Zwitsersche Eindenhout! Modeshow in Concertgebouw Achthonderd leerlingen verwacht |Fa W. F. CLAUS WINKELHUIS Ronde van Europa naar Amsterdam Amsterdamse Beurs MORRIS MINOR 1952 VRIJSTAANDE VILLA TENNISSEN? DINSDAG 9 MAART 1954 HARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSGHECOURANT 7 CandidatenlijstAn voor Provinciale Staten Huisvesting alleenstaande werkende vrouwen Dader van inbraak in Velsen tot twee jaar veroordeeld De nieuwe huishoudschool in „Zinnevelf Jubileumtournooi VNT Jubilerende A.J.G. houdt Zaterdag receptie Jaarvergadering Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden Spreeuwen boven Heem stede zijn alle trekvogels Botsing op de IJzeren brug Scheepvaart Platte kranten 7 ct. Boeken etc6 ct. Carton6 ct. Bont papier5 ct. Orig. Huish. lompen 35 ct. Klein HUIS Adverteert in dit blad CLUBS en privébanen Inlichtingen aan het Park (tel.17997) Alleen op Woensdag 3.40 Tijdelijk stomen 522ste STAATSLOTERIJ 4e was i4# njst fen bate van het Erefonds voor Oud-Verpleegsters (de afdelingen Haarlem en Heemstede) werd Maandagmiddag in de grote zaal van het Concertgebouw van Haarlem een modeshow gehouden. Door verschillende firma's icas medewerking verleend, onder andere door Ascot, Comtesse, Maison Van der Laan en Louis Pièrlót. He firma Tuber gen had voor een zeer smaakvolle bloemv er siering gezorgd. De presidente van het Comité, mevrouw M. C. D. Wesstra-Mackay, sprak een kort openingswoordwaarbij zij mevrouw J. W. baronesse de Vos van Steenwijk-van R.oyen en mevrouw C. Cremers-de Bruyn hartelijk welkom heette. De zes mannequins, Adriana, Katja, Her- mina, Frida, Gertie en Ria, hebben bijna honderd toiletjes ge toond. Zij droegen ze met veel charme en gratie voor en bleven onvermoeid tot het einde van de middag, die ruim drie uur duurde. Er waren mo dellen van Fath, Dior, Carven en van Itali aanse huizen. Het is wel duidelijk gewor den dat deze zomer veel katoen zal wor den gedragen: En gelse en Franse en ook een katoen die een speciale bewer king heeft ondergaan en daardoor een zijde achtige glans krijgt, „katoen met satijn bewerking" wordt die stof genoemd. Er wa ren katoenen zomer en zonnejurkjes, na middagtoiletten en cocktaildresses, waarvan verscheidene een hartelijk applaus kregen. Wij denken nog even aan „Ingrid", een blauw-wit toiletje met wijde cirkelrok, aan „Girl", de zwart witte ruit en aan „Daisy", een zwarte ka toen met fel gekleurde poppetjes bedrukt. Tweed werd niet alleen gebruikt voor mantels, deux- en trois-pièces, maar ook voor japonnen. Voor het voorjaar is een dracht van Amerikaanse tweed, Engelse fantasie tweed of tweed-frotté blijkens deze show heel geschikt. Of Zwitserse jer sey. Er waren modellen van Frans kamga- ren en Zwitserse popeline, die zo heerlijk gemakkelijk in het gebruik is, Iers linnen en nylon met shantung. De snoezige or ganza vraagt bij alle japonnen een zware tafzijden onderjurk. Blauw-wit is de modekleur. Dat is door Ascot duidelijk gedemonstreerd. Blauw wit wordt in de morgen, in de middag en 's avonds gedragen. Gelukkig zijn er ook wel andere modekleuren. De nieuwste kleur van Italië is oranje-rood. Het werd vertoond in een shantung japonnetje. Een ander oranje-kleurig jurkje, „Queenie" genaamd, liet op de gerimpelde rok een paar grappige zakken zien die reikten van halverwege de rok tot aan de zoom. Hoewel de swaggers bij de zomermode hebben afgedaan, laat Amerika toch graag witte, swaggers voor zeer modern gelden. Alle cocktail- en avondjaponnen uit Frank rijk zijn voorzien van schouderbandjes, al zijn ze nóg zo smal. Opvallend is de hoge taille-lijn tot dicht onder de buste. Iets nieuws is ook: de janon uit één stuk zon der ceintuur waarbij het gedeelte boven Vandaag bestond er op het Haarlemse stadhuis gelegenheid candidatenlijsten in te leveren in de kieskring Haarlem (omvat tende de gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek en Zandvoort) voor de verkiezing van leden van de Pro vinciale Staten van Noordholland. Ingekomen waren vanmiddag om half een de volgende lijsten: Katholieke Volkspartij: 1. A. van der Veldt, Haarlem; 2. Th. C. Gribling, Blari- cum; 3. P. J. van Groeningen, Nes aan de Amstel; 4. mr. H. J. M. Tonino, Santpoort; 5. J. A. Schippers, Haarlem; 6. ir. W. Merx, Haarlem; 7. mr. J. F. ten Kroode, Laren; 8. mr. J. F. M. Homulle, Beverwijk; 