„Cornet" bij Elba neergestort, alle 35 inzittenden gedood Morgen moet opvolger Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT van Her riot worden gekozen Adenauer pleit weer voor de zeven oorlogsmisdadigers Ramp treft Britse luchtvaart De bekende journalist en schrijver Chester Wilmot onder de slachtoffers Ook niet-Nederlanders in Indonesië in arrest Het woord is aan Er is een man van formaat nodig, maar partijbelang zal voel beslissen Verbondenen wijzen Noordelijk verzoek af 68e JAARGANG No 155 MAANDAG 11 JANUARI 1954 298e JAARGANG No 3 Indonesia Raya waarschuwt tegen sentimenten Noors korvet houdt Russische trawler aan Geen prijsverhoging bij de spoorwegen Capitulatie van Zuid- Molukkenleider Soumokil? Nog geen plaats voor conferentie bepaald Deel van verongelukte straaljager gevonden in het IJselmeer De Fransen zijn bezig de vijand te vernietigen Koffiesmokkelarij bij Aken zeer verminderd Weerrapport ,s .•s eg Gi gs 2 C 2 5 P- t— Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ROME (Reuter, UP, AFP). Een Brits passagiersstraalvliegtuig van het type Co met is Zondag ongeveer 25 km van Porto- ferrajo, de hoofdplaats van Elba, in de Middellandse Zee gestort met 29 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Volgens vertegenwoordigers van de „British Over seas Airways Corporation" (BOAC), de maatschappij waaraan het toestel behoort, is er geen hoop, dat er nog overlevenden zullen worden gevonden. Het vliegtuig was op weg van Singapore naar Londen. Het was om half elf uit Rome vertrokken. Aan boord bevond zich ook de bekende Australische schrijver en journalist Chester Wilmot, auteur van „Strijd om Europa" en voormalig oorlogscorrespondent van de BBC. de 42rjarige Wilmot had meegewerkt aan het traditionele Kerstprogram van de BBC, dat dit jaar het zwaartepunt legdfe op Australië, met het oog op het bezoek van het Koninklijk paar aan dit werelddeel. Ook had Wilmot in Rangoon voor het Brit se weekblad „The Observer" een vraagge sprek gehad met de Birmaanse minister van Defensie. Het boek „Strijd om Europa" is een militair en diplomatiek relaas van de tweede wereldoorlog. Het verwierf grote bekendheid. Er bevonden zich tien kinderen onder de inzittenden. Men neemt aan, dat de meesten zich naar Engeland begaven na een bezoek aan hun ouders in het Oosten tijdens de Kerstvacantie. Zondagavond waren vijftien lijken ge borgen. Het zoeken werd omstreeks acht uur 's avonds gestaakt. Een tiental vlieg tuigen, vissersschepen en Italiaanse ma rineschepen namen aan de opsporing deel. De verongelukte machine, die bekend stond a*ls „Ycke Peter", is het toestel, waar mee op 2 Mei 1952 de eerste geregelde dienst met straalvliegtuigen tussen Lon den en Zuid-Afrika werd geopend. Het stortte kort na elf uur neer. Het weer was prachtig. Politiefunctionarissen te Piom- bino, een nabij het gebied van het ongeluk gelegen kustplaats, verklaarden, dat de machine in brand stond toen zij in zee stortte. Men had eerst explosies gehoord. De Amerikaanse filmproducent Victor Pahlen, is aan de ramp ontkomen. Enige minuten voor het vertrek van het toestel uit Rome besloot hij niet mee te gaan. De stewardess van het toestel was in Karatsji door een andere vervangen, omdat zij een middenoorontsteking had. Een vliegtuig van de „Air India" heeft het verongelukte toestel het eerste waar genomen. Vierde ongeluk Cornets zijn uitgerust met vier De Ha- villand straalmotoren. Zij hebben in totaal als lijnvliegtuigen reeds ongeveer negentien millioen km afgelegd. DJAKARTA. Naar Ancta verneemt, zou den behalve Nederlanders, ook Chinezen, Arabieren en Indonesiërs zijn gearresteerd, zowel in Bandoeng als in Djakarta. De waarnemend procureur-generaal, mr. Moro, verklaarde tegenover Aneta, dat de betrokken instanties met voortva rendheid het onderzoek voortzetten, op dat dit zo spoedig mogelijk zal kunnen zijn voltooid. In een hoofdartikel in het dagblad „In donesia Raya" wordt opgemerkt, dat