Nehroe eist onverwijld staken der atoomproefnemingen r Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Met forse slagen Afzonderlijk verbod is niet mogelijkzegt Eden Worsteling om Dien Bien Phoe in beslissend stadium O.M. gaf onjuiste inlichtelingen Rumoer om de H-bom neemt toe Heeft de Sovjet-Unie een stikstofbom? Japanse protesten tegen de H-bom Generaal Vandenberg overleden Het woord is aan Opening van „De Keukenhof Winderig, maar zacht weer 11 68 JAARGANG No 226 1 ZATERDAG 3 APRIL 1954 298 JAARGANG No 74 Ministeriële afkeuring Prof. Lieftinck overlegde met president Wereldbank Fransen vestigen hun hoop op goed vliegweer Weerrapport 3 sn w w 7 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG bestrijden in Londen, op de Theems, de achten der aloude Engelse uni versiteiten Oxford en Cambridge elkaar voor de honderdste maal. Deze roeiploegen ontmoetten elkaar voor het eerst in het jaar 1829. Aanvankelijk bestond daarna nog geen jaarlijkse regelmaat, maar die trad spoedig in en in later tijd ontstonden alleen nog hiaten in die reeks door toedoen van twee wereldoorlogen. De gieken, aan vankelijk logge vaartuigen, werden reeds in de vorige eeuw tot lichte, slanke per fectie opgevoerd. De baan, het Theems - traject PutneyMortlake, 6800 M. lang, bleef even onvolmaakt als zij altijd geweest is: grillig slingerend, moeilijk berekenbaar door getij en. zijwind, bij storm soms nau welijks bevaarbaar kortom in alle op zichten afwijkend van de perfecte Bosch- baan waarop Nederland kan bogen: een baan diie gelijke kansen voor de strijdende ploegen tot het uiterst-bereikbare waar borgt. Daar is veel vóór te zeggen. Niet alles. Ook in ons land zijn er trouwe aan hangers van de roei.sport die nog altijd de Oude Rijn bij 's Molenaarsbrug met boch ten en piketten en ongelijke start-ligging incluis, de voorkeur geven. Juist vanwege haar onberekenbaarheden. Men weet het nooit zeker. Erkennend dat ik tot deze groep behoor, heb ik die trouw cl'er Engel sen aan hun Theemebaan altijd kunnen begrijpen en gedeeld in. de verontwaardi ging van die Engelse diplomaat zelf „Old Blue" van Oxford, oud-roeier in „The Boat Race" dus die mij een paar jaar geleden langdurig toesprak over het ont stellende besluit van het Henley Commit tee, om de start naar de andere zijde van Temple Island te verleggen en daarmee de baan kaarsrecht te maken. „Alsof z-o'n baan volmaakt zou mosten zijn", zei hij bitter. Toen was dus gebleken dat ook in Enge land beide opvattingen hun aanhangers hebben. Maar niet, geloof ik, ten aanzien van The Boat Race, die aldus wordt aan geduid alsof er maar één roeiwedstrijd' ter wereld bestaat en die nevens de Derby als de grootste sportgebeurtenis des jaars geldt. Noch de Cup Final der voetballers, noch de Testmatch es der cricketers kunnen deze faam evenaren. Zij leeft in het Engelse volk in al zijn lagen en ook de televisie heeft de honderdduizenden, die zich op de grote dag in propvolle vervoermiddelen naar de Theems spoeden om zelf een korte glimp van de strijd te beleven, niet thuis kunnen houden. Zij willen erbij geweest zijn. Zij dragen allen rozetten, donkerblauw als zij pro-Oxford en lichtblauw als zij pro- Cambridge zijn en als gij hun zoudt vra gen hun voorkeur te verklaren, zou meer dan 95 daar niet toe in staat zijn. Want zeker meer dan 95 heeft niet in Oxford of in Cambridge gestudeerd of in de steden van die naam gewoond. Maar zij zijn toch zeer fel in hun voorkeur. De mens is niet zo vaak een logisch-denkend wezen. Van de negenennegentig tot dusver ge houden Boat Races zijn er 54 door Cam bridge gewonnen en 44 door Oxford1; bij één onvergetelijke gelegenheid in de ze ventiger jaren der vorige eeuw werd het een dead-heat. Meermalen is het geschied dat het boeien-voordeel aan hetzij de Mid dlesex- of de Surrey-o-ever zo groot was, dat daardoor de strijd eigenlijk al in de aanvang