9. drs. C. G. M. Meermans, Duivendrecht; 10. W. M. B. Bosman, Zandvoort; 11. mr. A. A. K. M. Povel, Aerdenhout; 13. mevrouw C. van der VaartTen Berge, Haarlem; 14. J. J. Loerakker, Haarlem; 15. J. Brouwer, Mui den; 16. ir. A. H. IJsselmuiden, Heemstede; 17. J. W. Zandvliet, Bovenkerk; 18. A. Bo- gaart, Zwanenburg. Christelijk Historische Unie: 1. mr. dr. J. van Bruggen, Heemstede; 2. mr. A. Wen sing, Haarlem; 3. J. C. Ajchoff, Velsen; 4. mevrouw E. FröhlichHoenderdos, Bever wijk; 5. jhr. J. P. A. van Lennep, Bloemen daal; 6. M. van Dongen, IJmuiden; 7. mejuffrouw mr. H. Muller, Haarlem 8. J. de Boer, Velsen; 9. K. C. van der Mije Pzn., Zandvoort; 10. C. Bakker, Santpoort; 11. mr. K. A. F. J. Pliester, Heemstede; 12. D. Slotboom, Velsen; 13. dr. G. J. Dieperinck, Haarlem; 14. H. van Leeuwen, IJmuiden; 15. D. Franken, Haarlem; 16. K. Tijssen, IJmuiden-Oost; 17- A. J. de Landmeter, Haarlem; 18. Remiens, IJmuiden; 19. mejuffrouw N. Hoger.birk, Bloemendaal; 20. T. Struikens, IJmuiden. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie: 1. mevrouw mr. J. M. StoffelsVan Haaf- ten, Haarlem; 2. A. J. van Houten, Heem stede; 3. ir. R. Dufour, Aerdenhout; 4. W. F. H. Peeters, Amstelveen; 5. C. Avis, Hoofddorp; 6. G. Tates, Bentveld; 7. mr. J. G. Bettink, Haarlem; 8. mr. F. W. D. C. A. van Hattum, Santpoort; 9. dr. W. G. J. ten Pas, Heemstede; 10. mevrouw P. J. Allan Schilthuis, Beverwijk; 11. mr. H. L. Pren- ger, Aalsmeer; 12. mevrouw J. van Nispen- Van Wely, Heemstede; 13. J. W. Th. Fibbe, Haarlem; 14. K. Enthoven,Bennebroek; 15. H. A. Stol, Halfweg; 16. W. M. Swellen- grebel, Santpoort; 17. mr. J. W. van der Vlugt, Haarlem; 18. jhr. D. Bicker, Diemen; 19. R. F. Pasman, Santpoort. Katholiek Nationale Partij: 1. mr. H. J. F. M. Hüffer, Aerdenhout; 2. Th. J. Nieuwe- boer, Wervershoof; 3. drs. G. B. M. van EttenSjoukes, Naarden; 4. C. de Vries, Haarlem; 5. W. Heijman, Amsterdam; 6. G. H. Mulder, Amsterdam; 7. M. J. S. de Waard, Amsterdam; 8. J. C. Th. Smit, Heemstede; 9. mr. A. F. Josephus Jitta, Heiloo; 10. J. A. Bomans, Heemstede; 11. H. Th. A. M. Cuypers, Heemstede; 12. J. J. v. Nieuwburg, Zaandam. Socialistische Unie: 1. W. Vijfhuizen, Am sterdam; 2. H. J. Lankhorst, Amsterdam; 3. K. van der Wijk, Bergen; 4. J. N. Daal der, Amsterdam; 5. A. Landman, Bever wijk; 6. D. Raat, Koedijk. Staatkundig Gereformeerde Party: 1. G. Tanger, Westzaan; 2. D. J. Post, Hilversum; 3. K. Boeder, Enkhuizen; 4. A. L. van Hall, Amsterdam; 5. G. Mans, Haarlemmermeer. Communistische Partij Nederland: 1. H. Gortzak, Amsterdam; 2. M E. Lips-Odinot, Hilversum; 3. B. Brandsen, Amsterdam; 4. mr. M. D. Proper, Haarlem; 5. M. Bakker, 2aandum; 6. T. Stouten, Haarlem; 7. H. Een der fraaie modellen op de modeshow, de buste gerimpeld is. Er worden veel wij de klok- en cirkelrokken gedragen en mouwloze jurkjes met een straksluitend jasje er over geknoopt. De kapsels van Pièrlót, die vooral na de pauze opvielen, waren beeldig en uitne mend verzorgd. Bij de cocktaildresses was het haar met mooikleurende veren gesierd. Ook de bijouterieën waren goed gekozen. Het was een beetje jammer dat de expli- catrice niet altijd duidelijk het nieuwe mo del aankondigde. Zij was soms nog uitvoe rig bezig een vorig nummer te beschrijven nj,s yjee.ft het als het volgende al de zaal inging. Overi gens maakte deze explicatrice alles goed door in de pauze op voortreffelijke wijze ten bate van het Erefonds mee te helpen aan de Amerikaanse verloting van een pop. De eigenhandig gemaakte pop was in ver- pleegsterscostuum en kwam (met plastic cape) voor f 280 in handen van een geluk kige winnares. De modeshow was inderdaad zoals me vrouw Wesstra in haar openingswoord al voorspelde: een sprookje in kleuren en lijn van voorjaar en zomer 1954. A.G.P.S. Het dagblad „France Soir" publiceert bij zonderheden over de ronde van Europa, die in het bijzonder betrekking hebben op het gedeelte, dat door Nederland zal leiden. De heer J. de Montandon, administratief di recteur van het lichaam dat deze ronde or ganiseert, is dezer dagen in Amsterdam ge weest om maatregelen te treffen voor een goed verloop van de tweede étappe, die op 22 September van Gent naar Amsterdam voert (de start is op 21 September in Parijs) en voor de derde étappe, die van Amsterdam over Eindhoven naar Namen zal leiden. De finish van de tweede étappe van Gent naar de hoofdstad zal het Olympisch sta dion zijn. De mogelijkheid is groot dat de étappe AmsterdamNamen in twee gedeelten zal worden verreden, van Amsterdam naar Eindhoven en van Eindhoven naar Namen. Naar bekend zal de Ronde van Europa worden gereden van Parijs over Gent, Am sterdam, Namen, Luxemburg, Stuttgart, Augsburg, Innsbruck, Vicenza, San Pelle- grino, Milaan, Lugano, Vevey naar Straats burg. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat de K.N.W.U. van een en ander op de hoogte is gesteld en dat in de Ronde van Europa fabrieksteams zullen rijden. Commissie houdt enquête In Haarlem is een commissie in het leven geroepen voor woongelegenheid voor de alleenstaande werkende vrouw. Zij bestaat uit: mejuffrouw C. P. Bal, voorzitster; mejuffrouw J. F. D. van Maas, secretares se, Coornhertstraat 12; en de dames mr. E. A. J. ScheltemaConradi, M. M. van Blok- huysen, ir. E. C. EinthovenZeeman en C. Frény. De commissie houdt momenteel een en quête om te onderzoeken in hoeverre be langstelling bestaat voor een eventueel op te richten flatgebouw. Met bevestiging van het redhtbankvon- Amsterdamse gerechtshof Dinsdagmorgen de zestigjarige loswerkman H. J. van W. uit Amsterdam wegens een inbraak in een villa aan de Bloemend aal- seweg te Velsen tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest ver oordeeld. De inbreker had op 8 October 1953 weinig pleizier van zijn daad, want hij liep in de armen en enkele rechercheurs toen hij de villa verliet. Van W. werd gedurende de laatste der tig jaar reeds tien maal veroordeeld voor diefstallen en inbraken. Op de jaarvergadering van de Verenigde Haarlemse Huishoud- en Industrieschool heeft het bestuur meegedeeld, dat het de Haarlemse gemeenteraad heeft verzocht de stichting van een nieuwe Nijverheidsschool in Haarlem-Noord noodzakelijk te verkla ren. In het uitbreidingsplan „Zinnevelt" is daartoe reeds grond gereserveerd aan de Delftlaan, ter hoogte van de Prinses Irene- school. Uit het verslag van de centrale Ouder raad in Haarlem-Noord bleek de grote be hoefte aan een nieuwe inrichting van Nij verheidsonderwijs in dat stadsdeel, gezien het afstandsprobleem en hej; drukke stads verkeer, dat de ouders van twaalf- en veertienjarigen weerhoudt om hun kinde ren het onderwijs aan de bestaande school in de Voorhelmstraat te laten volgen. Te verwachten is dat, gezien de zich snel uit breidende bevolking in Haarlem-Noord, de nieuw te stichten neutrale school voor huishoud- en nijverheidsonderwijs bezocht zal worden door vierhonderd dagleerlingen en evenzovele cursisten. De school in de Voorheimstraat kan blijven voorzien in de steeds groeiende behoefte van de zich snel uitbreidende stadswijk in Haarlem-Oost. De bestaande school wordt thans bezocht door 510 dagleerlingen en ruim 300 cursis ten. Algehele restauratie van het -schoolge- bbuw aan de Voorhelmstraat, zowel in- als uitwendig blijft nog steeds een dringen de noodzaak. Verf en stucwerk in bijna alle lokalen en gangen vérkeren in zeer slechte staat. Ook moet de inventaris ge deeltelijk vernieuwd en verder uitgebreid worden, zo mogelijk met moderne, electri- sche apparaten. De aftredende bestuursleden, mej. M. R. Westerman Holstijn en de heer ir J. J. Fyykschot, werden bij acclamatie herko zen, terwijl tevens met algemene instem ming toetrad tot het bestuur de heer H. Berkenbosch, die de functie van penning meester op zich zal nemen. De samenstelling van het bestuur is thans alsvolgt: mevr. J. W. bsse de Vos Cohen Rodrigues, Haarlem; 8. T. Kruisman, Santpoort; 9. C. Scheringa, IJmuiden; 10. H. Teeuwen, Haarlem; 11. J. Muskee, Beverwijk; 12. E. TeeboomWest, Amster dam; 13. J. Brasser, Krommenie; 14. P. M. Lanser, Haarlemmermeer; 15. J. van Del den, Zwanenburg; 16. G. de Vries, Andijk; 17. J. Pels, Krommenie; 18. G. Maas, Zaan dam; 19. T. HooglandVan 't Hof, Alk maar; 20. D. J. van Soest, Aalsmeer. Parij van de Arbeid: 1. W. Mensink, Haarlem; 2. S. P. Doek, Haarlem; 3. J. B. Kooij, Hilversum; 4. H. J. W. B. Disselkoen, Heemstede; 5. W. Glastra, Haarlem; 6. A. P N. Pielage, Haarlem; 7. J. Albrecht Walgien, Haarlem; 8. D. G. Hoekstra, Haarlem; 9. A. Vlas, Haarlem; 10. J. J. Voogd, Haarlem; 11. H. A. van Norden— Groenewoud, Haarlem; 12. J. Willemse, Haarlem; 13. M. J. Goedee, Haarlem; 14. J. Prikkel, Haarlem; 15. G. J. H. de