DENICOTEA Ruiten Zes r A&y. Circus Mullens bereidt zich in Haarlem voor op nieuw seizoen .Clowntje Riek 1 AJjf, te/ /rr Kerkdiensten afl v.lsttpelen SLOT DEFECT? Maandag radio-rede van Eisenhower Twee straaljagers in zee gestort Met IVOROL elke tand een brillant 4 Drie jaar na brand op volle toeren NICOTINE en JEER FEUILLETON Senator Knowland beveelt conferentie in Azië aan Burgerlijke Stand van Haarlem Afscheidsvoorstelling van Rika Hopper ook voor scholieren meubelen Voor de kinderen Een „echt apart" bloemstukje Nachtdienst apotheken ZATERDAG 3 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 In de stilte van de Haarlemmerhout zijn nu al ongeveer acht weken een handjevol mensen in de weer geweest om straks weer tienduizenden in vervoering te brengen. Weinigen zullen geweten hebben dat in de oude manége aan de Hiidebrandiaan dage lijks van negen tot zes uur het puikje van het circus Jos. Mullens met veel geduld en doorzettingsvermogen zich voorbereidde op het circusseizoen dat op 18 April weer gaat beginnen. Men studeerde er met een gedeelte van het paardenbezit nieuwe nummers in, wat dit jaar bijzondere moeilijkheden opleverde. Niet alleen werd men voor het feit geplaatst, dat in Amsterdam waar het circus gevestigd is geen manéges beschikbaar bleken, zodat men zijn toevlucht tot Haarlem moest nemen, maar ook had men rekening te houden met de omstandigheid dat dit jaar weer in drie pistes zal worden opgetreden. Hiervoor had men uiteraard een langere oefentijd nodlig dan inders het geval zou zijn geweest, maar men moest roeien met de riemen die men had en dat betekende dat slechts een zeer beperkte tijd voor het instuderen van nieuwe nummers beschikbaar was. Niettemin heb ben wij de indruk ge kregen dat het circus op de achttiende April, wanneer in Den Bosch de première gaat, best voor de dag zal komen. In de weinig feeë rieke sfeer van deze oude manége, die wel heel weinig gemeen heeft met de roman tiek die wij zo gaarne in het circus zoeken en vaak ook des avonds vinden als het orkest zijn klanken uitstoot onder de lin nen koepel en een aanhoudend tromge roffel een naderende climax aankondigt, in deze omgeving heb ben Harry en Willy Mullens, en de heer en mevrouw Henri Strassburger - Mullens dagelijks vele uren gerepeteerd om straks het ongetwijfeld gulle applaus van een gro te schare kijkers met voldoening in ont vangst te nemen. Willy Mullens, dresseur van het circus, laat zijn ponnies, die als te vreden minatuur-beestjes de geïmprovi seerde piste in komen lopen, wonderlijke dingen doen. In de stallen klinkt plotseling het gebalk van een ezel. ADVERTENTIE Als U een pakje sigaretten per dag rookt, krijgt U in 11 dagen circa 30 gram Nicotine en Teer in Uw lichaam. Deze nadelige gevolgen van de sigaret tenrook voorkomt U met Denicotea. Overtuigt U zelf en schaft U het Denicotea-sigarettenpijpje aan. Denicotea wordt door vele doctoren en tandartsen sterk aanbevolen Denicotea-kristalfilters bevrijden U van de hinderlijke rokershoes! en door het gebruik ervan spaart U hart en longen Bovendien kunt U ten volle blijven genieten van de originele smaak cn het aroma van Uw sigaret. *Hct degelijke, onder wetenschappelijk toezicht staand Denicotea-fabrikaat garandeert U ten volle het gewenste resultaat Wacht U voor namaakI Ieder origineel Denicotea-pijpje en-filter is voorzien van de naam Denicotea Let daarom speciaal op het wereldmerk Verkrijgbaar in de speciale sigarenwinkels Voor de handel: DENICOTEA Imp Kloveniersburgwal 25a Amsterdam. Tel 31536-49175 ADVERTENTIE „D E SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 José Strassburger, nog aan de controle-lijn, en haar broer Harry Mullens bereiden zich in weinig romantische sfeer voor op hun hogeschool-nummer. Hier studeren zij de klassieke pas de deux in. „Dat is Napoleon", zegt Harry, die toe staat te kijken, „die voelt zich alleen, om dat de ponnie met wie hij in het hok staat op moet treden". De ponnies doen hun best, en nadat zij een suikerklontje hebben ontvangen, mogen ze nog even naar belie ven rondspringen. Het waren net de kin deren van een lagere school in hun speel kwartier. Eindeloos geduld In de iets grotere piste ernaast zijn Harry en zijn