Portier S. de Rijcke ontving onderscheiding Tienjarenplan voor de vloot; overheidsgaranties op „sanering" cj5rieven aan cis redactie Amsterdamse Beurs Zandvoort Hillegom Bloemendaal Lisse Vijfhuizen Haarlemmerliede DONDERDAG 1 APRIL Ivdt HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAAÊLEMSCHE COURANT 8 Twee leraren verlaten school in Kam per straat Ziekenvervoer begint op 1 Mei J. P. Pollé veertig jaar bij de brandweer J. Stadt onderscheiden Onderzoek naar de regelingen wordt bespoedigd Het Hongaarse elftal tegen Oostenrijk Visserijnota vandaag openbaar Recordproductie van Thomassen en Drijver N.V. Kinder-operette van Julianaschool Christelijke Besturenbond in Zandvoort bijeen Geslaagde ouderavond van Julianaschool Uitvoering van muziek school „Bloembollenstreek" Nieuw hoofd lagere school vandaag in functie Scheepvaart Mevrouw De Rijcke bekijkt met trots de Koninklijke onderscheiding, die haar man zojuist ontvangen heejt. Enige zusters zien lachend toe. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer S. de Rijcke als portier zijn intrede deed in het Diaconessenhuis aan de Haze- paterslaan in Haarlem en in die veertig jaar heeft hij met de meest grote toewij ding zijn plicht vervuld. Vanmorgen is hij in tegenwoordigheid van vele bestuursleden van het Diacones senhuis, de geneesheer-directeur, dr. P. van Paassen, en de directrice, mejuffrouw A. L. Saraber gehuldigd door de burgemees ter van Haarlem, mr. P. O. F. M, Cremers, die onder meer zei, dat het bij een jubi leum als dit vaak lijkt, alsof de jubilaris door steeds op een zelfde post te blijven de weg van de minste weerstand heeft gekozen. Doch het betreft hier een geheel andere zaak, aldus de burgervader. De heer De Rijcke is geheel met het Diaconessen- huis vergroeid, hij is een onmisbare schakel geworden in het bedrijf. „Ik kan tot mijn vreugde mededelen, dat het de Koningin heeft behaagd u de ere-médaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. En het is geen 1 April-grap, ik heb haar bij mij", zei burgemeester Cremers en overhandigde de médaille aan mevrouw De Rijcke, die haar man de on derscheiding opspeldde. Nadat de jubilaris een woord van dank had gesproken, werd nog het woord tot Gisteravond heeft op de R.K. Avondnij verheidsschool het afscheid plaats gehad van de heren J. H. Willebrands en F. Logtens, die beiden met pensioen gaan. De heer Willebrands, die overdag werk zaam is als huis- en decoratieschilder, heeft 45 jaar aan deze school zijn krachten ge geven als leraar in decoratief tekenen en technisch schetsen. In October van het vorige jaar heeft hij de school reeds vaar wel gezegd, maar toen was nog niet offi cieel afscheid van hem genomen. De heer Logtens, overdag tekenaar-constructeur bij Figee, heeft er 36 jaar als leraar werktuig bouwkundig tekenaar gediend. Voordat of ficieel afscheid van hen werd genomen werden diploma's uitgereikt aan derde- en vijfdejaars leerlingen. Voor het A-diploma slaagden dit jaar 47 leerlingen en voor het B-diploma 48 leerlingen. De directeur van de school, de heer J. B. L. Bayens was bij zonder verheugd over dit resultaat. Het was, zoals hij zei, eigenlijk boven zijn ver wachtingen. De leerlingen, die slaagden voor het A- diploma, adviseerde hij door te studeren, bijvoorbeeld voor het B-diploma, en de leerlingen, die slaagden voor het B-diploma voorspelde hij, indien zij van goede wille waren, een gunstige positie in de maat schappij. „De groeiende industrialisatie in ons land vraagt vakbekwame mensen. Deze tijd is voor jullie een zeer gunstige tijd, dus grijp je kans. Iedere jongen, die zijn vak verstaat, heeft een bedrijfsleiderschap in zijn zak", aldus de heer Bayens. Bij de uitreiking, waarvoor een zeer grote be langstelling van ouders was, werden ook nog gelukwensen gesproken door de voor zitter van de St. Josephs Gezellenvereni- ging en voorzitter van het schoolbestuur, de heer F. W. Knape. Hij zeide grote be wondering te hebben voor het doorzettings vermogen der leerlingen en meende dat het zijn weerklank ongetwijfeld zou vinden in de maatschappij. „In de loop der jaren is duidelijk gebleken welke waarde het ge tuigschrift heeft, dat jullie nu in de zak hebben", aldus de heer Knaoe. Hij dankte het lerarencorps voor hun ijver en arbeid. Hierna spraken nog enkele leerlingen een dankwoord tot de leraren voor de wijze waarop zij hen waren voorgegaan. In de directiekamer van de school werd tenslotte afscheid genomen van de heren Willebrands en Logtens. Daarbij waren