Algehele Opheffing Garage v. d. Klooster 25' 49' 't MEUBELHUIS „Kleine commissie" in Willemstad bijeen Amsterdamse Beurs Ernstig auto-ongeluk bij Zandvoort Heemstede Nog geen overeenkomst over broodprijs %0 voordd'9 bij A lies moet beslist weg! Het loopt storm! Haast U! J 7 Voorbereiding van de voortzetting der R.T.C. Strenge straffen voor vernielers „Vrije Pers" Indonesische verklaring over arrestaties op komst Indonesische premier naar Aziatische conferentie V.S. overwegen export van vet naar Sovjet-blok Premiers van Azië gaan confereren Na een feestje Uitbreiding inventaris R.K. gymnastiekzaal „De Eendracht" gaat „Avicultura" bezoeken Rijk verstrekt beurzen en studietoelagen Rechtsbijstand De heer H. P. Ranzijn Sr. overleden Dokter Düsterbeck veertig jaar arts Verfhandel in Deventer grotendeels uitgebrand Scheepvaart 1 BLIKJE TOMATEN ncc PUREE Appelmoes _c Custard poeder Pudding Janhagel AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR PLAATS EEN „GROENTJE"! Vandaar deze CADEAU-PRIJZEN WOENSDAG 13 JANUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gistermorgen sprak de gouverneur dei- Nederlandse Antillen, mr. A. A. M. Struycken, in de vergaderzaal van de An tilliaanse staten een welkomstrede uit, waarmede hij het overleg opende tussen de Nederlandse, Surinaamse en Antilliaanse delegaties in de zogenaamde „kleine com missie", die de Voortzetting van de Ronde tafelconferenties over de status der Neder landse Rijksdelen zal voorbereiden. Behalve de drie delegaties waren de leden der Antilliaanse status en enkele genodig den aanwezig. De publieke tribunes was overvol. Nadat de gouverneur zijn rede had uit gesproken werd het woord gevoerd door de voorzitters der drie delegaties: minister Kernkamp, mr. Pos en mr. dr. Da Costa Gomez. Minister Kernkamp zeide onder meer dat. toen op 29 Mei 1952 de R.T.C. te Den Raag verdaagd werd, wel niemand zal hebben gedacht, dat het anderhalf jaar zou duren aleer de toen afgebroken conferentie zou worden hervat. Hiervoor zijn echter verschillende oorzaken aan te wijzen: de verkiezingen en de kabinetscrisis in Neder land, de watersnood en het meningsverschil over de interpretatie van het te New York opgestelde memorandum over het recht van zelfbeschikking. Toch, aldus prof. Kernkamp, was de periode die sedert de R.T.C. in Den Haag is verlopen, geen verloren tijd. Er is een in tensieve mondelinge en schriftelijke ge- dachtenwisseling geweest binnen en tussen de rijksdelen, die in vele opzichten verhelderend heeft gewerkt en heeft bij gedragen tot een beter begrip voor de wederzijdse standpunten. De minister her innerde in dit verband aan het te New York gepleegde overleg, waarvan het resultaat is neergelegd in een memorandum, dat in alle drie rijksdelen met instemming werd ont vangen. Later zijn er moeilijkheden ontstaan over de interpretatie van dit memorandum; de weerstand in Nederland en de Nederlandse Antillen, die hiervan het gevolg was, maak te verwezenlijking van het destijds door spreker ingenomen standpunt onmogelijk. De Nederlandse regering meent, thans een oplossing te hebben gevonden, die op een redelijke wijze tegemoet komt aan de in Suriname gekoesterde verlangens, waar onder vermelding van het recht van zelf beschikking in de preambule van het sta tuut, dat de staatkundige verhouding tussen de rijksdelen regelt, verbonden aan een voorstel met betrekking tot de wijze, waar op het statuut zal kunnen worden gewij zigd. Dit voorstel is door de drie rijksdelen aanvaardbaar geacht als uitgangspunt voor het overleg in de „kleine commissie", met welker bijeenkomsten thans een aanvang wordt gemaakt. Na de plechtige bijeenkomst begaven de delegaties zich naar het landhuis „Roi- Catootje", waar de bijeenkomsten worden geehouden, voor de eerste gezamenlijke besloten bijeenkomst. DJAKARTA (Aneta). Van de 42 be klaagden, die voor het landgerecht in Soe- rabaja terechtstonden wegens het toe brengen van vernielingen bij het Neder landse dagblad „De Vrije Pers" in April vorig jaar, zijn er 34 veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Daarbij werd be paald, dat zij niet buiten de gevangenis te werk gesteld zullen worden en dat zij bui ten de werkuren naar huis kunnen gaan. Voorts werden zij veroordeeld in de kos ten van het geding. Acht beklaagden wer den vrijgesproken wegens gebrek aan be wijs. DJAKARTA (Aneta) Het Indonesi sche kabinet heeft in zijn jongste zitting de kwestie der arrestaties besproken. De minister van Voorlichting, de heer Tobing, kondigde aan, dat binnenkort een officiële