scooter, motor of bromfiets Amstelflora vanmorgen geopend in geurig ingerichte R.A.I.-hallen doeikde afwaó J. J. v. Kooten inpers Improvisatie-Toneel in de Vleeshal Met enkele DRUPPELS Vijf jaar geëist tegen jeugdige recidivist Haarlem heeft weer vestigingsoverschot Heemstede Bennebroek Amsterdamse Beurs DONDERDAG 25 MAART 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Boeiend experiment Van sneeuwklokje tot cactus Van oplichting verdachte in Soest aangehouden Oudste bewoonster van Haarlem 102 jaar M. A. Sueters veertig jaar bij Stork en Hijsch N.V. Jubilea bij de N.S. Chauffeur en melk handelaar in arrest Voor een hoeft U niet langer rond te neuzen. Want bij vindt U de rijkste keuze. Plein 20 - Telefoon 12000 - Grote Houtstraat 140 Zware straf geëist tegen Haarlemse winkeljuffrouw Opticien Zijlstraat 97 - Haarlem Te danken aan beleid van gemeentebestuur Ongeval in kapsalon Half jaar geëist tegen werkster uit Haarlem Onderhandse aanbesteding rioolwaterinstallatie Twee nieuwe leerkrachten aan Voor wegschool Grote belangstelling voor nationale tamboersconcours Vandaag is de grote bloemententoonstelling „Amstelflora" in de RAI te Amsterdam geopend. Een kijkje in de overdekte bloementuin. gouden kroontje of warrelende spiralen in zachtgroene tint. 12 provincies vertegenwoordigd Maar deze Amstelflora is natuurlijk in de eerste plaats een nationale manifestatie. De twaalf provincies zijn er alle vertegenwoor digd in, door bloemisten uit één provincie, gezamenlijk ingerichte stands, waarbij door velen een dankbaar beroep werd ge daan op de historie. Zeeland kwam voor de dag met een stand die in een herinnering aan de overstromingsramp aanleiding vond om te bewijzen, dat niet alleen de Zeeuw, maar ook de natuur de slag, die deze pro vincie trof, te boven komt. Vanmiddag zal het Amsterdamse ge meentebestuur 500 burgemeesters uit het land ontvangen. Deze intocht der burger vaders zal met de nodige plechtigheid ge paard gaan; herauten gaan voorop, bodes zullen de in officieel tenue uitgedoste hoog waardigheidsbekleders met de nodige zorg omringen en Amsterdam vlagt. Dat mag ook wel, want het ziet er naar uit dat de Amstelflora onze nationale reputatie van het land, dat het met bloemen zegt, na drukkelijk zal bevestigen. Vanmorgen heeft Amsterdams burgemeester mr. A. J. d'Ailly, in aanwezigheid van duizenden genodigden in het R.A.I.-gebouw de derde Amstelflora, een internationale bloemententoonstelling geopend. Van 25 Maart tot 4 April zal hier op een oppervlakte van bijna twee hectare een gigantische tuin met een overvloed van kleuren te bezich tigen zijn. De specifieke geur van nieuwe autocarosserieën, die kort geleden deze halten nog vulde, heeft nu plaats gemaakt voor de doordringende geur der hyacinten, die vooral bij de ingang domineert; de moderne kleuren van glanzende limousines zijn geweken voor zachte pasteltinten en meer in het oog springende kleuren waarmee Moeder Natuur ook de nederigste harer onderdanen heeft begiftigd. In tegenstelling tot de twee vorige Am- stel flora's is deze expositie internationaal van opzet. Dit komt tot uiting in de uit ruim honderd leden bestaande jury, waar van er 35 uit het buitenland komen. Zij gingen vanmorgen om acht uur aan het werk om de bijna zeventig Nederlandse, Vier weken voor het uitbreken van de oorlog, in April 1940, werd in de Apollohal de eerste Amstelflora gehouden; veel is daar begrijpelijkerwijs toen niet van te recht gekomen. In 1948 werd deze tentoon stelling, die toen ook onderdak vond in het R.A.I.