vóór PASEN Foto Eddy SCHOUS Markiesdoek Zonzeildoek Ligstoelloper Ligstoel Ignouucfj ELLER KARPETTEN Geen krachtiger H-bom nodig DE WIT ADR. KAT MODERNE MONTUREN Met Pasen er op uit CHRISTIAANS - Goederenhandel GEERLING Dien Bien Phoe wapent zich voor derde ronde Anti-Re vol utionnair en kwamen bijeen Verkiezingsappèl van de KNP in Haarlem Drie weken geëist tegen buschauffeur Zandvoort Haarlemmerliede Lisse Amsterdamse Beurs Bloemendaal DONDERDAG 8 APRIL 1 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Eisenhower verklaart Het ongeluk op de Dreef Jubileum D. v. Marle Aangevallen Haarlemmer viel en overleed later „De HBS-A in de branding" Filmstrips in museum alleen op Zaterdag Indexcijfers landbouw prijzen Februari 1954 Contact-avond Wim Gertenbachschool Scheepvaart Infraphil Bestralings lampen CULTURA Belijdenisgeschenken BOEKHANDEL HOVENIERSBEDRIJF Behoorlijk Huisorgel en kruissn. Piano gezocht LINCOL DROGISTEN WRIJFWAS Ruime sortering Zaden Bloembollen Vaste planten Gereedschap Kunstmest stoffen Bestrijdings middelen Stofzuigers en wrijf machines AFSLAG WILD 2e HYPOTHEEK 1e HYPOTHEEK 954 WASHINGTON. (Reuter). President Eisenhower heeft Woensdag op zijn weke lijkse persconferentie te Washington ver klaard dat de Verenigde Staten niet voor nemens zijn te pogen krachtiger waterstof bommen te maken dan de exemplaren, waarover zij thans reeds beschikken. De president zeide ook niets te weten omtrent een uitstel van anderhalf jaar, waarmede het vervaardigen van de atoombom door de V. S. volgens senator McCarthy gepaard zou zijn gegaan. „Ik sta in zeer nauw con tact met de voorzitter van de Amerikaanse congrescommissie voor de atoomenergie, admiraal Strauss", zeide hij, „en die heeft mij nooit zo iets verteld". „Mij zijn geen militaire redenen bekend, waarom de V. S. nog krachtiger waterstof bommen zouden vervaardigen dan zij thans reeds bezitten", verklaarde de president. In antwoord op een vraag of hij niet vreesde, dat de Sovjet-Unie krach tiger waterstofbommen zou gaan verwaar digen dan de V. S. thans bezaten, ant woordde hij: „Neen, daar ben ik niet bang voor. Ik ken geen enkele reden waarom welk land ook ter wereld neg krachtiger waterstofbommen zou willen vervaardigen dar. die wij thans bezitten". De president zag thans geen rechtstreeks verband tus sen deze kracht en haar gebruik voor niet- militaire doelen. CHICAGO (United Press). Ad'lai E. Stevenson, Eisenhowers democratische te genstander in de presidentsverkiezingen in 1952, heeft Dinsdag medegedeeld dat hij „van harte" instemde met de rede welke de president voor de radio en de televisie heeft gehouden tot het Amerikaanse volk over de achtergronden van de vrees voor de gevolgen van een oorlog met waterstof bommen. „Wij moeten onze vrees bedaard en met verstand trachten weg te nemen", zei hij. „Er is geen reden voor nervositeit of hysterie". HANOI (Uited Press). Het Franse opperbevel maakte gisteren bekend dat het garnizoen van de belegerde vesting Dien Bien Phoe is versterkt met nieuwe afdelingen valschermtroepen. De vesting bereidt zich momenteel voor op de derde ronde van de stormloop. Franse piloten melden dat de Vietminh-troepen zich op een nieuwe aanval voorbereiden. Geduren de de afgelopen 48 uur is er weinig grond- actie geweest. Militaire autoriteiten zeiden dat onge veer 200 man valschermtroepen waren neergelaten. Met deze laatste 200 man mee zijn er nu sinds afgelopen Zaterdag onge veer 800 man versterkingen aangevoerd de sterkte van een bataljon. In totaal zijn sinds het begin van de Vietminh- aanval nu drie bataljons valschermtroe pen naar Dien Bien Phoe gezonden. In Zuid-Laos hebben de rebellen een detachement troepen de rivier de Mekong overgezet. Als gevolg hiervan zijn rondom Moulapamok zware gevechten uitgebro ken. gr a Gisteravond heeft in het wijkgebouw vam de Nederlands Hervormde Gemeente aan de Gedempte Oude Gracht de Anti-Revo- lutionnaire Statencentrale Haarlem een openbare vergadering belegd, waarin twee sprekers met het oog op de verkiezingen van de Provinciale Staten het