Leeuw, Haarlem; 16. J. Verlooy, Haarlem. Anti Revolutionnaire Partij: 1. mr. A. Bruch, Haarlem: 2. mr. O. H. van Wijk, Heemstede; 3. W. C. Bakker, Haarlem; 4. mr. J. C. C. W. Hijszeler, Bloemendaal; 5. P. Brune, Zandvoort; 6. D. J. A. Spek, Haar lem; 7. L. Ram, Heemstede; 8. mr. C. Jan sen Verplanke, Haarlem; 9. A. Elgei-sma, Bennebroek; 10. A. Langendijk, Vogelen zang; 11. M. bij de Vaate, Haarlem; 12. J. de Ruiter, Heemstede; 13. A. Steetskamp, Zandvoort; 14. J. Aantjes, Heemstede; 15. mr. K. Heimig, Haarlem. Gereformeerd Politiek Verbond: 1. C. Smits, Laren; 2. S. Fogma, Nieuwer-Am- stel; 3. K. Pos Mzn., Zaandam; 4. B. van Die, 's Graveland; 5. W. Roos, Heiloo. van Steenwijkvan Royen, erelid; me vrouw C. StemlerTjaden, voorzitster; mevrouw J. A. MaasVeenstra, vice-voor- zitser; mevrouw E. C. van Styrumbsse Mulert, secretaresse; de heer H. Berken bosch, penningmeester; mevrouw Bienfait Biemond, wnd. secretaresse; mejuffrouw C. M. M. Hissink; mejuffrouw M. R. Wes terman Holstijn, mevrouw M. C. H. Treur nietvan Eyk; mevrouw R. OudStof berg; ir. J. J. Fuykschot en dr. C. Brou wer. Gedelegeerden van de gemeenteraad zijn mevrouw mr. E. A. J. Scheltema Conradi en mejuffrouw A. W. M. Bolsius. Op 4 Maart was het 25 jaar geleden, dat de Bond van Tennis-oefenmeesters in Neder land (BTON) werd opgericht. Deze organi satie telde toen een twaalftal leden en na vele naamsveranderingen is de vereniging van Nederlandse Tennisleraren (VNT) ont staan, die thans 80 leden omvat. Als hoogtepunt van de jubileumviering zal in de week van 2 tot en met 8 Augustus een internationaal tennistournooi worden ge houden op „Berg en Dal" in Den Haag, of in NoordwijR. Van elk land in West-Europa zullen de sterkste twee spelers worden uit genodigd, terwijl bovendien de andere spe lers uit het buitenland kunnen inschrijven. Jeugdhuis Het Baken' geheel gerestaureerd Op Zaterdag 13 Maart houdt het bestuur van de Haarlemse afdeling van de A.J.C. ter gelegenheid van het 35-ja.riig bestaan van de afdeling een receptie, die tevens bedoeld is als heropening van het vrijwel geheel door eigen krachten gerestaureer de jeugdhuis „Het Baken" aan de Bakenes- sergracht. Het bestuur wendt zich tot de ouders van de tegenwoordige A.J.C.'ers omdat het van mening is, dat het wenselijk is door het aanbieden van „een geschenk onder cou vert" ter receptie blijk te geven van de in teresse van de ouders voor de jeugdbewe ging. Voor eventuele stortingen of overschrij vingen gelieve men gebruik te maken van postgiro nummer 390199 ten name van P. A. van Vuuren te Haarlem onder vermel ding „Jubileum A.J.C.". Het comité van aanbeveling is als volgt samengesteld: M. A. Reinalda, drs. D. Roe mers, E. F. Albrecht, W. Mensink, K. v. d. Berg, L. v. d. Haspel en G. Boerhorst. 1-3% Nederl.'47 VK.U Jnilever 3hilips Gloeil. <on. Petroleum Vdam Rubber Roll Amer. Lijn *4. Scheepv Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank "4ed. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U- S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 97% 190 249 236 40114 127)4 150 132% 121% 109 182% 176 173 182% 33% 5*% 49% 90 21% 40% 97% 191% 250 238% 399 129 153 133% 121 108% 182% 176% 173 182% 33% 54 ex.ö 49 89% 21% 40% Oud-gemeente-secretaris N. Vos voorgesteld als voorzitter Op Donderdagmiddag 18 Maart zal in de bovenzaal van het Minerva Theater in Heemstede de jaarvergadering van de Al gemene Nederlandse Bond van Gepension neerden afdeling Haarlem en omgeving gehouden worden. Naast de verslagen van de secretaris, de penningmeester en van de kascommissie staan de benoeming van twee leden voor de bondsraadvergadering en de bestuurs verkiezing op de agenda. Het aftredende bestuurslid, de heer D. Versteeg stelt zich niet hertyesbaar. Het bestuur stelt de ver gadering voor de heer N. Vos, oud-ge meente-secretaris van Heemstede als eer ste voorzitter te benoemen. Eveneens zal er een tweede penning meester gekozen dienen te worden. Als spreker treedt op de bondsvoorzitter, de heer G. Wolters. Van een lezer bereikte cms de vraag om verklaring van het volgende verschijnsel. Al enige weken merken de Heemstedena ren, en vooral zij die in Heemstede-West wonen, bij het invallen van de avond grote zwermen spreeuwen op, die hoog in de bomen luid kwinkelerend bijeenzitten. De lezer was verbaasd over het aantal. Inder daad is het in deze tijd van het jaar op vallend, dat tienduizenden spreeuwen zich boven de steden en het land laten zien. Het zijn alle trekkers met bestemming Friesland, Waddeneilanden en Noorde lijker. 