B. en W. wilden uniforme regeling niet klakkeloos overnemen NOC SLECHTS KORTE TIJD DUURT ONZE BALANS OPRUIMING Algemene beschouwing over de provinciale begroting begonnen Provinciale Staten Noordholland Ex-minister Lord Simon overleden Nobelprijswinnaar Urey hekelt McCarthy Ontwerp houdt rekening tnet Haarlemse toestanden en opvattingen „Guerilla-stakingen" in Engeland Amsterdamse Beurs Pearson ziet andere kansen dan EVG Oscar Straus overleden Extra-slachtoremies om vee t.b.c.-vrij te maken Fl. kelderruimte aang. DINSDAG 12 JANUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Marineartsen in Overveen tot officier beëdigd Het nieuwe ambtenaren-reglement Zilveren jubileum bij Droste Wereldfederalistencongres in Den Haag Onderhoud Dulles-Zaroebin Scheepvaart De Provinciale Staten van Noordholland kwamen vanmorgen bijeen onder leiding van dr. J. E. baron de Vos van 'Steenwijk ter behandeling van de provinciale begro ting 1954. De heer Gortzak (Comm.) opende de algemene beschouwingen, en besteedde eerst aandacht aan het beleid van de landsregering in het afgelopen jaar. De positie in de provincie is volgens hem daardoor verslechterd. Om daarin verbe tering te brengen achtte spreker het gewenst dat er samenwerking ont staat tussen de andere politieke partijen met de communisten. Wat Noordholland betreft vervolgde de heer Gortzak, dat de woningnood steeds toeneemt. Gemeente besturen zijn niet tevreden over de toewij zingen van de woningen en acties worden gevoerd om krotwonngen op te ruimen en deze te doen vervangen. Spr. was van mening, dat in 'n versneld tempo woningen gebouwd moeten worden, mede gelet op de achterstand, en verzocht Gedeputeerde Staten te bevorderen, dat er meer bouw volume toegewezen wordt dan thans het geval is. Daarvoor is nodig, dat er minder geld beschikbaar wordt gesteld voor be wapening dan op het ogenblik geschiedt. De heer Gortzak stelde, dat Gedepu teerde Staten en de meerderheid van de Provinciale Staten het beleid van de lands regering volgen; daardoor vermindert de koopkracht en in de land- en tuinbouw ontstaan moeilijkheden. Gedeputeerde Sta ten doen of zij machteloos staan tegenover de toestand. Als gevraagd wordt de Holland Nautic te helpen, dan antwoorden zij, dat het veel geld zal kosten. Is wel alles ge daan om het bedrijf, dat voorzien was van voldoende opdrachten, te behouden voor de provincie en de gemeente Haarlem. Voorts vroeg spreker verbetering van de waterkering in de provincie en hij besloot met een aantal wensen op te sommen. De heer Groen (K.V.P.) was van mening, dat het niet gewenst is, dat een college van Gedeputeerde Staten in het laatste jaar van de zittingsperiode met een programma komt. Voor de Provinciale Sta ten is er echter wel aanleiding met de ver kiezingen in het vooruitzicht óver het pro gramma te spreken. Hij zal het toejuichen, dat meer Katholieken vooraanstaande po sities innemen bij de provinciale diensten, omdat dertig procent der bevolking R.K. is. In de toekomst kan van zijn partij het zelfde verwacht worden als in het verle den, als het gaat om de belangen van de bevolking te bevorderen. Spreker behan delde uitvoerig de agrarische politiek en herinnerde aan de onttrekking van water aan tuinbouwgronden. De plannen met het Lekwater kunnen in de toekomst verbete ring brengen, maar voor het zover is moet men toch ook iets doen voor hen, die thans de gronden bewerken. Voor eigenaars van gronden die gedwongen worden door ont eigening hun bedrijf te verlaten, dienen terreinen in andere delen van de provincie beschikbaar te worden gesteld. Gedeputeer de Staten hebben weliswaar toegezegd, dat besprekingen gaande zijn, doch spreker verzocht het college te bevorderen, dat reeds in de volgende maand te houden ver gadering een principiële uitspraak wordt gedaan over deze aangelegenheid. Mr. De Roos (Arbeid) zeide, dat er een gelukkige activiteit ontplooid wordt in diverse provincies, ook in Noordhol- land. Toch is men in deze provincie in sommige zaken passief en daarbij denkt spreker o.a. aan emigratie en de ontwik keling van het culturele werk op het plat