Bennaars strafte drie minuten voor tijd de enige fout van Brown af DOUWE EGBERTS halfzware shag Fa. B. ENGELENBERG Zege van Nederlands elftal op Engels amateurteam Cijfers Terlouw schakelde Lewis geheel uit Sheffield United dwong West Bromwich gelijk spel af 2-2 MAANDAG 8 MAART 1954 3 Weer een misser Spanning Slecht richten Onbevredigend Centrale training voor athlcten begonnen OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Doets, Vonhof en Rijnvis uitblinkers in jeugd- selectiewedstrijd Nederlandse leiding bij internationale wedstrijden HFC verloor van zwak RCH drie-een JviqnJOES De voetbalcompetitie Frankrijk voor uitstel van EuropaZuid-Amerika Voetbal in Engeland Nederlaag van Telefonia bij Zaterdagvoetbal jLi\> :4>: Dat de krachten van het Nederlands elftal en het Engels amateurteam elkaar niet zo heel veel ontliepen moge ook wel blijken uit enkele gegevens, die wij tijdens de ontmoeting hebben verza meld. Doelverdediger Steiger was tien keer bij een gevaarlijke situatie of een moeilijk schot betrokken. Zijn over buurman vijftien maal. De Nederlandse voorhoede zocht negentien keer het doel van Brown op de verkeerde plaats en midvoor Lewis en zijn teamgenoten schoten zestien maal over of naast. Op merkelijk is het grote verschil in bui- tenspelgevallen van beide partijen. Voor de rust liep de Engelse voorhoede vijf keer in de val van Terlouw en zijn backs en na de rust: moest er voor beide partijen twee maal voor off side ge floten worden. Nederland nam vijf hoekschoppen in totaal, waarvan vier na de rust en Engeland kreeg er vier toegewezen. De Franse scheidsrechter Devillers en zijn beide landgenoten aan de lijn hebben het niet moeilijk gehad, want in het algemeen was het een faire wedstrijd.. Niettemin moest de scheids rechter veertien maal fluiten voor free kick door de Engelse spelers veroor zaakt en vijftien keer voor een niet ge oorloofd duwtje in de rug of iets der gelijks door een der Oranjehemden. Nederland mocht twee vrije trappen nemen wegens hands en Engeland maar één. ADVERTENTIE ;coooocoocooocca (Van onze sportredacteur) W7"AT is een doelverdediger toch een belangrijk man in een voetbalelftal. Niets mag er aan zijn vorm of conditie ontbreken, of hij loopt de kans een fout te maken en de schuld te krijgen van de nederlaag van zijn elftal. Als een voorhoedespeler eens een gemakkelijke kans mist, men vergeeft het hem graag. Vooral als hij de volgende kans in een doelpunt omzet. Maar een kee per.... Neem het geval van de Engelse keeper dr. Brown. Hij verdedigde zevenentachtig minuten land zijn doel tegen het Nederlands elftal op voortreffelijke wijze. Toen drie minuten voor het einde maakte hij een fout. De eerste en de enige. Maar die fout kostte sen doelpunt ook. Het eerste en het enige. Die fout van dr. Brown in het dagelijks leven werkzaam op de Uni versiteit van Oxford bracht de overwinning aan het Nederlands elftal, dat de verhouding over de gehele wedstrijd genomen wel iets sterker was geweest, maar dat er toch niet in geslaagd zou zijn de zege op het Engels amateurteam te behalen als niet Brown zo on gelukkig was geweest een hard vleugelschot van Gruij- zen uit zijn handen te laten vallen waardoor de Neder landse linksbinnen Bennaars een kans kreeg die hij haast niet meer missen kon en dan ook prompt inschoot. Jammer van Brown, zeiden duizenden toeschouwers na afloop, hij leek zo'n voortreffelijk keeper. Over het feic dat de Engelse midvoor Lewis