480.- WINKELHUIS le Hypotheken a 3w °/o P.J.V00RNEVELD Interessante WONINGRUIL, KANARIES Was- en stoomgoed „'t KLEVERPARK" mag gezien worden! Rijkspolitie in bollenstreek staat voor moeilijke taak Kerkdiensten Bloemendaal Korte vergadering van de Bloemendaalse raad Aan Pasen gewijd raam in Overveense kerk de scooter voor iedereen! 10 Majoor R. Warmoltz trof maatregelen voor het verkeer „Droom der Gevangenen" Inhaalverbod op de Margrietenlaan Paasmuziek in Bloemendaal Mej. dr. M. E. Nolte benoemd tot rectrix Sancta Maria Esperantocongres in de omroep presenteert: N.V. HULPMOTORENFABRIEK „WE!ESP" TEL. K 2940-700 WEESP 00 "houden" pt CHtcïc 0Os ZATERDAG 17 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het min of meer strompelend begin van de bollendrukte luidt voor de rijkspolitie, die in de bollenstreek tot taak heeft het verkeer in goede en vlotte banen te leiden, een zware tijd in. Zoals ieder jaar zijn weer omvangrijke maatregelen getroffen om de stroom van millioenen toeristen vlot te kunnen verwerken. Over de specifieke pro blemen, die zich bij deze verkeersopgave voordoen, hadden wij een onderhoud met de districtscommandant van de rijkspolitie in dit deel van Zuidholland, majoor R. Warmoltz, die reeds maanden geleden begon met de omvangrijke organisatie, die opgebouwd moest worden om deze uitzonderlijke taak van de politie tot een goed einde te laten komen. Majoor Warmoltz legde er de nadruk op, dat zich in de bollenstreek tijdens het sei zoen bijzondere moeilijkheden voordoen, die elders niet in gelijke vorm optreden. De bollenstreek kenmerkt zich door een verkeerstechnisch weinig mogelijkheden biedend wegennet. Tussen Leiden en Haar lem, enger genomen Sassenheim en Hille- gom, vindt men slechts drie evenwijdig aan de kust door de bollenstreek lopende wegen, die ondei'ling door slechts weinige dwarswegen verbonden zijn. Voorts is een (verkeerstechnische) moei lijkheid, dat niet in de eerste plaats het probleem van een zo snel mogelijke aan- en afvoer van de belangstellenden op de vooi-grond moet staan. Tijdens het bollenseizoen doet zich de situatie voor, dat de aan- en afvoerwegen, langs de grote, rijksweg AmsterdamDen Haag, wel goed zijn, maar dat de proble men zich in de bollensti-eek voordoen, waar niet iedereen een vast deel heeft, en waar men wat rond wil rijden, genieten van de bloemenpracht en in die pracht een dagje uit zijn. Majoor Warmoltz achtte dit laatste het belangrijkste probleem. De verkeersorga- nisatie dient zo te zijn, dat men indei-daad in de bollenstreek kan rondtoeren. Dat men, op welk tijdstip en gedurende welke perio de dan ook, kan aankomen en parkeren, kan weggaan, en in iedere richting en via iedere route die men wenst. Deze proble men doen zich uiteraard voornamelijk voor tijdens de Zondagen en de dag van het bloemencorso, Zaterdag 24 April. Groot aantal politie-mannen in de bollenstreek Gewoonlijk telt de bollenstreek een 70- tal mannen van de rijkspolitie, doch tijdens de Zondagen en de corso-dag worden er versterkingen uit de gehele provincie en andere delen des lands aangetrokken. Ge durende het gehele seizoen is er een vaste kern van de rijkspolitie gevestigd bij Keu kenhof in Lisse, steeds meer het centrum van het bollentoerisme. Op de Zondagen en tweede Paasdag komen daar 120 man schappen van elders bij, op corsodag liefst 204. Er zijn mobilofoons, motorgroepen, ruiters, en omroepposten, b.v. bij Keuken hof, die in verschillende talen verkeers- aan wij zingen geven. Dit legertje van rijkspolitie wordt van de centrale post van Keukenhof uit gedi rigeerd. Door de gehele bollenstreek zijn telefoonposten verspreid met een vaste verbinding met de centrale post, zodat van daar uit de van moment tot moment zich wijzigende vei'keerssituatie in haar geheel kan worden overzien en