zuster José. of wel mevrouw Strass burger, bezig aan hun hogeschool-nummer, de pas de deux. De twee Gelderlanders zijn wat bokkig vanmorgen. Tweemaal laten zij hun berijders in de steek, en wordt er van voren af aan begonnen. Dan is men tevre den en wordt de lijn die José moet behoe den voor een ontijdige val. losgegespt. De balletschoentjes worden verwisseld met daagse schoenen en de beide paarden zoe ken hun stallen weer op. Willy Mullens laat weer dressuurstaaltjes zien. Vier paarden lopen op hun achter benen de piste door en het is duidelijk dat het voor de dresseur een even grote in spanning is als voor de dieren. Onder voortdurende aanmoedigingen weet hij het nummer tot een goed einde te brengen en deelt dan aan de viervoeters vriendelijke i halsklopjes uit, gepaard met goedkeurende woorden. Daarna komen er acht ongetuigde paarden binnen die gehoorzaam aan des meesters bevelen talrijke figuren laten zien. De leek die straks deze nummers in voltooide vorm gaat bekijken, zal zich nau welijks kunnen veorstellen hoeveel geduld en tact er voor nodig is geweest cm hem het genoegen van deze hogeschool-dressuur te verschaffen. Onberijdbare Napoleon Men dresseert echter niet alles, want Napoleon, de ezel, die nu binnen wordt ge- j bracht, blijkt een onhandelbaar dier te j zijn. Dat is ook de bedoeling, want Napo- j leon vervult de rol van de onberijdbare ezel. Dat zal het hooggeëerd publiek straks zelf ondervinden wanneer het in de ge legenheid wordt gesteld om de rug van het dier te beklimmen. Wii kunnen u wel ver klappen dat het ook Harry en Willy Mul lens onder het gelach van de kijkers niet gelukt is om deze, door een Rotter damse kapitein oorspronkelijk voor zijn kinderen meegebrachte Corsicaanse ezel te berijden. Paardrijden in Dior-toilet Over twee weken is het zover dat de tent, die momenteel nog onder handen is om een grotere omvang te krijgen, wordt door Mevr. I. C. M. BijleveldGelinck 35) Annie Veerman. Uw kind, zei Su- sanne. Annie Veerman. Mijn kin'd, herhaalde hij. Toen de baby een half jaar oud was, vertelde haar moeder mij, dat zij kon gaan trouwen. Ik sprak met hem. Het was in derdaad een keurige jongen: hij wist alles wat er gebeurd was, maar hij hield van haar en wilde haar trouwen, mét het kind. Hij wilde geen geld aannemen. Ik zou al leen haar opvoeding betalen, maar zij zou voor het eigen kind van Veerman doorgaan en nooit weten, wie haar vader was. En zo is het gebeurd. Er zijn nu verschil lende andere kinderen en zij is de oudste. Zij weet niets. Alleen heeft zij een helder hoofd en nu ben ik de riike meneer, die de kosten betaalt, dat zij dóór kan leren. Dat is alles. Zij is nu zestien jaar. Professor Van Raesfeldt zweeg, haalde zijn zakdoek te voorschijn en veegde over zijn droge lippen. De kleine hand in de zijne veiToerde zich niet. Suzanne zat on beweeglijk naast hem; hij hoorde haar amper adem halen. Zij staarde voor zich uit met grote ogen. Het komt eigenlijk niet te pas, ver volgde hij, om zo iets aan een jong meisje te vertellen. Aan je eigen dochter. Maar ik wilde je dit nu zeggen, omdat er anders vandaag een onherroepelijke kloof tussen ons gevallen was. Wii hebben toch al zover van elkaar af geleefd. En ik wil je nu toch even dicht bij mij hebben, vóórdat je straks gaat trouwen en in Groningen gaat wonen. Och vader, zei ze enkel. Je zult me nu wel veroordelen, ging hij voort. Nee.zei ze nadenkend. Dat niet. Dat zeker niet! Daar mag ik toch geen oor deel over uitspreken. Dat zou ik niet kun nen, Vader! liet is een episode in mijn leven ge weest. Een korte episode. Meer niet. Ik kón Gabrielle niet door een ander vervan gen; Ik heb nooit van iemand anders kun nen houden. Maar ik was zo ontzettend eenzaam, Suzanne. Ik weet wel, dat dat geen verontschuldiging is, maar het is een verklaring. Maar nu bent u niet eenzaam meer, vader! Ze legde haar hoofd, in aen liefkozend gebaar, tegen zijn schouder. Het strakke, vermoeide gezicht van haar vader ont spande zich; hij glimlachte gelukkig. En hij vroeg haar, hetzelfde wat Hein haar vanavond gevraagd had: opgezet en 's avonds vele, zich bij voorbaat al verkneukelende, gasten zullen toestro men. Het programma biedt vele bijzondere