teland. Het provinciale bestuur heeft een aparte taak en die ligt buiten die van de landsregering. Daarom is het overbodig om toespraken te houden over het lands- beleid, zoals de heer Gortzak gedaan heeft. De Staten worden te weinig betrokken bij de voorbereiding van besluiten; er bestaan weliswaar enkele commissies, maar over diverse vorstellen (b.v. gezondheidszorg en culturele subsidies) hadden Gedepu teerde Staten de Provinciale Staten tevo ren kunnen raadplegen. Er is in de afde lingen gesproken over verlaging van be lastingen. De regering heeft echter voor stellen bij de Tweede Kamer ingediend voor verlaging van belastingen en die De commandant van het Marine-hospi taal in Overveen, kapitein ter zee-arts E. W. Creyghton, heeft Maandagmiddag enige artsen de eed afgenomen, waardoor zij zijn toegetreden tot het korps van offi cieren van de Koninklijke Marine. De plechtigheid geschiedde op het grasveld voor het gebouw aan de Bloemendaalse- weg. Beëdigd tot luitenant ter zee-arts der derde klasse K.M.R. werden de dienstplich tige artsen H. Bel (van het Marine Hospi taal in Overveen), P. Walma van der Molen, G. Schep en F. Feenstra (allen van het Marine Opkomst Centrum in Voor schoten), H. Huisman van de Van Ghent- kazerne in Rotterdam en J. A. M. Schel- lekens van de Sociaal Medische Dienst in Leiden. Bovendien werd tot luitenant ter zee van vakdiensten der derde klasse beëdigd de opper-ziekenverpleger J. N. Kuitems van de Centrale Ziekenboeg in Den Helder. Het was na zijn benoeming van het Marine Hospitaal in Juni 1953 de eerste keer, dat de beëdiging door kolonel Creyghton geschiedde. De plechtigheid begon met de inspectie der ruim honderd officieren,onder-officie ren en manschappen, waarna kolonel Creyghton in een korte toespraak de nieuw benoemde officieren wees op de betekenis van de eed. Na het openen van de ban door de tam boers en pijpers las de commandant van het hospitaal de Koninklijke Besluiten voor. Daarna geschiedde met ontbloot hoofd de beëdiging en werd de ban geslo ten. Kapitein ter zee-arts Creyghton sprak vervolgens de beëdigde zeven officieren toe. Hij vergeleek de Marine met een scha kelketting (de verhouding officieren, on der-officieren en manschappen) met als draad er doorheen de arts, wiens functie en doel in de Marine veel groter is dan men oppervlakkig denkt. Met het toewen sen van succes in de verdere marineloop baan besloot hij zijn toespraak en vervol gens werd een driewerf hoezee op de Koningin uitbebracht. De plechtigheid stond onder leiding van de Eerste officier, reserve-luitenant ter zee eerste klasse der Koninklijke Marine, C. A. E. van Rhee. Onder de aanwezigen bevond zich on der anderen de chef van de Geneeskundige Dienst van de Koninklijke Marine, schout bij nacht arts P. C. Broekhoff. vooratellen zijn aanvaard; het is roet noodzakelijk, diat de provincie nog verder gaat. Beter is het eerst de resultaten af te wachten van de maatregelen van de re gering. De heer Gortzak heeft gesproken over samenwerking onder politieke partijen, maar laat hij eens de lijn aangeven, merk te mr. De Roos op. Na de bevrijding heeft men wel pogingen in het werk gesteld, maar de communisten stelden zich niet op het democratisch standpunt, waardoor het niet mogelijk was tot samenwerking te ko men. De heer Baas (A.R.) herinnerde er aan, dat de provincie belangrijke uitgaven heeft gedaan voor de ziekenhuizen; op de hui dige begroting drukt een bedrag van 2 3/4 millioen gulden voor het gebouw van de Waterstaat. Zijn er voor de toekomst ob jecten te verwachten, die veel geld vergen? Door de hoge uitgaven komen andere uit gaven in verdrukking. Houdt het college daarmee rekening? Gedeputeerde Staten hebben voor de toekomst met belangrijke zaken te maken, zoals het tekort aan wo ningen, hetgeen beperking van de in dustrialisatie tot- gevolg kan hebben. West Friesland kan niet tot ontwikkeling ko men door gebrek aan goede verbindingen wegens ontbreken van tunnels onder het Noordzeekanaal. Volendam en Marken hebben bijzondere zorg nodig. Men moet echter deze zaken niet constateren, maar plannen uitwerken