het nieuws over de ordeverstoringen, waarbij Nederlanders betrokken zijn, de positie van de Nederlanders, in Indonesië, die waarschijnlijk grotendeels met de misdrij ven niets uitstaande hebben, zeker moeilijk zal maken. In het bijzonder de Nederlan ders, die goede bedoelingen met Indonesië hebben, zullen grote moeilijkheden onder vinden. De betrekkingen tussen Neder land en Indonesië zijn thans zodanig, dat de genoemde gebeurtenissen een slechte in vloed hebben op de Indonesische kijk op de Nederlanders in Indonesië in het alge meen en dit zal zeker niet voordelig zijn voor beide zijden. Het blad stelt daarom de regering voor de grootst mogelijke nauwkeurigheid te betrachten bij het onderzoek en maatrege len tegen de schuldigen te nemen, even redig aan de grootte dei- gepleegde misdrij ven. Op het publiek doet het blad een be roep om onderscheid te maken tussen Ne derlanders, die slechte bedoelingen hebben, ?n Nederlanders, die constructief werk voor Indonesië verrichten. Op de Neder landse gemeenschap doet het blad een be roep om de Indonesische regering bij te staan bij de handhaving van veiligheid en orde, door hulp en steun te weigeren aan misdadige activiteit, zoals door de gear resteerde Nederlanders werd bedreven. Het hoofd van de politie op West-Java, hoofdcommissaris Enoch Panubrata, heeft aan Aneta medegedeeld, dat de berichten, als zou de Nederlander J. H. C. Schmidt, voormalig K.N.I.L.-majoor en door velen gehouden voor de beruchte kapitein Smith, die aan de Darul Islam medewerkte zich bij zijn arrestatie in een auto van het Nederlandse Hoge Commissariaat in Djakarta hebben bevonden, niet juist zijn. Het hoofd van de residentie-politie te Soerabaja, adjunct-hoofdcommissaris Su- windho Pranoto heeft aan Aneta mede gedeeld, dat er in Soerabaja geen Neder landers zijn gearresteerd. Zulks werd nog eens bevestigd door het hoofd van het parket in Soerabaja, mr. Kadarusman. In berichten in de Indonesische pers was mei- hing gemarkt van arrestaties in Soerabaja. Dit is de vierde Comet, die is neergestort. In Mei ging een toestel van dit type ver loren bij een zware storm in de omgeving van Calcutta. Alle 43 inzittenden kwamen om het leven. Op 3 Maart van hetzelfde jaar veronge lukte een Comet van de „Canadian Pacific Airlines" bij Karatsji, hetgeen aan elf per sonen het leven kostte. Op 26 October 1952 stortte een Cornet van de BOAC neer na van het vliegveld van Rome opgestegen te zijn. Daarbij vie len geen slachtoffers te betreuren. Weer aan het zoeken Reeds voor het aanbreken van de dag waren de vissersboten van Elba die gister avond de lijken van vijftien slachtoffers van het ongeluk met de Britse Cornet had den geborgen, weer uitgevaren om de plaats van de ramp verder af te zoeken. Aan de nasporingen nemen verder deel een torpedobootjager, een mijnenveger, twee korvetten en het Italiaanse passagiersschip „Palmarcla", alsmede vliegtuigen van de Italiaanse luchtmacht en toestellen van de luchtdienst voor reddingswerk op zee. Er staat nog een hoge zee als een gevolg van een hevig onweer in de afgelopen nacht. Tot dusverre heeft men de stoffelijke overschotten kunnen bergen van vier man nen, zes vrouwen, een meisje van om streeks negentien jaar en vier kinderen. Volgens de arts van Porto Azurro, de ha venplaats op Zuid-Elba, waar de lijken aan land zijn gebracht, moeten de slachtoffers reeds dood zijn geweest, voordat zij in het water terechtkwamen. Enige van de om gekomenen waren zwaar verminkt.De stof felijke resten zijn naar het lijkenhuis van de kleine havenplaats vervoerd, waar zij liggen te midden van bloemen, die door de bewoners zijn gebracht. Vandaag begint een commissie van on derzoek, die Zondagavond door het Ita liaanse ministerie van Luchtvaart werd in gesteld, met haar werkzaamheden. De com missie staat onder leiding van een generaal van de Italiaanse luchtmacht en een van de leden is een Britse deskundige, dde uit Londen is overgekomen. Er