België-Nederland wederom strijd met gelijke kansen ^Spiegel Sporten Met zege op De Tovers is Haarlem kampioen in derde klasse KNKB Twee elftallen met sterke defensies Morgen op de Amstel: Head of the River ^er I Courses op verbrede baan van Mereveld Einde HVB-competitie is in zicht Biljartprobleem ZATERDAG 3 APRIL 19 54 DE NIEUWE AMERIKAANSE SHAG VAN DOUWEGBERTS Zwemmen Drie wereldrecords zwemmen verbeterd SPORT OP ZONDAG Zwemmen Geen duivelskunst eisen Van zes tot zestig HOCKEY HANDBAL D'7 vorige gelegenheden hebben wij al wel eens beweerd dat niets zo riskant O is als het noemen van het resultaat vóór de wedstrijd, tussen de Rode Duivels en de Oranjehemden. Riskant, omdat bij de traditionele interlandwedstrijden tussen Nederland, en België zo vele andere factoren meespreken dan alleen die van het al dan niet beter en doeltreffender voetbal spelen door de ploeg van één van beide landen. Zo is het altijd geweest en zo zal het wel altijd blijven ook. En vooral bij gelegenhedenwaarbij de elftallen elkaar in sterkte niet veel ont lopen. Zoals op het ogenblik het geval is. Want ook de commissie die de Belgische voetbalploeg moet samenstellen heeft moei lijkheden. Men heeft precies zoals in Nederland wel de beschikking over ge routineerde en alleszins betrouwbare ach terhoedespelers, maar staat voor het op lossen van een benard probleem, wanneer het het samenstellen betreft van een voor hoede, die enige productiviteit aan de dag zal kunnen leggen. Men weet het, de alleszins capabele Mer- mans staat weer als midvoor opgesteld en de altijd lastige Rik Coppens als links buiten. Waarbij het publiek in het Deurne- De scorewaarmede de vorige interland tussen Nederland en België in Rotter dam eindigde. Een paar maanden later werd dezelfde score bereikt tegen het Engels amateurteam, eveneens in Rotter dam. Zal het scorebord morgen in Deurne weer deze stand aanwijzen als omstreeks kwart voor vijf scheidsrechter Steiner voor de laatste maal fluit? stadion een belangrijk gevecht zeker zal missen: het duel namelijk tussen Coppens en Terlouw een duel, waarvan de uitslag niet zelden van grote invloed is geweest op het resultaat van de wedstrijd. Het duel tussen dë Anderlecht-speler en de Spartaan kan dat ook zijn. Alleen wordt hierbij met geheel andere maar zeker niet minder doeltreffende wapens ge streden. Niet alleen hardheid, maar nog veel meer snelheid, vaardigheid en slimheid zullen hier van invloed zijn. Doelpunten duur Van belang zal ook zijn wat de Neder landse voorhoede met uitzondering van Michels dezelfde als die verleden jaar in het veld kwam tegen België zal weten klaar te spelen. In ieder geval slaat wel vast dat de doelpunten morgen in Antwerpen heel duur zullen blijken. Want in de eerste plaats is BelgiëNederland een wedstrijd met hechte verdedigingen tegenover voor hoedes, die niet de ideale gevonden Niet minder dan 32 ploegen hebben in geschreven voor het jaarlijkse lanige-af- standis-kampioenscha-p van de Amstel, de Head of the River: 7 achten in de eerste, 28 in de tweede divisie zulten de strijd aanbinden op het bochtige, acht kilometer lange Amsteltraject tussen Ouderkerk en Amsterdam. Ook.van buitenlandse zijde is de belang stelling dit jaar groot. Vier Belgische ach ten schreven in, waarvan één in de eerste divisie. Het is verheugend dat de races zich in een steeds groeiende belangstelling mo gen verheugen van Nederlandse en bui tenlandse roeiers. Deze record-inschrijving houdt in dat men Zondag een interessante strijd te aan schouwen kan krijgen, afgezien nog van de verrassingen die de Head