maatregelen tot opvangen van bijzondere moeilijkheden kunnen worden getroffen. Het zal namelijk ongetwijfeld van tijd tot tijd nodig zijn, bepaalde wegen voor verkeer in deze of gene richting af te sluiten, de toevoer af te remmen teneinde de afvoer vlotter te laten verlopen. Drukste dag De drukste dag is ongetwijfeld de corso dag, wanneer onder normale omstandig heden zo om en nabij een half millioen toe risten op één middag de streek, het corso Heeft men onlangs in het gebouw van de Verenigde Doopsgezinde gemeente bij wijze van experiment een drietal films vertoond, binnenkort zullen 4 Doopsgezinde spelers het spel „Droom der gevangenen" (A Sleep of Prisoners) van Christopher Fry in de vexrtaling van de Nederlandse dichter Bert Voeten opvoeren. Dit spel werd geschreven in opdracht van de Religious Drama So ciety en in April 1951 voor het eerst in Oxford opgevoerd. Het Amsterdamse To neelgezelschap gaf er een jaar later onder regie van Albert van Dalsum een serie voorstellingen in de Oude Remonstrantse kerk te Amsterdam van. Dit jaar hebben Remonstrantse lekespelers het in Haarlem opgevoerd. en Keukenhof bezoeken. Dat betekent, blijkens geschatte ervaring, het verwerken van ongeveer 10.000 auto's. Majoor War moltz, die zich ieder jaar weer met een blijmoedig enthousiasme op deze unieke taak werpt, was eigenlijk verheugd, dat het definitieve besluit gevallen is om het corso, ondanks de onverwacht trage op bloei van de bollenvelden, niet uit te stel len tot 1 Mei. Die dag is in België een vrije dag, en dan zouden zeker 200.000 Belgen meer dan gewoonlijk het corso hebben be zocht. Majoor Warmoltz achtte een derge lijk supplement van de enoi-me mensen menigte die verkeerstechnisch verwerkt moet worden, iets onmogelijks. Ieder jaar weer, bij een voortdurend stijgende be langstelling, vragen de verkeerstechnici zich af, of nu het maximum uit de capa citeit van de streek is gehaald. Ieder jaar weer slaagt men er in het toerisme zonder ernstige storingen in goede en vlotte banen te leiden. Maar de 200.000 Belgen meer dan gebruikelijk, daar ziet de politie, die de taak heeft te zorgen dat ieder aan zijn trek komt, toch wel tegen op. In de Donderdagmiddag onder leiding van burgemeester jhr. mr. C. J. A. den Tex gehouden vergadering van de gemeente raad van Bloemendaal is de heer G. D. ühlenbroek benoemd tot onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand. Het overzicht van B. en W. inzake het delegatiebesluit 1953 werd voor kennis geving aangenomen en goedgekeurd werd het voorstel tot vaststelling van de vergoe dingen ingevolge artikel 101 bis der Lager Onderwijswet 1920. Ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Bebouwingsvooi-schriften werd ver leend aan A. Bos, voor het bouwen van een garage bij het woonhuis Bos en Duinplein 1; aan het bestuur van de Christelijke Wo ningbouwvereniging voorheen de Christe lijke Nationale Werkmansbond, afdeling Bloemendaal, voor het bouwen van acht dubbele stenen bergplaatsen achter de 16 woningen Boslaan 733 en 3941, zulks ter vervanging van de bestaande houten bergruimten; aan M. J. Heule, voor het bouwen van een stenen garage schuin ach ter het woonhuis De Genestetweg 6a, zulks ter vervanging van de bestaande houten bergplaats; aan G. Daams, voor het uit breiden van het bedrijfsgedeelte gelijk vloers van het winkelpand Bloemendaalse- weg no. 123b; aan G. J. Veiweld, voor het bouwen van een garage in de tuin van de villa dr. Jac. P. Thijsselaan 1; aan P. J. Voomeveld te Haarlem, voor het bouwen van een blok van drie woonhuizen met twee aangebouwde garages en een vrij staande bergplaats voor het middenpand aan de Oostzijde van de Braziliëlaanaan jhr. E. J. van Holthe, voor het bouwen van een broeikas in de tuin van de villa Wes terlaan 18; aan mevrouw M. Moltzer Laan, voor een verbouwing met uitbrei ding van de villa Zandvcortex-weg 57a; aan H. van Straten, voor het uitbreiden door aanbouw van de garage bij de villa Boe- kenroodeweg 7b. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde mevrouw P o u 1 u sB a u m (VVD) naar aanleiding van het ongeval van Donderdagmorgen op de Militaireweg of bepalingen tegen te hard rijden gemaakt kunnen worden, waarna de voorzitter antwoordde, dat de wet gever regelend optreedt. Voorts deelde spreker mee, dat de remmen van alle zand- auto's die op het traject rijden gecontro leerd zullen worden. De heer Lagendijk (A.R.) vroeg of B. en W. al een besluit hebben genomen over het sluiten van de gemeentediensten in de middag van de 5e Mei. De voorzitter antwoordde, dat het college nog geen beslissing heeft genomen; vorige jaren waren de diensten des mid dags gesloten. B. en W. van Bloemendaal hadden Gede puteerde Staten van Noordholland ver zocht tot het gedurende het bloembollen seizoen vaststellen van een inhaalverbod voor motorrijtuigen op meer dan t.wee wielen in beide richtingen voor de buiten de bebouwde kom ingevolge de Wegen verkeerswet gelegen Margrietenlaan te Vogelenzang. Naar aanleiding hiervan hebben Gede puteerde Staten besloten voor de periode van 1 April tot 1 Juni een inhaalverbod vast te stellen. Daarbij is overwogen, dat het verkeer met motorrijtuigen in deze maanden zeer omvangrijk is, dat langs de Margrietenlaan geen rijwiel- en voetpaden aanwezig zijn, dat de wegbermen zeer smal zijn, terwijl voorts het beloop van de weg, die een verhardingsbreedte van onge veer vijfenhalve meter heeft, een aaneen schakeling van flauwe bochten vertoont, die door de aanwezigheid van struikbe planting op de smalle bermen niet over zichtelijk zijn. DIENST MET DE PAASDAGEN De dienst met de Paasdagen van de dok toren in Bloemendaal-doi-p wordt van heden middag twee uur tot Dinsdagmorgen acht uur waargenomen door de arts J. H. M. Eg berts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261; die van de Overveense huis artsen tot Zondag, eerste Paasdag door de arts P. A. M. Krijger, Militairenweg 18, Overveen, telefoon 24480 en op Maandag, tweede Paasdag, tot 's avonds elf uur door de arts W. D. van Oldenborgh, Bloemen- daalseweg 223, Overveen, telefoon 22884. In hetzelfde tijdvak als de artsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tele foon 12698, b. g. g. 14424. De Zondags-, avond en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal ex; Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 24 April in spoedgevallen verzorgd door de Bloemendaalse apotheek, (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85. Bloe mendaal, telefoon 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: M. Woerlee—van Rede, d.; J. Botman—Kalf, z.: N. SargentiniVis, d.; P. Roderkerkde Groot, z.: A. BlomMol. z.; W. K. Walter—Onstenk. z. ONDERTROUWD: G. J. M. Stam en H. M. Mudde; J. .J. Ripke en A. Tijssen; F. H. Ver- hoeff en W. A. van der Bijl. GEHUWD: J. Eleveld en G. H. van den Brink: G. Bakker en T. ,T. M. Roos. OVERLEDEN: W. C. Winthouwer—Boers. 62 j.; J. M. van Beuzekom, 79 j.; W. F. Bör- kert, 71 j.: Wed. K. W. v. KampenKnoop, 88 j.; M. A. J. Hoogewerff, 67 j.; A. Peters. 75 jaar. Op de Paasmorgen zal het Christelijk muziekcorps „Sursum" op het voorplein van de Hervormde kerk aan het Kerkplein te Bloemendaal, Paasliederen spelen. Dit is een traditie, die reeds vele jaren wordt ge handhaafd. Samen met de kerkklokken roepen de trompetten de kerkgangers op de kerlj binnen te gaan en te luisteren naar het Evangelie der Opstanding. De muziek duurt van half negen tot negen uur, en gaat aan de eerste kerkdienst vooraf. De kerkbezoeker van de Hervormde wijkgemeente Overveen zal op Paas-Zon- dag kunnen ontdekken, dat in het Her vormde kerkgebouw aan de Ramplaan in