Vaststelling uitbreidingsplan omgeving de Kathedrale Baseliek St. Bavo van Gillette vecht tegen de duurte! Gillette NICO VAN SCHAGEN ZN. Kerkdiensten LOCOMOTIEF Gemeenteraad Haarlem Crediet van f 260.000 voor voltooien van de Prins Bernhardlaan DONDERDAG 15 APRIL 1954 HAARLEMS" DAGBLAD—" OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Passie-avond voor RK-middenstanders Nieuwe uniformen voor harmonie „Sint Michaël" Verrassing voor Haarlems bruidspaar Nederlandse Blindenbond hield propaganda-avond Acht Haarlemmers starten voor 18-uurs prestatierit Twee jubilarissen bij firma Enschedé Prijsstijgingen overal, maar Een Gillette precisie scheer apparaat en 2 Blauwe Gillette mesjes Een goeie morgenbegint met Gillette Matthaus-Passion van de C.O.V. George Robert leidde bewogen uitvoering BUDGE - SIMPLEX TABAKSPIJP Merk. JAN VAN DER PIGGE JAN VAN DER PIGGE De gemeenteraad van Haarlem heeft Woensdagmiddag een debat gehouden, dat op hoog peil stond, toen aan de orde kwamen de voorstellen van B. en W. van een nieuw ontwerp-uitbreidingsplan „omgeving Kathedrale Basiliek Sint Bavo" en ruiling van gronden met het bisdom Haarlem ter realisering van dit uitbreidingsplan. Na afloop zelde de heer Schippers (K.V.P.) dat zijn fractie het beter had gevonden niet aan de gedachtenwisseling deel te nemen. Hij sprak zijn grote waardering uit over de wijze, waarop de raad deze moeilijke kwestie behandeld heeft. De vergadering besloot een crediet van f 260.000 beschikbaar te stellen voor uitvoering van werken aan de Prins Bernhardlaan. Bij de ingekomen stukken waren de vra gen van het raadslid mr. W e n s i n g (C.H.) en de antwoorden van B. en W. inzake de maatregelen bij een storing in de levering van electriciteit. De heer Wensing was erkentelijk voor de uitvoe rige beantwoording der vragen. Hij vroeg zich af of de maatregelen wel voldoende zijn als er wat gebeurt met het electrische net. Daar er grote belangen op het spel kunnen staan bij uitvallen van de ener gie meende hij of het niet gewettigd was ondanks financiële opofferingen een hoofdschakelinrichting voor het centrum der stad aan te schaffen. Wethouder Angenent (K.V.P.) deel de mee, dat de Nederlandse netten gekop peld zijn; valt Haarlem b.v. uit, dan kan energie van andere netten ingeschakeld worden. Spreker verwachtte, dat Haarlem voldoende voorzien wordt, ook delen van de stad, als daar moeilijkheden ontstaan. Aanschaffen van een hoofdschakelinrich ting is natuurlijk mogelijk, maar de kosten zijn bijzonder hoog. Benoemingen Bij het voorstel van B. en W. de heer G. Koot te benoemen tot lid van de com missie van advies als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet merkte de heer Spek (A.R.) op, geen bezwaar te hebben tegen de voorgedragene, maar wel tegen de procedure van aanbevelen. De heer Koot is voorgedragen door de Haarlemse Bestuurdersbond. Waarom niet door de ADVERTENTIE m 'n Genoegen om te mohenkon 'n Genot om te drinken 'n moscatel geïmporteerd door; OUD Haarlem De afdeling Heemstede van de Katholieke Middenstands Vereniging hield Woensdag avond in het parochiehuis „Anno Santo" een bijeenkomst voor de leden, welke ge heel in het teken van het feest der Opstan ding was geplaatst. De heer A. Verdonschot wees als voorzitter in zijn openingswoord nog eens op de noodzaak van organisatie. Ook de geestelijk adviseur, pastoor H. A. J. Drost legde er vervolgens de nadruk op, dat niemand zich in deze tijden de weelde veroorloven kan buiten organisatie- verband op te treden. De middenstanders moeten elkaar onderling dan ook meer als collega's en minder als concurrenten gaan beschouwen. Zij vormen immers een be langrijke en onmisbare schakel in de hui dige maatschappij. Ten slotte bracht spre ker ook de passie-gedachte in verband met de middenstand, waarbij hij concludeerde, dat de katholieke middenstanders er in belangrijke mate toe kunnen bijdragen, de wereld voor Christus te behouden. Passiespel Na de pauze gaven een aantal leden van de R.K. toneelgroep „Berkenrode" een op voering van het passiespel „Die nieuw le ven bracht" door Jan Bakker. Voor deze gelegenheid had de vereniging zich voor het eerst onder regie gesteld van de heer J. Kraay. De auteur heeft voor dit spel een originele gedachtengang gevolgd, door èen aantal personen ten tonele te voeren, dat de wonderen van Christus heeft onder gaan of aanschouwd. Een meisje, dat ge volg geeft aan de woorden „Laat de kin deren tot Mij komen"; de man, die van zijn blindheid genezen is en een vrouw, die eveneens door een wonder is gered. Door middel van een proloog en epiloog worden deze gebeurtenissen met het lijden en sterven van Jezus in verband gebracht. Een spel, dat zich door de eenvoudige symboliek voortreffelijk voor de tijd van het nadei-ende Paasfeest leent. De entourage van de opvoering was in ver band met de geringe toneel-accommodatie van de zaal zeer sober gehouden, ofschoon het paarse achterdoek voldoende sfeer wist op te roepen. Voor de spelers van „Berken rode" betekende dit spel, waarbij de in houd uiteraard hoofdzakelijk op het woord was geconcentreerd, een enigszins onge wone opgave, hoewel zij zich hierop met een kennelijke toewijding en overgave hadden voorbereid. Daardoor gelukte het hun die bezieling in de dictie te leggen, welke voor een dergelijk spel als een on misbare factor beschouwd moet worden. De handeling werd door de aanwezigen dan ook met een onmiskenbax-e aandacht beluisterd, waaxwoor de spelers aan het slot bij monde van de heer Verdonschot de verdiénde -lof niet werd onthouden. raad van overleg der vakbeweging? Ook dit zou niet juist zijn, want vroeger heeft de heer F. S. Noordhoff als vertegenwoor diger van de v/oningbouwverenigingen zit ting gehad in de commissie. De heer Jans sen volgde hem op, echter niet als be stuurslid van de Haarlemse Bestuurders- bond. Mr. Bettink (V.V.D.) sloot zich hier bij aan. Wethouder Happé (Arbeid) erkende de bezwaren en was van mening, dat het niet de juiste vorm was aan een organisa tie om een voorstel te vragen. Daar de can- didaat aan de eisen voldoet gaf hij in overweging de heer Koot te benoemen. De raad benoemde de heer Koot met 28 van de 30 stemrrlen. Tot tijdelijk lerares in de Duitse taal aan het Coornhei'tlyceum werd benoemd mej. P. H. Fischer te Bussum; tot leraar in de Franse taal aan dit lyceum dr. G. G. Baardman te Amersfoort en tot onderwij zer aan de Klaas de Vriesschool voor Mulo de heer P. J. Daan te Sneek. Aan de heren J. IJzerman (Linschoten- school) en J. Oedekerk (Beatrixschool) werd eervol ontslag verleend als onder wijzer. Geldleningen De raad ging zes geldleningen tot een totaal bedrag van 6.000.000 tegen een rente van 3 y2 aan. Uitbreidingsplan bij de St. Bavo B. en W. stelden voor een nieuw ont- werp-uitbreidingsplan „Omgeving Kathe drale Basiliek Sint Bavo" vast te stellen en ruiling van grond aan te gaan met het bisdom Haarlem ter realisering van het plan. Het bisdom zal aan de gemeente het eeuwigdurend zakelijk recht van erf pacht verlenen op het kerkelijk plein ten Westen van de hoofdingang der Katho- drale basiliek, zulks tegen een erfpachts canon van totaal 1,per jaar. Ter ver vulling van kerkelijke plechtigheden zal het bisdom gerechtigd zijn het plein ge durende ten hoogste twaalf dagen per jaar, waaronder begrepen de Palmzondag en de drie Kruisdagen, voor alle verkeer af te sluiten. Voor realisering van het plan is een bedrag van 149.814,nodig. Mr. W e n s i n g zette uiteen dat hij uit godsdienstige overtuiging bezwaren had tegen het tweede deel van het voor stel en deelde mee zijn stem aan het voor stel niet te kunnen geven. De heer A 1 b r e c h t (Arbeid) merkte op, dat er bij de voorstellen vragen rijzen van principiële aard. Er dient een oplos sing gevonden te worden en hij noemde het voorstel gekunsteld en constructief De fractie heeft geaarzeld of zij haar stem aan het voorstel kon geven. Verdraag zaamheid vordert vrijheid van godsdienst In een bestaande situatie komt geen wij ziging en de fractie