Nixon en andere republikeinen attaqueren McCarthy's methodes Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Fatemi - in politie jeep - door royalist met dolk gestoken Prins dook met „Sabre door geluidsbarrière Het getij begint te keren Senator doet tijdelijk afstand van voorzitterschap van commissie Chinese verwijten aan Amerikaanse regering „Weiger samenwerking met inquisiteurs' Het woord is aan Rumoer in Teheran Woedende menigte sloot hem in tijdens transport Explosie veel sterker dan verwacht was Honderd ha bos en hei in de as gelegd 68 JAARGANG No 209 MAANDAG 15 MAART 1954 298 JAARGANG No 57 Vooruitzichten van Genève Verkiezingen voor opperste Sovjet Albert Einstein Waarschuwing op zijn 75ste verjaardag Twee Nederlanders in vliegramp omgekomen Radio-Moskou onderstreept Russische handelslust Loopings boven de Ma j o ve-woestijn Wa te rs tofbom -p roef Verbazing bij deskundigen Weerrapport II II li 1? Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter/Un. Press). Vice-president Richard Nixon heeft Zater dag de leider der Amerikaanse democrati sche oppositiepartij, Adlai Stevenson, van antwoord gediend op diens uitlatingen dat „de republikeinse partij voor de helft door McCarthy en voor de andere helft door president Eisenhower wordt beheerst". Nixon sprak voor dezelfde radio- en tele visiestations, waarvoor ook Stevenson had gesproken. Hij zeide ondermeer: „Onderzoekingen door Congresleden, die op onverantwoorde lijke en onrechtvaardige wijze worden ge leid, betekenen een hulp voor degenen, die er tegen zijn gekant dat er iets tegen het communisme wordt gedaan". Nixon noemde niet rechtstreeks de naam van McCarthy en hij gaf evenmin commen taar op het geschil tussen de senator en de minister voor het leger, Stevens. Maar hij zei wel: „Kortgeleden hebben wij op opvallende wijze de juistheid van dit be ginsel gedemonstreerd gezien. Mannen, die in het verleden goed werk hebben gedaan door het opsporen van communisten, heb ben, door ondoordachte uitlatingen en aan vechtbare ondervragingsAvijzen, eerder zichzelf in het geding gebracht dan de zaak, die zij zo warm voorstaan." „Zij hebben hierdoor niet slechts de aandacht afgeleid van het communistische gevaar, doch zij hebben tevens degenen, die er in de eerste plaats naar streven de regering-Eisenhower afbreuk te doen, in de kaart gespeeld, door de aandacht van het volk af te leiden van het girote, van voor uitstrevende geest getuigende regerings programma van Eisenhower", aldus Nixon. De vice-president noemde de richtlijnen, die het regeringsstreven om het commu nisme te bestrijden, bepalen, namelijk: „Erkenning van het gevaar van het com munisme in eigen land. Dit dient door de wetgevende en uitvoerende macht op eer lijke en doelmatige wijze te worden be streden. Eerlijk toegeven van gemaakte fouten en niet pogen deze te verdoezelen, zoals on der de regering-Truman geschiedde. Nadrukkelijke vaststelling dat de bij de strijd tegen het communisme betrokken regeringsorganen op rechtvaardige en juis te wijze moeten handelen". Hierna kwam Nixon te spreken over de critiek van Stevenson op het nieuwe mili taire programma der regering-Eisenhower. „Noch ik, noch de heer Stevenson zijn deskundig op militair gebied, doch het land kan er slechts dankbaar voor zijn dat zijn president een van de grootste militaire leiders van alle tijden is. De heer Steven son is het niet eens met het nieuwe mili taire programma. Doch hij verzuimt een andere oplossing aan de hand te doen". Senator Joseph McCarthy heeft er mede ingestemd zijn post als voorzit ter van zijn senaatscommissie van onderzoek over te dragen aan de re publikeinse senator Karl E. Mundt, zolang de subcommissie zich bezig zal houden met het onderzoek naar de beschuldiging dat McCarthy en zijn raadsman uit de subcommissie, Roy Cohn, gepoogd