verklaring hierover zal worden afgelegd. DJAKARTA, (Aneta) De minister president van Indonesië, mr. Ali Sastro- amidjojo, heeft na een Dinsdagavond ge houden kabinetszitting verklaard, dat hij het voorstel van de minister-president van Ceylon voor het houden vah een informele conferentie van premiers van de buurlan den van Ceylon in het algemeen kan aan vaarden. In de bekendmaking wordt on der meer gezegd: „Hoewel ik meen, dat een conferentie tussen de landen van Afrika en Azië een nog bredere basis zou hebben dan de door de premier van Ceylon voor gestelde, kan ik het voorstel tot deze infor mele conferentie in het algemeen goedkeu ren, omdat deze in overeenstemming is met onze politiek van goede nabuurschap. In dit verband kan ik er niet mee instem men als er onderwerpen besproken zouden worden, die de deelnemende landen van elkaar zouden kunnen verwijderen. Ander zijds kan ik met de conferentie instemmen, indien op de agenda de mogelijkheid wordt opengelaten om te spreken over een con ferentie van Afrikaans-Aziatische landen, die toch een bredere basis zou hebben dan de door de premier van Ceylon voorge stelde". Slotkoers Openings gisteren knersen 3-3Nederl.'47 99s/ib 99% A.K.U 185 185% 229% 230 Philips Gloeil. 208 208% Kon. Petroleum 345 347% A'dam Rubber 105H 106% Holl. Amer. Lijn 147 147 N. Scheepv. Unie 136 135 H.V.A 122% 123 Deli Mij 99% 100% Amsterd. Bank 185% 185% Ned. Handel Mij. 170% 170 Rotterd. Bank 179% 179% Twentsche Bank 180% 180% Anaconda Copper 31»/.o 32 Bethlehem Steel 49% 50 Republic Steel 47% 48 Shell Union 76% 76% Tidewater 19"/io 19% U. S. Steel 38% 39 WASHINGTON (A.F.P.). Een hoog geplaatste functionaris van het Ameri kaanse ministerie van landbouw heeft Dinsdag bekendgemaakt, dat een handels firma aan de Amerikaanse regering heeft voorgesteld in een der landen van het Sovjet-blok twee millioen pond boter en loO.OOO ton katoenolie af te zetten. Het voorstel heeft de aandacht van het mini sterie van Buitenlandse Zaken en wordt door de leiding van het bureau voor werk zaamheden in het buitenland bestudeerd. Het voorste] zou het voordeel hebben, dat met één slag een aanzienlijk deel van de boter- en katoenolievoorraden, die de re gering als gevolg van haar politiek van prijssteun heeft moeten vormen, zou kun nen worden geruimd. Men schat deze voor raden op het ogenblik op 300.000.000 pond boter en 435.000 ton katoenolie. De voor gestelde transactie doet echter een prin cipekwestie rijzen, die haar van delicate aard maakt. De Amerikaanse regering volgt op het ogenblik een politiek, waarbij zij de export naar de Sovjet-Unie en lan den van het Sovjet-blok toestaat van rede lijke hoeveelheden niet-strategische pro ducten, maar de voorgestelde transactie overtreft, zowel in omvang als in waarde, sterk die, waarvoor tot dusverre export vergunningen werden verleend De ambassade van de Sovjet-Unie en het Sovjet-Russische inkoopbureau te New York bewaren het stilzwijgen over deze zaak. DJAKARTA. (Aneta). De gezant van Ceylon in Indonesië heeft Dinsdag aan de Indonesische minister-president, mr. Ali Sastroarnidjojo, een uitnodiging van de minister-president van Ceylon, Sir John Ko tew a la, overhandigd om eind April in Colombo een conferentie van de premiers van Azië bij te wonen. Tot deze conferentie zullen de premiers van India, Pakistan, Birma en Ceylon worden uitgenodigd. Op de conferentie zullen vraagstukken wor den hesproken, die gericht zijn op de ver steviging van de verhoudingen tussen de Aziatische landen. Vannacht om ongeveer twee uur heeft op de Zandyoortselaan ter hoogte van de Duinmanège een ernstig verkeers-ongeluk plaats gehad. Twee personen moesten met levensgevaarlijke wonden in de Maria- stichting worden opgenomen. Twee auto's werden hierbij ernstig beschadigd. De twee wagens reden achter elkaar ko mende uit Aerdenhout, toen plotseling de bestuurder van de eerste auto, de veertig jarige heer De B. uit Aerdenhout, de macht over het stuur verloor en in volle vaart tegen een lichtmast botste. De licht mast brak in drie stukken. Daarop reed de wagen tegen een boom en kwam tenslotte weer midden op de rijweg. Daar reed de tweede wagen ernstig beschadigd. Dokter jarige Van L. uit Zandvoort, cp de eerste wagen De politie, die onmiddellijk was ge waarschuwd, trof een grote ravage aan. De eerste wagen was totaal vernield en de twede wagen ernstig beschadigd. Dokter A. J. van der Meer uit Zandvoort had ruim twee uur nodig om de ernstig gewon den, mevrouw De B. en de heer Van L., te verbinden. De heer De B. werd op het poli