Maandag geheime vergadering van de ministers in Berlijn Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Viertal Vliegtuigen moeten taak van ponten meer en meer overnemen Molotov wanhoopt nog niet aan de mogelijkheid om tot accoord te komen Vier maal vier Oosterschelde onbevaarbaar Vijf vliegers maakten al meer dan 200 vluchten op Ameland Sovjet-orders voor Engelse industrie Paus maakt het wat beter Italiaanse crisis kan worden opgelost Het woord is aan Morgen nog vorst Amerikaanse technici naar Indo-China Britannia op het droge Drie alastrimpatiënten genezen Gasdruk in Merapi- krater sterk gestegen Britten kunnen helft accepteren Kabinet onder De Gasperi met accent toch op links Paus kwam tussenbeide in Frans-Spaans geschil Sabotage aan Franse Constellation? Deense vloot wacht smokkelaar op Bij toenemende bewolking kans op sneeuw Weerrapport I.S 68e JAARGANG No 178 ZATERDAG 6 FEBRUARI 1954 298e JAARGANG No 26 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET GROTE VIERTAL in Berlijn zal Maandag in het geheim bijeenkomen. Eerst was het plan dat dit in de loop dezer week geschieden zou, maar dat kon niet door gaan: mén heeft volle twee weken nodig gehad om de voorstellen van Oost en West, die trouwens niet nieuw waren, weder zijds met beleefde verachting in het open baar te verwerpen. Misschien zal nu de geheime bijeenkomst iets opleveren. Slechts zestien personen zullen daaraan deelnemen. Aan de openbare vergade ringen hebben er eigenlijk vierhonderd deelgenomen, want iedere delegatie telt een honderdtal leden. In het geheim bij eenkomend zal men zich beperken tot de kern, tot de fine fleur der diplomatieke legioenen. Ik hoop dat door de vermelding van deze aantallen uw eerbied voor het begrip Grote Vier niet geschokt wordt: die term geldt dan ook niet zozeer de aanwe zigen als wel de mogendheden die zij ver tegenwoordigen Ge zoudt kunnen opmerken dat gedu rende de dagelijkse diners, die de strijders op het diplomatieke toumooiveld elkaar met zoveel correctheid en zorgvuldige keuze van spijzen hebben aangeboden, enig vertrouwelijk overleg reeds mogelijk geweest moet zijn. Maar de aanwezigheid van obers ofwel bedienden moet het heb ben belemmerd en in elk geval is hetgeen aan tafel besproken is ook niet steeds ge heim gebleven. Bovendien droeg het geen officieel karakter; wellicht acht men het minder gewenst, wereldproblemen tot op lossing te brengen als voortreffelijke dran ken een lichte stijging dier heersende stemming hebben veroorzaakt. Ofschoon men zich wel eens afvraagt, of die Échte stijging juist niet een heilzame uitwerking zou kunnen hebben. Het is al vele jaren geleden dat een journalist eens een der gelijk voorstel ten aanzien van de toen malige Assemblée van de Volkenbond heeft gedaan. Maar soms denkt men ten onrechte dat journalisten niet in ernst zijn als zij een verrassende gedachte opperen. Dit is een ironische opmerking, dat moet ik er wel bij zeggen, maar „Berlijn" geeft er dan ook wel aanleiding toe. Zelfs in de lange reeks van mislukkende conferenties onderscheidt het zich op opvallende wijze door totale afwezigheid van enige verras sende gedachte; wat moeten alle kleinere mogendheden ten deze wel van de Grote Vier denken? Zij bieden hun geen voor beeld van vindingrijkheid en originaliteit. Rest thans de hoop op het geheime sa menzijn der zestien mannen, die volgens het oorspronkelijke plan daarbij alleen over China zouden praten, maar nu ook het Duitse vraagstuk