of the River toch al ieder jaar pleegt op te leveren. Eerste divisie In de eerste divisie zal Het Spaame de verleden jaar door haar veroverde Blpuwe Wimpel moeten verdedigen. Of düt de Haarlemmers zal gelukken is een moeilijk te beantwoorden vraag. Weliswaar is men er in geslaagd om ook dit jaar weer een uitstekende combinatie op het water te brengen met slechts drie wijzigingen ten opzichte van het vorig jaar, doch hier tegenover staat dat er dit jaar drie zeer sterke medecandidaten voor d'e Blauwe Wimpel zijn, n.l. De Hoop I, Willem III a en Nereus I. Van de eerste twee is bekend dat zij zeer snelle trainingstijden gemaakt hebben. Hoe het zij, er wacht Het Spaarne zware strijd. Tweede divisie De verrassing in de tweede divisie wordt gevormd door de inschrijving van Njord I. De Leidenaren, die een oude traditie in de eerste divisie hebben hoog te houdien, hebben hierin verstek laten gaan om hun sterke B-acht in de tweede divisie uit te laten komen. Het is dan ook vrijwel zeker dat dit één der sterkste ploegen in de twee de divisie zal zijn. Ook iin deze divisie is een Spaarneploeg ingedeeld. Deze start zeer laat, aangezien de tweede acht verleden jaar in de golven verdween en dus niet de finish bereikte. Van deze ploeg kan een zeer redelijk resul taat verwacht, worden. De start van de wedstrijd zal plaatsvin den in Ouderkerk nabij de buitenplaats Oostermeer om ongeveer 15 uur; de finish is in Amsterdam ter hoogte van de Govert Flinekstraat. worden. De vorige keer besliste één doel punt de wedstrijd tegen de Belgen, die zich reeds voor de wedstrijd vrijwel zeker voel den van de overwinning. Ditmaal zal dat, voor wat het laatste betreft, wel anders zijn, want zeker is ook wel dat onze Zui derburen revanche zullen willen nemen voor de nederlaag van verleden jaar en zich nu zullen hebben voorbereid op het feit een elftal tegenover zich te krijgen dat dan wel niet in technisch opzicht achttien karaats mag zijn, maar dat toch door een grote dosis enthousiasme en goede wil zeer veel van de tekortkomingen weet te compen seren. Dat wat betreft de interland tegen de Rode Duivels van morgen. Een wedstrijd men zal het bemerkt hebben waarvan wij geen prognose willen geven omdat wij over te veel factoren in het onzekere ver keren. Wij hopen u daar Maandag over te kunnen verhalen. Reportage Het verslag van de wedstrijd wordt ver zorgd door Aad van Leeuwen, die van vijf minuten voor drie af te horen zal zijn over Hilversum II. In de rust en na afloop geven enkele oud-aanvoerders van het Nederlands elftal commentaar op het die middag in het Deurne-stadion vertoonde spel. ADVERTENTIE Tijdens de Amerikaanse winterkampioen schappen in New Haven heeft Cleveland (V.S.) het wereldrecord 100 metei vrije slag verbeterd met niet minder dan 0.6 sec. Het oude record stond sedert 29 Juni 1948 met 55,4 sec. op naam van de Amerikaan Alan Ford. Oyakwa, de Olympische kampioen op de 100 meter rugslag noteerde op deze afstand een tijd van 1 min. 2.8 sec. Hij bleef hiermée een halve seconde onder het wereldrecord van de Fransman Bozon. Hierna zwom de ploeg van de New Haven Swimming Club de 4 x 100 meter vrije slag estafette in 3 min. 44.4 sec., hetgeen een wereldrecordverbetering betekende van 3,5 sec. Het oude record stond met 3 min. 47.9 sec. sedert 19 Maart 1953 op naam van Yale University. ^België GERNAEY (Oostende) DIRICX (Un.St. Gilloise) HUYSMANS CARRé (Beerschot) (F.C. Luik) LEMBERECHTS ANOUL MERMANS (F.C. Mechelen) (F.C. Luik) (Anderlecht) VAN BRANDT (Lierse S.K.) MEES (Antwerp F.C.) DE CORTE (Anderlecht) COPPENS (Beerschot) STEINER (Oostenrijk) GRUYSEN BENNAARS MICHELS (Sittardia) (Dosko) (Ajax) BIESBROUCK TERLOUW (R.C.H.) (Sparta) TEBAK (Eindhoven) STEIGER (P.S.V.) OVERBEKE VAN BEURDEN (B.V.V.) (Dosko) KLAASSENS (V.V.V.) ODENTHAL (Haarlem) Nederland Een betrekkelijk klein aantal korfbalwed strijden, waarbij Haarlemse KNKB-12-tal- len betrokken zijn, staat voor morgen op het programma. De beide tweede klasse ploegen Animo Ready en Oosterkwartier komen niet in het veld. Toch kan het voor het niet-spelend Animo Ready een belang rijke dag worden, want als Oosterpark ver liest van Amsterdam-Zuid, blijven de Haar lemmers in de tweede klasse. De wedstrijd WatervlietSport Vereent kan een aardige wedsrtijd worden, waarin de thuisclub toch de beste kansen op de zege heeft. BEPNieuw Flora is van belang voor de onderste plaats; vooral de thuisclub is in ernstig degradatie-gevaar, en daarom zou een gelijk spel reeds een succes voor de gasten betekenen. De belangrijkste ontmoeting is Haarlem De Tóvers, die om kwart over twee op het sportterrein aan de Kleverlaan wordt ge speeld. De thuisclub heeft uit de nog twee te spelen wedstrijden twee winstpunten nodig om naar de tweede klasse te promo veren. aannemende dat de concurrenten alle resterende wedstrijden zouden winnen. De uitwedstrijd won „Haarlem" met een nul. Wanneer „Haarlem" het tempo van de Zondag j.l. gespeelde wedstrijd Haarlem Victoria kan opbrengen, dan moet het in staat worden geacht de zege te behalen, vooral als men dan wat gelukkiger met het doelen is. Als dit mocht gelukken, dan doet Haar lem zijn rentrée in de tweetje klasse van de KNKB, waaruit het degradeerde na het seizoen 1929/30. Bekerwedstrijden Voor Zondag zijn ook reeds enige beker wedstrijden van de KNKB vastgesteld. Oosterkwartier krijgt bezoek van KVD, dat te zwak voor de Haarlemmers is. Daaren tegen zal Watervliet 2 de kracht van Vic toria ondervinden en de eerste bekerwed strijd wel verliezen. Vóór de wedstrijd Haar lemDe Tovers, wordt van 122 uur de bekerwedstrijd Animo Ready 1Archipel 2 W'ie wel eens in het Sportfondsen- bad in Haarlem is geweest, kent wel de spreuk, die daar op een van de wanden is geschilderd: zwemmen is zalig, niet. zwemmen is zielig. Een spreuk, die geenszins nieuw is, maar die reeds vele honderden jaren wordt gebezigd als het gaat om hel propa geren van de zwemsport. Een spreuk ook waarvan wij de waarheid dezer dagen weer eens hebben gezien toen wij in het grootste overdekte zwembad in Nederland een dertigtal kinderen bezig zagen met het uitvoeren van de proeven die uiteindelijk het bezit op levert van het zwemdiploma A of B van de Koninklijke Nederlandse Zwembond een diploma, dat eigenlijk iedere Nederlander moet hebben wil hij voor zichzelf en voor zijn familie verant woord zijn in een land waar zoveel water is als juist in ons land. NAAR ONZE MENING kan de propa ganda voor het leren zwemmen in Nederland met niet genoeg kracht gevoerd v/orden. En dat waarlijk niet alleen uit een sportief oogpunt bezien, maar veel meer nog door de grote gevaren die een niet-zwemmer bedreigen. Men zou een voudig schrikken, indien men de cijfers onder ogen zou krijgen die aangeven hoe veel mensen per jaar in ons land ver drinken. En dat dikwijls in gevallen, waarin de meest simpele kennis van het zwemmen voldoende was geweest om de dood te voorkomen. Het moest eigenlijk niet mogelijk kun nen zijn dat er nog mannen en vrouwen dagelijks op of bij het water verkeren en wie dóet dat eigenlijk niet die niet zwemvaardig zijn en dus niet het hoofd kunnen bieden aan situaties, waarin voor