Berlijnse conferentie nog niet over het dode punt Dr. M. J. Prinsen benoemd in Noordholland Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Frankrijk economisch steeds verder in het slop Molotov stelde een Duitse volksstemming voor Vandaag Russische voorstellen voor algemene Duitse verkiezingen Passen op de plaats Nieuwe Commissarissen der Koningin Er is geen tekort aan kolen Bittere kou blijft Europa teisteren Gerechtshof spreekt N.E.S.B.-leiders vrij Het woord is aan Politieke en sociale onrust dreigt Aanhoudende vorst Ulbricht verdedigt zich Voldoende wagons voor het transport Streven tot voortzetting N.S.B. wordt niet bewezen geacht Ook Eisenhower tegen atoombom-gerinkel Weerrapport 68c JAARGANG No 176 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 4 FEBRUARI 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 24 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PERLIJN, (ANP, Reuter, United Press). Minister Molotov heeft Woens dag, na aanvallen te hebben gericht op de conventiesvan Bonn en de Europese verdedigingsgemeenschap, voorgesteld, eventueel, door middel van een volksstemming in de vier zones van Duitsland, de Duitsers te laten kiezen tussen de verdragen met het Westen en een Duits vredesver drag. „De Sovjet-Unie is, aldus Molotov, zeer geïnteresseerd in het vraag stuk van vrije Duitse verkiezingen. Hij gaf geen gedetailleerd antwoord op het uit vijf punten bestaande plan van zijn Britse ambtgenoot Eden, doch hij kondigde aan, Donderdag welomlijnde tegenvoorstellen op het stuk van de kwestie der vrije verkiezingen te zullen indienen". De Westelijke minis ters wezen het voorstel tot een volksstemming af. De Berlijnse conferentie is dus ook Woensdag niet over het dode punt, waar op de besprekingen over de toekomst van Duitsland zijn aangeland, heen gekomen. De zitting, die de ministers Woensdag in de Russische ambassade hielden, bestond uit een vruchteloze woordenstrijd over de vraag of een verenigd Duitsland automa tisch van de Europese verdedigingsge- meenschap deel zal uitmaken of niet. Of schoon alle drie de Westelijke ministers categorisch verklaarden, dat zij Duitsland geheel en al vrij willen laten, te beslissen of het in de gemeenschap wil blijven, hield Molotov het tegendeel staande en was niet voor de Westelijke tegen-argumenten vatbaar. Dat de conferentie met dat al pas sen op de piaats blijft maken blijkt ook uit het feit, dat de ministers andermaal geen afspraak gemaakt hebben over de datum, waarop hun geheime besprekingen zullen beginnen. Minister Dulles, die na zijn Russische col lega het woerd kreeg, verklaarde van me ning te zijn, dat Molotov bevreesd is voor de vrijheid, welke volgens liet plan-Eden een verenigd Duitsland zou krijgen om zelf te kiezen met welke buitenlandse mogend heden het zich wil verbinden. De Ameri kaanse minister verklaarde nog eens na drukkelijk, dat de Westelijke mogendhe den oprecht wensen, dat een herenigd Duitsland op dit punt volledige vrijheid van handelen krijgt. „Er is", zo vervolgde Dulles, „ongeluk- kerwijze tussen ons een diepgeworteld wantrouwen ontstaan, dat hetgeen, waar het Westen naar streeft, automatisch onge wenst of gevaarlijk voor de Oostelijke mo gendheden is en omgekeerd. Ik hoop, dat deze achterdocht in zekere mate kan wor den weggenomen en dat men hier tot het inzicht komt dat hetgeen waai' wij naar streven, zowel de Westelijke mogendheden als de Sovjet-Unie ten goede zal komen". Om aan de Russische bezwaren gedeelte lijk tegemoet te komen stelde Dulles voor, aan punt vier van het plan-Eden, waarin wordt gezegd dat de regering voor geheel Duitsland, die voort moet komen uit vrije verkiezingen, het recht zal hebben de in ternationale rechten en verplichtingen van Oost- en West-Duitsland over te nemen, de woorden „of te verwerpen", toe te voe gen. Eden en Bidault verklaarden zich ac- coord met het voorgestelde amendement. Verleden Tijd Minister Eden sprak met kracht