woord heb ben gevoerd. Voor de pauze sprak de voor zitter van de Statencentrale Haarlem, mr. A. Bruch, die in het begin van zijn betoog de wording van onze provinciale gemeen schappen schetste. Wat de geschiedenis van de Provinciale Staten van 'de laatste vijftig jaar betreft, verklaarde mr. Bruch, dat de meeste kiesgerechtigden tot 1920 in feite geenszins aandacht schonken aan de Provinciale Staten. Na dat jaar steeg de belangstelling voor dit bestuurslichaam on der meer door het groeiend „provinciaal besef". Bij een bespreking van de verschillende werkzaamheden van de Provinciale Sta ten stipte mr. Bruch onder meer de krank zinnigenverzorging aan. Deze moet, volgens de wet, door de Staten geschieden. Dit kan, volgens spreker, op twee manieren: de provincie kan gestichten bouwen, zij kan ook met bestaande gestichten contracten sluiten; deze laatste methode bied meer kans op geestelijke bijstand voor de pa tiënten in een bepaalde richting. In tegen stelling tot vele andere provincies laat Noordholland gestichten bouwen. Spreker maande daarom tot enige voorzichtigheid. Ook de Planologische Dienst bracht mr. Bruch naar voren. Op zich zelf is dit een goede instelling, maar er wordt te dictato riaal gewerkt. Men legt het oor niet of vrijwel te laat bij de gemeentebesturen te luisteren, aldus mr. Bruch, die ook de pos ten Militaire Tehuizen en Buitengewoon Onderwijs, beide op A.R.-initiatief ont staan, naar voren bracht. Wat de bedrijven betreft, moet men zor gen, dat de overheid een goede patroon is. Speciaal in de continu-bedrijven, waar ook des Zondags wordt gewerkt, moet de Zondagsrust in acht worden genomen. Tenslotte verklaarde mr. Bruch, dat men niet uit het oog mag verliezen, dat het de Staten zijn, die de Eerste Kamer-leden kiezen en dat de Eerste Kamer toch altijd een niet te onderschatten macht in ons parlementaire stelsel is. Na de pauze sprak mr. O. H. van Wijk, die begon met te zeggen, dat de Neder landse volksaard zich niet leent voor laaiende politieke hartstochten. Doch de lauwheid van vandaag kan de tyrannie van morgen zijn, aldus mr. Van Wijk. De A.R.-partij is een nationale partij, die niet alleen de Protestant Christelijke belangen verwezenlijkt wil zien, maar boven al het Nederlandse volk wil oplichten uit de lauwheid. „Wij willen geer. dirigisme, geen uitholling van het leven. Wij willen in vrijheid leven. Wij stellen ons op de grond slag van de geopenbaarde waarheid en wil len het leven leiden vanuit de gehoorzaam heid aan God". Spreker noemde als het grootste gevaar van de moderne politiek de mogelijkheid, dat een te ver doorgevoerde organisatie de organisatoren zelf zal verslinden. „Wij moeten oppassen, dat de bedrijven geen staatjes in de staat worden. Deze staat heeft een dienende taak, maar zij dreigt vaak een overheersende positie in te ne men", aldus besloot mr. Van Wijk zijn lMtOQg. I Op een openbare vergadering van de kieskring Haarlem dier Katholiek-Nationale Partij in de Stadsschouwburg heeft de heer Ch. J. I. M. Weiter, algemeen voorzitter van die partij, gisteren gesproken over de betekenis der komende Statenverkiezingen voor de katholieken, die volgens hem nu hun keuze moeten doen tussen de K.N.P. en de K.V.P. De aanspraken van de K.V.P. op de stemmen van het gehele R.K. electo raat noemde de heer Weiter een onmoge lijke eis, de stelling dat men anders geen goed katholiek zou zijn, een absurde be wering. In de practijk was de politiek van prof. Romme's partij de laatste jaren er een geweest van herhaaldelijk bakzeil halen voor de eisen van haar socialistische coali- tiegenote. Daarom was de K.V.P. mede verantwoordelijk voor de veel te zware be lastingdruk, het dirigisme en de nivellering die de P.v.d.A. in de naoorlogse kabinetten heeft doorgedreven. Wat men die laatste partij ook verwijten wilde, zij stuurde in elk geval een duidelijke koers. Haar zoge naamde progressiviteit zou echter volgens de heer Wel ter eindigen in het communis me. Daartegenover stelde hij het conser vatisme van de K.N.P., d'at niet lukraak wil experimenteren