-gebouw, door een tweehonderd duizend belangstellenden bezocht. Het be stuur van de stichting „Amstelflora" meent als de voortekenen niet bedriegen, maar zekerheid kan zij daaromtrent natuurlijk niet geven dat dit aantal dit jaar over troffen zal worden. Zij heeft het aange durfd om aan de tentoonstelling meer ten koste te leggen dan vorige jaren het ge val was. Doordat ook de zijhallen van het gebouw er ditmaal bijgetrokken werden, beslaat de expositie een groter oppervlakte dan tot nog toe het geval was., zodat een grote toeloop geen belemmering zal vor men voor individueel genieten. ADVERTENTIE SNEL is't voordeligste was middel, zeg ik altijd. Want SNEL is extra geconcen. treerd Voor 'n stépel afwas zyn enkele druppels ruim voldoende.' Dat spaart! SNEL is óók een ideaal wasmiddel voor wol en zijde. En "t bevat bovendien nog SAPOBIEL voor zachte, gave handen *'t Gaat beter met SNEL! Extra geconcentreerd. Met leuke plastic ■wasknijper GRATIS bij elke fles! EMKA G10RINE FABRIEKEN Ook Haarlemmers het slachtoffer GRONINGEN (A.N.P.) Door de poli tie te Soest is op verzoek van de Groninger politie aangehouden de 48-jarige L. M. S. uit Schoonhoven. S. wordt er van verdacht zich in Groningen, en een aantal andere plaatsen van het land schuldig te hebben gemaakt aan flessentrekkerij en oplichterij. Bij het plegen hiervan legde hij een voor keur aan de dag voor boekhandelaren en zaken in lederwaren. Hij betaalde de door hem gekochte goederen niet en liet de reke ningen veelal zenden naar een adres, waar hij enige tijd tevoren verblijf had gehou den. Bij de boekhandel introduceerde hij zich dikwijls als „auteur". In lederzaken placht hij meestal de duurste diplomaten- tassen te kopen. Ook overnachtte hij in hotels en maakte daar verteringen, die hij echter niet betaalde. Hetzelfde deed hij in café's en restaurants. In verschillende ge vallen gelukte het hem van kellners kleine geldbedragen te lenen, waarvoor hij dan soms een tas of een boek overhandigde. tweeëntwintig Duitse, zeven Belgische en enkele Zwitserse inzendingen aan hun oor deel te onderwerpen. Dit zal geen eenvou dige taak zijn, want zij hebben een groot aantal prijzen te verdelen, waaronder twee médailles die door Koningin Juliana en Prins Bernhard ter beschikking werden gesteld. De jury wordt voorgezeten door de 75-jarige heer J. H. Kaufmann, tevens voorzitter van de Stichting Amstelflora. De gehele expositie is gegroepeerd rond de beeltenis van Koningin Juliana en die van Prinses Marijke. Beide beelden zijn aan de ingang opgesteld, waarbij vooral de plaatsing van de kleine Marijke op een gazon waar hier en daar iele sneeuwklok jes de kopjes opsteken ontroert. Orchideeën als kleine muiltjes De organisatoren, en in het bijzonder de architect .de heer C. Thim, hebben zich er vooral op toegelegd om de bloemen in een steeds weer andere omgeving tot hun recht te doen komen. Men legde beekjes aan, elders werd een bergriviertje, dat van hoge rotsen naar beneden klatert, nagebootst, de orchideeën waaronder zeer zeldzame soorten, zo groot als kleine muiltjes wer den in een Oosterse sfeer geplaatst, ge suggereerd door Boeddha-beelden en Ba linees en Javaans beeldhouwwerk. Men kan er getroffen worden door de teerheid van de clematis, de weerbarstig heid van cacteeën er zijn soorten van achthonderd gulden bij en de frisheid van de ammaryllis. Aan variëteiten is in ieder geval geen gebrek. Dansend water Een bijzondere attractie vormt wel het zogenaamde ..dansende water". In een der zalen werd daartoe in een bergmeer een installatie aangebracht