De laatste Jenden HERENHUIS aue& Grote Nieuwjaarsverkoop!! HET GESLOTEN HUIS Kort verhaal door Jan Mens GARAGE- RUIMTE Start met Standaardprijzen TAPIJTEN DEKENS ZATERDAG 2 JANUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE_CO.UJRANT 8 Veisen Oud en Nieuw met lawaai en brandjes Steekpartij in cle Paul Krugerstraat Velsense politiemannen blusten bij Apeldoorn Ernstige autobotsing liep wonderlijk goed af „Beverwijk voorheen" in de oudheidkamer Scheepvaart te huur gevraagd TE KOOP PRIJZEN DIE HUN WEERGA NIET KENNEN 140 x 200 42.50 170 x 240 55.— 190 x 290 200 x 300 79.— 98.— 225 x 325 109.— Alles onder garantie OVERGORDIJNEN ENKEL VELOURS DUBBEL VELOURS VITRAGE iets vuil geworden 59 ct. WORTELDOEKEN 90x90 2.90 Restanten TAFELKLEDEN Nu 26.90 WOLLEN DEKEN RECLAME 170x21015.90 GESTIKTE DEKENS MOLTON DEKENS Onze overbekende PEERLESS BEDDEN DIVANBED Sledemodel KANTELBED... 52.50 SLAAPKAMER KLEEDJES MOQUETTE TAPIJT 70 cm br.; grijs en beige 8.90 p. m. rn de nachtstille kinderzaal van het. grote- stads ziekenhuis liggen de patientjes rij aan rij in de witte bedden. Aan het einde der zaal, waar een schamel licht opbleekt in het duister, zit de nachtzuster, het hoofd gebogen over een boek. De blon de haren, strak over het hoofd, glanzen onder het bedeesde licht. Zo, nacht na nacht, zit zuster Jeltje daar, als een trouwe hoedster wakend over kostbai-e schatten. Bij een klein gerucht, ver uit het donker, gaat haar hoofd omhoog van het beok en spieden een paar grijze ogen zoekend langs de beddenrij. Er schorl een hoest, een zacht steunen, dan is het weer stil. Zuster Jeltje, schraal in haar blauwe ja pon, schuift het licht omhoog en sluipt op vilten zolen de bedden langs tot hal verwege de zaal. Daar blijft ze talmen. Weer gaat die hoest, als het schuren van voeten over zanderig hout, eindigend in zacht gekreun. Dë zuster loopt op haar tenen het gangpad tussen twee bedden in, tast met haar hand de vorm van het mage re jongenslijf, dat als een kleinood rust in de holte van het zachte bed. Voorzichtig glijdt haar hand hoger, tot het smalle voorhoofd, dat warm aanvoelt onder de koelte van haar hand. Een bijna onmerkbare huivering door trilt het zwakke lichaam van de jongen. Een witte hand komt, als een jonge vogel uit het nest, zoekend van onder de dekens. Zij neemt het hulpeloze knuistje tussen haar rustige handen, streelt het met innige liefkozing. Zo, in het schemerduister, toeft ze aan het bed, wachtend tot de'slaap zal komen over het kleine kereltje. Doch inplaats dat het knuistje willozer gaat liggen in Jeltjes hancj, kruipt er span ning in de vingers. Een vertrouwelijk zoeken naar toenadering, een vasthaken van hand in hand, zoals een kind tracht te omspannen de vingers van moeder. Zuster Jeltje buigt het hoofd tot dicht bij de jongen, ze voelt de warme ademtocht haar oor beroeren. Slapen, Joost, fluistert ze, haar wang tegen het hete voorhoofd leggend. - Slapen, beste jongen! De zuster wil teruggaan, maar het hand je van Joost houdt haar gevangen. Zus ter.... zegt hij zachtjes en probeert zich op te richten, zuster, hoort u 'es. Stil vermaant Jeltje, met bezorgde blik de zaal overziend. Want als er één kind wakker wordt, volgen er steevast meer, zij kent dat. Sst, slapen gaan! zegt ze, het handje van Joost dichtdekkend met de deken. Joost wil niet slapen. Met een driftige