met twijfelachtige nieuwigheden, maar dat alleen wil aanvul len en verbeteren waar dat nodig blijkt en dat voorts het goede in het bestaande maat schappelijke bestel poogt te behouden. Ook in Engeland, Amerika en Australië heeft men de laatste jaren zijn bekomst gekregen van de destructieve socialistische vernieu wingswoede, hetgeen uit de jongste ver kiezingsuitslagen aldaar bleek. De heer Weiter gispte voorts de licht vaardige wijze waarop zulke dubieuze zaken als de E.D.G. en de wet op de P.B.O. met instemming en medewerking van de K.V.P. aanvaard waren. De P.B.O. bijvoor beeld, kon inplaats van een nuttig instru ment wel eens een dure mislukking wor den, omdat er nergens ter wereld een pre cedent is, waaraan men haar toetsen kan. Tegenover deze en dergelijke „tover- leuzen" van de K.V.P. stelde de heer Wei ter zijn politieke credo: „een nuchtere en realistische K.N.P., die altijd vraagt: wat kost het en die op het gebied der sociale voorzieningen voorstandster is van alle sociale maatregelen en verbeteringen die financieel mogelijk zijn. Mr. H. J. F. M. Hüffer, lijsttrekker der K.N.P. voor de Statenverkiezingen in Noordholland,viel de K.V.P. aan omdat deze zich had laten overwoekeren door de ma terialistische tendenzen in de K.A.B., wier opbieden tegen de socialisten een der hoofdoorzaken geworden was van de con troversen in de partij van Romme. Even min had de K.V.P. de geestelijke vervlak king en de toenemende godsdienstloosheid kunnen tegen houden, die de socialistische regeringspolitiek had ingeleid. Tenslotte schetste de heer Hüffer de betekenis van de Statenverkiezingen als „voorpostenge vechten" in de strijd om de Senaatszetels. De heer M. J. S. de Waard, een Amster damse candidaat op de K.N.P.-lijst voor de Provinciale Staten van Noordholland, be toogde met verwijzing naar de encycliek „Quadragesimo Anno" van Paus Pius XI, dat de steun der K.V.P. aan de P.v.d.A.- politiek in strijd was met de katholieke zedenleer. „Mocht er dan ook alsnog een herderlijk schrijven afkomen waarin ter- wille van de eenheid het steunen der K.V. P. bepleit wordt, dan zullen de R.K. kiezers desondanks veilig op de K.N.P. kunnen stemmen," zo concludeerde de heer De Waard. Aan het slot van de vergadering beant woordde de heer Wel ter verschillende vra gen, hem naar aanleiding van het betoogde door zijn toehoorders gesteld. Vanmorgen werd door de Haarlemse rechtbank de zaak behandeld tegen 'n 27- jarige buschauffeur van de N.Z.H.V.M., die op 24 Februari op de Haarlemse Dreef ter hoogte van de Paviljoenslaan om streeks half twaalf in de morgen de 47- jarige landarbeider J. Kloek dusdanig aan reed, dat deze vrijwel op slag gedood werd. De chauffeur had eerst verklaard dat de landarbeider, die een handkar voortduwde, van plan was geweest om de Paviljoenslaan in te slaan zonder daartoe een teken te geven, waarna de aanrijding het gevolg zou zijn geweest. Hij stelde nu dat hij af geleid was door een passagier die hem iets had gevraagd, zodat hij de landarbeider en zijn kar te laat had opgemerkt. Bij een on derzoek bleek dat de remmen van de bus in orde waren. Daarnaast werd evenwel verklaard, dat onder bepaalde omstandig heden, zoals bij gladde wegen, de autobus bij krachtig remmen een weinig zou door slippen. De chauffeur bevestigde vanmor gen dat de weg glad was geweest en dat de bus dientengevolge niet direct tot stilstand was gekomen. De busbestuurder is nog steeds bij de N.Z.H.V.M. in actieve dienst en is ook niet tijdelijk uit zijn functie ge schorst geweest. Twee getuigen hadden de indruk ge kregen, dat de chauffeur achter de hand kar inhield om bij de nabij liggende halte te stoppen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, noemde het gebeur de in zijn requisitoir een ernstige aanrij ding door roekeloos rijden, maar was enigs zins verbaasd over het punt waar het onge luk plaats vond, omdat men zoiets daar, even voorbij de hoek DreefHertekamp- laan, niet zou verwachten, aangezien de wagen ter plaatse weinig snelheid kan hebben. Mr. Van der Valk Bouman ver telde, dat