VORMBALANS? McCarthy krijgt het moeilijk, óók in zijn eigen commissie Een kwart uit agrarische sector <*j$rieven aan cle redactie Amsterdamse Beurs Bloemendaal Zwak verweer op Stevensons aanklacht 11 Inkomstenbronnen Haarlemmermeer en Aalsmeer Vermogensverhoudingen in land- en tuinbouw gunstiger dan in andere bedrijf skiassen V erkeer Industrieën Bankwezen Hausse voor Koninklijke Olies op ochtendbeurs Moeilijkheden bij verkoop kasteel „Borgharen" Kort nieuws Gemeenteraad komt Donderdag bijeen Dr. W. Drees bij huwelijk van A. van Dobbenburgh Wat is McCarthy's macht wordt beknot Basketball Hoog spelpeil Scheepvaart V R IJ D A G 12 M A A R 1 19 5 4 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dat de Haarlemmermeer en de aangren zende streek, waarvan Aalsmeer het cen trum is, een bij uitstek „agrarisch district" vormen, waar landbouw, veeteelt, tuin bouw en bloementeelt dc bestaansbronnen der bevolking zijn, weet zelfs elke school jongen te vertellen. Toch is dit maar zeer betrekkelijk want 72 pet bijna driekwart dus van het totale volksinkomen in dit deel van ons land wordt buiten de agra rische sector verworven! Dit opmerkelijke feit blijkt uit een re cente publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, samengesteld uit gege vens van de fiscale administratie. Van al len, die in dit district wonen en een belas tingplichtig inkomen genieten, is er één op de zes a zeven tevens aangeslagen in de vermogensbelasting. Dit is veel, want voor geheel Nederland is deze verhouding één op tien. Evenwel, van allen die in de agra rische bedrijfsklasse werkzaam zijn en die dus tezamen 28 pet. van het volksinkomen in dit district verwerven, is er één op de vier a vijf tevens in de vermogensbelas ting aangeslagen. Deze aangeslagenen be zitten met elkander 35 pet. van het ge zamenlijke volksvermogen in dit gebied, terwijl elk van hen dooreen genomen 33 duizend gulden bezit. De in betekenis twééde bestaansbron van de bevolking in het district Haarlemmer- meer-Aalsmeer is de handel, waarin 18 procent van het totale volksinkomen wordt verdiend. In deze bedrijfsklasse zijn ver houdingsgewijze minder kapitaalkrachti gen want slechts één op de zeven belas tingbetalers (loon- en/of inkomstenbe lasting) uit de handels-sector is tevens aangeslagen in de vermogensbelasting. Deze lieden bezitten gemiddeld 35 mille en daarmede tezamen 13 pet. van het to tale volksvermogen. Negen procent van het totale volksinko men in het district wordt verdiend in de sector van het „verkeer". Hiertoe worden niet alleen de vervoersondernemingen ge rekend maar ook het café-restaurantwezen en dergelijke. Overigens drukt natuurlijk vooral Schiphol zijn stempel op deze sector. Intussen zijn onder de lieden, die in deze bedrijfsklasse hun inkomen verdie nen veel minder kapitaalkrachtigen dan er in de beide eerder genoemde sectoren want slechts één op de zestien behoeft vermo gensbelasting te betalen. Gemiddeld be zitten deze gegoeden uit de verkeerssector 28 mille, minder dus dan in de beide vo rige bedrijfsklassen het geval was, en tezamen 3 procent van het gehele volks vermogen. Ook de groep „overheidsdiensten en vrije beroepen" levert 9 procent van het voïksinkomen in dit district op. Tot de vrije beroepen behoren de artsen, advo caten, notarissen, accountants en derge- lijken. Tot de overheidsdiensten zijn niet alleen de organen van rijk, provincie en gemeenten te rekenen maar ook de pol derbesturen. Van deze groep, d.w.z. van vrije beroepen en overheidsdiensten te zamen, is één op de vijftien aangeslagen in de vermogenbelasting. Deze aangesla genen bezitten gemiddeld 34 mille en daar mede tezamen 4 procent van het totale bezit. Zes procent van het volksinkomen wordt verworven in de bouwnijverheid. Deze vermogenden kunnen gemiddeld 37 dui zend gulden het hunne noemen en daar mede legt de sector van de bouwnijverheid beslag op. 3.5 procent ven het totale volks vermogen in Haarlemmermeer-Aalsmeer e. o. Weer iets minder, namelijk vijf procent van het totaal wordt verdiend in de me taalnijverheid. Hier is één op de veertien kapitaalkrachtig genoeg om in de