om tot verbetering te komen. Uitvoerig ging spreker de in dustriële ontwikkeling der provincie na. Er worden vele plannen gemaakt, maar zijn ze nog van waarde, als ze eenmaal uit gevoerd kunnen worden? Te veel plannen kunnen het uitvoeren van werken belem meren. Hierna werd de vergadering geschorst tot vanmiddag. Lord Simon, voormalig Brits minister van Buitenlandse Zaken, is Maandag op tactigjarige leeftijd in een ziekenhuis te Londen overleden. Hij was minister van Buitenlandse Za ken onder MacDonald van 19311935, mi nister van Binnenlandse Zaken in 1935 en minister van Financiën in 1937, als opvol ger van Neville Chamberlain. Van 1940 tot 1945 was hij voorzitter van het Hogerhuis. Lord Simon Sir John Simon, voordat hij lid van het Hogerhuis werd was een overtuigd liberaal. Hij begon zijn car rière als advocaat en werd als een der beste juristen van zijn tijd beschouwd. Hij publiceerde verscheidene juridische wer ken en in 1952 zijn autobiografie. Zijn activiteit was het grootst in de tijd van de troonsafstand van Koning Edward VIII (de huidige hertog van Windsor) ën tijdens de crisis van München. Hij was van oordeel, dat Chamberlains politiek van verzoening ten aanzien van Hitier juist was, omdat de Westelijke mogendheden hierdoor tijd wonnen. Een der vreemdste gebeurtenissen in zijn leven was zijn onderhoud met Rudolf Hess, die in de oorlog per vliegtuig naar Enge land uitweek. Lord Simon ondervroeg Hess, maar deze weigerde met hem te lunchen, omdat de nazi-leider vreesde, dat het voed sel vergiftigd was. De Amerikaanse kernphysicus dr. Harold Urey, die in 1934 een Nobelprijs won, heeft verklaard, dat „de Sovjet-Unie geen betere agent in de V.S. heeft dan Senator McCarthy." Hij noemde het onderzoek, dat een Con grescommissie instelt „onverantwoordelijk" omdat dit het moreel van het wetenschap pelijk personeel in dit legerlaboratorium ondermijnt. Eenige tijd geleden hebben wij reeds melding gemaakt van het nieuwe Ambte narenreglement voor het Haarlemse ge- meentepersoneel dat in de maak is. Wellicht is beter te zeggen, dat nu gereed is, want het ontwerp daartoe is door de af delingen van de gemeenteraad behandeld en zal op 20 Januari in openbare behande ling komen, evenals het reglement arbeids contractanten, de verordening op het Ge organiseerd overleg en de verordening op het verlenen van wachtgeld. Reeds lang werd de behoefte aan een grondige herziening van het bestaande „Ambtenarenreglement 1934" gevoeld. De vele in de loop der jaren daarin aange brachte wijzigingen hebben het inzicht in de rechtspositie der ambtenaren en de lees baarheid van haar regeling niet bevorderd. De talrijke, vooral na de oorlog getroffen sociale voorzieningen maakten daarenbo ven incidentele regelingen noodzakelijk, welke niet steeds met wijzigingen vam het reglement gepaard gingen. Grote gedeelten werden buiten werking gesteld, zoals het gehele hoofdstuk over het Scheidsgerecht en, van meer recente datum, een aantal bepalingen inzake de bezoldi.gingen, het welk een plaats vond in de „Verordening, regelende de bezoldiging van de ambtena ren in dienst der gemeente Haarlem". Het hoofdstuk ever het georganiseerd overleg had dringend vernieuwing nodig. Daar deze materie echter niet kan worden aan gemerkt als behorende tot de rechtspositie in enge zin van de ambtenaar, hebben B. en W. haar in een afzonderlijke ontwerp verordening opgenomen. Hetzelfde geld voor de toekenning van wachtgeld aan ont slagen personeel. B. en W. meenden om bovengenoemde re denen niet te moeten volstaan met een min of meer ingrijpende herziening, maar ga ven de voorkeur aan een geheel nieuw re glement, waardoor alle artikelen van het oude reglement op hun bestaansreden, bruikbaarheid en redactionele zuiverheid en duidelijkheid konden worden getoetst en eventueel weggelaten of verbeterd. Het resultaat is een reglement, dat uit sluitend een rechtspositieregeling bedoelt te zijn, niet meer, ook niet minder. In systematiek wijkt het sterk af vain de be- De onder communistische leiding staande Britse vakvereniging van electriciens is Maandag de aangekondigde