aanwezig de heren Knaoe, Bayens, het ge hele lerarencorps, de oud-directeur van de R.K. Avondnijverheidsschool, de heer J. K. C. van Brussel en de echtgenoten van de heren Willebrands en Logtens. De heer Bayens sprak zijn bijzondere waardering uit voor de wijze waarop de scheidende heren zich van hun taak had den gekweten en gaf een overzicht van hun werkzaamheid. Ook de heer Van Brussel sprak enkele woorden. Hij vertelde de aan wezigen hoezeer hij altijd gedurende zijn directeurschao heeft kunnen bouwen op de heren Willebrands en Logtens en bood ieder namens het schoolbestuur en de col lega's een verzilverde sigarendoos met inhoud en inscriptie aan. Uit handen van de heer Knape ontvingen de heren ieder een kist sigaren, eveneens namens het schoolbestuur. Nadat ook een der leraren, de heer J. de Nijs, nog enkele woorden had gesproken en aan de echtgenoten van de heren Willebrands en Logtens bloemen waren aangeboden, dankte de heer Logtene ook namens zijn collega voor de huldi ging. Nadat de vergadering van de gemeente raad op 15 October had besloten tot in voering van gemeentelijk ziekenvervoer, was het de bedoeling, dat er mee op 1 April begonnen zou worden. Met de voorberei dende maatregelen is men echter nog niet gereed en daarom gaat het gemeentelijk ziekenvervoer met ingang van 1 Mei in. hem gericht door de waarnemend voorzit ter van het bestuur, de heer A. W. Vodrs, die nog eens extra zijn verdiensten prees en hem tenslotte verzocht, nog lang zijn krachten te blijven schenken aan het Dia conessenhuis, ook al heeft hij reeds de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Van de zusters en de huisgenoten ont ving de heer De Rijcke een schilderij; zijn echtgenote werd verblijd met bloemen. Woensdag 7 April viert de heer J. P. Pollé, onder-commandant van de Haarlem se brandweer, de dag, dat hij veertig jaar geleden vrijwilliger is geworden. Het is de bedoeling het feit in beperkte kring te vieren. De huldiging voor het front van de brandweerlieden zal in September worden gehouden. Veertig jaar geleden begon de heer Pollé zijn werkzaamheden en in de loop der jaren is hij opgeklommen tot brandmeester, hoofdbrandmeester en onder-commandant. Als hoofdbrandmeester had hij tevens zit ting in het college van de brandweer en hierin nam hij het secretariaat waar. Door deze functie heeft hij te maken met alle leden van de brandweer/doch voor die tijd had hij reeds omgang met allen, die bij de brandweer betrokken waren. De aanstaande jubilaris is een zeer ge ziene figuur en dat zijn werk, dat hij voor de gemeenschap in de loop der jaren ver richt heeft, gewaardeerd wordt, zal hij in de volgende week ondervinden. Toen de heer J Stadt, terreinchef bij de brandstoffenhandel N. van Breemen en Co, Woensdag voor het laatst naar zijn werk ging aan de Schouwtjeslaan, wachtte hem een bijzondere verrassing. Op hét kantoor was de burgemeester van Haarlem, die hem mededeelde, dat de heer Stadt was toege kend de eremédaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Woensdag ging de heer Stadt met pensioen na vijftig jaar het bedrijf trouw gediend te hebben. Hoe het werk van de heer Stadt gewaar deerd werd is des middags ook tot uiting gekomen tijdens een bijeenkomst van het personeel in restaurant Brinkmann. De directeur van het bedrijf, de heer M. van Ereemen, heeft hem toegesproken en her innerd aan het arbeidzame leven van de scheidende terreinchef. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was hij op het ter rein aanwezig om de zaken te regelen. Hij keek niet alleen rond, maar zorgde er voor, dat het bedrijf zo efficiënt mogelijk op volle toeren draaide. Het was de wens van de heer Stadt, om na vijftig jaren arbeid met pensioen te gaan: dat vond de heer Van Breemen voor het bedrijf niet prettig, maar hij kon het zich begrijpen. Hij was van mening, dat men een eerlijk en trouw chef zal missen. Tenslotte bood spreker een reis voor de heer en mevrouw Stadt naar Italië en Oostenrijk aan. De heer J. Verton, sprekend namens het kantoorpersoneel, zeide, dat de heer Stadt altijd trouw op zijn post is geweest, voor wie geen werk te moeilijk was. Hij bood een rooktafel aan, waarna de heer L. Hage- bout uit naam van het overige personeel een stoel overhandigde. Nadat de heer Stadt woorden van dank had gesproken bleven de leden van het personeel nog enige tijd bijeen. Melk sanering, Op vragen van het Tweede Kamerlid prof. Lemaire (K.N.P.) over melk- saneringsovereenkomsten heeft de minis ter van Economische