met 180 toetsen die door de uit Oost-Pruisen afkomstige Otto Prystawickz wordt bespeeld, en waarmee ongeveer 5.000 fonteinmondjes kunnen worden bediend. Op melodieën van bege leidende gramofoonplaten, en onder een steeds van kleur wisselende belichting, wordt door het water in talloze figuur variëteiten gedanst. Het is een bijzondere gewaarwording wanneer men sluiers van water naar elkaar toe ziet neigen op de maat van „Dichter und Bauer", die even later over gaan in statige stralen met een Vandaag is het 102 jaar geleden, dat mevrouw A. van Andel Smits-Japinga het levenslicht zag. Zij is thans de oudste be woonster van Haarlem en verblijft in het rusthuis „Boschkant" aan. het Westerhout- park. Ter ere van haar geboortedag heeft de burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, haar een bezoek gebracht evenals de Doopsgezinde predikanten van Heemstede en Spaarndam, in welke laatste plaats zij het grootste deel van haar leven heeft doorgebracht. Haar gezondheid is redelijk wel. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer M. A. Sueters in dienst trad bij de machinefabriek Stork in Hengelo. In 1932 werd hij te werk gesteld bij de werf Stork-Hijsch in Haarlem, waar hij thans chef is van de afdeling loonadministratie. De jubilaris is vanmorgen ontvangen door de directie en daarbij toegesproken door de heer ir. C. H. Holgen. Er werd hem aangeboden een radiotoestel, een en veloppe met inhoud en een erepenning. Aan zijn vrouw werden bloemen aangebo den. De jubilaris werd gehuldigd door personeel in de bedrijfscantine, waar hem namens de personeelsvereniging een pick-up met platen ter hand werd gesteld. Van het bestuur der afdelingskas ontving de heer Sueters een boek. Op Dinsdag 6 April heeft in De Vlees hal onder auspiciën van de Haarlemse Kunstgemeenschap een aan de kunst van de toneelimprovisatie gewijde avond plaats, Medewerking hieraan wordt verleend door de actrices Ank van der Moer en El len Vogel, de acteurs Han Bentz van den Berg en Ton Lutz, de letterkundigen Jean ne van Schaik-Willing en Ed Hoornik. be nevens door de pianist Wouter Denijs. De genoemde leden van de Nederlandse Comedie zullen deze avond volkomen zon der enige voorbereiding twee toneelstuk ken opvoeren aan de hand van door de genoemde schrijvers te vervaardigen sce nario's die ten overstaan van de toe schouwers zullen worden voorgelezen. Het publiek kan actief aan dit experiment meewerken door aan het secretariaat van de Haarlemse Kunstgemeenschap thema's te doen toekomen waaruit door de heren Frans Hesmerg en David Koning een keuze zal worden gedaan. De het meest in aanmerking komende worden enkele uren voor het begin der voorstelling aan de auteurs ter hand gesteld. Een dergelijk experiment is eerder door de Nederlandse televisie vertoond, met ("behalve Ed Hoornik) andere' medewer kers. Van belang hierbij is echter een grote wisselwerking met het publiek en daarom werd thans de Vleeshal voor deze onderneming gekozen, die met haar open podium hiervoor bijzonder goed geschikt mag heten. Bovendien krijgt de voorstel ling er minder pretentie door, dan wan neer iets dergelijks in een gewone schouw burg zou worden geprobeerd. In „Erbij" van komende Zaterdag be steden wij nog uitvoerig aandacht aan deze gebeurtenis, waarvoor ongetwijfeld meer belangstelling zal bestaan dan het in capaciteit beperkte gebouw kan ver werken. De heer B. Haveman, stoffeerder, en de heren F. F. J. Nieuwenhof en J. J. Bos, wagenmakers, vieren allen op 6 April het heugelijke feit, dat zij veertig jaar