actie van „guerilla-stakingen" begonnen, doch zij heeft geen mededelingen verstrekt over de uitgebreidheid ervan. In de loop van de week zullen 200 elec triciens, werkzaam bij de bouw van strate gische industrieën, het werk neerleggen ter ondersteuning van looneisen. Mogelijke plaatsen waar gestaakt zal worden zijn olieraffinaderijen, autofabrieken, staal fabrieken, stations voor atoomonderzoek en luchthavens. De electriciteitsvoorziening en de industriële productie zullen niet wor den geschaad. Wat de staking van Maandag, de eerste dag van de actie, betreft, is slechts bekend, dat de 26 electriciens op het bouwterrein van de eerste Britse atoomfabriek te Calder Hall in Cumberland bijna de gehele dag hebben gestaakt. Overigens is gemeld, dat op drie plaatsen elders arbeiders hebben geweigerd gehoor te geven aan de oproep van de vakvereniging. De communistische leiders van de vak bond hebben de guerillastakers opdracht gegeven vandaag „harder toe te slaan" dan Maandag. De stakers dienden, aldus deze leiders, het werk voor onbepaalde tijd neer te leggen in plaats van voor korte tijd, zo als Maandag. Maandag hebben in totaal tachtig elec triciens in drie zeer belangrijke bedrijven het werk neergelegd. Vakbondsleiders zeiden Maandagavond, dat tegen Donderdag 2000 van hun „guerillastrijders" in twintig belangrijke bedrijven zullen staken. Maandag a.s. zul len 40.000 electriciens van de vakbond voor een dag in staking gaan. staande regeling. Meer dan deze is het ont werp gebouwd naar de „levenegang" vaoi de ambtenaar: aanstelling, rechten en ver plichtingen, bezoldiging, vacantie en ver lof, cntslag. De aanspraken bij ziekte en ongeval, de disciplinaire straffen en de schorsing, vonden daartussen een verdedig bare plaats. B. en W. hebben bij het opstellen van het ontwerp in veel gevallen gebruik ge maakt van het ontwerp „Algemeen Ambte naren Reglement" van het Centraal Or gaan, vastgesteld r.a behandeling in het Centraal Overleg ingevolge de gemeen schappelijke regeling betreffende de be handeling van gemeentelijke personeels aangelegenheden. Wel bereikte het col lege c-en verzoek van de Unie van Over heidspersoneel, om op voorbeeld van veel andere gemeenten, dit reglement in te voe ren, maar hiertegen bestaan bij het college bezwaren. Het heeft weinig bewondering voor de steeds meer veld winnende neiging om critiekloos regelingen of ontwerpen, centraal gemaakt, over te nemen. De klach ten over de steeds meer krimpende zelf standigheid van de gemeenten door rege lingen en voorschriften, van hogerhand op gelegd, zijn legio. In het licht daarvan ver wondert het B.' en W., dat men meent, dat i.e. een centraal opgemaakt ontwerp zon der meer kan worden aanvaard, waar schijnlijk in de veronderstelling, dat cri- tiek op zij zal worden gezet terwille vain de uniformiteit. Het belang van een voor Haarlem betere regeling weegt echter be langrijk zwaarder dan dat van de eenvor migheid. B. en W. namen derhalve uit dat ontwerp over wat. nieuw en goed was; wat beter was dan in het Ambtenarenre glement 1934 werd met waardering aan vaard; steeds werd vergeleken en daar door ontstonden soms nieuwe omschrijvin gen. Het thans aangeboden ontwerp houdt re kening met Haarlemse toestanden en op- va ttingen. B. en W. brengen tenslotte hulde aan de studiecommissie welke zo'n groot aandeel in de toestandkoming van het nieuwe ont werp had. Naar wij vernemen zal de heer J. H. Senff, secretaris van de directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. te Haarlem, op Zaterdag 16 Januari a.s. 25 jaar aan dit bedrijf verbonden zijn. Op die dag zal dit feit worden herdacht in een bijeenkomst van directie, commis sarissen en vertegenwoordigers van het personeel. Het bestuur van de „World Movement for World federal Government" heeft be sloten het wereldcongres van 19 Sep tember in Den Haag te houden met als centraal onderwerp: „De wijziging van het Handvest van de UNO". Bekende personen uit de gehele wereld zullen deelnemen. 