Zaken geantwoord dat hij kennis heeft genomen van de wrevel en onrust, welke dergelijke over eenkomsten in verscheidene plaatsen des lands onder de melkhandelaren en het publiek hebben gewekt. Toen enige tijd geleden het aanvanke lijk geringe aantal klachten sterk is gaan toenemen, is opdracht gegeven het onder zoek naar dergelijke regelingen, dat reeds gaande was, te bespoedigen. De minister beschikt thans nog niet over de gegevens, die noodzakelijk zijn om zich een gefundeerd oordeel te kunnen vormen over de vraag of de ondernemers overeenkomsten, zoals die blijkbaar te Dordrecht, Utrecht, in de bolenstreek en in het Westland zijn tot stand gebracht, in strijd zijn met de beginselen van de Vestigingswet en met de eisen van een gezonde mededinging. De minister is voornemens omtrent deze regelingen op korte termijn het advies van de Commis sie Bedrijfsregelingen in te winnen. Na ontvangst van het advies van de commissie zal de minister in overleg met zijn ambtgenoot van Landbouw zo spoedig mogelijk een beslissing nemen over de vraag, in hoeverre op grond van het Kar- telbesluit tegen de regelingen moet wor den opgetreden. Inmiddels slaan de mi nister en zijn ambtgenoot de ontwikke ling op het gebied der z.g. melksanering nauwgezet gade. De minister zal niet schromen over te gaan tot toepassing van het middel van schorsing, wanneer de uit komst van het onderzoek of het verloop der gebeurtenissen dit noodzakelijk maakt. Zondag 11 April zullen de voetballers van Oostenrijk en Hongarije elkaar ontmoeten. De Hongaarse ploeg voor deze wedstrijd bestaat uit: Doel: Grosics. Achter: Busanski en Lantos. Midden: Bozsik, Karpati en Zakarias. Voor: Budai 2, Kocsis, Hideghuti, Puskas en Czibor. De Hongaarse ploeg, die in het Wembley- stadion van Engeland won, is slechts op één plaats gewijzigd. Spil Lorant is vervangen door Karpati. Verder is bij de reserves op genomen de jeugdige Machcs, van wien men in de toekomst wonderen verwacht. Toch is men pessimistisch gestemd in het Hon gaarse kamp. (Verkort weergegeven) Bakkers. In uw blad van Maandag 29 Maart komt een ingezonden stuk voor van de Bedrijfsunie voor voedings- en genot middelen, waarin wordt getracht het pu bliek te doen geloven, dat de bezorger, die 's Zaterdags na zes uur nog brood bezorgt in de nacht reeds begonnen zou zijn. Voor ons bedrijf moeten wij dit ten zeer ste tegenspreken, daar onze bezorgers niet tevens bakker zijn, maar alleen bezorger en daarin een volledige dagtaak vinden. Het aanvangsuur voor onze bezorgers ligt op gewone dagen tussen 8 en 9.15 uur en 's Zaterdags tussen 7 en 8.15 uur 's mor gens, zodat er van nachtarbeid, welke in de meeste bakkerijen 's Zaterdags reeds om 3 uur aanvangt, voor onze bezorgers geen sprake is. Vermaat's Bakkerijen N.V. Stadsreiniging. Mevrouw A.-E., die in Haarlems Dagblad van 29 Maart klaagt over te weinig reiniging van de straten, heeft gelijk. Zij vergist zich echter wan neer zij meent, dat het in de hoofdstraten beter zou zijn. Op de Jan Gijzenkade, bij de Spaarndammerbrug bijvoorbeeld schijnt ongeveer een keer in de maand te worden geveegd. En wanneer de reinigingswagen komt, dan wordt de rommel nog niet voor honderd percent opgeruimd. Het open speelterrein wordt daarbij nog dikwijls overgeslagen. Het is hier, zoals mevrouw A.-E. schrijft, inderdaad veel slechter dan in andere plaatsen. In Arnhem bijvoor beeld heeft men de goede gewoonte om de diensten, die door feestdagen moeten uit vallen, in te halen op een andere dag. Hier is het bovendien al enige keren voorge komen dat men ons eenvoudig met het huisvuil heeft laten zitten. Drs. A. C. P. Tijdens de visseriidag, die vanmiddag in Den Haag begon met een lunch, heeft mi nister S. L. Mansholt de langverwachte opening van zaken gedaan over de visse- rijnota, die door het ganse visserijbedrijf met meer dan gewone spanning tegemoet is gezien. Deze nota kan beschouwd wor den als het antwoord van de bewindsman op het rapport van de commissie sanering Zeevisserij, de commissie Tinbergen. Het vlootplan, dat in deze visserij nota verwerkt is, omvat een totaal te investe ren bedrag van f 43.9 millioen ten be hoeve van de nieuwbouw en aanschaf van schepen. Hiervan zou uit eigen middelen, aldus de nota, f 9.6 millioen gefinancierd moeten worden, uit hypothecaire credie- ten van particuliere banken f 11 millioen, voor eigen risico van de herstelbank f 5.8 millioen, als overheidsgarantie - al gemene regeling - f 13.7 millioen en als overheidsgarantie - bijzondere