vermo gensbelasting te worden aangeslagen en wel gemiddeld voor een kapitaal van 38 mille, hetgeen met elkaar 2.5 procent van het gehele volksvermogen in het district uitmaakt. Een heel bijzondere plaats ten opzichte van het volksinkomen en het volksvermo gen nemen die ingezetenen in, die in de fiscale becijferingen gerekend worden tot de groep der beroepslozen. Dit zijn vol strekt geen werklozen maar eerder rente niers en dergelijkcn. Deze groep verwerft in ons district namelijk óók vijf procent van het totale inkomen maar tezelfdertijd bezit één op de vier van hen een belasting- (Verkort weergegeven) Bravo voor Huiskes. Op deze plaats wil ik gaarne hulde brengen aan Anton Huis kes, die weet dat sport ontspanning is. Naar mijn mening is trouwens het hele wedstrijd wezen in de sport funest. Meestal streven de sportlieden naar steeds meer roem, waarbij zij zich niet zelden „breke benen" worden, omdat zij door de training te veel aan banden worden gelegd. Waar is het einde van dit gedoe? Mijns inziens is het werk hoofdzaak. Doe dat naar beho ren, dan gaat er niets verloren. Dit is de mening van een oude man, die in zijn jeugd ook aan sport deed, maar als ont spanning. Hij bleef er altijd fit bij en is dat gelukkig nu nog. EEN SPORTVRIEND Harteloze hondenbezitters. Het is treurig dat zo veie mensen zo weinig hart hebben voor hun hond. Ik heb vooral het oog op hen die lustig gaan winkelen en hun hond „los" meenemen, zij bekommeren zich nauwelijks om het dier dat in de heksenketel van het verkeer radeloos heen en weer loopt. Iemand die iets voor zijn hond voelt, doet zo iets niet. Die een hond wil houden moet er voor zorgen, en wie dat niet kan opbrengen moet er geen ne men, die is het bezit van zo'n trouwe en aanhankelijke viervoeter niet waard. Dege nen die een hond in angst door het ver keer zien lopen en die er geen hand naar uitsteken, zijn al evenzeer in gebreke als de nonchalante eigenaar. Waar zijn de ridders zonder vrees of blaam, die 's win ters zo vaak een dier van het ijs hebben gered? Het snelverkeer is waarachtig geen minder gevaar dan het ijs. M. SCHOUS, Natuurwacht Zandvoort plichtig vermogen van gemiddeld 30 a 37 mille waardoor deze groep niet minder dan 21 procent van het totale volksvermogen bezit. Voorts wordt nog vier procent van het volksinkomen verworven in de voedings- en genotmiddelenindustrie. Onder de hierbij betrokken bedrijfsklassegenoten is er één op de zestien in het bezit van een belastingplichtig vermogen. Gemiddeld zijn deze vermogens 41 mille, waardoor deze sector twee procent van het totale volksvermogen in dit district in handen heeft. In het crediet- tn bankwezen wordt ver volgens nog 2.5 procent van het totale in komen in Haarlemmermeer, Aalsmeer c.a. verdiend. Van allen, die hierbij betrokken zijn bezit er één op de zeven een kapi taal, dat gemiddeld heel wat hoger is dan in de reeds genoemde bedrijfsklassen het geval was. De gegoeden uit deze sector bezitten namelijk dooreen genomen zestig duizend gulden, waardoor zij tezamen 2.5 procent van het volksvermogen het hunne kunnen noemen. In het onderwijs wórdt twee procent van het volksinkomen verworven. In deze sec tor is slechts één op de achttien in het be zit van een belastingplichtig vermogen, dat dan gemiddeld nog slechts 22 duizend gul den bedraagt. Deze „bedrijfsklasse" bezit daardoor slechts een half procent van het gehele volksvermogen in ons district. Tenslotte levert dan ook de kledingfabri- cage nog twee procent van het volksinko men op; in deze sector is slechts één op de 23 in het bezit van een kapitaaltje en wel van gemiddeld 28 mille, waardoor het ge zamenlijk vermogen 0.7 procent van het gehele volksvermogen vormt. Alles tezamen hebben bovenstaande 11 bedrijfsklassen dus 90 procent van het volksinkomen en 88 procent van het volks vermogen in Haarlemmermeer, Aalsmeer en omgeving. De resterende 19 bedrijfs klassen „verdienen" slechts 10 procent van het totale inkomen en bezitten slechts 12 procent van het totale bezit, zodat zij voor de volkshuishouding in dit gebied veel minder belangrijk zijn. Het bericht, dat de Koninklijke