Goede sier Een jongensblouse Verkiezingen laten de Belgen vrij koud Circus Elleboog Peulvruchten Winst verwacht voor de liberalen tiÊzSÉLïM HARTENDORP WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN DIT MAKEN WE ZELF KALK? Neem voort- Nieuw handelsaccoord met Argentinië V Komlaten we t proberen Galaconcert voor het Deense koninklijk paar Commissie voor middenstandsonderwijs Panamees schip met Baltische naam ZATERDAG 3 APRIL 1954 oor defü rouw Reclame-afficheontivorpen door de 16-jarige leerling van de Kunstnijver heidschool te Amsterdam Wouter Keja. Ik ken iemand die altijd, als zij een mistroostige dag heeft, een hoedje gaat kopen. Het is al een respectabele ver zameling geworden. Overigens draagt zij geen hoed. Er zijn vrouwen die zichtbaar opknappen als zij een ons bonbons achter elkaar verorberen en een ander overwint haar neerslachtig heid door zich een nieuw sieraad aan te schaffen, goedkoop of duur, dat hangt van de inhoud van haar geld beurs af. Hoe het ook zij, wat deze drie gevallen betreft schijnt het, dat be druktheid verdwijnt door geld uit te geven. Voor degenen die de „sieraden-the rapie" toepassen heb ik in verscheidene bijouterie-étalages gekeken en ben tenslotte binnengegaan in een van onze bekendste zaken voor parfums en bijoux. Hier heeft men mij heel vrien delijk en hulpvaardig het laatste nieuws getoond. Er wordt veel strass gebruikt, het „Het circus is de kapstok voor de activiteit van de kinderen", aldus me vrouw Ida Last, die vijf jaar geleden het alleraardigste kindercircus „Elle boog" in het leven riep. Amsterdamse kinderen met een te veel aan energie, die ze thuis niet kun nen spuien door allerlei gezinsmoeilijk heden, slechte woningtoestanden of wat dan ook, kinderen die de kans zouden lopen te derailleren, komen hier tot rust. Als ze na schooltijd de oefenzolder opdraven, kunnen, ze al hun levenslust, die ze anders in kattekwaad zouden om zetten, al buitelende aan de rekstok, of balancerend op het koord kwijt. „Ik zei dat van die kapstok, omdat het circus het uitgangspunt is van al onze vrijetijdsbesteding. Onder des kundige leiding worden de costuums, waarin ze optreden door hen zelf ge naaid, op de timmer- en knutselafde- ling maken de jongens, óók weer met elkaar de dieren, bijvoorbeeld een hou ten paard. Later verzinnen anderen dan weer een bekleding van lappen daar, over heen. Zo gaat het met al onze at tributen. Leerlingen van de kunstnij verheidsschool maken de ontwerpen voor ons. Onze kinderen zijn, in welke vorm dan ook, steeds in de weer voor het circus". Mevrouw Last wijst op een kaart van Nederland aan de wand, die volgeprikt zit met vlaggetjes. „Kijk. op al die plaatsen zijn we met ons circus ge weest. Met onze eigen bus trekken we het land door, hoofdzakelijk in de va- cantietijd. Met Pasen gaan we naar Rotterdam en Kloosterzande. We tre den hoofdzakelijk op voor andere kin deren. Iedere laatste Zondagmiddag van de maand geven we in de Stads Doelen in Amsterdam een voorstelling voor de familieleden. Meestal bestaat onze groep optredende acrobaatjes uit circa veertig kinderen, variërend tussen zeven en veertien jaar. Worden ze ouder, dan mogen ze nog wel komen oefenen, maar niet meer optreden. Al leen de uitblinkers komen natuurlijk voor het voetlicht. Er zijn er natuur lijk veel meer die hier regelmatig komen oefenen, gemiddeld een hon derdvijftig en er kunnen vijftig kinde ren in de timmerwerkplaats bezig zijn". „Hoe komt het circus aan die grap pige naam?" vraag ik. „Dat is een idee van een van de jon gens, die in zijn eerste enthousiasme zei: „laten we het circus Elleboog noe men, dan zijn we het achterneefje van circus Knie (een bekend Zwitsers cir cus). We hebben hem toen maar zijn zin gegeven". Als ik de zoldertrap opgeklommen ben. vind ik er een heleboel acrobaatjes, die druk aan het oefenen zijn. Een klein jog, met een heleboel kruintjes, zodat zijn haar opstandig allerlei richtingen uitgroeit, is sierlijk aan het koorddan sen. Het koord is ongeveer een halve