werd beslist. Dus: door het re sultaat van de loting. Dit schijnt onrecht vaardig en bitter-teleurstellend voor de verliezende partij, na zes maanden noeste voorbereiding, maar het heeft nooit mo gen deren. Rivalen hebben de Boat Race steeds aanvaard gelijk de levenskrachtige mens het Leven zelf: met al zijin goede en kwade kansen. Misschien geeft dit de ver klaring van de onbegrijpelijk-lijkende, al om in den lande verbreide faam die een roeiwedstrijd van slechts twee ploegen blijft genieten, die vaak niet eens span nend is, die maar een minuut of twintig duurt en die de meeste toeschouwers op urenlange incomfortabele reizen komt te staan. Waarbij zij, die er hoogstens een kwart van hebben gezien, toch welvoldaan huiswaarts keren Dat ik er op deze plaats weer eens over schrijf vindt niet zijn oorzaak in de om standigheid dat het vandaag de honderd ste race is, want statistiek telt ten deze niet zwaar. Maar wel in het besef, dat zul ke strijd, uiting van het zuiverste amateu risme dat men in de sport maar wensen kan, zo weldadige tegenstelling vormt tot zoveel in de wereld dat unfair, grof. ge meen, misdadig is, bovenal tot een bewa peningswedstrijd' leidt, die in zijn krank zinnige ontwikkeling zelfs middel ear niet schuwt, die de mensheid met zelfvernie tiging bedreigen. Het is maar een roei wedstrijd, kunt ge zeggen. Een roeiwed strijd bovendien in een ander land. Wat hebben wij daar voor belang bij? Het be lang blijkend uit een belangstelling die zich ver buiten dat land uitstrekt dat uit de voortlevende erkenning van dit tra ditionele geval weer eens blijkt welke soort kamp, welke soort wedijver de mens wèl bewondert: als symbool van de levens strijd die zijn en haar lot is. R. P. De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof, mr. A. A. C. F. van Duüemen, en de officier van Justitie te Amsterdam mr. F. den Hollander, zijn hij minister Donker ontboden wegens de door mr. Den Hollander aan de pers afgelegde verklaringen omtrent de arrestatie van de ex-pleegmoeder van Anneke Beekman, welke verklaringen naderhand in strijd met de waarheid bleken te zijn. „Uitlatingen in strijd met de waarheid, zoals de onderhavige, worden door de mi nister beslist afgekeurd", zo is van de zijde van het departement van Justitie mede gedeeld. Mr. Van Dullemcn heeft inmid dels bevestigd dat hij en mr. Den Hollan der bij de minister zijn geroepen over deze kwestie en dat is afgesproken dat in het vervolg in dergelijke gevallen zal worden medegedeeld dat geen inlichtingen kunnen worden verstrekt. De ex-voogdes van Anneke Beekman, mevrouw G M. L. van M. uit Hilversum, die op 22 Maart werd gearresteerd en wier gevangenhouding voor 30 dagen door de rechtbank te Amsterdam op 30 Maart werd gelast, heeft tegen deze beslissing appèl aangetekend bij het gerechtshof. NEW DELHI (United Press) Premier Jawaharlal Nehroe heeft Vrijdag verklaard dat de Verenigde Staten de proefnemingen met atoombommen onmiddellijk moet staken om de vrees voor de gevolgen die in de gehele wereld steeds groter wordt te verminderen en te doen wegnemen. Hetzelfde verzoek richtte hij ook tot de Sovjet- Unie. Hij zei dit in het verloop van een rede in liet parlement. Nehroe drong voorts aan op: 1. Een accoord tussen de grote mogendheden over stopzetting van proefnemingen met waterstof-atoombommen. 2. Volledige publicatie door die mogendheden van gegevens over de vervaardiging, de vernietigingskracht en de uitwerking van atoomwapens. 3. Onmiddellijke bijeenroeping van een UNO-commissie voor ontwapening ter be handeling van zijn voorstel. 