Katholieke critiek op personeelsbeleid wordt niet gedeeld Gillette j Gillette Kort en bondig vecht tegen de duurte Pakje van 5 stuks nu slechts Heemsteedse raad behandelt de begroting Aanvraagformulier Prijsstijgingen overal,, maarzo DISPENSER 150 Haarlemse speeltuinen gaan vergaderen Eén jaar geëist tegen boekhouder uit Aalsmeer Burgerlijke Stand van Haarlem Een goeie morgen" begint met Gillette! Scheepvaart DONDERDAG 18 MAART 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 8 Als laatste van de gemeenteraden in Zuid-Kennemerland is vanmorgen ook de Heem- steedse raad begonnen met de behandeling van de ontwerp-gemeentebegroting voor dit jaar. Een begroting met een tekort van een ton, waaraan overigens weinigen zwaar zullen tillen. Niet alleen omdat het rekening-overschot van 1952 ruimschoots voldoende is om het te compenseren en bovendien nog een dikke dertig mille de reserve ten goede te laten komen, maar ook omdat Heemstede nooit noodlijdend is geweest, nimmer een buitengewone uitkering van het rijk heeft behoeven te vragen en voorts omdat het gemeentebestuur altijd zo'n voorzichtige budgettering toepaste, dat de rekening resultaten onveranderlijk mee vielen. Dat wilde daarom nog niet zeggen, dat de algemene beschouwingen in pais en vree verliepen. De recente en nog komende benoemingen van hogere gemeente-ambtenaren en de daarbij gebleken aspiraties der Katholieken in de raad en de tegenstand der overige fracties om deze personeelsmutaties in de confessionele sfeer te trekken hebben zo niet de toon, dan toch de inhoud der algemene beschouwingen bepaald. „Ik heb mij by zeven begrotingen van politieke beschouwingen onthouden. In een kleine gemeente komt het immers meer op de personen dan op de partijen aan. Dat ik nu daarvan afwijk heeft dan ook zijn goede redenen", aldus begon de heer Verhoeven (K.V.P.), die vervolgde met de voor hem teleürstellende verkie zingsuitslag te memoreren, daarbij om schrijvende wat zijn partij niét wil zijn. Redelijkheid, billijkheid en samenwer king achtte hij niet gediend door een be- noemingspolitiek, waarbij de Rooms- katholieken niet in evenredigheid met hun getalssterkte in de gemeente aan hun trek kwamen. „Men mag onze gevoelig heid op dit punt niet geringschatten; we zijn de achterstelling gedurende eeuwen nog niet vergeten", aldus de heer Verhoe ven, die onderstreepte dat men bij twee Candida ten van gelijkwaardige kwalitei ten de Rooms-Katholiek moest kiezen om de onevenredige verhoudingen te corri geren. Spreker herinderde er in dit verband aan, dat de K.V.P.-fxactie bij de wethou dersverkiezingen haar houding had be paald op overwegingen van „menselijk heid, billijkheid en saamhorigheid" en hij hoopte dat zij daarvan geen spijt behoef de te hebben, waarbij hij de verzekering gaf dat de Heemsteedse Katholieken geen geheime opdrachten van de Paus hebben en niet met plannen rond lopen alle niet- Katholieken integraal te vermoorden". „Onzekerheid op onzekerheid" Vervolgens bezag spreker de Heemsteed se begroting tegen de achtergrond van de algemene economische toestand. Wat de uitkeringen uit het gemeentefonds betreft, meende hij dat men op de verkeerde weg is, indien daartoe het inwonertal van een gemeente alleen normgevend wordt ge acht. Het is met deze begroting „onzeker heid op onzekerheid", omdat bijvoorbeeld de invloed van de laatste loonronde daar in nog niet is verwerkt. Op die wijze is dit niet meer het vast stellen van de begroting, maar een aantal boekingshoofden voor de gemeente-ont vanger. Zo zijn de begrotingen van de energie bedrijven er al jarenlang zover naast, dat het nu de spuigaten uitloopt. De uitkom sten zijn aanzienlijk beter dan de ra mingen, daarom was sprekers dankbaar heid voor het in te voeren industrietarief geringer dan de wethouder wellicht ver wacht heeft. Over de Nieuwjaarsrede van de burge meester en de daarin vervatte critiek op de verdeling van het bouwvolume merkte spreker op, dat die rede nu niet bepaald de honing bevatte die de vliegen moet vangen. De heer Zeelenberg (V.V.D.) sprak meer naar aanleiding van dan over de be groting. Hij wilde