Neder- landsche Petroleum Maatschappij notering zal aanvragen op de New York Stock Exchange, heeft de effectenhandel „aan genaam getroffen". Reeds gisteravond zijn grote posten Olies niet-officieel verhan deld, waarbij de koers steeg van 404 tot 411. Vanmorgen zette deze stijging zich tijdens de niet-officiële ochtendbeurs in Amsterdam voort tot 415, dus 15 punten hoger dan de officiële slotnotering van gisteren. Als reden voor deze hausse-stemming wordt onder meer genoemd, dat „Konink lijken" in. vergelijking met andere grote Amerikaanse .olieconcerns betrekkelijk „goedkoop" zijn. Voorts verwacht men, dat de maatschappij binnenkort een ruimer in zicht in haar boeken zal geven dan tot dusver, waarbij „enorme reserves" te voor schijn zouden komen. De New York Stock Exchange wordt bovendien van iets meer „standing" geacht dan de American Stock Exchange (vroeger de „Curb Market"), waar aandelen AKU sinds kort noteren. Intussen is deze koersstijging tevens een stimulans voor de andere papieren. Uni lever, Philips en AKU stegen officieus twee tot vijf punten. De grote cultures deden het iets kalmer aan, maar waren eveneens iets beter. Slotkoers Openings gisteren koersen 5-314 Nederl.'47 98% 9814 \.K.U 193)4 196)4 25714 26314 3hilips Gloeil. 236 K 238!/. -Con. Petroleum 401J4 41514 Vdam Rubber 127J4 126 Holl Amer. Lijn 148 J4 14814 M. Scheepv Unie 136)4 13714 H.V.A 120 120/4 111 112 4.msterd. Bank 184 184 Med. Handel Mij 17914 180 Rotterd. Bank 17314 17314 Twentsche Bank 185 J4 185J4 Anaconda Copper 331»/,, 34 Bethlehem Steel 54% 55 Republic Steel 5014 50% Shell Union 90 9014 Tidewater 21% 2114 U. S. Steel 4114 41/4 De officier van Justitie bij de Maas trichtse rechtbank heeft gisteren tegen de 56-jarige H. T. H. P. uit Borgharen acht maanden geëist terzake oplichting voor 20.000 bij de verkoop van het kasteel „Borgharen" aan de Amsterdamse hotel houder A. G. de C. In December 1952 had deze De C. het kasteel voor 63.000 van P. gekocht om dit buitengoed als hötel- restauramt te exploiteren. Verdachte P. zou bij deze overdracht bedongen hebben, dat 10.000 boven de koopsom moest worden betaald om hier te lande bepaalde gelde lijke verplichtingen te voldoen voor de kasteelcigenaar, baron De Moffart uit Brussel. Bovendien zou verdachte voorgegeven hebben, rechten op het kasteel te hebben. Daarom vroeg hij nog 10.000 voor uitkoop van zijn huurrechten. De koper betaalde de eerste 10.000 contant en voor het tweede bedrag tekende hij een schuldbekentenis. Toen De C. later merkte dat hij bedrogen was, diende hij een aanklacht in. Bij het onderzoek door de politie en bij het getuigenverhoor voor de Maastrichtse rechtbank bleek, dat P. de eerste 10.000 voor zichzelf had behouden en dat hij voorts geen enkel huur- of eigendomsrecht op het kasteel 'kon laten gelden. Nadat door de officier acht maanden was geëist, zeide' de raadsman dat ver dachte van de door De C. contant betaalde 10.000 een belangrijk deel aan anderen had afgedragen, o.a. 5000 aan de officiële zaakwaarnemer van baron De Moffart. Voorts deed de verdediger een beroep op de juridische ongeldigheid der getekende schuldbekentenis. Hij concludeerde tot vrijspraak van het tweede punt van de ten lastelegging en vroeg verder clementie voor de op te leggen straf voor de eerste oplichting. Een verzoek tot invrijheidstel ling van verdachte wees de rechtbank af. Uitspraak op 23 Maart. MOHAMMEDAANSE BROEDERSCHAP De voormalige oppergids van de ontbon den Mohammedaanse Broederschar» in Egypte, Hassan Et Hodeiby, heeft de Egyp tische Staatsraad (Hooggerechtshof) ver zocht om het verbod op de broederschap op te heffen. De broederschap werd in Janu ari ontbonden en de leiders gearresteerd. Tot kapitein ter zee ziin bevorderd: kapitein-luitenant ter zee N. W; Sluijter, commandant van Hr. Ms. „Johan Maurfits van Nassau", die onlangs met zijn gchip uit de Korenaanse wateren is gerepatrieerd en thans geplaatst is bij de Commandant Zee macht Nederland te Den Helder, en kaoitein- luitenant ter zee A. H. J. van der Schatte Olivier, werkzaam bij de Marinestaf te Den Haag. Tot kapitein ter zee van speciale