Dulles krijgt een harde dobber in Londen en Parijs Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ultimatum aan China niet wenselijk geacht vóór Genève Helihaven Keukenhof vanmorgen in gebruik genomen Entente Treinontsporing bij Rotterdam Grote Drie zijn het niet eens over Verre Oosten Atoom-accoord in 1948 vervallen Het woord is aan...., Dien Bien Phoe geniet van een adempauze Autoriteiten „vielen" uit de lucht Uitzonderingstoestand in Georgetown Droog en vrij zonnig, maar fris weer 68e JAARGANG No 232 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 10 APRIL 1954 298e JAARGANG No 80 Truman contra Churchill Geen nachtelijke aanvallen meer Sovjet-ambassadeur Malik bezocht minister Eden Sovjet-Unie wil tot de UNESCO toetreden Weer rapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) De reis die de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles zo plotseling: naar Europa heeft ondernomen om met zijn college's Eden en Bidault te spreken, toont duidelijk aan dat de Westelijke Grote Drie het weer hartig oneens zijn over een belangrijk punt hunner buitenlandse politiek. Dat punt betreft natuurlijk het Verre Oosten en men weet dat Washington tegenover Peking nu een veel krachtiger standpunt in zou willen nemen dan West-Europa. Dulles heeft in zijn laatste rede voering een proefballon opgelaten over een gemeenschappelijke waarschuwing aan communistisch China en daarbij verklaard dat dit land een directe interventie in de strijd in Indochina nu „verschrikkelijk dicht" genaderd was. Voor een laatste waar schuwing aan Peking voelt men hier echter niets omdat, wil men zijn gezicht niet verliezen, men dan óók bereid moet zijn daarna eventuele daden bij het woord te voegen. Daden waardoor het hele Verre Oosten wel eens in vuur en vlam zou kunnen worden gezet, met alle directe oorlogsgevaren die daaraan ook voor het Westen verbonden zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ HET IS VIJFTIG JAAR GELEDEN dat de Frans-Britse Entente gesloten werd. Sterker: het is vijftig jaar dat zij bestaat. Een uitzondering. Het verdrag, de diploma tieke alliantie, van het jaar 1904 heeft on getwijfeld grote gevolgen gehad, de groot ste wel ten aanzien van de beide wereld oorlogen. Als men eraan denkt hoe slecht de verstandhouding tussen de twee landen was in de jaren, die onmiddellijk vooraf gingen aan de Entente, wordt het duidelijk dat zij een keerpunt betekende. De Times heeft daar gisteren aan herinnerd: „Het is nu moeilijk zich voor te stellen hoe ver bitterd beide landen omstreeks 1900 tegen over elkaar stonden. De Affaire-Dreyfus scheen in de ogen der Britten een symp toom van wrede hysterie, de gebeurtenissen in Zuid-Afrika overtuigden de Fransen ervan dat de Engelsen „brutal bullies" wa ren. Bijna was het tot een oorlog gekomen toen Kitchener en Marchand elkaar in Fashoda ontmoetten; ook in 1893 had men al aan de rand van oorlog verkeerd naar aanleiding van een scheepvaart-aangele genheid op een Thailandse rivier. Overal schenen de belangen van beide landen met elkaar te botsen. Het inzicht van de twee ministers van Buitenlandse Zaken, Delcassé en Lord Lansdowne, die inzagen dat de toestand dwaas en gevaarlijk was, leidde tot voorlopige besprekingen mede met hulp van Frankrijks bekwame ambassa deur te Londen, Paul Cambon hoewel de publieke opinie vijandig gestemd was. Na scherpe gedachtenwisseling kwam een accooYd tot standDat dit accoord tot een diplomatieke alliantie uitgroeide is met name aan Duitsland te danken. Al in 1901 hoorde men de rijkskanselier Von Bülow de idéé van een Engels-Franse verstand houding als „een nachtmerrie, uitgevonden om ons Duitsers bevreesd te maken" aan duiden. Toen die nachtmerrie na drte jaar werkelijkheid was geworden, besloot Von Bülow tot het slechtst mogelijke middel om de gevolgen tegen te gaan: Keizer Wilhelm II ging naar Tanger, de Franse regering werd onder Duitse