enkele malen kansen om zeep had gebracht evenals de Engelse binnenspelers Groves en O'Connell repte niemand. Terwijl zij toch evenzeer schuld hadden aan de nederlaag. Nogmaals, een belangrijke man toch, zo'n keeper van een elftal. Het winnende doelpunt: v.l.n.r. Farrere, Bennaars, juist zichtbaar achter Adams, Topp, de verslagen doelman Brown en boven de bal, Mc. Ghee. Beurden, die vooral de tweede helft vol komen uit vorm was. Bennaars was de on vermoeide zwoeger, de beste van het vijftal. In de middenline verrichtte Klaassens bijzonder veel en goed werk. Biesbrouck viel minder op, doch voldeed zonder meer. In de achterhoede was Terlouw ongetwij feld de beste speler, die echter met zijn buitenspelval dikwijls te veel risico nam. Odenthal en Tebak verlichtten zijn taak aanmerkelijk en sprongen hem vele keren goed bij. Steiger tenslotte maakte weer een betrouwbare indruk. Nederland won dus in de slotphase van de interlandwedstrijd en behaalde daar mede al weer -de' tweede achtereenvolgende overwinning. Een zege echter, die veei min der bevrediging schonk dan die verleden jaar tegen de Belgen eveneens in het Feyenoord-stadion in Rotterdam be haald werd. Want nu mochten er onder de Engelse amateurs enige technisch zowel als tactisch zeer vaardige voetballers schuilen, als spelers van een team voldeden zij veelal niet. Dat bleek al na het eerste kwartier toen de Nederlandse achterspelers begrepen hadden dat de Engelsen op het gladde veld niets wilden weten van kort combineren en alleen lange cross-passes gaven, die wel goed van richting waren, maar die toch geen gevaar konden opleveren zolang men maar accuraat dekte. Zo verkreeg Nederland al spoedig een veldmeerderheid, die in een serie gevaar lijke aanvallen resulteerde. Jammer alleen dat de afwerking zo weinig doeltreffend was. Nu eens toonden de vleugels Van Beurden-Overbeeke en Bennaars-Gruijzen nog voor het strafschopgebied weinig be grip voor eikaars bedoelingen, een andere maal ontbrak de goede richting aan het schot. Zo misten Gruijzen, Bennaars en Van der Gijp een aantal kansen, waarvan er toch zeker wel één gebruikt had kunnen worden om de Engelsen een achterstand te bezorgen. Maar (lat gebeurde nu eenmaal niet. En het schot was pok zoek toen Bennaars ha een heel slimme pass van Klaassens plotse ling alleen met de ba! voor Brown ver scheen. De overigens dapper zwoegende Dosko-spcler miste jammerlijk. Dat voortdurend aanvallen kostte de Nederlanders op het zware veld overigens heel wat energie. Het was dan ook geens zins verwonderlijk dat de Engelsen de laat ste tien minuten van de eerste helft weer ten aanval konden trekken. Niet in het minst dankzij het uitstekend opbouwende werk van de Engelse stopper Adams en rechtshalf Topp en het nauwkeurige plaat sen van de steeds terugtrekkende binnen spelers Groves en O'Connell. Dat er in deze periode geen succes van de Engelsen kwam, mocht overigens voor een groot deel op rekening geschreven worden van Terlouw, die nog adem genoeg bleef overhouden om de beweeglijke en snelle Lewis ama- teur-midvoor van de Engelse profclub Chelsea te bedwingen. Vlak na dc rust dacht Van der Gijp zijn stoute staaltje voetbal uit de oefenwedstrijd legen Köln hij scoorde toen binnen der tig seconden na de rust te herhalen, maar ditmaal ging zijn schot naast, nadat de Engelse defensie machteloos had moe ten toezien hoe de Oranjehemden tot kort voor het doel doordrongen. En even later verscheen zo