beweging schudt hij het hoofd, zijn handen komen van onder de dekens, hij grijpt haar witte schort. Zuster.... Zuster, moet u 'es horen Een klein stemmetje, doch er schuilt iets dringends in, zodat Jeltje zich over hem buigt. Wat is er dan? vraagt ze voorzichtig. Joost's ogen ontluiken groot in het smalle gezicht. Zijn hand duwt de dekens omlaag, hij richt zich op de ellebogen, de blauwge- streepte hansop hangt wijd om zijn mager lijf. Zusterover twee dagen ben ik jarig! Fijn! leeft zuster Jeltje mee. Doch ze laat er meteen op volgen: En nu gauw'slapen, Joost! kom laat ik je nog eens lekker instoppen! Zo! De jongen legt zijn hoofd terug op het kussen, sluit de ogen. Even schokkert hij zich onder de dekens en slaapt tevreden in, alsof hij zuster Jeltje een groot geheim heeft toevertrouwd. Joost van Santen, klein pienter achter buurtmannetje, ligt al vier maanden op de zaal. Iedere morgen komt de vriende lijke dokter naar hem kijken, neemt Joost's smalle pols tussen de blanke doktershand en weet Hoe lang zal het nog duren, eer dit vlam metje zal doven? Dokter Brouwer, gewend aan ellende, kan soms peinzend naar het kereltje kijken. Denkt hij aan zijn eigen kinderen, die hem vrolijk tegemoet snellen bij zijn thuiskomst? Of denkt hij aan het onverdiende leed, duizenden kinderen aan gedaan, als voor vader en moeder de zorg is gegroeid tot een loodzware last? Wat hij doen kan om een straal licht te laten schijnen in de verkommerde kinder harten, doet hij. En zuster Jeltje is daarbij zijn stille vennoot. Je had eens moeten zien, toen Jan Blauw enige dagen geleden jarig was! Een feest, meneer! Jan Blauw, 'die feitelijk niet echt ziek is, maar die op straat de wielen van een vrachtwagen over zijn linkerbeen heeft laten rollen - zijn verjaardag had heel wat vertier op de zaal gebracht. Er waren echte cadetautjes, geen halfver sleten rommel, die je wel 'es krijgt, maar echt gekocht spul! En na het eten was er voor ieder kind een kanjer van een appel en zuster Jeltje had de gramofoon laten spelen en tot slot had ze een prachtig ver haal verteld Zuster Jeltje: eigenlijk had ze net zoveel plezier gehad als de kinderen. Toen ze midden in de zaal stond met al die kinder ogen op zich gericht, had er iets in haar keel gepropt, zodat ze moest slikken om het verhaal te vervolgen. En ze had heel even er aan gedacht, dat er zo weinig toe nodig is om kinderogen te doen glanzen.. Toen dokter Brouwer de volgende och tend zijn ronde wou beginnen, nam zuster Jeltje hem een ogenblik apart. Ver telde van Joost's komende verjaardag. Of de dokter meedoet? Natuurlijk doet hij mee! Al vallen de verjaardagen op de kinderzaal ook wat vlug achtereen. Lang zaam gaat hij van bed tot bed, vermaant, troost, geeft hier een aai en daar een bars woord, kijkt ongemerkt op de door de zuster genoteerde koortscurven en stelt zijn diagnose. Bij Joost van Santen talmt hij, kijkt naar de jongen, die smal en bleek en met donker-omkringde ogen stil naar hem ligt te kijken. Hallo, Joost! zegt hij opgewekt, ge lijk de pols tussen zijn vingertoppen pak kend, hoe gaat het ermee, kerel? Als een zieke vogel kijkt Joost hem aan. Goed, dokter. Scherp vangt dokter Brouwer de jongen in zijn blik. Aandachtig beluistert hij de polsslag, ontbloot Joost's bovenlijf en volgt door de stethoscoop het kloppen van het hart. Voorzichtig als een