druk gedwongen, Del cassé te ontslaan en hierdoor kwamen Frankrijk en Engeland nog dichter bij elkaar." Aldus de commentaar-op-de-historie van de Times. Het Britse blad erkent dat de Brits-Franse alliantie nu overal aan vaard is als een der weinige duurzame fac toren in de internationale politiek, maar stelt vast dat. men voor precisering nooit heeft gevoeld: zelfs nu niet, in het atomi- sche tijdperk. Het Kanaal, de publieke opinie en andere verbintenissen in het Ge menebest en in de wereld doen nog steeds een remmende invloed gelden. „Helaas" kan men daaraan toevoegen en er overi gens aan herinneren dat de Britse regering in de critieke dagen van 1940 aan Frank rijk het voorstel van een Federale Unie tussen beide landen heeft gedaan, zodat het niet juist is te zeggen dat men .nooit" voor precisering heeft gevoeld. In zeer netelige omstandigheden wél. Het aanbod is na de oorlog niet herhaald en het veel vuldig gedane beroep op de Engelsen om de leiding te nemen in een vereniging van Europa heeft niet mogen baten. Toch blijft dat voorstel van 1940 een belangrijk en kenmerkend symptoom, dat nog immer op gevolgen in de toekomst duidt en tevens een extra-verklaring geeft van de merk waardige levenskracht der Entente. Er is in de loop der jaren meer in gaan leven dan ooit in formules kon worden uitge drukt. Maar ook deze diplomatieke molen maalt langzaam. In Mei 1903 bracht de Britse koning Ed ward VII een destijds vermaara-geworden bezoek aan Parijs met het doel, de Entente voor te bereiden. De stemming van het publiek (in beide landen) was toen nog zo slecht, dat hij tijdens zijn rit over de Champs Elysées eigenlijk alleen door En gelse vacantiegaingers werd toegejuicht. Er werd gefloten en de politie moest een vij- andig-gezinde demonstratie door snel op treden verhinderen. Maar de koning, die Parijs uit zijn lange jaren als Prince of Wales zeer goed kende, slaagde er door zijn tact en beminnelijkheid binnen enkele dagen in, de stemming totaal te doen om keren. Hij sprak met velen, vond steeds het juiste woord en hield tenslotte een rede die diepe indruk maakte. Zo goed had hij de Fransen en Parijs begrepen dat de vorst die met koele vijandigheid was ontvangen een paar dagen later met ovaties uitgeleide werd gedaan. Het is goed dit in herinnering te bren gen in een tijd als de huidige, waarin kille nuchterheid, scepticisme en wantrouwen ten onrechte de grote mogelijkheden, de waarde van persoonlijke contacten onder schatten. Als het maar de daartoe begaaf de, begrijpende mensen zijn die ze ten uit voer brengen! R. P. HANOI (A.F.P.) Het Franse bergfort Dien Bien Phoe is nu vijf nachten achter een niet door de Vitminh aangevallen. De Franse Vietnamese bezetting maakt van de gelegenheid gebruik om haar stellingen te versterken terwijl de belegeraars een storingsvuur onderhouden. PARIJS (Reuter) De kracht van de artilleriebeschieting is verdubbeld. De koelie-arbeiders van de opstandelingen, die aan de Westzijde van de vesting aanvals- loopgraven aanleggen, zijn nu vlakbij de Franse mijnenvelden en prikkeldraadver sperringen. Er valt zware regen in het gebied, een teken, dat de zomermoesson, die het land schap in een modderpoel zal veranderen, niet ver af is. Ondanks alle luchtaanvallen zijn de Fransen er niet in geslaagd de aanvoer der Vietminh te onderbreken. In het gebied van de delta der Rode Rivier hebben de opstandelingen hun aan vallen op de belangrijke spoorwegverbin ding tussen Hanoi en de aanvoerhaven Haiphong versterkt. De Nationale Vergadering van Cambodja heeft Vrijdag het besluit van koning premier Norodom Sihanoek om bij de UNO een klacht in te dienen over de recente Vietminh-inval in Noord-Oost-Cambodja goedgekeurd. Een ander groot bezwaar dat men tegen Dulles' voornemen koestert is dat het ogenblik voor zo'n ultimatum wel erg slecht gekozen lijkt. Zowel Parijs als Lon den wensen er eerst heel zeker van