diensten bij de Koninklijke Marine-Reserve is bevorderd kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten prof. jhr. ir. J. L. W. C. von Weiier, verbonden aan het Marine elec- tronisch bedrijf te Oegstgeest. Prof. dr. J. Tresser snreekt Maandag avond voor dc Religcuse Kring te Aerd'cn- hout over „Het Amerikaanse negerprobleem j' in de twintigste eeuw". In de Donderdag te houden vergadering van cle gemeenteraad van Bloemendaal zal aan de orde komen een voorstel van B. en W. tot verkoop tegen de prijs van ƒ1.in totaal aan de gemeente Haarlem een ge deelte van het water de Delft, ter opper vlakte van 600 m2. Ter toelichting delen B. en W. mee, dat bij het laten verrichten van baggerwerk in de Delft in de zomer van 1953 gebleken is, dat Bloemendaal nog in eigendom heeft een gedeelte over een lengte van ongeveer 130 meter en een breedte van 4Vs meter, welk gedeelte grenst aan een stuk grond dat de gemeente Haar lem in eigendom toebehoort. Haarlem heeft de grond in 1952 aangekocht van de Spoor wegen. Bloemendaal heeft uiteraard geen enkel belang bij het bezit van het gedeelte van de Delft. Dit water is niet bereikbaar via de grond of het water van Bloemen daal, terwijl de gemeente de onderhouds plicht heeft (in 1953. werd daaraan nog 250 ten koste gelegd). Een lid van de gemeenteraad heeft in de vergadering van 21 Januari de suggestie gedaan om de wegnaambordjes te voorzien van een korte verklaring omtrent de bena ming. B. en W. zijn van mening dat daar aan vrij hoge kosten verbonden zijn en daarom ontraden zij om alle daarvoor in aanmerking komende straatnaambordjes van zo'n nadere aanduiding te voorzien. Wel zou bij nieuwe wegen in overweging genomen kunnen worden om in het kort een aanduiding van dé benaming op de wegnaambordjes te vermelden indien daar toe aanleiding bestaat, zoals het geval is, wanneer daarmee de nagedachtenis van overledenen wordt geëerd. In het geval van de „Overste den Oudenlaan" zou daarop vermeld kunnen worden: overleden Korea 1951 en van de „Deken Zondaglaan" pastoor 1901—1928. Hedenmiddag trad de bekende kunstenaar A. van Dobbenburgh uit Bentveld op het Zandvoortse raadhuis in het huwelijk met mejuffrouw Cosja Bout. Tot de genodigden behoorde de minister president, dr. W Drees, een neef van de bruidegom. Dr. Drees werd door Zand- voorts burgemeester, mr. H. M. van Fene- ma, ontvaingen. GESLAAGD Voor het examen couoeuse slaagde mej. E. H. van Osch te IJ muiden. Zij werd op geleid door mej. Gaarthuis te Velsen- Noord. In Nieuweroord bij Hoogeveen is de grote boerderij van J. P. Kloosterman tot cle grond toe afgebrand. Enige paarden en koeien kwamen in de vlammen om; de gehele inventaris ging verloren. De brand ontstond toen men in de pas gebouwde landbcw- schuur de motor van een tractor aansloeg en deze in brand vloog. ADVERTENTIE Vormbalans is evenwicht in vorm en lijn DAMES, Alléén WALA bezit het geheim van de per fecte vormbalans voor elk figuur. Door een zeer verfijnd maatsysteem en de uitzonderlijke coupe geeft WALA steun op de juiste plaats, corrigeert onvolkomenheden en geeft een prettig vrije elegante houding. Overtuigt U zich toch. hoe noodzakelijk het is Uw WALA Corset. Gaine en Beha te pas sen. U past toch ook andere kleding en.... voor WALA-artikelen is dit nog veel belang rijker, temeer omdat deze de grondslag zijn voor Uw bovenkleding en mede omdat het in zo nauw verband staat met Uw gezondheid en Uw charme. Laat U zich adviseren door onze vakkundige verkoopsters, wat U tot niets verplicht. Het is immers EEN DEEL VAN UW LEVEN!! Prijzen vanaf resp. ƒ14.90, ƒ12.75 en 2.95 WALA is als confectie niet te evenaren cn maakt door genoemd systeem maatwerk totaal overbodig. HAARLEM-N. en omgeving: Gen. Cronjéstraat 52 Tel. 18104 K2500 A'DAM - N.: Mosplcin Telefoon 60144 K 20 SPECIAALZAKEN ZAANDAM: Westzijde 7, Telefoon 3320 K2980 In de bibliotheek van het vlaggeschip de „Willem Ruys" werd door ds. H. G. Meijnen uit Heemstede, die op weg is naar zijn nieuwe stmidplaats Soerabaja, het huwelijk van liet echtpaar K. Woelders-Tichelman ingezegend. Het icas de eerste maal sinds dit schip in 1947 in