daarbij een liberaal ge luid laten horen: Christelijke beginselen als algemene norm, een democratie waar in ook de minderheden tot hun recht ko men, ontwikkelingsmogelijkheden voor een vrije persoonlijkheid. Die inleiding achtte de heer Zeelen berg ook om persoonlijke redenen nodig: men weet nu waar hij, politiek, staat en blijft staan. Spreker herinnerde aan zijn „in een onbewaakt ogenblik" bij de vorige begrotingsbehandeling gedane uitlating, dat Heemstede geen vier wethouders nodiig heeft. Hij is dat nog van mening, maar ook dat het democratisch beginsel meebrengt dat een goede kracht uit dat milieu ge handhaafd moet blijven. Van dat democratisch beginsel uit wilde hij ook het probleem der benoemingen benaderen, waarbij toch boven alles de bekwaamheden der sollicitanten de door slag moeten geven. Er zijn toch geen libe rale, socialistische protestantse of Rooms- Katholieke posten. Op de punten van onderwijs en volks gezondheid had de heer Zeelenberg geen critiek. Toch vroeg hij zich wel af, of een bevolkingsonderzoek op t.b.c., zoals in Haarlem, ook voor Heemstede niet aanbe velenswaardig zou zijn. Een oud Heemsteeds stokpaardje liet deze spreker ook weer opdraven: de wen selijkheid van een gemeentelijk aandeel in de wegenbelasting, gezien de toeneming van het wegverkeer, ook door het ver dwijnen van de tram. Wat de onproductieve investeringen be treft, moet men de kat wat meer uit de boom gaan kijken. Op de reserve moet men zich niet verkijken. Het bouwvolume "dient desnoods in één jaar gerealiseerd te worden. Bij de vast stelling der uitbreidingsplannen beval hij het openhouden van grote stukken wei land aan. Verder vroeg hij bijzondere be langstelling voor uitbreiding en verbete ring der straatverlichting. De Heemsteedse Dreef is vooral 's avonds levensgevaarlijk: met klem vroeg hij een andere indeling te ontwerpen. De heer Van Bruggen (Prot. Chr.) ging uit van het woord van Groen van Prinsterer: „onpartijdig omdat ik partij man ben". Christendom alleen voor de ziel is een zielig Christendom: dit moet in deze tijd van verwereldlijking maar eens worden gezegd. Ieder anti-papisme was hem vreemd, zo zei de heer Van Bruggen, en daarom was hij gevoelig voor de opmerkingen van de heer Verhoeven. Maar hij vond dat de Rooms-Katholieken in Heemstede best tevreden hoorden te zyn: zeven van de zestien „topfuncties", 82 van de 160 van de lagere betrekkingen worden door Rooms-Katholieken bezet, gemiddeld 46%. Hij vond dus de toorn van de heer Ver hoeven onbillijk ontstoken. Ook de heer Van Bruggen brak uiteraard de staf over het grote aantal problematische begrotingsposten, ken schetsend voor de uitholling van de ge meentelijke autonomie. De twee essentiële factoren daartoe eigen politie en eigen belastinggebied zijn te zeer aangetast. Met enige cijfers toonde spreker de dis crepantie tussen de rijksinkomsten en het gemeentelijk aandeel daarin aan: de nood lijdendheid der gemeenten is niet ont staan, maar opgeroepen. Slechte' een eigen belastinggebied kan de gemeentelijke autonomie redden. Ten aanzien van het uitbreidingsplan vroeg hij B. en W. zeer terughoudend te zijn met het toelaten van nieuwe bebou wing in en bij de natuurreservaten Groe nend-aal, Meerenbeng en Bosbeek. Zuiver politiek gezien vond hij het optreden van een vertegenwoordiger van een landelijk georganiseerde partij - de K.N.P. - een vooruitgang. Maar hij gaf die vertegen woordiger de raad zich te houden aan de ongeschreven rechts- en fatsoenenormen in het politiek verkeer. „Men moét dit ook leren en daarvoor is natuurlijk tijd nodig". De heer Reynders (Arbeid) onder-, scheidde ambtenaren in „representatieve" en „productieve". Tot de eersten behoren Commissarissen der Koningin en de bur gemeesters. Daarbij kan de politieke en religieuze overtuiging een rol spelen, bij de tweede groep zeker niet. Trouwens, ook de belangstelling van de Rooms-Katho- lieke gemeentenaren voor het door de heer yerhoeven gesignaleerde probleem is ge ring, zoals uit de opkomst bij een aan dat onderwerp gewijde vergadering wel bleek. Vervolgens ging de heer Reijnders met de heer Van