meter boven de grond gespannen en zit met katrollen stevig vast. Hij balan ceert, maakt een kniebuiging, draait zich om op hêt koord en lacht me ver genoegd toe, omdat het gelukt is. Hij is al een jaar of twee ijverig aan het trainen, hij is dus geen beginneling. Die zijn er ook. Ze schuifelen voorzich tig kleine stukje vooruit en zijn zo tussenbeiden zielsdankbaar als ze even de paal als steuntje kunnen grijpen. „Soms wordt ons wel eens een knap acrobaatje aangeboden", zegt mevrouw Last, „maar dat is niet de opzet van ons circus. Het moet van onze kinderen zelf komen". Op de rekstok maken een grote en een kleinere jongen halsbrekende toe ren. De kleine klimt, lenig als een aapje op de schouders van zijn vriendje, dui kelt dan helemaal over hem heen, om tenslotte aan zijn voeten te blijven hangen. „We laten ze zo veel mogelijk zelf dingen verzinnen en daar zijn ze soms heel bedreven in. Af en toe gaan we met zijn allen naar Artis om de dieren te bestuderen, bijvoorbeeld een leeuw. We kijken dan hoe deze zich beweegt. En soms gaan we naar een echt circus. Na afloop houden we een bijeenkomst met thee en dan wordt er druk gedis cussieerd. We houden ook oefenmid dagen, waarbij ze elkaar critiek geven. Er is een acrobatenleraar, die ze de fijne kneepjes leert, en thuis moeten ze ook regelmatig trainen. Een moeder vertelde laatst dat zoonlief alsmaar dui kelde in de gang". Op het podium is een roodharige ten gere jongen bezig een tinnen bord op een stokje te laten balanceren. „De vlie gende schotel" noemt men dit nummer. Dit is wel de matador van het gezel schap, hij presteert het het stokje met bord op het puntje van zijn neus in evenwicht te houden, terwijl hij zich met zijn voeten op een rollende ton voortbeweegt. En floep, daar in een Oefenen op de ton vlak voor circus Elleboog. hoekje staat er opeens een op zijn han den en wandelt zo doodgemoedereerd weg. Er zijn nu ook wat meisjes binnen gekomen, die zich op het slappe koord hebben gewaagd. Een oefent op de ba lans, „om losse knieën te krijgen", legt ze uit. „Het is merkwaardig", zegt mevrouw Last, „maar als kinderen voor kinde ren optreden, hebben ze meteen de zaal mee. Wanneer het directeurtje zijn hoge hoed afneemt, alvorens zijn rede af te steken, valt er meteen een doodse stilte. De directeur mag de hele mooie num mers aankondigen, en dan is er ook nog een sprekende stalmeester. Het kost wel heel wat oefening voor ze zich be- flonkert en schittert in oorclips, arm band, ring, collier en broche. Het is dus raadzaam hiermee bescheiden te zijn. Er zijn Weense bijoux van gespo ten metaal, altijd gebloemd in al lerlei snoezige pasteltinten. Be halve de bekende bloemenbroches van geverfd oud brood kunt ge hetzelfde nu ook krijgen als oor knopjes. Wie dus een tuiltje ge bloemd oud brood op de japon draagt kan dus twee bordeaux-rode roosjes aan het oor klemmen. Er zijn colliers van gekleurd glas en alle soorten sie raden zijn in gebrand zilver verkrijg baar. De vilten colliers van verleden jaar zijn aangevuld met colliers van suède. Tussen de bijzonder mooi ge- tintte suèdebolletjcs werden goudkleu rige kraaltjes geregen. De ketting sluit met een haak en oog en is voorzien van een verlengkettinkje: hij kan lang en kort gedragen worden. De parelsnoeren hebben niet meer uitsluitend de paar- lencrème kleur, maar kunnen worden gekozen bij het toilet dat men draagt: lila, rose, grijs, lichtgrijs met anthra- ciet, cognac, champagne, of een dubbel sneer in de laatste twee kleuren. Bij sommige gelegenheden is het niet geheel comme-il-faut om ons uiterlijk in de spiegel van de poederdoos te controleren. En toch kan juist bij die gelegenheden deze controle dringend nodig zijn. In bedoelde zaak werden mij beeldige miniatuur-spie geltjes getoond die voor dit doel pas- hoorlijk in het openbaar weten uit te drukken". In de hoek zie ik een pick-up met platen. Enkele groteren mogen deze bedienen, want vaak wordt er op mu ziek geoefend. Ze moeten dan zelf be wegingen zoeken, die bij de muziek