lijfsbehoud maar één oplossing te vinden is: zwemmen. Zo ver is men echter nog niet en het zal nog weKgeruime tijd duren vóórdat het zo ver is dat een ieder zich het hoofd beven water zal weten te houden. Waarbij wij echter geenszins onvermeld mogen laten dat bijvoorbeeld de K.N.Z.B. al het mogelijke doet om de propaganda tot het hoogste en meest efficiente peil op te voeren. ZWEMMEN IS ZALIG, wij moesten wel aan deze woorden denken toen wij dus in het Sportfondsenbad in Haarlem die ongeveer dertig jongens en meisjes bezig zagen met het afleggen van de proe ven voor het diploma A of B. Wat een ongekunsteld plezier en wat een volko men vertrouwd zijn met het water. En geen wonder ook, want is het nu zo'n duivelskunst om rustic de handen en benen te spreiden en te sluiten, of met de handen op de borst op de rug in het water liggend met een rustige beenbeweging vooruit te komen? Het antwoord op die vraag geven de kinderen die de zwem- proef afleggen zonder een woord te zeg gen. Zij tonen het als zij honderdvijfen twintig meter rustig afleggen: vijfen zeventig meter met de schoolslag en vijftig meter met de enkelvoudige rug slag; zij tonen het ook bij het tweede deel van de vereisten .voor het zwem diploma A, de zwemproef. En wel tijdens het watertrappen gedurende één minuut met de vingers boven water, gevolgd door het eenmaal draaien om de lengteas in verticale stand met vrij gebruik van de armen. Zwemmen is heus geen kunst. Het is eenvoudig het overwinnen van een klein beetje vrees voor sommigen voor koud water, voor anderen voor het onbekende en verder het aankweken van een klein beetje behendigheid. Behendigheid, die zeer snel te verkrijgen is voor jong en voor oud en die men nooit of te nimmer meer verliest. VOORAL NIET indien men zich iets strengere eisen stelt en opgaat voor het diploma B dat van een geoefend zwemmer. Voor dit diploma moet men gekleed te water gaan met een sprong van circa één meter boven de waterspie gel, onmiddellijk gevolgd door vijfen- Een massale „tewaterlating" tijdens het afnemen van een zwemproef in het jSporü- fondsenbad in Haarlem Watertrappen met de vingers boven water zeventig meter zwemmen, waarvan de eerste vijftig meter met de schoolslag moet worden afgelegd en de laatste vijf entwintig meter weer met de enkelvou dige rugslag. Als verdere eisen volgen dan het zwem men van honderd meter in schoolslag, waarvan de eerste zeven meter onder water, na het in het water gaan met een startsprong (duik). En in aansluiting daaraan vijftig meter enkelvoudige rug slag. Waarbij dan verder nog weer het watertrappen komt met de handen en polsen boven water gedurende één minuut. KINDEREN van zes en zeven jaar leg gen die zwemproeven af, maar ook mannen en vrouwen die reeds lang de veertig of vijftig zijn gepasseei'd. Wel niet tegelijk, maar ze doen het dan toch maar. En wel vooral omdat die ouderen de noodzaak ervan voelen en omdat zij ervan overtuigd zijn dat niet kunnen zwemmen toch eigenlijk wel heel zielig is. En gelukkig is het aantal mensen dat het zo aanvoelt nog steeds stijgende. Vooral omdat de verstandigen hun kin deren ertoe aansporen zwemmen te gaan leren of hun op het hart drukken serieus te zijn bij de lessen die zij als scholieren bij het wekelijkse bezoek aan de zwem baden kunnnen krijgen. Zo zwommen in Ï950 in het Sportfond senbad in Haarlem 1043 mensen af (590 voor het A-diploma en 455 voor het B- diploma); in 1951 waren het er in totaal 1474 (828 voor A, 632 voor B en 14 voor C); in 1952 1522 (811, 701 en 8) en ver leden jaar niet minder dan 1808 (1004, 780 en 