Bruggen op de geestelijke vuist aangaande enige verkiezingsleetuur van de Protestants-Christelijke formatie. Over de Nieuwjaarsrede van de burge meester met de daarin vervatte critiek op de toewijzing van het bouwvolume merkte de heer Reijnders op, dat het wel raad zaam zou zijn, indien de burgemeester bij zijn critiek op hogere instanties zich zou onthouden van argumenten welke bij toetsing niet steekhoudend blijken te zijn. De heer Reijnders, die erop wees dat de huidige samenstelling van het College geen bestuursmeerderheid meer vormt, trok hieruit de conclusie dat géén partij en géén wethouder meer aan die meerder heid is gebonden. Dit is mede een gevolg van het in 1953 door de V.V.D. ingenomen standpunt. De heer Reijmders hoopte, dat de nieu we wethouder va-n de bedrijven zou voort gaan op de door wethouder Dissel- k o e n ingeslagen weg der gezimstarieven voor gas, water en electciciteit. „Goede bedoelingen alleen zijn niet vol doende", zo zei de heer Weyers (K.N.P.) met betrekking tot de samenstelling der begroting. De cijfers welke er niet in ston den interesseerden hem veel meer. De reserves van de gemeente wilde hij gebruiken om de particuliere bouw te sti muleren. Tegen een toekomstige rioolbelasting verzette spreker zich alvast. Ook vroeg de heer Weyers speciale aan dacht voor straatverlichting en Dreef, welke hij bij voorbeeld urgenter achtte dan de zwemvijvers. Spreker lichtte nog toe, dat zijn speciale wijze van vragen stellen zoals in de vorige vergadering gebleken tot doel heeft de publieke belangstelling te wek ken. Geen kentering De voorzitter van de raad, burgemeester Van Rappard, sloot zich ten aanzien van de Rooms-Katholieke critiek op het Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU, die zich met Ingang van l April 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 Maart 1954 gratis. Dit geidt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen benoemingsbeleid aan bij hetgeen de heren Zeelenberg en Van Bruggen daarover heb- gen opgemerkt. Van een kentering in de laatste tijd van dit beleid is ook geen sprake. De voorzitter ging de personeelsbezet ting van de gemeepte nauwgezet na, waar uit bleek dat van een „kennelijke achter stelling" der Katholieken niet gesproken kan worden. Bij de benoemingen van de laatste tijd waren geen geschikte Katho lieke candidaten aanwezig. Het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak komt zeer binnenkoi-t in het College, met open weilanden en al. Over de spoorwegovergang in Aerden- hout is nog steeds geen concreet resultaat bereikt. Aan de diligentie van B. en W. zal het niet liggen als het viaduct er niet op tijd is. De door de heer Reynders gewi-aakte argumentatie inzake des burgemeesters critiek op de bouwvolumeverdeling hand haafde spreker volledig. De geringe omvang van dit vouw volume laat niet toe de particuliere bouw te stimu leren. Uit de beantwoording van wethouder VanHouten stippen wij aan, dat sober heid het leidend motief van het College is geweest, echter zonder zuinigheid welke verkregen voorzieningen in de laatste jaren zouden teniet doen. Belastingverhoging onvermijdelijk Nu is belastingverhoging nog vermeden, maar de wethouder wilde de raad ermee vertrouwd maken, dat dit in de toekomst wel het geval zal zijn, bijvoorbeeld om de bouwkosten van de rioolwaterzuiverings installatie te compenseren. Het opstellen van een urgentielijst voor kapitaalswerken achtte spreker weinig doeltreffend. Op het ogenblik is daartoe veertig mille uitgetrokken. De wethouder zette uiteen, waarom deze begroting wel een onbevredigend beeld moet geven. Een verbetering van de begro tingstechniek is bij de Vereniging van Nederlandse gemeenten in studie. Zodra de gemeenterekening is afgesloten, zal er weer een balans verschijnen. Wethouder Van Lent beantwoordde de vragen over de woningbouw. Plannen worden uitgewerkt voor twintig woningen achter de Bankastraat, verder twintig woningen aan de Laan van Insu- linde en verder voor de vervanging van krotten aan de Molenwerfslaan. Daarmee zijn de thans beschikbare bouw terreinen uitgeput. Na vaststelling van