passen. Dit geldt natuurlijk speciaal voor het dansen. Een lerares geeft de jongens en meisjes deskundige leiding. Er zijn drie groepen van zeven tot veer tien jaar. afhankelijk van de prestaties. Een zevenjarige kan op deze manier bij de beste groep behoren. Van de zolder komen we, via de naai kamer, waar enkele meisjes met hun peutervingertjes aan het werk zijn, in de timmerwerkplaats. Op Woensdag en Zaterdagmiddagen bestaat hier de meeste liefhebberij voor. Als ze op de andere dagen om vier uur uit school komen, gaan ze liever uitrazen op zolder.' De kinderen kunnen komen wanneer ze willen, niets gaat onder dwang. Maar liefhebberij voor de oefenzolder is er altijd. Geen wonder! Als je zo naar dat gedoe staat te kijken, komt er onwille keurig de lust in je op mee te gaan doen. Mevrouw Last heeft wel een zeer at tractieve vorm van vrijetijdsbesteding opgebouwd. Wie bovendien de sociale achtergronden kent van haar werk circus Elleboog is een onderdeel van de stichting clubhuizen van Pro Juven- tute zal er nog grotere waardering voor hebben. TINEKE RAAT Bij een vorige gelegenheid gaven wij U de patronen voor een jongensbroek voor een kind van ongeveer 6 jaar, deze week volgen de patronen voor de blouse. Wij gebruiken hiervoor een stof van 80 cm. breed en hebben dan 85 cm. nodig. We kopen natuurlijk stof die goed wasbaar is b.v. popeline, glorialinnen, één of ander leuk katoe nen ruitje etc. We beginnen weer zoals gewoonlijk de maten te controleren en als deze kloppen tekenen we de patronen op ware grootte na. Wij hebben genomen, bovenwijdte 68. ruglengte 26 hals wijdte 28, mouwlengte 13 cm. Nadat we de patronen uitgeknipt hebben leggen we ze op de stof zoals de tekening dit aangeeft. Onderaan de mouwen knippen we een naad van 5 cm. Deze zoom stikken we in de mouw en vouwen hem dan zó om, dat het stiksel niet meer te zien is. Aan het voorpand van de blouse is wel een overslag getekend, maar de terugslag van 6 cm. kon niet aangeknipt worden. We stikken deze dus extra aan. De blouse wordt afgewerkt met platte of opgestikte naden, de kraag wordt met een schuine bies aangezet. De beste volgorde van werken is, eerst de schoudernaden dichtstikken, dan de mouwen onder stikken en daarna tegelijk de zij- en mouwnaad dichtstikken. L.S. Schotel van een of andere bruine bonensoort. ta kg. bruine bonen, 1 a l'a kg. aard appelen, !a kg. uien, een flinke appel, 100 g. mager spek. ongeveer 50 g. boter of margarine, zout. De bonen, na een nacht weken, aan de kook brengen met het weekwater en zachtjes gaar koken in ongeveer 1L uur. Na een uur koken een lepel zout toe voegen. De aardappelen schoonmaken, een paar maal doorsnijden en gaar koken. De uien schillen, in plakken verdelen en licht bruin bakken in de boter of mar garine. De appel schoonmaken, snipperen en op het laatst even met de uien mee bakken, De bonen afgieten en het nat bewaren. Aardappelen, bonen en uien dooreen send zijn. De voorzijde is bewerkt in origineel petit-point: de halve kruis steek en tevens kleinste van alle ta pisserie-steken. Dit Weense handwerk telt soms 22 steken op 1 cm stof. Het spiegeltje zelf verkleint in sterke mate. Hoewel het niet groter is dan bijv. de helft van een kleine poederdoos, is ons gezicht er helemaal in te weerspiegelen. Men draagt het in het tasje of als broche. In dat geval hangt het spie geltje, de petit-pointzijde naar voren, met een haakje aan de broche en kan indien nodig worden afgehaakt zonder de broche te moeten losmaken. Het is een beeldig maar kostbaar kleinood. De bloemencorsages verschijnen in honderdtallen en worden steeds mooier van kleur. De meeste zijn vervaardigd van nylon, velour of zijde. Voor de garnering vajr het kapsel gebruikt ge grote en kleine kammen bezet met strass-steentjes, of ge steekt een veer in het haar. Maar zorg dat ge deze niet verliest want hij is kostbaar. De veren die voor dit doel worden geprepareerd zijn afkomstig van de Kleine Zilver reiger uit Zuid-Amerika en China of van de Paradijsvogel uit