4. Zoveel mogelijk landen en regeringen moeten uitdrukking geven aan bezorgd heid over de productie van atoomwapens. India, zei hij, is bereid stelling te nemen tegen alle „op afschrikking gerichte wa pens met inbegrip van de waterstof-atoom- bom en de bekende en onbekende ver schrikkingen en gevolgen ervan". Hij gaf uitdrukking aan bezorgdheid over de re cente proefnemingen met waterstof-atoom bommen in het gebied van de Stille Oceaan, „dicht bij Azië en de volken van Azië". Nehroe oogstte luide bijval. „Naar wij hebben vernomen bezitten de V.S. van Amerika en de Unie van Socialis tische Sovjet-Republieken dit wapen en hebben deze twee landen in de afgelopen twee jaren proefexplosies teweeggebracht welke krachten hebben ontketend die in ieder opzicht die van elk ander bekend vernietigingswapen verre overtreffen", zei hij. „Millioenen mensen zullen wellicht door een enkele ontploffing uitgeroeid kun nen worden. Dit is een verschrikkelijk vooruitzicht dat alle landen en volken, al of niet betrokken bij oorlogen, al of niet aangesloten bij machtgroeperingen, aan gaat". Nehroe zei: „De mensheid moet wakker worden voor de werkelijkheid, de toestand onder ogen zien met vastberadenheid en waken voor een ramp.De open zee blijkt niet langer open te zijn". WASHINGTON (United Press) De Amerikaanse regering heeft Vrijdag geen officieel commentaar geleverd op.de voor stellen van premier Nehroe voor het stop zetten van de proefnemingen met de H- bom, maar de persoonlijke reacties van de autoriteiten was dat zijn suggesties on realistisch leken. Ze merkten op dat zijn programma geen mogelijkheid inhield tot dwingend ten uitvoer leggen van de maat regelen die hij oppert. De conclusie is dat Nehroe aanneemt dat de Russen zich zullen houden aan een overeenkomst zonder daar toe gedwongen te worden. Deze veronder stelling delen de autoriteiten in Washing ton niet. BELFAST (United Press) De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, verklaarde Vrijdag dat het onmoge lijk is een verbod op de waterstofbom uit te vaardigen als de bewapening met an dere wapens gewoon doorgaat. Eden zeide in een rede voor een bijeenkomst van de Noord-Ierse conservatieve partij, dat „het atoomwapen en het grote belang dat we er aan hebben gehecht" zeker heeft gediend als een afschrikking voor een oorlog. Eden vervolgde: „Het waterstofwapen vormt eveneens een ernstige waarschuwing aan het adres van een ieder met aggres- sieve bedoelingen. Wij zijn altijd bereid geweest te spreken over ontwapeningsover- LONDEN (Reuter) Herbert Morrison, voormalig minister van Buitenlandse Za ken in de Labourregering, heeft in een toespraak te Wellington in Midden-Enge- land verklaard, dat de wereld, na de komst van de atoombom en de waterstof bom te hebben aanschouwd, thans de ont wikkeling van stikstofbommen door de Russen onder ogen moet zien. Fenner Brockway, links Labourparle- mentslid, zeide in Exeter in Zuid-Engeland, dat de waterstofbom naar het schijnt niet de laatste uitvinding op het gebied van vernietigende wapens is. „De Sovjet-Unie heeft zich reeds de vervaardiging van de stikstofbom eigen gemaakt. Niet alleen de beschaving, maar ook de mensheid zelf wordt bedreigd", aldus Brockway. Vooraanstaande Britse atoomgeleerden zijn echter sceptisch gestemd ten aanzien van de mogelijkheid om een dergelijke bom te maken. Prof. Joseph Rotblat, vice- president van de Britse vereniging van atoomgeleerden, verklaarde later: „Tenzij er iets volkomen nieuws is ontdekt, geloof ik niet, dat het maken van een stikstof bom al mogelijk is. De warmtereactie, die nodig zou zijn om stikstof te doen ontplof fen, zou veel groter moeten zijn dan die, welke gebruikt wordt voor de waterstof bom en ik geloof niet, dat iemand ontdekt heeft hoe de vereiste buitengewoon hoge temperatuur geproduceerd kan worden". „Het is mogelijk, dat een waterstofbom omgeven wordt door stikstof en dan tot ontploffing gebracht wordt, maar ik kan mij niet voorstellen hoe dit gedaan kan worden, zonder dat degenen, die dit doen, gevaar lopen". Ook professor Marcus Oliphant, hoog leraar in de natuurkunde aan de nationale universiteit te Canberra, hechtte geen ge loof aan