3-3Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoêrs Openings gisteren koersen 99'/i« 186 23116 211 347)4 105)4 148)4 137)4 123 101% 185% 170% 179% 179% 31% 49% 48% 76% 19% 38% 99% 185% 230 207 343% 105% 147 136 121% 98 185% 170 179% 179% 31% 49 48 76% 19% 38)4 WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles en de Sovjet-ambassadeur Zaroebin hebben Maandag gedurende minder dan een half uur gesproken over president Eisenhowers voorstel voor een „atoom bank". Na het onderhoud deelde een woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken mede, dat er geen defini tieve besluiten waren genomen en dat Dulles en Zaroebin opnieuw een bespre king zullen hebben voor het vertrek van de eerste naar de conferentie van Berlijn. De Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, heeft Maandag in een radiorede verklaard, dat de landen desnoods zonder de Sovjet-Unie de uit werking van president Eisenhowers plan voor een atoombank ter hand moeten nemen. De deur kon dan altijd geopend blijven voor latere Russische deelneming, zo meende hij. Hij geloofde, dat de Russische bereid heid om deel te nemen aan een vier- mogendhedenconferentie en aan bespre kingen over Eisenhowers atoomplan moge lijk duidde op een wijziging van de houding der Sovjet-Unie. Voorts geloofde Pearson, dat als Frank rijk niet het Europese verdedigingsverdrag zou goedkeuren, wij allemaal ons beleid zullen moeten herzien en alle herzieningen zijn kwellend. Het zou echter een vergissing zijn te denken, dat het E.V.G.-verdrag de enige manier zou zijn om Duitsland in de Wes telijke verdediging op te nemen, zo meende hij. Andere mogelijkheden konden volgens hem wellicht zijn Duits lidmaatschap van de NAVO of een aantal tweezijdige ver- dragr i tussen Duitsland en NAVO-landen Dit zou echter een afzonderlijk Duits legér onder een afzonderlijke Duitse generale staf betekenen, zo verklaarde Pearson. Maandag is te Bad Ischl in de ouder dom van 83 jaar overleden de componist Oscar Straus, vooral bekend geworden door zijn operette „Een Walsdroom". Oscar Straus werd op 6 April 1870, in hetzelfde jaar dus als Franz Léhar, gebo ren te Wenen, waar hij zijn muzikale op leiding kreeg, die hij in Berlijn voltooide Als theaterdirigent werkte hij in diverse steden. Hij schreef onder meer een viool sonate en een ouverture, maar behaalde veel meer succes met zijn operettes. Be halve „Een Walsdroom" moeten nog ge noemd worden „De lachende luitenant" en „Marietta". Ook componeerde hij een opera: „Colombine". In 1939 verkreeg Oscar Straus het Fran se staatsburgerschap, dat hij nadien ver wisselde voor de Amerikaanse nationali teit. Reeds van 1930 tot 1932 had hij in New York en Hollywood vertoefd, als di rigent en schrijver van filmmuziek. Als zodanig trok hij nog betrekkelijk kort ge leden de aandacht met de wals „La Ronde' uit de gelijknamige Franse rolprent. Hij was drager van het Legioen van Eer. De directeur van de Provinciale Gezond heidsdliienst voor dieren in Noordholland de heer D. Rempt, schrijft, ofus: „Wij zijn op 20 Mei .1951 gestart met het vijfjaren plan met de bedoeling om Nederland in vijf jaar vrij te maken van rundertuberculose. Dank zij de grote mede werking van de veehouders loont dit plan bijzonder vlot. In NoordholOand ten Noor den van bet Noordzeekanaal ging het zelfs zo vlug dat er in overleg tussen de be trokken veehouders en de Gezondheids dienst voor Dieren van het vijfjaren plan een driejaren plan gemaakt kon worden Dat betekende, dat de laatste reageerders vóór 1 November 1953 opgeruimd moesten worden. Als tegemoetkoming in de extra kosten van dit versnelde plan wei-den extra slachtpremies beschikbaar gesteld voor de premiewaardiige reageerders. Maar aangezien zich reeds verschillende bedrij ven voor de peildatum 1 Mei 1950 vrij hadden gemaakt zijn er toch, ondanks deze extra premie-toekenning in het Noorden nog een groot aantal slachtpremies onge bruikt gebleven. Deze extra slachtpremies zouden wij in het Zuiden van onze provincie in het con sumptiemelkgebied, willen gebruiken, ech ter onder voorwaarde dat het vijfjaren plan in het gebied ten Zuiden van het Noordzeekanaal een vierjaren plan wordt Dat betekent, dat er voor de vierdejaars