tiebureau in Zandvoort een verhoor afge nomen. Volgens mededelingen van de poli tie waren de automobilisten met hun echt genoten naar een feestje in Aerdenhout geweest. Het bestuur der R.K. Jongensscholen te Haarlem heeft bij de Haarlemse gemeente raad een verzoek ingediend om medewer king voor de aanvulling van de inventaris van de gymnastiekzaal bij de door dat be stuur in stand gehouden bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Nieuwe Gracht 16.. Deze aanvulling is noodzakelijk om de verouderde inrichting van het lokaal in overeenstemming te kunnen brengen met de normen, die tegen woordig bij het geven van deugdelijk on derwijs in gymnastiek in acht worden ge nomen. Aangezien de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, in dit geval niet zullen worden overschreden, stellen B. en W. de raad voor, medewer king te verlenen tot de aanvulling van de inventaris van deze gymnastiekzaal. Met deze aanvulling is een bedrag van 4.409,60 gemoeid. De in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Herenweg gehouden vergadering van de Heemsteedse vereniging voor pluimvee houders „De Eendracht", was ditmaal bij zonder goed door de leden bezocht. Zowel uit het jaarverslag van de secretaris als van de penningmeester, de heren A. H. Nunnink en G. Neeskens bleek, dat het ledental constant gebleven is en dat de kas bovendien over een klein batig sa'.do heeft te beschikken. Mede dank zij het zuinig beheer, heeft ook de onlangs gehouden ten toonstelling de vereniging geen verliespost opgeleverd. Besloten werd op Zondag 24 Januari per touringcar een reisje naar Den Haag te ondernemen, voor een bezoek aan de grote internationale tentoonstelling van „Avi cultura", waaraan ook door enige leden van „De Eendracht" wordt deelgenomen. De touringcar vertrekt des morgens om elf uur van het Raadhuisplein. Verder werden de aftredende bestuurs leden, de heren R. Donkelaar, Van Iperen, Mulder en A. H. Nunnink allen bij accla matie herkozen, waarna de voorzitter, de heer R. Donkelaar de vergadering zijn dank betuigde voor het opnieuw in het bestuur gestelde vertrouwen. Na een korte rond vraag kon de vergadering hierna gesloten worden. FEESTAVOND „DE STRAALPIJP" De Heemsteedse brandweervereniging „De Straalpijp" houdt Donderdag 14 Januari een feestavond in het verversingshuis „Groenen- daal", waarbij onder meer de door de leden behaalde diploma's zullen worden uitgereikt. Verder neemt men deze avond officieel af scheid van brandwacht G. S. van Bakel, als actief lid van het corps. Ook HaarlemBloemendaal en Heemstede helpen studerenden Jaarlijks worden van rijkswege studie beurzen en studietoelagen beschikbaar ge steld. Niet algemeen bekend is echter, dat de aanvragen ter verkrijging hiervan vóór 1 Februari moeten worden ingediend bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (afdeling rijksstudietoe lagen) te 's-Gravenhage. Aanvragen, welke het Ministerie na deze datum bereiken, worden niet in behandeling genomen. Dit heeft reeds talrijke malen tot teleurstelling geleid. Voornamelijk degenen, die het eind examen nog moeten afleggen aan hun te genwoordige school en voor verdere studie een studiebeurs of -toelage wensen te ont vangen, menen met hun aanvrage te kun nen wachten totdat het eindexamen is af gelopen. Ook voor hen geldt echter als uiterste termijn van inzending 1 Februari. Hebben zij hun studierichting dan nog niet met zekerheid kunnen bepalen of bestaat er nog geen zekerheid omtrent de voortzet ting van de studie dan kan het Ministerie achteraf nog op de hoogte worden gesteld van de definitieve plannen. De beurzen en toelagen gelden slechts voor één jaar, zodat opnieuw een aanvrage moet worden ingediend als men verlenging daarvan wenst. Om voor een toelage in aanmerking te komen moet de aanvrager voldoen aan redelijke eisen van algemene ontwikkeling en blijk hebben gegeven van een zeer goede studieaanleg, terwijl hij zelf of zijn ouders niet in staat zijn de kosten van de studie te dragen. Studiebeurzen en -toelagen worden ver leend voor studie aan universiteiten en ho gescholen, hogere en middelbare vakscho len en andere soortgelijke inrichtingen van onderwijs. Uitgezonderd zijn de studie aan de Landbouwhogeschool in Wageningen en de studie aan de conservatoria. Hierom trent bestaan afzonderlijke regelingen. Wat eerstbedoelde studie betreft kunnen aan vragen jaarlijks vóór 1 Mei op gezegeld papier worden gericht aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Betreffende de studie aan conservatoria bestaat gelegenheid vóór 1 