hij zelf met een bus het stads- traject had gereden en dat hem dat niet was meegevallen. Hij vond een conducteur als tweede man op dergelijke bussen, voor het verstrekken van plaatsbewijzen geen overbodige luxe. Hierdoor zou tevens het lange stilstaan bij de haltes voorkomen kunnen worden. Hij meende voorts dat de chauffeurs te zwaar belast waren en vrees de dat ongelukken op deze wijze onvermij- jdelijk zouden zijn. De officier gaf vervol gens een kleine bloemlezing van de ge boden waar de passagiers zich volgens vele bordjes aan te houden hebben. „Ze hebben tenslotte het gevoel dat zij helemaal niets meer mogen doen," merkte hij op. Niette min hoopte mr. Van der Valk Bouman, dat de passagiers zich in ieder geval zouden houden aan het verbod om met de bestuur der tijdens de rit te spreken. Mr. Van dei- Valk Bouman uitte zijn verwondering ovèr het feit dat de chauffeur nog steeds reed, en had het juister gevonden als hem deze bevoegdheid ontnomen was geweest in af wachting van de berechting. Hij eiste drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de bevoegdheid om een motor voertuig te besturen. De uitspraak werd bepaald op 22 April. Vandaag herdacht de heer D. van Marle het vierenswaardige feit dat hij vijfentwin tig jaar als machinezetter werkzaam is in ons bedrijf. Deswege werd hem heden morgen een huldiging bereid welke werd ingeleid door de heer P. W. Peereboom, directeur der N.V. Grafische Bedrijven Damiate, die de jubilaris de verzekering overbracht van zijn erkentelijkheid voor de nauwgezetheid en plichtsbetrachting in de afgelopen kwart eeuw betoond. Hij schetste de heer Van Marle als een rustig werker in wie hij altijd een hoog gewaar deerde kracht had gevonden. De heer Peereboom liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Namens het personeel sprak de heer B. Tersmitten de feesteling toe. Hij repte van de persoonlijke sympathieke eigenschappen, die de verhouding met de collega's zo aan genaam maakte en ook hij liet zijn woor den vergezeld gaan met een geschenk. De heer Van Marle betuigde tenslotte voor de blijken van hulde en vriendschap zijn hartelijke dank. Kellner kreeg anderhalf jaar wegens mishandeling Het Amsterdamse hof heeft vandaag de 25-jarige kellner A. J. V. uit Amsterdam wegens mishandeling de dood ten gevolge hebbende, conform de eis, veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. In de nacht van 24 Juli van het vorige jaar hebben diverse personen, die ter zit ting als getuige werden gehoord, de kell ner tegen de sluitingstijd van de cafés op de Nieuwendijk te Amsterdam tegen de 39- jarige Haarlemmer T. van K. zien springen, waardoor deze achterover viel en met zijn hoofd tegen 'de trottoirband sloeg. De Haarlemmer kreeg een hoofdwonde en werd aanvankelijk naar het Binnengast huis te Amsterdam overgebracht. Na daar verbonden te zijn werd de Haarlemmer naar het politiebureau aan de Warmoes straat vervoerd en daar op een brits in een cel neergelegd, „omdat hij alleen maar dronken was". De volgende morgen echter werd de Haarlemmer niet wakker en de politie liet hem weer overbrengen naar het Wilhelminagasthuis, waar hij twaalf dagen later overleed. Op een bijeenkomst van de Vereniging van ouders van leerlingen van HBS a te Haarlem, Woensdagavond in gebouw Die Raeckse gehouden, heeft dr. W. Sleumer Tzn., directeur van de Christelijke HBS a te Amsterdam, gesproken over „De HBS a in de branding". In zijn inleiding merkte dr. Sleumer op, dat men zich niet ongerust behoeft te ma ken over het voortbestaan; de HBS a zal niet verdwijnen, wel is er enige wijziging te verwachten, speciaal ten aanzien van natuurwetenschappen Dr. Sleumer merkte op, dat er in de vrije maatschappij concurrentie en na-ijver heersen. Dat noemde hij goed, maar con curreren dient op nette wijze te geschieden. Het is goedkoop een bepaald schooltype te beoordelen en omlaag te halen. Dat is de laatste tijd wel eens geschied en daar tegen nam spreker stelling. De HBS a is een zelfstandige school; dat blijkt uit de middelbaar onderwijswet. De school kan