een be wering van Molotov tegen, dat de vooroor logse Britse politiek onder premier Neville Chamberlain Hitler in staat had gesteld, de Sovjet-Unie aan te vallen en dat Cham berlain mede schuldig was aan de Duitse aanval op Polen in 1939. De Britse minister noemde deze opvatting „fantastisch". Hij zeide, dat de Britse regering Polen inder tijd een open garantie had gegeven en haar verplichtingen jegens dit land was nagekomen, hetgeen bleek uit de Britse oorlogsverklaring aan Duitsland. Molotof had de naam van Chamberlain genoemd, toen hij commentaar leverde op de rede van minister Dulles van Dinsdag, die er aan had herinnerd, dat de Russische minister in 1939 het Duitsland van Hitier een „land dat naar vrede streeft" heeft genoemd. De Amerikaanse minister had ook verwezen .naar een toespraak van Mo lotov in October van het zelfde jaar, waarin deze Polen betitelde als „deze kwade vrucht van het verdrag van Ver sailles". Sprekend over deze gewraakte redevoe ring verklaarde de Russische vertegen woordiger nu, dat men de toenmalige in ternationale toestand niet uit het oog mocht verliezen. Hij voegde hieraan toe, dat Engeland en Frankrijk in de zomer van 1939 met de Sovjet-Unie onderhande lingen voerden om een aanval van Hitier te voorkomen, maar dat premier Chamber lains politiek er op gericht was, Hitler in staat te stellen, Polen en de Sovjet-Unie aan te vallen. Na te hebben geantwoord cp deze be schuldiging, zeide Eden: „maar laten wij nu terugkeren tot 1954". Hierop hervatten de vier ministers hun besprekingen over de toekomst van Duits land BERLIJN (AFP). De Oost-Duitse vice-premier Walter Ulbricht heeft in een verklaring aan het Oost-Duitse persbureau ADN ontkend, dat hij een voormalig Sov jet-burger zou zijn, zoals minister Dulles Dinsdag op de conferentie van vier had verklaard. „Het is bekend", zo zegt Ulbricht, „dat het bewind van Hitier mij mijn nationali teit had ontnomen, zoals aan vele anti fascisten". Als reden hiervoor had men indertijd hoogverraad opgegeven. De Rus sische autoriteiten hadden echter de on wettige maatregelen van de regering van Hitier niet erkend en het niet geschikt geacht het Sovjet-staatsburgerschap aan de anti-fascistische leiders van Duitsland te verlenen. „In tegenstelling tot de praat jes van Dulles heb ik deze nationaliteit niet gekregen en ik heb nooit een Russi sche paspoort gehad. Het zou voor mij een grote eer zijn geweest om het Sovjet-staats burgerschap te bezitten, maar ik heb het niet gekregen", aldus de Oost-Duitse vice- premier. Drie Commissarissen der Koningin zullen dit jaar aftreden wegens het bereiken van pensioengerechtigde leeftijd, namelijk de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda en de Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, dr. E. H. Ebels. Bij Koninklijk Besluit van 4 Februari 1954 zijn met ingang van 1 Juli benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Noord holland dr. M. J. Prinsen te Voorburg, aan wie gelijktijdig ontslag is verleend als secre taris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken, tot Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg te Neerlangbroek, en tot Commissaris der Koningin in de provincie Grohingen mr. W. A. Offerhaus, notaris te Groningen, Kamerheer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin. Van bevoegde zijde verneemt het A.N.P. dat de kolensituatie weliswaar moeilijk doch niet verontrustend is. In Limburg zijn tot dusver voldoende spoorwegwagons be schikbaar geweest omde kolenproductie der mijnen af te voeren. Extra opslag naar aanleiding van transportmoeilijkheden bij de afvoer was niet nodig. Wel wordt veel last ondervonden door bevriezing van wa ter in de kolen wasserij en en het vastvriezen van het gewassen product in de wagons. In de grote steden beginnen zich enkele moeilijkheden af te tekenen op het gebied van de huisbrand. Er is echter nergens spx-ake van een noodtoestand. In Amster dam en