♦Vrouw was gescheiden zonder het te weten Bescherming van de rechten van de mens Agenda voor Haarlem Prof. Gerretson komt op voor Amsterdam als hoofdstad Lusteloos... Rusteloos... Ongekend grote vraag naar champignons Geen sinaasappelen tekort te vrezen Truc van rechtsgeleerde of meineed van echtgenoot? Yes Sir... gentlemen prefer Wetsontwerp wijziging Staatsloterij op til Vuurzee in Pernis bedwongen Waar blijft de kost winnersvergoeding? DONDERDAG 4 MAART 1954 EERSTE KAMER OVOilALIIffl Veilingprijzen tot f 3,87 per kilo Spaans uitvoerverbod door contingentering vervangen Verhoging bezoldigingen burgelijke rijksambtenaren Vermoedelijke daders van overval in Maastricht gegrepen De MILDE Amerikaan In cellophaan 75 ct, TWEEDE KAMER Tot uitbreiding van het aantal loten Extra televisie- uitzendingen Tweede tankbrand gister avond geblust Militair vliegveld in de Peel? Vragen aan minister Staf: (Van onze parlementaire redacteur) Bij de voortgezette behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken in de Eerste Kamer nam mr. Van Walsum (P, v. d. A.) het, evenals andere sprekers al hadden gedaan, voor verbetering van de burgemeesterssalarissen op. Daarbij liet hij echter zelf burgemeester van Rotterdam de bezoldiging van deze functionarissen in de grote steden buiten beschouwing. Minder gelukkig achtte hij het om, gelijk thans het regeringsstandpunt schijnt te zijn, richtlijnen omtrent de wethouderssalaris sen maar aan Gedeputeerde Staten over te laten. „Burgemeesters moeten vrij zijn om, als zij dat goed achten, zelfs met ambtsketen om „gelegenheids-koninginnen" te ontvan gen," aldus mr. Van Walsum. In elk geval kon hij het niet zo geslaagd vinden, dat minister Beel in de Memorie van Antwoord een enigszins critisch oordeel had kenbaar gemaakt. Mr. Van Walsum z&u het betreuren als in het openbare leven het spel-element, aan zulk een ontvangst eigen, geheel te loor zou gaan. In dit opzicht interesseerde hem minister Beel's zienswijze over burgemees terlij ke ontvangsten van Prins Carnaval. Daarna roerde deze senator, evenals prof. Diepenhorst had gedaan, het probleem van gemeentelijke subsidiëring met het oog op het inkomen van kerkelijke bedienaren en cp kerkbouw aan. In een land als het onze is voorzichtigheid in deze geboden. Wan neer de overheid kerkelijk werk financieel steunt, moet zij dit ook met niet-kerkelijk werk doen, vond mr. Van Walsum. De heer Derksen (KVP), die in het slgemeen de salariëring van het overheids personeel te laag vond en in dit opzicht tegen het stelsel van gemeente-classificatie bezwaren opperde, stond algehele salaris herziening voor; verder verweet hij de regering, dat zij niet bereid is met verge lijkingsmateriaal van vóór de oorlog te werken. Van het verdere debat over Binnenlandse Zaken, waarop minister Beel Dinsdag zal antwoorden, waren bovenal belangwekkend het pro-Friese betoog van de heer A1 g r a (A.R.) en de door prof. Gerretson (C.H.) gegeven geschiedenisles, die ten doel had duidelijk: te maken dat Amster dam op historische gronden de hoofdstad van Nederland is. De heer Algra kwam tegen de door zijn geestverwant prof. Diepenhorst gehouden uiteenzettingen over de Friese kwestie op. Hij zei dat prof. Diepenhorst geenszins namens de Anti-Revolutionnaire fractie gesproken had, toen hij waarschuwde tegen zijns inziens te vèr gaande tegemoetkomin gen aan de Friese taalwensen. De heer Algra herinnerde zijn geestverwant, hoog leraar aan de Vrije Universiteit, er aan, dat omstreeks 1900, onder leiding van Abraham Kuyper, juist van diezelfde Vrije Universi teit uit de Friese Beweging was gevoed. Sindsdien is 't wpl anders geworden, zei de heer Algra, die voorts betoogde dat men heus niet behoeft te vrezen, dat Friesland zich van de rest van Nederland zal gaan afsluiten. De Nederlandse taalkennis zal, juist omdat de kinderen met Fries op school beginnen, beter