zal een onder zoek worden ingesteld naar de mededelin gen van vissers, dat er in de Comet in de lucht zich een ontploffing zou hebben voor gedaan. Het Italiaanse s.s. „Persia" is in middels met een gedeelte van het wrak van het verongelukfe toestel in Genua aange komen. Ook zijn kussens, reddtingsgordels en postzakken gevonden. Voorts zijn be zittingen van de passagiers opgevist, zoals een trouwjapon, een tas met Kerstkaarten en enige koffers. De controle-toren van Aix-en-Provence in Frankrijk heeft medegedeeld,dat zij kort voordat de Comet neerstortte, een S.O.S. van het toestel had opgevangen. Op an dere punten heeft men echter geen nood seinen opgevangen. OSLO. (Reuter). Een Noorse korvet heeft Zondag een Russische trawler, die in Noorse territoriale wateren zou hebben ge vist, naar de Noordelijke havenplaats Var- doe opgebracht. Aanvankelijk poogde het Russische vaartuig, dat uit Moermansk af komstig was, de wijk te nemen. Na een aantal waarschuwingsschoten konden de Noren echter aan boord van de trawler komen. De directie der Nederlandse Spoorwe gen deelt mede, dat hoewel zij de ontwik keling van de loon- en prijsverhogingen uiteraard nauwkeurig voltg, zij geen ver hoging van de reizigers- of van de goede rentarieven overweegt. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Zaterdagmiddag reed een inwoner van Den Haag met zijn veertienjarige zoon op de Scheveningse boulevard. Zoonlief gaf de wens te kennen het stuur in handen te nemen, hetgeen zijn vader toestond. Bij de Buitenhaven aangekomen sloeg de jongen echter rechtsaf. Zijn vader, die wist waar dat toe zou leid, en, trapte met alle macht de rem in doch vergiste zich en koos de gaspedaal. De auto, een nieuwe Ford-Consul, maakte een salto over de muur van de boulevard en kwam zoals de foto laai zien met de wielen in de lucht op de grond terecht. Tijdens de val sprong het portier open. Vader en zoon konden gemakkelijk worden bevrijd. Papa liep een verstuikte voet op. Maar wat ergef was: de auto was gehuurd. Francis Bacon: Lezen maakt een man voller, be raadslagen maakt hem gereder, schrijven maakt Hem nauwkeuri ger. (In Essays: Of Studies). BONN (United Press). N^ar geallieer de zegslieden in Bonn mededèelden, heeft bondskanselier Adenauer tot de drie Wes telijke mogendheden schriftelijk het ver zoek gericht op de aanstaande vier-mogend- liedenconferentie in Berlijn bij de Sovjets aan te dringen op verlichting in de om standigheden der zeven grote oorlogsmis dadigers die zich nog steeds in de gevange nis van Spandau bevinden. De stap van dr. Adenauer de brief werd de geallieerden Vrijdag toegezonden is Zaterdag door de Hoge Commissies in Bonn in behandeling genomen. Naar uit geallieerde kringen wordt ver nomen hebben de Hoge Commissarissen besloten het verzoek naar de regeringen in Washington, Londen en Parijs door te geven. Van Westelijke zijde wordt eraan her innerd dat de besprekingen van de Hoge Commissarissen over verlichting in de ge vangenschap der zeven mannen met de Sovjets totnutoe geen resultaat hebben op geleverd. Ook aan deze eerdere bespre kingen lag de bemoeing van dr. Adenauer ten grondslag. De zeven oorlogsmisdadigers in de ge vangenis van Spandau zijn de vroegere rijksminister van Buitenlandse Zaken dr. Konstantin von Neurath, de vroegere groot admiraal Erich Rader, de voormalige admi raal Karl Doenitz, de voormalige „plaats vervanger van de Führer" Rudolf Hess, de gewezen rijksminister van economische za ken Walter Funk, de gewezen „Rijksjeugd leider" Baldur von Schirach en de gewezen rijksminister Albert Speer. Duitse zegslieden konden over de inhoud van de brief van de bondskanselier geen nadere bijzonderheden verstrekken. Van geallieerde zijde verluidt dat onder „ver lichtingen in de gevangenschap" in de eer ste plaats verstaan moet worden een ver betering in het contact met de buiten wereld meer bezoek en meer post. Het zal volgens zegslieden in geallieerde kringen