Laniel biedt zijn ontslag aan, Auriol (en Coty) weigeren het Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Politiek der V.S. tegenover China moet veranderen" Westelijke garanties voor de Russen tegen Duits gevaar Woensdag komt een regeringsverklaring, waaraan vertrouwenskwestie wordt verbonden Rusland aspirant voor de Raad van Europa Studenten betoging in Teheran Onderhandelingen over „atoom-bank" reeds op Oudejaar begonnen Gevangenen in Korea op 23 Januari vrij Amerikaanse steun aan Midden-Oosten Het woord is aan Verscheidene schepen in moeilijkheden Vijf Nederlanders in Bandoeng gearresteerd Kans op vorst neemt toe 68e JAARGANG No 149 MAANDAG 4 JANUARI 1954 297e JAARGANG No 302 Zondagsdroom Brits zakenman eert Foeh Amerikaans diplomaat Dean: Nehroe waarschuwt tegen wapenverstrekking aan Pakistan Lawine in Perzië Laatste Nieuwjaars receptie Herdenkingsdienst dr. A. Plesman Zwaar weer buitengaats Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel .12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS. (AFP.). De Franse premier, Joseph Laniel, heeft Zaterdag president Auriol schriftelijk zijn ontslag aangeboden. De president heeft het ontslag geweigerd, waarop Laniel de voorzitter van de Na tionale Vergadering, Herriol, verzocht heeft de vergadering op 6 Januari bij een te roepen, in verband met een drin gende mededeling over de politiek der re gering. President Auriol deelde Laniel Zaterdag mede, dat hij in overleg met de nieuwge- kozen president, René Coty, had besloten het ontslag van Laniel niet te aanvaarden en hem te verzoeken aan te blijven. Het schrijven van Laniel aan Auriol van Zaterdag, waarin hij zijn voornemen bekend maakt om af te treden zonder naar parlementair gebruik, de datum 17 Januari af te wachten, waarop de nieu we president zijn ambt aanvaardt, is Zondag gepubliceerd. Laniel zegt in de brief, dat de vaststelling van de opening der Berlijnse Viermogendlieden confe rentie op 25 Januari het noodzakelijk maakt, dat het regeringsprobleem zo spoe dig mogelijk opgelost wordt. Daarom had hij zijn ontslag thans ingediend met het verzoek dit te willen aanvaarden zodra het debat over de begroting zal zijn afgesloten. Auriol antwoordde Laniel, dat de reden, die Laniel aanvoert om de installatie van de nieuwe president niet af te wachten al vorens zijn ontslag aan te bieden, hem Auriol niet gegrond voorkomt. De Fran se president zegt in zijn schrijven aan La niel, dat de vraagstukken, die zullen wor den behandeld op de conferentie van Ber lijn, dezelfde zijn die op de agenda De correspondent te Bonn van het Duit se blad „Welt am Sonntag" meent te we ten, dat Molotov, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, voornemens is op de vier-mogendhedenconferentie te Berlijn te vragen om uitbreiding van de Raad van Europa tot de Oost-Europese landen, waar onder „begrepen de Sovjet-Unie, of om ver vanging van de huidige Raad van Europa door een „Pan-Europese" organisatie. Dit plan zou door personen uit de om geving van de Russische Hoge Commissie in Duitsland reeds ter kennis zijn gebracht van bepaalde deskundigen voor Oost- Europese vraagstukken te Bonn, aldus de correspondent. van de conferentie van Bermuda voorkwa men. Na de uiteenzettingen van de mi nister van Buitenlandse Zaken en de ver klaringen van de eerste minister had de Nationale Vergadering de premier haar vertrouwen geschonken. Daarom, zo zegt president Auriol, kan hij het ontslag van Laniel onmogelijk aanvaarden. In het schrijven, dat Laniel Zondag de president heeft gezonden maakte hij zijn voornemen bekend, te pogen van het par lement een vertrouwensvotum te verkrij gen met betrekking tot de algemene politiek der i-egering. Laniel verklaart verder, dat hij van mening is niet tot 17 Januari te moeten wachten met het aanbieden van zijn ontslag omdat Frankrijk het