te zijn dat er met China en Rusland geen enkele basis voor een compromis.is te vinden. Die mogelijkheden zullen vermoedelijk in Ge nève kunnen worden gepeild en dat is dan ook wel het voornaamste doel waarvoor van Westerse zijde die conferentie werd belegd. Men is in diplomatieke kringen nog al tijd onvolledig ingelicht over de ware ver- hiudingen tussen Peking en Moskou en daarover hopen Eden en Bidault in Genève meer te vernemen. De kans is bij voorbaat niet uitgesloten dat er tussen die beide machten een vrucht bare manoeuvre kan worden ondernomen ten gunste van een latere overeenkomst inzake het Indochinese conflict. Door nu al te hoog van de toren te blazen zou men, zo meent Parijs, het Russisch-Chinese di plomatieke front alleen maar kunnen con solideren. Washington moet echter redenen hebben aan te nemen dat Moskou een nieuwe zet overweegt om de Westelijke mogendheden te verdelen en ditmaal zou Dulles zijn slimme tegenspeler Molotov een slag voor willen zijn. Het voornaamste doel van Dulles' reis lijkt dan ook wel te zijn Eden en Bidault in het geheim van die inlichtin gen in kennis te stellen. Voorlopig is het echter niet zeer waarschijnlijk dat hij daarmee zijn doel zal bereiken. Groot- Brittannië en Frankrijk zijn het in dit ver band roerend eens, al zal deze eensgezind heid door de Amerikaanse minister dan ook niet zo heel onstuimig worden toege juicht. Intussen valt te begrijpen, dat Amerika zich steeds sterker bedreigd gaat voelen door de wassende kracht en stijgende on vervaardheid waarmee Peking zijn invloed nu ook buiten de eigen grenzen tracht uit te breiden. Maar even zeer ligt het voor de hand dat Frankrijk die bedreiging met heel andere ogen beziet. De Fransen hebben nu al jaren het gevoel dat zij het zijn die in Indochina voor het Westen, en voor Ame rika in de eerste plaats de kastanjes uit het vuur moeten halen. Vele Fransen zouden die taak liever vandaag dan morgen aan Vrijdagmiddag is een spoorwegongeval geschied op de plaats waar de ceintuurbaan die naar het station Rotterdam-Noord leidt, zich afscheidt van de lijn SchiedamRot terdam. Uit de richting Schiedam kwam omstreeks tien minuten over half een een treinstel aangereden, bestaande uit een locomotief met een aantal wagons, geladen met kolen. De trein kwam uit Schiedam en was be stemd voor het station Rotterdam-Noord. Op de splitsing van de spoorbaan, waar de trein dus af moest zwenken naar Rotter dam-Noord, zijn echter door onbekende oorzaak de locomotief en twee der wagons een ander overdragen. Want kwellende zorgen zijn in het eigen land overvloedig genoeg. Aan de vooravond van deze onver wachte ontmoeting ziet het er dus naar uit dat Dulles weer eens te hard van sta pel is gelopen en dat het hem bijzonder veel moeite zal kosten zijn bondgenoten in dit tempo mee te krijgen. PARIJS (Reuter) „Frankrijk zal op de Geneefse besprekingen niets achterwege laten om een vreedzame oplossing voor de Indochinese oorlog te verkrijgen", aldus premier Laniel in een Vrijdag gehouden bijeenkomst van de Franse Nationale Ver gadering. Hij vervolgde: „Frankrijk heeft zijn bondgenoten immer duidelijk gemaakt dat het zoeken naar een vreedzame oplos sing voor het Indochinese vraagstuk niet een prijs geven van Zuid-Oost-Azië aan de communisten inhoudt. De regering doet alles, wat in haar ver mogen is, om een overwinning te Dien Bien Phoe te verzekeren en de Franse mi litaire krachtsinspanning, met de materiële hulp der V.S., op peil te houden". „De hulp, die de communistisch-Chinese regering de Vietminh verleent, is toegeno men. De aan de Vietminh-opperbevelheb- ber, generaal Vo Nguyen Giap, toegevoeg de Chinese militaire missie, heeft een gro tere sterkte gekregen. De leiding der Viet minh, zowel over de grote als de kleinere legereenheden, beschikt over Chinese mi litaire raadgevers", verklaarde Laniel voorts. Het Pekingse bewind heeft de Vietminh