het uitbreidingsplan komt de bebouwing van de Staatslieden buurt aan de beurt. Uitsparen van groenstroken is best, maar tenslotte kan men bezwaarlijk de woningen onder de grond bouwen. Fundering en verbetering van Jan van Goyenstraat en Zandvoortse laan. moder nisering van de Dreef zullen zeer grote be dragen ver-gen. Wethouder D iss'elkoen zei nog. dat van 1947 af het college aandacht heeft 'ge schonken aan'de volksdoorlichting. Het bedrag voor de zwemvijvers staat zeker niet als „versiering" op de begroting, zoals de heer Weyers had gemeend. Vervolgens ging de wethouder in op een aantal door de heer Van Bruggen aangesneden finan ciële aspecten van het onderwijs. Wat de bibliotheek betreft: controle op de lectuurvoorziening is landelijk geregeld; alle levensbeschouwingen zijn daarbij ver tegenwoordigd. De door de heer Van Bruggen be pleite uitdunning van de boekerij verwierp wethouder Disselkoen als onpractisch, ove- i"igens is de kwestie van de bibliotheek uitbreiding nog in studie bij het college. Het is mogelijk, dat binnenkort daartoe een voorstel van beperkte strekking wordt ge daan. Wethouder Va n W ij k was de hekke- sluiter bij de beantwoording. Hij knoopte daarbij aan bij hetgeen zijn voorganger over de bedrijfsbegroting had gezegd. Er is voor dit en de volgende paren geen reden voor groot optimisme ten aanzien van de uit komsten der energiebedrijven. Grote over schotten als in de laatste jaren mogelijk waren, vallen niet te verwachten. Een nieuw Ambtenarenreglement is in voorbereiding; daarbij vallen nog enige gecompliceerde aspecten op te lossen. Wet houder Van Wijk bleek, evenals destijds de meerderheid van de Haarlemse raad van oordeel dat het niet veel zin heeft nu nog een gemeentelijke ziektenkostenregeling in het leven te i-oepen terwijl een landelijke regeling op komst is. Voor de moderni sering van de bedrijven is het tijdstip aan- gebi-oken dat men diep in de beurs moet tasten. Over de vele wensen omtrent de straat verlichting merkte de wethouder op dat een voorlopige verbetering van de Dreef bereikt zal worden door natrium verlich ting en masten met twee armaturen. Ook aan de verlichting van de Binnenweg zal aandacht worden besteed. De gaslantaarns zullen geleidelijk door electrische worden vervangen. De bouw van een transforma torstation bij de Manpadslaan wordt, dit in antwoord op een vraag van de heer Weyers, ook door de wethouder urgent geacht. Maar dit raadslid kreeg ook te horen dat men voor zovele gewenste ver beteringen ook zal moeten betalen, het geen niet bepaald strookte met de weer zin die de heer Weyers tegen gemeentelijke belastingen had getoond. De vergade ring werd daarna tot half drie verdaagd. Op 1 April zal het Verbond van Haarlem se Speeltuinverenigingen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Schoterweg in vergade ring bijeen komen, Reeds in Maart 1953 had men verzet aan getekend tegen het concept-reglement van het Verbond, waarin men deze verenigingen hun zelfstandigheid wilde ontnemen en er afdelingen van wilde maken. Na overleg met de gemeente in December, waarbij slechts subsidie na een bevredigende rege ling met het verbond werd toegezegd, is men tot concessies bereid. De organisaties blijven echter van de gedachte uitgaan, dat het wen selijk is, de werktuigen en andere eigendom men in eigen bezit te houden. BINNENLAND Op 23 Maart zal in de grote zaal van de Dierentuin te Den Haag een openbare ver gadering worden gehouden van de Algemene Bond Van Ouden van Dagen ter bespreking van het advies van de Sociaal Economische Raad inzake de ouderdomsvoor ening voor alle Nederlanders. De Koningin is voornemens in de eerste helft van Juni een werkbezoek te brengen aan de Noord-Veluwe. De uitgeefsters van de Leeuwarder Courant en van de Friese Koerier hebben in beginsel besloten tot een zeer nauwe zake lijke samenwerking. Van een nader te be palen tijdstip af zullen beide bladen gemeen schappelijk worden geëxploiteerd. In de redactionele leiding komt geen wijziging. Op 2 en 3 April zal de Anti-Revolu tionaire Partij haar 75-jarig bestaan vieren. Op 2 April zal in „Lommerrijk" te