's Avonds verzamelen zij zich om de nacht in de duinbossen door te brengen. Overdag kan men ze zien overvliegen of fourageren in tuinen of weilanden. Gistermorgen omstreeks half negen is op de IJzeren brug in Heemstede eèn autobus van de N.Z.H. in botsing gekomen met een vrachtauto, waardoor de 30-jarige G. J. M. R., de bestuurder van de vrachtauto, enige ribben en zijn linkerpols heeft gekneusd. De autobusbestuurder had de vrachtauto voorrang willen verlenen, doch door de gladheid van de weg leverde krachtig rem men niet het gewenste resultaat op. De politie heeft de remmen van de auto- bus, die aan de linkervoorzijde beschadigd werd, nagekeken en in orde bevonden. Van de vrachtwagen werd het linkerportier beschadigd. Aagtedijk, 7 390 m. O.NO. Paramaribo. Aalsum, 7 430 m. O.NO. St. Helena. Adinda, pass. 6 Banka n. Haiphong. Akkrumdijk, 7 230 m. ZW. Sable eil. Alehiba, 7 120 m. NW. St. Paulsrock. Alcyone, 7 90 m. N.NO. Finisterre. Almdijk, 7 150 m. Z. Bermuda. Alphacea, 8 te Philadelphia. Amsteldijk, 450 m. O. Bermuda. Arendskerk, 7 350 m. Z.t.O. Dakar. Argos, pass. 7 Dover n. Lissabon. Axeldijk, 7 360 m. Z. Kp. Race. Alamak, 9 te Madras. Aldegonda, 8 te Bangkok. Amstelland, 7 v. St. Vincent n. Montevideo. Amstelveen, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Annenkerk, pass. 8 Ouessant n. Lissabon. Ariadne, 7 v. Tanger n. San Feliu. Aalsdijk, 9 v. New York te Boston. Aldabi, 8 v. Victoria p. Bahia. AJgemlb, 8 v. Santos 9 te Paranagua. Miöüh pass. '8 Finisterre n. Kto dé Jarëlfo. Amerskerk, 8 v. Aden n. Suez. v; Amstelbrug, 9 te Pto Alegre. Abbedijk, pass. 9 Vlissingen voor Hoek v. Hol land verw. n. Rotterdam Agamemnon, 8 v. Ciudad Trujillo n. San Juan Alehiba, pass. Fernando Noronha n. Santos. Alphard, 8 te Santos. Altair, 9 te Rotterdam verwacht. Ampenan, 10 te Colombo verwacht. Am stel park, pass. 9 Ouessant n. Marseille. Averdijk, pass. 9 Vlissingen n. New York. Billiton, 7 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Boissevain, 9 Kaapstad verwacht. Borneo, pass. 7 Gibraltar n. Port Said. Blommersdijk, 7 te Norfolk. Boskoop, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Blitar, 7 te Port Kembla. Barendreeht, 8 740 m. NO.t.O. Guadeloupe. Bawean, 8 v. New York n. Casablanca. Bonaire, 9 te Port of Spain verw. Bloemfontein, pass. 9 Vlissingen n. Amsterdam. Bali, 9 v. Karls'hamn n. Amsterdam. Callisto, pass. 7 Flores n. Engeland. Caltex Padang, pass. Sabang n. Singapore. Congostroom, 7 v. Freetown te Amsterdam. Chama, 7 920 m. NO. Martinique. Charis, pass. 7 Kp. Bougaroni n. Malta. Coryda, 7 Malta gepass. n. Port Said. Caltex Leiden, 9 te Sidoo. Caltex Padang, pass. 8 Belawan n. Singapore. Cottica, 8 v. Plymouth n. Amsterdam. Daierdijk, 8 te Galveston. Delfshaven, 7 120 m. Montevideo n. Bahia BlanC3 Drente, 6 80 m. Z. Westp. Kreta n. R'dam. Delfland, 8 te Amsterdam. Diemerdijk, 9 v. Los Angeles te San Francisco. Dongedijk, 8 te Antwerpen. Duivendijk, 6 te Portland. Erinna, 7 v. Stanlow n. Curasao. Eemland, pass. 7 Finisterre n. Zuid Amerika. Enggano, 8 v. Aden n. Suez. Elmina, 7 te Bordeaux. Ena 9 te Miri. Esso Den Haag, pass. 8 Kreta n. Antwerpen. Friesland (KRL), 8 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Friesland (SSM), 9 te Huelva. Garoet, 7 v. Port Soedan n. Suez. Gooiland, 7 te Itajai. Gordias, 7 v. Gibraltar n. Rotterdam. Groote Kerk, 8 te Amsterdam. Graveland, 9 te Santos. Groote Beer, 8 460 m. W.ZW. Valentia. Gaasterland 10 v. Las Palmas te IJmuiden verw. Hoogkerk, 9 v. Hongkong te Djibouti verw. Hathor, 6 60 m. NO. Ouessant n. Tunis. Hera, 7 150 m. NW. Sombrero eil. Hydra, 8 950 m. ZW. Flores. Hector, 8 te Algiers. Helena, 8 te Antwerpen. Hecuba, 8 v. Santiago n. Baltimore. Hermes, 8 v. Curasao n. Port au Prince. Hilversum, pass. 8 Malta n. Antwerpen. Ilos, pass. 7 East Goodwin n. Le Havre. Indrapoera, 6 v. Port Swettenham n. Tj. Priok. Job. v. Oldenbarneveit, pass. 9 Kp. Bon n. A'dam Jagersfontein, 8 te Durban. Kota Gede, pass. 6 Key West n. Galveston. Karimata 8 te Belawan. Kota Baroe 9 te Port Said. Kota Agoeng, pass. 9 Ouessant n. Hort Said. Kota Inten, pas. 9 Perim n. Belawan. Larenberg, 7 v. Freetown te Amsterdam. Lindekerk, 7 Ouessant gepass n. Port Said. Larenskerk. 