zal vóór stemmen tenzij een andere oplossing mogelijk blijkt De heer Spek (A.R.) deelde mee, dat er aanvankelijk enige aarzelingen waren maar de conclusie was toch, dat hij met het voorstel kon meegaan. Wethouder Happé zeide, dat B. en W begrip hebben voor de mening der raads leden, omdat een gevoelige materie aan de orde is. De belangen zijn tegen elkaar af gewogen. Gezocht is naar een constructief voorstel, dat niet in strijd is met de Grond wet. Een gemeentebestuur moet niet trach ten tussen de mazen van het net door te glippen. De voorgestelde oplossing schenkt bevrediging. Het is in het belang van de stedebouwkundige toestand het uitbrei dingsplan te aanvaarden. Met de stem van mr. Wensing tegen werden de voorstellen aanvaard. In beroep Een uitgebreide discussie volgde over het voorstel van B. en W. om beroep aan te tekenen tegen het vonnis van de kanton rechter terzake van inhouding op het loon van een gemeente-ambtenaar. Drie rechtsgeleerde raadsleden, mrs. Proper (C.P.N.), Bettink (WD) en De Leeuw (Arbeid) wilden niet in be roep gaan, de heer Knape (KVP) ver zocht het advies in te winnen van de rechtsgeleerde der gemeente en de heer M e n s i n k (Arbeid) schaarde zich achter het voorstel van B. en W. Wethouder Angenent deelde mee, dat B. en W. bereid zijn alsnog het advies van de rechtsgeleerde der gemeente in te win nen. Hij vroeg de raad machtiging in be roep te gaan als de mening van de rechts geleerde is, dat beroep succes kan ople veren. Met 24 tegen 7 stemmen aanvaardde de raad dit voorstel. Voltooien van de Prins Bernhardlaan Bij het voorstel om een crediet van 260.000,beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de laatste werken van de Prins Bernhardlaan merkte de heer W i 1- 1 e m s e (Arbeid) op, dat een deel der be woners van de Genestetstraat en Zomer- vaart last hebben van boerderijen. Wethouder Happé antwooi-dde, dat als blijkt, dat omwonenden hinder hebben van stank, maatregelen getroffen worden. On- dei'handelingen over aankoop van percelen zijn gaande. Het voorstel werd aanvaard. Overige punten De volgende voorstellen werden goed gekeurd: Goedgekeurd zijn de volgende voorstellen: Verlenen van subsidies aan de Stichting Christelijke Avondmulo, aan het Haarlems Avondlyceum (benevens verstrekken van een geldlening), aan de Verkeersonderwijs- commissie (verhoging) en aan diverse ver enigingen ten behoeve van de kraarn ver zorging; wijziging bezoldiging van be- roepspersoneel der brandweer; crediet voor het geven van onderwijs in handenarbeid aan de Mr. J. H. Thielschool; crediet voor inrichten van een huishoudlokaal voor de Dr. Huetschool; toepassen art. 31 van de Woonruimtewet 1947; herstel van het op- bouwpodium in het Concertgebouw; aan leggen van een tijdelijke speeltuin ten Oos ten van de hulpschool aan de Vondelweg; ophogen van een terrein voor de bouw van een kleuterschool bij de Jan Gijzenschool en aanleggen van de schooltuinen; verho ging verpleegprijzen Sint Elisabeths Gast huis; verhogen crediet voor het restaure ren van de Goudleerzaal in het Frans Hals museum. ADVERTENTIE Smaken verschillen maaralles smaakt beter met REMIA MARGARINE De R.K. harmonie „Sint Michaël" i: Heemstede houdt op Woensdag 21 en Don derdag 29 April twee feestavonden, welke in het Minerva Theater gehouden worden. Voor de pauze geeft de harmonie een con cert, en in het tweede gedeelte van de avond geeft het Christelijk Mandoline- en Toneelgezelschap „Semper Avanti" uit Leiden, onder leiding van Koos Kalker een uitvoering. Dit ensemble, dat uit ongeveer vijftig leden bestaat, zal een afwisselend programma voor het voetlicht brengen. Op Woensdag 21 April wordt aan deze avond bovendien een bijzonder karakter verleend, doordat de leden van de harmo nie dan voor het eerst in nieuwe uniformen zullen optreden, welke door pastoor C. W. van Mierlo worden overgedragen. SCHOOLPAASVACANTIE Voor de leerlingen der scholen voor openbaar lager onderwijs in de gemeente Bloemendaal is de Paasvacantie Woensdag