gevaar zou lopen bij een ministeriële crisis in die tijd niet vertegenwoordigd te zullen zijn op de conferentie van Berlijn. Voorts zegt Laniel, dat het niet in zijn voornemen heeft gelegen de kwesties, die behandeld zijn in het debat voorafgaande aan de con ferentie van Bermuda, opnieuw aan het parlement voor te leggen. Volgens de Franse eerste minister schuilt het rege ringsprobleem daar niet in. TEHERAN (Reuter) Militairen heb ben Zaterdag een einde gemaakt aan een demonstratie van studenten van de univer siteit te Teheran. De betoging werd gehou den uit protest tegen de terugkeer van Britse diplomaten na de hervatting der Brits-Pei-zische betrekkingen. De demon stranten trokken door het universiteitsge bouw en dwongen andere studenten zwarte armbanden én andere tekenen van rouw te dragen. Tegenstanders van de regering van Zahedi deden de vorige maand een beroep op de bevolking uit protest tegen het nieuwe regiem tekenen van rouw te dra gen. De studenten gaven hieraan thans voor de eerste maal gevolg. Er werd niet geschoten en er vloeide geen bloed. Autoriteiten te Teheran geloven, dat de demonstratie een teken is, dat de tegen standers dgr regering, behorende tot allerlei partijen, zich groeperen rondom de ille gale communistische Toedeh-partij, in het eerste ernstige verzét sinds de regering van Mossadeq omver werd geworpen. Zij geloven, dat de tegenstanders der re gering op deze wijze de verkiezingen, die in de komende weken zullen worden ge houden, willen beïnvloeden. Er is wegens de militaire macht der regering echter weinig kans op georgani seerde ongeregeldheden. Tenslotte zegt Laniel, dat hij het gevoe len van de president deelt omtrent de noodzakelijkheid van een manifestatie van vertrouwen van de zijde van de volksver tegenwoordiging met betrekking tot de al gemene politiek van de regering. Daarom heeft hij, Laniel, de voorzitter van de Na tionale Vergadering verzocht, een buiten gewone vergadering van het parlement op Woensdag 6 Januari te beleggen voor het aanhoren van een regeringsverklaring. De Assem blée zou dan in de gelegenheid zijn, door middel van een stemming „waaruit ik mijn conclusies zal trekken", haar me ning kenbaar te maken. Walter Butcher, een rijke Britse zaken man en een groot bewonderaar van de Franse maarschalk Foch, heeft aan de dochters van de maarschalk ieder een be drag van ongeveer een half millioen gul den nagelaten. In zijn testament zegt Butcher: „Ik heb altijd een diepe bewon dering voor maarschalk Foch gehad en ik ben van mening dat de onschatbare dien sten, die hij niet alleen aan zijn land maar ook aan Engeland heeft bewezen, nooit voldoende zijn erkend". PROVIDENCE, (Rhode Island), (Reuter) In een artikel in het Amerikaanse blad „Providence Journal" is verklaard, dat de geallieerde vertegenwoordiger bij de voor bereidende besprekingen te Panmoendjom, de Amerikaan Dean, bij autoriteiten in Washington aandringt op herziening van het Amerikaanse beleid ten aanzien van China, in de hoop dat een wig zal kunnen worden gedreven tussen communistisch China en de Sovjet-Unie. In een voorwoord echter verklaarde de schrijver van het artikel, dat Dean, naar later bleek, niet had begrepen, dat het artikel aan hem zou worden toegeschreven doch dat, toen dit bekend werd, de inhoud ervan reeds zo wijd verspreid was, dat het niet mogelijk was er een andere vorm aan te geven. In het artikel wordt dan verklaard, dat volgens Dean de mogelijkheid bestaat, dat de Chinese communisten meer belang stellen in ontwikkeling van het commu nisme in China dan in internationaal com munisme. Als dat zou kunnen worden ge bruikt als beslissende methode om een wig te drijven tussen de Chinese communisten De eerste Zondag van het nieuwe jaar bracht sneeuw. Niet veel weliswaar en niet overal in ons land, maar toch genoeg om ons eraan te