hebben een militaire voorkeursbehandeling te bewerkstel ligen voor David Schine, eveneens een medewerker van de senator uit Wis consin. Het voorstel om een onderzoek in te stellen naar de door het leger gelanceerde beschuldigingen kwam van de kant van senator Mundt, die na McCarthy de be langrijkste republikeinse figuur uit de subcommissie is. Mundt heeft verklaard dat hij er de voorkeur aan zou geven de klachten door een andere commissie dan die van McCarthy te laten onderzoeken... McCarthy, die op het ogenblik door Wis consin reist voor het vervullen van een serie spreekbeurten, heeft aangekondigd voornemens te zijn de subcommissie Dins dag te doen bijeenkomen voor het instellen van een onderzoek naar de beschuldigin gen van het leger. „Ik zal er op aandringen onder ede te worden gesteld in verband met de pogin gen van het leger om het zover te drijven dat wij van ons onderzoek betreffende communisten in het leger afzien," zeide McCarthy. Hij verklaarde te hopen dat de adviseur van het leger John G. Adams en Roy Cohn de zitting van Dinsdag zouden kunnen bij wonen. „Ik weet dat Adams liegt en dat Cohn de waarheid spreekt. Als ik als voorzitter zou optreden zou dit niet eerlijk tegenover Adams zijn". Het getij keert Waarnemers in Washington geloven dat het getij wellicht begonnen is zich tegen McCarthy te keren, nu de republikeinen, in navolging van het voorbeeld van het Witte Huis, de een na de ander in het openbaar stelling nemen tegen McCarthy. Deze waarnemers geloven dat ook de open bare mening zich hoe langer hoe meer tegen McCarthy keert, ofschoon hij in vele gebieden nog altijd een massale aanhang heeft. Intussen heeft minister Robert Stevens een boos telegram gericht aan McCarthy. Hij zegt daarin: „Ik sta versteld vail uw teiegram van 12 Maart, waarin gesugge reerd wordt dat u er nimmer bij het leger op hebt aangedrongen David Schine een officierspost te geven nadat hij soldaat was geworden. U weet zeer wel, dat u en an dere afgevaardigden gepoogd hebben een officierspost voor Schine te krijgen eerst in het leger, daarna bij de vloot en vervolgens bij de luchtmacht. U weet ook, dat u tegenover mij nooit hebt beweerd dat jegens v: of iemand anders dreigementen waren geuit ten aanzien van de soldaat Schine. Op een vraag hoe hij dacht over de rede van vice-president Nixon, die de „roeke loze praat" en „twijfelachtige methoden" aanviel, die soms bij het onderzoek naar communistische activiteiten gebezigd wer den, heeft McCarthy gezegd: „Ik geloof, dat het Amerikaanse volk schoon genoeg heeft van het voortdurende gelamenteer, dat wij niet zachtzinnig genoeg zijn opge treden tegenover communisten en hun be schermers". Volgens hem was door al de „bombarie" van de laatste twee weken „de aandacht afgeleid van de dingen waar wij achter heen zitten". Soldaat David Schine heeft een aanbod van het leger om voor hem een perscon ferentie te organiseren, waar hij zijn stand punt zou kunnen uiteenzetten betreffende de beschuldiging dat pogingen zijn gedaan om hem een voorkeursbehandeling te ge ven, afgewezen. PARIJS (A.F.P.) Het Chinese volk heeft de vaste wil om een vredespolitiek te volgen voor het bereiken van een bevre digende oplossing der internationale vraag stukken. Het heeft reeds bewijs van zijn vredeswens gegeven bij de besprekingen over Korea en het verklaart zich eveneens voorstander van een vredelievende politiek in Indo-China, aldus heeft een commen tator van het nieuwsbureau „Nieuw China" voor de Chinese radio omgeroepen. Hij sprak over de kansen van slagen van de aanstaande conferentie van Genève. Onmiddellijk na de conferentie van Ber lijn, zo vervolgde hij, is men in officiële Amerikaanse kringen en in de Amerikaan se pers begonnen de komende conferentie in de somberste kleuren af te schilderen. Op een tijd, dat de