middag na de lessen begonnen. De vacantie duurt twaalf dagen, zodat de lessen op Dinsdag 27 April worden hervat. Deze Paasvacantie geldt ook voor de Uloschool, de Hartenlustschool aan de Vijverweg. De scholen voor bijzonder onderwijs in de ge meente hebben voor de Paasvacantie een regeling getroffen, die zo goed als niet af wijkt van die der openbare scholen. Vanmorgen werd op het Haarlems stad huis het huwelijk voltrokken tussen de heer K Bakker en mejuffrouw N. Stringer. Toen zij door de brede deuren op het met de rode loper toegedekte bordes naar bui ten traden, wachtte hen een aardige ver rassing. Want niet alleen toonde het April- zonnetje ziclx van zijn beste zijde, zodat de Grote Markt het jonge echtpaar beminne lijk scheen toe te lachen, maar ook ston den langs de trappen vele kinderen opge steld fdie met roodgevlamde doeken een erehaag vormden, waaronder de heer en mevrouw Bakker de treden afdaalden. Het bleek namelijk dat beiden leidende func ties bekleedden in de Haarlemse afdeling van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Cen trale en zo werd hen mede daarvoor een kleurige hulde gebracht. Maar dat was niet alles, want toen de heer Bakker de gereedstaande bruidsauto wilde instappen, werd hij omstuwd door een aantal jongens en meisjes, die „Dag meester" riepen, zo dat hij zich niet nadat herkenningsgroeten waren uitgewisseld, bij zijn bruid kon voe gen. Op dit enthousiasme had meester Bak ker niet gerekend, want op 1 April zei hij de Lorentzschool te Haarlem vaarwel en vertrok naar Drente, waar hij een nieuwe functie in het onderwijs aannam. Zo was dit huwelijk niet alleen een feestelijke ge beurtenis, zoals ieder huwelijk dat is, maar tevens een blij weerzien van velen die hun groepsleider en.onderwijzer niet vergeten waren. In restaurant „Boekenroode" te Heem- stede-Aerdenhout hield de Nederlandse Blindenbond Woensdag een propaganda- avond welke, zoals de heer J. de Graaf in zijn openingswoord opmerkte, was bestemd voor de „blinde vrienden en blindenvrien- den". Een gedeelte van het programma werd verzorgd door de blinde musicus Thierry van Driest, die zich daarbij een begaafd pianist toonde en onder meer Beet- hovens Mondscheinsonate en de Holberg suite van Grieg ten gehore bracht. De bondspropagandist, de heer Joh. van der Berg, declameerde een tweetal gedich ten van Jan Prins: „De Bruid" en „Rotter dam", nadat hij voor de pauze in een redevoering diverse facetten van het vraag stuk van de blinde mens behandeld had. Spreker bepaalde zich hierbij tot het so ciale aspect, waarbij in Nederland momen teel ongeveer 4800 blinden betrokken zijn. Vroeger zouden zij hoofdzakelijk op bede larij zijn aangewezen, doch gelukkig is er thans veel ten gunste van hun sociaal maatschappelijke positie veranderd. In ver schillende grote steden werden inmiddels werkplaatsen opgericht, waar de blinden tot productieve werkers voor de samenle ving worden opgeleid. Dit is voor een groot gedeelte het gevolg van het streven van de bond, die binnenkort haar zestigjarig bestaan hoopt te herdenken en zich alleen reeds door het verspreiden van boeken en tijdschriften in Brailleschrift, voor de blin den onmisbaar heeft gemaakt. Doch boven dien bevordert zij de oplossing van het vraagstuk der sociale rechtvaardigheid voor blinden, niet doormiddel van liefda digheid, maar door op een waardige wijze te streven naar een volwaardige positie van de blinde werker in het maatschappe lijk bestel. Uiteraard vroeg spreker hier voor steun. Na de pauze werd de propaganda-film „Een van ons" vertoond, bewerkt naar een novelle van Willem Kramer. Op de bromfiets naar Parijs Acht leden van de Avaros Club Haarlem, aangesloten bij de Nederlandse Bromfiets Bond, zullen vanavond om kwart voor twaalf starten voor een non-stoprit van Haarlem naar Parijs. Drie rijdsters en vijf rijders zullen trachten deze tocht, waar voor men ongeveer achttien uur denkt nodig te hebben, uit te rijden. Ook de terugrit uit Parijs zal per brom fiets worden