tot haar recht komen. Er is geen sprake van, dat men het Nederlands uil de school zou willen bannen. In de vrees voor de gevolgen van inwilliging der Friese wensen schuilt volgens de heer Algra een element van bevoogding en dat is volstrekt onaanvaardbaar. Hij verklaarde dat hij en zijn Friese geestverwanten ongetwijfeld be seffen, dat beperking van hun eisen ge boden is en dat men tot een compromis moet komen. Maar dat is alleen bereikbaar mits daaraan ten grondslag ligt de erken ning van het recht der Friezen hun eigen taal te gebruiken. Deze afgevaardigde zag ter dege de waarde in, die eentaligheid kan hebben. Maar, zo voegde hij er aan toe, die zal men nimmer door staatsdwang dienen te handhaven. Amsterdam Amsterdam, „die edele, hooggeboren stad van keizerlijke stam," kreeg in de Eerste Kamer in de Rotterdammer prof. Ger retson (C.H.) een vurig pleitbezorger. Ket door minister Beel hieromtrent tegen over de Tweede Kamer gevoerde betoog was hem te kil en het op Van Daalen's ADVERTENTIE De hele dag zijn Uw zenuwen gespannen... Ah U 's avonds in de huiskamer zit, kunt U dat goed merken Lusteloos En. - eenmaal in bed, - kunt U niet inslapen Rusteloos... Bestrijdt die oververmoeidheid door bij het ontbijt of voor het naar bed gaan een kop Ovomal- tine te nemen. Ovomaltine is een verkwikkende en verster kendedrank, die U pantsert tegen de gejaagdheid van het leven. zet kracht bij en houdt U fit DONDERDAG 4 MAART Zuiderkapel, Zuiderstraat 15: Spreker J. A. Bruijn, 8 uur. Palace: „Zolang jij bij mij bent", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Een ko ningin reist om de wereld", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Fran Hals: „De Sirene van Bagdad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De laatste dagen van Warschau", 14 jaar, 8 uur. Luxor: „99 River Street", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Blauwbaard en zijn zeven vrou wen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De zoon van dr. Jekyll", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Mi nerva: „Trader Horn", 14 jaar, 8.15 uur. VRIJDAG 5 MAART Doopsgezinde Kerk: Filmavond, 8 uur. Minerva: „Nacht zonder sterren", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „Zolang jij bij mij bent", 14 jaar, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De ver overing van de Mount Everest", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Ilals: „Berlijn, stad van avontuur", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Spoorwegsabotage", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor:„Gewetenswroeging", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The Captain's Paradise", 14 jaar. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „The Harlem Globetrotters", alle leeft., 2.15 uur. „Parijse nachten", 18 jaar, 9.15 uur. Woordenboek gedane beroep inzake het be grip hoofdstad sneed zijns inziens geen hout. Trouwens, hoezeer in de Tweede Kamer ook gepleit werd voor Amsterdam als hoofdstad, men had daarbij volgens de C.H.-senator geen geslaagde argumenten gebezigd. Daarom achtte hij zich geroepen de staatsrechtelijke aanspraken van de Am- stelstad op grond van de historie duidelijk te maken. Prof. Gerretson voerde allerlei argumenten aan ter staving van zijn stel ling, dat er alle reden is om Amsterdam als hoofdstad te erkennen. Jammer genoeg maakte hij zich hierbij ten dele aan een gekleurde voorstelling van zaken schuldig en pleegde hij in tweeërlei opzicht ge schiedkundig onrecht. Zulks ten aanzien van de belangrijke daad van Van Hogen- dorp, die op 17 November 1813 de stoot gaf tot de uitroeping van onze onafhankelijk heid en voorts door te zwijgen over de rol door de toenmalige Engelse gezant hier te lande vervuld. Met geen woord vermeldde hij, dat het bovenal diens wijs inzicht en diens verstandige raad zijn geweest, waar aan het te danken