Eden ontvouwt program voor hereniging van Duitsland Europese conferentie in de Britse hoofdstad Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT President Sjisjakli kondigt staat van beleg in Syrië af Toch naar het tweede agendapunt: Duitsland Oprichting van Duits leger en lidmaatschap der E.V.G.'worden er mogelijk door gemaakt Dulles en Molotov over het atoomplan Vietminh trekt op naar Cambodja Tito herkozen als president Het woord is aan Over economische en sociale problemen Rumoer in Midden-Amerika Geen speciale zitting der Assemblée Voorlopig blijft het vriezen Doodstraf voor Gestapo leden in Marseille Brits Koninklijk Paar naar Australië Kabinet Fanfani gevallen Belgische onderscheiding voor minister Beyen Djilas uit het parlement Guatemala beschuldigt Nicaragua en de VS Korea en de UNO Weerrapport 68e JAARGANG No 172 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 30 JANUARI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 20 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman BERLIJN, (ANP, Reuter, United Press). Ofschoon de Westelijke minis ters gisteren ter conferentie togen met de stellige verwachting, dat de bij eenkomst gewijd zou zijn aan Molotovs plan voor een conferentie voor ontwapening, dat hij de dag tevoren had ingediend als onderwerp behorende tot het eerste, agendapunt, bleek de Russische minister bereid dit voorstel te verschuiven naar een volgende bijeenkomst, zodat eindelijk kon worden overgegaan naar punt twee der agenda, Duitsland. Eden kwam toen meteen met het plan-Eden" voor de dag, dat een vijftal punten ter oplos sing der Duitse kwestie behelsde. De vijf punten zijn vijf stadia, waarin de Duitse eenheid successievelijk moet worden verwezenlijkt vol gens de richtlijnen, die reeds meermalen door Adenauer zijn uitgestippeld. Een West-Duits woordvoerder verklaarde later trouwens openlijk, dat het plan ontstaan was uit „diepgaande besprekingen tussen de Westelijke ge allieerden en de West-Duitse regering". Het voofstel van Eden voor hereniging van Duitsland omvatte: Vrije verkiezingen in geheel Duitsland; bijeenroeping van een Nationale Vergade ring voortkomend uit deze verkiezingen; opstelling van een grondwet en voorbe reiding van onderhandelingen over een vredesverdrag; aanvaarding van de grond wet en vorming van een regering voor geheel Duitsland, verantwoordelijk voor onderhandelingen over het vredesverdrag; ondertekening en van kracht worden van het vredesverdrag. In zijn toelichting verklaarde Eden dat vrije verkiezingen voor geheel Duitsland volgens Engeland het „kardinale punt van dit plan of welk ander plan dan ook" zijn. „Voor wij kunnen onderhandelen met vertegenwoordigers van een verenigd Duitsland moeten wij er zeker van zijn, dat deze vertegenwoordigers vrijelijk gekozen zijn door het Duitse volk zelf", zo zei hij. Eden overhandigde zijn collega's af schriften van zijn plan. Hij vroeg om zorg vuldige bestudering en commentaar. Hij opperde, dat de ministers na over eenstemming oveu de beginselen van zijn plan te hebben bereikt, instructies zouden geven aan een werkcommissie bestaande uit de vier hoge commissarissen in Duits land of hun plaatsvervangers. Tieziftit op vrije verkiezingen in geheel Duitsland diende volgens Eden te worden uitgeoefend door een commissie van de grote vier. Er zou gesproken kunnen wor den over eventuele neutrale vertegenwoor digers in deze commissie, die haar be sluiten bij meerderheid van stemmen zou moeten nemen. De Duitse Nationale Vergadering zou, zo zei hij, de eerste werkelijk representa tieve Nationale Vergadering voor geheel Duitsland in vele jaren zijn. Een eenmaal ingestelde regering voor ge heel Duitsland moet volgens Eden de vrij heid hebben om in de mate, die zij nodig vindt, de internationale rechten en plich- van West- en Oost-Duitsland over te ne men. Ook moet zij andere internationale overeenkomsten kunnen sluiten, mits deze niet strijdig zijn met het UNO-handvcst. De vier bezettende