Februari aan vragen in te dienen bij de afdeling Kun sten van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Prinsesse- gracht 15 te 's-Gravenhage. Voor studie aan toneelscholen en aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam worden slechts beurzen verleend op voorstel van de directeur en, wat laatstgenoemde inrichting van onderwijs betreft, pas na ten minste één jaar studie. Gemeentelijke subsidies Het komt ook voor, dat gemeentebestu ren gelden beschikbaar stellen voor studie- steun. Onder meer is dit het geval met de gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Heemstede. De gemeenten Haarlem en Heemstede verstrekken jaarlijks een sub sidie aan de plaatselijke Stichtingen voor financiële hulp aan studerenden. Uiteraard komen alleen ingezetenen dezer gemeente voor - een door deze stichtingen te ver strekken bedrag in aanmerking. Er be staat geen verplichting tot terugbetaling van de ontvangen gelden. Wel wordt van de betrokkenen verwacht dat zij de door hen verkregen bedragen terugbetalen wan neer zij daartoe later financieel in staat zijn. De strijd om de broodprijzen in het rayon Haarlem is thans, na langdurige onderhan delingen tussen de Regionale Bakkerijcom missie, het hoofdbestuur van de Nederland se Bakkerijstichting en de Haarlemse bak kers op een dood punt gekomen, met het gevolg dat de prijzen voor luxe-wittebrood en verpakt en gesneden idem (respectie velijk 38 en 44 cent) voorlopig niet ver hoogd zullen worden. Toch wil de overgrote meerderheid der bakkers in Haarlem naar een prijsverho ging van 1 cent voor beide categorieën brood en eigenlijk, zo werd ons meegedeeld, is het alleen de firma Vermaat, die hier niet aan wil. Vermaat is wel bereid, het gewone (niet-regerings) wittebrood een cent duurder te gaan verkopen, maar wenst dit niet te doen met zijn gesneden en ver pakte wit. zodat het prijsverschil tussen beide broodsoorten dan 5 inplaats van 6 cent zou gaan bedragen. De andere bakkers blijven zich echter houden aan het advies van de Bakkerij - stichting, dat het prijsverschil 6 cent moet blijven bedragen, ergo, dat beide brood soorten een cent duurder moeten worden. Deze controverse is de oorzaak, dat men niet tot een vergelijk heeft kunnen komen. De Bakkerijstichting wil de bakkersge moederen nu eerst enigermate laten kal meren, maar zal, als het ogenblik daartoe geschikt lijkt, toch op korte termijn trach ten, de partijen in het geschil alsnog tot elkaar te brengen. De door de firma Ver maat voorgestane prijsregeling zou, zo vreest men, vooral het debiet der kleinere bakkerijen die zich de kostbare appa ratuur voor het machinaal snijden en ver pakken van wittebrood niet kunnen per mitteren in gevaar brengen. Blijkens het verslag van de raad van Rechtsbijstand in strafzaken bij de Haar lemse rechtbank zijn in het afgelopen jaar 53 zittingen gehouden. Er vervoegden zich 61 bezoekers(sters) en buiten de zittingen wendden zich nog 19 verdachten tot de raad. In 11 gevallen, waarvan 9 in zitting werd voldaar aan het verzoek tot toevoe ging van een raadsman. Het bureau van consultatie bij de recht bank hield eveneens 53 zittingen en er vervoegden zich 1309 (1952: 1333) bezoe kersisters). Buiten deze zittingen wendden zich tot het secretariaat van het bureau nog 138 rechtzoekenden (173). In totaaj wendden zich dus tot het bureau 1447 (1506) personen. Aan 852 personen werd hetzij een toevoeging, hetzij een advies af gegeven. In dit getal zijn dus niet begrepen zij, die verwezen zijn naar het bureau van Arbeidsrecht en kantongerechtszaken of aan wie een toevoeging werd geweigerd. De zaken, waarin een toevoeging werd gegeven, betroffen o.a. 456 scheidingszaken (469). Voor het eerst werd medio 1953 ook toegevoegd voor appèlzaken bij hoven. Dit is in zeven gevallen geschied. Voor kan tongerechtzaken voegt het bureau uitslui tend toe bij ontruimingszaken en huur en verhuur-kwesties (66). Drie advocaten be lastten zich met arbeidszaken en overige kantongerechtszaken: dit bureau behan delde 852 zaken. De balie behandelde 803 rechtbankzaken en 852 kantongerechtzaken, totaal 1655 zaken, 7 appèlzaken en 8 toevoegingen aan minvermogenden. Vertrouwde fisuur in schouwburs De bezoekers van de Stadsschouwburg zullen voortaan een vertrouwde en geziene figuur moeten missen, want in de afgelo pen nacht is de heer H. P. Ranzijn Sr. over leden, die al zo lang als de schouwburg heeft bestaan, er kellner is geweest. Vijf endertigjaar lang dus, van de openings avond af, heeft hij generaties van Haar lemse schouwburgbezoekers bediend