Rotterdam liggen nog voorraden anthraciet, waarvan dagelijks wordt af geleverd. Een deel hiervan wordt over het gehele land verspreid. Engeland heeft toe gezegd voorlopig iedere dag een kustvaar der met anthraciet te zullen zenden. De aanvoer uit Duitsland heeft een bevredi gend verloop. Voor het kolentransport heeft men dagelijks 20 a 22.000 wagons nodig. Deze zijn tot dusver steeds beschikbaar ge weest.''' De nieuwe Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prin sen, is op 10 Januari 1899 te Heerenveen geboren. Hij bezocht de H.B.S. te 's-Gra- venhage, waarna hij in 1924 het examen candidaat-notaris aflegde. In 1930 deed hij doctoraal examen in de rechtswetenschap pen. In 1941 promoveerde hij aan de uni versiteit van Amsterdam tot doctor in de rechtswetenschappen. In 1920 aanvaardde de heer Prinsen een functie bij de belas tingdienst, waarbij hij in 1927 tot inspec teur werd benoemd. In 1939 volgde zijn be noeming tot raad-fiscaal bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. In 1946 werd de heer Prinsen benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken, tevens secretaris van de ministerraad. Van de Ronde Tafel conferentie met Indonesië was hij secreta ris-generaal. Bij zijn benoeming tot rechter in het Uniehof van Arbitrage legde hij de functie van secretaris van de ministerraad neer. Hij is de beginselen van de Partij van de Arbeid toegedaan. Er zijn van de hand van dr. Prinsen ver scheidene publicaties verschenen, waar onder het door de Vereniging voor Belas tingwetenschappen bekroonde werk „De belastingheffing van de coöperatie", voorts „Enige beschouwingen betreffende het Be sluit op de Winstbelasting 1940" en het prae-advies „Het begrip winst in het civiele en fiscale recht" voor de Broederschap van Notarissen. Verder schreef hij een uitvoe rige beschouwing over het Besluit op de Ondernemingsbelasting 1942 en hij schreef ook artikelen in diverse tijdschriften. Vooral toen hij later als raadadviseur tijdens de bezetting die houding aannam, welke hem geschikt maakte om te samen met mr. L. A. Kesper de voorbereidingen te treffen voor de wederopbouw van het departement na de bevrijding, heeft dr. Prinsen belangrijk werk verricht. Ziin mo derne opvattingen omtrent het te voeren staatsbeleid vonden ingang bij hen, die zich met het herstel van ons land bezig hielden. Van dr. Prinsen's ervaringen en ambities hebben de vertrouwensmannen dan ook zeer veel gebruik gemaakt. Bij liet optreden van het kabinet Beel in Juli 1946 werd dr. Prinsen tot secretaris van dit kabinet benoemd. „Afscheid van Binnenlandse Zaken valt mij zwaar" Direct na het bekend worden van zijn benoeming tot Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland hebben wij een kort telefoongesprek gehad met dr. Prinsen. Een secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een druk leven en zijn dag is van minuut tot minuut ingedeeld. Maar ondanks dat was dr. Prinsen bereid ons rustig te woord te staan. „U begrijpt dat ik u nog geen grote verhalen kan vertellen over de plannen, die ik heb ten aanzien van mijn nieuwe werk in Noordholland. Natuurlijk zal ik mij hier op zeer intensief hebben te beraden", aldus dr. Prinsen, „maar in dit stadium al hoog van de toren te blazen, lijkt mij toch wel wat voorbarig. Wat u wèl kunt schrijven is, dat ik mijn post op het ministerie van Bin nenlandse Zaken straks met weemoed in het hart zal verlaten. Ik heb hier altijd met zeer veel genoegen gewerkt en het valt mij dan ook niet gemakkelijk het ministerie straks vaarwel te moeten zeggen". De nieuwe Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer Van Lynden van Sandenburg, is geboren op 10 Februari 1905, is Nederlands Hervormd en wethou der te Langbroek voor de gecombineerde lijst van Anti-Revolutionairen en Christe lijk Historischen. Hij is voorzitter van de commissie voor het Nationale Plan en be stuurslid van de Stichting voor de Land bouw en van de Internationale