vredelievende volken van de wereld hopen, dat de conferentie van Genève tot een positieve règeling van internationale kwesties en tot een vermin dering der spanning in Azië en de rest van de wereld komt, tonen het Amerikaanse ministerie van Buitenlandsè Zaken en het Pentagon de zekerheid, dat de conferentie van Genève tot mislukking gedoemd is, al dus Radio-China. MOSKOU (Reuter) Zondag hebben de ongeveer 120.000.000 kiezers van de Sovjet- Unie gekozen voor 1331 afgevaardigden naar de Opperste Sovjet. Men vei-wacht, dat 99 procent van de kiesgerechtigden op gekomen zijn. De dag werd als een natio nale feestdag gevierd en overal hingen de vlaggen uit. In ieder district was slechts één candi- daat. Men kon een negatieve stem uitbren gen door een andere naam in te vullen of het stembiljet blanco in de bus te wei-pen. Bij een bezoek aan zes willekeurige stem lokalen in Moskou, zo seint Reuter, bleek, dat de stemmei-s geheel vrij waren een negatieve stem uit te brengen, zonder dat hun identiteit bekend werd. Er waren stemhokjes met potloden, om de naam van de candidaat te kunnen veranderen. De eerste kiezers echter maakten geen gebruik van de hokjes, hoewel sommige ambtenaren er zelfs op aandi-ongen. De stemlokalen waren met planten, bloe men, vlaggen en spandoeken versierd. Door de straten reden geluidsauto's met muziek. Westerse coi-respondenten brachten vrije lijk bezoeken aan de stemlokalen en wer den vi-iendelijk te woord gestaan door de voorzitters. PRINCETON (Un. Press). Albert Einstein, die gister 75 jaar werd, heeft een beroep op het Amerikaanse volk gedaan om samenwerking te weigeren met de inquisiteurs, die de constitutionele rech ten schenden. De geleerde legde zijn ver klaring af in antwoord op vragen die hem gesteld werden door het Noodcomité voor de Burgerlijke Vrijheden. Einstein antwoordde op de vraag oin de speciale verplichtingen te definiëren van een intellectueel in een democratische maatschappij, dat iedereen gelijkelijk be trokken is bij de verdediging van de grond wettelijke rechten. „De intellectuelen in de ruimste zin van het woord zijn echter in een bijzondere positie, omdat zij, dank zij hun speciale opleiding, een buitengewoon sterke invloed hebben op de vorming van de openbare mening," aldus Einstein. „Daarom zijn degenen, die ons naar een autoritaire rege ring willen voeren er in het bijzonder op uit deze groep te intimideren en dn mond te snoeren. In de tegenwoordige situatie is het voor de intellectuelen bijzonder be langrijk hun plicht te doen." „Ik zie deze plicht." zo vervolgde Ein stein, „in de weigering om samen te wer ken in enig streven dat cc constitutionele rechten V3n hot individu schendt. Dat geldt in het bijzonder voor alle inquisities die zich uitstrekken over het particuliere leven en de politieke overtuiging van de burger. Wie in zulk een zaak medewerking verleent, wordt een medeplichtige aan de daden van schending of buiten werking stelling van die grondwet." Hoe kunnen de „slachtoffers van de politieke inquisities" het beste geholpen worden, zo vroeg men Einstein. „Het is voor de verdediging van de burgei-rechten van belang, dat hulp wordt verleend aan de slachtoffers, die bij de inquisities hebben geweigerd getuigenissen af. te leggen, en bovendien aan al degenen, die tengevolge van deze inquisities op enige wijze materiële schade hebben geleden," aldus Einstein's antwoord. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Anonymus: Niets maakt een vrouw bozer dan een man die niet weet, dat zij boos is. Prins Bernhard heeft als eerste lid van een Koninklijke familie de geluidsbarrière doorbroken. We zien de Prins hier na de vlucht. Thans is zekerheid verkregen, dat bij het vliegtuigongeluk te Singapore, waarbij een Constellation verbrandde en de meesten der 41 passagiers en bemanningsleden omkwa men, ook twee Nederlandse slachtoffei-s te betreuren zijn. De 31-jarige employé Pieter Nieuwland van de B.P.M., die met verlof op weg naar Nedex-land was, kwam bij dit ongeluk om het leven. De heer Nieuwland bracht het eerste deel van zijn verlof in Australië door en was te Sydney aan boord van het vliegtuig gekomen. De naartx van het tweede Nederlandse slachtoffer is G. Hoffman. De heer Hoff man was vex-tegenwoordiger van de Bor- neo-Sumatra-Maatschappij te Kucheng irx Brits West-Borneo. Een woordvoerder van de BOAC heeft Zaterdag meegedeeld, dat 24 mannen, onder wie één lid van de bemanning, en 8 vrou wen bij het ongeluk om het leven zijn ge komen. Naar de nationaliteiten verdeeld zijn het 9 Engelsen, 6 Nieuw Zeelanders, 4 Austx-aliërs, 3 Indonesiërs, 2 Amerikanen, 2 Indiërs, 2 Nederlanders. 1 Canadees, 1 Zuid-Afrikaan, 1 inwoners van de Fidzji- eilanden en 1 Chinees. Later werd vernomen, dat ook de stewar dess is overleden, waardoor 't aantal doden tot 33 is gestegen. LONDEN (Reuter). Boris Leoritjew, een commentator van radio-Moskou, heeft Zondagavond verklaard, dat het Oosten en het Westen, in plaats van een bewape ningswedloop te beginnen, met elkaar moe ten wedijveren in de bevordering van de vx-edesproductie en het opvoeren van de levensstandaard. De commexxtator gewaagde van de kort geleden door Churchill geuite opwekking om het handelsverkeer te verruimen. De Sovjet-Unie, aldus zei de/ commentator, was volledig voor economische mededin ging met de kapitalistische landen. TEHERAN (Reuter-A.F.P. De Per zische. oud-minister van Buitenlandse Zaken, dr. Hoessein Fatemi, die sinds de omverwerping van Mossadeqs regime door de politie was gezocht, zou Zaterdag, na zijn arrestatie met een jeep van het politie bureau naar de gevangenis van Teheran worden overgebracht. Maar een woedende menigte heeft zyn bestemming gewjjzigd. De 35-.jarige Fatemi moest ernstig gewond naar het militair hospitaal van Teheran worden overgebracht. Fatemi werd door de woedende menigte half van zijn zitplaats getrokken, waarna een man hem twee maal in de rug stak. De auto, waarmede hij ïxaar het militaire hos pitaal is ovei-gebracht, werd door een vijf honderd man stex-ke menigte achtervolgd. Twee politiemannen werden in gevechten met de woedende menigte gewond. De eerste van de geprojecteerde beschuttingen bij de bushalten in Haarlem werd in het laatst van de vorige week op het Statioyisplein geplaatst. Deze combinatie van verzinkt stalen filehek, glazen zij- en kopwanden en houten dak is echter nog geen onverdeeld succes gebleken. De Oostenwind heeft namelijk gedurende het weekeinde eens fink in de bushalte geblazen, zodat de wachtende reizigers, juist omdat de be schutting aan de voorzijde de doorstroming belet, meer gehuiverd hebben dan wanneer de abri er niet was geweest. Intussen zijn voor dit eerste exemplaar kosten noch moeiten gespaard. Niet alleen is het dak berekend op de last van een groot aantal kijkers bij het Bloemencorso en andere evenementen, terwijl de constructie tevens bestand is tegen aanzienlijke zijwaartse druk, maar zelfs de kleur van de stopverf voor de glazen wanden wordt architectonisch bepaald. Dit bouwsel kost de N.Z.H. dan ook 2300 gulden ruim het dubbele van de eenvoudige, maar doeltreffende abri's van sierbeton zodat er heel wat reizigerskilometers geproduceerd moeten worden om de kosten weer goed te maken. De politie zoekt thans naar Sjaaban Dja- fari, de leider der „Fcdajan Sjah", die Fatemi twee maal zou hebben gestoken. Volgens ooggetuigen toonde Djafari na de aanslag zijn dolk aan de menigte. Ver volgens zou hij in zijn Cadillac zijn gestapt en x-ustig zijn vertrokken. Djafari heeft een belangrijke rol ge speeld bij de monax-chistische opstand van Augustus tegen het bewind van Mossadeq. Djafari werd omstuwd door een menigte