bedi-ijven (bedrijven welke op 1 Mei 1951 een reactiepercentage hadden tussen 31 tot en met 50 percent) niets verandert. De vijfdejaarsbedrijven (met een reactie percentage van 51-f- 100 percent op Mei 1951) zullen hun bedrijf een jaar ver vroegd vrij moeten maken. Daar staat dan tegenover, dat zowel de vierdejaars als de vijfdejaars bedrijven ook voor hun boventallige premie waardige réa geerders een slachtpremie (van 150,— per volwassen rund en 75.voor een rund dat nog geen brede tanden heeft) kunnen krijgen. Het gaat hier om grote belangen, vee houders, zowel wat betreft de export als de volksgezondheid. Het gaat om het na tionaal belang maar niet minder om het individuele belang, uw eigen belang! Dc gezondheid van uw gezin, uw personeel Albireo, 11 te Rotterdam. Algenib, 11 te Las Palmas. Alnati, 11 te Montevideo. Alphacca, 11 te Rio de Janeiro. Amor, pass. 10 Beachyhead. Am stel dijk, pass. Bahamas n. New Orleans. Axeldijk, 10 te Newport News. Aagtekerk, 11 v. Genua n. Port Said. Aldabi, 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Alwaki, 9 te Bnston. Argos, 10 v. Livorno n. Napels. Aalsum, 10 230 m. o. ten N. Beira. Aardijk, 10 90 m. NW. Flores. Abbedijk, 10 360 m. o.zo. Kp. Race. Agamemnon, 10 520 m. Z.ZW. Bermuda. Alchiba, 10 200 m. Z. Recife. Almkerk, 10 690 m. O.ZO. Albany. Alpherat, 10 250 m. ZW. Lissabon. And ijk, 10 240 m. W. ten N. Flores. Annenkerk, 10 120 m. O. Sabang. Armilla, 10 70 m. N. Anamba eil. Adinda, 11 v. Kalimantan n. Soerabaja. Aldabi, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Aldegonda, 12 v. Pladju te Bangkok. Arendskerk, 12 v. Aden te Suez. Argos, 11 v. Livorno te Napels. Armilla, 12 te Pladju. Alcyone, 11 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alhena, 11 200 m. NO St. Paulsrock. Aiphard, 12 te Las Palmas. Alpherat, 11 te Las Palmas. Amsteldiep, 11 v. Aden n. Ummsaid. Amstelland. 12 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Amedijk, 12 te Corpus Christi. Alblasserdij-k, 8 v. Lissabon te Havana. Algenib, 11 v. Las Palmas n. Antwerpen. Almdijk, 10 te Houston. Amstelbrug, 12 v. Bremen n. Hamburg. Amstelkroon, pass. 12 Viissingen n. Antw. A verdijk, 11 v. Rotterdam te Hamburg. Bonaire, 10 80 m. N.NO. Barbados. Blommersdijk, 10 te Philadelphia. Baarn, 10 250 m. W. Arica. Baud, 12 te Tj. Priok verwacht. Bintang, 11 v. Port Swettenham te Belawan. Blitar, 10 380 m. ZO. Cocos eil. Breda, 10 te Hamburg. Bantam, 11 v. Soerabaja n. Semarang. Bloemfontein, 10 v. Port Elizabeth te East London. Boissevain, 11 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Bonaire, 11 v. Barbados n. Trinidad. Borneo, 11 v. Boston n. New York. Boschfontein, 11 v. Aden n. Mombasa. Boskoop, 12 v. Amsterdam te Trinidad. Banka, 12 v. Marseille n. Amsterdam. Caltex The Hague, 10 voor Sidon. Caltex Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Sidon. Chama, 10 1750 m. W.ZW. Azoren. Cistula, 10 180 m. ZW. B'remantie. Cleodora, 10 420 m. ZO. Mombasa. Ceronia, pas. 11 Sabang n. Singapore. Caltex Leiden, 11 v. Sidon te R'dam. Celebes, pass. 11 Minikoy n. Suez. Clavella, 11 v. Curagao n. Oran. Delft, 9 v. Rotterdam te Amsterdam. Delfshaven, 10 150 m. Z. ten W. St. Vincent. Diemerdijk, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Duivendrecht, 11 v. Hamburg n. Rotterdam. Ena, 10 180 m. NO. Formosa. Frisland (KRL)11 rede Damman. Eos, 12 v. Oran te Savona. Elmina, 11 v. Dakar te Amsterdam. Enggano, 12 v. Madras n. Rangoon. Esso Den Haag, pass. 12 Gibraltar n. Sidon. Felipes, 13 v. Pliadju te Djakarta verwacht. Gooiland, 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ganymedes, pass. 10 Jamaica n. Maracaibo. Gordias, 11 v. Bremen te Amsterdam. Hathor, 10 te Rotterdam.