mogendheden echter moeten speciale rechten en plichten be houden tot een vredesverdrag van kracht wordt. De Nationale Vergadering zou het door haar ingestelde voorlopige gezagsorgaan voor het gehele land kunnen machtigen inleidende onderhandelingen met de vier mogendheden over een vredesverdrag te beginnen. De grondwet zal de grondslag voor de te vormen regering voor geheel Duitsland vormen. Deze regering zal dan onmiddellijk de volledige verantwoorde lijkheid voor onderhandelingen over en sluiten van een vredesverdrag op zich nemen. Om een gezagsvacuüm te voorkomen zullen de West- en de Oost-Duitse rege ring in functie blijven ter verzekéring van de continuïteit van het bestuur en het uit voeren van internationale verplichtingen. Deze regeringen zullen ophouden te be staan als een regering voor geheel Duits land is gevormd. Het tijdstip van over dracht der regcringsbevoegdheid en de te volgen procedure moet volgens de Britse minister worden bepaald door de Duitse Nationale Vergadering. De door de minister in te stellen werk commissie, bestaande uit de vier Hoge' Commissarissen of hun plaatsvervangers, zouden de bijzonderheden van het plan van Eden moeten uitwerken en een verslag moeten opstellen, dat in het bijzonder zal moeten omvatten: Het opstellen van een kieswet voor ge heel Duitsland, en uitgewerkte aanbeve lingen voor 'toezicht op de verkiezingen. Deze werkcommissie zou niet later dan veertien dagen na beëindiging van de Ber- lijnse conferentie haar werkzaamheden moeten beginnen en niet later dan een maand na het begin van haar werkzaam heden haar verslag moeten uitbrengen. De vier ministers zijn overeengekomen Edens plan niet op de vergadering van Vrijdag te bespreken. De bijeenkomst werd verdaagd tot Zaterdag. Maandag Volgens AFP zullen de vier ministers Maandag in kleine vergadering bijeenko men om te spreken over het eerste punt van de door hen aanvaarde agenda: „maatregelen ter vermindering van de in- terantionale spanning en het beleggen van een vijf-mogendhedenconferentie", als mede over de twee plannen voor een in ternationale conferentie over ontwapening, waarvan het ene van de Russische delega tie en het andere van de Franse delegatie afkomstig is. In beginsel zullen de ministers alleen vergezeld zijn van hun tolken. Men meent echter te weten, dat zij in de loop der be sprekingen zich met hun medewerkers zullen mogen verstaan. Geen Duitsers De drie Westelijke ministers hebben Vrijdag een voorstel van Molotov, om Duitse gedelegeerden op de conferentie toe te laten, verworpen. BERLIJN, (Reuter) Minister Dulles en minister Molotov zullen vanavond hun eerste gedachtenwisseling over Eisenho wers plan voor een „atoombank" hebben in het gebouw van de geallieerde bestuurs raad. Zij hadden hiertoe besloten op hun diner van Vrijdagavond in de Russische am bassade in Oost-Berlijn. De besprekingen zullen zijn gewijd aan de procedure om tot volledige onderhan delingen over het plan te komen. Minister Dulles heeft zijn collega's van Engeland en Frankrijk laten weten, dat hun landen dan zullen worden uitgenodigd. Naar men ver wacht zullen andere landen die zich met het opwekken van atoomenergie bezig houden zoals de uraniumproducerende landen België en Canada, dan ook worden uitgenodigd. Minister Dulles heeft Vrijdagavond als gast van minister Molotov de maaltijd op de Russische ambassade te Oost-Berlij'n gebruikt. De Amerikaanse minister was in gezelschap van de Amerikaanse Hoge Com missaris, dr. Conant, de ambassadeur te Moskou, Bohlen, de onderminister voor Europese Zaken, Livingstone Merchant, de onderminister van Defensie, Frank Nash en de speciale medewerker van pre sident Eisenhower, Jackson. Er werden heildronken uitgebracht op president Worosjilov en president Eisen hower. Aan Russische kant waren mede tegenwoordig de ambassadeur te Washing ton, Zaroebin, de Hoge Commissaris Sem- jonov en Molotovs plaatsvervanger Gro- myko. MARSEILLE (AFP). Een militair gerechtshof te