gecombineerd worden en lycea zijn ontstaan. De onderbouw van de HBS a duurt, drie jaar en is algemeen vormend. Na afloop kan men naar de MTS, de Zee vaartschool, de kweekschool voor onder wijzers enz. De bovenbouw duurt twee jaar. Geslaagden hebben toegang tot alle uni versiteiten. In handelskringen bestaat grote belangstelling voor de school. Reeds nu bereikten dr.Sleumer verzoeken van banken en accountantskantoren om medewerking te verlenen geslaagden van de thans lo pende cursus in overweging te geven zich met deze kantoren in verbinding te stellen. Gaarne wil men de geslaagden opleiden voor de handel. In grote steden (Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Den Haag, enzovoort) is er volgens spreker plaats voor een aparte HBS a. In kleinere plaatsen is het een nooddaad lycea te stichten. De leerlingen kunnen rustig uitkiezen welke richting zij zullen uitgaan. Het is foutief te veronder stellen dat minder-geschikten bestemd zijn voor de HBS a. Gebleken is immers, dat de HBS a rechtstreeks gericht is op de maatschappij en de universiteiten, dat zij nodig is voor de handel en voor de admini stratieve werkzaamheden (een technische of economische afdeling op een bedrijf is op het ogenblik even belangrijk als een ad ministratieve). Dr. Sleumer besloot met te zeggen, dat de HBS a van belang is voor de handel en de welvaart van het land en dat zij als zelfstandige school gehandhaafd dient te blijven. Er is een fout geslopen in ons gisteren geplaatste bericht over de vertoningen van de filmstrips van de schuttersstukken in het Frans Halsmuseum: deze hebben na melijk alléén plaats op Zaterdagavonden. Volgens het Centraal Bureau voor de Sta tistiek vertoont het indexcijfer van land bouwprijzen (basis 1946/'471949/50 100) een stijging van 127 in Januari tot 129 in Februari 1954 (1,6 pet.). In de groep der akkerbouwproducten steeg het groepsindexcijfer, mede onder invloed van de oplopende aardappelprijzen, van 147 tot 154 (4,8 pet.). Bij de veehouderijproducten werd de in vloed van de prijsstijging van rundvlees, varkensvlees en schapen overtroffen door een prijsdaling van de eieren. Het groeps indexcijfer daalde hierdoor van 122 tot 121 (0.8 pet.). Tengevolge van de loonsverhoging, welke op 1 Januari is ingegaan, steeg het index cijfer der productiekosten van 134 in Decem ber 1953 tot 138 in Januari (3,0 pet.) en tot 138 in Februari 1954 (0.7 pet.). OUDERRAAD Vertegenwoordigers van de oudercommi6sies van een aantal Zandvoortse scholen zijn Vrijdagavond 9 April in het Raadhuis te Zandvoort bijeengeroepen door de ouderraad te Zandvoort. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft besloten, dat de gemeentelijke diensten en bureaux te Zandvoort zullen gesloten zijn op Goede Vrijdag en Zaterdag 17 April de gehele dag, alsmede op Woensdag 5 Mei des middags. De oudercommissie der Wim Gertenbach school voor U.L.O., heeft de jaarlijkse con tactavond vastgesteld op Vrijdag 23 April in „Zomerlust". Leerlingen zullen enkele sketches opvoeren; het programma vermeldt voorts piano-spel en accordeonmuziek. Een wedstrijd in hersengymnastiek zal worden gehouden, terwijl een z.g. „forum" wordt voorbereid. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Bastiaane Hillegonda, d. van B. Biesheuvel en K. de Jong; Johannes, z. van H. M. van Woerkom en A. W. Pauwels. ONDERTROUWD: P. A. Rutte en C. M. Stokman; C. H. de Ruijter en H. C. Buijs. SOLEX-CLUB „DE BOLLENSTREEK" Dinsdagavond heeft de rijkspolitie les ge geven aan de leden van de Solexclub. Nadat de uitrusting der bromfietsen onder de loupe was genomen werd gesproken over de regels van het verkeer, waarbij speciaal aandacht werd gevraagd voor het punt „wie heeft voorrang". Het bleek dat er diverse brom fietsers zijn die er een andere mening op na hielden. De heer De Kooker gaf nog technische voorlichting over herstel van stoornissen aan de bromfiets. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 97% 95% A.K.U 208 y, 213^ Unilever 284 K 290 Philips Gloeil. 