afgelegd. De rijdsters en rij ders zullen starten op de Zijlweg 39 in Haarlem. De leider van deze rit, de heer Joh. van Gennip, deelde ons mede dat dit de eerste keer is, cfat een dergelijke lange rit door bromfietsers, die niet voor een fabriek rijden, gehouden wordt. De ploeg hoopt vannacht de grens te halen en daarna rijdt men steeds honderd kilometer waarna er een uur gerust wordt De rijders en rijdsters hebben van de Rot terdamse politie toestemming gekregen om van de Maastunnel, die uitsluitend voor auto's en motorfietsen bestemd is, gebruik te maken. De politie in de Maasstad was bereid om voor deze keer een uitzondering te maken. Behalve levensmiddelen neemt men voorts een groot aantal bromfiets- onderdelen mee, zodat men niet voor elk hopelijk niet te veel voorkomend man kement aan de fietsen naar de fietsenma ker hoeft te lopen. Gisteren was de heer H. Stevens, onder chef van de afdeling Fotografie bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zn. N.V. veei-tig jaar aan deze firma verbon- den. Vrijdag zal hij door de directie van de inrichting officieel worden gehuldigd, daar zij gisteren niet voltallig .was. Zijn collega's hebben al wel gelukgewenst. Voor de huldiging was grote belangstel ling. De jubilaris werd onder meer toege sproken door de chef van de afdeling Foto grafie, de heer B. M. van Lienden, die hem tevens namens de afdeling een lamp en een bloemstuk overhandigde, en door de onderchef van de afdeling Lithografie, de heer E. Schieveen, uit wiens handen de jubilaris een rookstandaard, een gebakstel en een bloemstuk ontving namens zijn af deling. De tweede jubilaris was de heer W. J. Jolink, fotograaf op de afdeling Gelds waardig Materiaal, die vandaag vijfen twintig jaar bij de firma Enschedé werk zaam is. Hij werd door de voltallige directie ont vangen en toegesproken door de heer E. W. S. van Riemsdijk. Hem werd door de directie een enveloppe met inhoud en een bloemstuk aangeboden. Op de afdeling, waar de jubilaris werk zaam is, werd hij tenslotte gehuldigd. Hij werd er toegesproken door ed chef van de afdeling, de heer M. C. Mechelse. en door zijn collega, de heer J. J. Beid. Ook hier ontving hij een enveloppe met inhoud en een bloemstuk. ADVERTENTIE Hier hebt U de gelegenheid kennis te maken met 's werelds beste scheersysteem. Blauwe Gillette mesjes, de scherpste die ooit zijn geslepen en een Gillette precisie scheerapparaat. Die be horen bij elkander. Voor slechts f. 1.10 biedt Gillette U beide voordelen. Vraag Uw winkelier U een Gillette 32' te tonen! Pakje met 5 Blauwe Gillette mesjes nu slechts 75 ct. Dispenset of pakje van 10 mesjes nu voor f. 1.50 slechts Gisteravond heeft het cabaretgezelschap „Prinses Irene" een uitvoering gegeven voor de patiënten van „Brederodeduin". Welk een geweldig geestelijk drama de Matthaus Passion van Bach is, kon men bij de zeer bewogen uitvoering van de Christelijke Oratorium Vereniging, onder leiding van George Robert, in de Haar lemse Concertzaal wederom ervaren. Na een periode van koele objectivering van Bachs meesterwerk barokkunst ge transponeerd naar de stijl der nieuwe zakelijkheid! vindt men-bijna overal weer de durf terug om de vitale span ningen er van uit te leven, zo ook hier bij de C.O.V. Winst uit de objectieve manier van interpreteren blijft overigens te consta teren uit het vermijden van al wat naar sentimenteel piëtisme zweemt. En verder blijven ook coupures beschouwd als on toelaatbaar. Tot er weer eens een durver opstaat, die realiteitszin genoeg bezit om in te zien, dat er best een paar aria's uit het laatste deel van het werk gelicht kun nen worden, zonder schade te doen aan het geheel. De ontknoping zal er integen deel door versterkt worden. Bovendien zou men rekening moeten houden met de dosis muziek, die een publiek verteren kan. Met een sepraansolïste als Erna Spoo- renberg wordt de dramatiek van de lyri sche beschouwingen bij het Passieverhaal bijzonder sterk opgevoerd, naar onze smaak wel wat al te sterk. Het te veel