Nieuw-Guinea. Wat het dragen van sieraden "betreft: laat bijgaande schone u tot voorbeeld zijn hoe het niet moet. Zij wist ken nelijk niet, dat bij de keuze van siera den in de eerste plaats rekening moet worden gehouden met de persoonlijk heid van de draagster, haar leeftijd, haar kleding en de gelegenheid waar voor zij zich wil opsieren. Bij sportbeoefening draagt men geen sieraad, evenmin op een ochtendjas. Bij een avondtoilet draagt men geen armbandhorloge, tenzij dit achter een met edelsteentjes bezette clip is verbor gen. Het tegelijk dragen van halssnoer, broche en oorhangers getuigt van ge brek aan goede smaak. Men kan beter géén armband dragen dan een armband van zilver tesamen met een ring van goud. Ook ongelijksoortige stenen van opvallende kleur moet men niet tesa men dragen; evenmin drage men mo derne en antieke sieraden tegelijk. 'Dit is zo ongeveer wat iedereen moet weten bij het dragen van sieraden. Bij het kopen ervan kunnen wij ons laten leiden door het woord van Frederik van Eeden: goede smaak kan het ook zonder kostbaarheid stellen. ANNEKE scheppen. Desgewenst het geheel met bonennat smeuig maken en op smaak brengen met aroma of jus. Het spek in dunne plakken snijden, deze langzaam croquant en licht bruin bak ken. Het spekvet door het gerecht men gen, het spek er als garnering op leggen. De schotel goed warm opdienen. Een groentesla erbij geven. Witte bonensoep met kerrie. Deze soep wordt bereid van een rest bo nen en bonennat. De eerste dag worden de bonen gegeven met aardappelen, zure saus. een sla van geraspte biet en rauwe witte kool. verder piccalilly of augurk jes en uitjes. Voor de soep een kopje gekookte witte bonen achterhouden. 1 1. met water verdund bonennat. een kopje gekookte bonen, een middel matig grote ui. lVs eetlepel boter of margarine, een theelepel kerriepoeder, zout, desgewenst peper of een scheut melk. De bonen in een weinig vloeistof ver- warmen en fijn. stampen. Geleidelijk de rest van het vocht er door roeren. De ui schillen, snipperen en licht geel fruiten in de boter of margarine in een gesloten pan, op het laatst de kerrie meebakken. De bonen met het bonennat toevoegen en de soep een kwartiertje laten trek ken Indien men dat wenst, de smaak van de soep verzachten met een scheut melk of scherper maken met een weinig peper en extra kerrie. Linzen ta kg. linzen, een uitje, een kleine win terwortel, 30 g. (twee eetlepels) boter of margarine, kruidnagelpoeder, lau rierblad, zout. De linzen na een nacht weken aan de kook brengen met het weekwater en zachtjes gaar koken in ongeveer li uur. Na een half uur koken het zout. de in stukjes gesneden groenten en het laurier blad toevoegen. Wanneer de linzen gaar zijn, het kooknat afgieten en het laurier blad verwijderen. De boter of margarine lichtbruin laten worden en over de linzen schenken. De linzen opdienen met aardappelpurée en gekookte prei. Het kooknat tot soep verwerken. (Van onze correspondent in Brussel) Buitenlandse en Belgische politieke waar nemers geven uiteenlopende meningen over de kansen van de politieke partijen in België bij de komende verkiezingen van Zondag, 11 April. Zij zijn het echter eens over een vooruitgang van de liberale partij. De liberalen hebben namelijk veel stemmen verloren in de verkiezingen van Juli 1950, vergeleken bij de verkiezingen van Juli 1949. De verkiezingen van Juli 1950 ston den sterk onder de invloed van de Konings kwestie en in de opgezweepte sfeer van toen was de gematigde oplossing van de liberalen eervolle troonsafstand van Koning Leopold ten voordele van zijn zoon Boudewijn een ergernis voor velen. Thans, aldus deze waarnemers, stelt het Koningsvraagstyk zich gelukkig niet meer. De radicale, traditioneel anti-clericale Waalse liberalen, die in 1950 socialistisch stemden, zullen terugkeren naar de liberale partij en de traditioneel gematigde Vlaamse liueralen, van wie wijlen de zeer betreurde Julius Hoste een verpersoonlijking was, zullen eveneens opnieuw liberaal stemmen. In 1950 verloren de