waar Over- beeke in de eerste helft had hij wel heel weinig goeds laten zien voor Brown. Doch met een vervaarlijke sprong keerde de Engelsman het harde en zuivere schot. Ook hierna bleef Nederland aanvallen. Tebak ver naar voren loste een schot en nog geen minuut later kopte Van Beur den vervaarlijk hard op het Engelse- doel. Ging Nederland een voorsprong behalen? Geen denken aan vooreerst. De Engelsen ontworstelden zich aan de greep van de Nederlanders en trokken zelf ten aanval. De ver opgedrongen Nederlandse achter hoede liep groot gevaar doorbroken te wor den En dat werd een feit toen Terlouw bij een verre pass van spil Adams uitgleed en Lewis alleen met de -bal op Steiger af stevende. Doch waar bleef nu de routine van de eerste divisiespeler? Van ver buiten het strafschopgebied schoot Lewis hard en ver naast. Een fraaie kans was verloren. Doch er kwamen er meer. Vooral de rechtervleugel Bromilov-Groves zeer snel en kundig combinerend speelde meer dan eens gaten in de Nederlandse verdediging. Aan tempo kwamen de Oranjehemden veel te kort en meer dan eens moest nu Steiger naar de hoeken van zijn doel springen om goals te voorkomen. r - Er was echter een belangrijke factor. En die was dat Terlouw heer en meester bleef over Lewis, die .wel dan naar links, dan' naar rechts vluchtte met of zonder bal maar steeds de Spartaan op zijn weg vond. Geen ogenblik kreeg hij meer ge legenheid zich met handige schijnbewe gingen vrij te spelen of zelfs maar passes aan zijn mede-voorwaartsen te geven. De bal was nog niet naar hem op weg of Ter louw- wierp zich voor of tegen hem. Soms wat al te fel, maar dat strafte scheidsrech ter Devillers steeds terecht af. Het uitschakelen van Lewis betekende ook dat Nederland weer ten aanval kon trekken. Met verre trappen van Odenthal en Tebak, Klaassens en Biesbrouck kwa men de Nederlanders steeds weer voor Brown. Jammer alleen dat deze Engelse keeper in zulk een uitstekende vorm was, of dat de Oranje voorwaartsen hun schoten of kopballen zo slecht richtten. Zo was er in de tweede helft geen beter voetbal maar wel veel meer spanning. En dat betekende al geduchte winst vergeleken bij de vrij schamele eerste drie kwartier. Spanning kwam er ook toen Groves ge heel onverwacht naar het Nederlandse strafschopgebied sprintte met niemand voor of achter zich. Wel opzij van hem. Biesbrouck en Odenthal attaqueerden hem gelijkertijd. In het strafschopgebied, maar scheidsrechter Devillers gaf een vrije trap op de rand er van. Lewis schoot daarop hard tegen „het muurtje". Weer even later bracht Gruijzen span ning aan de andere kant toen hij een voor zet van Van der Gijp zo hard in de boven hoek kopte dat Brown slechts met de top pen van zijn vingers de bal over het doel kon werken en daarna achterover in het net tuimelde. En nauwelijks was de corner weg gewerkt of Lewis trok er weer tussen uit met de iets langzamere Terlouw op z'n hielen. Zou nu het haast onvermij delijke volgen? De Rotterdammer had andere plannen. Maar hij viel de Chelsea-speler bij de uitvoering ervan zo hard ran dat zestigduizend paar ogen met angst en vreeze naar de refe ree keken. Maar die liet doorspelen. Onbegrijpelijk als men weet dat de Fransman vrijwel niets door de vingers zag. Wij zouden er om durven wedden het was in het strafschopgebied 'dat vele collega's van Devillers een strafschop zouden hebben gegeven. Deze aanval betekende overigens liet einde van de Engelse illusies. De resterende