mensen die „het bloed van de verrader Fatemi" eiste. Er zijn nu nog vier medewerkers van ex- premier Mossadeq voortvluchtig, namelijk Karim Sandjabi, oud-minister van Onder wijs, Kazem Hassibi, oliedeskunaige, Zirak Zadeh, oud-minister van Economische Za ken en Hagh Sjenaz, oud-minister van Vervoer. Zatex'dagavond verzamelde zich een menigte voor de woning van de militaire gouveneur van Teheran, schreeu wende: „Lever Fatemi aan ons uit: wij zullen hern naar de andere wereld helpen". De toestand van Hoessein Fatemi werd Zondag goed genoemd. Hij kreeg een bloedtransfusie. Fatemi bevindt zich onder bewaking. Op het ogenblik wordt een opname op geluidsband van een toespraak van Fatemi van 17 Augustus 1953 bestudeerd, die het voornaamste bewijsmateriaal voor het toe komstig proces tegen Fatemi zou kunnen opleveren. Men beweert, dat Fatemi toen de Sjah en generaals vaix het leger heeft beschimpt. Hij zal van verraad worden be schuldigd. (United Px'ess) Een officiële woord voerder heeft gezegd, dat men in Fatemi's schuilplaats, een klein kamertje in een buitenwijk van Teheran, twee radio zend en ontvangtoestellen heeft gevonden be nevens een bedx-ag van 30.000 dollar en „belangrijke documenten". Voorts werd gezegd dat Fatemi gedurende zijn onder- duik-periode dikwijls op de Sovjet-ambas sade is geweest en „in voox-tdux-end con tact" met functionarissen van de ambas sade heeft gestaan. Radio-Teheran meldt dat de staat van beleg, die gedurende de kortgeleden ge houden verkiezingen voor Teheran was op geheven, thans weer van kracht is ver klaard. BEIROET (A.F.P.) De Libanese dag bladen „Alsahafa" en „Alwijriane" melden dat oud-president kolonel Sjisjakli van Syrië, die na zijn afzetting naar Saoedi- Arabië is uitgeweken, aldaar door een Droeze met revolverschoten is vermoord. De moordenaar zou gegrepen en in over eenstemming met het in Saoedi-Arabië heersende x-echt, onmiddellijk onthoofd zijn. Dit zou zich reeds verscheidene dagen geleden hebben afgespeeld, doch de auto- riteiten van Saoedi-Arabië zouden he' voor-gevallene nog stx-ikt geheim houden. Een woordvoex-der van de Saoedi-Ara- bische ambassade te Damascus heeft ge zegd, dat deze berichten „van elke grond ontbloot zijn". 99 LOS ANC-ELES. (Reuter). Prins Bernhard heeft Zaterdag, bij het besturen van een ,,Sabre"-oefenstraalj?.ger, sneller gevlogen dan de geluidssnelheid. Hij ver klaarde na afloop: „Het was niet bijzonder sensationeel. Het was zeer interessant om het overschrijden van de geluidssnelheids- grens op de snelheidsmeter af te lezen". De Prins had bij de vlucht een metgezel. De „Sabre" was gedurende 25 minuten in de lucht, waax-bij de Prins gedurende het grootste gedeelte van de vliegtijd de stuur- knuppel hanteerde. Ook bij de duikvlucht boven de Majove-woestijn, waarbij de ge- luidssnelheidsgrens werd overschreden, bestuurde de Prins het toestel. Hij verklaarde later, dat dit het snelste vliegtuig was, dat hij ooit had bestuurd. De Amerikaanse maatschappij, die de Sabre's" bouwt, gaf de Prins de eer het .eerste lid van een Koninklijke Familie te zijn, dat de geluidssnelheidsgrens in", een vliegtuig' had 'overschredenGedurende de vlucht liét Prins Bernhaixt hef toestel een aantal loopings maken. - J. H. Kindelberger, voorzitter van de raad van bestuur der „North American" heeft de. Prins het lidmaatschapsbewijs van de „Club der Geluidsbarrière-doorbrekers" overhandigd. Noodlanding. Later steeg de Prins weer op met eexi Amex-ikaans marinevliegtuig, waarbij hij wex-d vergezeld door kolonel A. T. House van de Amerikaanse luchtmacht. Op ongeveer 2.700 meter hoogte sloeg de motor van dit toestel af. Kolonel House WASHINGTON (Reuter en United Press) Van regeringszijde is medegedeeld dat de Verenigde Staten de tot nu toe krachtigste waterstombomontploffingen op de atol van Eniwetok, in