liberalen verge leken met 1949 negen zetels. Zij hebben thans een goede kans om opnieuw 29 zetels in de Tweede Kamer te veroveren. Men neemt het de liberalen in sommige kringen van oud-militairen kwalijk dat zij de socialistische stelling steunen, namelijk dat de militaire dienstplicht in België van 21 maanden op 18 maanden kan worden teruggebracht. De liberalen antwoordden hierop, dat door de afschaffing van de vrij stellingen van de militaire dienstplicht voor de oudste zonen van talrijke gezinnen, en door de instelling van een vrijwillige vrouwendienst, de militaire dienstplicht verminderd kan worden zonder Belgische verplichtingen in de NAVO in het gedrang te brengen. Het liberale verkiezingspro gramma is verder onder andere gebaseerd op de kwestie der politieke delinquenten. De Rooms-Katholieke C.V.P., aldus de liberale woordvoerders, heeft in 1950 een volstrekte meerderheid van slechts vier zetels gehaald, omdat zij toezeggingen ten voordele van de politieke delinquenten had gedaan. Beloften, waaraan de Rooms- Katholieke ministers van Justitie lippen dienst hebben bewezen en die het gehele land in verontwaardiging brachten, toen de genadeverlenging voor de beul De Bodt ter sprake 'kwam. Ofschoon de verkiezingen binnenkort worden gehouden, is de belangstelling van de gemiddelde Belg voor de „politiek" even lauw als bij het begin der campagne. Men ziet oud-ministers en Senatoren der verschillende partijen spreken voor half lege zalen. Een Rooms-Katholieke dissident sprak Donderdagavond in een Brussels ADVERTENTIE aanAgréCALVIT.De lekkere kalktabletten met vitamine D3 (drie)! Vooral voor kleuters, kinderen, a.s. en jonge moeders. Verkrijgbaar, met pepermunt- of chocolade- smaak, bij apothekers en drogisten. Te Buenos Aires is een nieuwe handels- en financiële overeenkomst tussen Neder land en Argentinië geparafeerd. Deze overeenkomst, die voor drie jaar geldt, treedt in de plaats van het handels- en betalingsaccoord van 18 Maart 1948, dat op 31 December 1952 afliep en sindsdien enige keren is verlengd. De nieuwe overeenkomst is in vergelij king tot de oude aanzienlijk vereenvou digd en zoveel mogelijk aangepast aan de sinds 1948 sterk gewijzigde Nederlandse economische en financiële structuur. Een belangrijk verschil met het oude accoord komt tot uiting in de regeling van de invoer in Nederland van Argentijnse producten. Onder het oude accoord ver plichtte zich de Nederlandse regering, die toentertijd nog als koopster van verschil lende producten optrad, tot het afnemen van bepaalde hoeveelheden Argentijnse producten. Het nieuwe accoord kent deze verplichting echter niet meer. Franse vinding ter oplossing 3-D vraagstuk PARIJS (Un. Press). In Frankrijk is een methode uitgewerkt om driedimensio nale films te vertonen, waarbij de toe schouwers geen speciale brillen behoeven op te zetten om het effect van de diepte werking te ondergaan. Men noemt het proces Cyclostereoscope en de bioscoop-exploitant van een Parijs theater stelt zoveel vertrouwen er in dat hij zijn cinema heeft laten gereed maken om binnenkort met de eerste vertoningen te beginnen. Het systeem berust voornamelijk op een conisch rooster dat om het doek heen is aangebracht en dat draait met een snelheid die door de projector geregeld wordt. De films worden gedraaid ailsof het 3-D films waren, maar op de projectoren zijn geen polaroid© lenzen aangebracht. De rond draaiende roosters wisselen de twee op het doek geworpen beelden voor elk oog. Het rooster is ongeveer anderhalf maai zo groot als de middellijn van het doek en de projectieruimte bevindt zich op de hoogte van de stoelen. café voor vijf (zegge en schrijve) toehoor ders. In de grote Brusselse krant „Le Soir" stond Donderdag geen enkel verslag van om het even welke politieke vergadering. Het ontslag van maarschalk Juin en het verkeersprobleem te Brussel kregen echter ieder drie kolom, en het hoofdartikel van Le Soir ging over beroemde gifmengsters- processen uit het verleden. De tijd is uit, aldus schreef