werk zaam zijn bij de Nederlandse Spoorwegen. Op 14 April viert de heer J. C. Vonk, voor man, eveneens het feit, dat hij veertig jaar bij de spoorwegen werkzaam is. De jubi larissen wonen allen in Haarlem. De Haarlemse rechtbank behandelde vanmorgen de zaak tegen de vijfentwintig jarige behangseldrukker uit Delft, Chr. v. d. B., die ervan verdacht werd in de nacht van 19 op 20 December 1952 en in de nacht van 7 op 8 Januari 1953 ingebroken te hebben ln twee woningen in Haarlem. De buit zou in totaal uit ongeveer vijfhon derd gulden bestaan hebben. Op de vraag van de president van de rechtbank, mr. H. J. Ferwerda, hoe vaak de verdachte reeds ingebroken had, ver klaarde v. d. B. dat dit plus minus vijfen twintig keer moest zijn geweest, in diverse plaatsen van het land. Op 10 November van het vorig jaar was v. d. B. verdacht van diefstal aangehouden in Russum. Hij was toen in het bezit van een geladen auto matische revolver, welke op scherp stond, hoewel hij niet met een dergelijk vuurwa pen om kon gaan. Op de vraag van een der leden van de rechtbank, verklaarde hij, dat dit wapen hem enig zelfvertrouwen had geschonken en dat hij nooit de bedoeling had gehad er gebruik van te maken. Na zijn arrestatie werd hij overgebracht naar het politiebureau in Bloemendaal, waaruit hij echter ongeveer veertien dagen later weer ontsnapte. Eind Februari 1953 werd hij opnieuw aangehouden. Nu echter in Amsterdam. De officier van Jusitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, merkte in zijn requisi toir op, dat er nog dagelijks processen-ver baal van diverse politie-autoriteiten in alle delen van het land bij hem binnenkomen, met beschrijvingen van inbraken, die aan v. d. B. worden toegeschreven. Hij wilde echter bij zijn eis rekening houden met alle delicten, hoewel hij niet de verzekering kon geven, dat de verdachte in andere arrondissementen niet vervolgd zou worden. Mr. Van der Valk Bouman eiste hierna een gevangenisstraf voor de tijd van vijf jaar. De verdediger, mr. C. Blankevoort, legde er in zijn pleidooi de nadruk op, dat zijn cliënt na zijn vier vroegere veroordelingen bijzonder weinig steun was verleend op de weg naar een betere toekomst. Hij ver zocht de rechtbank de verdachte na een veroordeling in een juiste strafinrichting te plaatsen. De rechtbank bepaalde de uit spraak op 8 April. De recherche heeft Woensdag wegens verduistering t n nadele van een Haarlem se melkinrichting aangehouden de 34-ja- rige Haarlemse chauffeur A. If S. Als ver dacht van heling is eveneens aangehouden de 64-jarige melkhandelaar L. L. uit Haar lem. Uit een onderzoek bleek dat een Haar lemse melkhandelaar, die regelmatig melk betrok van een in Haarlem gevestigde melkinrichting op een gegeven ogenblik ontdekte, dat zijn rekening van die Haar lemse melkinrichting hoger was, dan deze in feite moest zijn. Toen hij zich hierover met die melkinrichting in verbinding stel de. bleek hem. dat de dup'icaatbcnnen, welke in het bezit waren var, de melkin richting, grotere hoeveelheden 1 melk ver meldden dan de originele, welke in het be zit van de melkhandelaar waren. Het ver moeden rees, dat de melkrijder, die de melk bij de klanten afleverde, na dc afle vering de duplicaatbonnen veranderde. Uit de administratie werd een drietal bonnen gelicht, waarbij bleek, dat op deze drie bonnen in totaal 180 flessen meer waren bijgeschreven dan de melkhandelaar in werkelijkheid had ontvangen, docli welke flessen hem wel in rekening waren ge bracht. Deze manipulaties brachten ook de oplossing voor het feit, dat