Laniel en Pleven aangevallen door rechtse extremisten Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rel in Parijs Afwezige maarschalk Juin was de held van de dag UNO-ontwapeningscommissie zal bijeen worden geroepen Kroonprinses Maertha van Noorwegen overleden Plechtigheid te Parijs in wanorde ontaard Het woord is aan Helicopter redde 33 mensen United-Press-president wil Russen de uitwerking der bommen laten zien Openbaarheid Zij was geliefd om haar eenvoud en haar beminnelijk karakter Tweede Vietminh- aanval doorstaan Koningin, Prins en twee prinsessen met vacantie „Goethev-prijs voor T. S. Eliot Doodstraf op spionnage? GROEIENDE ONRUST OVER DE H-BOM Russische volks dansgroep in ons land Dien Bien Phoe houdt vol Weerrapport 11 68 JAARGANG No 227 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 5 APRIL 1954 Haarlems Dagblad 298 JAARGANG No 75 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ZATERDAG kwam op het militaire vlieg veld Melun-Villaroche, niet ver van Parijs, een Franse straaljager van het. nieuwste type (Mystère IV) ten val en de bekende piloot kolonel Constantin Rozanoff verloor er het leven bij. Twee ministers, een En gelse en een Franse, die de vliegdemon- stratie bijwoonden, ontkwamen maar op het nippertje aan het neerploffende toe stel. Het scheelde niet meer dan vijftig meter. Deze twee waren de Engelse minis ter van Bevoorrading Duncan Sandys, schoonzoon van Winston Churchill en de Franse minister van Defensie René Pleven. Het geval herinnert aan een dergelijk in cident, nu al een jaar of veertig geleden, in de jeugd der luchtvaart. Toen reed bij een landing op het, vliegveld Issy-les- Moulineaux de Franse vlieger Train op een groep autoriteiten in en het liep slecht af: de minister van Oorlog Berteaux werd ge dood en minister-president Monis zwaar gewond. Minister René Pleven, gespaard geble ven bij Rozanoff's val, zal dit weekend niet licht vergeten. Want binnen vierentwintig uur verkeerde hij opnieuw in gevaar, werd door politieke tegenstanders afgeranseld op de Place de l'Eloile, bij de Are de Triomphe en moest door haastig-ontboden politieversferking worden ontzet. Dit lot deelde hij met de minister-president Joseph Laniel, die evenals Pleven geschopt en ge slagen werd. Uit het uitvoerige bericht van onze Parijse correspondent blijkt dat Bay- lot, de Parijse prefect van politie, zich in de chaos die ontstond (na de herdenking van de gevallenen in Indochina) naast mi nister Pleven bevond en met zijn vuisten op de aanvallers lostimmerde, maar moest aanzien dat zijn agenten een half uur lang door de menigte in bédwang werden ge houden, terwijl de plechtigheid in een heil loze wanorde was ontaard. Noch voor de prefect van pol tie, al sloeg hij er dan eigenhandig op, noch voor de minister van Binnenlandse Zaken, onder wie de politie ressorteert, lijkt dit geval een goede beurt. Dit te minder omdat de politie tevoren was medegedeeld dat een communistische rel voor of na de plechtigheid te verwachten was. Toch was zij niet in groten getale verschenen. Het Kamerlid Pierre de Gaulle, de broer van de generaal, die Zaterdag avond de prefect had opgebeld en hem persoonlijk gegarandeerd, dat de Gaullisten geen herrie bij dé Are de Triomphe zouden maken, had zich zeker niet tot borg gesteld voor het gedrag der communisten. Zijn uiterst-rechtse garantie bleek overigens ook geen waarborg te bieden, want men be schouwt rechtse extremisten als de voor naamste raddraaiers bij het spektakel en zij schijnen het ook te zijn geweest die de beide ministers hebben gemolesteerd. Van meer belang dan de beleidsfout van autoriteiten, die het zekere niet boven het onzekere hebben verkozen en voor een sterke politiemacht gezorgd, is de aanlei ding tot de rel. Uiterst-rechtse en uiterst linkse demonstranten, vereend slechts in verzet tegen de huidige regering, protes teerden op deze wijze tegen het ontslag van maarschalk Juin. Zoals men weet