Marseille heeft Vrijdag twee Duitsers, die tijdens de oorlog bij de Gestapo in Zuid-Frankrijk werkten, we gens oorlogsmisdaden ter dood veroordeeld. Twintig verdachten werden bij verstek ter dood veroordeeld. Een der ter dood veroor deelden, Rolf Miiller, is hoofd van de Gestapo in Marseille geweest. Het hof had ruim dertien uur nodig om tot deze uitspraken te komen. Gedurende de 23 dagen, die het proces heeft geduurd, zijn er 120 getuigen gehoord, onder wie de voormalige SS-generaal Karl Oberg, die zelf nog wegens oorlogsmisdaden terecht moet staan. Aan Müller en de zijnen was ten laste gelegd, dat zij honderden Franse verzets strijders en Joden hadden gearresteerd, van wie het merendeel het leven in Duitse gaskamers heeft gelaten. Ook hadden zij leden van de Franse Maquis gemarteld en, gewoonlijk zonder vorm van proces, laten terechtstellen. BLUFF (AFP). Na een bezoek van vijf weken aan Nieuw-Zeeland zijn Konin gin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh vanochtend aan boord van het jacht „Gothic" uit de havenstad Bluff op het Zuidereiland naar Australië vertrokken. Ondanks het slechte weer werd het Ko ninklijk Paar door een grote menigte uit geleide gedaan. BEIROET (A.F.P./Reuter). Syrische avondbladen hebben gisteren melding ge maakt van bloedige botsingen tussen mili tairen en studenten te Horns, llama en Aleppo. Voorts zouden volgens deze berichten de minister van landbouw en dc minister van justitie zijn afgetreden uit protest tegen de arrestaties op last van president Sji sjakli zijn verricht. In vijf Syrische provincies, namelijk die van Aieppo, Hama, Horns, Damascus en Djcbel Druze, is Vrijdag de staat van beleg afgekondigd, nadat zich Donderdag bot singen hadden voorgedaan tussen de poli tie en hetgeen van regeringszijde worden genoemd „onverantv oordelijken". Deze vijf Syrische provincies strekken zich uit over geheel West-Syrië, waarin het grootste gedeelte der 3.252.000 Syriërs woont. President-generaal Sjisjakli heeft Don derdag medegedeeld de staat van beleg in verscheidene Syrische districten te hebben afgekondigd, nadat zich, na het arresteren op Woensdag van leiders van verschillende politieke partijen, wanordelijkheden had den voorgedaan. In de vijf genoemde provincies is het gezag der districtscommissarissen over gegaan op tot assistent-militaire gouver neurs benoemde officieren. De opperbevel hebber der Syrische strijdkrachten is tot militair gouverneur benoemd. President Sjisjakli heeft Woensdag mede gedeeld politieke leiders, die weigerden met zijn bewind samen te werken, te heb ben doen arresteren. Volgens berichten uit buitenlandse bron zouden de betrokkenen zijn gearresteerd omdat zij gepoogd zouden hebben het leger Het Italiaanse kabinet van premier Fan fani is hedenochtend afgetreden. te overreden de regering-Sjisjakli met ge weld omver te werpen. Ook enige leger officieren zouden gearresteerd zijn. Generaal Sjisjakli is zelf, in November 1951, via een staatsgreep, waarbij geen slachtoffers zijn gevallen, aan de macht gekomen. Het was gisteren in Damascus volkomen rustig. Koning Boudewijn van België heeft Vrij dag bij een ontvangst ten paleize aan de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen, en aan maarschalk Papagos, de Griekse premier, het Grootlint van de Leopoldsorde uitgereikt. Communistische eenheden der Vietminh hebben Vrijdag de opmars in Zuidelijke richting voortgezet door het oerwoud van Centraal-Laos. De Franse verdedigings werken aan de Mekong, rondom de lucht basis Seno, laten zij links liggen. Volgens Franse militaire kringen is het doel van het nieuwe communistisch offen sief de stad Paksen, 100 kilometer ten Zuiden van Seno. Cambodja zal groot gevaar lopen als de opstandelingen Paksen bereiken. Verder Noordwaarts, aan de grens tus sen Laos en Tonkin, heeft het Franse gar nizoen van Dien Bien Phoy, dat al verschei dene weken wordt belegerd, een storm aanval afgeslagen. Nieuwe communistische druk werd gis teren