de bewuste melkhandelaar een tekort had van onge veer 1000 ledige flessen en 70 kratten, die een waarde vertegenwoordigden van f416. Een en ander leidde tot de aanhouding van de chauffeur A. H. S. Bij zijn verhoor deelde hij mee de betreffende manipula ties te hebben gepleegd. De op de rekening van de melkhandelaar berekende flessen melk, welke melk de handelaar echter niet had ontvangen, heeft de chauffeur ver kocht aan de melkhandelaar L L., hetgeen tot zijn aanhouding wegens heling leidde. Beiden zijn ingesloten en het onderzoek wordt voortgezet. Comité Nationale Herdenking organiseert discussieavond Het Haarlems Comité Nationale Herden king organiseert op Donderdag 8 April om acht uur in Brinkmann ten behoeve van hen die bij het onderwijs of bij de vorming van de jeugd buiten schoolverband betrok ken zijn, een discussieavond over de wijze waarop de herdenking van de vierde Mei voor de jeugd het best kan plaats vinden. Drie sprekers zullen ieder ongeveer een kwartier spreken over „Onderdrukking", „Verzet" en „Bevrijding", waarna ruime gelegenheid zal bestaan voor discussie. De sprekers zijn de heren M. Philipson, leraar van de Nederlands Israëlitische gemeente, ds. B. van Gelder en rector D. de Wit. Uit nodigingen tot het bijwonen van deze bijeenkomst werden ook verzonden aan de landelijke commissie Nationale Herdenking en het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. ADVERTENTIE Donderdagmorgen stond voor de Haarlemse rechtbank de 28-jarige Haarlemse F. W. T. terecht, die ervan verdach werd in 1953 bij een chocolaterie in Haarlem gelden verduis terd te hebben tot een bedrag van ongeveer 2200 gulden. Bovendien werd haar ten laste gelegd, dat zij van een kennis, van wie zij geld in bewaring had, ongeveer zeshonderd gulden verduisterd zou hebben. De verdachte gaf toe, dat zij direct toen zij bij de chocolaterie in dienst trad, begon nen was met het verduisteren van gelden uit de kassa. Zij verklaarde echter, evenals de cheffin van de zaak, dat het verduisteren van gelden bijzonder gemakkelijk ging, om dat pas bij het opmaken van de balans zou blijken of er al dan geen tekorten waren. De verdachte verkeerde echter in de me ning. dat het door haar verduisterde bedrag slechts ongeveer zevenhonderd gulden zou hebben bedragen. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden met aftrek van het voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De verdediger mr. A. F. H. Schreurs, drong in zijn pleidooi aan op een kortere onvoor waardelijke straf. De rechtbank zal op 8 April uitspraak doen. ADVERTENTIE Na drie jaar: In de eerste twee maanden van 1954 vestigden zich in Haarlem 69 personen meer, dan er vertrokken. Dit in tegenstel ling tot de cijfers van de afgelopen drie jaar toen er elke maand meer mensen uit Haarlem vertrokken dan er zich vestigden. Dit lijkt merkwaardig omdat er vele ge zinnen waren die een vestiging in Haar lem ambiëerden. Vestiging in Haarlem was voor hen echter niet mogelijk omdat er geen wo ningen beschikbaar waren. Er werd de laatste jaren in Haarlem naar verhouding weinig gebouwd als men de grootte van de stad en de omvang van het woningte kort in aanmerking neemt. Dit was een gevolg van de omstandigheid dat er geen woningen meer gebouwd mochten worden, hetgeen mede voortvloeide uit het feit dat er meer mensen vertrokken dan er zich vestigden. Het vertrek na 1950 was groter dan normaal doordat Haarlem heeft ge fungeerd als doorgangscentrum voor gere- patrieerden van wie de meesten in 1950 aankwamen en die na verloop van