regeling - f 3.8 millioen. De totale lening van de Herstelbank bedraagt daarmee dus f 23.3 millioen en er wordt niet gespreken over een eventuele Visserijbank. De eredietverruiming voor de visver- werkende industrie achten de beide minis ters, die bij de opstelling van deze visse rijnota betrokken zijn, eveneens gewenst; gedacht wordt aan een credietverstx-ek- king door de Herstelbank, die tot ten hoogste f 2.5 millioen door de overheid wordt gegarandeerd. Om tot de totalen der overheidsgarantie voor de vloot-investeringen te komen, moest uitgegaan worden van een bereke ning van het aantal vaartuigen dat volgens 10 trawlers 40 loggers 20 kotters 40 kleine kotters 100 tweedehands vaart. Millioenen guldens. max. bouwk. per schip 1.250.000 500.000 200.000 135.000 20.000 max. invest, kost.*) ƒ12.5 20.- 4.- 5.4 2- Slotkoers Openings gisteren koersen 5-314 Nederl.'47 9714 95% \.K.U 204'/2 204 272 271)4 ^hilipt Gloeil. 267 267 ion. Petroleum 45134 448 Adam Rubber 89 88 Roll Amer. Lijn 148 148 S. Scbeepv Unie 133)4 132% H.V.A 119 H 119 Deli Mij 110 109)4 Amsterd. Bank 188)4 188)4 Med. Handel Mij. 177)4 177)4 Rotterd. Bank 177% 177% Twentsche Bank 182 182 Anaconda Copper 34% 34% Bethlehem Steel 55 56% Republic Steel 49K 49% Shell Union 90% 90% Tidewater 21»/u 21% U. S. Steel 41 41% het vlootplan ten hoogste gebouwd mag worden en men kwam tot het volgende schema: De directie van de blikemballagefabriek Thomassen en Drijver N.V. te Deventer ziet wederom met grote voldoening terug op het verstreken boekjaar. De vraag naar con- servenbussen overtrof die in vorige jaren en daar de grondstoffenvoorziening geen moeilijkheden opleverde kon in Deventer een productie worden bereikt van ongeveer 320 millioen bussen. Daardoor werd de productie van het recordjaar 1952 ruim overtroffen. Er worden enkele nieuwe pro ducten ontwikkeld, waardoor de directie hoopt de rentabiliteit van dit onderdeel te vergroten. De resultaten van de dochteronder neming, de N.V. Metaalwarenfabriek Dren- thina, stemden tot voldoening. De bouw van de nieuwe fabriek te Oss verliep gun stiger dan verwacht was. Tegen het einde van de a.s. zomer hoopt men deze fabriek in gebruik te nemen. Besloten is op het industrieterrein te Deventer een geheel nieuw gebouw te plaatsen, waarin de ge hele drukkerij en lakkerij zullen worden ondergebracht. Op het tegenwoordige fa brieksterrein is geen verdere expansie mogelijk. Waarschijnlijk zal dit nieuwe gebouw in 1955 in gebruik kunnen worden genomen. Voor de aan de verplaatsing der outillage verbonden kosten zijn reeds voor zieningen getroffen. Woensdagavond is in Zandvooi-t de kin- der-operette herleefd met een buitenge woon goed verzorgde opvoering van de be kende kinder-operette „Repelsteeltje", waarvoor grote belangstelling bestond. Het was een grote verdienste, van de nieuwe onderwijzer aan de Julianaschool in de Brederodestraat, de heer S. Rijper, die dit herleven tot stand bracht tijdens een ouderavond, die Woensdag in gebouw „Zomerlust" werd gehouden. Leerlingen van de tweede tot en met de hoogste klasse speelden erin mee en het was een genot de ernst, ongekunsteldheid en het enthousiasme van de jeugdige ac teurs en actrices gade te slaan. Vele maanden heeft men er ingespannen aan gewerkt en het resultaat heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. Het is te hopen, dat de heer Rijper dit zo mooi begonnen werk ook in de toekomst zal voortzetten, hetgeen stellig in nog breder kring belangstelling en waardering zal on der-vinden. Het tafereel van de bloemenvlechtende kabouters vormde zeker door de grote na tuurlijkheid het hoogtepunt van de avond. Deze welgeslaagde ouder-avond werd geopend en gesloten door de voorzitter van de oudercommissie, mr. A. F. Bulthuis, die wees op het ongebruikelijke van een ouderavond als deze, die echter ten volle had voldaan en dank bracht aan de heer ~S. Rijper voor diens onvermoeibare arbeid, waarna het personeel van de school, de voortreffelijk begeleidende mevrouw Steetskamp, mevrouw Rijper en enkele dames van het schoolbestuur, van de jeug dige spelers geschenken ontvingen voor de betoonde gastvrijheid tijdens de repetities. In „Esplanade" hield de Christelijke Be sturenbond in Zandvoort een bijeenkomst, welke onder meer werd bijgewoond door de heer W. C. van Beek. districtsbestuurder van het C.N.V. in Noordholland. De heer A. de Kleuver, hoofdbestuurslid van de N.C.B., besprak in deze vergadering het vraagstuk van de rechtszekerheid en verantwoordelijkheid