was dat de aanvaarding van de souvereiniteit door Prins Willem, eerst souvereine vorst, later Koning Wil lem I, op 2 December te Amsterdam ge schiedde en niet, zoals de vorst zelf eerst had gewild, in Den Haag! Maar prof. Ger retson heeft iets tegen Van Hogendorp en schijnt ook ongaarne onze Engelse vrien den en bondgenoten te willen loven Hij liet zich althans Woensdag in de Eerste Kamer in dit opzicht lelijk in de kaart kijken. ADVERTENTIE De laatste veertien dagen bestaat er een nog nimmer gekende vraag naar Cham pignons voor binnenlands gebruik. Zowel verse champignons als champignons in blik „vliegen weg" en de Zuid-Limburgse kwekers kunnen alle orders niet meer uit voeren. Op de veiling te Venlo liep de prijs op tot f 3.87 per kilo. Een aanzienlijke stijging van de productie wordt binnenkort verwacht waarna ook de export, die de laatste weken iets is teruggelopen, weer zal toenemen. Inmiddels is nog een aantal on deraardse gangen in de St. Pietersberg voor de champignoncultuur geschikt ge maakt. Fruitimporteurs hebben ter toelichting op het recente bericht omtrent het door Spanje uitgevaardigde verbod op de uit voer van sinaasappelen naar Nederland verklaai-d, dat hiertegen van Nederlandse zijde verschillende protesten ingediend en stappen ondernomen zijn. Het gevolg daarvan was dat het uitvoer verbod werd vervangen door een stelsel van contingentering, waarin ook de klei nere landen werden opgenomen. Het exportverbod als zodanig is dan ook niet in werking getreden. Spanje heeft als gevolg van de koude een kleinere oogst en een geringere uitvoercapacateit van sinaas appelen dan in andere jaren. Het Neder landse contingent is voor deze week vast gesteld op 35.000 kisten. Voor een tekort aan sinaasappelen, zo verzekeren importeurs, behoeft niet te worden gevreesd. De geringere aanvoer uit Spanje zal door verschepingen uit an dere landen ruimschoots worden gecom penseerd. Wegens „valsheid in geschrifte in au thentieke acte" heeft de procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam ander half jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eist tegen de 37-jarige rechtsgeleerde, econoom en belastingadviseur mr. dr. C. H. P. te Amsterdam die in een vervolg- zitting van bijna tweeeneenhalf uur op nieuw terecht heeft gestaan naar aanleiding van een door hem behandelde en tot stand gebrachtte echtscheiding buiten medeweten van de echtgenote in kwestie. „Maar van de echtgenoot", aldus de pro cureur-generaal verder, „ben ik geenszins overtuigd dat hij als kroongetuige de waarheid heeft gezegd. Met hem is het laatste woord nog niet gesproken". Deze echtgenoot, de 34-jarige Amster dammer P. A. K. die tijdens het voor onderzoek al eens gedetineerd is geweest, is voortdurend blijven verklaren, alle bij de scheidingsprocedure betrokken stukken te hebben toevertrouwd aan zijn juridische adviseur (die geen lid is van de balie) en hem op zeker ogenblik ook de sleutel van zijn woning aan de Ceintuurbaan ter hand te hebben gesteld. Dat de exploiten, betrek king hebbend op de scheiding,te zijnen huize uit handen van een deurwaarder in ontvangst wai-en genomen door een onbe kend gebleven vrouw die zich als zijn echtgenote had voorgedaan zeide hij onver klaarbaar te vinden daar zijn echtgenote al die tijd bij haar ouders in Eindhoven had gewoond. In het Staatsblad is opgenomen het Ko ninklijk Besluit van 20 Februari tot verho ging van de bezoldiging van de burgerlijke rijksambtenaren. In de eerste plaats wordt door dit be sluit het bruto inkomen met ingang van 1 Januari 1954 verhoogd met 5 percent. Daar enboven ontvangen de vaklieden een extra verhoging van 2 cent per uur. Het ver hoogde salaris is reeds bij wijze van voor schot uitbetaald. In de tweede plaats bevat het besluit een verbetering van de regeling der ge meenteclassificatie. De indeling der ge meenten in klassen wordt niet