heeft deze dit zelf uitgelokt door in politieke redevoeringen zijn boekje te buiten te gaan en zelfs te weigeren te verschijnen, toen hij werd ontboden om zich te verantwoorden. Hij was wegens zijn rang toch wel uitge nodigd om deze plechtigheid bij te wonen, maar had de invitatie niet aanvaard. Ook heeft hij, na het gebeurde, de rel afge keurd; hij had er niets mee te maken. Maar wel gaven de demonstranten zijn naam in spreekkoren ten beste. En het vermoeden, Vrijdag hier uitgesproken, dat als de maar schalk geen plannen had1, hij wel op rus tiger wijze/zonder uitdagend optreden, zou zijn afgetreden door een eenvoudige ont slag-aanvrage, wordt door het gebeurde op Zondag zeer versterkt. Onze Parijse cor respondent bevestigt dat ook. Het is dui delijk, zegt hij, dat van dit moment af Juin de uitgezochte sterke man is, rondom wie zich alle ultra-reactionnaire en anti-demo cratische elementen proberen te verzame len. De maarschalk zou deze verzameling kunnen verhoeden door openlijk te verkla ren dat hij geen politieke en staatkundige ambities koestert en van zins is zich eerst daags in de provincie of (nog overtuigen der) ergens in het buitenland terug te trek ken uit het gewoel om zijn persoon. Maar tot dusver heeft hij geen dergelijk geluid doen horen en het lijkt ook niet waar schijnlijk dat hij het zal doen horen. Politicus en staatsman is hij zeer zeker niet. Zijn uitingen op dit gebied zijn nog aanmerkelijk minder beheerst en overwo gen geweest dan die van generaal Charles de Gaulle in diens luidruchtige jaren aan het hoofd van R.P.F. (Rassemblement du peuple francais). Maar er zijn omstandig heden waarin menigten zich verzamelen om een figuur die alleen als agitator optreedt en het een tijdlang in die rol ka.n volhou den. Als symptoom van de toestand in Frankrijk is de rel op d>e Place de l'Etoile niet zonder betekenis. R. P. De Koningin en Prins Bernhard zullen met de prinsessen Beatrix en Irene en jonkvrouwe Renée Roëll van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl ver toeven om tezamen nog enige dagen de wintersport te beoefenen. Aangezien Prins Bernhard geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te vermijden, zal hij enige malen met de prinsessen trektochten in het hoog gebergte ondernemen. Jonkvrouwe C. E. B. Roëll, hofdame van de Koningin, zal de koninklijke familie vergezellen. HAMBURG (U.P.). De universiteit van Hamburg heeft de ,Goethe"-prijs voor dit jaar toegekend aan de Engelse dichter T. S. Eliot, winnaar van een Nobelprijs voor litteratuur. De prijs bedraagt 10.001 Mark en wordt elk jaar toegekend voor werken, die bijdragen tot de bevordering van beter begrip tussen de volken. Vredestijd WASHINGTON (Reuter). De Ameri kaanse minister van Justitie, Brownell, heeft in zijn jaarverslag aan het Ameri kaanse Congres aanbevolen de doodstraf te stellen op spionnage in vredestijd. Op het ogenblik is de zwaarste straf in vredestijd 20 jaar gevangenisstraf. (Van onze correspondent in Parijs) De plechtigheden ter ere van de oud-strijders uit Indochina hebben gisterochtend ir» Tarijs aanleiding tot ernstige wanordelijkheden gegeven, waarbij twee ministers, premier Laniel en René Pleven, door manifestanten zijn gemolesteerd. Ofschoon de politie tevoren was ingelicht dat de communisten van plan zouden zijn tijdens of na het défilé een rel tegen het Europese leger te ontketenen, en de ultra-rode heren hsm kopeken zeker wel in het zakje hebben geworpen, mocht men de voornaamste rad draaiers gisteren vooral onder de rechtse extremisten zoeken. Zeven royalisten, vroegere aanhangers van de Action Fran^aise, zijn gearresteerd. Eén van hen is In hechtenis gehouden op beschuldiging van belediging van een minister. Men neemt aan dat talrijke andere manifestanten uit de rangen van generaal De Gauile Wüïe» gerecruteerd. Er werden vlugschriften rondgedeeld, die aan twee zijden waren bedrukt. Aan de ene kant was een tekst te lezen