267 269 Kon. Petroleum 438J-J 443^ A'dam Rubber 91A 94 Holl. Amer. Lijn 146 146^ N. Scheepv. Unie 132 X 134 H.V.A 120 120 115 M 117 Amsterd. Bank 189 189 Ned. Handel Mij. 177H my, Rotterd. Bank nsys 178 Vi Twentsche Bank 182 182 Anaconda Copper 34 33 A Bethlehem Steel 56 57 Republic Steel 49% 50 Shell Union 90A 92A Tidewater 219/i« 21% 41% 42 BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: S. A. Wijkmans—Klooster Muelink, z. GETROUWD: W. N. Burlage en R. Bruinsma. OVERLEDEN: Th. C. Wijnmalen, 79 j. Armilla, 6 110 m. N. Tourane. Aludra, 6 390 m. N.NO. Madeira Ampenan, 7 te Soerabaja. Arnedijk, 6 ten anker bij Puerto Mexico. Aletta, 7 te Penang. Albireo, 6 v. Bremen te Hamburg. Amstelveen. 7 v. Rotterdam n. Genua. Aagtekerk, pass. 7 Minikoy n. Aden. Adinda, 7 v. Soerabaja n. Pladju. Aldegonda, 7 v. Bangkok n. Pladju. Alnati, 7 v. Rio de Janeiro n. Santos. Altair, 6 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Amor, 6 te Piraeus. Artemis. 8 te Oran. Aagtedijk, 7 v. Paranagua n. Saotns. Alphard, 8 v. Antwerpen te R'dam. Arenciskerk, 8 v. Lorenzo Marquez n. Beira. Axeldijk, 8 v. Rotterdam te Halifax. Akkrumdijk, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Almdijk 3 te New Orleans. Almkerk, 8 te Genua. Amstelpark, pas. 3 Kp. Guardafui n. Belawan. Barendrecht, pass. 7 Ras Fartak n. Mena el Ahmadi. Bagan, 6 rede Luwuk. Blitar, 6 230 m. W. Chagos eil. Blommersdijk,. 6 200 m. W. Bishoprock. Barlto, 9 te Merauke verw. Bonaire, 8 te Amsterdam. Bennekom, 7 v. Amsterdam n. Trinidad. Boskoop, 7 v. Barbados te Trinidad. Bintang, pass. 7 Palma n. St. Vincent. Caltex Pernis. 6 80 m. W. Kreta. Congostroom, pass. 6 Finisterre n. Dakar. Chama, pass. 6 Madeira n. Curagao. Charis, pass. 6 Ouessant n. Hamburg. Celebes. 6 te Suez. Caltex Delft, pass. 7 Algiers n. Antwerpen. Caltex Nederland, pass. 7 Kp. Bon n. R'dam. Caltex PeiTiis, 8 v. Sidon verw. Callisto, pass. 7 Azoren n. Houston. Coryda, 7 v. Calcutta n. Algiers. Cottica, 7 v. Trinidad te Paramaribo. Dalerdijk, 8 v. Bremen n. Antwerpen. Delfland, 9 v. Santos te Montevideo verw. Dongedijk. pass. 7 Acapulco n. Los Angeles. Diemerdijk, 6 v. San Francisco n. Los Angeles. Etrema, 6 100 m. O. Guardafui. Esso Den Haag, 8 Ras Tanura verwacht. Esso Rotterdam, 6 v. Rotterdam n. Aruba. Esso Amsterdam, pass. 6 Bizerta n. Sidon. Ena, 7 v. Singapore n. Pladju. Eemdijk. 7 v. New Orleans te Rotterdam. Eemland, 7 te Itajai. Enggano, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Eos, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Friesland KRL)6 te Singapore. Felipes, 7 v. Tjilatjap n. Pladju. Friesland (SSM), 7 te Rotterdam. Gaasterland, 7 250 m. ZW. Canarische eil. Gadila, 7 te Balboa. Groote Kerk, 7 te Genua. Garoet, 8 te Rotterdam verwacht. Graveland, pass. 7 Finisterre n. Amsterdam. Gouwe, 7 v. Port Gentil n. Monrovia. Groote Beer, 7 v. Rotterdam te Halifax. Hector, pass. 6 Galeta eil. n. Rotterdam- Heemskerk. 6 230 m. W.ZW. Kp. Palmas. Hilversum, pass. 6 Makalla n. Mena el Ahmadi. Hathor, 7 v. Algiers n. Mostaganem. Hecuba, 7 v. Aruba te La Guaira. Helena, 8 te Punta Cardon. Hydra, 7 v. Caibarien n. Amsterdam. Ivoorkust, 6 140 m. Z. ten O. Lagos. Ittersum, 7 te Bordeaux. Java, 6 v. Tampa n. Charleston. Jupiter, 7 v. Bremen n. Hamburg. Jagersfontein, 7 v. Las Palmas n. Southampton. Japara (KRL), pass. 7 Malta n. Rotterdam. Joh. v. Oldenbamevelt, pas. 7 Pantellaria naar Port Said. Kota Agoeng, 8 La Buan verwacht. Kaimana, 6 200 m. N. ten W. Makassar. Karimun, pass. 7 Ceylon n. Aden. Laurenskerk, 7 te Oh al na. Lissekerk, 6 v. Koeweit n. Bandarshapur. Laagkerk, 7 v. Rangoon n. Calcutta. Lekkerkerk, pas. 7 Str. Messina n. Port Said. Leuvekerk, 7 rede Madras. Lieve Vrouwekerk, 7 v. Hamburg te Rotterdam. Lombok, 8 v. New York te Norfolk. Luna, 8 v. Amsterdam te Hamburg. Leersum, 7 v. Houston te Galveston. Lutterkerk, 8 v. Bremen n. Londen. Langkoeas, vertr. 