de zaak der regeringen zijn om uit te maken of de Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken deze aangelegenheid met minister Molotof ter hand zullen nemen. De regeringen zouden er zich ook mee bezig moeten houden of wellicht vrij lating van de drie zieken Neurath, Rader en Funk voorgesteld zou kunnen wor den. Totnutoe hebben de Russen zich ver zet tegen alle pogingen om de omstandig heden der zeven oorlogsmisdadigers te ver lichten. (Van onze correspondent in Parijs) Morgen zal de Franse Kamer een op volger aan moeten wijzen voor de 81-jarige Edouard Herriot, die sinds 1925 bijna onaf gebroken, bij dertien opeenvolgende stem mingen, tot eerste president der Nationale Vergadering werd gekozen. Met Herriot, een man van veelzijdige gaven, een haast encyclopaedische kennis, een hoogst indrukwekkend regeringstalent en een onbegrensde werkkracht, treedt een figuur uit de kamergelederen terug, die niet gemakkelijk te vervangen zal zijn. Maar er zijn ook nog andere redenen, waarom de vervulling van deze vacature bijzonder lastig belooft te worden. De kamervoorzitter is, blijkens de grond wet, „het tweede personage" van de repu bliek, die in rangorde, ook voor het proto col, clirect volgt op het staatshoofd. Bij overlijden van de president der republiek neemt hij automatisch diens zetel in. Zijn directe invloed op de dagelijkse gang van de politieke zaken is echter nog groter dan van het staatshoofd. Hij heeft leiding bij de parlementaire werkzaamheden en over wat er omgaat in de binnenlandse politiek "is hij hierdoor vollediger ingelicht dan wie ook. Bovendien heeft hij. in tegenstelling met de staatschef, altijd het recht in zijn kwaliteit als kamerlid zijn persoonlijke mening over ieder vraagstuk uit te spre ken, en men weet dat het afwijzend stand punt van Herriot ten aanzien van het Euro pese leger bijvoorbeeld de allergrootste in vloed heeft gehad op de houding van het parlement. Bij een crisis, die in Frankrijk op elk moment kan uitbreken, wordt altijd in de eerste plaats de kamervoorzitter ge raadpleegd en indien het parlement ont bonden zou worden, dan is hij het alweer, die ook de leiding van het kabinet in han den neemt. Toch partij-man Wanneer men voor de functie van het staatshoofd desnoods zo niet bij voor keur zich met een figuur van het tweede of derde plan vergenoegen kan, dan moet bij de keuze van een kamervoorzitter dus ook wel terdege met zijn staatkundige er varing en kwaliteiten rekening worden ge houden. Of die eigenschappen nochtans morgen de doorslag zullen geven, staat voor het moment niettemin nog te bezien. Waar schijnlijk zal de keuze in de eerste plaats wel weer door partij-politieke overwegin gen worden bepaald. De regeringspartijen moeten, naar verluidt, een aecoord hebben gesloten, waardoor de verschillende sleu telposities van de republiek bij voorbaat onderling naar evenredigheid zijn verdeeld. Het Elysée is nu een rechtse onafhankelijke René Coty toegevallen, en het Palais Bourbon, de zetel van het parlement, zou Te Muncy in Pennsylvania dook een 21-jariger vlieger met zijn toestel in een huis toen hij door motorstoring gedwongen een noodlanding moest maken. Hij liep slechts lichte verv)ondingen op en kon zelf de trap aflopen om zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Geen der inwoners van het huis kreeg letsel noch brak er brand uit PANMOENDJOM. (Reuter). De Ver bondenen hebben Zondag op een bijeen komst van de militaire bestandscommissie een Noordelijk verzoek om het geven van uiteenzettingen aan gevangenen die niet naar him land terug willen voort te zetten afgewezen. De Noordelijken hadden ge steld, dat slechte een kleine minderheid van de gevangenen de „uiteenzettingen" had kunnen aanhoren, voordat de periode van negentig dagen op 23 December afliep. Een Noordelijk verzoek om alle gevange nen tot minstens dertig dagen na de ope ning van de politieke conferentie over Korea vast te houden, werd