moeder, knoopt hij het hemd dicht, strijkt de jongen over het haar, dat klam op het voorhoofd kleeft. De dokter buigt zich over hem, fluis tert in zijn oor: Je bent gauw jarig, hè Joost? Twee ogen gaan eensklaps wijd open. Ja, dokter. Wanneer Joost? De jongen draait zijn hoofd van de dokter weg. Morgen, dokter Zo! Nu, je houd je maar taai, Joost. Tot morgen hoor! I^n of er feest was op zaal 5? Reuze! Er j was een boek voor Joost; niet zo'n dun, maar een kanjer! En van de zusters was er een étui met kleurpotloden en zo'n bonk vlak-elastiek! Als je alles goed be keek, had Joost veel meer gekregen dan Jan Blauw en diens cadeautjes waren óók niet voor de poes. En wat was er een vreugde op de zaal geweest, hoe hadden de kinderen genoten van het verhaal van zuster Jeltje! Joost had er stil bij gelegen, net of de vreugde niet voor hem was be stemd Alleen toen een dochtertje van dokter Brouwer hem was komen gelukwensen, en een liedje voor hem speelde op haar viool, had hij geglimlacht, alsck. hij iets heel moois zag. Het meisje in hafer witte jurkje speelde ook zó mooi, dat een engel er jaloers op had kunnen worden. Dankbaar legde hij 's avonds het hoofd op het kussen, zonder een woord sliep hij in. Toen zuster Jeltje naaar hem kwam kijken, lag er zó'n verheerlijkte glimlach op zijn lippen, alsof hij droomde van louter geluk. V'ier dagen later, op een zonnige ocn- tend, droeg men Joost van Santen naar een klein plekje op het kerkhof, even buiten de woelige stad. De dauw lag nog over de velden. De heggen en struiken glansden parelmoer. Ergens beierde een klok, maar dat gelui was niet voor Joost bestemd. Er was weinig belangstelling en de dragers hadden haast. In een grote stad zijn leven en dood nuchtere zaken. Maar toen alles afgelopen was en de fami lie huiswaaarts keerde in de enige zwarte koets, kwam er een verpleegster aantrip- pen in stemmig zwart en strooide een handvol witte bloemen in het graf. Stil, alsof zij haar nachtelijke gang langs de bedden maakte, sloop ze heen. Het leek haast of ze bang was Joost wakker te maken. Dokter Brouwer zit voor zijn schrijftafel. De vulpen vliegt door de paperassen: recepten, opnamebriefjes, korte medede lingen aan collega's. Werktuigelijk vult hij de papieren in met dat onleesbare schrift, eigen aan geneesheren. Vandaag zijn er een paar overlijdensbriefjes bij, dat gaat zo: de ene dag niets, de volgende dag drie of vier. Met een sigaar tussen de lippen schrijft hij, tot eensklaps zijn hand stil valt. Aandachtig tuurt hij op het pa piertje, dat voor hem ligt: Joost Karei van Santen, geboren 1,2 De cember 1944, overleden 6 Juni 195§. Ge loof: geen. Een ogenblik glijdt de blik van de dokter naar de kalender: 7 Juli, staat er in diep zwarte letters. En de jongen was in De cember geboren. Hoe kon hij dan een week geleden zijn verjaardag vieren? Als door een waas ziet dokter Brouwer het verheerlijkte gezicht van Joost van Santen, opgaand in het vioolspel van zijn dochter tje - en schudt het hoofd. Er valt hem een regel in de gedachten. „En vergeef ons onze schulden", hij zegt de woorden bin nensmonds na. Arme, kleine kerel: moest jij nou oneerlijk zijn om een klein beetje geluk te ontvangen? Peinzend blijft hij zitten, het papiertje trilt in zijn hand. Tot er op de deur wordt geklopt. Vlug stopt hij Joost's overlijdensbriefje tussen de