de vaart kwam, dat een dergelijke plechtigheid aan boord plaats vond. Mevrouw Woelders reisde als „handschoentje" met haar bruidsjapon naar Singapore, waar haar 23-jarige echtgenoot haar komst met ongeduld verbeidde. Namens de Koninklijke Rotterdamse Lloyd iverd het echtpaar een Bijbel met een toepasselijke inscriptie aangeboden. Na afloop vond een receptie in de eerste klas salon plaats, die door vele belangstellende leden van de Nederlandse gemeente te Singapore werd bijgewoond, en waar de gezagvoerder kapitein C. C. Goedewaagen namens schip en opvarenden een geschenk aanbood. WASHINGTON. (Reuter). Twee de mocratische senatoren, Symington en McClcllan, hebben het Donderdag op een zitting van McCarthy's subcommissie van onderzoek van de Amerikaanse Senaat op genomen voor een negerin, mevrouw An nie Lee Moss, die haar functie bij het leger had verloren, omdat zij communiste zou zijn geweest. Met het optreden van Sy mington en McC'lellan werd van de pu blieke tribune luid bijval betuigd. Mevrouw Moss verklaarde op de zitting, dat zij geen communiste was geweest. Sy mington zeide haar te geloven en beloofde haar aan een nieuwe betrekking te zullen helpen, indien zij niet weer bij het leger wordt geplaatst. McClellan oefende critiek oo Roy Cohn, McCarthy's assistent, omdat deze aan cle stukken een verklaring had toegevoegd van iemand, die „wist", dat mevrouw Moss communiste was geweest. McClellan zeide, dat hij niet graag ziet, dat mensen op ver klaringen van horen zeggen worden be recht. Senator Joseph McCarthy heeft Donder dag in een vraaggesprek voor radio en te levisie verklaard, dat de leider van de de mocratische partij. Stevenson, een onjuiste verklaring heeft afgelegd over „communis me in de regering". McCarthy beantwoordde een radiotoe spraak van Stevenson van vorige week, waarin laatstgenoemde had gezegd, dat het „McCarthyisme" de Verenigde Staten voert naar een „verderfelijk en noodlottig totali tarisme". Ook ging de senator in op critiek van de radio-commentator Murrow en de republikeinse senator Flanders. Over de verklaring van Stevenson, dat er onder al degenen, die ontslagen zijn uit de regeringsdienst, 'omdat zij gevaar ople verden voor de staat, er „slechts één is ge vonden die een actieve communist zou zijn", antwoordde McCarthy: „Dat is vol komen onjuist en Adlai wist dat wel of diende het te weten". Murrow was, zo zeide McCarthy, eens adviseur van een „communistische propa- gandaschool" genoemd. Hij zeide een knip sel uit 1935 van de Pittsburgh Sun Tele graph" te hebben, waarin Murrow als zo danig wordt aangemerkt. Murrow zou ook verbonden zijn geweest aan de nationale raadgevende raad van de Moskouse uni versiteit. McCarthy zeide, dat hij inderdaad me ningsverschillen met zijn partij had gehad en dat hij meningsverschillen met zijn partij zou blijven houden. Hij zeide oprecht te hopen, dat de partij nooit de theorie van Truman en Stevenson zou aannemen, vol gens welke het belang van de partij boven dat van de staat gaat. Volgens een speciaal rapport van het Amerikaanse leger heeft de rechterhand van senator McCarthy, Roy Cohn gezegd, dat het met de minister voor het leger, Robert Stevens, en met het leger zelf „af gelopen" zal zijn, als David Schine, een andere medewerker van McCarthy die op het ogenblik zijn dienstplicht vervult, naar een basis overzee wordt gestuurd. Het legerrapport komt als een climax van de politieke druk, die McCarthy ge dwongen heeft alles in het werk te stellen om Cohn als voornaamste raadgever van zijn subcommissie van onderzoek te hand-! haven. Het leger heeft het rapport uitge- j bracht op verzoek van het democratische' lid van de subcommissie John McClellan. die nadere bijzonderheden wilde weten over beweringen, dat Cohn pogingen deed j om het leger te bewegen speciale voorrech- j ten te verlenen aan Schine, met wie hij vorig jaar een onderzoek instelde naar eventuele communistische invloeden bij de Amerikaanse voorlichtingsdiensten in Europa. In het rapport wordt gezegd, dat Cohn van hoge legerfunctionarissen telefonisch geëist heeft, dat Schine een bevoorrechte positie zou