herinneren dat de winter niet laat afweten. Een kijkje bij de Grebbeberg. LONDEN (Reuter) De Westelijke mogendheden zullen de Sovjet Unie waar schijnlijk hechte garanties geven tegen het gevaar van een eventuele aggressie van de zijde van een herbewapend West- Duitsland, aldus diplomatieke kringen te Londen. Dit zou geschieden op dc komen de conferentie der ministers van Buiten landse Zaken te Berlijn, De nauwkeurige aard van de voorstellen wordt geheim ge houden. Het zou de bedoeling zijn het voorgestelde Europese leger op deze ma nier voor de Sovjet-Unie aanvaardbaar te maken. De Amerikaanse ambassadeur in de V. S., Charles Bohlen, heeft Zondag de berichten uit Washington, dat hij onlangs met de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, een onder houd heeft gehad over het voorstel van president Eisenhower inzake een „atoom bank", bevestigd. Bohlen zeide, dat het onderhoud op 31 December heeft plaats gehad en nog geen half uur geduurd heeft. Bohlen wilde zich niet concreet uitlaten ©ver het gesprek. Uitzicht: „Eenheid" De Oost-Duitse plaatsvervangende eer- ste-minister Ulbricht heeft Zaterdag een beroep op de West-Duitse arbeiders ge daan om het streven naar een- vertegen woordiging van geheel Duitsland op de aanstaande vi erm ogendheden confer entie te Berlijn te steunen. In een door alle Oost-Duitse radiozen ders uitgezonden toespraak zeide Ulbricht, dat, nu de vier ministers van Buitenland se Zaken in Berlijn bij elkaar zullen ko men, het hoog tijd is, dat de Duitsers te zamen hun vraagstukken bespreken. Ook dienden, aldus Ulbricht, de West- Duitse arbeiders het Oost-Duitse voorstel voor de vorming van een voorlopige re gering voor geheel Duitsland en het slui ten van een handelsverdrag tussen Oost en West-Duitsland te steunen. Al deze problemen kunnen, 'aldus Ul bricht, in 1954, in Oost-Duitsland „het jaar van het grote initiatief" genoemd, worden opgelost. PANMOENDJOM (Reuter) De voor zitter van de neutrale terugzendingscom missie in Korea, de Indische luitenant- generaal Thimajja, heeft Maandag ver klaard, dat indien de verbondenen en de Noordelijken geen overeenstemming berei ken over het vasthouden van de nog niet gerepatrieerde krijgsgevangenen na 23 Januari, de gevangenen moeten worden vrijgelaten. Thimajja zeide, dat de Indische bewakingstroepen afwachten; het is niet aan hen om politieke beslissingen te nemen. De Amerikaanse opperbevelhebber in het Verre Oosten, generaal John Huil, her haalde Maandag nog eens het standpunt van de U.N.O., dat de gevangenen op 23 Januari te middernacht in vrijheid moeten worden gesteld. In een brief aan Thimajja zeide Huil, dat de gevangenen met ingang van genoemd tijdstip als burgers moeten worden beschouwd. Huil ontkende, dat zijn staf had getracht invloed op de gevangenen te oefenen door agenten in hun midden te plaatsen, zoals in het meerderheidsrapport van de neutrale terugzendings-commissie wordt gezegd. Huil vond het minderheidsrapport van de Zweedse en de Zwitserse afvaardiging „veel onpartijdiger en feiterlijker dan het rapport van de Indische, Tsjechoslowaakse en Poolse afgevaardigden". en de Sovjet-Unie, moet het geprobeerd worden, aldus Dean. Dean had echter geaarzeld dit standpunt bekend te maken, omdat hij vreesde ver keerd begrepen te zullen worden. Hij ver weerde zich tegen aantijgingen, dat hij communistisch gezind is en „zaken met communistisch China wil doen". Het is in het persoonlijk belang van het Amerikaanse volk, zo zegt hij, dat de fei ten critis'ch bezien worden en dat over wogen wordt, of het wel mogelijk zal zijn Tsjang Kai Tsjek op het vasteland weer aan de macht te brengen. Als men zijn hoop vestigde op de nationalisten, keek men volgens hem te. veel door een roos kleurige bril. Niettemin sprak hij als zijn mening uit, dat op dit ogenblik de Verenigde Staten communistisch