de Stille Oceaan, teweeg heb ben gebracht. De voorlopige resultaten zijn bevredigend geweest. Het zal tenmiixste een maand duren, voordat het definitieve resultaat bekend zal zijn. Militaire kringen zeiden dat een nieuw soort samenstelling zulk een enorme kracht ontwikkelde dat de ontwerpers er zelf ver baasd van stonden. Een zegsman zeide, dat de ontploffing twee keer zo krachtig was als de ontplof fing van de historische eerste waterstofbom in Eniwetok op 1 November 1952. Men heeft de kracht van de ontploffing van de eerste watex-stofbom geschat gelijk te zijn aan de ontsteking van vijf millioen ton springstof. Radio-activiteit Tengevolge van deze ontploffing werden 264 personen aan radio-actieve straling blootgesteld. Een zegsman zeide, dat dit kon gebeuren als gevolg van de onvex-- wacht grote kracht van de ontploffing. Maar een lid van de Commissie voor Atoomenergie zei dat het een gevolg was van een verkeerde voorspelling van de richting, waarin de luchtstromingen de enox-me radio-actieve wolk, veroorzaakt door de ontploffing, zouden voeren. De voorzitter van de Commissie voor Atoomenergie zeide, dat het misschien nog maanden duurt, vóórdat kan worden vast gesteld of de radio-actieve uitstraling in terne ox-ganen heeft aangetast. Een militaire zegsman zeide openhartig dat de ontploffing heviger was geweest dan verwacht. Een andere zegsman zeide dat deze ontploffing krachtiger was ge weest dan de berekende kracht van dé ontploffing die, als kx-achtigste van deze serie, later zou volgen. nam daax-op de besturing over en hij slaag de er in het toestel veilig en wel in de in ternationale luchthaven van Los Angeles aan de grond te zetten. Het afslaan van de motor wordt toege schreven aan een mankement van de ben- zinetoevoerleiding.'t Toestel was een „North American T-28-B" een eenmotorig oplei dingsvliegtuig dei- Amerikaanse max-ine. Bosbrand bij Boxtel In het natuurreservaat „Campima" bij Boxtel, dat eigendom van de vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten is, heeft Zondagmiddag en -avond een hevige bosbrand gewoed, die ongeveer 100 ha heide, vliegdennen en loofbos vernield heeft. Vermoedelijk is de brand veroorzaakt door met lucifers spelende kinderen. Een boswachter heeft direct na het ontdekken van de brand drie kinderen zien weg lopen. Dank zij het snelle ingrijpen van de bosbrandweer en de brandweren van Boxtel, Den Bosch, Oirschot en Oisterwijk was men het vuur, dat om halfvijf ontdekt wei-d. reeds om acht uur 's avonds meester. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 3 a I z c- O i. IA C t z E Helsinki geheel bew. WZW 7 -2 0 Oslo geheel bew. windstil -2 0 Stockholm zwaar bew. WNW 2 -6 0 Kopenhagen geheel bew. ONO 4 -1 0 Londen geheel bew. ONO 4 3 0 Amsterdam geheel bew. NO 6 1 0 Brussel geheel bew. NNO 4 2 0 Parijs nevel N 5 1 0 Bordeaux mist windstil 4 0.1 Grenoble onbewolkt windstil 4 0 Nice licht bew. NW 5 6 4 Warschau geheel bew. ZO 5 -1 0 Berlijn nevel O 4 0 0 Frankfort nevel NO 5 2 0 München nevel WZW 2 0 0 Zürieh mist w 1 -1 0 Genève mist windstil 1 0 Locarno mist O 1 1 1 Wenen zwaar bew ZO 4 1 0 Innsbruck zwaar bew windstil -1 0 Rome zwaar bew. NO 3 6 0 Neerslag laatste 24 uur Yyr^'YmYTOOr» MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt en nevelig met later plaatselijk opklaringen. Droog weer Matige tot zwakke wind tussen Noord- Oost en Noord. Overdag iets minder koud 16 Maart Zon op 6.54 uur. onder 18.45 uur. Maan op 15.46 uur. onder 5.36 uur. Maanstanden 19 Maart 13.42 uur: Volle maan 27 Maart 17.14 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandaa 15 Maart Hoog water 1 UB en 13 37 uur. Laag water 8.46 en 21.28 uur. Dinsdag 16 Maart Hoog water: 2.10 en 14.28 uur. Laag water: 9.51 en 22.24 uur. vXOOOOOOOOOOOOr

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1