Rotter dam een bijeenkomst worden gehouden, waarin de voorzitter van het centraal comité, dr. J. Schouten, en het lid van de Eerste Kamer prof. Mr. A. Anema toespraken zul len houden, 's Avonds zal in de Statensingel- kerk te Rotterdam een gebedssamenkomst worden gehouden. Zaterdag 3 April wordt de jubileum-toogdag gehouden in „Ahoy" te Rotterdam. HAARLEM EN OMSTR. De Haarlemse politie heeft een café houder in de binnenstad bekeurd, omdat deze in het openbaar gramofoonplaten gedraaid had, zonder daarvoor auteursrechten aan het Bureau voor Muziekauteursrechten te beta len. De politie heeft de platenwisselaar en de twee betrokken platen in beslag genomen. Voor de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding zal Maandagavond 22 Maart in Brinkmann een lezing worden ge houden door dr. G- van Dam, onder-directeur van de Stichting Amsterdams Centrum voor Rheumatiekbestrijding. De lezing wordt ge ïllustreerd met lichtbeelden. Kaarten zijn kosteloos schriftelijk aan te vragen bij het U. V. V. Op 1 Maart telde de Bestuurdersbond Haarlem, aangesloten bij het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen 11.030 leden en op 1 Februari 10.993. Meer dan duizend leden hebben: metaalbewerkers 1805; ambtenaren 1426; bouwvakarbeiders 1363; typografen 1304 en vervoerspersoneel 1194. Aan de rijksuniversiteit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen rechts geleerdheid mej. M. Heeres te Haarlem. De heer A. W. Douwes, directeur van het bijkantoor v. d. Nationale Verzekerings bank N.V., zal met ingang van 1 Mei worden belast met de leiding van de buitendienst van deze verzekeringsbank in de Noordelijke pro vincies. In zijn plaats is tot directeur van het bijkantoor Haarlem benoemd de heer J. C. van de Elburg te Alkmaar, tot voor kort districtsinspecteur in het Noordelijk deel van Noordholland. Vrijdagavond van 8 tot 9 uur houdt het wijkcomité Oud-Schoten spreekuur in de kleuterschool, Tesselschadestraat 4, Haarlem- Noord. De kerkeraad van de Chr. Geref. kerk van Haarlem-Noord besloot pogingen in het werk te stellen om ook te Santpoort diensten te gaan beleggen voor de aldaar woonachtige gemeenteleden. In de Geref. kerk aan het Mosplein in Amsterdam-Noord heeft zich een ontploffing in een gaskachel voorgedaan. Er bevonden zich enkele vrouwen en kinderen in het kerk gebouw. Een vrouw liep lichte kwetsuren op; twee meisjes kregen brandwonden in het gezicht Donderdagmorgen stond voor de Haar lemse rechtbank een correspondent-boek houder G. E. uit Aalsmeer terecht onder ver denking van verduistering. De verdachte zou dn de periode - van 12 April 1948 tot half Juni 1951 zich.uit de boekr houding van zijn werkgever, dé 39-jarige bloembollenhandelaar W. H.' J. G. -T. een- bedrag van ongeveer vijfduizend gulden toe geëigend hebben. De verdachte gaf tijdens de zitting toe, dat de boekhouding van de zaak en zijn eigen boekhouding niet in orde waren en ook meende hij, dat de manipulaties met de in koopbriefjes op de veiling tot allerlei fou ten aanleiding zouden kunnen geven. Volgens zijn eigen schatting bedroegen de verduis terde gelden ongeveer vijftienhonderd gulden. De officier van justitie, mr. B. van der Burg, was van oordeel, dat men geen reke ning kan houden met het feit dat de ver duistering reeds geruime tijd geleden ge beurd is, te meer daar de grootte van het bedrag nog steeds niet vaststond. Mr. Van der Burg eiste een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan vier maan den voorwaardelijk. De verdediger, mr. B. "W. Stomps, prees in zijn pleidooi de houding van de werkgever tegenover de verdachte. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke straf met als bijzon dere voorwaarde, dat het verschuldigde be drag aan de bloembollenhandelaar zou wor den afbetaald. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 1 April. Haarlem, 17 Maart 1954 ONDERTROUWD: 17 Maart: A. Verbruggen en M. H. Chr. Humme. C. Bakker en J. P. Stringer. A. J. Schouten en E. Scholtemeijer. B. F. Fortgens en L. Bouterse. E. C. Daal- meijer en M. M. A. Fenger. H. Hemerik en R. Boosman. M. P. Luijken en C. S. Wolf. F. G. Jantzen en C. J. L. Gonlag. P. P. Ver geest en J. M. W. Kersten. H. Tiekstra en Th. J. Post. J. M. Boin en W. Hopman. P. J. Lehman en C. van Wieringen. W. J. Koster en G. Dekker. N. C. A. Dellewijn en Ch. Boe- dijn. D. Schreinders en J. Boelhouwer. F. A Herscheit en S. Haenen. P. Warren en B. Vrolijk. J. W. Hekket en J. E. de Ridder. C F. Kuipers en M. Vennik. C. de Voogd en A M. Bouman. GEHUWD: 17 Maart: J. P. Hekker en M. J. H. van Kessel. D. J. Kamoen en E. J. Mathot. H. J. Raspoort en P. J. Grannetia. J. Peter sen en H. M. Mathot. F. B. de Jong en Th. M. F. Buters. F. Th. Handgraaf en H. B. W. de Leth. A. N. Mulder en E. Kloos. K. Veen- stra en C. F. Martens. A. Plug on T. Poelman. J. H. M. Pardon en M. P. de Boer. J. Schoe- maker en J. J. M. de Jong. W. F. P. van den Broek en A. A. J. Wiggers. P. Leis en C. Huis. BEVALLEN van een zoon: 16 Maart: G W. J. C. HirsSmit. M. M. de RuiterSpoor. C. M. J. van OevelenCruyen. 17 Maart: F. M PrenenSplinter. S. VisserPostma. BEVALLEN van een dochter: 16 Maart: G M. van der VeldtVan der Linden. H. K BinkhorstHofman. 17 Maart: F. M. Giliam— Zijlstra. OVERLEDEN: 15 Maart: J. Th. Lucas- •Pellemans, 80 jaar, Ged. Oude Gracht. S. M M, Sanberg, 25 jaar, Korteweg. 16 Maart: C E. A. van den BergVan der Hoeven, 53 jaar, Kamperlaan. 17 Maart: A. Rekelhof, 66 jaar, Kamperlaan. ADVERTENTIE Jg£&! w w - - 8 g 1 i I Blllillllillll 11 m- m Ga nu over op Gillette. De beroemde Blauwe Gillette mesjes hebben de scherpste snijkanten ter wereld. Zij zijn voordelig omdat ze zo lang meegaan en U scheert zich werkelijk perfect. Scheert U volgens de mo derne Gillette methode! met 10 mesjes nu voor ■•j Het wereldbekende Gillette 32 scheerappataat meti 2 Blauwe Gillette mesjes: slechts, f; 1710. Aalsum, 16 v Dakar n Bremen. Aidabi, pass. 17 St. Vincent n. Las Palmas. Alnati, 17 te Rotterdam. Amsteldiep, 16 v. Bahrein n. Djibouti. Amstellaod, pas. 16 Kp. Frio n Montevideo. Amstelpark, 17 v. Marseille te Genua. Axeldijk, 17 te Rotterdam. Aalsdijk, te Baltimore. Amedijk, pass. 17 Vllssingen n. New Orleans. Amstelveen, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. AgaiViemnon, 16 180 m. NW. Flor es. Alioth, 16 420 m. N.NO. St. Paulsrodk. Alkald, 16 te Hamburg. Almkerk, 16 te Hamburg. Appingedijk, pass. 16 Wight n. Halifax. Aagtekerk, 18 v. Cebua te Davao. Aardijk, 19 Le Havre verwacht. Abbedijk. 17 v. Middlesbro n. Antw. Alamak, 17 v. Cochin n. Bombay. Ampeoan,. 18 te Peqang. Aagtedïj k; 18 te Santos. AlcMba'j 17 v. Santos' n. Buenos Adres. Aidabi, 18 550 m. Z. Las Palmas. Alpherat. 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Alphard, 17 v. llheus n. Bahia. Amor, pass. 17 Gibraltar n. Carthagena. Arkeldiyk, pass. 17 Casquets n. New Orleans. Altair, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. And'ijk, 16 te Mobile. Annenkerk, 18 v. Genua n. Port Said. Baarn, 16 GOO m. NO. Flores. Batoela,- 16 v. Fakfak n. Soron/g. Borneo, 16 180 m. NW. Perim. Britsum, 15 120 m. NW. San Francisco. Banka, 18 te Manokwari. Bantarh, 18 v. Hamburg te R'dam verw. •3 arend recht-, pass. 17. Gibraltar n. Piraeus. Bloemfontein, 18 v. Amsterdam te Las Palmas. Boridire,'T7 'v.' Georgetownn. Paramaribo. Bawean, 17 v. Casablanca n. Beyrouth. Bennekom, 17 v. Amsterdam n. Delfzijl. Boschfontein, pass. 18 Vlissingen n. A'dam. Corilla, 16 150 m. N. Billiton. Cory da, 16 60 m NW. Perim. Caltex Delft, pass. 17 Kp. de Gata n. R'dam. Oharif, v. Alexandrië n. Beyrouth. Cistula, 17 v. Singapore n. Melbourne. Charis, 18 v. Alexandrië te Beyrouth. Delft, 17 v. Carthagena n. Curasao. Delfland, pass. 17 Kp. Vincent n. Las Palmas. Diemerdijk, 17 v. Port Said n. Seattle. Kernland, 17 v. Amsterdam te Recife. Eemdijk, 16 te New Orleans. Eingigano, 16 70 m. W. Kreta n. Genua. Esso Der. Haag, 17 v. Sidon te Antwerpen. Eos pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Friesland (KRL), 16 rede Semarang. Friesland (SSM), 18 te Rotterdam. Graveland, 17 v. Victoria Espirito Santo te Bahia. Gordias, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Gaasterland, 18 v. Amsterdam n. Bremen. Garoet, 18 te Hamburg. Groote