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Leopoldskerk, 8 v. Suez n. Aden. Loosdrecht, pass. 8 Kp St. Vincent n. Antw. Macoma, 6 v. Belfast te Avonmouth. Macuba, 6 300 m. W.NW. Yap. Malea, 6 320 m. Z. ten O. Guardafui. Mendut, pass. 6 Bill!ton n. Pontianak. Mirzam, 6 90 m. O. Formosa. Musi, 6 v. Priok n. Sampi. Maashaven, 8 te Rotterdam. Madoera, 8 te Genua. Mapia, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Marken, 8 te Port Said. Mitra, 5 te New York Molenkerk, 7 v. Aden n. Suez. Maasdam, 7 610 m. W.t.Z. Valentla. Maashaven, 7 v. Bremen n. Rotterdam. Meerkerk, 8 te Mozambique. Mentor, 7 te Alexandrië. Merwede, 10 Le Havre verw. Modjokerto, pas. 7 Perim n. Suez. Murena, 9 Pulu Samtou verw. Notos, 7 te Messina. Nigerstroom, 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 7 120 m. W.t.Z. Bizerta. Nestor, 8 te Amsterdam. Omala, pass. 6 Zuidp. Sardinië n. Punta Cardon Ondina, 8 te Singapore. Poelau Laut, 6 420 m. W. Sabang. Prins Alexander, pass. 7 Ouessant n. Le Havre Prins Fred Hendrik, 7 te Rotterdam verw. Prins Willem v. Oranje. 6 te Quebec. Prins Fred. Hendrik, 7 v. Hamburg te Rotterdam Prins Willem III pas. 7 Kp. Race n. Montreal. Rafaela, 6 160 m. Z. Bangkok. Ridderkerk, 7 v. Genua te Port Said. Raki, 7 v. Balikpapan n. Soerabaja. Roepat, pass. 7 Lissabon n. Port Said. Rijnkerk, 7 v. Hongikong n. Manilla. Roepat, pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Stad Maastricht, 6 120 m. N. Lissabon. Straat Makassar, 6 330 m. Z.ZW. Diego Garcia. Straat Malakka, 6 v. Singapore n. Bintang. Schiedijk, 6 v. Rotterdam te Hamburg. Slgld, 6 140 m. W.ZW. Kupang Timor. Sliedrecht, pass. 6 Khorya Moryabaai. Stanvac Djirak, 7 110 m. Z.ZW. Anamba eil. Scherpendrecht, 8 v. Rio Grande do Sul te Rio de Janeiro. Schiedijk, 8 aan de Hoek v. Holland verw. Sheratan, 5 v. Port Said n. Rotterdam. Sing'kep, 8 te Amsterdam. Soestdijk, pas. 7 Gibraltar n. Hallfax. Sommelsdijk, 7 te Port Said. Stad Leiden, 8 v. Rotterdam n. Narvik. Saidja, 7 te Pladju. Sarangan, 7 v. Cochin n. Tuticorin. Slamat, 7 v. Belawan n. Colombo. Stad Breda 8 te Aden. Stad Vlaardingen, 7 te Vlaardingen. Sohie, pass. 7 Ouessant n. West Indië. Sirrah, 7 v. Cristobal n. Curagao. Stad Dordrecht, 7 v. Rotterdam n. Napels. Stad Maassluis, 7 v. Rotterdam n. Savona. Stad Schiedam, 8 v. R'dam te Gibraltar. Tabian, 7 te Manilla. Tasman, 6 v. Soerabaja n. Semarang. Tjibantjet, 7 te Soerabaja. Tjikampek, 6 420 m. NO. Noordp. Formosa. Tjiwangi, 6 v. Singapore n. Priok. Tabinta, 8 v. New York te Halifax. Themisto. 7 v. Rotterdam n. Swansea. Tomori, 7 v. Marseille n. Genua. Talisse, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Taria, 6 v. Hangkong n. Miri. Tjipondok, 5 te Osaka. Tara, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen. -Tibia, pass. 7 Finisterre n. Fao. Utrecht, 7 v. Belawan n. Colombo. Van Spilbergen, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Van Linsohoten, 6 v. Lobito n.Matadi. Waiwerang, 5 v Palembang n. Djakarta. Woensdrecht, 6 840 m. O. ten Z. Guardafui. Wonosari, 6 rede Semarang. Waterman, 7 570 m. ZW. Kp. Race. Weltevreden, 7 v. Tj. Priok n. Singapore. IJsel, 8 te Rotterdam. Zuiderkruis, 7 70 m. N.NO. Finisterre. Zijpenberg, pas. 7 Ouessant n. Savona. Zeeland, 8 v. Kiel te Blyth. KLEINE VAART Att S, 7 v. Antwerpen te Goole verw. Algarve, 7 v. Rotterdam te Antwerpen. Anna-b, 6 rede Genua ten anker. Ahoy, 6 v. Vlissingen n. Cork. Amazone pas. 7 Vlissingen n. Amsterdam. Aries, pass. 7 Vlissingen n. Gent. Auriga G, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Batavier III, pass. 7 Finisterre n. Bordeaux. Bernina, 7 te Aalborg. Barracuda 6 te Sunderland terug me tmotor- schade. Beekbergen, 6 Santander ten anker n. Requejada Bernisse, 8 v. Casablanca te Boness verw. Binnenhaven, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Bill S, 7 v. Bremen te Antwerpen verw. Boreas, 6 v. Palermo naar Piraeus. Birmingham, 6 v. Harlingen n. Gooie. Blue Boy, 6 v. Huil n. Londen. Caland, 7 v. Antwerpen n. Vlaardingen. Carpo, 6 te Dublin. Corrie b, 6 v. Wlndau n. Rotterdam. Casana, 7 v. Kopenhagen te Antwerpen. Claes Compaen, 6 te Southampton. Deo Duce, 6 v. Kiel n. Malmö. Dicky W, pass. 7 Vlissingen n. Gefle. Doklaan, 6 v. Sables d'Olonne n. Marans. Da Capo, 6 v. Oporto n. Antwerpen. Depa, 6 v. Aberdeen n Montrose. Duiveland, 6 v. Londen op de Tyne. Eibergen, 7 v. Waterford te Manchester. Elda, 6 v. Londen n. Rotterdam. Escaut, 6 v. Rouaan n. Parijs. Express, 6 v. Mlddlesboro n. Rotterdam. Ellewoutsdijk 6 v. Portsmouth te Antw. Falco, 11 v. Antwerpen te Philadelphia verw. Friblo, 6 v. Rotterdam te Londen. Gaasterland, 6 te Kingslynn. Gerrie S, 6 v. Cork n. Partington. Henrica, 6 v. Lissabon n. Leixoes. Hebe Nobel. 