korte of lange tijd doorgingen naar hun verdere bestemming. Haarlem geraakte dus in een vicieuse cirkel. Van 1951 af was er een groot ver trek door gerepatrieerden en geringe ves tiging door woningnood. Daardoor ont stonden vertrek-overschotten, die Haar lem niet in aanmerking deden komen voor extra bouwvolume, waardoor naar verhou ding te weinig woningen konden worden gebouwd, en nieuwe vestigingen dus weer werden belemmerd. Het beleid van Haarlem's gemeentebe stuur is er doelbewust op gericht geweest deze cirkel te doorbreken. Voorwaarde hiertoe was het gereedkomen van een groot aantal woningen. In de afgelopen maanden werd aan deze voorwaarde vol daan en het resultaat was dat voor het eerst na 30 maanden vestigingsoverschot ten voorkwamen. Een andere ontwikke ling wordt daardoor mogelijk. Op grond van de vestigingsoverschotten kan extra bouwvolume worden aangevraagd. Met dit bouwvolume kunnen woningen ge bouwd worden voor het personeel van Haarlemse bedrijven dat thans nog heen en weer moet reizen of dat slechts een be trekking wil aanvaarden als huisvesting in Haarlem kan worden aangeboden. Ook zal het gemakkelijker worden de zo drin gend nodige leerkrachten voor het onder wijs aan te trekken. Hierdoor zullen nieuwe vestigingsover schotten ontstaan waardoor opnieuw ex tra bouwvolume verkregen kan worden. Het verheugende in deze ontwikkeling is dat niemand er door geschaad wordt; de woningen die aldus aan niet-Haarlemmers worden toegewezen zouden in het geheel niet gebouwd zijn als er geen extra bouw volume was verkregen. De Haarlemse wo ningzoekenden behoeven zich dus niet ge dupeerd te voelen, terwijl het bedrijfsleven en het onderwijs er op vooruit gaan. Een foto van het nieuwe •af'-restaurant „De Rotondedat morgen in Zundvoort wordt geopend. Het gebouw vormt de afsluiting van het terrein tussen de flat gebouwen aan Strandweg en Boulevard. De geestelijke verzorgers van Neder landse emigranten, die naar een van de ont vangende emigratie-landen willen vertrek ken. om aldaar dat werk op zich te gaan nemen, zullen voortaan op rijkskosten kun nen reizen naar hun nieuwe bestemming. De dominees zullen ook voor hun gezinsleden een gratis overtocht verkrijgen. Men hoopt hiermee het belangrijke werk van de Neder landse geestelijken in de emigratielanden enige steun te verlenen. Een twintigjarige kapster uit IJmuiden hielp Woensdagmiddag met een haar- droogapparaat een klant in de dameskap salon van een kappersbedrijf aan de Gene raal Cronjéstraat te Haarlem. Zij greep met haar rechterhand een los getrild element, dat onder stroom stond. Het element kon zij pas loslaten nadat de stroom was uitgeschakeld. Het meisje was enkele ogenblikken bewusteloos eri had brandwonden aan haar rechterhand. Per auto van de politie is zij naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd en na ver bonden te zijn is zij naar haar woning ge gaan. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste Donderdagmorgen tegen de 38-jarige werkster A. H. S. uit Haar lem een gevangenisstraf voor de tijd van zes maanden met aftrek van het voorarrest, terzake van diefstal. De werkster werd ervan verdacht op de avond van 19 Februari van dit jaar het loon zakje. inhoudende een bedrag van ongeveer negentig gulden uit dc zak van de 35-jarige constructiebankwerker R. B. A- T. uit Haar lem. uit diens achterzak gestolen te hebben. De verdediger mr. J. G. Beltink. drong bij de rechtbank op een kortere straf aan, on danks de vroegere veroordelingen van de verdachte wegens hetzelfde feit. Civiel technische