24). Het aantal scholieren in die jaren was respectievelijk 356, 809, 856, 954. En dat die mensen niet alleen hun diploma behaalden, maar ook vaste be zoekers van het Sportfondsenbad bleven een heel belangrijk onderdeel van de propaganda is die van het bljjven zwemmen bewees wel het aantal baden in het bad genomen. In het jaar 1945 betekende een aantal baden van 283.018 een record. Nu reeds lang niet meer. In 1952 werden 294.017 baden ge nomen en verleden jaar zelfs 314.655. Wat dat betreft zijn die cijfers over baden en de geslaagden voor het diploma heel wat belangrijker dan records, kam pioenschappen of wat dan ook. Zij geven overduidelijk aan dat het aantal mensen dat „zwemmen zalig vindt en niet zwem men zielig", veld begint te winnen. Voor eigen genoegen enveiligheid. gespeeld, waarin de thuisclub de beste kans op succes heeft. Andermaal vraagt tijdens het komende weekeinde het interlandprogramma de aan dacht. Vanmiddag komt in Tilburg het Ne derlands dameselftal uit tegen de ploeg van de Belgen, een wedstrijd van waarschijnlijk gelijkwaardige elftallen. Tegelijkertijd treedt de nationale herenploeg in Cardiff aan tegen het hockeyelftal van Wales. Op één wijzi ging na, de linkshalfplaats, speelt het Neder lands team in dezelfde opstelling als tegen België. Eerste klasse wedstrijden worden er Zon dag in het Westen niet gespeeld. Laren krijgt voor de competitie in de overgangsklasse bezoek van het Heemsteedse Alliance, in welke ontmoeting de gastheren de beste kansen hebben. Bij de wedstrijden in de promotieklassen is alleen het damespro gramma van belang voor de hockeyers in Kennemerland. BDHC II zal het om elf uur op eigen terrein (Brederodelaan te Bloemen- daal, achter Zomerzorg) moeten opnemen tegen de ploeg van Leiden, waarvan gewon nen moet kunnen worden. De afdelings kampioen in de promotieklasse B, het elftal van Alliance, zal in Utrecht tegen Kampong wel kans zien beide punten te behalen. Strawberries gaat in Amstelveen bij Pinoké het hockeyseizoen afsluiten met de laatste competitiewedstrijd. Een gelijk spel is het meest waarschijnlijk. Bekerwedstrijden Strawberries (heren) zal gaan proberen om het van de kwart tot de halve finale te brengen in de strijd om de HTCC-beker. Het Velsense elftal zal om twee uur in Den Haag de strijd moeten aanbinden tegen de concurrent van BMHC in het westelijk eerste klasse kampioenschap. TOGO. Wij vermoeden, dat de halve finale door deze wedstrijd voor Strawberries onbereik baar blijft. Tenslotte zijn er een vrij gering aantal wedstrijden vastgesteld in de verschillende poules in de afdelingen B in de strijd om het Kennemerlandbekertournooi. Het zijn wed strijden voor dames- en herenteams uit de lagere klassen. Ruim honderdvijftig jeugdige hockeyers worden op het terrein van HBS op Bleek en Berg verwacht om er deel te nemen aan een door deze vereniging te houden hockey- tournooi. Voor de vierde interlandontmoeting tegen België treedt Zondag aanstaande het Neder lands herenteam in het veld in Lier bij Ant werpen. De drie vorige wedsrtijden hebben ons steeds een groot overwicht laten zien van de Nederlanders en zo de voortekenen ons niet bedriegen, zijn de kansen voor het nationaal elftal ook nu weer gunstig. De ploeg heeft sinds de wedstrijd tegen Oosten rijk in September van vorig jaar geen wij ziging ondergaan. District West A In de tweede klasse A gaat OSS winnen bij de Catchers en HOC zal waarschijnlijk in Aalsmeer 2 zijn meerdere moeten erkennen. Concordia speelt thuis met zijn dames en heren en wel tegen Niloc, dat zich bij de dames waarschijnlijk