zes minuten bleef het Oranjeteam in de aanval. En bij een van die attaques drie minuten voor het einde maakte keeper Brown toen die noodlottige fout. Zeer tot genoegen overigens van Bennaars en de overige Nederlandse spelers, die luid jube lend naar hun eigen speelhelft hosten. De laatste drie minuten lieten de Neder landers daarop geen kans meer aan de ont moedigde Engelse amateurs. Nederland won gezien de spelverhouding ver diend met écn-nul. Verdiend.... maar onbevredigend. De tegenstand was niet achttien karaats en de prestaties van de spelers individueel zowel als team boden weinig meer perspectieven dan voorheen. Het slordige en veelal veel te korte aanvalsspel waren de voornaamste oorzaken dat Nederland niet beter voor de dag kwam in een wedstrijd, die zeker niet op technisch hoog peil stond, maar die vooral in de tweede helft toch aantrek kelijk was door de vele verrassende en spannende momenten voor beide doelen. Van de spelers beantwoordde Van der Gijp de enige debutant niet aan de hoge verwachtingen, maar hij toonde wel meer en betere perspectieven dan zijn voorganger Van Melis. In de voorhoede was hij zeker beter dan de buitenspelers Overbceke en Gruijzen, die al heel weinig aantrekkelijks lieten zien. Evenmin als Van Onder leiding van de nationale techni sche commissie van de K.N.A.U. werd op „Duinhorst" een begin gemaakt met de centrale training cler athleten, die even tueel in aanmerking komen voor uitzending naar de Europese kampioenschappen in Augustus in Bern. Alles bijeen zal het duidelijk zijn dat het zwakke punt in het Nederlands elf tal nog steeds in de voorhoede ligt, waar in-dringend gebrek is aan enkele schut ters. Want in dc aanstaande uitwedstrij den van het nationale voetbalelftal tegen België, Zweden en Zwitserland staan vast geen keepers, die zoals Brown vlak voor het einde een cadeautje geven dat dan al meteen een overwinning be tekent Het Nederlandse doel onder druk: v.l.n.r. Tebak. doelman Steigerdie zich ook hier niet van de wijs liet brengen, Bromilow, Terlouw, Lewis (liggend), Biesbrouck, Odenthal en O'Connel. ADVERTENTIE Doclstraat :!9 - Haurlrm - Tol. ALUMINIUMVERF (hittebestendig) Steiger heeft de bal klemvast.. Voor de zekerheid houden Tebak en Terlouw de Engelse rechtsbuiten Bromilow toch maar in de gaten. Zaterdagmiddag werd in Amersfoort een oefenwedstrijd gespeeld tussen twee Ne derlandse jeugd elftallen: het „witte" elf tal, bestaande uit spelers van 1820 jaar en het „blauwe" team, samengesteld uit jeugdige voetballers van 1618 jaar. De „witten", de oudere spelers dus, behaalden een verdiende vier-drie overwinning. De grotere ervaring van de achttien tot en met twintigjarigen kwam duidelijk tot uiting. Hun team vormde een meer sluitend gétïêel en ook hun combinaties waren be ter. In de voorhoede der „witten" waren de meest opvallende spelers Vonhof (DWS), Doets (Haarlem) en Rijnvis (ADO). De DWS-er toonde zich een nut tige verbindingsspeler. Rijnvis liet op de vleugel handige staaltjes zien en Doets be wees schutterscapaciteiten te bezitten. In de eerste helft was het overwicht dei- witten reeds groter. Wel had Ten Braak (HRC) na een doelpunt van Rijnvis (ADO) de partijen weer op gelijke voet gebracht door een fraai schot van zeer verre af stand, maar -daarna brachten De Wit van TSC (.1) èn Doets van Haarlem (2) de stand voor de rust op vier-één. Na rust was het met de schotvaardig- heid in de witte gelederen gedaan. „Blauw" hield