- Helder, pass. 10 Wight n. Antwerpen. Hoogkerk, 11 te Port Swettenham. Hermes, 10 780 m. NO. Flores. Hydra, 11 te Gonaives. Helder, 11 v. Tampa te Antwerpen. Hector, 11 v. Algiers te Tripoli. Hecuba, 12 v. La Guaira n. Curacao. Ittersum, 10 330 m. NO. St. Paulsiock. Ilos, 12 v. Napels te Amsterdam. Ivoorkust, 11 v. Abidjan n. Matadi. Jupiter, 10 v. Piraeus n. Limassol. Joh. v. Oldenibarneveit, pass. 11 Pantellaria. Jagersfontein, 11 150 m. Z.ZW. Kp. Blanco. Kieldreeht, 10 v. Manilla n. Singapore. Karimun, 10 160 m. N. Massawah. Kertosono, 11 400 m. N. Sabang. Kedoe, 10 630 m. NO. Ceylon. Kertosono, 10 270 m. N.NW. Andaman eil. Kota Baroe, 10 Z.ZW. Bermuda. Karimun, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Laogkoeas, pass. 10 Fernando Noronha naa Kaapstad. Laurenskerk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Lsagkerk, 10 v. Marseille n. Boulogne. Laertes, 11 v. Belawan n. Suez. Lekkerkerk, 11 te Koiitholttam. Luna, 11 te Beyrouth. Lemsterkerk, 11 v. Bremen te Londen. Lombok, 12 v. San Francisco te Balboa. Lir.dekerk, pass. 12 Viissingen n. Antwerpen. Loenerkerk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Manoeran, 10 v. Djibouti n. Belawan. Malea, 10 70 m. NO. Malta. Marisa, 10 120 m. O. Gibraltar. Merwede, 10 300 m. N NO. Bermuda. Mirza, 10 130 m. Z.ZW. Okinawa. Myonia, 10 710 m. NW. Galapagos eil. Maas, 12 v. Piraeus te Alexandria. Madoera, 11 te Khoramshar. Marisa, apss. 11 Kp. St. Vincent n. Stanlow. Marpessa, 11 v. Pladju n. Balikpapan. Modjokerta, pass. 12 Perim n. Belawan. Molenkerk, 12 v. Las Palmas te Antwerpen. Mui der kerk, vertr. 13 v. Hongkong n. Kobe. Maasdam, 10 v. Port au Prince n. Carthagena. Noordam, 11 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 11 v. Curagao te La Guaira Nigerstroom, 11 v Hamburg te Amsterdam verw Nieuw Holland. 11 v. Hongkong n. Singapore. Nestor, 11 v. Trinidad n. Amsterdam. Nigerstroom, H v. Hamburg te Amsterdam. Noordwij-k, 8 v. Mobile n. Beaumont. Notos, 12 v. Bremen te Amsterdam. Orestes, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Oranjefontein, pass. 11 Viissingen n. Amsterdam Overijsel, 11 v. Alexandrië te Genua. Pygmalion, 9 te Amsterdam. Prins Joh. W. Friso, 10 360 m. Z. ten W. Kp Race n. Le Havre. Prins Willem V, 10 170 m. ZW. Napels. Polydorus, 11 230 m. W. Menado. Poseidon, 13 v. New York te Curagao verw. Prins Fred. Willem, 12 te Bun-iana. Peperkust, 8 te Cape Coast. Prins Willem IV, pas. 12 Wight n. Bilbao. Rafaela. 10 240 m. Z.ZO. Bangkok. Remparg, 11 te Tj. Priok. Raki. 10 v. Hamburg n Bremen. Rijnkerk, 10 te Bremen. Rijnland, 13 v. Zuid Amerika te IJm. verw. Rotti. 11 v. Amsterdam n. Indonesië. Riindam, 11 v. New York n. Rotterdam. Srhiedijk, 11 te New Orleans. Sheratan, 11 te Suez Salawati, 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Soestdtjk, 11 v. Suez n. Djeddah. Saparoea, 10 130 m. NW. Djeddah. Sarangan, pass. 10 San Francisco n. Los Angeles Singkep. 11 150 m. W Sabang. Sarpedon. 10 230 m. ZO. Jacmel. Schie, pass. 10 Dorokanaal n. Katakolobaai. Stad Breda, 10 430 m. ZW. Flores. Salatiga, 12 v. Tegal te Djakarta. Stad Alkmaar, 11 v. Narvik n. Rotterdam. Sunetta, 9 v. Yokohama rr. Tarakan. Salland, pass. nacht 11-12 Finisterre n. St. Vin cent. Sloterdijk, 12 v. Newport News te Antw. Stad Schiedam, 12 v. IJmuiden te Rotterdam. Slamat, 10 v. Aden n. Damman; Stad Amsterdam, vertr. 12 v. Narvik n. Imming- ham Stad Leiden, nass. 12 Finisterre n. IJmuiden. Stad Dordrecht, 12 v. Huelva te Sluiskil. •U8AVB13H 'u uitaad u 'ssed 'unuii.iex Telresias, 11 te Gibraltar. Tiba, verm. 13 v. Buenos Aires n. Montevideo. Temate, 10 v. Rotterdam te Southampton. Trompenberg, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Tallsse, 10 240 m. O. Ceylon. Taria, 10 60 m. NO. Trinidad. Tegelberg, 10 v. Hongkong n. Moji. Telamon, 10 v. Jeremie n. Miragoane. Tjibodas, 10 200 m. NO. Kp. Padaran. Tjimenteng. 10 560 m. NW. Tristan da Cunha. Trajanus, 11 v. Puerto Limon n. Kingston. Teiresias, 11 v Gibraltar n. Liverpool. Teucer, pass. 11 Minikoy n. Aden. Utrecht, 9 te Bona verm. 12 v. Bona n. Genua. Van Spilbergen. 11 te Amsterdam. Winterswijk, 11 v. Cienfuegos te Amsterdam. Woensdrecht, 10 740 m. ZW. Flores. Wleldrecht, 11 v. Mena el Ahmadi te Liverpool. Waal, 12 v. Oran te Antwerpen. Westerdam, 11 160 m. O.ZO. Sable eil. Willemstad, pas. 11 Viissingen n. Amsterdam. Wonogiri, 13 te Soerabaja verwacht. Wonosari, 12 v. Bremen te Hamburg. IJsel, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Zeeland (KRL), 12 v. Soerabaja te Semarang. Zonnewijk, 15 v. Baltimore te Iquique verw. Zuiderkruis, pass. 11 Caims n. Wellington. Zijpenberg. 