van de werknemer en beschouwde deze vraagstukken nader voor de werknemer individueel en voor de arbeiders als groep. Spreker betoogde, dat op het gebied der sociale zekerheid men reeds ten naastenbij de idealen der Chris telijke vakorganisatie bereikt heeft, doch het gevaar dreigt, dat men dit als iets ge woons zal gaan beschouwen en dat gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel zal gaan overheersen. Daarom zal de Christelijke vakbeweging tegenover de betrekkelijkheid der sociale zekerheid steeds de grote zeker heid blijven stellen, die verankerd ligt in God. Een prijsvraag onder de leden gehouden, wees uit, dat het aantal in Zandvoort aan gesloten leden thans 105 bedraagt, waarna de bijeenkomst werd besloten met een ge zellig samenzijn, waarbij werd gekiend om fraaie prijzen. Het slotwoord werd gesproken door de heer Van Beek waarin hij wees op het grote nut van het houden van avonden als deze en de aanwezigen opwekte, pal te staan voor de Christelijk sociale gedachte op elk levensterrein. Woensdagavond heeft de Julianaschool in Hillegom haar jaarlijkse ouderavond ge houden in Treslong. De heer Haakman opende de bijeenkomst en deelde mede, dat het gelukt was de schuld over 1953 vol ledig af te lossen, zodat met een schone lei het nieuwe jaar was ingegaan. Spreker drong er bij de aanwezige ouders op aan op grotere schaal toe te treden als donateur van de schoolvereniging. Hierna kwamen de leerlingen van de school aan de beurt om hun ouders staal tjes van hun prestaties op de planken te tonen. Het programma, dat goed verzorgd was, werd vlot afgewerkt en de kinderen schenen in het geheel geen plankenkoorts te hebben. Zeer speciaal verdiend vermeld te worden de uitbeelding van het Verenigd Europa. De fleurige costuums en de veel kleurige vlaggen der diverse landen deden het uitstekend. In de pauze werd een verloting gehouden waarvan de opbrengst bestemd was om de onkosten van de avond te dekken. De heer Valkenburg, hoofd der Juliana school, sprak het slotwoord, waarbij hij de aanwezigen dankte voor hun opkomst in zo'n grote getale. Ook richtte spreker een speciaal dankwoord tot het personeel voor het vele voorbereidende werk. De dames-onderwijzeressen kregen bloe men aangeboden. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: C. C. G. Jansen-Michon, z.; A. A. VeldhuijzenBerg, z. ONDERTROUWD: J. Eleveld en G. H. van den Brink; G. Bakker en T. J. M. Roos. GEHUWD: A. J. van der Peijl en E. Kal- ter; R. E. Broer en I. Biul. OVERLEDEN: P. Freriks, 62 j. Woensdagavond werd in gebouw Reho- both door de leerlingen van de muziek school „Bloembollenstreek'" onder leiding van directeur Alb. Helmus een openbare avond gehouden, welke een groot succes is geworden. De heer Helmus heette de aanwezigen welkom op de school, waarbij door hem ge wezen werd op het elementair onderwijs waarvan in een openbare les een demon stratie werd gegeven. De heer Henk de Graaf hield een cau serie over de blokfluit, waarin spreker in April op de school les zal geven. De blokfluit heeft als'muziekinstrument voor intieme kring reeds in de veertiende eeuw haar intrede gedaan doch in de loop der eeuwen plaats moeten maken voor het grotere instrument. Een mooi programma van piano-, har monium- en blokfluit-liederen werd door de gevorderden voor het voetlicht gebracht. Henk de Graaf, die reeds eerder op de avond zijn kunnen als leermeester op de blokfluit had getoond, besloot het program ma met een sonate voor dwarsfluit en piano van Handel. „KEUKENHOF'-RECEPTIE Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van „Keukenhof" zal door het gemeentebe stuur van Lisse op Maandag 5 April een receptie gehouden worden voor diverse hoofdpersonen uit de bollenwereld en ge nodigden. BEROEPEN Door de Gereformeerde Kerk is ter voor ziening in de vacature van dr. Ruijs beroe pen ds. K. Schouten uit Nijmegen. In de vacature van de heer J. Groene- veld werd in Januari door de gemeenteraad van Haarlemmermeer de heer Braakensiek uit Oosthuizen benoemd tot hoofd van de openbare lagere school aan de Spiering weg te Vijfhuizen. De heer Braakensiek heeft vandaag zijn nieuwe taak aangevan gen. In de periode van 1 December tot en met 31 Maart was de heer Klaassen waar nemend hoofd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis Thomas, z. van Th. J. Kortekaas en E. P. Rutte; Johannes, z. van M. de Graaff en M. W. J. Roosen; Bernardus Nicolaas, z. van N. H. E. van der Aar en M. J. Wempe; Robert Daniel, z. van H. E. Weerts en