6 v. Karachi te Bombay. Leegkerk, 7 dw. Khorya Maory baai n. Karachi Langkoeas, 7 240 m. W. Colombo. Leersum, 8 te Bremen. Lawak 9 te Manilla. Loenerkerk 9 te Port Said. i Luna 7 v. Patras n. Piraeus. Maas. 7 22 m. W.ZW. Ouessant n. La Guaira Mariekerk, 6 dwars Oporto n. Genua. Myonia, 6 7 m. O.NO. Billiton. Maashaven, pass. 8 Finisterre n. Avonmouth. Madoera, 6 te Mombasa. Meliskerk, 9 Penang verwacht. Murena, 7 v. Liverpool n. Singapore. Maasdam, 8 v. Kingston n. New York. Merwede, verm. 9 v. Houston. Markelo, 9 v. Newcastle n. Rotterdam. Nestor, 8 te Paramaribo. Noordam, 9 v. New York te Rotterdam. Oranjefontein, 7 430 m. Z.ZO. Dakar. Overijsel, 7 v. Bremen te Rotterdam. Omala, 6 t.h.v Belawan n. Cochin. Ondina, 7 220 m. Z.ZO. Calcutta. Ootmarsum, 6 300 m. W.NW. Finisterre. Orestes, 7 75 m. ZO. Kp. Hatteras. Orion. 7 220 m. N.NO. Fort Aleza. Oranjestad, 9 v. Aruba n. Cristobal. Prins Maurits. pass. 8 Gibraltar n." Valencia. Prins Willem IV. 8 te Valencia. Pendrecht, 8 v. Pto La Cruz n. New York. Peperkust, 8 te Antwerpen. Papendrecht, 8 v. Kaapstad n. R'dam. Prins Willem V, 9 te Alexandrië. Prins Joh. W. Friso, 9 v. Antwerpen te R'dam Roebiah, pass 7 Suez n. Colombo. Rotula, 8 te Curaqao. Roepat. 7 v Marseille te Amsterdam. Radja, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Riouw, 8 v. Suez n. Djeddah. Rita, 8 v. Bangkok n. Pladju. Rondo, pas. 8 Kp. St. Vincent n. Halifax. Raki, 9 v. Belawan n. Singapore. Rijndam, li te Cobh verw. Salatiga, 7 100 m. N.NO. Bahrein. Scherpendrecht, 6 t.h.v. Victoria n. Recife. Sheratan, 6 230 m. ZW. Fayal. Slnabang, 6 410 m. W.ZW. Sabang. Sirrah, 7 400 m. O.ZO. Albany n. Melbourne. Stanvac Talang Akar, 7 eil. Singkep gepass. n. Tj. Uban. Straat Soenda, 7 90 m. NO. Mauritius. Slamat, 8 v. Port Swettenham n. Semarang. Soestdijk, 9 te Penang. Stad Rotterdam, 8 te Narvik. Stad Schiedam, 8 te Civita Vecchia. Salland, 9 v. Rio Janeiro n. Ilheos. Sarangan, 9 te Damman. Singkep, pass. 8 Port Soedan n. Suez. Sumatra, 8 v. Colombo n. Djibouti. Sommelsdijk, 6 v. Galveston te Hampton Roads Stad Vlaardingen, vertr. 9 v. R'dam n. Narvik. Stad Arnhem, pass. 9 Perim n. Port Said. Tabian, 7 te Los Angeles. Tomini, pass. 7 Kp. Vincent n. Rotterdam. Tara, verm. 8 v. Buenos Aires n. R'dam. Teucer, v. Amsterdam n. Indonesië. Tankhaven I. 7 dwars eil. Bantam n. Port Swettenham. Tankhaven IT 7 270 m. Z.ZW. Kp. Padaran. Tankhaven 111, 7 280 m. ZO. Bangkok. Themisto, 7 210 m. O.NO. Norfolk. Tjiluwah, pass. 7 eil. Banka n. Singapore. Tjimenteng. 6 120 m. NO. Tristan da Cunha. Tjisadane. 6 470 m. N.t.O. Tristan da Cunha. Tjiwangi. pass. 7 eil. Banka n. Tj. Priok. Trajanus, 6 480 m. W. Flores. Triton,»7 v. Ciudad Trujillo n. Maracaibo. Trompenberg, 7 50 m. W.NW. Azoren. Talisse, 8 te Colombo. Thalatta, 10 te Suez verwacht. Tomori, 8 v. Hamburg te Rotterdam. Tero, verm. 9 v. Hamburg n. Victoria. Utrecht, 9 te Soerabaja. Van Linschoten. 6 250 m. N. Dakar. Waterman, 7 800 m. O. Kp. Race. Westïand, 7 190 m. N.NO. St. Pauls. Woensdrecht, 7 350 m. O. Ceylon. Wieldrecht, 9 te Rastanura. Wonosari, 8 te Port Said. Waterman, 10 te Halifax verwacht. Waal, 9 Duinkerken verwacht. Willemstad, pass. 8 Gravesend n. Amsterdam. Zeeland (KRL). 7 620 m. O.ZO. Kp. Race. Zuiderkruis, 8 220 m. N. Dakar n. Kaapstad. Zonnewijk, 9 te Beyrouth. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 8 v. Rouaan te Antw. Algarve, 8 v. Antw. n. Garston. Att, 8 nog te Avonmouth. Admiraal de Ruyter, 8 v. R'dam te Nakskov verwacht. Admiraal Nelson, 8 v. Antwerpen te Middlesbro verwacht. Algarve pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelstroom verm. 6 v. Londen n. Amsterdam. Anna, 6 v. Vlissingen n. Faversham. Antilope, 8 v. Vlissingen n. Boston. Arion. pass. 6 Vlissingen n. Girvan. Arnoudspolder, 9 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Aruba, 7 v Vlissingen n. Avonmouth. Ardacia, vertr. 