eveneens door de UNO afgewezen. Zaterdag had de premier van communis tisch China, Tsjou En Lai, aangedrongen op een onmiddellijke hervatting van de be sprekingen ter voorbereiding van de voor genomen politieke conferentie. Ook hij had zich uitgesproken voor hervatting van de „uiteenzettingen". Inmiddels heeft de Noordkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, generaal Nam II, de verklaring van Tsjou En Lai gesteund, aldus meldt radio- Pjongjang. Geen van tweeën trok evenwel de beschuldiging van „trouweloosheid" te gen de Verenigde Staten in, uit protest waartegen indertijd de vertegenwoordiger van de UNO te Panmoendjom, Dean, de inleidende besprekingen heeft afgebroken. daarom aan een Katholiek worden toege kend. De radicalen beschikken al over de twee presidentiële fauteuils van de senaat en van de Assemblée der Franse unie. Toch zullen vermoedelijk alle partijen in eerste instantie wel met een of meer eigen candi- daten voor de dag willen komen en zo staan er dan ook al verscheidene namen op de nominatie. De candidaten De socialisten zouden graag de eenarmige Le Troquer gekozen zien, die zich in Ver sailles op het Congres in zijn groot ornaat niet alleen een waardig voorzitter betoond heeft, maar de zittingen ook met veel tact en zelfs meesterschap heeft geleid. Men heeft hem zelfs al wel de enige openbaring van het troosteloze Congres van Versailles genoemd. Zijn nadeel is, dat de socialisten geen deel meer uitmaken van de regerings meerderheid, die dan zeker ook geen linkse figuur op deze post zal willen zien. De rechtse onafhankelijken schuiven vooral de bekwame Paul Reynaud naar voren en de radicalen wedden in het bijzonder op hun onfortuinlijke Versailles-candidaat, Delbos, en op de oude premier Daladier, die na zijn leis achter het IJzeren Gordijn vermoede lijk wel op de massale steun der commu nisten kan rekenen. De beste kansen maakt om boven vermelde redenen niette min de Katholieke gegadigde, de 46-jarige oud-minister van landbouw. Pflimlin. Wie het ook worden mag. er is één troost: voor een herhaling van de voorstellingen van Versailles, waar dertien ronden nodig waren om een compromis-figuur te kunnen vinden, behoeft men dit keer niet te vrezen. De grondwetgevers zijn namelijk zo wijs geweest de stemmingsronden voor de ver kiezing van een kamervoorzitter tot een drietal te beperken. Indien bij de eerste twee stemmingsronden geen meerderheid uit de bus zou zijn gekomen, dan zal bij de derde ronde de concurrent met het hoogste aantal punten tot favoriet en winnaar wor den uitgeroepen. DJAKARTA (Aneta). Het dagblad Suluh Indonesia, een uitgave van de PNI verneemt, dat Soumokil, de leider der „Republiek Zuid-Molukken", contact heeft gezocht met de militaire commandant van de Molukken, luitenant-kolonel Sukawati. Soumokil zou zich willen overgeven, op voorwaarde, dat zijn veiligheid gewaar borgd zou zijn. Volgens het blad zou hij deze stap hebben genomen, onder de druk van de goede vorderingen, die het leger met het herstel van de veiligheid op de Molukken maakt, en ook, omdat het regi- ment-Sukawati de resten der troepen van de RMS op Ceram geen rust laat. Suluh Indonesia voegt hier aan toe, dat politieke kringen in Djakarta de wens van Soumokil in verband breiden met de rede van minister Luns in de Tweede Kamer, waarin hij zeide, dat de RMS een opstan dige beweging tegen Indonesië was. De rode en groene baretten van het voormalige KNIL, die de kern van de opstand uit maakten, zouden alle hoop hebben opge geven, nadat hun commandant Nousy, zich had overgegeven en ten overvloede Neder land officieel deze beweging als opstand heeft gebrandmerkt. BERLIJN. (Reuter). De vertegenwoor digers van de Grote Vier hebben Zaterdag in een tweede bespreking ter voorbereiding van de conferentie dei- ministers van Bui tenlandse Zaken besloten, hun beraadsla gingen Maandag op het Amerikaanse hoofdkwartier in West-Berlijn voort te zet ten, aldus is in een