P. J. Herrebrugh; Catharina Maria Chris tina. d. van P. H. Vink en C. M. Verbruggen. GETROUWD: J. A. Roosen en M. van der Miessen. OVERLEDEN: A. Ruijgrok, oud 76 jaar. echtgenoot van P. C. Nieuwendijk; A. Zee straten, oud 66 jaar, echtgenoot van: J. Schui temaker. Abbedijk, pass. 30 Scilly's n. Bermuda. Almkerk, 31 te Le Havre. Amstelvaart, 3X te Vancouver. Amstelveen, 31 te Antwerpen- Axeldijk, pass. 30 Dover n. Halifax. Aardijk, pass. 31 Vlissingen. Agamemnon, 30 v. Amsterdam n. Trinidad. Annervkerk, 31 v. Aden te Aleppey. Adinda, 30 te Pladiu. Akkrumdijk, 30 450 m. Z. Kp. Race. Aldegonda, 30 160 m. Z.t.W. Anamba eil. naar Bangkok. Alderamin, 30 te Kakinada. Ampenan, 31 te Tegal. Armilla, 30 120 m. Z. Kp. Padaran. Aagtedijk, vertr. 1 v. Buenos Aires n. New. York Alblasserdijk, vertr. 3 v. R'dam n. Havanna. Alchiba, vertr. 2 v. Montevideo n. Santos. Aldabi. vertr. 3 v. R'dam n. Bremen. Al@enib, vertr. 6 v. Buenos Aires n. R'dam. Athena, vertr. 31 v. Rio Grande do Sul- Alioth, 1 v. Montevideo te Buenos Aires verw. Alkaid, 1 v. Rotterdam te Las Palmas. Alnati, 5 v. Las Palmas te Rio de Janeiro verw. Alphard, 5 v. Bahia te Antwerpen verw. Aludra, vertr 1 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alwaki, vertr. 31 v. New York n. Zuid Amerika. Amor, 31 v. Alexandrië n. Beyrouth. Amstelibruig, vertr. 2 v. Santos n. Rio de Janeiro Amsteldijk, vertr. 31 v. New Orleans n. R'dam. Aren-dsdijk. 6 v. Victoria te New York verw. Arendskerk, 31 v. East Londen te Dyrban. Aimkerk, 31 v. Le Havre n. Lissabon. Alnati, pass. 31 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Altair. pass. 31 St. Paulsrock n. Recife. Amerskerk, 1 te Antwerp-en. Andijk, 31 v. Galveston n. Rotterdam. Almdijk. 30 te Panama City. Amsteldiep, 1 v. Djibouti te Port Said. Ariadne, 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Artemis, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Arundo, 31 v. Rotterdam n. Norfolk. Boskoop, 30 840 m. W.ZW. Madeira n. Barbados. Baarn, 31 v. Curasao n. Carthagena. Bantam, pass. 31 Vlissingen n. Londen. Bandjermasin, 30 v. Ambon n. Namlea. Banks, 30 te Hollandia. Batoela, pas. 30 Ambelau n. Timordilly. Blitar, 30 450 m. W.NW. Fremantle. Bloemfontein, 31 te Kaapstad. Blijdend'ijk, 5 te New York verwacht. Boissevain. 31 v. Belawan n. Singapore. Barenidreoht, 1 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Bawean, 31 v. Aden n. Rastanura. Bonaire, 31 210 m. ZW. Fayal. Borneo, 1 te Bahrein. Bali, pass. 31 Vlissingen n. Southampton. Bonnekom, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Cottica, 1 April te Barbados verw. Caltex Leiden 31 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Delft, 30 120 m. O. Malta. Caltex Nederland, 30 190 m. W. Govdo eil. Caltex Pernis, 30 40 m. N.NO. Casquets. Caltex The Hague, pass. 30 Burlings. Cistula, 30 190 m. W.ZW. Kangeroo eil. Caltex Utrecht, pass. 31 Gibraltar n. Sidon. Charts, pass. 31 Malta n. Hamburg. Cronenburgh, 31 v. Cardiff n. Pasajes. Celebes, 31 v. Genua n. Port Said. Congostroom, 1 lv. Amsterdam n. Antwerpen. Duivendijk, 1 te Guayamas. Dalerdljk, 1 te Antwerpen. Dido, 31 v. Amsterdam n. Oporto. Dongedijk, 31 v. Willemstad n. Cristobal. Ena. 30 v. Tarakan n. Singapore. Eendracht, pass. 31 Kp St. Vincent n. Gibraltar Eos, 31 v. Hamburg te Amsterdam. Elmina, 31 te Lome. Enggano, 31 v. Le Havre te Antwerpen. Esso Amsterdam, 31 v Rotterdam n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 1 Dieddah n. Rastanura. Friesland (SSM), pas. 31 Lissabon n. Rotterdam Gaasterkerk, 29 te Newcastle. Groote Beer, 30 v. Rotterdam n. Halifax. Groote Kerk, 1 v. Rotterdam n. Kobe. Ganymedes. 31 v. Brighton n. Port of Spain. Gravel and, 30 180 m. O.t.Z. St. Vincent. Hera. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Helder, 30 v. Corinto n. Cristobal. Hecuba, 30 te Cap. Haitien. Heemskerk, 30 120 m. Z.ZW. Finisterre. Hilversum, 31 te Port Said. Haarlem, l v. Santa de Cuba te Kingston. Heelsum, pass. 1 Vlissingen n. Amsterdam. Helena, 1 v. Port of Spain n. La Guaira. Hermes, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Indrapoera, 31 te Makassar. Ittersum, 30 v. Las Palmas n. Bordeaux. Ilos, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam. Jupiter, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Japara (KRL), pass. 31 Perim n. Port Soedan. Japara (KPM), 31 te Tj. Priok. Java. 31 v. Houston n. New Orleans. Jagersfontein, 31 840 m. ZO. Ascension eil. Joh. v. Oldenharnevelt. vertr. l v. Amsterdam naar Australië. Karsik, 