China nog niet moeten er kennen. Eerst moest men er zeker van zijn dat China „zich zou houden aan zijn afspraken". Hij geloofde niet dat de Verenigde Staten daar reeds zeker van konden zijn. Ook was Dean het niet eens met sommige Amerikaanse en Britse deskundigen die menen, dat het Chinese communisme verschilt van het Russische. WASHINGTON (Reuter). Naar ver luidt zouden de V.S. onderhandelingen voeren met Irak, Saoedi-Arabië en Pakistan over overeenkomsten voor het verlenen van militaire steun. Deskundigen op het terrein van de buitenlandse politiek en de defensie zouden de idee van een verdedi gingsverdrag voor het Midden-Oosten op gegeven hebben, voornamelijk wegens Arabisch verzet. Zij zouden thans besloten hebben te onderhandelen over afzonder lijke verdragen voor militaire steun met regeringen die er belang in stellen. Op het ogenblik zijn er geen urgente plannen voor militaire steun aan Egypte, Israel, de Libanon of Syrië, daar deze lan den niet onmiddellijk gevaar lopen bij een eventuele Sovjet-Russische aanval. Van ambtelijke zijde is verklaard, dat op het ogenblik geen wapenhulp aan Israel wordt overwogen, omdat de Israëlische strijd krachten reeds behoorlijk uitgerust zijn. Aan de andere kant zou Amerikaanse wa- pensteun aan Israel de onderhandelingen met Mohammedaanse landen in gevaar bréngen. De eerste minister van India, Nehroe, heeft Zondag op een openbare bijeenkomst verklaard, dat indien de voorgestelde mili taire hulp der V.S. aan Pakistan een feit zou worden, dit een stap nader tot oorlog zou betekenen, „zelfs een wereldoorlog en bovendien een stap, die de oorlog tot vlak voor onze deur zal brengen". Nehroe zeide nogmaals, dat India geen militaire hulp van welke buitenlandse macht ook zou aanvaarden. De leider van de republikeinse meerder heid in de Amerikaanse senaat, Knowland, heeft Zaterdag als zijn oordeel uitgespro ken, dat president Eisenhower de Indische bezwaren tegen uitbreiding van Ameri kaanse militaire hulp aan Pakistan dient te negeren. Volgens Knowland kan Pakistan even sterk en betrouwbaar wor den als Turkije, indien het Amerikaanse hulp krijgt. Volgens Zaterdag te Teheran ontvangen berichten zijn vijftig inwoners van het Perzische dorp Sitsj bij de Russische grens en de Kaspische zee omgekomen, doordat het dorp door een lawine werd verwoest. Ten Provinciehuize aan de Dreef te Haar lem hebben de Com missaris der Koningin in de provincie Noordholland en ba ronesse de Vos van Steenwijk-Van Royen een Nieuwjaarsrecep tie gehouden, die zeer druk bezocht was. Onder de aanwezigen waren burgemeesters uit de provincie, le den van de Provincia le Staten, directeuren van provinciale dien sten en bedrijven, le den van de rechter lijke macht, politie autoriteiten, verte genwoordigers van kerkgenootschappen, van handel en indus trie en van vereni gingen. Twee klein kinderen van de heer en mevrouw De Vos van Steenwijk boden de gasten cigaretten aan. Op de foto me vrouw d'Ailly en bur gemeester mr. d'Ailly bij het opsteken van een cigaret. In de Willemskerk aan de Nassaulaan in Den Haag zal Dinsdag de overleden pre sident-directeur van de K.L.M., .dr. A. Plesman, in het speciale dienst worden herdacht. In deze dienst, die om elf uur be gint, zullen onder meer spreken de minis ter van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Al- gera, de oud-directeur-generaal van de PTT, dr. ir. M. H. Damme, die mede na mens de K.N.V.V.L. spreekt, de voorzitter van de raad van commissarissen van de K.L.M., dr. A. A. L. Rutgers, en namens het personeel van de K.L.M. de heer J. H. W. van der Muelen, secretaris van de on dernemingsraad van de K.L.M. De teraardebestelling zal hierna om streeks één uur op de algemene begraaf plaats aan de Kerkhoflaan geschieden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Newton: Als ik het publiek