Beer, 17 v. New York n. Rotterdam. Hathor, 16 v. Malta n. Alexandrië. Hydra, 14 v. Trinidad n. Puerto Sucren. Hilversum, 17 v. Banias te Antwerpen. Hoogkerk, 20 v. Port Said te Casablanca verw. Hector, 17 v. Piraeus n. Izmir. Ilos, 17 v. Barcelona n. Genua, tttersum, 18 v. Eahia te Recife. Jupiter, 16 v. Genua n. Livorne. Japara (KPM), 17 te Amurang. Japara (KRL), 17 v. Singapore n. Belawan. Karsik, 16 v. Soerabaja n. Hongkong. Karimun, 17 v. Soerabaja te Semarang. Kota Agoen-g, 18 v. Southampton te "Port Said. Larenberg, 16 v. Hamburg n. Amsterdam. Loppersum, 14 v. Douala te Lagos. Luna, 15 v. Izmir te Istanboel. Leersum, 16 380 m. NW. Finisterre. Lemsterkerk, 16 nog te Khorramshar. Leopoldskerk, 17 v. Londen te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk. 17 v. Genua n. Valencia. Lutterkerk, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Langkoeas, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Limburg, pass. 17 Aruba n. Trinidad. Lekkerkerk, 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Lindekerk, 18 te Port Said. Molenkerk, 16 v. Beira te Mozambique. Macuba, pass. 16 Kp. Otway n. Geelong. Madoera, verm. 16 v. Mombasa n. Aden. Maetsuyker, pass. 16 Str. Soenda n. Singapore. Manoeran, 16 v. Kidjan n. Soerabaja. Meli'skerk, 16 200 m. O.ZO. Saigon. Mitra, 16 135 m. W.ZW. Ouessant. Muiderkerk, 16 200 m. ZO. Kreta n. Genua. Modjokerto, 18 v. Djakarta te Singapore. Maasdam, 17 v. New York n. Rotterdam. Malea. 17 v. Alexandrië n. Bahrein. Mariekerk, 17 v. Suez n. Aden. Metula, 18 te Curasao v. Amsterdam. Mentor, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 17 v. Curasao te Cristobal. Nieuw Holland, 17 te Tj. Priok. Nigerstroom, 18 v. Dakar te Le Havre. Noordam, 22 v. Rotterdam te New York verw. Notos, pass. 17 Ouessant n. Gibraltar. Oranjestad, 17 v. Curacao n. La Guaira. Oberon, 16 Fort Liberte n. Philadelphia. Overijsel, pass. 16 Kp. St. Vincent n. Port Said. Oranje, pass. 17 Algiers n. Port Said. Ovula, 17 v. Fort Aleza n. Curasao. Pygmalion, 17 v. Campano te Paramaribo. Papendrecht, 31 v. Kaapstad te R'dam verw. Peperkust. 16 100 m. NW. Lissabon. Pendrecht 16 v. New York n. Puerto La Cruz. Prins Maurits, pas. 17 Finisterre n. Hamburg. Prins Philips Willem, pass. 18 Vlissingen naar Bremen. Prins Willem IV, pas. 18 Ouessant n. Stavanger. Prins Willem v. Oranje, pass. 18 Vllssingen n. Montreal via Hamburg. Rempamg, verm. 18 v. San Francisco n. Los Angeies. Roepat, 16 te Hamburg. Rondo, verm. 16 v. Halifax n. Boston. Rita, 17 v. Singapore n. Bangkok. Rotti. 18 te Makassar. Stad Vlaardiogen, 16 v. Narvik n. Bremen. Samarinda. 18 te Honolulu verwacht. Sanana, 16 v. Balikpapan n. Soerabaja. Scherpendrecht, 16 300 m. NW. Paramaribo. Siaoe, 16 180 m. ZO. An^erhalfgraadskanaal. Siigli, 16 80 m. ZW. Kp. Selatan. Singkep, 17 Genua verwacht. Stanvac Djirak, 17 te Tj. Uban. Salatiga 18, te Colombo. Sarangan, 17 te Koewait. Sarpedon, 17 nog te New York. Schie, 17 Kp. Vincent n. Rotterdam. Sibajak, 17 160 m. W. Thurday eil. Slamat, 17 v. Soerabaja n. Tegal. Sloterdijk, 17 v. Houston n. Galveston. Stad Schiedam, pass. 17 Kp. Bon n. Vlaai-dingen. Siiedrecht, 17 v. Swansea n. Aden. Salland, pass. 19 St. PaulSrock n. Las Palmas. Stad Alkmaar, 17 v.' Narvik n. Vlaardingen. Stad-Amsterdam, 16-te Vlaardingen. Stad.Leiden, 17 v. New Orleans n. R'dam, Tri toy, J.6 v. Houston, n. New Orleans. Trompeni&erg, 17 v.' Le Havre te Antwerpen'. Tara, 16 v. Montevideo te Santos. Tegelberg, 15 te Mauritius. Tiba, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Tjimenteng, 14 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tjipanas, 14 v. Djakarta n. Semarang. Tjitjalengka, 13 v. Singapore te Hongkong. Tasman, 16 v. Makassar n. Buleleng. Temate, 16 te Hollandia. Tero, 16 150 m. NW. Canarische eil. Thedens, 17 te Pankalpinang. Tibia, pass. 17 Jebel Teir n. Engeland. Titus, pass. 16 eil. Rodas n. Thessaloniki. Tjiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tjiwangi, 16 v. Balikpapan n. Tj. Priok. T'halatta, pass. 17 Gibraltar n. Liverpool". Tabian, 17 v. San Francisco n. Manilla.