achter de gesloten deuren in ogenschouw zullen nemen. Dat is ook niet verrassend en hier reedis voor-, speld. Al hetgeen men in twee weken van openbaarheid niet heeft kunnen oplossen gaat men niu in één dag van beslotenheid nog eens opnieuw bekijtem. De woord keuze en de zinsbouw zullen onbevangen zijn en de openhartigheid zal misschien groter wezen. Misschien. Mocht iets wor den bereikt dan zal dat te danken zijn aan nieuwe instructies van thuis. Dat is wel een gemoedelijk woord als het over Vier Groten gaat en over de paleizen te Mos kou, Washington, Parijs en Lenden die voor de moeizame praters te Berlijn „thuis" betekenen, maar het geeft het daar om niet minder duidelijk aan. Thuis moet het goedgevonden worden. Anders ge beurt er niets nieuws. Menigeen zal zich met mij herinneren hoe in het tijdvak tussen de twee wereld oorlogen de methoden der geheime diplo matie bestreden zijn en hoe met geestdrift en overtuiging op de afschaffing dezer diplomatie is aangedrongen. Het heeft re sultaat gehad en de openbare diplomatie is niet meegevallen, al was het alleen om dat zij het begrip propaganda dermate in de practijk heeft verwezenlijkt. Gaan wij nu al onze hoop weer op de geheime di plomatie vestigen? dat getuigt dan toch wel van mislukking van menselijk stre ven. Laten wij het zo somber niet zien en in „Berlijn" toch ook nog iets bepaalds zien, namelijk dait het de diplomatieke mengkraan toepast en beide methoden doet gelden. Ondanks alle geheimenis zal na Maan dag spoedig genoeg blijken of iets bereikt is, of men althans enige gezamenlijke uit weg uit de doolhof der tegenstellingen heeft bespeurd. Dat zou al een meevaller zijn. Blijft ook die uit, dan zal men zich tot een communiqué vol vage algemeen heden moeten bepalen dat niemand mis leiden zal, omdat in de laatste veertig jaar al zoveel van dien aard is verschenen. En dan zal men alleen kunnen zeggen dat het voorlopig onnodig zal wezen de tegenstel lingen te herhalen, diie al zolang bekend zijn. R. P. (A.F.P.) Te Parijs wordt vernomen dat de Amerikaanse regering heeft besloten 200 burger-technici naar Indochina te zenden, die zich zullen belasten met het onderhoud van en het verrichten van her stellingen aan vliegtuigen der Franse unie strijdkrachten. Deze Amerikaanse hulp zal een aanzien lijke verlichting betekenen van het werk der Franse en Vietnamese mecaniciens, wier taak aanzienlijk is verzwaard door het sterk toegenomen aantal luchtacties en door het groter geworden getal der luchtbruggen die moeten worden onderhouden. LONDEN (AFP). Men is er gisteren in geslaagd het vier-motorige Britannia- vliegtuig, dat eergisteren aan de oevers van de Severn in Engeland een noodlan ding had gemaakt, uit zijn ongunstige po sitie te brengen. Men heeft gebruik ge maakt van tanks en machtige windassen. Buiten het bereid van de vloed zal het nu gedemonteerd worden. De eerste pogingen mislukten, doordat de zware stalen en nylon sleepkabels nog te zwak bleken te zijn. Zij knapten af. Het vliegtuig weegt 70 ton en heeft acht mil- lioen gulden gekost. KINDERRIJKDOM Een Frans-Canadese boerenvrouw uit New Brunswick heeft het leven geschon ken aan haar 28ste kind. De vrouw is 42. De moeder heeft verklaard „het hierbij niet te zullen laten". BERLIJN, (United Press, ANP, Reuter) De vier ministers van Buitenlandse Zaken hebben Vrijdagavond het besluit genomen Maandag over te gaan tot geheime verga dering. Het besluit werd genomen, nadat de drie Westelijke