enige dienst heb bewezen is dat te danken aan geduldig denken. De luimen, die het winterweer in de af gelopen dagen heeft botgevierd, met als uitersten mist en zware storm, hebben vooral van de scheepvaart weer veel ge vergd en verschillende schepen raakten in moeilijkheden. Zondagavond moesten de loodsdiensten tijdelijk gestaakt worden. De „Westerdam" van de Holland- Amerikalijn heeft de reis naar New York moet onderbreken en is naar Rotterdam teruggekeerd. Het schip was gisteren om 14 uur de reis van Rotterdam uit begon nen, maar raakte al spoedig in een pot dichte mist. Om 23 uur gisteravond doem de plotseling het Panamese schip „Nora" voor de „Westerdam" op, waarmee een aanvaring ontstond^ Men bevond zich toen ter hoogte van de „Sandetti-boei" bij de Goodwin-Sands even voor het Nauw van Calais. Het anker, van het-Panamese schip sloeg een gat van ongeveer vier meter in de stuurboordsteven van de „Westerdam", even boven de waterlijn. Hoewel er geen gevaar voor passagiers en bemanning was, achtte de kapitein het beter om terug te keren. De „Westerdam" ligt thans weer aan de Wilhelminakade. Vandaag zal het schip naar de werf Wilton-Feijenoord gaan, waar het voorlopig gedicht zal worden. Daarna zal de „Westerdam" onmiddellijk de reis hervatten, waarschijnlijk nog de zelfde dag. Het Zweedse schip „Nimbus" heeft ge meld, dat het in de vroege ochtenduren van Zondag een brandend schip heeft waarge nomen op een mijl afstand van de vuur toren van Skanor, ten Zuiden van Malmö. De Nimbus seinde, dat hij de kust niet dichter kan naderen en dat hij een red dingboot gestreken heeft. Later werd ge seind, dat de bemanning van het branden de vaartuig van de kust af zou worden gered. Het Poolse s.s. „Poznan" (2017 ton), heeft Zondagochtend geseind, dat het in de Helgolander Bocht bij het lichtschip P 8 in nood verkeerde. Het schip maakte water door ingeslagen luiken. Uit Cuxhaven en Borkum zijn bergings vaartuigen naar het schip onderweg ge gaan, evenals reddingsboten uit Norder- ney, Rickmerbock en Langeoog. Het Amerikaanse vrachtschip „George Lykes", dat zich tien mijl ten Zuiden van de „Poznan" bevond, wijzigde zijn koers en snelde het in nood verkerende schip te hulp. Het Poolse schip „Oksywie" heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag geseind, dat ter hoogte van Trelleborg (Zuid-Zwe den het Duitse vaartuig „Frie 2" met drie man aan boord op drift was geraakt ten- j gevolge van motorstoring. Het schip sein- j de onmiddellijk hulp nodig te hebben. La ter werd geseind, dat het op drift geraakte vaartuig door een loodsboot op sleeptouw genomen zou worden. Naar het ANP verneemt heeft het schip ..Genepesca 3" in de nacht van Zondag op Maandag geseind zich in moeilijkheden te bevinden. Het vaartuig, dat zich in de Golfe du Lion bevindt, heeft onmiddellijk hulp verzocht. Het Panamese schip „Hope", komend van Antwerpen, heeft in de nacht van Za terdag op Zondag even voor twee uur ge seind, dat het ter hoogte van Hoedekens- kerke in de Westerschelde in aanvaring was gekomen met een onbekend schip. Het andere schip was na de aanvaring door gevaren zonder hulp te verlenen. De „Ho pe" zette koers naar Vlissingen, waar het des morgens om 6 uur aankwam. De scheepswand aan bakboordzijde was inge drukt. DJAKARTA, (Aneta) Op last van de recherche van Djakarta zijn in Bandoeng, naar pas thans bekend is gemaakt, de laatste dagen vijf Nederlanders gear resteerd, onder wie de heren H. A. Duy- sings, J. H. Rath, R. de Mey van Gerwen en Hofman. Over de identiteit van de vijfde gear resteerde kon de correspondent van Aneta te Bandoeng bij de bevoegde instanties geen nadere inlichtingen krijgen. De po litie noch het parket konden verder in lichtingen geven over de beweegredenen, die tot de arrestatie hebben geleid. Duy- sings, Rath en De Mey van Gerwen maken deel uit van