veranderd, maar wel komt er een wijziging in het stelsel van de standplaatsaftrek. Deze af trek was voor ambtenaren in de gemeen ten der tweede klas 4 percent en in die dei- derde klas 8 percent. Volgens de nieuwe regeling zal de aftrek bedragen 3 en 6 per cent. Voor werklieden en vaklieden (voor wie vier gemeenteklassen bestaan) gold vol gens de oude regeling een standplaatsaftrek in beginsel van 6, 12 en 18 percent. In de gemeenten der vierde klas was deze in 1948 gelimiteerd tot 12 cent per uur. Door de nieuwe regeling wordt de aftrek in de tweede klas 4 cent, in de derde klas 7 cent en in de vierde klas 10 cent per uur. Voor de salarissen boven die genoemd in het bezoldigingsbesluit 1948 bestond een regeling voor toelagen wegens de gestegen kosten van het levensonderhoud. In dit toelagenbesluit waren opgenomen de zoge naamde Joekes-gulden en drie maal 5 per cent verhogingen, die van Maart 1951 ge limiteerd tot 16.65 per maand. Dit besluit is nu buiten werking gesteld. De toelagen zijn opgenomen in het nieuwe besluit. Tenslotte is er een nieuwe regeling voor de kindertoelagen, welke voornamelijk in houdt een verhoging der bedragen, gelijk met de verhoogde kinderbijslagen in het vrije bedrijf. De maximum-leeftijd voor niet-studerende kinderen wordt terugge bracht van 18 tot 16 jaar. Werd tot nu toe voor studerende kinderen kindertoelage verstrekt tot het 21e jaar, thans zal dit ge schieden tot het 27e jaar. Voor deze maat regelen is een overgangsmaatregel vast gesteld voor een jaar. Zij gaan pas in op 1 Januari 1955. Aan de gemeentelijke Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde de heer J. E. Vincent te Santpoort. Een der x-aadsheren: „U zegt dat u een eerlijke en rechtvaardige echtscheiding verlangde, geen knoeierij. Waarom hebt u dan later het protest betwist dat door uw vrouw aangetekend was" tegen de scheiding waarvan zij tot dan onkundig was geweest? De onbekend gebleven vrouw, die zich als mevrouw K. de stuken liet betekenen, is door een bewoonster van hetzelfde per ceel beschreven als ,een donker type, maar niet degene met wie K. omstreeks die tijd een verhouding had". Vei-dachtes ï-aadsman voerde aan dat valsheid in geschrifte (de procureur-ge neraal had namelijk gesproken van beteke ning aan een andere persoon dan die waar aan zij in werkelijkheid waren betekend) alleen aannemelijk kon worden gemaakt als iedere twijfel aan opzet kon worden weggenomen. Dit is een geval, aldus pleiter, in wit of zwai-t: ofwel dr. P. heeft intens gemeen gehandeld en dan is anderhalf jaar nog te weinig, ofwel hij is geheel onschul dig. Het ai-gument dat de geraffineerde enscènering van een jurist afkomstig zou moeten zijn achtte pleiter ten opzichte van een truc „zo oud als de weg naar Rome" misplaatst. De echtgenoot K., die zijn vroe- gei-e vrouw had geschreven dat hij haar „wel zou vinden en tot alles in staat" was, vindt ook bij het Hof geen volledig geloof. Dat komt neer op meineed zijnerzijds. Verdachte P. moest volgens pleiter worden vrijgesproken. Verdachte betuigde nog eens in een uitvoex-ige uiteenzetting zijn onschuld. De Maastrichtse politie heeft naar aan leiding van de Zondag gepleegde overval op een 50-jax-ige kleex-maker te Maasti'icht twee arrestaties verx-icht. Ingesloten zijn dc 22-jarige H. W. uit Maastricht, een goede bekende van de politie en de 28-jarige H. V. eveneens uit Maastricht, een gewezen S.S.