van duidelijke fascistische inspiratie, terwijl de oproep aan de andere kant zo aan de communistische „l'Humanité" ontleend zou kunnen zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Henry Maret: Het zijn nooit de ongelukkigsten die het opstandigst zijn. De burgemeester van Haarlem zal in- plaats van op Vrijdag 9 April op Zaterdag 10 April zijn spreekuur houden. De held van de dag was echter zeker wel maarschalk Juin, wiens naam herhaaldelijk juichend in spreekkoor werd uitgeroepen. Juin, voor wie aanvankelijk naast de mi nisters een ereplaats op de tribune was ge reserveerd, had Zaterdag echter al laten weten dat hij er, vanwege zijn conflict met de regering, geen prijs op zou stellen de plechtigheden bij te wonen. Hij heeft zich dan ook officieel afzijdig gehouden. Des avonds heeft de maarschalk de incidenten openlijk afgekeurd. Niettemin is het duidelijk, dat van dit moment, af Juin de uitgezochte sterke man is rond wie zich alle ultra-reactionaire en anti-democratische elementen proberen te verzamelen, die na het sterven van Pétain en de royalistische voorman Maarras en hei terugtreden van De Gaulle nu geen eigen leider van het gespierde type bezitten. Dadelijk na de mis, die gistermorgen in de Dóme des Invalides werd opgedragen in aanwezigheid van verschillende leden van de regering, was het al voelbaar dat er iets broeide in Parijs. Toen Laniel met zijn mi nister voor Defensie, René Pleven, de rust plaats van Napoléon verlaten had, weerklonken de eerste kreten al. Men ver nam uitroepen als „Leve Juin en het Franse leger". „Laniel treedt af'-, „Pleven naar Bien Dien Phoe". De beide ministers reden echter, alsof zij niets hadden gehoord, in hun auto's naai de Are de Triomphe. terwijl slechts heel weinig mensen langs de stréften stonden om de officiële optocht gade te slaan. Tegen elf uur arriveerden de hoogwaar digheidsbekleders op de Place d'Etoile, waar zich toen enkele duizenden mensen verzameld hadden. Op dat ogenblik was de politie, die in niet al te grote getale verschenen was, da situatie nog meester, zodat de ministers zonder al te veel moeite hun plaatsen konden bereiken. Spoedig zou dat anders worden. Toen de traditionele kransen bij het eeuwige vuur van de onbekende soldaat waren gedeponeerd en Laniel en Pleven zich verwijderden om weer in hun auto's te stappen, nam de massa een bepaald drei gende houding aan en waren de beledi gingen niet van de lucht. Bij dreigementen zou het niet blijven. De manifestanten, die vermoedelijk volgens instructies handelden, drongen nu loeiend naar voren en over rompelden al spoedig de ordediensten. Laniel en Pleven werden door twee com pacte groepen omsingeld, waarbij beiden enkele gevoelige klappen en zelfs schoppen kregen te incasseren. Op een gegeven ogenblik werd" minister Pleven de bril van het gezicht geslagen en even later moest ook zijn hoed het ontgelden. Pleven zag lijkbleek. Naast hem bevond zich de politie- prefect van Parijs, Baylot, die hier en daar vuistslagen en stompen uitdeelde, maar het verder aan moest zien dat zijn agenten on geveer een half uur lang door de massa in bedwang werden gehouden en de plechtig heden in een heilloze wanorde ontaardden. Intussen had premier Laniel het zo mo gelijk nog erger te verduren. De zwaar ge bouwde en breedgeschouderde minister president werd enkele malen vierkant van de grond getild en een kolonel in burger ontzag zich zelfs niet de premier een fikse tran in het kruis te geven. Toen hij zijn auto in het zicht kreeg, bleek zijn hoop niettemin ongegrond dat hij nu spoedig aan de menigte zou kunnen ontkomen. Een aantal manifestanten had zich van zijn officiële auto meester ge maakt en slechts met de allergrootste moeit, gelukte het de agenten, die intussen nog nieuwe versterkingen hadden gekregen, de premier in een gewone politieauto te trekken. Nadat de belhamels nog bijna met succes gepoogd hadden Laniels auto te kantelen, gelukte het de