gemeld van het Moi-plateau, 450 km ten Noord-Oosten van Saigon. Twee Franse mililtaire posten in dat gebied. Kalk en Dray, geven geen antwoord meer op radio-oproepen. In een Vrijdagochtend gehouden ver gadering van beide huizen van de Joego slavische nationale vergadering is maar schalk Tito als president van de Joego slavische republiek herkozen. Van de 536 aanwezige parlementsleden stemden er 535 voor maarschalk Tito die de enige candidaat was. Een parlements lid deponeerde zijn stembiljet niet in de bus. De stemming was geheim. In een rede van twee en een half uur voor zijn verkiezing zeide Tito, dat Joego slavië geen wijziging van zijn buitenland se politiek, gegrondvest op samenwerking met alle vredelievende landen, beoogt. „Wij moeten voort gaan op de weg naar normalisatie en verbetring van de betrek kingen met die Oostelijke landen, die tot voor kort en sommige van hen nog steeds tegen normale betrekkingen met ons waren", zo zei hij. Joegoslavië achtte het noodzakelijk, dat DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ (Van onze correspondent in Londen) In Londen is gisteren dc tweede econo mische en sociale conferentie der Euro pese beweging begonnen. De eerste had bijna vijf jaar geleden eveneens te Londen plaats. De aanwijzing van Londen als con ferentie-oord is veelbetekenend, misschien zelfs symbolisch. Men zoekt namelijk naar de toverformule om het Britse gemenebset met een verenigd West-Europa te verbin den. Uit de gisteren van Britse zijde ge houden redevoeringen kan worden opge maakt dat er maar één manier is waarop dit eventueel kan gebeuren, namelijk op een typisch Britse manier. De Engelsen zien het Britse gemenebest als het ideale voorbeeld van een vrije, soepele samenwerking van uiteenlopende landen met behoud van volledige handhaving van de eigen souvereiniteit. Voor hun geest zweeft zoals bleek uit de openingstoe spraak van het conservatieve Lagerhuislid L. S. S. Amery, voorzitter van de Britse afdeling der Europese beweging een vasthaking van het Britse gemenebest aan een verenigd West-Europa, dat zich zelf zal dienen te helpen met een soortgelijk Systeem van onderlinge voorkeurstarievèn ak, waardoor- het Britse rijk zelf in stand wordt gehouden. Een dergelijke conceptie zou voor het Britse gemenebest neer komen op een dubbel preferentieel stelsel. Het doel is om Europa op eigen benen te doen staan, maar niet zoals uitdrukkelijk werd verklaard om tegen de V.S. ge richte maatregelen te nemen. Verhoging van tarieven zou niet mogen worden toe gestaan al zou er bij afschaffing van con- tingenteringen misschien soms een tarief moeten worden ingevoerd. De Fransen zijn het, wat de conclusies betreft, geheel met de Engelsen eens, want het begrip „Euro pa" strekt zich uit tot hun eigen overzeese gebiedsdelen. Deze enorme economische macht wordt niet gezien als een geïsoleerde derde macht, maar slechts als een nood zakelijk tussenstation op de weg naar een vrije wereldeconomie, die op het ogenblik nog als een illusie wordt beschouwd. Wat dit betreft is in Londen geen gezel schap van dromers, maar van realisten bijeen, al beseffen zij bitter dat de aanbe- velingep van de vorige conferentie door de regeringen in de wind zijn geslagen. Des ondanks groeit het onderling begrip. Het probleem van de vrijere handel zal op elk niveau dienen te worden aangepakt. MaaY, zo luidt de heersende opvatting ter con ferentie: men mag zich niet er op blind staren of dit alleen op wereldniveau zal kunnen geschieden. Groepsgewijze aanpak is de leus. Gemengde gevoelens Het Amerikaanse Randall-rapport werd op het congres met gemengde gevoelens ontvangen. Sommigen, zoals de Fransman André Philippe, beschouwen het als een stap in de goede richting. De Engelsman Amery was somberder gestemd, modaal Byron Een van de genoegens bij het lezen van oude brieven is het besef dat men er niet op hoeft te antwoorden. Zoals de jeugd overal elders ir. Nederland profiteert ook jong Volendam volop van