het gerucht, dat de Sovjet-Unie stikstofbommen zou ontwikkelen. „Het zou zijn alsof men een bom maakte van een stuk klei. Voor zover wij nu weten, is er geen energie in stikstof", aldus professor Oliphant. eenkomsten, die zowel gewone als kern wapens betreffen". Maar, zo zeide de mi nister, „alles moet tegelijk worden behan deld". De minister vervolgde: „De politiek van de regering is te werken voor een vermindering van de internationale span ning". Wij proberen de problemen tussen de landen één voor één op te lossen en een oplossing te vinden voor individuele kwesties en om de oorzaken van de inter nationale spanning weg te nemen. „Als de spanning kan worden verminderd zou de weg open staan voor een algemene beper king van en controle op de bewapening, want alleen in een sfeer van vertrouwen kan van de landen worden verwacht dat zijn hun verdedigingsmiddelen zullen be perken". Eden zeide te geloven dat de conferentie in Berlijn de spanning in Europa had doen afnemen. „Ik hoop dat de conferentie in Genève hetzelfde zal doen in het Verre WASHINGTON. (United Press). Een woordvoerder voor de Wereldbank ver klaarde vandaag dat de vroegere Neder landse minister van Financiën, prof. mr. P. Lieftinck „het volle vertrouwen van de bank" behoudt na zijn vertrek uit Turkije. Hij zeide dat oud-minister Lieftinck per vliegluig naar Damascus in Syrië zal te rugkeren om zich weer bij de missie van de bank aldaar te voegen. Hij zal begin volgende week uit Washington vertrekken. De misse van de Wereldbank in Syrië is momenteel bezig met het opstellen van een rapport over de bronnen en mogelijkheden van dat land. Hij zal waarschijnlijk vier weken in Damascus blijven en zal daarna gelijk met de andere leden van de missie naar Washington terugkeren. Hij voegde eraan toe de prof. mr. Lief tinck deze week een bespreking had gehad met Eugene Black, de president van de bank, die zo juist uit Zuid-Amerika is te ruggekeerd. Nehroe Oosten", aldus Eden. De minister zeide dat hij op de conferentie in Genève hoopte te zien of communistisch China „dat de opstandelingen in Indochina heeft gehol pen" van plan is een werkelijke bijdrage te leveren tot de vrede in dat gebied. TOKIO (Reuter). Op een massa-bij eenkomst op de centrale vismarkt van Tokio, welke werd bijgewoond door leden van de rechtse en linkse socialistische par tijen en de communistische partij, hebben visverkopers Vrijdag geëist, dat de Vere nigde Staten ophouden met hun bomont ploffingen in de Stille Oceaan. Tevens werd schadevergoeding verlangd voor de gerin gere verkoop van tonijnen als gevolg van de ontdekking, dat door de vissersboot Foekoeryoe Maroe radio-actieve vis werd meegebracht. Een resolutie met soortgelijke strekking yerd aangenomen door de algemene raad van de Japanse vakverenigingen (Sohyo), die drie millioen leden tellen. De Sohyo is van plan in het gehele land protestdemon straties tegen de waterstofbomproeven te organiseren. De Sohyo is verder voorne mens op de bijeenkomst van het „Interna tionaal Verbond van Vrije Vakverenigin gen", die 19 April te Calcutta begint, re soluties tegen de proeven en de Japanse herbewapening in te dienen. TOKIO (United Press). Vierhonderd Japanse vishandelaren, socialisten en com munisten hebben Vrijdag voor de Ameri kaanse ambassade gedemonstreerd. De demonstratie volgde op de protestvergade ring op de vismarkt. Leidende functio narissen van de partijen trokken aan het hoofd van de optocht naar de ambassade en vandaar naar de parlementsgebouwen, het ministerie van Buitenlandse Zaken en het stadhuis. WASHINGTON (Reuter) Generaal Hoyt Vandenberg, tot verleden jaar Juni stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, is Vrijdag in Washington op 55-jarige leef tijd overleden. In het Walter Reed leger- hospitaal te Washington, waar „genei-aal Van", zoals hij bij het luchtmachtpersoneel bekend stond, sedert