communiqué medege deeld. De besprekingen van Zaterdag werden gehouden op het Sovjet-Russische hoofd kwartier te Karlshorst. Zij duurden meer dan acht uur. Vandaag gaat men weer verder met de pogingen om een plaats te bepalen voor de conferentie. Enkhuizer vissers hebben in het IJsel meer op ongeveer zes kilometer afstand van Medemblik het staartstuk gevonden van de straaljager die op 16 December ver ongelukt is. Een duiker zal ter plaatse een nader onderzoek instellen. SAIGON (AFP) Het offensief van de Vietminh-opstandelingen, waardoor op 23 December Indochina in twee delen werd ^splitst, is tot staan gebracht, zo heeft de >evelhebber van de Franse troepen in midden-Laos, generaal Franchi, Zondag verklaard. Sprekend over de strijd, die de afge lopen dagen ten Noorden van de Franse basis Seno is opgelaaid, zeide Franchi, dat de veldslag zich sinds 7 Januari in de fase van het „vernietigen van de vijand" be vindt. Hij schatte de verliezen van de Vietminh gedurende de laatste drie dagen op 1000 man. De Akense douane heeft in 1953 in haat rayon langs de Nederlands-Duitse en de Belgisch-Duitse grens in totaal 43 ton kof fie in beslag genomen. In 1952 nam zij 74 ton koffie in beslag. Deze achteruitgang van de smokkel is vooral te danken aan het feit, dat in Augustus 1953 de Duitse belasting op koffie zozeer werd verlaagd, dat de smokkelaars daarna in plaats van 5 mark nog slechts 3 mark konden verdie nen op een pond koffie. Ook de hoeveelheid bij Aken in beslag genomen sigaretten daalde in 1953 aan zienlijk. Zij bedroeg namelijk 267.000 stuks tegenover bijna 100.000 meer in 1952. Het aantal aanhoudingen van smokkelaars be droeg in 1953 bij Aken 5700 tegenover 8000 in 1952. Ongeveer 3300 smokkelaars wer den verleden jaar in Aken samen tot 306 jaar gevangenisstraf en 1.300.000 mark boe te veroordeeld. Vóór de verlaging van de koffiebelasting in Augustus 1953 nam de Duitse douane bij Aken per maand gemiddeld 5000 kilo koffie in beslag. Daarna gemiddeld nog slechts 1000 kg. December 1953 leverde hier met 750 kg. de kleinste buit op voor de douane sinds het einde van de oorlog. In December 1952 werd bij Aken 8450 kg. het hoogste kwantum sinds de oorlog in beslag genomen. Franse communistenleider gearresteerd De Franse politie heeft Zaterdag André Soulquières, een lid van het centrale comité van de Franse communistische partij en oud-Senator, in hechtenis genomen. Hij zal verhoord worden. Onlangs is een bevel tot inhechtenisneming tegen hem uitgevaar digd wegens pogingen om het moreel van het Franse leger te ondermijnen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 60 ■o— n o S-g S 2 dü 60 Hé in P z.S Helsinki sneeuw NO 5 -7 1 Oslo onbewolkt NW 4 -7 0 Stockholm licht bew. N 6 -8 0,5 Kopenhagen licht bew. NNW 4 -2 0 Londen onbewolkt W 2 4 0 Amsterdam regen NNW 10 7 2 Brussel regen WNW 8 5 1 Parijs zwaar bew. W 5 2 0 Bordeaux regen windstil 5 1 Grenoble zwaar bew. ONO 4 0 0 Nice onbewolkt NW 5 2 0 Warschau geheel bew. W 4 -7 0 Berlijn zwaar bew. WNW 4 -3 0 Frankfort regen W 6 4 4 München sneeuw W 12 -1 3 Zürich sneeuw WZW 13 -0 1 Genève sneeuw ZZW 4 0 0,1 Locarno geheel bew. ONO 9 3 0 Wenen geen opgaaf ontvangen Innsbruck geen opgaaf ontvangen Rome onbewolkt ONO 4 -2 0 Neerslag laatste 24 uur OOOOMOOOOOOOCOOOCOOOCOOCOOClOOOOOCOOOCCOOCOOODOOOOOOCeiO AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met aanvankelijk af en toe enige regen of motregen. Later overwegend droog. Krachtige tot ma tige Noord-Westelijke wind. Aanhou dend zacht weer. 12 Januari Zon op 8.44 uur. onder 16.52 uur. Maan op 11.27 uur. onder 1.37 uur. Maanstanden 12 Jan. 1 22 uur: Eerste kwartier 19 Jan. 3.37 uur: Volle maan. 27 Jan. 4.28 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 11 Januari Hoog water: 8.00 en 20.21 uur. Laag water: 3.30 en 15.55 uur. Dinsdag 12 Januari Hoog water: 8.50 en 21.19 uur. Laag water: 4.16 en 16.47 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1