artillerie, luchtdoelgeschut en radaruitrus ting, bediend door Chinese communisten, geleverd. Voorts heeft het de rebellen hon derden in de Sovjet-Unie vervaardigde en door Chinese communisten bestuurde vrachtauto's ter beschikking gesteld. „Zonder de door China aan de Vietminh verleende hulp zou de strijd om Dien Bien Phoe reeds lang tot het verleden behoren", besloot Laniel. Het was de eerste maal, dat hij de Fran se volksvertegenwoordiging in kennis stel de van deze hulpverlening. LONDEN (Reuter) De Franse am bassadeur te Londen René Massigli. heeft Vrijdag minister Eden bezocht voor een ge dachtenwisseling, die een voorspel is tot de inleidende Brits-Frans-Amerikaanse be doorgereden in de richting Rotterdam, de derde en volgende wagens zwenkten echter af de ceintuurbaan op, in de richting van station Noord. Ze kwamen echter niet ver, want al spoedig ontspoorden de eerste drie wagons, waarvan er twee omvielen. Aan de boven leidingen van de ceintuurbaan is nog al v/at schade aangebracht. Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. De spoorbaan RotterdamSchiedam be staat uit vier rijbanen, waarvan er één be schadigd is. Het verkeer over deze spoorlijn zou geen noemenswaardige hinder van het ongeval ondervinden. sprekingen over Indochina, welke Maandag a.s. te Parijs zullen beginnen. Men hoopt in Londense diplomatieke kringen dat het bezoek van Dulles aan Londen en Parijs er toe zal kunnen leiden de meningsverschillen, die tussen de Ver enigde Staten ener- en Groot-Brittannië en Frankrijk anderzijds zijn gerezen over het tijdstip waarop een gemeenschappe lijke waarschuwing tot China zou moeten worden gericht, uit de weg te ruimen. WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft Vrijdag me degedeeld dat Thailand de uitnodiging der V.S. heeft aanvaard om met andere landen pogingen te doen om een „verenigd front te vormen tegen communistische aggressie in Zuid-Oost-Azië". Dit is de eerste keer, dat het departement zijn overleg met negen andere landen een directe „uitnodiging" voor een „verenigd front" heeft genoemd om het hoofd te bieden aan „communis tische aggressie in Zuicl-Oost-Azië". De negen landen zijn: Australië. Groot- Brittannië, Frankrijk, Nieuw-Zeeland, de Philippijnen, Thailand en de drie verbon den staten van Indochina: Cambodja, Laos en Vietnam. Alles was hedenmorgen op het weiland aan de Loosterweg gereed voor de aan komst van de helicopter van de Sabena- rondvluchten boven de Keukenhof: een bus van de N.Z.H., afgezet met sparretjes, was ingericht voor boekingen, een zware tank auto stond voor de landingscirkel, terwijl een verdekt opgestelde brandweerauto vol deed aan de veiligheidsvoorschriften. Kort om alles was in orde alleen de autori teiten ontbraken. Zelfs toen de blauwgele Sikofsky 55 al boven het kasteel wiekte, waren ze er nog niet. Onder de nieuwsgie rige blikken van verscheidene mensen voor de afzetting, landde het toestel voorzichtig tussen de krijtlijnen. Toen was onmiddellijk ook het vraagstuk van de autoriteiten opge lost, want ze stapten met een triomfantelijk „dat hadden jullie niet gedacht, hè?" uit het hefschroefvliegtuig. „Nu hoef ik ook geen rede te houden", gnuifde de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. de Graaf en de voorzitter van de Stich ting Keukenhof, de heer T. M. H. v. Wave- ren, beperkte zich tot het commentaar: „Het was een prachtige vlucht". Terwijl een feestdronk werd rondgedeeld, begreep de vice-voorzitter van de Keuken hof, de heer De Vromen, dat toch iemand een toespraakje moest houden en hij ver welkomde officieel de chef-piloot van de helicopter-diensten der Sabena, de heer Gerard Tremerie, die zich juist uit de cockpit had laten zakken. De heer De Vromen prees het initiatief van de direc teur van het reisbureau „Copex", de heer L. F. Preidel, Van wie het idee voor de rondvluchten is uitgegaan. Verder sprak hij zijn dank uit voor de grote medewerking van verscheidene Nederlandse inslanties, waaronder de Rijksluchtvaartdienst, en hij uitte de hoop dat de rondvluchten een suc ces zullen worden. Kort daarop steeg de heer Tremerie op De ravage die door de untsporiyig ontstond. Seinbrug en bovenleiding zijn ook beschadigd. LONDEN (Reuter/AFP) De Sovjet ambassadeur Jakob Malik, heeft Vrijdag middag onverwacht verzocht om een on derhoud met de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Eden. Malik is twee dagen geleden uit Moskou in Londen terugge keerd. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken zeide later, dat het onderhoud tien minuten had ge duurd. Het was een beleefdheidsbezoek na Malik's terugkeer van verlof. KANSAS CITY (Reuter) Oud-presi dent Truman heeft Vrijdag te Kansas City op een persconferentie medegedeeld zijn verklaring, dat de in 1943 door Churchill en Roosevelt gesloten overeenkomst welke inhield dat geen van beide partijen de atoombom zou gebruiken, zonder eerst de andere daarin gekend te hebben nog steeds van kracht is, in te trekken. Hij zeide dat hem, bij het nagaan van data en namen ter opfrissing van zijn ge heugen, is gebieken dat deze overeenkomst sinds 1948 niet meer van kracht is. Tijdens zijn presidentschap kwam een nieuwe over eenkomst tot stand, die deze bepaling niet meer bevatte. Saar-onderhandelingen hervat Frankrijk en Wést-Duitsland hebben Vrijdag hun pogingen om een oplossing te vinden voor het Saarconflict hervat. Vrij dagochtend hebben de Franse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken Maurice Schu mann en de Duitse vertegenwoordiger Walter Hallstein een geheim onderhoud gehad. Later namen hun deskundigen aan de bespreking deel. De besprekingen tussen beide landen geraakten vrijwel in een im passe nadat Adenauer de vorige maand, toen hij op weg was naar Athene te Parijs een onderhoud met Bidault had gehad. Vanmorgen landde de eerste helicopter te Lisse bij de Keukenhof Mr. Th. M. de Graaf, burgemeester van Lisse (links) en de heer T. M. H. van Wavereyi, voorzitter van de Stichting Keukenhof (rechts), maakten deze vlucht mee en verrasten daarmee het publiek, dat hen op de begane grond ter begroeting van dit hefschroef vliegtuig verwacht had. met een gezelschap fotografen en journa listen.'Daarna kwamen de eerste passagiers aan bod. Om één uur te Haarlem Om acht minuten over één zou. als alles volgens schema verloopt, Gerard Tremerie van middag zijn helicopter op Haarlems grond zetten. Het landingsterrein aan de Emauslaan bood vanmorgen al een feeste lijke aanblik, want langs de afzetting waren vele hel gele vlaggen aangebracht', die het terrein uit de lucht al van verre herken baar zullen maken. Aan de ingang, die zich aan de Wagenweg bevindt, waren drie lo ketten geplaatst, waar de tickets voor de rondvluchten verkrijgbaar zijn. Haarlems Bloei deelt nog mede, dat dit de enige plaats is waar deze plaatsbewijzen verkocht worden. Piloot Tremerie is voor ons land geen onbekende. Tijdens de ovei-stromingsramp in Februari verleden jaar, nam hij met zijn helicopter deed aan de reddingswerkzaam heden. Hij werd toen op een receptie op het paleis Soestdijk daarvoor door Ko ningin Juliana bedankt. Gisteren werd hem te Brussel de „Prix Monsieur-Fon taine" uitgereikt voor dit verdienstelijk reddingswerk. Deze prijs, die vergezeld gaat van een belastingvrije gratificatie van tienduizend Belgische francs, wordt jaar lijks uitgereikt aan de Belg, die zich in dat jaar het meest op luchtvaartgebied heeft onderscheiden. Erewijn in Zandvoort Tot drie uur vanmiddag zouden er rond vluchten boven Haarlem worden gemaakt, daarna gaat de helicopter verder naar Zandvoort, waar tot half zes wordt rond gevlogen. Ook hier staat Gerard Tremerie en de eerste passagiers, die Zandvoort op deze wijze zullen aandoen, een hartelijk welkom te wachten. De Zandvoortse muziekkapel, die vooraf een rondgang door het