October verpleegd werd, is medegedeeld, dat de generaal aan kanker is overleden. Hij was al enige tijd te ziek om veel bezoekers te ontvangen. Als stafchef van de luchtmacht volgde Vandenberg in 1948 generaal Carl Spaatz op. Generaal Vandenberg leidde de stro ming, die de luchtmacht weer wilde op bouwen tot een wereldmacht, nadat zij in de tweede wereldoorlog was ingekrompen. Zijn mening was, dat men zich zou concen- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Alphonse Karr: De geschiedenis spreekt tot u over anderen, de roman over uzelf. treren op het bouwen van vliegtuigen met een zodanig bereik, dat men overal ter wereld zou kunnen toeslaan. Generaal Vandenberg is een afstamme ling van Nederlandse kolonisten. Hij was een neef van de overleden republikeinse Senator Arthur Vandenberg, die aanvan kelijk voorstander van isolationisme was, maar later meehielp het plan Marshall te verwezenlijken. Generaal Vandenberg was een dergenen, die de plannen opstelden voor de geallieer de landingen in Frankrijk in Juni 1944. PARIJS (Reuter). De strijd om de Franse vesting in Tonkin (Noord-Indochi- na) Dien Bien Phoe heeft Vrijdagavond een hoogtepunt bereikt. De Frans-Vietnamese verdedigers betwisten elke duimbreed gronds aan de fanatieke, in golven aanstor mende stoottroepen der Vietminh. „Zelfmoord-eenheden" der rebellen klommen over de lijken van honderden ge sneuvelde kameraden, om met springstof fen een weg te banen door de prikkel draadversperringen rondom de vesting. Achter hen kwamen de stoottroepen. Een officier van de Franse generale staf heeft te Parijs verklaard, dat indien de bezetting van Dien Bien Phoe nog 48 uur stand kan houden, de opstandelingen „mogelijk te uit geput zullen zijn om hun aam'allen voort te zetten". In officiële kringen te Parijs wordt verklaard dat de 12.000 verdedigers zich in een „ernstige, doch niet wanhopige toestand" bevinden. De Vietminh heeft thans in de afgelopen drie dagen van zware gevechten vier stel lingen rondom de vesting veroverd. De strijd was Vrijdag wat minder hevig, doch men verwacht dat hij vanavond laat weer in hevigheid zal toenemen. Waarnemers te Hanoi zijn van mening dat de uitslag van de strijd om Dien Bien Phoe, de tot nu toe hevigste slag van de zeven jaar oude Indochinese oorlog, afhan kelijk is van de vraag of de weersomstan digheden het mogelijk zullen makén de onder zware druk staande verdedigers dooi de lucht te bevoorraden. (A.F.P.) Vrijdag, de derde dag, van de Vietminh-aanval op Dien Bien Phoe, wa ren er tekenen, dat de kracht van de aan valler afneemt. Goede weersomstandig heden maakten het mogelijk, dat een vloot Franse vliegtuigen de belegerden te hulp kwam. Levensmiddelen en munitie konden worden uitgeworpen. De vliegtuigen be stookten de aanvallers met napalm. Sommige waarnemers te Hanoi schatten de tot dusverre door de Vietminh voor Dien Bien Phoe geleden verliezen op bijna 20.000 man, dat is de helft van het aantal troepen, waarover zij bij het begin van de slag beschikten. HANOI (Reuter) De Franse legerlei ding heeft meegedeeld dat ruim 1000 man Vietminh-troepen de Indochinese staat De vijfde tentoonstelling op Keukenhof te Lisse is Vrijdagmiddag door minister mr. J. W. Beyen officieel geopend. In het restaurant hield hij in het Engels een toe spraak, waarna hij met een druk op de knop een teken gaf, dat de vlaggen van de Keukenhof in top konden. Tevens gaf hij het sein, dat een luchtballon, waaraan een vlag bevestigd was de lucht kon ingaan (rechts). Op de vlag staat: „Wie zijn hart met bloemen siert, verdient een lach van de goede aarde". De vinder van de vlag zal een reis naar de Keukenhof worden aangeboden. Na de plechtigheid in het restaurant be gaven de genodigden zich naar het nieuwe paviljoen, dat de echtgenote van de minis ter, met een gouden sleutel opende. (Foto boven). In dit paviljoen exposeren en