Federatie van Agrarische Producenten I.F.A.P. De nieuwe Commissaris der Koningin in dc provincie Groningen, de heer Offerhaus, is op 20 Mei 1897 te Arnhem geboren. Hij isvan liberale huize, studeerde rechtsweten schap te Groningen en voltooide zijn nota riaatstudie te Groningen en te Utrecht. Van 1926 tot 1929 was hij candidaat-notaris te A'dam en daarna candidaat-notaris ten kantore van zijn vader, notaris J. Offerhaus Wzn. te Groningen. In April 1938 werd hij tot notaris te Groningen benoemd. Van 1940 tot 1944 was hij gijzelaar bij de zoge naamde Indische groep. De heer Offerhaus is curator van de rijksuniversiteit te Gro ningen, penningmeester van het Provinciaal Stads- en Academisch Ziekenhuis te Gro ningen, voorzitter van de commissie van administratie van het museum van oud heden van de provincie en stad Groningen, penningmeester van de Groningse stads schouwburg en vice-voorzitter van de A.N.W.B. LONDEN (Reuter) Ook Woensdag was het in Europa nog bitter koud, hetgeen in vele landen tot sterfgevallen en schade leidde. Reuters correspondenten melden hieromtrent het volgende: In Frankrijk was het kouder, dan het ooit sinds mensenheugenis is geweest. Woensdag vielen er zestien doden, waar door het aantal doden, sinds de strenge koude twaalf dagen geleden begon tot zeventig is gestegen. De meeste slachtoffers waren dakloze zwervers of kinderen en oude, in onver warmde hutten of keten wonende mensen. De weerkundigen zien nog geen einde aan de periode van strenge vorst. In Frankrijk rees slechts in de Rivièra de temperatuur boven het vriespunt. Door de straten van sommige, van de buitenwereld afgesneden bergdorpen, zwer ven 's nachts wolven en wilde beren, op zoek naar voedsel. De ongeveer tweeduizend daklozen van Parijs zijn thans allen in politiebureaux of gereed gemaakte noodverblijven onderge bracht. De Franse regering heeft vier mil- lioen franc ter beschikking van hulpver leningsorganisaties gesteld. Sneeuwstormen woeden in het bergge bied van midden-Italië, waar honderden dorpen reeds gedurende verscheidene dagen zijn geïsoleerd. In een dorp zijn drie kinderen overleden. In Wenen zijn tot nu toe zes doden, waar van vijf door gasverstikking. Radio-Boedapest heeft gemeld dat alle sneltreindiensten, met uitzondering van die der internationale treinen, komen te ver vallen, totdat de temperatuur is gestegen. De diensten op het binnenlandse spoorweg net zijn ingekrompen. Een groot gedeelte van het verkeer in Joegoslavië is door sneeuwval stilgelegd. Bij hevige sneeuwval in Servië zijn veer tien personen om het leven gekomen. Par ticulieren kunnen geen brandstof meer verkrijgen. In Belgrado sloop een hongerige wolf door de straten. België telt acht doden in de afgelopen vijf dagen. Toen de spelers pa een voetbal wedstrijd in Brugge het veld verlieten, zakte de scheidsrechter, door de koude be vangen, ineen. Hij is later overleden. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de twee leiders der Nationaal Europese Sociale Be weging, Paul van Tienen uit Amsterdam en mr. J. A. Wolthuis uit Groningen. Het hof heeft het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, waarbij beiden tot twee maan den gevangenisstraf werden veroordeeld, vernietigd en de verdachten vrijgesproken. Het hof achtte niet bewezen, dat de N.E.S.B. een organisatie is, welke het stre ven van de voormalige N.S.B. van Mussert tracht voort te zetten. Loudens besluit niet van toepassing De veroordeling, die de rechtbank had uitgesproken, was gebaseerd op het Ko ninklijk Besluit E. 102, uitgevaardigd in 1944 te Londen door onze toenmalige regering. Volgens de mening van het hof richt dit Koninklijk Besluit zich slechts tegen destijds bestaande en als landsver- raderlijke organisaties beschouwde vereni gingen. De tegenwoordige N.E.S.B. toont volgens het hof wel overeenkomst met de N.S.B. van Mussert, maar dit is niet voldoende om als bewezen aan te nemen, dat de N.E.S.B. dit