delegaties categorisch hadden verklaard, dat de Russische voorsteilen voor een herstel van de Duitse eenheid absoluut onaanvaardbaar zijn en nadat Molotov had geweigerd wijzigingen in deze voorstellen aan te brengen. Ofschoon de geheime zitting, die de ministers zullen houden oorspronkelijk alleen bedoeld was ter voortzetting der besprekingen over de algemene wereldsituatie en over China, kan worden verwacht, dat ook het Duitse probleem nu achter gesloten deuren zal worden behandeld. Daarbij zal wellicht ook de vraag aan de orde komen of de ministers tot het derde agendapunt, Oostenrijk, zullen overgaan. De Russische woordvoerder zeide, dat op de bijeenkomst van Maandag iedere dele gatie slechts uit vier personen, onder wie tolken, zal bestaan. (Op de gewone zit tingen zijn meer dan 100 afgevaardigden aanwezig). Het besluit tot het houden van de besloten vergadering werd eenstemmig genomen, nadat eerst enige meningsver schillen waren opgelost, aldus de woord voerder. Vruchteloze Vrijdag De bijeenkomst van Vrijdag werd gro tendeels in beslag genomen door de ant woorden van de drie Westelijke ministers op Molotovs voorstellen betreffende de Duitse kwestie. Het Russische plan voor ziet in een door de Oost- en West-Duitse regering te vormen voorlopige regering voor geheel Duitsland, die verkiezingen in het gehele land moet organiseren. Alle bezettingstroepen moeten worden terugge trokken err een herenigd Duitsland mag zich bij het Oosten, noch bij het Westen aansluiten. Minister Dulles sprak als eerste, gevolgd door Bidault en Eden, waarna minister Molotov antwoordde. De Amerikaanse minister betoogde, dat Molotov Donderdag het plan-Eden voor vrije verkiezingen had verworpen en in de plaats daarvan een voorstel had gedaan, dat, in naam van de vrede, een methode was om het Sovjet-blok tot de Rijn uit te breiden. Molotov is volgens Dulles bevreesd voor werkelijk vrije verkiezingen, omdat deze de Oost-Duitsers de kans zouden geven, het communistische bewind af te wijzen. Bidault zeide, dat de kloof tussen de twee opvattingen niet zou kunnen worden overbrugd door „eenvoudige wijzigingen, welke Molotof zou overwegen". „Ik zie heel goed in, welke voordelen de Sovjet- Unie hoopt te bereiken door een gedeelte van haar troepen enige tientallen kilo meters terug te trekken, als zij hierdoor gedaan kan krijgen, dat de geallieerde mi litaire posities in West-Duitsland worden gedesorganiseerd en de Britse en Ameri kaanse troepen Europa verlaten", aldus de Franse minister. Minister Eden, de ontwerper van het Westelijke plan voor vrije verkiezingen in Oost- en West-Duitsland, verklaarde, dat de voorstellen van Molotov op drie grond beginselen met zijn plan botsen. „Dit zijn zeer belangrijke beginselen", aldus de Brit se vertegenwoordiger, „en zolang hij niet bereid is, op deze punten ons tegemoet te komen, kan ik weinig vooruitzichten op het maken van werkelijke vorderingen zien. Een volgens het Russische voorstel te vormen voorlopige regering zou niet de vrije keuze van het Duitse volk vertegen woordigen." Hierna bepleitte minister Melotov gedu rende drie kwartier zijn voorstellen. Vol gens een Britse woordvoerder voegde hij hier nog een punt aan toe, dat neerkomt op de suggestie, dat de vier ministers met de Duitsers tot overeenstemming komen over een tijdslimiet, waarbinnen de voorlopige regering voor geheel Duitsland verkiezin gen zou moeten uitschrijven. Volgens de Russische woordvoerder zei de Molotov zich tot