en zich bij hen geliefd gemaakt door zijn cor rectheid, zijn stijl en zijn beminnelijkheid. De directeur van de Stadsschouwburg, de heer H. Deinum, zei ons vanochtend dat er met de heer Ranzijn, die met de schouwburg vergroeid was, eigenlijk een onvervangbare figuur is heengegaan. Zijn spreekwoordelijke trouw en eerlijkheid, zijn bemindheid bij het publiek maakten hem dat. Ook bij het andere personeel heerst grote verslagenheid over het over lijden van de heer Ranzijn, die merkwaar digerwijze zo verknocht was aan het be drijf, zonder dat hij ooit zelf naar een voorstelling ging kijken. De heer Ranzijn, die 76 jaar werd, was overdag bediende bij de juweliersfirma Voet in de Anegang. Zijn teraardebestelling zal Vrijdag om 12 uur geschieden op de Algemene begraafplaats aan de Kleverlaan. Op 6 Februari hoopt de Haarlemse arts, de heer E. Düsterbeck, zijn veertigjarig jubileum als arts te vieren. Kort ha beëindiging van zijn studie in de medicijnen aan de Universiteit te Leiden heeft hij zich direct te Haarlem als huisarts gevestigd, zodat hij met een onderbreking van enkele jaren militaire dienst in de eer ste wereldoorlog, praktisch veertig jaar met volle toewijding zijn patiënten terzijde heeft gestaan. 's Middag van 3 tot 5 uur zal er voor patiënten en vrienden gelegenheid bestaan de jubilaris te zijnen huize, Lorentzplein 5, geluk te wensen. Tijdens deze receptie zal een huldeblijk worden aangeboden. Hiervoor heeft zich een commissie van voorbereiding gevormd, bestaande uit de heren E. C. Diets, E. J. Elzinga, arts en E. Scheltema. Bijdragen voor dit huldeblijk kunnen worden overgemaakt aan E. J. El zinga, Lorentzplein 5 te Haarlem, postgiro 535516. Geen gemeentelijke subsidie voor Humanistisch Thuisfront Blijkens een aan B. en W. om prae-advies ter hand gesteld adres van het hoofd bestuur van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront, vraagt deze Stichting subsidie uit de gemeentekas ten behoeve van haar Militaire Tehuizen. B. en W. zijn van mening, dat bij de verzorging van de elders in den lande ge legerde militairen geen taak is weggelegd voor het gemeentebestuur van Haarlem. Mocht het Humanistisch Thuisfront te zijner tijd ook in Haarlem een Tehuis voor Militairen vestigen, dan bestaat, aldus B. en W., aanleiding, een eventuele aanvraag om een gemeentelijke subsidie ten behoeve van dat Tehuis nogmaals in overweging te nerpen. Daar een dergelijk Tehuis,in Haarlem op hét ogenblik niet bestaat, stellen B. en W. de raad voor, op het verzoek van het Hoofdbestuur van voornoemde Stichting afwijzend te beschikken. Hedenmorgen is te Deventer een groot pand op de hoek van de Vispoort en Onder de Linden aan de IJsel, waarin onder meer de drogisterij en verfhandel van de firma G W. Nikkels Gzn. was gevestigd, door brand nagenoeg totaal verwoest. Op de tweede verdieping van het perceel woonde op kamers een onderwijzeres. Korte tijd nadat deze omstreeks halfnegen was weg gegaan, stond haar woonvertrek in lichter laaie Enkele minuten later sloegen de vlammen reeds uit de ramen. De brand weer had aanvankelijk te kampen met een te geringe druk op de waterleiding. Een der brandmeesters, die op het dak van het brandende huis was gegaan, zag zich de terugweg door de vlammen afgesneden. Hij moest zich in veiligheid stellen door een sprong in een springzeil. De twee verdiepingen en de zolder van het gebouw gingen in vlammen op. De win kel en de magazijnen van de drogisterij en verfhandel kregen grote waterschade. Slechts enkele kantoormachines en bussen met benzine konden bijtijds naar buiten worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. Adinda, 11 v. Kalimantan n. Soerabaja. Aldegonda, 12 v. Pladju te Bangkok. Arendskerk, 12 v. Aden te Suez. Armilla, 12 te Pladju. Alhena, 11 200 m. NO St. Paulsrock. Alphard, 12 te Las Palmas. Amsteldiep, 11 v. Aden n. Ummsaid. Amstelland, 12 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Amedijk, 12 te Corpus Christi. Alblasserdijk, 8 v. Lissabon te Havana. Almdijk, 10 te Houston Amstelbrug, 12 v. Bremen n. Hamburg. Averdijk, 11 v. Rotterdam te Hamburg. Aalsdijk. 