krijgen. Ook McCarthy wordt in dit verband genoemd. Deze heeft op de avond van 22 Januari driemaal een poging gedaan om van John Adams, een leger- advocaat, gedaan te krijgen, dat Schine na zijn basisopleiding te New York zou wor den gelegerd. „Senator McCarthy opperde, dat Cohn, door middel van contacten in de pers wereld, zou beginnen artikelen te laten pu bliceren over bevoorrechting van de kant van het leger in talrijke andere gevallen", zo heet het in het legerrapport. De basketballcompelitie, die deze week geheel uit juniorenwedstrijden bestaat, heeft cm serie aantrekkelijke wedstrijden opge leverd. De spelopvatting en vooral de bal behandeling, mogen wij gerust in doorsnee hoger aanslaan dan die der senioren. Vooral de wedstrijd AntilopenOoster kwartier stond technisch wel op zeer hoog peil. Het was een lust om de snelle en fraaie combinaties te aanschouwen en bewonde renswaardig was zeker de schiettechniek. Het kunstlicht is niet bevorderlijk voor de juist heid van het schot, doch deze knapen stoorden zich daar niet veel aan. De uitslagen: Heren: BBC—ZBVS 10—20. Junioren: Oosterkwartier BAntilopen B 2423; SchotenIHJ 2021; Excercitia ZBVS 1719; AntilopenOosterkwartier 4016; Oosterkwartier BExcercitia B 844; Oosterkwartier BSchoten 652; Excercitia B—IHJ 18—34. Aludra, 11 v. St. Vincent te Amsterdam. Ad.nda, 10 80 m. Z. Kp. Padaran. Agamemnon. 10 200 m. N. San Juan. Aiamak, 10 v. Madras n. Aleppi. Aludra, 10 op de Schelde n. Antwerpen. Alwaki, 10 780 m. ZO. Bermuda, Amerskerk, 10 60 m. W. Djeddah. Amsteldiep, 10 te Khorramshar. Amstelkroon, D v. New Orleans n. Tampa. Alcyone, pass. 11 Madeira n. St. Vincent. Ampenan .11 v. Colombo n. Belawan. Argos, 11 te Lissabon. Akkrumdijk, 11 v. New York n. Baltimore. Albireo, 12 te St. Vincent. Aldabi, 12 90 m. Z. Recife n. Las Palmas. Amor, 11 lte Rotterdam. Amsteldijk, pass. 11 Bahamas n. New Orleans. Annenkerk, pass. 11 Gibraltar n. Marseille. Aimilla, 9 te Pladju. Al'hena. 11 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alpherat. pass. 12 Vlissimgen n. Antwerpen. Applnigedijk, 12 v. Bremen te Rotterdam. Arendsdijk, 9 v. Paraoagua te Buenos Aires. Ariadne, 11 v. San Feliu n. Savona. Arnedijk, pass. 11 Vlissimgen n. Vera Cruz. Arundo, 12 v. Port Said te Falmouth verw. Blommersdijk, 10 te New York. Banka, pass. 10 Str. Basilar» n. Sorong. Batoela, 10 te Merauke. Bewean, 10 375 m. O.t.N. New York n. Casablanca Bontekoe, 10 110 m. O.NO. Madoera. Bosehfontein, pass. 11 Balearen n. Southampton Billiton. 11 te East London. Boissevain, 11 te Port Elizabeth. Bonaire, 11 120 m. O. Trinidad n. Paramaribo. Boskoop. 11 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 12 te Valparaiso. Bacchus, 11 v. San Juan te Antwerpen. Bali, 12 v. Karlsham te Amsterdam. Bennekom, pas. 12 Vlissimgen n. Antwerpen. Romeo, 12 v. New York te Port Said. Caltex Nederland, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Celebes, 10 te Londen. Calüsto, 10 400 in. W.ZW. Ouessant. Castor, 10 280 m. W. Flores n. Aruba. Ceronia. 10 400 m. W. Kp. Farewell. Chris, 10 v. Malta n. Tripolis. Corilla, 10 350 m. Z.ZO. Hongkong. Caltex Leiden pas. 11 Kreta n Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 11 Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft. 11 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 11 te Rotterdam. Chama, 11 698 m. ZW. Madeira 24 Port Said verwacht. Coryda, 11 te Port Said- Cottica, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Dongedijk, 10 te Rotterdam. Dido, 10 v. Bibao n. Oporto. Delfshaven, 9 te Bahia Blanca. Drente, pass. 12 Finisterre 14 Hoek v. Holland verwacht. Duivendijk, 9 te Portland (Oreg). Ena. 10 v. Miri n. Pladiu. Elmina, 10 240 m NO. Finisterre. Erlnna. 10 300 m. NW. Finisterre. F.sso Amsterdam. 10 85 m. N. Burlings. Eendracht, pass. 12 Ouessant n. Bremen. F.sso Den Haag. pas. 12 Gibraltar n. Antwerpen Felipes, 11 te Padang. Farmsum. 10 v. Panamakanaal n. Liverpool. Gaasterland, 10 te Amsterdam Gaasterkerk, 11 Fremantle verwacht. Garoet, 10 v. Port Said n. Genua. Gouwe, 10 290 m. ZW. Las Palmas. Gordias, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Gooiland, 12 te Rio Grande do Sul. Graveland, 12 te Rio de Janeiro. Groote Beer. 11 450 m. O.t.Z. Kp. Race. Tleelsum. 