8 v. R'dam n. Nantes. Bierum, verm. 6 v. Londen n. Kopenhagen. Betty Anne S, verm. 8 v. Partington n. Setubal Boreas, 8 te Amsterdam. Bill S, 7 v. Hamburg te Fyness. Binnenhaven, pass. 7 Ouessant si. Casablanca. Birmingham, 8 v. Harlingen n. Lelth. Bounty, pass. 6 Vlissingen n. Boness. Coolhaven, 6 te Casablanca. Confiance, 8 v. Vlissingen n. Wicklow. Delta, 8 v. Antw. n. Queensboro. Daje Bohmer 9 Rouaan verwacht. Deni, 7 v. Esbjerg te Antwerpen. Diana, verm. 7 v. Londen n. Antwerpen. Diligentia, 7 v. Shellhaven te Birkenhead. Elisa, 7 v. Bilbao te Bayonne. Elda, 6 v. Vlissingen n. AUoa. Eljo, 8 v. Vlissingen n. Ballina. Erebus, pass. 7 Vlissingen n. Lissabon. Feroeia, vertr 8 v. St. Valery n. Avonmouth. Fiducia, pass. 6 v. Vlissingen n. Londen. Frejo, 6 100 m NW. Lands End n. Foyness. Frans Bohmer, 7 20 m. W. Gironde n. Dakar. Geid, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Glory, pass. 6 Vlissingen n. Hamburg. Genie S, veim. 8 v. Rotterdam n. Hamburg Goote. 8 v. La Pallice n. Dakar. Hera, 6 van San Juan n. Antwerpen. Hast III, vertr. 9 v. Rotterdam n. Londen. Hebe Nobel, 7 te Brussel. Ilias, 7 van Famagusta n. Limassol. Jacoba, verm. 6 v. Londen n. Rouaan. Jonex I, 8 v. Vlissingen n. Londen. Larlx, 4 te Leith. Leny, 7 v. Vlissingen n. Antwerpen. Lugano 7 ten anker Dungeness n. Avonmouth Mary, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Meike, 6 v. Vlissingen n. Cork. Mercurius, 7 v. Delfzijl te Grangemouth. Metropole, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam Marcella 7 100 m. W.NW. Faroer eil. Marietje Bohmer, 6 20 m. ZW. Kp. Roca. Matthew, 8 te Billingham. Merwehaven, 8 v. Port Lyautey te Rouaan. Monica 8 v. Goole te Billingham verw. Mypuck, 6 v. Esbjerg n. Parijs. Noord, 8 v. Reykjavik te Bergen. Noorderlicht, verm. 7 v. Newport n. Pontrieu* Nassauhaven, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Noordérhaven, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen Olive, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Pavonis, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Pavo, 6 v Bastia n. Ajaccio. Ponto, 4 v. Sete n. Tripoli. Ponza, 5 v. Swansea n. Rotterdam. Poortvliet, 8 nog te Rouaan. Prima, 6 te Partington. Peter Swenden 6 v. Vlissingen n. Cork. Prinsengracht, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Prior. 7 v. Amsterdam te Kopenhagen. Regina, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnhaven, 6 te Rouaan. Rex, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Sirius, 10 v. Londen te R dam verw. Spora, 6 te Antwerpen. Sprota, 8 Temeuzen verw. Skald, pass. 7 Vlissingen n. Goole. Soemba, 8 v. R'dam te Tonnay Charente verw. Spurt, pass. 7 Vlissingen n. Oporto. Timor. 7 v. Le Treport te Wisbeck. Taormina, 5 v. Widness n. Dublin. Valbella. 6 v. Port Talbot n. Rouaan. Venus, verm. 8 v. Middlesbro n. Gr. Yarmouth Veritas, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Vrouwepolder vertr. 9 v. Oporto n. Antw. Westercïok, 8 te Rotterdam. IJsel. pass. 6 Vlissingen n. Antw. Door part. aangeboden: 32.000 km. met vouwdak, desk. onderz toegestaan. Prijs f 3500. Tel. 27360. Archieven worden vernietigd HAARLEM Bakenessergr. 45 Tel. 11436 (laagb. of flat) te k. of te huur gevr. (max. f 50) in Hrl. of omg. Brieven no. 4797 Te koop gevraagd: Bloemendaal of omg. met C. V. en garage. Brieven met prijsopgaaf no. 4795. In centrum stad op prima stand mooi winkelhuis te huur. Frontbreedte ongeveer 8 m. Brieven onder no. 4803. op stomen en verven (uitgez. bedden, tapijten, lederwaren en onderstaande tijdelijke aanbieding) (chemisch reinigen) Colbert- en mantelcostuums A^ Mantels en jassenA^ RegenjassenA&r- j (Incl. waterdicht maken) Japonnen («ei. plooien)2. Rokken en pantalons1.*° WASSEN -STOMEN - VERVEN Filialen Haarlem: Barrevoetestraat 23 - Tel. 15900 Gen. Cronjéstraat 144 - Tel. 17795 Depót Hillegom: Fa. Planje, Molenstraat 16, Tel. 5900 HOGE PRIJZEN ƒ5000 2606 10394 2000 1667 21364 1300 15721 19819 ƒ1000 2160 4226 4622 12690 18626 19655 19657 ƒ400 2253 3614 4251 4486 6031 6358 7586 8218 10267 11035 14406 14693 20238 200 '2013 2725 3983 4372 D66K 5786 6388 6867 7923 9416 10197 11554 11591 11714 12082 12373 13174 15274 16084 16203 17397 19226 19436 19606 20127 PrUzen van 80. 