dorp zal maken, zal deze eerste landing op het Ca ravanterrein met marsmuziek opluisteren. Zandvoorts burgemeester mr. H. M. van Fenema zal ter begroeting aanwezig zijn en aan de chef-piloot en de inzittenden een erewijn aanbieden. Een afdeling van de Haarlemse luchtverkenners zullen er een erewacht vormen. PARIJS (Reuter) De voorzitter van de uitvoerende raad van de Unesco (de organisatie van de UNO voor onderwijs, wetenschap en cultuur), de Brit Sir Ronald Adam, heeft Vrijdagavond te Parijs mede gedeeld, dat de Sovjet-Unie inleidende stappen heeft genomen voor toetreding tot de Unesco. Er is nog geen beslissing ge nomen, aldus Adam, maar de Sovjet-Unie is lid van de UNO en zij kan daarom toe treden wanneer zij wil. E. W. S a v i De hemel is de plaats van allen die voelen dat zij niet goed zijn. De anderen, die God danken dat zij niet zijn als andere mensen, zullen een onaangename verras sing ervaren. GEORGETOWN (Reuter) De gouver neur van Brits-Guyana, sir Alfred Savage, heeft Vrijdag een proclamatie uitgevaar digd, waarin wordt bepaald, dat de politie in Georgetown, dat 100.000 inwoners telt, grotere bevoegdheden krijgt bij het optre den tegen ongeregeldheden van politieke aard. Samenscholingen van vijf of meer per sonen, welke het karakter hebben van ver storingen der openbare orde, zijn verbo den. Niemand mag dodelijke of gevaarlijke wapens dragen. De maximumstraf voor overtreding van de bepalingen der procla matie is een boete van honderd dollar of zes maanden gevangenisstraf. Woensdagavond braken ongeregeldheden uit naar aanleiding van de weigering om leiders der vooruitstrevende volkspartij onder borgtocht vrij te laten, nadat zij op beschuldiging van het houden van een on wettige optocht gearresteerd waren. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in een groot deel van West-Europa wordt beheerst door een langgerekte rug van hoge luchtdruk, die zich van het zeegebied ten Noorden van de Azoren via de Britse eilanden uitstrekt naar Scandinavië. On der invloed hiervan waaien in onze om geving Oostelijke winden, die koude en zeer droge lucht aanvoeren. In deze situatie komt gedurende het weekeinde geen be langrijke verandering. Men mag dus ook Zondag rekenen op droog en vrij zonnig weer. De temperaturen blijven echter aan de lage kant. (van hedenmorgen 7 uur) 60 00 weers- .5 du 5S toestand ia 5 3 ■ïz: s* hr. z Helsinki (geen opgaaf ontvangen) Oslo nevel windstil 0 0 Stockholm onbewolkt WNW i -1 0 Kopenhagen onbewolkt windstil -1 0 Londen nevel N 2 2 0 Amsterdam onbewolkt O 4 2 0 Brussel on bewolkt ONO 4 1 0 Parijs onbewolkt NNO 3 1 0 Bordeaux zwaai oew NNO 3 5 0 Grenoble regen windstil 6 3 Nice geheel bew O 6 14 0 Warschau zwaar bew NNW 4 1 0 Berlijn onbewolkt ONO 5 -0 0 Frankfort nevel NO 6 1 0 München zwaar bew O 8 -1 0 Ziirich geheel bew ONO 7 3 0 Genève geheel bew windstil 4 0.4 Locarno motregen ZW 1 7 6 Wenen licnt bew. N 6 -0 0 Innsbruck geheel bew O 2 3 6 Rome zwaar bew N 4 10 0 Neerslag laatste 24 uui PLAATSELIJK ZWARE NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I, in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Heldere nacht met plaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag droog en vrij zonnig weer met een overwegend matige wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. U April Zon op 5-54 uur. onder 19.29 uur. Maan op 12.23 uur, onder 3.21 uur. 12 April Zon op 5.52 uur, onder 19.31 uur. Maan op 13.37 uur. onder 3.42 uur. Maanstanden 10 April 6.05 uur: Eerste kwartier 18 April 6.48 uur: Volle maan 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier I Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 11 April Hoog watèr: 10.15 en 23.06 uur. 5 Laag water: 5.20 en 18-13 uur. Maandag 12 April Hoog water: 11.46 en uur. Laag water: 6.46 en 19.46 uur. CXZX"^ZX>iIlCvD~.*7'*D~A?.^Cv~*~v~'* :£iÈÊi;h,,

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1