wel de sterkste zal tonen, maar bijna zeker verlies moet boeken voor het herenteam. Rapiditas speelt 's morgens aan de Van Oosten de Bruyn- straat (10.30 uur) en krijgt als gast APGS. Een ploeg, die het de wit-zwarten zeker niet al te moeilijk zal maken. Afdeling Haarlem In de afdeling Haarlem worden beker- en competitiewedstrijden gespeeld en dikwijls voor beide gelden. Voor de competitie zijn er dan natuurlijk de twee hoofdduels, waar bij Rapiditas en Foresters zijn betrokken. Zij spelen tegen respectievelijk Concordia 2 en IJmond 2, tegenstanders, die niet zoveel kruit te verschieten hebben als de koplopers en die daarom een nederlaag te verwachten hebben. Eveneens een interessante wed strijd kan worden De BlinkertHOC, waar bij we de laatste ploeg wat meer schotvaar digheid toekennen dan De Blinkert. Bij de heren zijn het IJmond 2 en Bever wijk. die het zoet der overwinning wel zul len smaken tegen respectievelijk BGV 2 en Concordia 3. De Utrechtse baan Mereveld, die Zondag middag voor het eerst in het seizoen 1954 de poorten opent, geeft direct reeds een beeld van de grote verbeteringen, die er in de afgelopen maanden in record-tijd zijn aangebracht. Ruim 2000 m.3 sintels en 200 m.3 leem zijn verwerkt met de modernste technische middelen om dc baan te verbre den tot een minimum van 16 meter en in het laatste rechte einde tot 25 meter. Hierna komt nog de accommodatie voor het publiek aan de beurt. Hoewel de baan nog vers is, ch.s nog te zacht om snelle tijden toe te laten, ligt het wel in de lijn der verwachting, dat deze baan de snelste en de beste in ons land zal worden. Een 90-tal dravers zullen de baan inwij den. Onder dit grote aantal heeft Geersen zijn beste vertegenwoordigers. In het num mer voor 3-jarigen gaat hij een zekere zege tegemoet met Sir Spencer, die de baas moet kunnen blijven over Sita. De overigen komen slechts bij grote verrassing in aanmerking. Ook in het lange afstandsnummer staan Geersen's papieren gunstig. Hoewel Pelikaan S op Duindigt de meerdere moest erkennen in Olymphia S was zijn verrichting dermate goed. dat hem op de nog 100 m. langere af stand de zege bij een herhaling niet zal ont gaan. Olymphia S en de sterke O Bonni zul len de plaatsen in dit nummer bezetten. Het openingsnummer zal een overwin ning brengen voor Rotecta, mits haar draf manieren worden getolereerd. Is dit niet het geval dan valt de keuze op Quick Fire, Quick Bond en Roulette Hanover. In het amateursnummer kan Mr. Fried zijn goede vorm bevestigen met een nieuwe overwinning. Our Volann en Kondor zijn de ernstigste concurrenten. Het 21 paarden tellende nummer om de Paterswolde-prijs zal vermoedelijk worden gesplitst. Daar de afstand nu in haar voor deel is kan de ongelukkige Reine Neosho haar reeks 2e prijzen onderbreken met een eerste plaats. Overigens is het een zeer opef nummer, waarin Roek S, Rose Marie en Roi Scott elkaar weinig zullen toegeven. Padua's vorm is nog steeds stijgende, ge tuige het feit dat zij bij elk optreden iets van haar record afknabbelt. Daar. paarden Uit onze Maandagse nabeschouwingen van het HVB voetbal heeft men reeds kunnen vernemen dat in diverse afdelingen de spanning naarmate het einde nadert, steeds toeneemt. Zulks is niet slechts het geval in de hogere regionen, ook in de lagere afde lingen spitst de strijd zich toe. In de eerste en tweede klas afdelingen blijven verders beslissingen nog even uit. Het reserve team van VI. Vogels is gedoemd tot degradatie maar aan de kop is het wach ten op de eerstvolgende wedstrijd van TYBB 2. Dit elftal heeft nog één punt