1069 744 2007 617 8056 4203 5066 454 6O50 985 7019 824 8088 765 9069 816 10034 738 11058 169 218 950 047 261 647 753 081 277 238 250 092 121 480 585 114 125 240 283 563 571 626 692 734 280 291 303 846 892 908 286 301 554 271 307 674 178 208 224 740 753 769 145 342 381 341 543 591 615 920 977 996 672 735 733 750 239 310 346 434 788 789 839 915 393 395 480 775 131 162 254 295 387 420 458 685 700 885 924 190 283 309 348 429 476 546 718 747 847 867 277 440 457 526 599 622 657 726 784 823 915 937 939 065 195 297 339 466 520 598 614 667 895 948 982 173 220 268 459 496 514 516 534 568 1 605 631 12219 265 13054 U66 562 653 14035 081 686 711 15132 393 959 1(1212 365 17032 161 785 849 18304 361 919 963 19019 050 469 494 20035 268 816 823 21016 079 916 982 NIETEN 1078 085 255 258 491 498 691 704 874 881 2008 026 473 476 774 810 3002 004 266 329 533 589 808 829 959 963 4096 118 312 330 575 631 854 860 5019 021 286 313 604 615 948 987 6033 096 314 318 619 623 798 803 7049 053 221 238 517 565 914 941 8060 070 287 300 437 468 773 792 889 908 9034 087 248 251 463 483 598 607 705 745 907 956 10066 101 265 289 471 474 699 728 960 962 11002 010 194 195 457 549 110 123 295 322 522 569 716 736 889 906 038 048 486 515 814 820 067 106 383 447 612 638 885 888 987 136 187 356 371 639 661 887 913 033 082 357 372 743 764 121 124 325 343 644 661 825 833 061 081 271 309 585 595 997 109 123 306 333 469 596 796 801 920 993 105 109 256 285 485 489 620 625 767 768 975 987 137 187 301 331 477 487 750 762 964 965 078 133 259 322 598 621 170 171 323 353 577 634 746 749 919 956 077 104 526 585 874 903 144 149 449 451 657 687 896 899 252 272 467 502 676 732 914 938 105 123 381 440 775 776 143 148 444 445 663 689 836 914 102 134 311 362 629 650 204 240 349 373 601 652 810 811 994 116 173 297 307 501 535 635 650 780 790 206 208 332 378 502 513 792 799 139 168 324 371 638 639 194 208 415 421 644 646 791 813 962 974 267 323 611 632 916 955 155 197 462 471 705 707 923 935 274 277 530 538 747 828 941 980 165 166 473 479 847 883 176 211 465 503 710 730 944 988 144 153 379 403 703 707 244 255 381 396 659 695 815 822 189 200 322 363 538 573 680 683 843 .850 231 253 383 397 617 618 805 880 177 178 372 396 667 668 212 248 445 446 652 666 836 837 400 466 656 724 980 227 230 511 517 745 772 943 955 299 308 555 558 839 848 989 999 170 200 554 562 925 932 299 308 587 588 758 764 989 166 168 425 515 814 891 257 261 398 404 744 766 865 876 211 220 377 460 576 593 685 700 861 872 255 259 440 451 662 666 909 917 179 185 402 430 680 704 739 782 933 12002 035 252 273 410 495 671 694 946 13109 117 298 315 489 508 731 747 14015 018 155 209 413 435 598 619 800 821 15039 077 349 392 525 530 633 649 871 896 16015 026 288 291 473 488 603 619 839 889 17041 069 302 307 642 656 852 898 18038 079 265 306 574 592 818 820 9S9 19089 093 236 279 373 387 705 764 891 962 20027 060 353 354 573 630 918 943 21005 007 102 104 459 463 640 668 977 636 726 953 426 427 560 611 623 642 764 902 158 281 304 429 463 517 519 559 704 796 872 897 959 227 277 286 291 384 489 542 663 717 747 807 823 865 404 421 461 488 725 740 858 8S9 379 432 501 538 589 605 654 933 345 370 394 452 467 498 722 761 999 429 436 485 666 749 866 887 898 197 210 213 239 251 253 383 389 650 853 866 927 355 365 399 483 527 623 675 794 928 998 2S9 298 375 477 589 798 802 887 789 804 850 877 880 889 913 930 036 044 074 095 143 211 233 246 284 290 317 356 357 389 400 407 511 512 521 594 597 651 654 663 702 736 740 798 824 832 851 911 118 128 338 368 573 612 795 826 023 037 229 234 449 471 676 720 826 833 093 142 417 427 532 552 657 708 898 944 051 062 306 336 492 502 642 664 899 921 073 077 393 396 678 691 91S 956 131 142 315 370 609 624 822 826 134 145 163 376 379 397 646 657 663 869 891 949 049 058 114 240 245 310 498 518 520 722 750 756 861 891 904 171 200 258 440 482 490 581 582 609 790 792 798 967 970 977 097 209 239 338 424 436 529 547 556 721 738 740 941 944 945 1C2 13S 141 419 512 534 7IS 732 734 977 989 145 152 157 382 412 439 652 684 705 827 836 838 246 258 284 454 456 476- 671 691 698 978 997 140 149 154 332 343 380 529 536 584 757 760 761 951 15000 271 301 311 501 509 518 619 630 632 812 860 864 252 265 270 453 457 472. 562 583 601 764 778 820 966 972 973 201 260 280 543 558 625 740 777 819 232 258 262 464 482 518 780 787 805 905 942 944 094 106 130 307 312 313 422 506 .538 790 799 809 981 183 248 257 363 396 421 633 693 710 961 971 012 022 036 156 159 164 470 500 507 690 698 710 131 157 173 187 189 325 327 352 361 365 563 579 602 649 667 861 875 884 886 887 259 285 294 296 326 430 507 534 551 568 776 785 7S8 837 898 043 050 055 076 077 170 198 325 337 356 508 536.630 634 638 746 748 779 -837 902 VERBETERING. Prijzen van 80.4750 moet in dé categorie nieten.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3