papieren, slikt een paar keer voor hij roept: - Binnen! En het leven zijn gang herneemt. De jaarwisseling is, buiten het traditio nele fluitconcert in IJmuidens havens en de vele vuurpijlen, die de nachthemel te gemoet gezonden werden, niet ongemerkt voorbijgegaan in IJmuiden. Politie en brandweer hebben een paar keer moeten optreden. Zo kwam een IJmuidense visser zich omstreeks kwart over twee bij de po litie beklagen over een wat ongebruikelijke „felicitatie" van een collega, die hem tij dens een vechtpartij in de Paul Kruger straat een snee over voorhoofd en neus had toegediend. Drankmisbruik was de oorzaak van deze pijnlijke jaarwisseling en de heer Kloosterhuis heeft het slacht offer verbonden. De recherche onderzoekt de zaak. Een bewoner van de Rijnstraat, die het oude jaar bij de buren uitzat, zou om een uur of negen even naar de kinderen gaan kijken, maar merkte, dat hij er niet in kon. Na vruchteloze inbraakpogingen riep hij de politie te hulp, wie het evenmin lukte en tenslotte heeft de oppassende mo éa hoak van de Beuken- en de Linden- De jeep van de Velsense politie, die met twee hoofdagenten bemand op dienstreis in de buurt van Apeldoorn reed, heeft daar als brandweerauto moeten fungeren. Er stond namelijk een personenauto uit Be verwijk langs de weg in brand en met de schuimblusser hebben de Velsenaren de brand bedwongen. De Apeldoornse brand weer kon onverrichter zake weer inrukken. Het niet verlenen van voorrang is oor zaak geweest van een botsing tussen twee personenauto's op het kruispunt Zijlvest ZijlbrugKinderhuisvestZijlstraat, die op Nieuwjaarsmiddag plaats vond. De auto van de 38-jarige bouwkundig opzich ter C. F. L. uit Alkmaar, die niet de schul dige was van dit ongeluk, kwam er het slechtste af: zij sloeg om en botste tegen een lichtmast, die beschadigd werd. Behal ve de bestuurder bevonden zich vier logee tjes uit Den Haag in de auto, die met de wielen omhoog bleef liggen. L. liep een linker sleutelbeenfractuur op; de andere inzittenden kregen slechts lichte schaaf wonden. Nadat allen in de Mariastichting waren onderzocht, werd de reis naar Alk maar per trein voortgezet. De auto moest door een kraan wagen worden weggesleept. De andere wagen werd licht beschadigd. In het benedenlokaal der Kennemer Oudheidkamer, Raadhuisstraat 3 te Bever wijk zijn geëxposeerd een aantal kaarten, topografische afbeeldingen en prenten van Beverwijk uit vroeger dagen. De collectie is voorlopig te bezichtigen op de Maandagavonden van half acht tot half tien. Arendskerk, 30 v. Penang n. Colombo. Armilla, 30 te Haiphong. Akkrumdijk, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Aldegonda. 31 v. Bangkok n. Pladju. Algenib, 31 v. Ilheos n. Bahia. Aludra. 31 v. St. Vincent te Recife. Amstelland, 30 v. Montevideo n. Santos. Ariadne. 30 v. Piraeus n. Istanboul. Alioth. 31 v. Montevioeo n. Santos. Janeiro. Annenkerk, 31 te Manilla. Arundo, 1 Jan. te Kobe verwacht. Aard ijk. naoht 31—11 Jan. v. New Orleans naar Rotterdam. Adinria, 1 te Pladju. Agamcnnon, 31 v. New York n. Port au Prince Alamak, 2 te Karachi. Albireo. 1 v. Rotterdam n- Bremen. Alchiba, 1 te Santos. Aletta. 31 v. Bangkok n. Pladju. Alpherat. 1 te Antwerpen. Amsteldijk, pass. 31 Lands End n. New Orleans. Andijk, nacht 31 1 Jan. v. Galveston n. R'dam. Appingedijk, 31 te Rotterdam. Arendskerk. 