9 v. Savanna n. Le Havre. Haarlem. 10 240 m. NO. Flores. Hector. 11 te Palermo. Helena. 11 te Amsterdam. Heemskerk. 11 v. Amsterdam n. Bremen. Helicon. 9 te New York. Hilversum, pass. 12 Gibraltar n. Antwerpen. Hestla. 12 v. Curacao n. Aruba. Indrapoera. 1" v. Singapore n. Tj. Priok. Ivoorkust 10 v. Hamburg te Amsterdam. Japara (KRL). 12 te Tj. Priok. loh. v. Oldenbarnevelt. pass. 11 Kp. St Vincent n. Amsterdam. Jupiter, 13 v. Barcelona te Genua. Kertosono, 7 te Vancouver. Kieldrecht, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Kalimantan, 12 te Tj. Priok verw. Karimun, 12 te Soerabaja. Kota Agoeng, pass. 11 Lissabon n. Port Said. Leersum, 10 te Hamburg. Laagkerk, 11 v. Karachi n. Bombay. Larenberg, li v. Amsterdam n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Port Said n. Spezia Lindekerk, pass. 11 Gibraltar n. Port Said. Lissekerk, 10 190 m. O.NO. Aden n. Muscat. Lucita, pass. 10 Cumbrea n. Heysheam. Langkoeas, 11 te Aden. Lekkerkerk, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Luna, 11 v. Thessaloniki n. Izmir. Maashaven. 10 te Avonmouth. Muiderkerk, 18 te Aden. Meliskerk, 11 te Port Swettenham. Macuba, pass. 10 Kp. Leeuwin n. Geelong. Manoeran. 10 lio m. O.NO. Madoera. Marken. 10 nog te Khorramshar. Marpessa 10 270 m. O. Albany. Mirza, pass. 10 Noordp. Borneo n. Miri. Murena, 10 90 m. N. Finisterre. Maasdam, 12 te New York verw. Macoma, 9 v. Stanlow n. Partington. Maikelo, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk, li v. Lorenzo Marquez n. Beira. Murena, li Burlings gepass. 20 Port. Said verw. Mariekerk, 12 v. Genua n. Port Said. Mentor, 11 v. Napels te Amsterdam. Nieuw Holland, pass. 10 ten N. Sumbawa. Nigerstroom, 10 v. Dakar n. Le Havre. Notos, 11 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 12 te Port of Spain. Omala, pass 10 Ceylon n. Cochin. Oranjestad, 10 v. Cristobal n. Puerto Limon. Ootmarsum, 10 220 m. ZW. Fayal. Ondina, 11 v. Calcutta n. Singapore. Oranjefontein. 11 180 m. ZO. Madeira. Poseidon, pas 10 Mona eil n. Curasao. Prins Willem v. Oranje 10 725 m. O. Kp.' Race. Polydortis, 10 te Liverpool. Prins Willem IV. 11 te Carthagena. Poel a u Laut, 12 te Basrah. Rafaela, 10 v. Bangkok n. Pladju. Rijnkerk, 10 te Yokohama. Rijnland, 10 v. Rio de Janeiro n. Montevideo. Reael, 10 v. Lombok n. Bali. Roebiah, pass. 10 Jebel Zukur n. Colombo. Rotti. 10 rede Semarang. Rijndam 11 v. Nejv York te Cobh. Salatiga, 10 te Bombay. Soestdijk, 11 te Belawan. Straat Bainka. 11 te Beira verwacht. Stad Leiden, 10 te New Orleans. Saroena, pass. 10 eil. Linga n. Saigon. Sigli, li te Singapore. Sliedreeht, 10 120 m. W.ZW. Biaavand Point. Stad Amsterdam, 10 80 tn. Z. Kp. St. Vincent. Stad Vlaai-dingen, 10 80 m. N.NW. Terschelling Stanvac Diirak. 10 v. Sungeigerong n. Tj. Priok. Stanvae Talang Akar. 11 te Saigon. Swaïtmhondt. 10 v. Soerabaja n. Makassar. Slamat. 11 te Semarang. Stad Alkmaar, 11 v. Glasgow n. Narvik. Stad Maassluis 11 v. Narvik n. Tmmingham. Stentor, pass. 12 Azoren n. Trinidad. Saparoea. 11 v. Rotterdam n. Genua. Sarpedon, 10 te New York. Sibaiak, 12 v. Sydney n. Soerabaja. Sirrah, 10 v. Fremantle te Melbourne. Sommelsdijk, 11 te New York. Tara, 10 v. Buenos Aires n. Montevideo. riba, pass. 11 Madeira n. Rotterdam. Tjimenteng, 11 te Kaapstad. Tabinta, 11 te New Orleans. Talisse, pass 10 Minikoy n. Djibouti. Tamo, pass. 10 Teneriffe n. Rio do Janeiro. Tarakan, 10 v. Madras n. Calcutta. Tarin. 10 rede Miri. Tankhaven T. 10 v. Penang n. Telokanson. Tiikampek. 10 v. Soerabaja n. Shimuzi. T.Uluwah. 10 120 m. O.ZO. Kp. Padaran. Tjipondok, 11 te Soerabaja. Tiitialengka. 10 320 m. W.ZW. Kp. Padaran. Tiiwangi, 10 v. Semarang n. Soerabaja. Tomini, 10 80 m. Z.ZO. Ouessant. Triton. 10 v. Maracaibo n. Houston. Thalatta, 11 v. Port Said n. Gibraltar. Teiresias. pass. 11 Ceylon n. Belawan. Tjisadane, 12 te Rio de Janeiro. Tawali, 11 v. Suez n. Port Soedan. Tei-o. pass. 12 Ouesani n St. Vincent. Utrecht. 11 te -Tj. Priok. Van Spilbergen. 10 v. Lobito n. Lorna. Van Outhoorn. 