11 230 m. W. Scilly's. Abbedijk, 11 590 m. O. Kp. Race. Almkerk, 11 349 m. O. ten Z. Kp. Leewin. Amstelvaart, 11 110 m. NO. Bermuda. Andijk, 11 220 m. N. ten O. Flores. Arundo, 11 60 m. O.NO. Noordp. Luzon. Alchiba, 12 Fernando Noronha gepass. naar St. Vincent. Almkerk, pass. 12 Kp Leeuwin n. Aden. Alpherat, 12 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 12 v. Sydney n. Brisbane. Amor, 13 v. Rotterdam te Lissabon. Amstelkroon, 12 te Antwerpen. Annenkerk, 13 te Colombo Argos, 12 v. Napels n. Burriana. Aagtekerk, pas. 12 Straat Messina n. Port Said. Aalsum, 13 te Durban. Abbekerk, 12 v. Le Havre te Marseille. Agamemnon, 13 te Philadelphia. Alcyone, 13 v. Rio d eJaneiro te Victoria. Aldabi, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Algenib, pass. 12 Madeira n. nAtwerpen. Alphard, 12 v. Las Palmas n. Recife. Aludra, 13 te Santos Alwaki, 13 v. Boston te Philadelphia. Amstelbrug, 12 v. Bremen te Hamburg. Arendskerk 13 te Suez. Albireo. 13 v. Rotterdam n. Puerto Alegre. Ariadne, 12 v. Thessaloniki n. Mutzuna. Bantam, 11 v. Soerabaja n. Semarang. Bloemfontein, 10 v. Port Elizabeth te East London. Boissevain, 11 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Boskoop, 12 v. Amsterdam te Trinidad. Banka, 11 rede Marseille. Barendrecht, 11 150 m. NO, Comoro eil. Bali, 12 v. Tj Priok n Singapore. Blltar, 13 v. Colombo te Fremantle. Barito. 12 v. Sibolga 14 te Padang verw. Bonaire, 12 v. Barbados te Trinidad. Borneo, 13 v. Boston te New York. Boschfontein, pass. 13 Guardafui o. Mombasa. Ceronia, pas. 11 Sabang n. Singapore. Celebes, pass. 11 Minikoy n. Suez. Clavella, 11 v. Curacao n. Oran. Caltex Pern is, 11 110 m. O. Kreta. Camphuys, 11 v. Benkulen n. Padang. Cisttila, pass. 11 Sharksbaai n. Balikpapan. Cleodora, 11 400 m. Z. ten O. Modgishu. Corilla, U 1300 m. O. Albany. Coryda, 11 250 m. O. ten Z. Brisbane. Ceronia, 14 v. Napels te Singapore verw. Cistula, pass. 12 ten NW. Northwest Cape naar Balikpapan. Caltex Delft, 12 v. Sidon te Rotterdam. Caltex Leiden, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 12 Pantellaris n. R'dam Duivendrecht, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Diemerdijk, 12 v. Rotterdam te Londen. Drente, 9 v. Makassar n. Amursng. Dalerdijk, pas. 13 lissingen n. Antwerpen. Llmina, 11 v. Dakar te Amsterdam. Enggano, 12 v. Madras n. Rangoon. Ena, 11 130 m. W. Okinawa. Eos, 11 35 m. Z. Marseille. Esso Den Haag, pass. 11 Burling n. Sidon. Eemland, 10 v. Paranagua te Santos. Felipes, 13 v. Pliadju te Djakarta verwacht. Friesland (SSM), 12 v. Rotterdam n. Hull. Gordias, 11 v. Bremen te Amsterdam. Gooiland, 11 170 m. O ZO. Madeira. Graveland, 11 650 m. N.NO. St. Vincent. Gadila, 17 v Stanlow te Curacao verw. Hector, 11 v. Aigiers te Tripoli. Hecuba, 12 v. La Guaira n. Curagao. Hestia, 12 te Mobile. Helder, pass. 13 Vlissingen n. Amsterdam. Hoogkerk, 12 v. Port Swettenham n. Singapore. Hydra, 13 v. St. Marc n. Puerto Plata. Uos. 11 dwars Royal Sov n. Amsterdam. Ivoorkust, 11 v. Abia.ian n. Matadi. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 190 m. W. Kreta. Jagersfontein, 12 265 m. Z.ZW. Las Palmas. Jupiter, 12 te Limassol. Karimun, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Kaisik, 11 v. Singapore n. Belawan. Kasimbar, 11 no m. O. Pulubukom. Kedoe, 11 470 m. Z.ZO. Ceylon. Kota Baroe. pass. 12 Bahamas n. Houston. Kota Inten, 14 te New Orleans verwacht. Kertosono, 13 te Singapore. Kieldrecht, 13 te Davao. Laagkerk, 10 v. Marseille n. Boulogne. Lekkerkerk, 11 te Koiltholttam. Luna, 11 te Beyrouth. Lemsterkerk, 11 v. Bremen te Imnden. Lombok, 12 v. San Francisco te Balboa. Lindekerk, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Larenberg, 11 te Lagos. Lemaire, 12 v. Penang te Palembang. Laertes, pass. 12 Sabang n. Suez. Linge, 12 v. Libreville n. Portgpntil. Liseta, 9 v. Pladju te Port Swettenham. Loosdrecht, 12 v. Karachi n. Bombay. Laurenskerk, 12 te Bremen. Leuvekerk, 12 v. Rotterdam n. Calcutta. Lindekerk 12 te Antwerpen. Maas, 12 v. Piraeus te Alexandrië. Madoera, 11 te Khoramshar. Muiderkerk, vertr. 13 v. Hongkong n. Kobe. Maetsuycker, 11 v. Tj. Priok n. Fremantle. Mirza. pas. 11 ten O. Okinawa n. Yokohama. Molenkerk, pass. 11 Dungeness n. Antwerpen. Maasdam, 12 v. Port au Prince te Carthagena. Manoeran, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Marisa, 15 v. Mena el Ahmadi te Stanlow verw Marpessa, pass. 12 te Z. Billiton n. Balikpapan. Mitra. 17 v. Suez te Bahrein verw. Modjokerto, pass. 12 Aden n. Belawan. Mapia, pas. 12 Kreta n. Amsterdam. Maasdam, 12 v. Cartagena n. San Bias. Maasland, 13 v. Amsterdam nt Hamburg. Mentor, 13 v. Valencia n. Rotterdam. Meerkerk, pass. 12 Finisterre n. Antw. Mariekerk, 12 v. Durban n. East London. Nieuw Holland. 11 v. Hongkong n. Singapore. Nigerstroom, 11 v. Hamburg te Amsterdam. Noordwijk, 8 v. Mobile n. Beaumont. Notos, 11 30 m. O. S-2 n. Amsterdam. Nestor, 12 v. Grenada n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 13 te St. Thomas. Omala, 30 v. Curagao te Brisbane verw. Orestes, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Orion, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Overijsel. 