de ijspret. omdat hij van het Amerikaans Congres weinig of geen toeschietelijkheid op inter nationaal handelsgebied verwachtte. West- Europa zal daarom zoveel mogelijk dollars moeten verdienen en zo zuinig mogelijk er mee omspringen. Philippe zette tegenover de pers uiteen dat een internationale markt op drie grond slagen dient te worden opgebouwd, name lijk door stabilisatie van de grondstoffen- przen, internetionalé belgging in de eco nomisch onontwikkelde gebieden (voor namelijk door middel van openbare fond sen) en tariefverlaging in Europa. De Duitse vakbewegingsleider Rosenberg verklaarde nog dat hoewel er onder de arbeiders vrees heerst dat een verenigd Europa de werkgelegenheid in gevaar zal brengen, zij dienen te beseffen dat de levenssstandaard er belangrijk door zal stijgen. De conferentie, die door 200 politici, eco nomen, zakenlieden en financiers wordt bijgewoond er .zijn voor de eerste keer delegaties van het Britse gemenebest staat onder leiding van de Duitser Her mann J. Abs. Gedurende het weekeinde zal in com missies worden vergaderd, waarna Maan dag de plenaire slotzitting volgt. Het Nederlandse Tweede Kamerlid G. M. Nederhorst zal een prae-advies uitbrengen over de sociale aspecten der Europese integratie. De regering van Guatemala heeft de pre sident van de nabuurstaat Nicaragua er van beschuldigd, betrokken te zijn bij een complot om" de regering van Guatemala omver te werpen. In een door het bureau van President ArbenzGuzman uitgegeven witboek wordt gezegd, dat president Somoza van Nicaragua twee verbannen Guatemalaanse politici gesteund heeft bij een samen zwering om Guatemala van de kust en van de nabuurlanden uit binnen te vallen. Het witboek bevat fotocopieën van brieven, waaruit zou blijken dat de zoon van de president van Nicaragua had voorgesteld, dat de „samenzweerders" militaire uit rusting, waaronder Vampie-straaljagers, zouden kopen van een Hamburgse firma. Blijkbaar doelend op de V.S. wordt ver der gezegd, dat „een regering in het Noor den het invasieplan heeft gesteund en een officier voor sabotagedoeleinden beschik baar heeft gesteld". In de stad Guatemala doen geruchten de ronde, dat een verbreken van de diploma tieke betrekkingen tussen Guatemala en Nicaragua op handen is. De twee verbannen Guatemalaanse poli tici zijn volgens het witboek generaal Idi- goras Fuentes, die bij de presidentsver kiezingen in 1950 als tegencandidaat van Arbenz-Guzman optrad, en een zekere Car los Castillo Armas. De genoemde Ameri kaanse officier zou kolonel Carl Studer zijn. Hij zou ter beschikking van de „Uni- fruit Company" zijn gesteld, die aan de kust van de Stille Oceaan een plantage bezit. Hierheen zouden wapens zijn ver scheept, welke vervolgens illegaal door een Amerikaanse spoorwegmaatschappij wer den vervoerd. Functionarissen van de „Unifruit Com pany" hebben echter verklaard, Studer niet te kennen. Zij deelden mede, dat Gua temalaanse troepen op genoemde plantage naar wapens hebben gezocht. Canada, Venzuela en Costa Rica hebben het secretariaat-generaal der UNO laten weten, dat zij afwijzend staan tegenover het voorstel van mevrouw Pandit om de Algemene UNO-vergadering tegen 9 Fe bruari bijeen te roepen ter bespreking van de Koreaanse kwestie. Tot dusver hebben 28 van de zestig leden der UNO zich tegen het voorstel gekant, terwijl 22 landen ermee accoord gingen. Om de vergadering op 9 Februari door gang te doen vinden is de goedkeuring van 31 leden-sta ten nodig. Aangezien binnen de vastgestelde ter mijn, die Vrijdag te middernacht afliep, niet de vereiste meerderheid van 31 leden- staten voor het voorstel was bereikt, zal de speciale zitting der Algemene Verga dering op 9 Februari niet doorgaan. het verlangen van het Duitse volk naar hereniging in een onafhankelijke, demo cratische en vredelievende staat, zo spoe dig mogelijk vervuld werd. Zonder de naam van de in ongenade ge vallen communistische leider Milovan Dji las te noemen, verklaarde Tito in het