11 te Balikpapan. Van Riebeeck. 11 te Singapore. Westland, pass. 10 ten O. Kp. Verdische ell. Willemstad, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Walngapoe, 11 te Soerabaja. Waterman, 11 v. Halifax n. Rotterdam. Ruim vijfentwintig jaar is Marinus Adam reeds verbonden aan de tot Noord Hollands Philharmonisch Orkest getransformeerde H.O.V., waarin hij als solo-altist en klari nettist zijn muzikale loopbaan begon. Men is voornemens bij gelegenheid van het concert dat hij vanavond in het Haarlemse Concertgebouwleidt zijn verdiensten in het openbaar te eren. Willem Ruys, 11 v. Singapore n. Belawan. Westerdam, te Philadelphia. Wieldrecht, 12 v. Mena ei Ahmadi n. Gibraltar. IJsel, 10 120 m. O. Sicilië. Zeeland (KRL), 11 te Halifax. Zuiderkruis, 11 265 m. ZW. Kp. Palmas. Zaan, 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. KLEINE VAART Actinia, 10 v. Esbjerg n. Bremen. Albergen, vertr. 10 v. Requejada n. Gent. Anna-B, 10 v. Safi n. Liverpool. Arienoldug G. 10 v. Belfast te Partington. Arnoudspolder. vertr. 12 v. Lissabon n. Anti\ Audacia, 11 v. Rotterdam te Nantes verw. Advent, 11 v. Huil te Brunsbüttel. Atlas, 10 v. Venetië n. Buitenhuizen. Att S, verm. 10 v. Swansea n. Amsterdam. Bab-T, 8 Gibraltar gepass. n. Sete. Birmingham, 10 v. Harlingen te Grangemouth Beekbergen, vertr. 11 v. Requejada n. Gent. Beinisse, 10 v. Casablanca te Boness. Bill S, 10 v. Foyness 12 Swansea verw. Boreas, 11 te Hamburg n. Aarhus. Carpo, 10 v. Dublin n. Drogheda. Coolhaven, 10 v. Casablanca te Port Lyautey. Cornelia b I. 12 v. Ballina te Swansea verw. Da Capo, vertr. 11 v. Lissabon n. Oporto. Domburgh, 10 v. Bordeaux te Casablanca. Draco. 10 te Tunis n Triëst. Duiveland, 10 op de Tyne. Deneb, 10 v. Grangemouth n. Newburgh. Deni, 11 v. Brussel n. Plymouth. Depa. 11 v. Runcorn n. Belfast. De Ruyter. 10 v. Bordeaux n. Port Talbot. F.rebus, 12 v. Antw. te Lissabon verw. Ferocia, 10 v. St. Vaiery S Somme te Avon mouth. Fiducia, 11 v. Terneuzen te Londen verw. Frejo. 10 v. Foyness n. Newport. Gertie, verm. 12 v. Hamburg n. Limerick. Goote, 12 v. La Pallice te Lissabon verw. Hast III, 10 v. Rotterdam te Londen. Haskerland. 10 v. Goole n. Rotterdam. Henrica b, 11 tt Port Aferry. Helvetia, 10 v. Rochester te Antwerpen. Henrica 1.1 v. Belfast te Manchester verw. Jorina, 10 v. Newcastle n. R'dam. "an Kreumer, 11 te Bemmel. To, vertr. 11 v. Boulogne n. Vlaardingen. •Toost. 7 Ceuta gepass. n. Rotterdam. Koningshaven, vertr. 11 v. Gothenburg n. Antw. Kemphaan. 11 nog te Ventspils. Keyser. 10 v. Limmerick te Ballina. Lies. 10 v. Partington n. La Rochelle. Lucas Bols IT. 11 v. Vüssingen n. Antwerpen. Lydia. 11 v. Bavonne n. Londen. Leo S. 10 v. Aghia Marina n. Manchester. Larlx. 10 v. Berwick n. de Tees. Marietje Bohmer, 13 v. Caen te Dakar verw. Markab. 10 v. Vüssingen te Londen. Maartie. 10 v. Goole n. St. Malo. Maasym N. v. Helsingborg n. Belfast. Marjan. 11 v. Letterkenny te Coleraine. Markab N, 11 ite Randers verw. Muphrid N. 10 v. Genua n. Napels. Matthew. 10 v. Goole n. Billingham. Mirzam-N. 11 v. Casablanca te Bordeaux. Monica, 11 v. Billingham te Londen. Maymere 11 Belfast verwacht. My puck. 10 v. Rouaan n. Parijs. Noorderhaven. pass. Brunsbüttel n. Kopenhagen Nyenburah. 10 v. Middlesbro n- Rotterdam. Noorderlicht, vertr. 12 v. Pontrieux n. Liverpool Neeltle b, vertr. 11 v. Taragona n. R'dam. Noord, 11 v. Bergen te Frederikstad verw. Nero. 10 v. Amsterdam n. Bilbao. Prior, 10 v. Kopenhagen rede Ahus. Pavo. 9 v. Proprir-no n. Immingham. Ponto. 8 te Tripoli. r'onza. a te Rotterdam. Rex. pass. 10 Vlissirigen n. Londen. Rijnhaven, 11 v. Rouen te Duinkerken. Ruby. 11 v. Bowereek te Middlesbro verw. Spurt. 12 v. Antw. te Oporto verw. Sambre. 10 v. Rouen n. Parijs. Surte, pas. 10 Vüssingen n. Antwerpen. Spes. 11 v. Rotterdam n. Waterford. Theodora. 10 v. Londen n. Selzaete. Timor, pas. in Vüssingen n. Antwerpen. Trito. 11 v Drogheda n. Belfast. Tremp. 10 v. Rouen te Goole. Urmaio. 10 v. Blyth te Brugge. Van Brakel, 10 v. Graveünes te St. Vaiery. Walenburgh, 10 v. St. Nazalre n. Bordeaux.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9