2 te Colombo. Arkeldijk, 31 v. Le Havre n. Brejen. Alblasserdijk. pass. 31 Fayal n. Havana. Alderamin, 1 v. Rotterdam n. Calcutta. Alnaii', 1 150 m. O. Bahia n. Rio de Janeiro. Alphacca, 2 v. New York tc Trinidad. Allah". 1 v. Puerto Alegre n. Rio Grande do Sul Argos, 2 v. Lissabon te Barcelona. Arnedijk, pass. 1 Bermuda n. New Orleans. Averdijk, pass. 2 Vlissingen n. Antw. Akkrumdijk. 31 v. Rotterdam te Breinen. Barendrecht, 31 v. Mena el Ahmadi n. Eva Perón Bennekom, 31 v. Aruba te Pimentel. Baarn, 31 te Corral. Banka. pass. 1 Djedaah n. Suez. Bantam, 1 rede Semarang. Blitar, 1 v. Coohin n. Colombo. Boschfontein, pass. 1 Napels n. Port Said. Boskoop, 1 te Madeira. Breda, pass. 1 Startpoint n. Rotterdam. Bloemfontein, 1 950 m. NW. Walvisbaai. Blijden dijk, 1 lv. Roterdam te Antwerpen. Bonaire. 1 220 m. O.NO. Flores. Caltex Pemis, pass. 30 Kp. de Gata n. Sldon. Celebes, 31 te Belawan. Cistula, 30 v. Melbourne n. Adelaide. Corilla, pass. 30 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Cronenburgh, 30 v. Antw. te Rotterdam. Callisto, pass. 1 Scilly's n. Canada. Caltex Leiden, 1 85 m. O. Kreta. Caitex Nederland, 1 te Sidon. Caltex The Hague, pass. 1 Dover n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 1 Pantellaria n. R'dam. Congostroom, 2 v. Amsterdam te Antw. Caltex Delft. 1 v. Sidon n. Rotterdam. Duivendrecht, 29 295 tn. Z. Kp. Race. Delfshaven, 30 v. Rotterdam n. St. Vincent. Delfland. 30 v. Montevideo te Buenos Aires. Delft. 1 te Breinen. Drente, 1 te Semarang. Duivendijk, 31 te Antwerpen. Diemerdijk, 1 v. Cristobal te Antwerpen. Eendracht. 2 Jan. te Bremen verwacht. Etrema, 1 Jan. te Saigon verwacht. Eemland, 1 te Schiedam. Elmina, 31 v. Freetown n. Dakar. Ena, 1 v. Pulusambu n. Yokohama. Enggano, 31 v. Bombay n. Colombo. Eos, 7 v. Rotterdam n. Gibraltar. Erinna, 31 te Liverpool. Esso Den Haag, pass. 1 Kp. St. Vincent 5 Antw. verwacht. Esso Rotterdam, 1 v. Purfleet n. Golf v. Mexico Farmsum, 30 v. Kobe n. Vancouver. Feiipes, 1 Jan. Pladju verwacht. Gaasterland, 1 Jan. v. Bahia te Rio de Janeiro verwacht. Ganvmedes, 31 v. Mobile te Houston. Gaasterkerk, 1 lte Antwerpen. Garoet, 31 v. Calcutta n. Chittagong. Gooiland, 31 v. Bahai n. Las Paimas. Gadilla, 1 v. Stanlow n. Curasao. Heemskerk, 21 te Duban. Helicon. 31 v. Puerto Cabello n. Houston. Haulei-wijk, 81 v. Rio de Janeiro n. Montevideo Helena. 2 v. San Juan te La Guaira. Hermes, 2 v. Hamburg te Antwerpen. Kestia, 2 te Port of Spain. Hydra, 1 v. Cristobal n. Curacao. Hector. 31 v. Amsterdam n. Algiers. Hilversum, pass. 2 Ouessant n. Sheerness. Hoogkerk. 3 te Colombo verw. Indrapoera, 2 Rotterdam verwacht. Jagersfontein 31 te Kaapstad. Java. 31 te Tj. Priok. Jupiler, 2 te Palermo. Kedoe. 30 te Tj. Priok. Kota Gede. 31 te Singapore. Kota Agoeng, 31 te Schiedam. Kieldrecht, 1 v. Kobe n. Formosa. Karimun, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Port Said Leopolriskerk, 30 v. Karachi n. Aden. Leersum, 31 v. Amsterdam n. Mobile. Linge 31 te Monrovia verwacht. Loenerkerk, 30 v. Valencia n. Antwerpen. Loosdreoht. 2 v. Aden n. Karachi. Laagkerk, 1 v. Beyrouth n. Genua. Lekhaven, 1 te Rotterdam. Lekkerkerk. 1 v. Calcutta n. Rotterdam. Lindekerk 1 te Genua. Meerkerk, 31 te Genua. Mirza. pass. 30 Westkust Luzon n. Miri. Malvina. pas. 30 Pitcairn n. Sydney. Maasland, 30 v. Las Paimas n. Amsterdam Maas, 31 v. Seville n. Tunis. Maasdam, 31 te Port au Prince. Maashaven, 1 te Cotonu. Marisa, 2 te Suez. Merken, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Marpessa, 1 te Houston. Meliskerk, 1 te Antwerpen. Modjokerto. 