streven tracht voort te zetten. Boven dien maakt de N.E.S.B deel uit van een internationale beweging met een hoofd bestuur te Malmö. Het hof is voorts van mening, dat niet gebleken is, dat bij het streven van de N.E.S.B. sprake is van rassendiscriminatie. WASHINGTON, (Reuter) President Eisenhower heeft Woensdag op een pers conferentie te Washington zich af Keurend uitgelaten over bombastische grootspraax met betrekking tot de Amerikaanse kracht op atoomgebied en verspreiding van hyste rische vrees. Volgens Eisenhower zou het beeld van een Amerika dat zich rustig wijdt aan zijn eigen zaken, een vijand meer vrees aanjagen dan grootspraak. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Artemus Ward: Ik ben geen politicus en mijn andere gewoonten zijn goed. (Van onze correspondent in Parijs) Het ziet er naar uit dat het probleem van de lonen en de prijzen, dat in Frankrijk, zoals wen weet, periodiek aan de orde wordt gesteld binnen heel korte tijd op nieuw oorzaak van sociale en politieke moeilijkheden zal worden. De drie vakbon den hebben solidair al een waa.rschuwings- staking geproclameerd die wel goeddeels is mislukt, maar niettemin op verhoogde on rust onder de arbeiders heeft gewezen. Tussen de minister van Financiën en na tionale economie, Edgar Faure, en de vak centrales wordt het overleg intussen in tensief voortgezet, maar een bevredigend compromis is nog steeds niet in zicht. Er wordt nu met een algemene staking van 24 uur gedreigd. De noodzaak om spoedig tot een oplossing te komen, is echter te dringender waar Dinsdag het parlement opnieuw bijeenkomt, zodat dan het sluime rende conflict ook zijn politieke gezicht zal kunnen tonen. Hei probleem is feitelijk sinds de oorlog onveranderd gebleven. De lonen zijn, naar het zeker wel gerechtvaardigde oordeel der vakbonden, over het algemeen te laag en de prijzen te hoog in verhouding tot het buitenland. Het verschil is, over de hele linie genomen, nog altijd een twintig pro cent. Wil Frankrijk zijn economische en ip- directe politieke positie tegenover het bui tenland verbeteren, dan moet het expor teren. Maar de huidige prijzen laten con currentie al nauwelijks meer toe. Boven dien betekent een in zichzelf besloten economie of autarkie waartoe Frankrijk de laatste jaren zijn toevlucht heeft moeten nemen, een ernstig en steeds groter gevaar voor de Europese economische samenwer king. De OEES heeft er bij de Franse re gering dan ook al heel sterk op aange drongen -verplichten kan zi: niets de liberalisatie-cijfers te verhogen. En vol gende maand moet Parijs een plan indie nen waarin de weg gewezen wordt, die de regering daartoe denkt te volgen. Bevredi ging van de looneisen zou rechtstreeks in druisen tegen de beginselen die zo'n sane ringsplan zouden moeten inspireren, omdat zo'n plan nu juist op verlaging der Franse prijzen gericht zou moeten zijn. De Katholieke ministers, die de linker vleugel vormen van het kabinet-Laniel en die nog de intiemste banden met de arbei ders onderhouden, zijn eventueel wel be reid de laagste lonen met tien procent te verhogen. Faure is echter, met de erva ringen van de laatste jaren voor ogen, be vreesd dat de rest der arbeiders zich op zo'n maatregel zou beroepen om ook hun lonen herzien te krijgen. Een directe terug slag op de prijzen zou dan niet te vermij den zijn. Daarmee zou niet alleen de OEES nul op het request hebben gekregen, maar zou vermoedelijk ook een nieuwe deva luatie van de franc ten enenmale noodza kelijk worden. Trots een lichte verbetering in de handelsbalans, zou Frankrijk dan weer worden teruggestoten in de inflatie spiraal van verhoogde lonen en prijzen waaraan het land zich.de laatste jaren nu juist even ontworsteld had. Lapmiddelen Het wordt zo dus wel steeds duidelij ker dat de lapmiddelen, die ook nu weer worden overwogen, ontoereikend ziin voor een bevredigende oplossing van Frank- rijks economische moeilijkheden. De grond oorzaak schuilt