enige voorlopige op merkingen over de Westelijke verklaringen te willen beperken. Sprekend over het parlementaire verkiezingsstelsel zeide de Russische minister, dat dit in Duitsland, in vergelijking met het verleden, een stap voorwaarts zou betekenen. Doch, zo voeg de hij hieraan- toe, de huidige parlemen taire stelsels „waarborgen niet, dat elemen ten, die ijveren voor vrede en de vrijheid van het volk, aan de macht komen". „De geschiedenis heeft geleerd, dat zij wraak zuchtige, militaristische en fascistische ele menten de kans geven, macht te krijgen". Molotov herhaalde tenslotte, dat het Duitse vredesverdrag gesloten moet worden over eenkomstig de overeenkomst van Potsdam, waarnaar geen van de Westelijke ministers die dag hadden verwezen. „Niet wanhopen" In zijn antwoord gaf Molotov toe dat de meninges sterk uiteenliepen, maar hij voegde hieraan toe dat de Russische dele gatie overeenstemming wenst te bereiken. Hij sprak de klacht uit dat zijn voorstel len niet volledig beantwoord zijn door de Westelijke ministers en hij drong er bij hen op aan niet te veronderstellen dat over eenstemming niet bereikt kon worden. Molotov sprak ook tegen dat de Russen gekant waren tegen vrije verkiezingen. Nog eens verklaarde hij dat vrije verkie zingen alleen kunnen worden uitgevoerd als zij door de Duitsers zelf georganiseerd worden. Hij klaagde dat het Westen zijn voorstellen te veel vereenvoudigt. Ook bestreed hij dat de beide Duitse regeringen niet tot samenwerking in staat waren wegens verschillende ideologieën. „Elk van de vier mogendheden rond deze tafel heeft een ander regiem, niet waar? En toch zijn we tot onderhandelen in staat", verklaarde Molotov. Molotov bestreed dat de Oost-Duitse regering onstabiel is en hij beweerde dat welbekend is dat de opstand van de 17de Juni werd aangezet door „handen die van West-Berlijn werden uitgestrekt". Een herhaling viel niet te duchten, voeg-», de de Rus er aan toe. Van de 26 alastrimpatiënten in het ge meente-ziekenhuis in Den Haag zijn gis teren drie voor genezen verklaard en uit het ziekenhuis ontslagen. Van de zeven personen, die in observatie waren, gingen er twee naar huis. DJAKARTA (Aneta). De gasdruk onder de nog steeds groeiende prop van de krater der Merapi is wederom gestegen aldus een mededeling van de vulcanologi- sche dienst. De uiterste top van de vulkaan is thans 3.003 meter hoog tegen 2.900 meter in 1952. Op het ijs in de haven van Marken kon men Vrijdagmiddag een feestelijk en kleurig toneeltje aanschouwen. Marker jongens en meisjes voerden volksdansen uit. Een foto van het vrolijke tafereel. Het geïsoleerde Noord-Beveland is nu ook over het ijs bereikbaar. De veerman heeft van Katscheveer af naar Kats een pad gemaakt, waarvan voetgangers en wielrijders gebruik kunnen maken. Gister middag is deze verbinding tussen Noord en Zuid-Beveland met vlaggen afgeba kend. De jjsvorming op de Oosterschelde is zo danig dat het niet meer mogelijk wordt geacht om van buiten af een haven te be reiken. Het veer Zijpe-Anna Jacobapolder voer gistermiddag. Er werd voorrang verleend aan vervoerders van levensmiddelen en noodzakelijke behoeften. Er is kans, dat het veer Vlissingen-Bres- kens - de verbinding met Zeeuws-Vlaan- deren - geen geregelde dienst meer kan onderhouden. Het veer Terneuzen-Hoede- kenskerke vaart bij bepaalde tijden. Af en toe moet een vaart uitvallen. Het hoofdbestuur van de P.T.T. heeft toestemming verleend om de post per vliegtuig van het