Vrijdag een Vlaamse krant, dat men de kiezer maan den en jaren lang in onwetendheid kon laten over het doen en laten der partijen, dat men de kiezer liet geboren worden, leven en sterven en hem tussendoor bij elke verkiezingsperiode onder zware druk zette, om hem in een minimum van tijd een heleboel politieke waarheden, maar vooral schijnwaarheden te doen slikken. En om hem na de verkiezingen opnieuw in de grote stroom te laten verdwijnen. Onze mensen, aldus concludeert deze Vlaamse krant, beginnen de knepen van het vak te kennen. ADVERTENTIE Zo redeneerden sommigen, die dachten dat het organiseren van een Instituut voor Schriftelijk Onderwijs een eenvoudige zaak wasVertrouw liever op Resa-Hilversum, - want Resa hoeft meer dan 25 jaar bewé- zen, het te kunnen. En hoe! Resa, het Instituut met de meeste geslaagden, leidt op voor Practijkexamens Boek houden en Handelscorrespon dentie en Hoofdcorrespondent Frans, Duits en Engels, Spaans voor beginners en gevorderden, Middenstandsdiploma, etc. 25 jaar ervaring - 25 jaar succes - dat zegt iets! Op Maandag 26 April arriveert het Deense Koninklijk paar, dat een driedaags 'bezoek aan Nederland zal brengen in Am sterdam. Het gemeentebestuur van Am sterdam zal hun die avond een galaconcert aanbieden in het Concertgebouw te Am sterdam. Het concert, dat om half tien be gint, zal onder leiding staan van Eduard van Beinum. In het voor deze gelegenheid versierde Concertgebouw zullen aanwezig zijn de leden der regering, alle hoge col leges van staat, het corps diplomatique, het Internationale Hof van Justitie, de Com missaris van de Koningin in de provincie Noordholland en tal van plaatselijke» en landelijke autoriteiten. Tot de werken, die zullen worden uitgevoerd, behoren Ricer- care van Hendrik Andriessen, Haydns symphonic in D gr. t. en „l'Oiseau de Feu" van Strawinski. De weg, die het Deens Koninklijk paar bij zijn intocht in Amsterdam zal volgen, zal van het Centraal Station af tot het pa leis op de Dam worden versierd.. De staatssecretaris van Economische Za ken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft Vrijdag de commissie ter bestudering van de vraag stukken van het middenstandsonderwijs geïnstalleerd. De staatssecretaris zei dat de ontwikke ling van het middenstandsbeleid in Neder land in menig opzicht wordt gekenmerkt door een fragmentarisch karakter. Dat geldt in het bijzonder voor het midden standsonderwijs. Goed middenstandsonder wijs is een van de belangrijke voorwaarden voor het slagen van het vestigingsbeleid, aldus dr. Veldkamp. De instelling van de commissie achtte hij van groot belang, omdat het vraagstuk van het middenstandsonderwijs zo gecom pliceerd is. Tenslotte besprak de staatssecretaris de taak van de commissie ten aanzien van het onderwijs aan reeds gevestigde onderne mers, dat speciaal op het doeltreffend be heer van een middenstandsonderneming is gericht. Zowel voor hen, die nimmer een opleiding volgden als voor degenen, die in het bezit zijn van de vereiste vestigings diploma's, is het noodzakelijk dat zij op de hoogte blijven van nieuwe vindingen, moderne methoden en inzichten. De com missie zal ook aan dit voortgezet onder wijs haar aandacht wijden. ADVERTENTIE De Stofzuiger Speciaaizaak Gen. Cronjéstr. 43 Spaarne 3 Tel. 16990 Tel. 17696 Krnidbergerweg 51, Santpoort Het speciale adres voor STOFZUIGERS Reparatiën en onderdelen Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdagmiddag aangekomen het te Pana ma thuishorende s.s. „Karin" met een la ding van 2000 ton houtstof van de Noorse haven Sande. Dit is voor de papierfabriek de eerste maal, dat een zeeschip onder Panamese vlag aan de steiger meerde. Een merkwaardigheid is, dat de naam van het schip stamt uit het gebied van de Oostzee en dat die voor de bemanning, die bestaat uit bewoners van de vroegere Bal tische Staten Estland, Letland en Litauen een dierbare herinnering moet zijn aan hun geboorteland, vanwaar zij afkomstig zijn.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9