vol en kwam zelfs nog een korte tijd in de meerderheid. In die pe riode scoorde Ne derhand (BVC) op schit terende wijze, waarna Hooft (Sportclub Emma) de stand door een prachtige kopbal uit een corner oo vier-drie bracht. De op Woensdag 24 Maart in Gelsenkirchen te spelen voetbalwedstrijd tussen Duitsland B en Engeland B zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter K. Schipper (Groningen). Voor de ontmoeting tussen Saarland en Duitsland, welke op Zondag 28 Maart in Saarbrücken wordt gehouden en welke geldt voor de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap, is J. Bronkhorst (Velp) als scheidsrechter aangewezen. L. Horn (Bentveld) en J. H. Martens (Zeist) zullen hier als grensrechter fungeren. In een vriendschappelijke wedstrijd, die door de slechte weersomstandigheden niet veel belangstelling trok, heeft RCH Zondag aan de Spanjaardslaan in Haar lem een drie-één overwinning behaald op HFC. Drie doelpunten dus voor de blauw zwarte voorhoede, maar al te veel waarde dient men aan dit resultaat voor de eerste klassers niet te schenken. Het spel van de Racing maakte een weinig bevredigende indruk en Zondag zal RCH in de wedstrijd tegen Oosterparkers beter voor de dag moeten komen om succes te kunnen beha len. Beide ploegen telden gisteren twee in vallers. RCH speelde zonder Biesbrouck en Lasscbuit, terwijl bij HFC Dekker en Timmerman ontbraken. Na dertien minuten nam RCH door Gallis de leiding en toen kort daarna de naar t oren dringende achterspeler Van den Brink een ver schot op Van der Lee af zond was de stand nul-twee. De HFC- backs Wijkhuizen en Corbeth en spil Mo- lijn hielden de RCH-voorhoede daarna goed in bedwang en veel gevaar dreigde er dan ook niet voor het doel van HFC. Een misverstand in de RCH-defensie stelde Jochemus voor de rust in staat te gen te scoren: één-twee. Evenals voor de rust was RCH ook na de pauze sterker. De eindstand werd na een half uur door Gallis op één-drie gebracht toen de Ra- cing-midvoor uit een voorzet van Couwen- hoven inschoot; een doelpunt, waarbij Van der Lee niet geheel vrij uit ging. Bij HFC werd Hans Winter in de tweede helft ver vanger door Oudt. ADVERTENTIE ito zz.i*^1HJ¥ÜTO~l De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de eerste klasse C van de KNVB luiden: BleijerheideWH '16 0—0; LONGO—NAC 0—1. De stand is nu: Emma 16 9 5 2 23 42- -31 WV 16 7 8 1 22 33—21 SVV 16 9 3 4 21 37- -24 Sparta 16 9 3 4 21 32- -21 PSV 16 9 3 4 21 37- -26 Bleijei-heide 16 6 5 5 17 19- -21 BW 16 6 3 7 15 32- -28 Sittardia 16 7 1 8 15 37—37 Xerxes 16 6 3 7 15 25—27 Brabantia 16 3 6 7 12 20—28 LONGA 15 4 3 8 11 22- -30 WH *16 15 4 3 8 11 22- -38 NAC 16 4 3 9 11 26—31 HBS 16 2 3 11 7 22—43 In de eerste klasse D werd gespeeld: Lim- burgiaJuliana 20. In deze klasse luidt de stand: Eindhoven Hermes DVS Willem II EBOH Excelsior MW Feijenoord NOAD ADO Juliana RBC Limburgia DHC Mauri ts 16 11 15 10 15 11 15 9 16 16 16 16 15 16 16 16 16 14 2 25 42—21 2 23 29—17 16 15 8 13 9 11 9 11 58—22 26—23 19 31—22 17 38—26 20—18 19—27 19—23 20—30 22—32 Het bestuur van de Franse voetbalbond heeft verklaard medewerking te zullen verlenen om spelers die daarvoor eventueel in aanmerking komen, af te staan voor het Europees elftal, dat tegen Zuid-Amerika zal uitkomen. Maar, zo voegt het be stuur van de boud er aan toe, wij voelen er veel meer voor, dat deze ontmoeting niet op 6 Juni in Madrid wordt gespeeld, maar op een datum, na de wereldkampioen