bedrijf van K. A. van Beek te Melissant te vervoeren. Dit be richt is met instemming ontvangen, want gisteren is er geen enkele boot overgeko men; twee boten lagen buiten geïsoleerd en het was niet gelukt om een verbinding met de wal tot stand te brengen. Tot en met Vrijdag hebben vijf lich te vliegtuigen (Austere en Pipers) van de Koninklijke Luchtmacht in totaal tweehonderddertig vluchten gemaakt tussen Ameland en Leeuwarden. Bo vendien zijn nog tien vluchten uitge- voeerd met een „Beechcraft", een tweemotorig toestel van de Ko ninklijke Luchtmacht. Vervoerd zijn in het geheel honderddirie passagiers, 2400 kg vracht en 6200 kg post. Voor deze vluchten waren vijf vliegers in actie. Doordat zich in de Waddenzee grote wak ken vertonen, zijn de piloten, die dage lijks van Leeuwarden naar Ameland, en in omgekeerde richting vliegen, uit voor zorg van zwemgordels voorzien. Ameland zit thans geheel in het ijs. Ook in de Noordzee, Noordelijk van het eiland, heeft zich een flinke strook ijs afgezet. Het ijs over de Waddenzee is zo dik, dat het zich laat aanzien dat men over enige tijd, bij aanhoudende vorst, de reis Horn- huizcn-Schiermonnikoog per auto zal kun nen maken. De voedselpositie op Schier monnikoog is thans nog gunstig. Er dreigt evenwel een tekort aan brandstof. De heren L. Dijkhuis en zijn metgezel len, die gisteren te voet over het ijs van Homhuizen naar Schiermonnikoog zijn ge gaan, hebben des middags de terugtocht over het ijs weer te voet ondernomen. Vliegtuigen hebben post en passagiers naar het eiland gebracht. MOSKOU (Reuter) Dc Engelse zaken lieden, die te Moskou vertoeven om con tracten te sluiten, zijn tot de slotsom ge komen, dat zij waarschijnlijk de helft kun nen aanvaarden van de orders, die de Rus sische minister voor de buitenlandse handel, Kabanov, hun heeft aangeboden. Ongeveer de helft van de goederen, die de Sovjet unie in Engeland wil kopen, valt, naar men aanneemt, onder het verbod inzake de leve ring van goederen van strategische waarde aan het Sovjetblok. Volgens scheepvaartkringen te Londen zullen de Engelse autoriteiten waarschijn lijk geen toestemming geven voor de bouw van tankschepen en vrachtschepen, die de Sovjet-Unie heeft aangeboden bij Engelse werven te bestellen. Een lid van de Engelse handelsmissie, dat reeds te Londen is teruggekeerd, deelde mede vernomen te hebben, dat Belgische vertegenwoordigers Russische bestellingen voor vrachtschepen hebben verkregen. Naar hij zeide zullen West-Duitse scheepswerven waarschijnlijk tankschepen voor de Sovjet-Unie bouwen. VATICAANSTAD (Reuter/A.F.P.) Radio-Rome meldt, dat de toestand van de Paus iets is verbeterd. Hij heeft Vrijdagmiddag zijn neven op bezoek gehad. De Paus staat nu onder behandeling van de Zwitserse specialist dr. Paul Niehans. De hik, waarvan de Paus negen dagen lang last had, is opgehouden. Zijn algemene toestand, verzwakt door langdurig overwerk van geestelijke en lichamelijke aard, was verergerd door de hik en gecompliceerd door moeilijkheden bij het toedienen van voedsel. De Paus krijgt injecties, daar hij het vloeibare dieet, dat hem eerder in deze week was voorgeschreven, niet tot zich kon nemen. Zuster Pasqualina, een Duitse religieuze, die het huishouden van Paus Pius XII be stuurt, heeft een enkel gebroken. ROME (AFP) De Italiaanse Christen democratische, liberale, republikeinse en sociaal-democratische partijen hebben in beginsel overeenstemming bereikt, over een basis-regeringsprogramma, hetgeen