attracties. Als het glansnummer wordt be schouwd het optreden van 's werelds be roemdste hogeschoolrijders-paar, Graaf en Gravin Jean-Yvcs de la Cour-Voutier. Gravin de la Cour, die in Frankrijk werd uitverkoren als ambassadrice van de mode, zal haar nummer brengen in toiletten van Eath, Dior en Schiaparelli. Haar echtgenoot zal in het uniform van generaal der Curas- siers uit hel Empire tijdperk gestoken zijn. Het zal de eerste keer zijn dat dit echtpaar Nederland bezoekt. Een bijzonderheid is nog, dat de directie van het circus dit jaar, een aantal daartoe uitgezochte kunstenaars uit de steden die men van plan is aan te doen, in de gelegenheid zal stellen om in het circus stof op te doen voor werken, die op een in het najaar te houden tentoon stelling onder de titel „Kunstenaars zien het Circus", te Amsterdam zal worden ge houden. WASHINGTON. (Reuter) President Eisenhower zal Maandagavond een radio toespraak houden over de „zorgen" van het Amerikaanse volk op buitenlands en bin nenlands terrein, met inbegrip van de communistische activiteit in de Verenigde Staten. Herbert Brownell, de minister van Justitie, zal heden een radiotoespraak hou den over een nieuwe wetgeving ter ver dere bestrijding van „de communistische samenzweringen" in de V.S. (Reuter/AFP) De republikeinse lei der in de Amerikaanse Senaat William Knowland heeft Vrijdag op een republi keinse conventie te Bangor in de staat Maine verklaard, dat er nog een kans was om te voorkomen, dat de schaal in Azië naar de communistische kant zou door slaan door een grotere Aziatische confe rentie bijeen te roepen, die het initiatief aan de communistische wereld zou ont rukken. Knowland zeide gekant te zijn tegen elk pact met de Sovjet-Unie voordat haar troepen waren teruggetrokken uit de Oost-Europese landen en de bevolking van die landen verzekerd was van vrije ver kiezingen. HAARLEM, 2 April 1954 BEVALLEN van een zoon: 1 April, M. A. J. SmitPaanakker; 2 April, H. M. van den HaakPeschar; Z. SchemmekesRietman; W. de JongLe Noble. BEVALLEN van een dochter: 31 Mrt, W. Schaap—Gerrits; A. Renout—Hoekman; 1 April, G. R. VennemaOzinga; G. Baartse Kuurstra; A. H. G. Joostenvan Bilder- beek; 2 April, M. E. Valkeniervan Nug- teren; G. M. BQonackerHoenson. OVERLEDEN: 31 Mrt, N. Waasdorp, 79 j„ Westerhoutstraat; 1 April, P. J. B. de Perez Bik, 63 j.. Planetenlaan; J. F. van Emden, 77 j., Wilhelminapark: A. M. H. Vehmeijer Rosenmöller, 74 j„ Wagenweg. Vanmorgen om halftwaalf zijn twee straaljagers boven het dorp Zoutkamp (in het Noorden van Groningen) met elkaar in botsing gekomen. De toestellen stortten op ongeveer twee kilometer buiten de dijk brandend in zee. Vissersvaartuigen en ook het rijksbetonningsvaartuig voeren onmid dellijk ter assistentie uit. Eén overlevende is aan land gebracht. Mevrouw Rika Hopper en de toneelgroep Theater zijn bereid gevonden onder auspi ciën van de Commissie voor de culturele vorming van de schoolgaande Jeugd een speciale jeugdvoorstelling in Haarlem te geven van „Anastasia" van Marcelle Mau- rette, het door Jan Teulings vertaalde en geregisseerde afscheidsstuk van de genoem de actrice. Deze voorstelling zal in de Stadsschouwburg plaats hebben op Don derdagmiddag 22 April, dat is dus in de Paasvacantie. De opvoering, waaraan behalve Rika Hopper nog Caro van Eyck, Joh an Schmitz, Lo van Heilsbergen, John Soer, Robert Sobels en vele anderen meewerken, is toe gankelijk gesteld voor leerlingen van de vierde en hogere klassen van scholen van voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs, de hoogste klasse van de scholen voor uitgebreid lager onderwijs en de leerlingen van zestien jaar en ouder van inrichtingen voor nijverheidsonderwijs. ADVERTENTIE me! schriftelijke garantie De nieuwste ont werpen vindt U op onze 120 modelkamers in elk genre in elke prijsklasse een grote keuze Die koning Oehakoemahoho, vertelde oom Tripje verder, ivas geen vriendelijk heer schap! Die wou ons gevangen nemen; maar daar voelden we natuurlijk niet veel voor. Nou, toen daagde ik hem uit om er maar eens 'n partijtje om te knokken; en gelukkig lukte het me om te winnen. Toen trokken de Zwartjes partij voor mij en ze joegen de boze koning Oehakoemahoho weg