par lement Vrijdag, dat er wat de binnenlandse zaken betreft, zelfs in de gelederen van de communsten „wankelmoedige elementen" blijken te schuilen die een abstracte demo cratie, die veel van anarchie weg heeft, bepleitten. Zij moesten bestreden worden. Tito zeide, dat de democratie geen doel op zichzelf is. Zij was nodig als wegbereider voor het socialisme. De president ver klaarde tenslotte, niet tegen dwang te zijn bij de binnenlandse ontwikkeling. Dwang diende echter alleen gebruikt te worden wanneer de noodzaak er voor bestond. Een functionaris, aan wie gevraagd was waarom Djilas, die theoretisch nog afge vaardigde is van Titograd in Montenegro, niet ter vergadering aanwezig was, ant woordde, dat Djilas de stad uit was om „enkele dagen rust" te nemen. Volgens het persagentschap Joegopress heeft Djilas inmiddels schriftelijk zijn ont slag als lid van het parlement ingediend en is dit ontslag aanvaard. Zelfmoord van afvallige? Het te Zagreb verschijnende blad „Vjes- nik" meldt de „tragische dood" van Goetsjte Zprljan, lid van het centrale co mité van de communistische partij en de nationale vergadering van Kroatië. Volgens sommige berichten heeft hij zelfmoord gepleegd naar aanleiding van tegen hem ingebrachte critiek. Hij zou de ideeën van Djilas hebben aangehangen en onder meer hebben geschreven: „de partij, zoals zij thans is, is goed voor een museum". Een groot deel van Europa blijft stevig in de greep van de vorst. Het hogedruk- gebied boven Scandinavië heeft uit het Westen versterking gekregen en is voor lopig bijna onaantastbaar. Aan de flank er van voeren Noord-Oostelijk winden zeer koude lucht uit Noord-Rusland naar onze omgeving. In Zweden wordt deze koude iets getemperd, doordat de Oostzee nog maar gedeeltelijk is dichtgevroren, maar in Polen en Oost-Duitsland kwam de tem peratuur vannacht onder min 20 graden. De koude lucht is boven het water van de Noordzee, waarvan de temperatuur langs onze kust op het ogenblik ongeveer 3 gra den boven nul is, onstabiel, waardoor sneeuwbuitjes ontstaan. Ook in Engeland veroorzaakte de koude lucht vorst. In Londen bedroeg de temperatuur vanmorgen -2, in Birmingham -5 graden. De minimumtemperaturen bedroegen op de Nederlands waarnemingsstations: Eelde -8 Twente -11 Leeuwarden -7 Vlissingen -8 Den Helder -5 Woensdrecht -10 Ypenburg -10 Eindhoven -10 Schiphol -7 Beek -10 De Bilt -9 (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Oslo Stockholm Helsinki Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Wenen Zurich Genève Locarno Innsbruck Rome geheel bew sneeuwbui onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist geheel bew zwaar bew. sneeuw onbewolkt zwaar bew. geheel bew. nevel geheel bew. geheel bew. zwaar bew. sneeuw geheel bew Neerslag laatste M "2S Sz 2 ïc N 4 NO 4 N 6 NO 10 NO 6 ONO 7 ONO 8 NNO 8 windstil windstil NW 2 O O NO NO O 5 6 7 4 5 NNO 5 ONO 8 windstil O 4 ZO 4 24 uur S e fa ö3 «- f-t- z S -10 0 -14 0,1 -22 0 -9 0 -2 0 -7 0 -10 0 -7 0,4 -1 8 1 0 4 0 -14 0,1 -14 0 -11 0 -11 0 -9 0 -9 0 -1 0,4 -3 0 -9 0,1 6 4 AANHOUDENDE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Overdrijvende wolkenvelden met voor namelijk in het Noorden en het Westen van het land plaatselijk enige sneeuw. Overwegend matige wind tussen Noord en Oost. Vannacht matige tot strenge, morgen overdag matige tot lichte vorst. 31 Januari Zon op 8.23 uur, onder 17.25 uur. Maan op 6.23 uur. onder 13.34 uur. 1 Februari Zon op 8.22 uur. onder 17.27 uur- Maan op 7.06 uur. onder 14.47 uur. Maanstanden 3 Febr. 16.55 uur: Nieuwe maan 10 Febr. 9.29 uur: Eerste kwartier 17 Febr. 20.17 uur: Volle maan 26 Febr. 0.29 uur- Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 30 Januari Hoog water: 12.15 uur en uur. Laag water: 7.23 en 20.05 uur.' Zondag 31 Januari Hoog water: 0.55 en 13-22 uur. Laag water: 8.43 en 21.16 uur. Maandag 1 Februari Hoog water: 1.57 en 14.16 uur. Laag water: 9.49 en 22.18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1