het vormen ener nieuwe Italiaanse regering mogelijk zou maken. De socialisten onder Saragat hebben ech ter hun deelneming aan een nieuwe re gering afhankelijk gesteld van het daarin opnemen van de huidige voorzitter van het Italiaanse Huis van Afgevaardigden, Gio vanni Gronchi, die leider is van de linker vleugel dezer socialisten. Men acht het in Romeinse politieke kringen niet onmogelijk dat de socialisten in deze hun zin zullen krijgen. De voornaamste punten van het beginsel programma, waarover de vier Italiaanse middenpartijen het eens werden, zijn: het uitvoeren van grote openbare werken, strijd tegen de werkloosheid, krachtiger uitvoering van de landbouwhervormingen, handhaving van de waarde van de lire, het uitbreiden der buitenlandse handelsbetrek kingen, speciaal van die met Oostelijke sta ten en strijd tegen belastingontduiking. De vier centrumpartijen hebben zich ook verenigd met een voorstel volgens hetwelk de Christen-democratische leider Alcide de Gasperi het premierschap weer op zich zal nemen. Verwacht wordt, clat president Einaudi Zaterdag of Zondag deze functie aan de Gasperi zal aanbieden. Het is evenwel niet zeker of De Gasperi die premier is ge weest van 1945 tot de zomer van het vorig jaar haar zal aanvaarden. Mocht hij echter een coalitie van de vier partijen wil len leiden, dan zou hij op een kleine meer derheid in het parlement kunnen rekenen. PARIJS (United Press). Het onaf hankelijke Franse blad „Combat" meldt, dat Paus Pius XII tot generaal Franco het verzoek heeft gericht er op toe te zien dat de betrekkingen tussen Frankrijk en Spanje niet „verergeren" nu deze reeds schade hebben geleden door de betogingen in Spaans Marokko tegen de nieuwe sultan In het desbetreffend bericht wordt ge zegd dat de Paus gaarne alles wil doen wat in zijn vermogen ligt om te voorkomen dat het tot een afbreken van de betrek kingen tussen de twee landen komt. De Franse autoriteiten, aldus „Combat", juichen het initiatief van de Paus toe, maar twijfelen aan het resultaat daarvan. PARIJS (Reuter) De Franse veilig heidsdienst is Zaterdag begonnen te on derzoeken of communisten gepoogd heb ben sabotage te plegen aan de Constella tion van de Air France, waarmede de Franse staatssecretaris voor Indochina, Jacquet, van Indochina naar Parijs zou vliegen. Kort voor het vertrek ontdekte de ge zagvoerder van het toestel, dat de benzine in de tanks een andere kleur had. Proeven toonden abnormale scheikundige reacties aan. BOEKEN VAN LOUIS DE BOURBON VERSCHIJNEN IN OOSTENRIJK Na en verblijf van ongeveer een jaar in Zwitserland en Oostenrijk is de dichter mr. Louis de Bourbon te 's-Gravenhage terug gekeerd. In Wenen zullen twee van zijn ro mans (Het rood van den hemel. De trouba dour) worden uitgegeven. Laatstgenoemd boek heeft ook een Zwitserse uitgever ge vonden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT.-PAGINA's ERBIJ G. K. Chesterton: Een puritein is iemand die ge rechte verontwaardiging mis plaatst. Na Rotterdamse tip KOPENHAGEN (DPA/AFP). Deense oorlogsschepen zijn Vrijdag uitgevaren om te trachten de Finse kotter „Ari", uit Abo. te onderscheppen, als dit schip tracht de Deense territoriale wateren binnen te varen. De „Ari" is Woensdag uit Rotterdam vertrokken met 12.000 liter alcohol van 96 percent aan boord. De Rotterdamse politie meent dat de schipper wil trachten via de Deense wateren en de Oostzee naar Finland te komen om daar zijn lading clandestien aan wal te brengen. Ook de Deense politie en de douane zijn gealarmeerd. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook in de afgelopen nacht daalde de temperatuur bij heldere hemel in ons land weer sterk. De opbouw van de lucht, die over ons land stroomt is echter thans zo danig dat de zonnestraling de temperatuur in de middag tot even boven het vriespunt kan doen oplopen, hetgeen overigens nau welijks merkbaar is daar de lucht zeer droog is. Inmiddels treden aanzienlijke verande ringen op in de algemene luchtdrukver deling op het Oostelijk deel van de Atlan tische Oceaan. Er vormt zich namelijk een diepe depressie ten Zuiden van IJsland, welke zich in Zuid-Oostelijke richting uit breidt en op de Britse eilanden de lucht druk reeds snel doet dalen. Aan de ach terzijde van deze kern stromen grote hoe veelheden koude uit de Poolstreken af komstige lucht langs Groenland en IJsland naar het Zuiden. Op IJsland daalde daar bij de temperatuur tot omstreeks 5 graden onder nul. Hoewel de koers van deze depressie ten tijde van het opstellen van dit overzicht nog niet met voldoende zekerheid is te be palen mag toch wel verwacht worden dat zij zich in Zuid-Oostelijke richting over de Britse eilanden en het Noordzeegebied zal uitbreiden, waarbij morgen de wind in ons land uit Zuid-Oost tot Zuid zal gaan toenemen. Aanvankelijk is er daarbij nog weinig bewolking zodat de temperatuur komende nacht nog weer flink kan dalen. Zondag overdag bestaat de mogelijkheid dat de bewolking gaat toenemen, waarbij het niet is uitgesloten dat later op de dag een neerslaggebied ons land bereikt. Ook Zondag zal het bijna overal de ge hele dag blijven vriezen. De minimumtemperaturen waren Zater dagochtend: Eelde -9; Leeuwarden -10; Den Helder -9: Terschelling -9; Schiphol -9; Ypenburg -12: De Bilt -10: Twente -10: Vlissingen -9; Woensdrecht -12: Gilze- Rijen -12; Eindhoven -9 en vliegveld Zuid- Limburg -10 graden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand «o S du E3 - j - U <u u u £E Helsinki mist ZW 4 -2 0 Oslo nevel N 2 -8 0 Stockholm 'geheel bew ZW 3 -1 0 Kopenhagen geheel bew NO 4 -1 0 Londen onbewolkt windstil -7 0 Amsterdam onbewolkt O 4 -9 0 Brussel onbewolkt ZZW 4 -7 0 Parijs onbewolkt windstil -12 0 Bordeaux licht bew. NNO 1 -4 0 Grenoble licht bew. windstil -10 0 Nice half bew. NW 6 3 0 Warschau onbewolkt QNO 1 -11 0 Berlijn zwaar bew O 2 -4 0 Frankfort onbewolkt windstil -12 0 München onbewolkt windstil -18 0 Ziirich licht bew. windstil -14 0 Genève licht bew. windstil -11 0 Locarno sneeuw NO 2 -2 0.2 Wenen zwaar bew OZO 2 -12 0 Innsbruck onbewolkt windstil -14 0 Rome licht bew. ZO 1 4 0 Neerslag laatste 24 uur TOENEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk nog weinig bewolking: overwegend matige vorst. Later van het Westen uit toenemende bewolkina met een kans op sneeuw. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk wellicht harde wind tussen Zuid-Oost en Zuid. In de middag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt, 7 Februari Zon op 8.12 uur. onder 17 38 uur. Maan op 9.15 uur. onder 23.22 uur. 8 Februari Zon op 8.10 uur. onder 17 40 uur- Maan op 9.33 uur. onder Hoog cn laag water in IJmuiden Zaterdag 6 Februari Hoog water: 5.33 en 17.45 uur. Laag water: 1.17 en 1339 uur. Zondag 7 Februari Hoog water- 6 12 en 18.28 uur. Laag water: 1.55 en 14 17 uur Maandag 8 Februari Hoog water: 6 55 en 19 12 uur. Laag water: 2.34 en 15.00 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1