2 te Genua. Manto, pass. 1 Ouessant n. Bilbao. Malea, pass. 31 Aden n. Shellhaven. Mataram, 2 te Galveston. Merwede, 1 v. Lake Charles n. Savana. Nieuw Amsterdam, 1 v. Nassau Bahamas naar New York. Omala, 31 te Balboa. Oranje, 31 90 m. Z.ZO. Oostp. Kreta. Overijsel, 1 te Port Soedan. Oranje, 2 te Napels. Ovula, 2 v. Recife te Bahia. Ondina, pass. 2 Sabang n. Madras. Oranjefontein. 1 te Breinen. Pendrecht, pas. 30 Gibraltar n. Mena e'. Alnnadi Prins Willem V, pass. 30 Ouessant n. Napels. Peperkust, 31 le Freetown. Phrontis, 31 v. Suez n Aden. Poelau Laut, 31 te Houston. Poseidon, 2 te Baltimore. d Prins Fred. Hendrik 1 v. Lissabon te Cartagena Prins Willem IV, 1 v. Trondheim n. Oslo. Prins Willem v. Oranje, 1 300 m. W.ZW. Lands End n. Halifax. Pygmalion, 2 te Lissabon. Riouw. 30 te Boston Mass. Ruys, 30 dwars Kp. Frio n. Tristan da Cunha. Ridderkerk, 1 Jan. te Beira verw. Roepat, 2 te Pladju Rondo. 1 v. Oheribon te Semarang. Rijndam, 1 24C m. W. Kp. Claer. Rempang, 1 v. Astoria te Manilla. Stad Maastricht, pass. 30 Kp. St. Vincent naar Sluiskil. Stad Vlaardingen, 29 v. Narvik n. Baltimore. Sarpedon, 31 v. Curagao n. Aruba. Stad Dordrecht, 2 Jan. v. Iluelva n. Sluiskil. Stad Schiedam, 30 te IJmuiden. Salawati, 1 te Rotterdam. Saparoea, 31 v. Bombay n. Aden. Sohie, 1 v. Istanboul te Izmir. Sibajak, 1 90 m. Z.ZW. Westp. Kreta. Singkep, pass. 1 Perim n. Belawan. Slamat, 2 te Beyrouth. Sloterdijk. 1 v. Newport News n. Rotterdam. Stad Arnhem, 2 te Bahrein. Stad Breda, 2 te Curacao. Stad Leiden, pass. 1 Wight n. Melilla. Stad Maastricht, pass. 1 Finisterre n. Sluiskil. Straat Soenda. 31 te Singapore. Salland, 1 v. Hamburg n. Amsterdam. Sehiedijk, 31 te Houston. Sheratan, 2 v Mena ei Ahmadi p. Philadelphia Tabian, 31 te Miri. Teucer, 28 te Belawan. Tiberius, 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Tomori, 31 te Soerabaja. Tiberius, 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Tabinta, 31 v. Indonesië te Amsterdam. Tcsari, 30 v. Port Swettenham n. Aden. Talisse, 2 te Djibouti. Tamo, 31 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Tara. 31 v. St. Vincent n. Antwerpen. Teiresias. pass. 1 Perim n. Suez. Trompenberg, 31 te Le Havre. Temate, 2 te Antwerpen. Thalatta, pass. 1 Djeddah n. Aden. Triton, 31 v. New York n. Curagao. Tawali. 2 te Genua. Van Spilbergen, pass- 31 Dakar n. Antwerpen. Wonosari, 30 v. Marseille te Rotterdam. Wieldreeht, pass. 1 Malta n. Gibraltar. Willemstad, 1 930 m. NO- Barbados. Waterland, 2 te Montevideo. Waterman, 1 v. Las Paimas 6 A'dam verw. Willem Ruys, 2 120 m. W. Satoan n. Belawan. Use], pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Zuiderkruis, 2 200 m. W. eil. Enggano. Zeeland (SSMJ, 30 v. Rotterdam n. Kopenhagen KLEINE VAART Algarve, vertr. 31 v. Rotterdam n. Gloster. Att, 30 v. Swansea n. Rotterdam n. Belfast. Betty Anne. 30 v. Newport m Belfast. Bill, 30 v. Drogheda te Manchester. Bab-T, 30 van Goole «aar Sete. Confiance, 30 v. Manchester n. Hamburg. Cornelia b I, 30 v. Liverpool te Partington. Cornelia b II, 31 v. Gandia te Boston. Doklaan, 30 v. Genua n. Livorno. Depa, 31 v. Schwarzenhuette te Hamburg. Drie Gebroeders, 31 v. Delfzijl te Boston. Ellewoutódijk. 