13 v. Triëst te Beyrouth verw. Zaan, 12 v. Geile te Zaandam verw. KLEINE VAART Actinia, 10 v. St. Valery Somme n. Ipswich. Admiraal Courbèt, 11 45 m. ZO. Kp. St. Vincent Admiraal De Ruyter, 11 nog te Capelle a. d. IJsel. Admiraal Nelson, II te Garson. Algarve, 12 v Swansea te Amsterdam verw. Arcturus, 10 v. IJmuiden te Londen. Airiourispolder, 10 v. Lissabon te Antwerpen. Albergen, 11 v. Bona n. Belfast. Anna-b, 11 v. Liverpool n. Barry. Att, verm. 11 v. Boness n. Grangemouth. Barracuda, pass. 11 Viissingen n. Aptw. Beekbergen, 13 Drogheda verw. Bab-T, te Sete. Boreas. 10 te Barcelona n. Tarragona. Batavier III, pass. 10 Finisterre n. Casablanca Betty, 9 v. Swansea n. Tonnay Charente. Petty Anne, 11 v. Oporto te Casablanca verw. Bill, verm. 11 v Lissabon n. Casablanca. Binnenhaven. 11 te Rouaan. Birmingham, 10 v. Wear te Amsterdam. Bree Helle, vertr. 12 v. Rotterdam n. Londen. Brinda, 10 v. Antw. te Kopenhagen. Coolsingel, 11 v. Rotterdam te Esbjerg verw. Claes Compaen. 9 v. Newport te Le Havre. Corrie b. 11 te Dordrecht. Cornelia b I. verm. 13 v. Setubal te Burriana. Daviena Gockoop, 10 v. Rochefort n. Portsmouth Daje Bohmer. 10 v. Dakar n. Kaoiack. Depa, 10 v. Goole te Gravelines. Driebergen, 11 v. Aghios te Napels verw. Deo Duce, 10 v. Gothenburg te Brunsbüttel. Diligentia, vertr. 11 v. Thameshaven n. Dover. Dollard, 10 v Antwerpen te Saxkoblng. Escaut, 10 v. Parijs n. Rotterdam. Ferocia, 10 v. Hull te Le Treport. Frans, 11 v, Kristiansand te Newcastle verw. Follonica. 12 v. Ellesmereport te Rotterdam verwacht. Frejo, 10 v. Swansea te La Rochelle. Gazelle, 11 v. Brunsbiittel n. Rotterdam. Gerrie s, 11 v. Guernsey te Cardiff verw. Hast IV, 10 v. Grangemouth n. Hull. Henrica b. 10 v. Le Treport te Hull. Koflaan, pass. 10 Ouessant n. Grangemouth. Ingeborg, 10 v. Bergen te Frederikstad. Joost, 9 v. Londen n. Sete. Java, 10 v. Honfleur te Morlaix. Jo, pass. 10 Kiel n. Antwerpen. Jokurma, 10 v. Swansea te Granville. Kemphaan. 11 v. Aarhus te Riga verw. Koningshaven, vertr. 11 v. Malaga h. Londen. Leuvehaven. 10 Kiel gepass. n. Gothenburg. Larix, 9 van Sete rr. Barcelona. Marcella. U v. Li verpoot te "Hal fjord verw. Markab, 11 v. Gr. Yarmouth n. Hansweert. Matthew, 10 dwars Newark n. Billing am. May Mere, 14 v. Carthagena te Portsmouth verwacht. Marietje Bohmer, 10 v. Dakar n. Bordeaux. Marjan, 9 v. Maassluis n. Esbjerg. Myfem, 10 v. Parijs n. Rouen. Noord. 10 v. Kopenhagen te Frederikstad verw. Nero. 9 v. Le Havre n. Bilbao Neeltje b, 11 v. Leixoes n Casablanca. Oosterburgh, pas. 10 Kiel n. Stockholm. Prior. 10 v. 'Liverpool- te Ban-ydoeks. Poortvliet. 10 v. Hamburg n. Rotterdam. Pavo. 7 retde v. Bilbao Ponto, 9 te Avonmouth. Ponza, 8 te Zaandam. Rijnhaven, 111 v. Casablanca te Rouaan verw. Servus, 10 v. Barry te Rouaan. Silvaplana, 11 v. Brunsbtittel n. Malmö. Teun. 10 v. Swansea te Gent. Timor, 10 v. Le Treport te Leith. Taormina, 11 v. Maassluis te Esbjerg verw Ton. 12 v. Manchester te Swansea verw. Vivo, 11 v. Goole te Rotterdam verw. Vrouwepolder, vertr. 11 v. Rotterdam n. Antw. Wilpo, 6 te Zaandam. De grote zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. 10 x 5 M. Centrum. Brie ven no. 4282. Op alle Joppers Jurkjes Manteltjes 10% korting In onze BABY-AFDELING: Interlock navelbandjes 0.28 Interlock hemdjes0-58 Washandjes0.28 Bavets, prima badstof 0.35 Monddoekjes, prima badstof 0.29 Prima oogjes luiers0.78 Wollen jaeger hemdjes 1.35 Nylon plastic broekjes 0.78 Grote badstof commodedoeken 3.45 nog slechts enkele stuks. Wiegkussentjes 0.48 Wiegmatrasjes2.95 Ledikantkussens 1.25 Ledikantmatrasjes 7.95 In onze CONFECTIE-AFDELING - le étage: Wol gekleurd Delana broekje v.a2.65 Trainingpakken van 9.85 voor 5.98 Korte Corduroybroek van 11.25 voor 5.98 Lange Melton broek voor jongens en meisjes in bruin, grijs, marine v.a7.55 HAARLEM ANEGANG 19. TEL 21413 Geeft liw haarden, kachels en kschelpijpen een blijvende diepzwarte glans!

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3