6 v. Boness. Hera, 7 te Rotterdam n- Amsterdam. Jan Kreumer, fi v. Moss n. Oslo. Jutland, 7 v. Rotterdam n. Londen. Kemphaan. 7 v. Brunsbüttel n. Ventspils. Koningshaven, 7 te Kopenhagen Leny, 6 v. Middlesboro n. Les Sables d'Olonne. Lucas Bols II 6 te Cork. Maasym N, vertr. 7 v. Gdansk n. Kingslynn. Matthew. 7 t<= Shoreham. Menkar N. 6 500 m. Z. Madeira. Midsland. 6 v Grangemouth n. Rotterdam. Monica, 7 te Dublin. Muphrid N, 6 v. Caen n. Fowey. Marjan, 7 v. Dieppe te Poole. Myfem, 8 v. Parijs te Stockholm verw. Mypuck. 6 v. Parijs n Rouen. May Mere, pas. 7 Gibraltar n. Genua. Nero, 6 v. Tarragona n. Valencia. Nassauhaven, vertr. 7 v. Rotterdam n. Antw. Netta. 7 v. Paimpol n. Poole. Nieuwehaven, 8 v. Kopenhagen te R'dam verw. Nottingham 6 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nijenburgh, 6 te Oskarshamn. Oosterburgh, 6 v. Rotterdam te Stockholm. Rosemarie. 7 v. Kopenhagen te Malmö. Sambre, 7 v. Parijs te Amsterdam. Pieter S, 7 op proefvaart. Servus, fi v. Fowey n Naestved. Ton S. 7 v. Vlissingen te Belfast verw. Theodora, 7 Kopenhagen verwacht. Taormina, 7 v Oslo n. Heroen Tromp, 7 v. Hamburg te Vlissingen. Urmajo, 7 v. Antwerpen te Vlissingen. Urmajo, fi v. Antw. n. Burntisland. Van Brakel, 6 v. Londen n. Krlstiansand. Vrijburgh, 7 v. Londen n. Rotterdam. Westlaan, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Westerdok, 7 v. Gothenburg n Esbjerg. r I Vraagt inlichtingen hoe I U door huren voordelig eigenaar kunt worden. ZIJLSTRAAT 63. Tel. 15778 GEBOUW JANSSTR.83 Tel. 21108 VERHUUR v. ZALEN Reeds van 425.af. BLOEMENDAAL Te koop aangeboden: te Heemstede. Koper kan in gewerkt worden. Br. no. 5073 SPECIALE AANBIEDING vanaf f 1.per week Grote sortering: Damesblouses v.a. 4.75 Nylonkousen v.a. 2.98 Herensokken v.a. 0.98 Heren overhemden v.a. 6.45 Jongens blouses en broeken Sportkousen en Skisokjes Damesshawls en hoofddoeken BROKX Hogerwoerdstraat 58 Tel. 25368 door vereniging. Br. omschr. merk, prijs no. 5Ó70. Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen yernietigd. Maak uw tuin in orde met van Vraagt nu uw leverancier in kleuren wit, geel, bruin en rood. 30 ct. per pot van 50 gram. Zie be schrijving op de pot. OPTICIEN - SPECIALIST Haarlem-Noord Gen. Cronjéstraat 62 - Tel. 15677 Maar dan met een goed fototoestel bij U. U KUNT DEZE NIET ALLEEN KOPEN, MAAR WIJ VERHUREN ZE OOK. Maar doe het tijdig, dit voorkomt teleurstelling. Wij verhuren ook electronenflits en 8 mM. opneem en projectoren. ZIJLSTRAAT 41 a - t.o. het Postkantoor Voor het buitenland, rübewüs - emigratie - enz. PASFOTO'S: goed en vlug. van 1854 GED. OUDE GRACHT 30 Tel. 17530. v.a. f 4.95 p. m. f 3.25 p. m. v.a. f 1.75 p. m. Uitneembaar met weerbestendige loper f 18.50 ^ScJiouteM^f)a^of*y LUaamo(ssraQPT2i Tef./oe<,5 Zie onze uitgebreide col lectie, uitsluitend kwali teitsmachines, ook in de goedkope prijsklasse. KONINGINNEWEG 6 bij de Raambrug Tel. 14024 HEERENSINGEL 167 HAARLEM vanaf ƒ2.50 per week Heerlijke Jonge Haantjes p. stuk f 1.25. Grote malse Braadkippen p. stuk f 4. Prima Duinkonijnen f 2, f 2.25 en de grootste f 2.50 per stuk. Prachtig Kippen- poulet f 2 p. p. Fijne Soep- braadkippen f 1.50 p. pond Natuurlijk weer bij Alléén: KI. Houtstraat acht en dertig (tussen Anegang en Ged. Oude Gracht) Tel. 10296. Haarlem Financiële instelling heeft gelden beschikbaar op solide Woon- en Winkelhuizen. 5 'A pet. rente. Aflosbaar in 10 jaren. Brieven no. 5080. HYPOTHEEK Levensverzekerings Mij. heeft op solide onderpanden gelden voor beschikbaar tegen 3% per jaar. Brieven no. 5079.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7