1 April te Kobe verwacht. Kalabahi, 30 v. Namlea n. Batjan. Karimata, 30 v. Semarang n. Soerabaja. Ki eld recht, 1 te An twerpen. Karimata, 31 lte Soerabaja. Kertosono, 3 v. Vancouver te Manilla verw. Kota Agoerg, pass. 31 Ceylon n. La Buan. Lekhaven, 30 te Buenos Aires. Leopoldskerk, 30 te Genua. Liseta, 31 v. Singapore te Port Dickson. Luna, 29 v. Lissabon n. Amsterdam. Lekkerkerk, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Laagkerk, 30 v. Madras te Rangoon. Le Maire, 31 v. Bangkok te Singapore. Limburg, 30 990 m. W.NW. Kaapstad. Lissekerk, 31 te Khoralami. Lucita, 30 v. Heysbam n. Oldkirkpatrick. Laertes, 31 v. Suez n. Aden. Leerdam, pass. 31 Finisterre n. Koewait- Leerswn, 31 Key West gepass n. Houston. Lieve Vrouwekerk, 31 v. R'dam n. Bremen. Mariekerk, 31 te Penang. Mirza, 30 v. Sambu n. Kawasaki Muiderkerk, 31 te Antwerpen verw. Marisa, 30 v. Miri n. Singapore. Mitra, 30 v. Curagao n. New York. Muiderkerk. pass. 31 Vlissingen te Antwerpen. Meliskerk, 30 v. Shanghai te Tsingtao. Malvina, 30 v. Manilla n. Hondagua. Manoeran, 30 v. Samarang n. Tj. Priok. Marken, pass. 30 Masira eil. n. Port Said. Marpessa, 30 140 m. N. Lombok. Minjak, 30 rede Ampenan. Murena. 30 550 m. W. Minikoy. Maasdam, vertr. 3 v. Rotterdam n. New York. Maashaven, vertr. 2 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Maasland, 1 te Bahia. Mataram, vertr. 2 v. Bahrein n. Bombay. Mentor, 1 v. Tunis te Malta. Modjokerto, 31 v. Colombo n. Aden pass. 1 Minikoy. Madoera, 31 te Suez. Manoeran, 311 te Priok. Markelo, 2 Rotterdam verwacht. Nestor, 30 te Hamburg. Nigerstroom, 29 te Hamburg. Noordam, 5 v. Newport News te R'dam verw. Notos, 31 v. Triëst n. Rijeka. Nieuw Amsterdam. 31 670 m. ZW. Flores. Ootmarsum, 29 v. Brownsville n. New Orleans. Oranje, pass. 30 Sabang n. Belawan. Omala. 31 v. Bombay te Suez. Oranjestad, 31 260 m. NO. Fayal. Orion, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 30 te Rotterdam. Phrontis, pass. 31 Mini k odyAn.en. rnta Phrontis, pass. 31 Minikoy n. Aden. Prins Joh. W. Friso, 1 v. Ajitw. te Rotterdam Prins Fred. Hendrik pass. 30 Vlissingen. Papendrecht, pass. 30 Casquets n. Vlaardingen Prins Philips Willem, 30 530 m. W.t.Z. Lands End. Prins Willem III, 30 620 m. W.t.Z. Scilly's. Prins Willem V, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam Pendrecht, 31 v. New York n. Covenas. Poelau Laut, 1 te Bombay. Prins Willem v. Oranje, pass. 31 Kp. Race n. Montreal. Reael, 30 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Riouw, rede Cheribon. Rita, 31 te Soerabaja verwacht. Rafaela, 31 v. Singapore n. Bangkok. Rotula. 31'1 v. Curagao te Liverpool. Ruys, 31 v. Singapore n. Penang. Rotula, 30 125 m. W.NW. Lands End. Raki, 31 te Makassar. Ridderkerk, 31 te Genua. Rijndam, 30 v. New York te Baltimore. Sibajak, 30 600 m. ZO. Ceylon. Stad Breda, pass. 30 Malta n. Melbourne. Saparoea, pass. 30 Perim n. Aden. Slamat, 31 te Belawan Slaoe, 30 v. Semarang n. Makassar. Sigh, 31 te Biak. Soestdijk, 30 e-Iba Cape gepass n. Suez. Straat Banka. 30 100 m. ZW. Sabang. Stad Rotterdam, 2 v. Kirkenaes te A'dam verw. Stad Amsterdam. 3 v. Safi te Amsterdam verw. Salla 'd, 2 v. Zuid Amerika te IJmuiden vérw. Sliedrecht, 31 te Aden. Sloterdijk, 5 v. Galveston te Rotterdam verw. Soestdijk, 31 v. Assab te Suez. Schie, 1 v. Antwerpen n. Rotterdam. Sommelsdijk, pass. 31 Gibraltar n. Alexandrië 7 te Port Said verwacht. Stad Arnhem. 3 v. Hamburg te R'dam verw. Stad Schiedam, vertr. 2 v. Rotterdam n. Italië. Sunetta, 30 225 m. O.NO. Zuidp. Formosa. Tarakan, 30 v. Port Swettenham n. Singapore. Tomori, pass. 30 Ouessant n. Lissabon. Trompenberg, 30 v. Hamburg n. Houston. Tabinta, 30 v. Philadelphia. Tamo, 31 te Buenos Aires. Tomini, 31 v. Londen te Rotterdam. Tankhaven II, 31 te Sungeigerong. Tjipondok, 30 180 m. O.t.Z. Kp. Padaran. Taria, 30 320 m. Z. Saigon. Tegelberg, 30 270 m. W. Kaapstad. Teucer, 30 590 m. ZO. Ceylon, Thedens, 30 v. Palembang n. Toboali. Tibia,- 30 170 m. ZW. Ouessant. Talisse, 31 v. Marseille n. Le Havre. Tara, 31 v. St. Vincent n. Antwerpen. Van Spilbergen, 1 v. Antw. te Amsterdam-. Willem Ruys. 31 te Rotterdam. Willem Ruys, 30 v. Southampton n- Rotterdam Waterland, pass. 1 Canarisohe eil. n. Montevideo Woensdreeht, 1 Sabang gepass n. Aden. Wonogiri, pass 31 Gibraltar 3 Apr. R'dam verw. Waiwerang, 30 te Penang. Waterman, 31 260 m. ZO. Kp. Race. Westerdam, 31 550 m. W.t.Z. Valentia. Wieldrecht, 31 v. Port Said te Thameshaven. Willem Baiendsz, 31 220 m. N.NW. Kaapstad. IJsel, 31 v. Bremen nacht 1-2 te Amsterdam verwacht. Zaan, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Zijpenberg. 