12 v. Genua n. Marseille. Oranjefontein 12 v. Antwerpen te Amsterdam. Ootmarsum, 13 te Mobile. Poseidon, 13 v. New York te Curagao verw. Peperkust. 8 te Cape Coast. Prins Willem IV, pas. 12 Wight n. Bilbao. Pendrecht, 11 in Khorya Morya baai. Phrcntis, 11 110 m. W. Ceylon Poseidon, 11 200 m. N. Mona eil. Prins Joh. Willem Friso. 11 390 m. ZO. Kp. Race Polvdorus. 12 v. Menado te Balikpapan. Polyphemus, 13 te Semarang. Prins Fred. Willem. 13 te Gandia. Prins Alexander, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Prins Willem V, 13 te Valencia. Perna, 11 te Balikpapan. Riinkerk, 10 te Bremen. Rotti, 11 v. Amsterdam n. Indonesië. Rijndam, 11 v. New York n. Rotterdam. Raki, 11 te Bremen. Rotula, 10 600 m. W Galapagos eil. Radja. 12 v. Bombay n. Calcutta. Rafaela, 11 te Bangkok verwacht. Rita. 13 v. Bangkok te Singapore. Rondo, 12 v. Balikpapan 13 te Makassar. Rotula, 15 Panamakanaal verwacht. Rijnland, 12 dwars Wight n. Amsterdam. Rempang, 13 v. Djakarta n. Singaropè. Ruys, 10 v. Port Elizabeth n. Durban. Salatiga. 12 v. Tegal te Djakarta stad Alkmaar. 11 v Narvik n. Rotterdam. Sunetta, 9 v. Yokohama n. Tarakan. Salland, pass. nacht 11-12 Finisterre n. St. Vin cent. Stad Schiedam, 12 v. IJmuiden te Rotterdam. Slamat, 10 v. Aden n. Damman. Stad Amsterdam, vertr. 12 v. Narvik n. Imming- bam Stad Leiden, nass. 12 Finisterre n. IJmuiden. Stad Dordrecht. 12 v. Huelva te Sluiskil. Sabang, 11 v Balikpapan n. Ti. Priok. Salland, 11 120 m. N. ten .O. Finisterre. Sirrah. 11 100 m. NO. Socótra. Stad Vlaardingen, 11 345 m. NO. Ponta del Gada. Itanvac Benakat, 11 v. Singapore n. Sungeigerong Stanvac Pendopo. 12 te Telokansong. Stentor, 11 305 m. W Ouessant. Straat Soenda, 11 te Manilla. Swartenhondt, 11 vc. Donggala n. Kwandang. Stad Breda. pass. 12 Azoren n. Immingham. Schie, 12 te Patras. Sioterdiik, 12 v. Antwerpen 13 te Rotterdam. Salawati, pass. 12 Vlissingen n. Hamburg. Saparoea. 13 v. Port Said n. Genua. Sommelsdijk. 12 te Suez. Stad Arnhem. 13 te Damman. Stad Maassluis, 13 v. Narvik te Immingham verwacht. Straat Bali. 13 te St. Vincent. Trajanus, 11 v. Puerto Limon n. Kingston. Teiresias. 11 v Gibraltar n. Liverpool. Teucer. pass. 11 Minikoy n- Aden. Talisse, 11 290 m. W. Sabang. Tankhaven I.pass. 11 Anamba eil n. Saigon. Tankhaven II, pass. 11 Tourane n. Sungeigerong. Tankhaven III, 12 te Sungeigerong. Tjikampek, 11 v. Sandakan n. Zamboanga. Tjiluwah, 12 te Hongkong. Tjipanas, 11 te Lourenzo Marquez. Tjiwangi. 12 v. Semarang te Soerabaja. Tosari, 11 60 m. ZW Minikoy. Talisse, pass. 12 Sabang n. La Buan, Teiresias, pass. 12 Finisterre n. Liverpool. Tibia pass. 12 Socotra n. Singapore. Tjisadane, 13 v. Nagoya te Osaka. Tara, vertr. 16 v. Rotterdam n. Zuid Amerika. Tawali, 12 v. Barcelona n Amsterdam. Temate, 12 v. Southampton n. Pórt Said. Thalatta, 14 v. Swansea te Mena el' Ahmadi verwacht. Utrecht, 12 v. Bona n. Genua. Van Spilbergen. 11 te Amsterdam. Van Riemsdijk 12 te Tj. Priok. Wieldrecht, 11 v. Mena el Ahmadi te Liverpool. Westerdam. 11 160 m. O.ZO. Sable eil. Wonosari, 12 v. Bremen te Hamburg. Waibalong, 12 te Makassar. Wonogirl. 11 rede Semarang. Willemstad. 12 v. Antwerpen te Hamburg. Waal, 13 v. Oran te Amsterdam. IJsel, 12 v. Amsterdam n. Levant. Zeeland (KRL). 12 v.Soerabaja .te Semarang. Zonnewijk, 15 v. Baltimore te Iquiqiie verw. Zijpenberg, 13 v. Triest te Beyrouth verw. Zonnewijk, 11 1000 m. Z. Panama. Zaan, 13 v. Gefle te Zaandam. Zeeland (KRL), 12 v. Semarang n. Djakarta. Zuiderkruis, pass. 12 Cp. Townshead n. Welling ton. KLEINE VAART Anna b, 12 v. Liverpool te Barry verw. Algarve, 12 v. Swansea te: Amsterdam. Att, 12 v. Grangemouth n. Rotterdam. Arbo, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen Art.oudspolder, vertr. 12 v. Antw n. R'dam. Atlas, 11 te Amsterdam. Barracuda, 11 v. Kingslynn te Antwerpen. Betty, Anne, vefm. 12 v. Casablanca n. Boness. Bab-T, 10 te Sete v. Goolè. Bill, 11 v. Lissabon n. Casablanca. Batavier III, pass. 11 Kp. St. Vincent. Beekbergen, 13 v. Bona te Drogheda .verw. Boreas, 11 v. Barcelona n. Tarragona. Bernisse, 12-13 v. Rouaan te Casablanca verw. Beta, pass 11 Vlissingen n. Silloth. Birmingham, 12 v: Amsterdam n. Harljngen. Bornrif, vertr. 12 v. Dordrecht n. Antw. Brem, 11 v. Oporto te Lissabon. Brinda, 11 v. Kopenhagen n. Duinkerken. Caharina, 12 v. Antwerpen te Avonmouth verw. Coolsingel, vertr. 