in een achterlijke produc tie, in een te grote eetlust van vele in dustriëlen en in een veel te talrijke han delsstand. Het principe van protectie waar mee de regering volmaakt achterlijke on dernemingen in stand tracht te houden en gezonde industrieën met staatslasten over stelpt, zou definitief moeten worden afge zworen. Maar dat veronderstelt een radi cale heroriëntering van de nationale econo mie waartoe alleen een krachtige politiek bewind zich zou kunnen opwerken. Economische en politieke problemen zijn hier intiem verstrengeld en zolang er niet een parlementaire meerderheid gevonden is die zich op een minimum-program van actie kan verenigen, mag helaas niet wor den verwacht dat enig minister, hoe knap ook, de steen der wijzen vinden zal. Het K.N.M.I. deelt mede: Een langgerekte brug van hoge lucht druk strekt zich nu uit van Midden-Rus- land over het Zuidelijk deel van de Oostzee naar de Noordzee en vervolgens via de Britse eilanden tot ver op de Oceeaan. Langs de Zuidflank van dit hogedrukgebied waaien Oostelijke winden welke koude continentale lucht naar West-Europa trans porteren. Gisteravond dreven met deze stroming wolkenvelden over ons land mee, waaruit plaatselijk wat lichte sneeuw viel. In de loop van de nacht verdween de be wolking echter weer en daalde het kwik weer tot beneden min tien graden. Langs de Noordflank van de genoemde hogedrukgordel beweegt een diepe depres sie naar het Noord-Oosten. Deze bevindt zich nu ten Noorden van IJsland. Deze de pressie gaat vergezeld van een front dat zich tamelijk snel in de richting van Noor wegen verplaatst. Onder invloed hiervan zal de luchtdruk op de Britse eilanden, al thans tijdelijk, wat gaan dalen. Voor onze omgeving betekent dit: dat de vorst ten minste de eerste 36 uur zal blijven voort duren, waarbij komende nacht opnieuw minimumtemperaturen van omstreeks min 10 graden zullen optreden. De verdere ont wikkeling van het depressiegebied bij IJs land, dat gevolgd wordt door een belang rijke drukstijging, zal bepalend zijn voor het voortduren van de vorst in West- Europa. Minimumtemperaturen Donderdagoch tend: Eelde: -10, Leeuwarden: -11, Den Helder: -7, Twente: -11, De Bilt: -10, Schiphol: -9, Ypenburg: -10. Vlissingen: -8, Woens- drecht: -10, Eindhoven: -10, en vliegveld Zuid-Limburg: -11 graden. (van hedenmorgen 7 uur) Tussen Eysden en Maastricht is de Maas ons het zijkanaal van de Maas, dat naar geheel dichtgevroren. Het scheepvuartver keer in Limburg ligt stilDe foto toont Ternaaien voert. Ook hier houdt de vorst de schepen onwrikbaar in zijn greep. weers- toestand ttf s T3 |o Q.I" U p 3 Sf? §3 CO fcS - 55 %t~ z.S Helsinki geheel bew ZW 4 -3 0,8 Oslo mist NW 1 -10 0 Stockholm onbewolkt WNW 2 -8 0 Kopenhagen geheel bew WZW 2 -5 0 Londen sneeuw NO 6 -1 0,1 Amsterdam onbewolkt ONO 5 -8 0 Brussel onbewolkt O 6 -10 0 Parijs half bew. NNO 7 -9 0 Bordeaux onbewolkt NO 5 -9 0 Grenoble zwaar bew. windstil -8 0,1 Nice zwaar bew. NNO 5 4 0 Warschau nevel ONO 1 -16 0 Berlijn sneeuw O 4 -10 0 Frankfort zwaar bew. NO 6 -9 0 Miinchen sneeuw ONO 4 -12 0,1 Zürich geheel bew ONO 4 -11 0,1 Genève geheel bew. NNO 6 -10 0 Locarno sneeuw NO 2 -2 3 Wenen sneeuw NW 1 -10 1 Innsbruck geheel bew. windstil -14 0 Rome geheel bew O 8 4 0,2 >OOOOOOCCOOOOOOOCOuOOCOCCOÖOOOCOOÖCC tERDER AFNEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen weinig bewolking Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind. Vannacht en morgen ochtend strenge tot matige vorst, mor genmiddag overwegend lichte vorst. 5 Februari Zon op 8.15 uur. onder 17.34 uur. Maan op 8-42 uur. onder 20.29 uur. Maanstanden 10 Febr 9.29 uur: Eerste kwartier 17 Febr. 20.17 uur: Volle maan 26 Febr 0 29 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 Februari Hoog water: 4.14 en 16.27 uur. Laag water: 12.15 en uur- Vrijdag 5 Februari Hoog water: 4.54 en 17.04 uur. Laag water: 0.34 en 12.^6 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1