- Teucer, 17 v. Suez n. Aden. Tjibadak, 19 Sydney verwacht. Tomini, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Utrecht, 18 v. Djakarta te Singapore. Van Spilbergen, 16 260 m. Z. Kp. Three Point, Van Linschoten, 17 te Douala. Van Riebeeck, 18 v. Belawan te Singapore. Waingapoe, 16 v. Soerabaja n. Bali. Westerdam, 22 v. Philadelphia te R'dam verw. Woensdrecht, v. Puelo Sambu te Hongkong. Willem Ruys, 17 700 m. O. ten Z. Guardafui. Westland, 17 Ouessant gepass n. A'dam. Waal, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Waterman, 19 Rotterdam verwacht. Wonogiri, 18 te Djeddah. IJsel, 17 v. Palermo te Lissabon. Zonnewijk. 16 v. Alexandrië n. Chili. Zeeland (KRL), 15 te New York. Zeeland (SSM), pass. 16 May eil. n. Kopenhagen. Zuiderkruis, 18 v. Rotterdam te Kaapstad. KLEINE VAART Arienoldus-G, 16 te St Nazaire. Albergen, 17 nog te Antwerpen. Anna-b, 17 v. Safi te Liverpool. Audacia, 16 v. Bordeaux n. Liverpool. Algarve, 17 v. Garston te Swansea verw. Att S, 18 v. A'dam te Hamburg verw. Betty Anne S, 17 v. Setubal te Lissabon. Bill S, 17 te Vlaardingen. Bab-T, 16 v. Sete n. Liverpool. Barracuda, 16 v. Eekernforde n. Hamburg. Beekbergen, pass. 16 Vlissingen n. Dublin. Bergsingel, vertr. 17 v. Rotterdam n. Waterford. Batavier III, pass. 17 St. Vincent n. Casablanca Corrie b, 16 v. Windau n. Londen. Confiance, 16 v. Port Talbot n. Oostende. Carpo, pass. 16 Liqard n. Rotterdam. Coolhaven, pass. 16 Ouessant n. Duinkerken. Dollard, 16 v. Rouaan n. Skagen. Draco, 16 v. Venetië n. Genua. Deni, 17 te Portland. Driebergen, 18 v. Savona te Manchester verw. Drittura, pass 17 Vlissingen n. Antwerpen. Daje Bohmer, 16 v. Bordeaux n. Fedala. Depa, 15 v. Belfast te Rostock. Domburgh, pass. 17 Burllngs n. Bordeaux. Elisa, 16 v. Garston n. Mülom. Eisen burgh, pass. 16 Dungeness n. Casablanca. Escaut, 17 te Amsterdam. Evertsen, 17 v. Antwerpen te Huil. Express, 16 v. Rouen te Parijs. Fedala, 15 v. Ventspils n. Aalborg. Ferocia, vertr. 17 v. Roehefort n. Bordeaux. Gerrie S, vertr. 18 v. Limmerick n. Galway. Harold, 16 v. Gdynia n. Frederikstad. Hartel, vertr. 17 v. Korsor n. Bandholm. Hebe Nobel, 16 v. Immingham n. Tyne. Henrica b, 16 v. Liverpool n. Millom. Hondsrug, 16 v. Garston n. Mostijn. Ida Pieter, 15 v. Garston n. Fiddown. Ilias, 16 v. Napels n. Genua. Java, 16 v. Londen n. Caen. Jorina, vertr. 17 v. Londen n. R'dam. Joost, 16 v. Rotterdam n. Goole. Jo, 16 te St. Maartensdijk. Koningshaven, vertr. 17 v. Antw. n. R'dam. Lies, 16 v. La Roohelle n. Bayonne. Larix, 16 Ouessant gepass. n. Sete. Marcella, pass. 16 Firthofforth n. R'dam. Marjan, 16 v. Ardrossan n. Garston. Markab, 17 te Londen. Megrez N, 16 50 m. NO. Finisterre. Merwehaven, pass. 16 Finisterre n. Casablanca. Mirzam N, 16 v. Libourne n. Casablanca. Monica, 17 v. Londen te Billingham verw. Muphrid N, 16 v. Taragona n. Delfzijl. Mypuck, vertr. 17 v. Parijs n. Rouen. Nassauhaven, 16 v. Antw. te Kopenhagen. Nieuwland, 16 v. Grangemouth n. R'dam. Noord, 16 40 m. NW. Pitboei. Nottingham, 16 v. Kimgslyran n. R'dam. Nautilus, pass. 17 Vllssingen n. Bridigewater. Nero 16 v. Bilbao n. Bordeaux. Noorderlicht, 17 v. Pontrieuc te Liverpool. Neeltje-b, 21 v. Taragona te Rotterdam verw. Omlandla, 16 v. Marseille te Casablanca. Poortvliet, vertr. 17 v. Casablanca n. Port Lyautey. Prima, 15 v. Bilbao te Bayonne. Prior, pass. 17 Brunsbüttel n. Liverpool. Ruby, vertr. 17 v. IJmuiden n. Londen. Saba, 15 v. Avonmouth te Belfast. Spurt, 17 v. Viana do Castello n. R'dam. Silvaplana, 16 v. Brunsbüttel n. Rotterdam.. raormina, verm. 17 v. Tynemouth n. Temeuzen Theano, 17 v. Drogheöa n. Belfast. Tom v. d. Heide, 16 v. Port Lyautey n. Bayonne. Tyro, 16 v. Waterford n. Par. Ton S, 16 v. Antwerpen le Bristol. Westropa, 15 v Penzance te Londen. Wiebold Bohmer, pass. 17 Vliss. n. Duinkerken Willy, 16 Vlissingen n. Antwerpen. IJsel, pass, 16 Vlissingen n. Antwerpen. Vlieland, 16 v. Rouen n. Parijs Vrijburgh, 16 v. Duinkerken n. Londen. Walcheren, 16 v. Swansea n. Honfleur., v' SLËEPVAAT&T Cycloop; pass. 16 Portland Bill n. Limmerick. Witte Zee,-16 te Tanga. Poolzee, 16 te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8