het bestuur van de Commis sie ter Behartiging van de belangen van Nederlanders in Indonesië. Deze commis sie heeft de vorige week een vergadering gehouden, waarop door de thans gear resteerden het woord is gevoerd. In deze vergadering heeft de heer Duysings ern stige critiek geoefend op de houding van de Nederlandse regering ten opzichte van de Nederlanders in Indonesië. Hij zeide dat de practijk in de afgelopen vier jaren heeft uitgewezen, dat de ge- steunden het in Nederland beter hebben dan in Indonesië, vooral wat de behuizing betreft. „Nadat wij anderhalf jaar geleden begonnen zijn met onze actie om steun te verkrijgen voor hen, die zulks nodig heb ben, en meer steun voor degenen, die te weinig ontvangen, is kortgeleden zonder redelijke redenen het contact met het Ne derlandse commissariaat verbroken", aldus de heer Duysings. „Is het geen schande, dat een Indonesische instantie het Neder landse commissariaat er op moest wijzen, dat die en die steun moeten krijgen, omdat ze anders een gevaar zullen betekenen voor de openbare orde en rust?" Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl zich ten Westen van de Britse eilanden een ongewoon krachtig hoge drukgebied bevond, trok een van IJsland afkomstige depressie naar Scandinavië en begon daarbij sterk in diepte toe te nemen. Boven Zweden veranderde zij van koers en begon zich in Zuidelijke richting uit te breiden. Hierdoor ontstond op de Noord zee een Noorderstorm, die het water langs onze kusten opstuwde. Het Nederlandse weerschip Cirrus, dat sedert de stormramp regelmatig op de Noordzee wacht houdt, meldde Zondag een windsnelheid van 75 km. per uur en golven van negen en een halve meter hoogte. In de loop van de dag begon de luchtdruk in Scandinavië snel te stijgen. Daardoor ontstond aan de achter zijde van de depressie een Noord-Ooster storm, die koude lucht uit Noord-Rusland naar het Zuid-Westen voerde. Deze lucht is vandaag over ons land uitgestroomd. Dank 'zij het feit dat de Oostzee nog niet dichtgevroren is, bleven de temperaturen boven het vriespunt. Maandag daalde de luchtdruk in Noord- Scandinavië weer snel. De depressie-acti viteit in de omgeving van Groenland is groot. Hierdoor zijn de verdere vooruit zichten betrekkelijk onzeker. Wel kan ge zegd worden, dat op wat langere termijn de kansen op vorst toenemen. (van hedenmorgen 7 uur) c SA ■2d weers- toestand •c'5 "O'S S O 11 QJ J U5 - fcS - 5 u tf Jd EHt- z.S Helsinki onbewolkt NNO 6 - 14 3 Oslo onbewolkt NNO 9 -4 0 Stockholm sneeuw NNO 12 -5 8 Kopenhagen sneeuw N 18 -1 0,1 Londen zwaar bew. N 5 4 0 Amsterdam licht bew. NNO 6 -1 2 Brussel sneeuw NO 6 1 3 Parijs zwaar bew. N 7 1 2 Bordeaux onbewolkt NNW 3 0 5 Grenoble zwaar bew. N 6 -3 1 Nice licht bew. W 7 3 2 Warschau geheel bew. Z 5 -4 0,3 Berlijn sneeuw NW 4 -0 4 Frankfort nevel windstil -4 1 München nevel windstil -8 3 Ziirich sneeuw W 1 -8 8 Genève zwaar bew. NNO 7 -4 4 Locarno geheel bew. windstil -2 0 Wenen nevel windstil -7 1 Insbruck nevel windstil -8 1 Rome zwaar bew. ZZO 6 6 3 VANNACHT LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Vrij veel bewolking met. plaatselijk enige sneeuw. Aanvankelijk matige tot krachtige en langs de Waddenkust mo gelijk nog harde, later overwegend matige, wind tussen Noord en Oost. Vannacht en morgenochtend over het algemeen lichte vorst. Morgenmiddag temperaturen om het vriespunt. 5 Januari Zon op 8.48 uur onder 16.43 uur Maan op 9.11 uur. onder 17.13 uur. Maanstanden 5 Jan. 3.21 uur: Nieuwe maan 12 Jan. 1.22 uur: Eerste kwartier 19 Jan. 3.37 uur: Volle maan. 27 Jan. 4.28 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 Januari Hoog water: 3 12 en 15.25 uur. Laag water: 11.07 en 23 24 uur Dinsdag 5 Januari Hoog water: 3.53 en 16.06 uur. Laag water: 11.49 en uur. CltO&COOCCCC

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1