds rappe Gerrie Stroker (hij speelde -tegen de club'die hij jarenlang getraind heeft) kregen er wat minder kijk op.. En of Kick Smit nu al aanmoedigingen schreeuwde, Koos van Gelder (ingevallen voor Mijnders) terug, kwam, Wiertz als stopperspil voor twee werkte en Stijger en Basje Paauwe listige tegenaanvallen opbouwden, het mocht niet baten. Enkele minuten voor het einde trapte Hans Winter de gelijkmaker achter Leo Halle, nadat Hein Winter, Ort en Joehemus ieder voor een doelpunt hadden gezorgd. Vier-vier dus. Iedereen kon tevreden zijn. Ook de enthousiaste „Hup Holland"- schreeuwers langs de kant, die niet zelden gul waren met applaus voor technische staaltjes voetbal van nog achttien karaats spelers, zoals men ze tegenwoordig nog graag in de clubs zou zien. TURIJN (A.N.P.) Het motief waarom Ascari, de wereldkampioen 1953, de stal- Ferrari heeft verlaten, laat aan duidelijk heid niets meer te wensen over. Ascari heeft namelijk onomwonden verklaard, dat hij onderhandelingen met Lan'cia" heeft ge opend om zijn toekomst .financieel te dek ken. Lancia zou Ascari een bedrag van 250.000 gulden voor een contract hebben aangeboden. Overigens zou het feit, dat Ascari voor Lancia zou rijden, tevens in houden, dat Lancia in 1954 in de races voor de formule 1 zal starten. Inmiddels zou ook Mercedes Benz aan Ascari een contract hebben aangeboden. Mercedes zal, indien Ascari voor dit merk rijdt, aan alle grote prijzen van 1954 deelnemen, dus Ook aan de Nederlandse in Juni van dit jaar. Maar Ascari' schijnt voorlopig meer te voelen voor een Italiaanse racewagen. Trouwens, Ascari zit thans vol met aanbiedingen, want ook Alfa Romeo en Maserati schijnen hem contracten te hebben aangeboden. Inmiddels heeft Ferrari zich met de Ar gentijn Gonzales in verbinding gesteld en Farina en Maglioli hebben hun contracten met dit Italiaanse merk vernieuwd, in ieder geval tot 31 December 1954. Villoresi heeft laten doorschemeren, dat- hij- mis schien voor Alfa Romeo zal uitkomen, Ta- ruffi, die in dienst van Lancia was, 'schijnt zich niet geheel meer thuis bij deze fabriek te voelen en van „baas" te willen verwis selen. Taruffi gaat waarschijnlijk naar Ma serati, waarvoor ook Stirling Moss zal uit komen. Niet alleen aan de Spanjaardslaan werd gisteren gevoetbald, maar ook in het Noor der Sportpark. Daar werd namelijk een revanche gespeeld tussen een elftal van de Haarlemse wielervereniging HSV „De Kam pioen" en een elftal van HSC „De Bataaf" uit Halfweg. Evenals in de vorige ontmoeting kwamen ook' nu de Haarlemse renners zegevierend uit de strijd. Al was de vijf- een overwinning-die zij: na verlenging be vochten, wat geflatteerd.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3