kele Nederlandse industrieën sierproducten, o.a. zilver, smeedwerk, Delfts blauw en kristal. Ook worden demonstraties bloem schikkunst gegeven. Met belangstelling volgden de heer en mevrouw Beyen de demonstratie bloem schikkunst. Onder de gasten waren ir. C. Staf, minister van Oorlog en Marine en mr. L. A. Kesper, commissaris der Konin gin in de provincie Zuidholland. Mr. Beyen was verhinderd een uitgebreide rondwandeling te maken over het. tentoon stellingsterrein: hij verklaarde dat hij de expositie, die hij voor het eerst bezocht, zo mooi vond, dat hij nog eens terug zal komen! Cambodja van uit Zuid-Laos zijn binnen gevallen. Grote Vietminh-eenheden staken Donderdag de rivier de Sokong over en trokken Cambodja binnen. De leiding der Cambodjaanse troepen meldt dat het 50 kilometer van de grens gelegen Voeunsai in handen der opstande lingen is gevallen. Dit is de eerste maal, dat geregelde Vietminh-troepen Cambodja zijn binnengevallen. Franse en Cambod jaanse troepen zijn Vrijdagavond in ijl tempo aangevoerd om een tegenoffensief in te zetten. Het door de communisten binnengetrok ken Cambodjaanse gebied is woeste, met wouden overdekte grond, spaarzaam be woond door leden van de stammen der Moi's. Door dit gebied leiden slechts enke le wegen, die in de regentijd onbegaanbaar zijn. Het is niet mogelijk doortrekkende troepen plaatselijk te bevoorraden. Het K.N.M.I. deelt mede: Nadat in het midden van de afgelopen week Nederland binnen het bereik was ge legen van onstabiele polaire luchtmassa's, waarin herhaaldelijk buien tot ontwikke ling kwamen, slaagde Vrijdagmorgen zach te lucht van subtropische oorsprong er in, tot in onze omgeving door te dringen. Dit ging bijna overal gepaard met wat mot regen. De vrij zware regenval, die Vrijdagavond in het Midden en Zuiden van het land voor kwam, hing samen met het passeren van een uit het Westen komend koufront. Af koeling van betekenis bracht dit front niet, want de lucht er achter had eveneens een temperatuur van omstreeks 10 graden. Wel was de vochtigheid van deze lucht iets kleiner, hetgeen Zaterdagochtend enkele opklaringen tot gevolg had. Intussen bevond er zich Zaterdagmorgen op ongeveer 10 km. ten Westen van Noord- Ierland een zeer actieve depressie, die nog maals grote hoeveelheden zachte en zeer vochtige oceaanlucht naar West-Europa stuurde. Deze lucht zal, nadat het binnen dringen er van wederom regen in ons land heeft gebi-acht, ook Zondag nog aanwezig zijn. In verband hiermede is de kans op zwaarbewolkt, maar zacht Zondagsweer groot, terwijl de Zuid-Westenwind krach tiger zal worden. (van hedenmorgen 7 uur) roestano weers- i! C a Temp. 7 uur IC C fep Z£ Helsinki sneeuw windstil 0 1 Oslo geheel bew. ZZW 2 -1 0 Stockholm geheel bew. WNW 1 0 0 Warschau ngvel w 5 2 2 Kopenhagen regen zo 9 2 0,3 Londen motregen zw 5 10 6 Amsterdam zwaar bew. w 4 6 5 Brussel geheel bew w 4 9 9 Parijs geheel bew 5 11 0 Bordeaux motregen 2 11 6 Grenoble zwaar bew. NO 5 11 0,1 Nice zwaar bew. NW 2 9 0 Berlijn regen windstil 5 2 Frankfort regen W 9 12 Münehen regen WZW 10 10 9 Ziirich regen W 4 10 18 Genève motregen windstil 8 3 Locarno onbewolkt O 3 10 0 Wenen regen ZW 2 6 3 Innsbruck regenbui windstil 4 2 Rome half bew. windstil 10 0 Neerslag laatste 24 uur VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt met enige regen of motregen. Matige tot krach tige Zuid-Westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. 4 April Zon op 6.10 uur, onder 19.17 uur. Maan op 6.01 uur, onder 21.22 uur. 5 April Zon op 6.08 uur. onder 19.19 uur. Maan op 6.26 uur. onder 22.52 uur. Maanstanden 3 April 13.25 uur: Nieuwe maan 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 4 April Hoog water: 4.03 en 16.21 uur. Laag water: 12.06 en uur. Maandag 5 April Hoog water: 4.43 en 17.02 uur. Laag water: 0.27 en 12.52 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1