31 v. Huelva'te Rotterdam. Zeeland (KRL), 31 v. Baltimore if. Charleston. Zeeland, 31 v. Rotterdam te Hull. Zuiderkruis, 1 v. Walvisbaai te Las Palmas verw. KLEINE VAART Advent, vertr. 31 v. Rotterdam n. Kopenhagen Amstelborg. vertr. 31 v R'dam n. Curacao. Appinsedam. 31 v. Rotterdam n. Lissabon. Arnoudspolder, 30 in Golf v. Biscaye n. Lissabon Astra, 31 v. Antwerpen te Vlissingen. Aigarve, verm. 30 v. Wicklow n. Cardiff. Betty, 30 rede Vierge n. Nantes. Bornrif. pass. 31 Washaai n. Middlesbro. Birmingham, 30 in Stortemelk n. Goole. Bab-T, 27 te Liverpool Beekbergen, pass. 31 Vlissingen n. Bordeaux. Bernisse, 30 v. Casablanca n. Boness. Borneo, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Batavier III, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Betty Anne S 1 Apr. v. Swansea te Bilbao verw. Birmingham, 30 in Stortemelk n. Goole. Brem, 31 v. Lissaborf' te Antwerpen. Caribia, pass. 30 Vlissingen n. Bohus. Cornelia b II, 30 v. Fedala te Port Lyautey. Corrie b, 30 v. Stockholm n. Windau. Catharina, 30 v. Nantes n. Marans. Doklaan, 30 v. Amsterdam n. Bristolkanaal. Domburgh, 31 v. Agadir te Bordeaux. Da Capo, 31 v. Rotterdam te Lissabon verw. Deneb, 30 v. Londen n. Duinkerken. Dillgentia, 30 v. Thameshaven n. Kingslynn. Doilard, 30 v. Antwerpen te Kopenhagen. Driebergen, 30 v. Lissabon n. Casablanca. Eljo, 31 in Ierse Zee n. Rotterdam. El jo. 30 v. Glasgow n. Rotterdam. Elisa, 31 v. Odda te Sauda. Elsenburgh, 30 v. Duinkerken n. Londen. Eemstroom, 31 v. Antwerpen te Vlissingen. Finlandia, 31 v. Londen te Rotterdam. Frans, 31 235 m. O.NO. Newcastle n. Tyne. Falco, 30 350 m. NO. Fayal n. Philadelphia. Ferocia, 30 v Loriënt te La Roehelle. Fiducia, 31 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 31 v. Goole te Kingslyn verw. Goote, 31 20 m. N. Burlings n. Libourne. Gerrie S, vertr. 31 v. Antwerpen n. Cork. Gre, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Haskerland, pass. 31 Flamborohd n. Rotterdam. Hera, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Hartel, vertr. 31 v. Zaandam n. Aal-borg. Hast III, 30 v. Rouen te Parijs. Ilias, 31 te Buitenhuizien n. Asd. Ida Pieter, vertr. 31 v. Bordeaux n. Manchester Joost, 30 te Sete. Jacaranda, 28 te Port au Prince. Ja cob a Catharina, 31 v. Rotterdam te Antw. Jo. 30 v. Agnesborg n. Leeuwarden. Jutland, pass. 31 Brunsbiittel n. Svendborg. Larix. 25 v. Sete n. Manchester. Leendert b, 1 Apr. v. Runcorn te Genua verw. Lucas Bols II. 31 v. Selzaete te Gent. Lyaia, 30 v. Bordeaux n. Dordrecht. L y, 30 100 m. O.ZO. P.-8 VS n. Berwick. Leonard, pass 31 Schevenlngen n. Stockholm. Lies, pass. 31 Belle lie n. Nantes. Merwehaven, pas. 30 Ouessant n. Bremen. Midsland. 30 v. Grangemouth n Rotterdam. Maasym N. 31 v. Kopenhagen te Gdansk verw. Marcella. 3 017 m. NW Esbere n. R'dam. Markab N. vertr. 31 v. Ventspils n. R'dam. Meteoor, pass. 31 Wight n. Milforrihaven. Moby Dick, pass. 31 Guernsey n. Rotterdam. Nanny, pass. 31 Vlissingen n. Bohus. Necton, 31 v. Antwerpen te Vlissingen. Nederland, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Neeltie b, vertr. 31 v. Cork n. Barry. Noord. 31 v. Rotterdam n. Stanlow. Noorderhaven, pass. 31 Kiel n. Masnedsund. Nassauhaven. 31 te Kopenhagen. Nieuwehaven, 30 v. Rotterdam te Malmö. Nieuwland. 31 v. R'dam n. Leith. Noorderlicht, vertr. 31 v. R'dam n. Duinkerken Nottingham, 31 v. Goole n. Rotterdam. Noordkaap. pass. 31 Hanst-hoim n. Delfzijl. Oosterburgh, pass. 30 Borkum n. Antwerpen. Omlandia. 30 v. Marseille te Casablanca. Pieter Hubert pass. 311 Skerries n. Groningen. Plato, 31 te Asd. Ponto, 29 v. Partington n. Sete. Prior, pass. 30 Brunsbüttel n. Korsor. Poortvliet, vertr. 31 v. Hull n. Rotterdam. Ruby, 31 Nykobing verwacht. Rapid, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Spora, 30 v. Whitehaven n. Moville. Silvaplana pass. 31 Terschellingerbank n. R'dam Theodora, vertr. 31 v. Southampton n. Moss. Timor, 30 v. Nakskov te Antwerpen. Tom v. d. Heide, 30 v. Port Lyautey n. Casa blanca. Theano, 31 v. Dublin te Belfast. Ton S, pass. 31 Brunsbiittelkoog n. Antw. Tromp, 30 v. Bordeaux teLowestoft. Tyro, 30 v. Belfast naar Par. Vrede, 30 v. Cork te Vannes. Westersingei, 30 v. Bordeaux n. Garston. Westlaan, 30 v. Rotterdam te Hamburg. _T SLEEPVAART Noordzee, 31 430 m. ZW. Minikoy met bagger molen. Tyne, 30 v. Dakar te Maassluis.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8