deel voor 485.485,- B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de bouw van een inrichting voor de zuivering van het rioolwater op een terrein nabij de gemcentereiniging, behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten, op te dra gen aan J. P. A. Nelisscn te Haarlem, voor de door hem ingeschreven som van 485-485. Op de op 24 Maart 1954 gehouden onder handse aanbesteding werd als volgt inge schreven: door het aannemersbedrijf W. Thun- nissen N.V. te Heemstede voor 493-900; door de firma gebr. Van den Putten te Heem stede voor 599.000; door Nelis N-V. Grond-, water-, wegen-, beton-, bouw- en utiliteits- werken Haarlem voor 554.890; door voor noemde J. P- A. Nelissen, Haarlem v. 485.485; door A. Faas, aanncmingsmaatschappij te Amsterdam voor 538.740: door de Kon. Ned. maatschappij voor havenwerken N.V. te Am sterdam voor 596.800. De raming van Openbare Werken van Heemstede op deze bouw bedroeg 500.000. Het betreft hier slechts het civiel-technische gedeelte van de rioolwater-zuiveringsinrich ting. Het electrotechnische en het mechani sche gedeelte zullen naderhand nog worden aanbesteed. Wegens het verleende eervol ontslag aan mevrouw M. Koornnecf—Van Vuure als on derwijzeres aan de Voorwegschool in Heem stede. hebben B. en W. van Heemstede ter benoeming van een nieuwe leerkracht, de volgende voordracht opgemaakt: 1. mejuf frouw N. A. Bomhof te Appelscha: 2. mejuf frouw A. Ritsma te Zaltbommel: 3. mejuf frouw H. A. van Gelder te Hoogeveen. Aangezien verwacht, mag worden dat het gemiddeld aantal leerlingen over-1954 belang rijk meer dan 256 zal gaan bedragen, wordt op deze school volgens de regeling in het komende jaar de zevende leerkracht, beho rend tot het verplichte onderwijzend perso neel, noodzakelijk. B. en W. hebben daartoe de volgende voor dracht opgemaakt: 1. mejuffrouw A. Ritsma te Zaltbommel: 2. mejuffrouw N. A. Bomhof te Ap-elscha; 3. mejuffrouw H. A. van Gel ei te Hoogeveen. Zoals wij reeds eerder bekend hebben gemaakt, organiseert het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan, een nationaal tamboerconcours, dat op 15 en 16 Mei gehouden wordt. De be langstelling voor dit concours is uitzonder lijk groot, vooral voor de tweede concours dag die cp Zondag valt. Tal van bekende corpsen, onder andere van de Hoogovens. „St. Miehaël" te Heemstede. Canita Tuba uit Lisse. de Groninger Postharmonie, de Ko ninklijke Postharmonie uit Den Haag en een corps uit Zeeland zullen aan dit concours deelnemen en het bestuur van „Kunst na Arbeid" taxeert het aantal deelnemers alleen op 16 Mei reeds op meer dan 600. Behalve een groot aantal inschrijvingen zijn ook nu reeds vele zeer fraaie prijzen ontvangen, onder andere een zeer mooie en grote bokaal voor de winnaar van het hoogst aantal pun ten van het gehele concours. Dit betekent, dat de deelname van elke vereniging hoogst waarschijnlijk door middel van een prijs of in elk geval door een goede herinnering ge- waardeei-d wordt. Op beide dagen zullen, door enkele bekende corpsen 's avonds grote taptoes worden gehouden. 1-3% Nederl.'47 VK.U Jnilever 3hilips Gloeil. <on. Petroleum Vdam Rubber Roll Amer. Lijn M. Scheepv Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank STed. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Openings gisteren koersen 9674 g.b. 206 266 264 440 122'/, 154 137/ 120 105 189 179% 177% 188% 32% 54% 49 89% 21»/m 40% g.b. 9674 206% 271% 265 442% 124 153% 137 120 109 189 179% 178 188%. 32% 54 48% 89% 20% 40

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11