chauffeur eindelijk zich een weg door de kolkende massa te banen. Ook Laniel, die begeleid werd door zijn broer, een lid van de Senaat, zag krijtwit toen hij eindelijk in gezwinde vaart naar zijn ambtspaleis werd teruggereden. Na een onderhoud met de premier heeft de minister van Binnenlandse Zaken gister avond in een speciaal communiqué gepoogd de gebeurtenissen te bagatelliseren. Geen der officiële persoonlijkheden zou ook maar een haar zijn gekrenkt en het hele incident zou, volgens deze officiële ver klaring, niet meer dan tien minuten heb ben geduurd. Men vernam ook nog dat de broer van generaal De Gaulle, die Kamerlid is, de prefect Zaterdag heeft opgebeld om er zich garant voor te stellen dat er bij de Are de Triomphe niets onrechtsmatigs gebeuren zou. Het schijnt dat de prefect daarom niet al te veel politieagenten had ontboden. Pierre de Gaulle is echter niet bij de plech tigheden verschenen en het zat ongetwijfeld worden onderzocht wat de reden van zijn mysterieus telefoontje geweest moet zijn. LE HAVRE (A.F.P/Reuler) Maar schalk Juin heeft Zaterdag verklaard, dat hij zijn commando over de N.A.V.O.-strijd krachten in de midden-Europese sector niet zal opgeven, voordat hij er zeker van is, dat een andere Fransman zijn plaats zal innemen. Volgens Franse legcrkringen bood Juin Donderdag zijn ontslag aan bij de opperbevelhebber der NAVO-strijdkrach- ten in Eurqpa, generaal Gruenther. Deze zou evenwel hebben gezegd, dat de Franse regering over Juir.s post bij de NAVO zou moeten beslissen, aangezien zij indertijd ook de maarschalk voor deze functie had uitgezocht. In antwoord op vragen verklaarde Juin, dat hij „het voorwendsel", waaronder de regering hem had willen straffen, „zeer on- 'let ontslag van maarschalk Juin wordt in Frankrijk maar niet zó geaccepteerd: bewijs niervan was Zondag een demonstratie te Parijs na afloop van een plechtigheid bij de Are dc Triomphe ter nagedachtenis van de gevallenen in Indochina. We zien op deze telefoto de minister van Defensie, René Pleven (zie pijl), voor wie een paar potige agenten een weg tracht te banen naar zijn auto. beduidend" vond. „Ik zal het besluit der regering niet bestrijden, doch ik erger mij over de wijze, waarop zij het openbaar maakte", aldus de maarschalk. PARIJS, (Reuter/AFP) Maarschalk Juin heeft vandaag, voor het eerst sinds hij van al zijn Franse militaire functies ontheven werd, een onderhoud gehad met premier Laniel. Het onderhoud duurde 25 minuten. Na het onderhoud met premier Laniel werd Juin ontvangen door de mi nister' van Buitenlandse Zaken, Bidault. Bij het verlaten van de Quai d'Orsay wei gerde de maarschalk vragen van journa listen te beantwoorden. CASABLANCA (United Press). Een helicopter van de Amerikaanse luchtmacht heeft Zaterdag op het laatste nippertje 33 personen, passagiers en leden van de be manning van het Zweedse vrachtschip „Dalsland" gehaald, dat was gestrand op de Marokkaanse kust en in tweeën dreigde te breken. Alle geredden waren in goede welstand. De „Dalsland", een vrachtschip van 3500 ton, sloeg drie dagen geleden even buiten de haven op de gevaarlijke zwarte rotsen. De zee was zo woest, dat reddingboten het schip niet konden bereiken. De helicopter slaagde er ten slotte na vele mislukte pogingen in een lijn op het schip neer te ilaten. De grote helicopter bracht de geredden in ongeveer tien vluchten over naar de wal. Onder de geredden was ook een vrouw, de echtgenote van de gezagvoerder. Vóór de helicopter op het nippertje redding bracht had men de hoop al vrijwel opgegeven, omdat reddingboten noch sleep boten het wrak konden bereiken en alle pogingen, een broeklijn over te schieten, hadden gefaald. UNO, 3 April (Un. Press). Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in vrijwel gelijkluidende nota's om een spoedige zitting van de ontwapeningscom missie der UNO gevraagd in verband met de kwestie van de uranium- en waterstof bomwedloop tussen de Sovjet-Unie en het Westen. Welingelichte woordvoerders verklaar den dat de Verenigde Staten een gedétail- leerd rapport over de H-bom-proeven ge zonden hebben naar premier Churchill om hem te „wapenen" voor het debat in het Lagerhuis. Churchill had aan Washington een vragenlijst voorgelegd ter verkrijging van de inlichtingen die hij nodig had voor zijn rede in het Lagerhuis. 99 99 Hugh Baillie, president van het Amerikaanse persbureau United Press, heeft aangedrongen op toelating van journalisten, radio-verslaggevers en waarnemers uit andere landen, waar onder Groot-Brittannië en „in het bij zonder Rusland" tot proefnemingen met waterstof-atoombommen. Hugh Baillie sprak hierover op een jour nalistencongres in Nevada. Hij pleitte voor toelating van verslaggevers en radio-repor ters tot de proefnemingen met waterstof atoombommen. Het nieuws over de proef nemingen met waterstof-atoombommen is volgens hem op het ogenblik het allerbe langrijkste nieuws dat de openbare mening thans in de gehele wereld intensief bezig houdt. Hij liet uitkomen dat hij het ten zeerste betreurt dat pers en radio verre van die proefnemingen gehouden worden en er slechts uit de tweede hand over kun nen berichten. „Ik zou denken dat het laten zien van een ontploffing van een waterstof-atoom bom een gezonde uitwerking moest heb ben op de opkomende vloed van het Azia tische communisme, vooral indien enkele leidende figuren ervan in staat werden ge steld er bij aanwezig te zijn. Hierdoor zou men zelfs kunnen verhoeden dat het zover komt, dat die wapens op zekere dag wor den gebruikt tegen grote massa's mensen, teneinde ons bestaan voor vernietiging te bewaren. Hitler's gebrek aan inzicht ir, de kracht van de Verenigde Staten was oorzaak dat hij de vergissing beging de vorige oorlog te beginnen. De Aziatische communisten begonnen in-hun onwetendheid de oorlog in Korea. Laat er niet nog een oorlog uit breken als gevolg van onwetendheid over hoe hard wij kunnen toeslaan als de troe ven op tafel komen". „Vredeskracht" In Detroit heëft de Amerikaanse vice- president Nixon Zaterdagavond gezegd, dat het blote feit van het bestaan van de H-bom „de grootste vredeskracht ter we reld kan zijn". f Hij zeide, dat een aggressor alleen dan tot de aanval over gaat, wanneer hij denkt te winnen en dat de communistische wereld weet, dat aggressie nationale zelfmoord kan betekenen. Zaterdagavond is mei het lijntoestel van dc K.L.M. uit Parijs eev Russische volksdans groep op Schipho aangekomen. Het ge zelschap treedt op on der de naam „Ber- joszka", in het Neder lands vertaald „He berkje". Het zal eei tournee door ons lam maken te beginnet met een optreden ii theater Carré te Am sterdam. Op de fot in het midden de leid ster van het gezel schap, de balletmees teres Nadegda Nadeg- dina, die vroeger eer- bekende danseres wa: van het Bolsjoit-thea- ter te Moskou, OSLO (Reuter-NTB). Kroonprinses Maertha van Noorwegen is hedenmorgen in het Rijksziekenhuis te Oslo aan een lever aandoening overleden. De gehele konink lijke familie was aan het sterfbed. Onver wacht werd gisteren bekend gemaakt dat haar toestand reden tot bezorgdheid gaf. i Te middernacht geraakte zij buiten be- j wustzijn. Kroonprinses Maertha Sofia Lovisa Dag- i mar Thyra werd op 28 Maart 19(11 te Stock- holm geboren als op één na oudste dochter van prinses Ingeborg en prins Carl van j Zweden. Door haar huwelijk met de thans 51-jarige kroonprins Olaf van Noorwegen. dat op 21 Maart 1929 werd vol trokken,werd zij kroonprinses. De viering van de zilve- ren bruiloft van het kroonprinselijk paar, waarvoor reeds vorig jaar de voorberei- dingen waren getroffen, werd afgelast toer, de kroonprinses plotseling ernstig ziek werd. Vrijdag 12 Maart werd zij opgeno- i men in het rijksziekenhuis te Oslo. Door haar eenvoud, haar beminnelijk ka- j rakter en haar krachtige persoonlijkheid 1 won kroonprinses' Maertha reeds spoedig na haar vestiging in Noorwegen het