30 v. Amsterdam te Duinkerken Erebus 1 v. Antwerpen n. Oporto. Ferocia, 31 v. Vlaardingen te Londen. Fiducia, 30 v. Maassluis n. Boston. Frans, 30 v, Beckton n. Billingham. Gerrie, 31 te Leixoes. Gaasterland, 30 v. Goole te Harlingen. Harold, 31 v. Harburg te Rotterdam. Hast I, 31 no-g te Antwerpen. Hast IV, 31 v. Rouaan te Parijs verw. Hebe Nobel, pass. 31 Vlissingen n. Brussel. Hoflaan, 0 v. Cork n. Swansea. Ida Pieter, pas. 30 Brunsbüttel n. Manchester. Jan Herman, pass. 31 Vlissingen n. R'dam. Jorina, 30 te Bristol. Josien, 30 te La Rochelle. Kemphaan, 1 v. Kolding te Riga verw. Keyser, ,10 v. Bremen n'. Port Talbot. Koningshaven, pas. 31 Ouessant n. Casablanca Koningin Juliana. 29 te West Hartlepool. Jutland. 31 v. Cardiff te Lissabon. Lydia. 1 v. Stettin te Amsterdam verw. Leuvehavcn, 31 v. Kopenhagen n. Roterdam. Marne, 30 v. Rotterdam te Stockholm. Mary, 31 v Vlissingen n. Londen. Midsland, 30 v. d. Tyne n. Rotterdam. Maasyni, vertr. 1 v. Rotterdam n. Helsingfors. Marjan, verm. 31 v. Kerteminde n. Antw. May Mere, 30 v. Malta te Catania. May Star, 30 v. Mariager te Rostock. Merwehavcn. 30 v. Casablanca te Port Lyautey Mypuck, vertr. 31 v. Goole n. Newcastle. Myson, 31 v. Rouen te Parijs verw. Mies, 30 te Schwarzenhuette. Nassauhavcn, 31 v. Rotterdam n. Helsing Org. Nieuwehaven, vertr. 2 Fredericia n. R dam. Nottingham 1 te Rotterdam verw. Oosterburgh, 30 v. Rotterdam te Middlesbro. Oranje, 31 v. Antw. te Vlissingen. Pieter Hubeit, pass. 31 Vlissingen n. Rostock. Pavo, .10 te Barcelona. Pavo, 30 van Goole naar Bilbao. Prima. pass. 31 Vlissingen n. Antw. Prinses Wilhelmina, pass. 21 Vlissingen. Rijnhaven, 30 v. Casablanca te Port Lyautey. Ruby, 30 v. Stockholm n. Oxelosund. Rouro, 30 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Sambre, 30 te Parijs. Santa Lucia. 30 v. Gent te IJmuiden. Silvaplana. 30 v. Malmö n. Gothenburg. Sirius, verm. 31 v. Duinkerken n. Londen. Soemba. 31 v. Genua n. Mostaganem. Spurt, pass. 31 Vlissingen n. Lissabon. Swift, 30 v. Gothenburg n. Kopenhagen. Trito, 31 v. Belfast n. Drogheda. Taormina, 31 v. Harburg n. Amsterdam. Tyro, 31 te Amsterdam verwacht. Veenenburg'h, 30 v. Bordeaux n. Rotterdam. Vrede, 30 v. Kopenhagen n. Fort William. Walenburgh, 30 v. Rotterdam te Bordeaux. Willy, 31 130 m. ZW. Ouessant. Wim. 30 v. Antwerpen te Ipswich. Westlaan. pas. 31 Hoek v. Holland n. Hamburg. Wiebold Bohmer, 30 v. Bordeaux te Libourne. Centrum stad, liefst aan brede straat of gracht, op goede stand, gereed v. stal ling van 3 a 4 kl. luxe auto's Brieven no. 4211. straat een volwassen brandstapel uit; op de Brederoodseweg in Santpoort werd een barricade van bomen voor zij in vlammen opging „genomen" en een Santpoorter uit de Surinamestraat kwam met een jonge man op het bureau, die brandende luci fers in de brievenbus van een.papier opslagplaats wierp. Andere Santpoorter - tjes vermaakten zich met het deponeren van rotjes in brievenbussen aan de Bre deroodseweg en tenslotte maakte een ca féhouder in IJmuiden op nieuwjaarsdag een schoorsteenbrandje in zijn zaak zelf uit, zodat de brandweer hier niet hoefde op te treden. vader met behulp van de ladderwagen van de brandweer zijn rustig slapend kroost via het balcon kunnen bezichtigen. Er zijn tenslotte ettelijke kerstboom- branden geblust: de brandweer maakte