en riepen mij uit als koning imn Zwartjesland! We gingen met de Zwartjes mee en woonden in het paleis. En de Zwartjes bleken allemaal wel mee te vallen. Ze waren vriendelijk voor ons en wilden graag van allerlei leren. Nu begon tante Liezebertha te lachen. „Mag ik ook eens wat vertellen?", vroeg ze. „Moet je horen: op een keer was ik voor het raam van het paleis wat aan 't dommelen geraakt, want het is daar zo warm! En toen hoorde ik opeens 'n herrie. alle Zwartjes waren bij elkaar en ze dansten om een grote kookpot, die op 'n houtvuurtje stond. En o.... toen zag ik ineens de voeten van oom Tripje, die onder het deksel van die pot uit kwamen.Wat schrok ik! Zie je weldacht ik, nou hebben ze toch kwade plannen met ons en ze zijn oom Tripje aan 't koken om hem op te eten!Maar toen werd ik wakker.... en het was gelukkig maar 'n rare droom geweest! Want de Zwartjes hebben ons nooit kwaad gedaan, hoor!" ADVERTENTIE Hou je dan werkelijk van me, Su zanne? Ja vader. Nog véél meer dan eerst! In de zitkamer van tante Ida was weer een kleine reünie bijeen. Daar was voor eerst dokter Vernagen, die zeer veel be lang stelde in de geheimzinnige verdwij ning van zijn aanstaande zwager en dus de hele dag gebleven was. Daar was Hugo Daalmans, die even kwam horen of Su zanne al terug was van die krankzinnige expeditie naar het Gooi. En daar kwam het echtpaar Donders ook al aan, dat ruimschoots zijn bijdrage in de algemene conversatie leverde, want de kolonel liep rond met trots gezwollen borst en een ge zicht of hij Siegfried was, die zo juist de draak verslagen had. Hij vertelde aan ieder, hoe hij de vluchtende Benjamini op de brandtrap had ingehaald en hoe tactisch hij hem bij de strot gegrepen had. Hij ver telde niet, dat er 's middags een timmer man geweest was om de kris uit de bad kamerdeur te verwijderen! En mevrouw Donders was al bijzonder woordenrijk: zij herhaalde omstandig en met veel rollende rr's, welke afgrijselijke dreigementen de schurk haar in de badkamer had toege voegd. Hoe haar leven aan een zijden draad gehangen had. En dat alles in de intimi teit van een badkamer! Dat was voor een fatsoenlijke vrouw nog een afschuwelijke bijzonderheid er bij! Het verwekte bepaald een sensatie, toen ook Violet Crew ineens binnenkwam, die gisteravond geen avondjapon had aange had maar nu haar schade inhaalde met een vuurrode, exotische creatie-met-een-sleep je. ,,A. Christmas frock", zoals ze verklaar de. Ze kwam informeren, of the charming professor al terecht was, zo niet, dan wilde ze graag nog wat blijven. Ze was er ge woon „crazy" van, dat ze nu in een dectec- tivestory verwikkeld was: dat bezoek van die knappe inspecteur vanmiddag was dé sensatie van haar leven geweest. Ze ver wachtte stellig deze avond de ontknoping. Na de „exciting" lunch scheen de vriend schap tussen haar en Hugo Daalmans toch wel wat bekoeld te zijn, want na de be groeting wendden beiden zich weer tot een ander: „Violet Crew sprak nu met dokter Verhagen en Huug, bij gebrek aan beter, luisterde met heldenmoed naar de huive ringwekkende détails van de scène in de badkamer. Alleen toen Min ah een plasti sche beschrijving gaf van haar nagel-offen sief, vertrok zijn aristocratisch, effen ge laat in een pijnlijke grimas. Tante Ida sprak met kolonel Donders, die heftig ge sticuleerde. Het was al tegen half tien en de gastvrouw bedacht zich juist om nu, na de thee, weer eens iets anders te schenken, toen er gebeld werd en zij zelf haastig open deed. En toen was er een juichkreet in de hall, vrolijke, luide stemmen en ge stamp van sneeuwvoeten, zodat iedereen begreep: de professor is terug! Kolonel Donders gooide wijd de kamerdeur open. Inderdaad, het was de professor! Wel ver moeid, maar uiterst verheugd om weer te ZONDAG 4 APRIL 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Geen dienst. 3.30: Consis toriekamer, Liturgische dienst voor Slecht- hox-enden. 7: Zie Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot, H. Doop. 7: Ds. M. L. W. Schoch, van Rotterdam, Jeugddienst. Noorderkerk, Veiserstraat. Za terdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Cand. J. W. Jongbloed, v. Haar lem. Oosterkerk, Zomerkadc. 10: Ds. J. E. Drost, van Aerdenhout. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Dhr. G. I-I. Kreijenbroek, Kinderkerk. 10.30: Ds. G. J. Waafdenburg, Bev. van Lidmaten. Geb. Vrijz. Hervormden Jacobstraat. 10.30: Ds. J. M. de Jong, van Amsterdam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dr. A. J. Rasker. 10.45: Dezelfde. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Dr. Ch. de Beus, van Overveen. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Dr. M. v. d. Voet. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomcrkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. D. Vogel, van Amsterdam. Centrum, O. Groen markt. 10: Dhr. J. de Smalen. Eglise Wal- lonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pas teur J. F. Baudraz. Deutsche Evangelische Gemeinde, Waalse Kerk. Begijnhof 30. 20: Gemeinde abend. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34 Church of England: Kinderhuissingel 3 p. m. Evensong. Rev. Mossman. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. 10 en 4,30: Ds. Joh. de Bres, van St. Maartensdijk. Woensdag, Park laan 21. 7.30: Ds. Tukker. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10: Ds. Jac. Buiten, Haarlem. 7: Ds. J. v. cl. Schors, Amsterdam. Woensdag 8: Br. H. v. Doorn, Heiloo. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. P. D. Bardelmeyer, Noordwijk a. Zee. 5: Dezelfde H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. G. Abbink. Dinsdag 7.45: Sluitingsavond Bijbelklas o.l.v. C. Van- derbreggen met „De Maaiers". Opwekkings samenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur, Kampen. Broedergemeente Parklaan 34. Zaterdag 8: Kerkconcert door het Overveens Dameskoor o.l.v. Cor Igesz m. medewerking van Kitty en Bets Neder- koorn en Bep van Leuven. Zondag 12: Zon dagsschool. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Cen trum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10: en 4.30: Ds. J. J. van Capelleveen. Evang. Luth. Gemeente Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Dinsdag 8: Jeugdclub 12-15 j. aan de kerk. Vrijdag 8: Jongerenkring aan de kerk. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Peuzëlaarsteeg 3. Mej. E. Bakker. Jeugddienst. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Prof. Dr. G. J. Heering, van Oegstgeest. Geref. Kerk. Wilhciminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. J. C. Brus- saard, van Oegstgeest. 5: Ds. P. de Ruig. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. A. C. de Jong, Grand Rapids. 5: Ds. J. C. Brussaard. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Gereform. Gemeente, Rid derstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Geref. Gem. L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76 Passie-Zondag. 10: Hoogmis. 17: Vesper en Meditatie. Woens dag 9.30: H. Mis. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempeliersstraat 55 rd. 3: Evan- gelisatiedienst, le en 3e Zondag H. Avond maal. Donderdag 3: Bidstond. Baptisten Ge meente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. W. Weenink. Laatste dienst H. Avondmaal. 8.30: Jeugdsamenkomst. Leger des Heits, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straat zang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 7: Open luchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Ver- lossingssamenkomst o.l.v. majoor H. Wels, van Amsterdam. Dinsdag 2.15: Vrouwen bond. Donderdag 8: Openbare samenkomst. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Openbare samenkomsten. Don derdag 7.45: Gebedskring. Vrijdag 8: Jeugd- avond. Vergadering van Gelovigen, Park laan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbreken) Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: P. van Binsbergen. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Jac, v. Ruysdaellaan 7. Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente Gods, 10: Cultu reel geb. IJmuiden. 7.30: Parklaan 21. Samen komsten. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Eredienst (met H. Avond maal en Preek). Kinderbijbelklassen tege lijkertijd. 19.30: Samenkomst. 