12 v. Esbjerg n. Hirsthals. Corrle b, 11 v. Dordrecht n. Sundsvall. Corsica, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Cornelia b I, 13 Burriana verwacht. Cornelia b II, 11 nog te Bolnes. Deni, 11 v. Rostock n. Vlaardingen. Depa, pass, 12 v. Gravelines te Antwerpen. De Ruyter. 11 v. P. Talbot te Schwarzenhuette. Daje Bohmer, 11 v. Dakar te Kaolak. Diligentia, 12 Purfleet verwacht. Domburgh, 11 v. Casablanca te Duinkerken. Elisa, 11 v. Rouaan n.'Londen. Eilewoutsdijk, 11 v. Portsmouth te Roscoff. Ferocla, vertr. 12 v. Le Treport n. Ipswich. Follonia, 12 v Ellcsmereport te R'dam .verw. Frans, 12 v. Kristiansand op de Tyne verw. Gaasterland, 11 v. Leith n. Wear. Gerrie S, 11 v. Cardiff n. Rotterdam. Harold, 13 v. Brake te Jaltery verw. Helvetia, 12 v. Vlissingen. Henrica b, 11 v Hull n Maassluis. Henrica, 13 v. Antwerpen te Avonmouth verw. Ida Pieter, 11 v. Preston n. Belfast. Ingeborg, vertr 12 v. Frederikstad n. Hertones Jan Kreumer 12 v. Gent te Maassluis verw. Jokurma, 11 v. Granville n. St. Valery.' Joost. 9 v. Londen n. Sete: Jorina, 11 v. Dublin n. Londen. Josef Swenden, pas. 12 Vlissingen n. Brussel. Jutland. 13 v. Lissabon te Huil verw. Kemphaan, 12 Riga verw. Keyser, 11 v. Port Talbot te Schwarzenhuette. Koningin Juliana, 11 v. Amsterdam n. Bremen. Koningshaven. 11 v. Malaga n. Londen. Kortenaer, 11 v. Odense te. Halden. Larix. 10 v. Barcelona n. Sete. Leendert b, 12 v. Dordrecht n. Tuapse. Lydia, II v. Gothenburg .ÏP Heroen. Maartje, 11 v. Rotterdam te Wisbech- Maasym, 11 nog te Kotka. Marjan. 11 v. Esb.iere d. Rotterdam. Midas. 11 te Amsterdam. »- Myfem, 11 v. Parijs te Rouaan. Mypuck, 12 Kiel gepass n. Rotterdam. Marne, 12 te Aberdeen. Marcella, verm. 12 v. Hvaffjord n. Rotterdam. Matthew, pass. 12 Dowsing n. Billingham. Meeuw. pass. 12 Vlissingen n. Middlesbro. Megrez, 12 v. Montevideo n. Falklands eil. Metropole. pass. 12 Vlissingen n. Ipswich. Muphrtd. 11 nog te Bremen Nassauhaven. 12 te Rotterdam. - bestor, IJ v„ Tcinidad o. Amsterdam. Nieuwehaven, 12 te Kopenhagen. Nieuwland, 11 te Grhneemouth. Noord, li v. Frederiks"tad_p.. -Hamburg-. Poortvliet, ve'rtr. 12 v. Rotterdam ri. Esbjerg. Pavo, 10 v. Requejada n. Calais. Prima, 11 lv. St. Nazaire n. Bayonne. Ponto, 9 te Bristol. Prinses Margriet, pass. 12 Vlissingen n. Avon mouth. Rapid. 11 v. Rouaan n. Londen. - Repeto, pass. 11 Vlissingen n. Nykoping. Rocket. 12 v. Vlissingen n. Duclair. Rose Marie, 11 v. Cuxhatfen n. Rotterdam. Ruby, vertr. 1? v. Karlshamn n Rotterdam. Ruja. pass. 12 v. Vltsslngen n. Zee. Rijnhaven, 12 le Rouaan. Sporota, 12 v. St. Brieux n. Sharpness. I Soemba, pass. 11 Vilano n. Liverpool. Strijpe, 11 v. Vlissingen n. Schotland. Taormina, 12 v. Esbjerg n. Hamburg. Ton. verm. 12 v. Swansea n. Rotterdam. Trito, 11 v. Rotterdam te Dublin. Tyro, 11 v. Amsterdam te Fowey. Vesta, pass. 11 Vlissingen n. Antw. Vilidicat Atque poLit, pass. 12 Brunsbüttel naar Sharpness. Virgo. 11 v. Röscoff n. Portsmouth. Vlieland, 11 v. Halmstad n. Dordrecht. Vrouwepol der. pass. 12 Vlissingen n. Antw. Vrijburgh, pas. 12 Finisterre n. Bordeaux. Westersingel, 12 v. Rotterdam n. Boness. Wilpo, 6 te Zaandam. Westkust, 11 v. Rotteidam te Palmpol. Westlaan, 11 te Hamburg. Westpolder. 12 v. Genua n. Liverpool. Bij aankoop van 1 heel blik groente geldig t/m Dinsdag grote dubbele potfO per pak 5 smaken, p. 2 pak Z 250 gram. ifoiktt. OPEL VOLKSWAGEN VAUXHALL Fr. Halsstraat 33 ALL RISKS VERZ. Telefoon 16456 HAARLEM: Amsterdamstr. 50, Bafteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8, Kleverparkweg 6, v. Nesstraat 99, Rijksstraat weg 10. Zijlweg 38. HEEMSTEDE: Raadhuis straat 49. Wij hebben nog over Een paar mooie Engelse DRESSOIRS van 128.— NU voor Enige zeer mooie CLUBSTELLEN, bestaan de uit 2 clubs. 4 stoelen, van 219NU van 308.— NU Een mooie Engels BANKGARNITU'UR. be staande uit grote royale bank en 2 club fauteuils van 485.— NU Wie een goed BED wil kopen kan nu zijn slag slaan 2-persoons BEDDEN met 2 kapok kussens van. 164.— NU O.F. THEEMEUBELS van 53.— NU HAARDFAUTEUILS van 31— NU Pracht ROOKFAUTEUILS met dubbel ve rende kussens van 63.— NU Een KAPSTOK nodig Nu er op uit. minstens 20 korting. Nog een paar mooie KLOOSTERTAFELS, van 53.— NU slechts Nog 5 WILTON-KARPETTEN. 2x3 van 169.50 NU vóór 115.en en één grote maat van 197.NU voor Mooie coupons BALATUM- Pracht TAFELKLEDEN, grootste maat. van 22.50 NU Nog een paar stuks ZUIVER WOL, van 43.— NU WACHT NIET, HAAST U! 85.— 162.— 249.— 569.— 109. 59.90 21.90 47.50 55.90 122.75 147.50 14.75 29.75 ZIJLWEG 26 HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3