-er. V. zou medeplichtig zijn aan de overval en H. W. tot de beroving hebbexx aangezet. W. was reeds de vorige week Donderdag bij de kleex-maker geweest met de bedoe ling deze te beroven. Dit vooxnemen koix toen niet worden uitgevoerd, waarna hij Zondagavond terug kwam. W. zou het slachtoffer toen met een strijkbout exxkele malen op het hoofd geslagen hebben. De aanrander stal wat wisselgeld en maakte zich toen snel uit de voeten. Het slachtoffer wordt thans nog in het zieken huis te Maastricht verpleegd. ADVERTENTIE Lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekregen. Hier is Carlton. Laurens' Carlton. Vraag niet hoe het kan, zo een Amerikaan voor 75 ct. Koop ze! Rook ze! Geniet ze! Gentlemen prefer Carlton. En de dames niet minder. (Van onze parlementaire redacteur) Irx de Tweede Kamer heeft de heer E n- gelbertink (KVP) verlof gevi-aagd de minister van Landbouw te mogen interpel leren over de ontwikkeling van koop- en pachtprijzen van cultuurgronden en de koopprijzen van woeste grond, dit naar aanleiding van de in werking getreden uit voeringsbeschikking inzake de wet Rechts regeling Landbouwgronden. Dondex-dag zal de Kamer hiex-over beslissen. Verder zal dan minister Beyen de verschillende spx~e- kers beantwoorden, die Woensdagmiddag het hunne hebben gezegd naar aanleiding van het Eui-opese vex-drag betreffende be- schex-ming van de rechten van de mens en van de fundamentele vrijheden. Reeds hebben tien landen het verdrag aanvaard en thans zal de Tweede Kamer haar beslissing moeten nemen. Het verdrag somt een aantal fundamen tele rechten en vrijheden op, die wox-den beschermd zonder onderscheid van ge slacht, ras, taal, godsdienst, politiek of andex-e opvattingen, afkomst of maatschap pelijk millieu. Het debat in de Kamer heeft duidelijk gemaakt, dat de overgrote meerderheid haar stem aan de goedkeux-ingswet zal geven, maar dat de voldoening over de formulering geenszins algemeen is. Met name heeft reeds bij de discussie over de tekst van het vex-drag ixx de Raad gevende Vex-gadering van de Raad van Europa de Nederlandse delegatie afgekeurd, dat de conventie ixergens verwijst naar God als bron van de menselijke x-echten en vrij heden. In het Voorlopig Verslag is daar over verontrusting uitgesproken en in de Memorie van Antwoord heeft de regeixing, een zeker verbaxxd leggend tussen het op treden van parlementariëx-s in Den Haag en Straatsburg, vex'wezen naar wat daarom- trenl door de Nederlandse vertegenwoor diger-s in Stx-aatsburg is gezegd. In de Kamer heeft m x\ Schmal (C.H.) uiting gegeven aan zijn teleurstelling, dat Met de koekepan in de hand stuiven de vrouwen weg na de start van de pannekoeken- loop, die elk jaar op Vastenavond in het Engelse dorpje Olney wordt, gehouden. Evenals de vier voorgaande jaren werd de 32-jarige mevrouw Jean Keech winnares. Zij legde het 415 yards lange traject van hótel „De Stier" tot de parochiekerk af in één minuut en 12,2 seconde. de diepste bron van menselijke x-echten en vrijheden niet in het verdrag is genoemd. Ook mej. d r. De Vink (KVP) ont wikkelde op dit punt soortgelijke bezwax-en en zo ooi-deelden ook de hex-en Weiter (KNP) en BruinsSlot (A.R.) er over. Pi-of. Oud (VVD) ontwikkelde bezwa ren tegen het standpunt van de regering, die inzake het individuele klachtrecht niet de bij het verdrag vereiste verklaring meent te moeten voorstellen. Hij diende een amendement in om hierin verandering te brengen. Het individuele klachtrecht is het enige, dat aan het verdrag zijn betekenis geeft. Men moet er voox-zichtig mee zijn, te menen, dat het individuele klachtrecht ten onzent geen zin zou hebben. Is er bij ons geen gevaar van schending van vrijheden? vroeg prof. Oud. De regering krijgt de be voegdheid, niet de verplichting het verdrag te ratificeren. Wanneer de Kamer geen voorbehoud maakt is de regering bevoegd. Het is onge wenst, wanneer de Kamer bij voorbaat de regering gaat beletten een facultatieve ver klaring af te leggen. Om dit duidelijk te stellen, diende prof. Oud een tweede amen dement in. Het eerste amendement kon niet de in stemming verwerven van de KVP. Reeds in Straatsburg had mej. Klompé, hoewel zij persoonlijk geen bezwaar had, een voor-be houd inzake het individuele klachtrecht gemaakt. Thans uitte mejuffx-ouw De Vink haar twijfel over de samenstelling van de Euro pese commissie, die