schappen, dus in ieder geval na 4 Juli. West Bromwich Albion heeft op eigen terrein met een gelijk spel genoegen moeten nemen tegen Sheffield United. Des ondanks kan men zeggen dat de Albion zijn kansen op een „doublé" het win nen van het league kampioenschap en van de cup nog verbeterd heeft. In elk geval kan de ploeg, die thans in de league een voorsprong heeft van drie punten, de kwartfinale voor de cup tegen Tottenham Hotspur met vertrouw ens te gemoet zien, vooral omdat het vermoede lijke cup-elftal van de Spurs in een thuis wedstrijd door Cardiff geklopt werd. Wolverhampton, de naaste concurrent in de strijd om het kampioenschap, ging met één-nul tegen Manchester United ten on der. Drie clubs, die nog een kans maken op de cup, leden een nederlaag: Tottenham, Sheffield Wednesday en Leyton Orient. Preston, Bolton, Leicester en Port Vale daarentegen haalden de volle puntenoogst binnen. Uitslagen De uitslagen van de Zaterdag in de En gelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers- Sunderland 41; Burnley-Arsenal 21; Charlton AthleticPortsmouth 31; Li- verpool-H udder sfield Town 13; Man chester United-Wolverhampton Wanderers 10; Middlesbreugh-Chelsea 33; New castle United-Aston Villa 01; Preston North End-Manchester City 40; Sheffield Wednesday-Blackpool 12; Tottenham Hotspur-Cardiff City 01; West-Brom- wic'n AlbionSheffield United 22. Tweede divisie: Birmingham City Bristol Rovers 11; Fulham-Blaekburn Rovers 23; Leeds UnitedBrentford 40; Leicester City-Bury 20; Luton Town-Notts County 21; Notts Forest- Lincoln City 42; Plymouth Argyle-Huil City 22; Rotherham United-Oldham Athletic 70; Stoke City-Doncaster Rovers 22; Swansea Town-Everton 02; West Ham United-Derby County 00. Stand In de eerste divisie is de stand: W. Bromw. A. 33 48 Tottenham H. 33 32 Wolverh. W. 33 45 Arsenal 32 32 Huddersf. T. 33 41 Sheff. Wed. 34 30 Burnley 33 40 Aston Villa 31 29 Manchester U. 33 39 Portsmouth 33 29 Bolton W. 33 39 Newcastle U. 34 28 Charlton A. 33 36 Manchester C. 33 28 Blackpool 33 36 Sunderland 33 25 Chelsea 33 34 Sheffield U. 32 25 Preston N. E. 33 33 Middlesbr. 33 23 Cardiff C. 33 33 Liverpool 33 19 De stand in de tweede divisie luidt: Leicester C. 33 44 Leeds U. 33 32 Everton 32 44 West Ham U. 32 31 Blackburn R. 33 42 Derby Co. 33 30 Nottirigh. F. 33 41 Hull C. 31 23 Birmingh, C. 33 40 Bury 33 23 Rotherh. U. 33 38 Notts Co. 33 23 Luton T. 33 37 Lincoln C. 33 27 Doncaster R. 32 36 Swansea T. 33 27 Fulham 33 34 Plymouth A. 32 52 Bristol R. 32 32 Brentford 34 24 Stoke C. 32 32 Oldham A. 32 18 Het was Zaterdag een schrale oogst in de KNVB Zaterdagmiddag-competitie. Door een proefwedstrijd en de slechte terreingesteld heid konden diverse wedstrijden geen door gang vinden en de oogst was ditmaal alleen te zoeken in de vierde klasse en de reserve- afdeling. Tclefonia speelde tegen UPTTS aanvan kelijk een goede partij en kon tot aan de rust de stancl blanco houden. In korte tijd na dc hervatting namen de bezoekers echter een drie—nul voorsprong, waarna Starink voor een tegen punt zorgde. Maar het werd uiteindelijk toch viereen voor UPTS. De stand luidt thans: 10 10 24—40 10 8 24—49 9 6 10-32 OSS Robaver CJW NDSM 3IZ0 15 15 13 14 15 24 22 20 13 13 PVF Telefonia UPTTS SVJ Z.v.meeuwen 12 14 13 14 15 12 12 11 6 5 De uitslagen waren: 4 B: TelefoniaUPTTS 14; Robaver NDSM 3—1. Res. derde klasse: SIZO 2PVF 2 14; Kromhout 2—AMVJ 2 5—2.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5