nodig om zich kampioen te noemen en het had dit a.s. Zondag kunnen binnenhalen indien de wedstrijd tegen Beverwijk 2 niet was uitgesteld Ook de wedstrijd Ripperda 2—VI. Vogels 3 in 2 C is van het programma geschrapt hex- geen betekent dat ook hier de beslissing een week wordt uitgesteld. De winnaar kan zich kampioen noemen. Bij een gelijkspel houdt Ripperda de beste kansen hetgeen uit het ranglijstje blijkt. Bovendien is de strijd om de onderste plaats practisch beslecht in dien morgen de ontmoeting Kennemers 5 NAS 2 een gelijk spel of een zege voor NAS oplevert. 2 B: TYEB 2 DCO 2 VSV 4 K'mers 4 Z.v.m. 3 O 16 18 16 15 16 29 29 22 15 15 DIO 2 Schoten 3 B'wijk 3 Velsen 3 VI. Vogels 17 15 17 16 18 15 13 12 6 4 2 winstpunten in mindering 2 C: Bl'daal 3 16 16 Kinheim 2 18 16 VI. Vog. 3 17 25 VSV 5 18 14 Ripnerda 2 16 24 VVB 3 15 11 HFC 4 17 21 NAS 2 16 11 DSS 2 15 18 K'mers 5 16 3 DEM 3 kan zich a.s. Zondag kampioen van 2 D noemen indien het van RCH 6 wint en Stormvogels 5 het ten hoogste tot 'n gelijk spel brengt bij Kennemers 6. Dit laatste elftal staat onderaan, maar de toestand is nog niet hopeloos hetgeen de stand duide lijk aantoont: DEM 3 St.vogels 5 Hillegom 3 TYBB 3 Z.vrt.m. 4 HFC 5 16 18 18 16 17 18 29 27 21 19 19 18 RCH 6 Haarlem 3 DCO 3 VSV 6 K'mers 6 16 17 18 16 14 17 14 9 8 3 Derde .klas kampioenen Van de acht derde klas afdelingen zijn reeds zes kampioenen bekend. Spaarne- vogels, DSS 4 en RCH 8 waren het reeds een of meer weken, maar Zondag j.l, zijn er drie beslissingen bijgekomen. SHS, de jeugdige club uit Spaarnwoude, speelde het klaar om het vierde klas kampioenschap te laten volgen door een derde klas titel en gaat nu trachten de tweede klas binnen te stappen. Haarlem 7 speelde gelijk tegen BSM 2, net voldoende om de titel te behalen waarnaar de Bennebroeker reserves dus vergeefs gre pen. Stormvogels 6 deed het royaler dank zij een ferme zege over ADO 3. In 3 B en 3 F heerst echter nog spanning. DIOS verspeelde een punt tegen Schoten 4. Een overwinning had DIOS het kampioen schap van 3 B gebracht. Nu kan Schoten de titel nog behalen. In 3 F is het een hele puzzle om uit te maken wie kampioen zal worden. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat vier elftallen gelijk eindigen. De stan- dne van deze afdelingen luiden: 3 B: 3 F: DIOS 16 25 Bl'daal 4 15 22 Schoten 4 13 20 HBC 4 15 22 DSO 5 14 18 RCH 7 14 20 EHS 2 15 16 Z.vrt.m. 5 15 20 OG 2 15 14 EDO 7 14 13 ET O 2 15 14 BSM 3 13 10 DSS 3 16 11 Hillegom 5 16 10 H'stede 2 16 11 Haarlem 8 14 7 Ripperda 3 16 5 TYBB 5 14 6 plaats van afstoot Deze stoot wordt door zeer veel biljar ters via één band gespeeld, hetgeen gezien de figuur fout is. Wordt hij uitgevoerd volgens bovenstaande oplossing dan ko men de ballen weer fraai bijeen. Het stootbeeld is als volgt: bal B: 99/100 vol links; bal A één centimeter beneden het midden, één centimeter links effect; tech niek: drijvend. in vorm te verkiezen zijn boven de debutan ten kan deze trouwe merrie haar 2e achter eenvolgende zege boeken. Réthy Hollandia en Paul B zullen het haar echter lastig ge noeg kunnen maken. In het continentale slotnummer zal het wederom spannen, daar het verschil in kracht uitermate gering is. De gunstigste positie in de course zal hier de doorslag geven. Daar Nellie Gregor aan de start het snelste weg is valt de keuze op haar, ge volgd door Narciso van Zora en Junoschka. Het snelste paard in ons land Notekraker S maakt zijn seizoendebuut, doch zal nog in vorm te kort schieten om zyn achterstand in te lopen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7