wel eens een politiek orgaan zou kunnen zijn. Dit ax-gument wekte de verbazing van' mej.Tendeloo (P. v. d. A.). „Men aan vaardt supx-a-nationale oi-ganen of men aanvaardt ze niet. Maar wie de stap zet moet consequent zijn en xxiet terugkrab belen op vage politieke vex-ondex-stellingen," zei spreekster. Op vragen van het Tweede Kamerlid Weiter (KNP) betreffende de staatsloterij heeft de minister van Financiën schrifte lijk geantwoord: Het is de minister bekend, dat met name in de gx*ote steden het per loterij beschikbare aanbod van staatsloten aan zienlijk wordt overtroffen door de bij het publiek bestaande vraag en dat in sommi ge gevallen is gebleken van de verhande ling van enkele staatsloten met agio, bui ten de officiële verkoop om. Dat het jaarlijkse aantal loterijen bene den de behoefte zou blijven, is de minister niet gebleken. De minister heeft exxige tijd geleden het initiatief genomen om, in samen werking met zijn ambtgenoot van Justitie, te geraken tot een wijziging van de Loterijwet, welke een verho ging van het maximaal toelaatbare lotendebiet per loterij teix doel heeft. Een daartoe strekkend wetsontwerp heeft het departement reeds verlaten. Behalve de extra uitzending op Zondag middag van het tweede gedeelte van de voetbalwedstrijd NederlandEngeland zal de Nedei'landse Televisie Stichting volgen de week nog een extra-uitzending geven en wel op Woensdagavond 10 Maart van 20.15 tot 21.30 uur. In dit gezamenlijk program ma zal nummer twee van de Europese filmspiegel worden vertoond. Bijdragen uit alle Europese landen zijn in het programma verwerkt en wel van de televisie-instanties in Engeland, Frankrijk, Duitsland, Dene marken, België, Italië, Zwitserland en Ne- derland. De bijdrage van Nederland be staat uit een kort filmpje, dat is opgenomen op de Amstex-damse grachten en waaraan verscheidene straatmuzikanten medewer ken. De grote brand op de terreinen van de B.P.M. te Pernis, die Maandagavond is be gonnen, is gistermiddag om vijf voor zes definitief bedwongen. Op dat tijdstip was het vuur in de tweede tank gedoofd. Slechts een klein gedeelte van de inhoud van deze tank is veldmand, daar het mogelijk bleek de benzine te doen afvloeien naar andere reservoirs. Direct na de bi-and is men begonnen met een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak. Enige tankschepen, die wegens de brand naar de rivier waren gesleept, zijn reeds in de nabijheid van de loswal teruggekeerd. Zij zullen zo spoedig mogelijk hun lading afleveren. Het Tweede Kamerlid Viseh (KNP) heeft aan de minister van Ooidog gevraagd of het juist is, dat de regering in de Peel tussen Venray en de Rips een militair vliegveld aan wil leggen, en zo ja, hoeveel grond door deze aanleg aan de bodemcul tuur zal worden onttrokken? Hij vraagt voorts of de vliegbases Eind hoven en Volkel niet voldoende ruimte bie den voor legering van meer „squadrons", zodat de gronden nabij Venray voor cul tuurdoeleinden behouden kunnen blijven. Het Tweede Kamerlid Van Vliet (K.V.P.) heeft aan de minister van Oorlog schrifte lijk gevraagd of deze kan mededelen waar om de al herhaaldelijk op korte termijn in uitzicht gestelde Algemene Maatregel van Bestuur betreffende de kostwinners vergoeding nog altijd niet is verschenen? De heer Van Vliet vraagt verder of de mi nister thans een positieve mededeling kan doen omtrent het tijdstip van verschijning dezer regeling en of deze terugwerkende kracht zal krijgen. De heer J. Ileersink, burgemeester van Steenderen, heeft met ingang van 1 April ontslag gevraagd. De heer Heersink zal op 2 April met zijn gezin naar Canada ver trekken. Hij is in September van een verblijf van twee jaren in Canada in ons land terug gekeerd. Op uitnodiging van de Reformed Church of America heeft hij daar de belan gen van Nederlandse immigi-anten be hartigd.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5