schuilt misschien hoofdzakelijk in haar theatrale houding, want haar levendige vocale prestaties waren in ieder geval boeiend. Als alt-soliste hoorden we hier voor het eerst Wilhelmina Matthès, die in een meer gereserveerde stijl een goede zangkunst met fraai geluid demonstreerde. Op menig punt was het werk van deze zangeres een openbaring, enige momenten van te hoge intonatie daargelaten. En ver der, om dan eerst de solisten van de be schouwende partijen af te handelen, kun nen wij als voortreffelijk lyrisch-drama- tisch interpreet Henk Meyer noemen, wiens kapitale vertolking van „Geduld" een sterk staaltje van muzikaal geladen voordrachtkunst was. Als vierde van dit solistenkwartet hoordg men de bas Arie de Rijk, die een fraai hoogtepunt bereikte met de aria „Komm süsses Kreuz", met Piet Lenz als voortreffelijk vertolker van de obligate gambapartij. Han le Fèvre toonde zijn bekende paraat heid als recitant-Evangelist; hij bereikte iets bijzonder treffends met de cantabile passage van Petrus' berouw. In de nobele sonoriteit van Guus Hoekmans stem klon ken de woorden van de Heiland statig en verheven. De kleine recitante baspartijen bleken veilig toevertrouwd aan Rom Kalma. Dat deze zeven vocale solisten een ideaal sluitend geheel vormden, zou ik niet durven beweren, maar dat ze individueel hun taak op verantwoordelijke wijze ver vulden, mag met overtuiging gezegd zijn. Als meest op de voorgrond tredende in strumentale solisten kunnen verder met ere vermeld worden de violist Jan Hes- merg, de fluitist Marius Ruysink en de hoboïst Jaap Stotijn. Het koor, of beter gezegd: de koren toon den zich uiterst slagvaardig. Zij reageer den levendig op de plastische inzichten en aanwijzingen van de dirigent. De suggestie van een fanatiek opgezweepte volksmenig te was in de turbaekoorgedeelten volko men. Het vlotgezongen inleidingskoor, waarin het knapenkoor van Tom de Vries zijn taak correct en beschaafd vervulde, ging uiterst vlot en kreeg een prachtige dynamische climax aan het slot. De kora len klonken stemmig, maar gezond van sentiment. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest, met Plet Halsema aan het orgel, voegde zich voortreffelijk naar de directie van George Robert. Als geheel was het een sterk bewogen vertolking, die haar indruk op het publiek niet miste. JOS. DE KLERK ADVERTENTIE Grootste keuze bij: Gierstraat 40—42 - Tel. 17768 U denkt misschien een nieuw model racewagen te zien. Niets daarvan. Het is een motor, al is het er dan een met pretenties. Ontworpen en ontwikkeld werd dit nieuw model motor vooral bedoeld voor de wedstrijdsport in de fabriek van E.R.G. Barles, Elms Metals Ltd. te Birmingham. De motor is geplaatst bij het achterwiel Er is plaats voor drie personen. Bij slecht weer zit men onder een bijbehorend zeildoek. ADVERTENTIE In onze afdeling ROOKARTIKELEN brengen wij een nieuwe in 12 modellen. ENGELS FABRIKAAT. Eigen Import uit Londen. Onze naam op iedere p(jp Een garantie voor kwaliteit 7.50 10.00. GROTE HOUTSTRAAT 81 - Haarlem. VRIJDAG 16 APRIL 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieu we Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, H. Av. 7: Ds. G. J. Waardenburg H. Av. Noorderkerk, Velserstraat. 7: Dr. A. J. Rasker. H. Av. Oosterkerk, Zomerkade. 7: Ds. A. J. van Rhijn, H. Av. Kapel Sarepta Hazepaterslaan 10: Ds. J. A. de Klerk, Hst. H. Av. Geb. Vrijz. Herv., Jacobstraat 6. 7.30: Ds. J. Heidinga. H. Av. Diaconessenhuis, Ha zepaterslaan 3: Ds. S. H. J. Voors, H. Av. Rusthuis, Jansstraat. 10: Ds. E. Pot, H. Av. Mariastichting, Kamperlaan 10.30: Ds. B. de Jong, H. Av. Eglise Wallonne, 20: Vendredi Saint Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz, Saint Cène. Stads-Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 7: Ds. Jac. Buiten, Haarlem. H. Av. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Lijdens- prediking. Evang. Broedergem. 10: Lezen Lijdensgeschiedenis. 2.30: Herdenking sterf uur. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 7.30: Ds. A. R. de Jong. H. Av. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 7.30: Br. A. A. Esmeyer Jr. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 7.30: Ds. G. Kroes H. Av. Remonstr. Gereform. Gemeente, 19.30: Ds. J. J. van Hille, Avondmaal. Ger. Gem., L. Margarethastraat 13. 7.30: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 7.30: Ds. J. P. Geels Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 9.30: H. Dienst. 15-16: Stil gebed. Gedurende de Goede week na vooraf gemaakte afspraak, gelegenheid tot Biechten. Zaterdag 19: Paas- wijdingen, gevolgd door vespers van Paas avond. Na de dienst kan wijwater worden meegenomen. The Bethel Pentecostal Tem ple Inc., Tempeliersstraat 55 rd. 7: H. Avond maal. Leger des Heils, Schagchelstraat 26 3 en 8: Prediking van het kruis. Met mede werking van Zangkoor en muziekkorps. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 8: H. Avondmaal. Apostolische Gemeente, Jacofaijnestraat 15. 10 en 7: Godsdienstoefe ning. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 7: Ds. J. W. Weenink. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 7.30: Leesdienst. Ver. Doopsgez. Gemeente. 19: Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Avondmaal. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. G. Koch, H. Av. Immanuëlkerk 7: Dr. H. v. d. Loos, H. Av. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 3.30: Stonde bij het Kruis. 8: Liturgische dienst. Leider: Kapitein J. Schuyff, A'dam. Chr. Ger. Kerk, Floresstr. 8: Ds. J. C. Maris HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Gelder, Haarlem. 19: Ds. Oskamp, H. Av. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels, H. Av. 19: Ds. v. Nieuwenhuijzen, H. Av. Kapel Irene op Meer en Bosch 10: Br. C. J. Oostenrijk. 7: Ds. J. A. de Klerk. H. Av. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 7.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Koediefslaan. 20: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 20: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 8: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 19.30: Ds. J. E. Drost, H. Av. 19.30: Jeugdkapel 1215 jaar. Wijkgebouw „De Stal". BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. Openb. Geloofsbelijdenis. 6.30 en 8: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 7.30: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. van der Mast, H. Avondmaal. 19: Dr. J. H. Stelma, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 19.30: Dr. J. L. Koole, te Bloemendaal. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 9: Gez. Prime met Kruisverering. 19.30: Goede Vrij dagavondherdenking. Zaterdag 9: Liturgi sche plechtigheden. Daarna Gez. Prime. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19.15: Dr. Ch. de Beus, H. Av. HOOFDDORP. Ncd. Herv. Kerk. 7: Ds. J. C. Salverda. H. Av. Geref. Kerk. 7.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. Bev. Lidmaten. 6.30: Dezelfde. H. Av. Bethel Kapel 7: Ds. H. A. van Herwaarden van Amsterdam. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Dezelfde. H. Av. Geref. Kerk. 7.30: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. van Achterberg, van Leiden. H. Av. 7: Vicaris L. C. Baljé. Dankzegging H. Av. Geref. Kerk 7.30: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 20: Ds. D. Ter Steege, H. Av. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 8: Ds. J. Kroon, H. Av. West. Sionskerk. 8: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Av. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. H. Av. 7: Ds. R. H. Oldeman, H. Av. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jonge- boer. Bevestiging nieuwe lidmaten. 5: Ds. C. Jongeboer. H. Av. Geref. Kerk 7.30: Ds. D. Veenhuisen, van Utrecht. Geref. Kerk, art. 31. 7.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 7.30: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 7.30: Ds. H. W. Eerland. v-

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 15