met Garage voorzien van Centrale Verwarming gele gen te Aerdenhout. Ontruimd te aanvaarden. Inlichtingen verstrekt Fa. J. W. van San- te. Makelaar, Nieuwe Gracht 118, te Haarlem. OPENBARE VERKOOP Notaris I. Jonk, te Haarlem zal op Donderdag 21 Jan. a.s. nam-, na 2 uur in het Nota rishuis, Bilderdijkstraat 1 aldaar veilen: Het Benedenhuis met afz. opgang hebbende Boven woning, erf cn schuur te Haarlem, Schotersingel 39 zw. en rd., groot 1 are. Huur (nieuw): ben. f 33.65 bov. f 35 p. m. Lasten f 92.24 p. j. Aanv. bij bet., uiterlijk 4 Maart a.s. Bezicht.: Di. cn Do. 24 u. Inlicht, bij de not.. Wilhel- minastraat 61, tel. 10459. Notaris B. M. Brans te Haar lem is voornemens op Don derdag 21 Jan. 1954 na 14 u. in 't Notarishuis a. d. Bilder dijkstraat aldaar publiek te verkopen: Een huis en erf te Haar lem a. d. Jan Gijzenkade 155 gr. 141 c.a. Huur p. m. met inbegrip v. d. verho ging per 1/1 '54 f 51.48. Bez. Dinsd. en Dond. 2-4 u. Inl. bij gen. notaris Nieuwe Gracht 106. OPENBARE VERKOPING Notaris W. ter Weel te Haar lem zal op Donderdag 21 Jan. 1954 des namiddags na 2 uur in het Notarishuis al daar in het openbaar ver kopen: 1. De villa met schuur, erf en tuin te Heemstede, van Slingelandtlaan 13, groot 2.10 are. Verhuurd voor f 74.20 p. m. Vaste lasten f 133.76. 2. De villa met schuur en erf en tuin te Heemstede, van Slingelandtlaan 11, groot 3.17 are. Verhuurd voor f 74.20 p. m. Vaste lasten f 132.82. 3. Het woonhuis met erf te Haarlem, Tetterodestraat 29, groot 114 are. Ver huurd voor f 40.55; p. -m. Vaste lasten f 63.21. Bez. Dinsdag en Donderd.. 2—4 u. Aanv.,bij de bet. vóór of op 4 Maart 1954. Inl. ten kantore v. gen. notaris, Wil- sonsplei-n 15, tel. 10493. Nots. Th. A. J. M. van Eijck te Haarlem, zal op Dond. 21 Januari 1954 nam. 2 uur in 't Notarishuis a. d. Bilder- dijkstr. te Haarlem" publiek verkopen: 1. Een huis en erf aan de Korte Hofstr. 3 te Haar lem, groot 91 c.a. Ver! huurd voör f 5.05 p, w. Lasten 1953 totaal f 27.73. 2. Een huis en erf aan de Zoetestraat 10, te Haar lem, groot 58 c.a. Ver huurd voor f 6.10 p. w. Lasten 1953 totaal f 33.54 3. Een huis en erf aan de Zo- mervaart 12 te Haarlem, groot 76 c.a. Verhuurd voor f 5.30 p. week. Las ten 1953 totaal f 25.97 4. Een huis en erf aan de Zomervaart 12 a, te Haar lem groot 88 c.a. Verhuurd voor f 7.75 p. w. Lasten 1953 totaal f 42.85. Nos. 3 en 4 afz. en ge combineerd. Nadere inl. ten kantore van voorn. Notaris, Wagenweg 61, Haarlem. ROKKEN of PANTALONS JAPONNEN ïf COLBERTS MANTELS II J c°stuumS Palthe chem. reinigen 4^aoer? Service-Stations voor HAARLEM Grote Houtstraat 17 - Telef. 11465 Kruisweg 44 - Telef. 14687 Service Slation voor Heemstede Camplaan 38 - Tel. 34282 Weefstof 120 cm breed JACQUARD GEWEVEN van 2.90 NU 1.49 DAMASTEN NU 2.49 120/130 cm br. 4.90 130 cm br. 6.90 van de bekende Larense handweeffabrieken van 98 Wij ruimen onze wintercollectie op met 20 KORTING op alle merkdekens met WOLVULLING Spotgoedkoop 2-persoons 18.90 160 x 110 2.49 Een bed met de beste naam1-persoons 69. van Nederland Met volle garantie 2-persoons 98. 80x190 24.90 effen terra 50 x 100 5.90 effen terra 60 x 120 4.90 Grote partij COUPONS in COCOS, BALATUM, LINOLEUM enz. WAGENWEG 60 - HAARLEM - TELEF. 18180 Joh. Verhulststraat 173, A'dam - Renssenstr. 10 a, Arnhem

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 4