15.30: Devo tional Service in English (Hobbemakade 29, A'dam) Dinsdag 20: Damesbijbelklas. Vrij dag 20: Evangelisatie (in de Noorderkapel, Indischestraat 190) Woensdag 16.30: Kinder bij belklassen. Volle Evangelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: de heer J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwek kingssamenkomst. Versch. sprekers. Don derdag 8: Bidstond. Zevende-Dags Adventis ten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptislen Gemeente, Park laan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse- Taal. Hersteld Apost. Zcndingkerk, Wilhel- minastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefibeweging, Nassauplein 8. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. C. Menting, Am sterdam. Psycho-Synthese, Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Wat hebben de sterren ons te zeggen? HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Fröbelschool, Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Julianakerk. 10: Dr. II. v. d. Loos, H. Doop. 7: Ds. J. Heidinga. Imma- nuëlkerk. 10: Ds. G. Koch, Bevestiging n.we lidmaten. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting „Petra" Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: Ds. I. Vasseur, Vrij Evang. pred. te Kampen Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 55-57. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds J. A. van Arkel. 3.30: Ds. L. Hoorweg Jr. rug te zijn en links en rechts handen schuddend en gelukwensen in ontvangst nemend. En daar was Suzanne ook, stra lend blij en lief en dan was er nog een der de persoon bij: een boom van een kerel met een aardig jongensachtig gezicht. Su zanne stelde voor: Professor Stuart uit Groningen. Va ders medewerker. Er was iets in de klank van haar stem dat Hugo plotseling óp deed kijken. Er was geen scherp, geen speciaal psychologisch-geoefend oog nodig om te zien wat hij zag. Eén enkele blik van de reus op Suzanne, en één enkele blik van het meisje terug. Dat was alles. Maar on getwijfeld een bittere pil voor een jong mens, dat haar een half jaar lang onafge broken het hof gemaakt had! Wat hem in die zes maanden niet gelukt was, had deze boerenpummel klaarblijkelijk in één dag klaargespeeld! Vrouwen waren onbereken bare wezens! Hij hield zich gped, toen het paar bij hem kwam en schudde zijn mede dinger de hand. En hii vroeg: Bent u dan de geheimzinnige persoon die de proef vannacht heeft afgemaakt? Dus u heette geen Wichersma? Nu. u hebt met uw valse naam dit meisje lelijk in angst laten zitten! Daar is ze nu anders al aardig over heen! ketste de ander Hij stak zijn arm met een liefko zend gebaar door die van Suzanne, die even glimlachte. Er was geen twijfel meer mogelijk. En Hugo stak langzaam een si ADVERTENTIE is niel duurder dan iets wat U overal ziet. Dat is alleen een kwestie van opmaak. Voor artistiek verzorgd bloem werk Bloemenmagazijn Binnenweg 18 Heemstede Telefoon 3-80-80 Wi.j bezorgen in de gehele om geving van Haarlem. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat .10.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straatzang Haarlem-Noord. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open luchtsamenkomst Soendaplein. 8: Openbare Verlossingssamenkomst. 12 en 5: Jeugdsa- menkomstèn. Maandag 7: Straatzang Bloe- mendaal Kleverlaan. Dinsdag 2.15: Gezins bondsamenkomst. Woensdag 2 en 4: Jeugd- ontspanningssamenkomsten. Donderdag 8: Heiligingssamenkomst. Vrijdag 8: Muziekre- petitie. Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen-van Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. v. d. Mast, Bloemendaal. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Clvr. Lyceum 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene op Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Frot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. M. A. Beek, Hoogl., Amsterdam. Geref. Kerk. Kocdiefslaan. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. C. de Jong, Grand-Rapids (U. S. A.) Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. W. van Limburgh, van Bennebroek. 10.30: Jeugdkapel 12-15 jaar. Wijkgebouw „De Stal". Reiig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. Heidinga. N.H., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. B. v. Gelder, van Haarlem. Jeugddienst Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoornstra, te Hoofddorp. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in „Maranatha". 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 7-12 j. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. F. W. Boers, Hv. Hoorn. Geref. Kerk. 9: Dr. J. L. Koole. 10.30: Dezelfde. Openbare Belijdenis. 15.30: Ds. R. D. Beukema, te IJmuiden 19.30: Dr. D. K. Wielinga, te Wassenaar. Vrye Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Zangrepetitie. Donderdag 7.30: Gespro ken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier Irene, Elswoutslaan 1. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM.. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Doop. 5: Ds. J. Zandee, van Warmond. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. A. Zijlema, van Nieuweroord, H. Avondmaal HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. Openb. belijdenis en vcorbor. H. Avondmaal, 3.30: Dezelfde. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. H. Dood. 3: Ds. M. C. Don Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don 3: Ds. J. A. van Boven. Betlielkapel 10: Ds. R. Knott nerus, van Oude-Wetering. Bev. lidmaten. 7: Ds. G. Alma. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. van d. Zee. 3: Ds. J. de Lange, v. Haarl.meer O.Z. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman, H. Av. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. Ter Steege. 18.45: Bijzon dere kerkdienst. Ds. Joh. Bronsgeest, Haar- lem.Van 18.4519: Zangdienst. Jeugdhuis. 10.30: Jonge Jeugd Kerk. Dhr. W. Doeven- dans, Santpoort.. „De Toorts" 9: Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. H. Stegenga, van Am sterdam. Jeugddienst. 7: Ds. J. Kroon. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. Bevestiging nieuwe lidmaten. 7: Dr. M. van der Voet. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk voor jon geren van 1216 jaar. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Spr. de heer H. Vis. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Doop. 7: Ds. F. R A. Henkels, Ned. Herv. Pred. te Heetn- stede, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, van Leiden. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds, A. de Ruiter. 5: Ds. E. Zijlstra, van Aerdenhout Ned. Chr. Gemeensehapsbond, in „Ons Huis" Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeheer. 5: Eerw. lieer S. den Blaauwen Ned. Prot. Bond. 10.15: Dr. J. L, Klink, Den Haag. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. Troost, van Beetgum. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Lees dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst Christ. Ger. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, telefoon 10378. Apotheek Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, telefoon 10043. Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65. tele foon 23525. Teyler-Apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. ADVERTENTIE GABARDINE MANTELS 89.S0 garet aan en drentelde dan weg in de richting van Violet Crew. Er werd wéér gebeld. Tante Ida wilde alweer gaan opendoen, toen haar broer zich losmaakte uit de kring omstanders met de opmerking, dat dit waarschijnlijk inspec teur Renkevoort was, die hij nog even iets moes: vragen. Hij liep "snel naar de voor deur. Het was inderdaad de politieman, die lichtelijk verkleumd de hall kwam binnen stappen. Ik ben nog even naar het huis van Annie Veerman geweest, vertelde hij. En? vroeg de professor. U kunt volkomen gerust zijn! Het meisje mankeert niets. Dus het was een vals bericht! Dat blijkt! En u denkt dus, dat zij het adres ge bruikt hebben van het pakje in mijn ge stolen actetas? Daar ben ik zeker van, professor. Een zilveren armbandje in een doosje, met de naam en het adres van een vrouw erop. Een Sinterklaascadeautje. Eer, onvolledig gegeven, waaruit zij een logische conse quentie getrokken hebben. Handig bedacht, dat is zeker! De politieman deed zijn jekker uit, legde zijn uniformpet en zijn dikke wanten op de eiken kist en wreef zijn verstijfde handen. Een koude rit voor u op die motor! Ja, het viel niet mee! Wat gaat u nu doen? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6