ver trouwen en de diepste achting van het Noorse volk. Door haar veelzijdige repre sentatieve werkzaamheden, haar practische initiatieven op allerlei terreinen van het maatschappelijke en sociale leven en door haar gedegen en hartelijke radiotoespra ken werd zij een zeer populaire figuur, die de sympathie van het gehele volk verwierf. Toen de Duitse legers op 9 April 1940 zonder oorlogsverklaring Noorwegen bin nenvielen. week kroonprinses Maertha met haar kinderen, prinses Ragnhild, prinses Astrid en prins Harald, uit naar Zweden:' Op uitnodiging van president Roosevelt en op verzoek van haar schoonvader, koning Haakon van Noorwegen, vestigde zij zich enige maanden later, in Augustus 1940, met haar kinderen in de Verenigde Staten. Zij bleef daar tot het einde van de oorlog. Ge durende de jaren van ballingschap heeft, de kroonprinses zich, evenals haar schoon- HANOI (Reuter/A.F.P.) De aanvallen van de Vietminh tegen Dien Bien Phoe \ertoonden Zondag duidelijke tekenen van verzwakking. In andere sectoren van het Indochinese strijdtoneel echter, verhoogden de Vietminh-guerilia's hun activiteit. Een woordvoerder van liet Franse opper bevel verklaarde Zondagavond, dat de tweede fase van de strijd om Dien Bien Phoe is afgelopen. Het tweede gffensief tegen de belegerde Franse vesting' dat volgens de woordvoer der het zwaarste was dat de opstandelingen tot nu toe hadden ontketend, had in de af gelopen 48 uur reeds tekenen van verslap ping getoond. Het was uiteindelijk dood gelopen. Zondag was het rustig om Dien Bien Phoe. De Fransen houden echter rekening met de mogelijkheid, dat de opstandelingen zullen trachten een derde serie groot scheepse aanvallen op touw te zetten. Het Franse opperbevel heeft bekend ge maakt, dat de 12.000 verdedigers van Dien Bien Phoe onder kolonel Christian de Castries, die 30.000 man van de Vietminh tegenover zich hebben, de toestand be heersen. Van gezaghebbende zijde te Saigon is vernomen, dat de Vietminh sinds 13 Maart meer dan 13.000 man verloren heeft. De Franse verliezen in de hevige aanvallen van de afgelopen week waren „talrijk" ge weest. Het Franse garnizoen is tijdens het weekeinde met enkele afdelingen parachu tisten versterkt. Volgens het Franse opperbevel is men de situatie in Noord-Oost Cambodja, waar meer dan 1.000 opstandelingen, behorende tot het geregelde leger van de Vietminh, Voeunsai hebben veroverd, eveneens meester. Kroonprinses Maertha vader en gemaal dit in Groot-Brittannië deden, met veel energie gewijd aan de Noorse zaak. Toen zij na de bevrijding van Noorwegen in haar land terugkeerde, be reidde het Noorse volk haar een geest driftige ontvangst. Haar oudste dochter Ragnhild, die vorig jaar met een Noorse rederszoon trouwde er. thans in Rio de Janeiro woont, was aan het sterfbed. Prins Harald haar jongste kind is thans 16 jaar oud. (van hedenmorgen 7 uur) weers- •3*1 Vu p 3 toestand ■- u .5 2 3 Zu ft- Zx no Helsinki (geen opgaaf ontvangen) Oslo zwaar bew. WZW 6 6 0 Stockholm regenbui W 12 3 1 Kopenhagen onbewolkt WZW 9 2 3 Londen licht bew. W 1 2 1 Amsterdam onbewolkt W 2 1 1 Brussel zwaar bew. N '4 6 3 Parijs zwaar bew. N 5 7 0,4 Bordeaux regen NNO 6 8 11 Grenóble regen WNW 3 12 0,1 Nice geheel bew. NW 2 12 0 Berlijn geheel bew. WNW 4 6 3 Frankfort regen N 2 7 1 Miinchen zwaar bew. Z 2 8 0,6 Warschau (geen opgaaf ontvangen) Zürich nevel windstil 6 0 Genève geheel bew. windstil 9 0 Locarno geheel bew. NNW 1 12 0 Wenen nevel WNW 2 11 5 Innsbruck motregen W 2 9 0,1 Rome geheel bew. windstil 12 0 Neerslag laatste 24 uur WISSELEND BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 6 April Zon op 6.06 uur. onder 19.21 uur. Maan op 7.00 uur. onder Maanstanden 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 5 April Hoog water: 4.43 en 17.02 uur. Laag water: 0.27 en 12.52 uur. Dinsdag 6 April Hoog water: 5.25 en 17.48 uur. Laag water: 1.08 en 13.38 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1