de Zuidwand een tweede kerkraam is ge plaatst. Het is, evenals het in September 1953 geplaatste eerste kerkraam voor stellende de zalving van Jezus door Maria vervaardigd door het glazeniersechtpaar Femmy en Johan SchiltGees ink te Over veen. Mevrouw Schilt maakte het ontwerp, haar echtgenoot nam de technische verzor ging voor zijn rekening. Dit tweede raam, dat dezer dagen in het kerkgebouw is aangebracht, is geheel aan Pasen gewijd. Het stelt Jezus' Opstanding voor uit het donkere grafvoorts zijn ver schillende elementen uit de Paasverhalen er op samengevat. Hieronder staan de woorden: „Ik ben de opstanding en het leven." In de gestalte van Jezus is duide lijk de overwinning op de dood uitgebeeld, terwijl een lichte glimlach de vreugde hier van uitdrukt. De oppervlakte is bijna drie vierkante meter. Het is in negen delen vervaardigd, waaraan het glazeniei'sechtpaar ongeveer een half jaar heeft gewerkt. Het zou in de bedoeling van de kerkeraad liggen om er te zijner tijd toe over te gaan, ook de ove rige ramen door in glas-in-lood vervaar digde uitbeeldingen te laten vervangen. Met ingang vaxx 1 September is benoemd tot rectrix van het R.K. Meisjes Lyceum Sancta Maria aan de Dreef te Haarlèm me juffrouw dr. M. E. Nolte te Bloemendaal. Zij is sedert 1935 als lerares aan het lyceum verbonden. Mejuffrouw Nolte is wethoud- ster van Onderwijs te Bloemendaal, welke functie zij zal blijven vervullen. Op Dinsdag 20 Apx-il zal om 17.50 uur via Hilversum II (298 m) een uitzending plaats vinden naar aanleiding van het 39ste Uni versele Esperanto Congres te Haarlem. Het ligt in de bedoeling voorlopig maandelijks dergelijke uitzendingen te doen plaats hebben. Spreker is ditmaal mr. A. J. Kalma, se cretaris van de Nedei'landse Esperantisten Vereniging L.E.E.N. en lid van het voorbe reidend congrescomité. Vrijdagavond om kwart over tien ge raakte een auto, rijdende op de Duinlustweg te Overveen, in brand: de bestuurder schx-ok en reed tegen een boom. Een voox-bijganger waarschuwde de brandweer, die met zand de brand bluste. De auto was zwaar bescha digd en is naar een garage te Ovex-veen ge sleept. ZONDAG 18 en MAANDAG 19 APRIL 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest, Bijz. Faasdienst. 7: Oecumenische Jeugd dienst. Liturg: Dr. A. J. Rasker. Prediking: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. Maandag 10.30: Opening Prov. Bondsdag C. J. M. V. en C. J. V. F. Dr. H. van der Loos. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Maandag. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. A. J. Rasker. Maandag. 10.30: Dr. A. J. Ras ker, Gezinsdienst. Oosterkerk, Zomei'kade. 10: Ds. W. J. van Elden. Maandag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Gezinsdienst. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden Jr. 10.30: Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vrijz. Hervormden Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis, Hazepatex-slaan. 8.30 v.m. Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel. Noord, Mole- naerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomer- kade 10: Dhr. G. H. Kréijenbroek. West, Leidsestraat 10: Cand. J. W. Jongbloed. Cen trum,O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne. 10.30: Paques. Service présidé par le pasteur J. F. Baudx-az. Deut sche Evangelische Gemeinde. 20: Ostei'n- fest-Gottesdienst. Pfarrer Stein. Kapel Waal se Kerk. Begijnhof. Church of England. Kin derhuissingel 3 p. m. Evensong, 4 p. m. Holy Communion Rev. Mossman. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbij eenkomsten met Gerepatrieerden in de Pas- toi'ie der Broederkerk, Parklaan 32. Dins dag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Pax-klaan 34. Ned. Herv. Evang., Parklaan 21 Woensdag 7.30: Ds. Boer. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Adr. Bakker, Rotterdam. Maandag geen samenkomst. Woensdag 8: F. H. v. d. Horst, Leiden. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. H. C. van der Flier, Evangelist te Enschedé. 5: Dezelf de. Evangelisatiesamenkomst. 8: Mej. Corrie ten Boom. Jeugddienst, ook voor ouderen toegankelijk. Maandag 10: Dhr. J. Sevensma Evangelist te Amsterdam. Opwekkingssa menkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhi'. J. Kits, directeur van 't Brandpunt, Doorn. Broedergemeente, Pax-klaan 34. Za terdag geen zangdienst. Zondag 7.45 v.m.: Paaslitanie. met koorzang. 10.30: Ds. H. Schutz, met koorzang. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 11: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heren- straat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Maandag 9: Ds. G. Kroes. Dinsdag 8: Jeugdclub 12-15 j. aan de kerk. Vrijdag 8: Jongeren kring aan de kerk. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. A. B. C. Hof land. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat 9: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. J. H. Telkamp Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. J. H. Telkamp. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. v. d. Kettex-ij. „De Vrije Gemeente", Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Voor ganger Dr. H. Jansen. Oud-Kath. Kerk., Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Ves pers. Maandag 10: Hoogxnis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Gemeentekoor. Kinderkoor. 7: Dezelfde. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Bijzondere sa menkomst met medew. Zangkoor „Glorie klanken". 7.30: met medew. Jeugdclub „Gi deon". Maandag geen diensten i.v.b. Confe rentie Amsterdam. Donderdag 7.45: Gebeds kring. Vrijdag 8: Jeugdavond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samen komst (Broodbx-eken) Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, H'stede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomst. De Christengemeenschap, Wes- tex-houtpark 1 A. 8.30: Zondagsdienst voor kinderen. 9: Mensenwijdingsdienst. Zeven- de-Dags Adventisten, Jacobstx-aat 6. Iedex'e Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking. Zcvcndedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zatex'dag 10: Px-ediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cox-nelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Hersteld Apost. Zen- dingkerk, Wilhelminasti'aat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Apostolische Gemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening Maandag 10: Godsdienstoefening. Soefibe weging, Nassauplein 8. 11: Univei'sele Ere dienst. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geen jeugddienst. 10.30: Paas dienst voor kinderen van 5—11 jaar. Maan dag 10.30: Ds. C. Soutendijk. Haarlem-N., Noorderkapel, einde Indischestraat. Zondag 10.30: Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Tempeliersstraat 55 I'd. 3: Samenkomst, le en 3e Zondag H. Avondmaal. Woensdag 7: Bidstond. Volle Evangelie gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Paaswijdingsdienst. 12-13: Zondagsschool 7: Bijzondere samenkomst. Versch. sprekers. Maandag 10: Samenkomst. 47: Liefdemaal voor gemeenteleden tevens getuigenisdienst Donderdag 8: Bidstond. Ned. Ver. v. Spiri tisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. J. P. Smits,, Haarlem. Oud-Ger. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst. Chr. Gex-ef. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Maandag 10: Ds. J. P. Geels. Bijbellezing, Parklaan 21. Donderdag 8: II. T. W. Meijer. Gemeente Gods. 10: Cultureel geb. LJmuiden. 7.30: Pax-klaan 21. Samenkomsten.: HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch, m. m. v. het Kerk koor. Immanuëlkerk. 10: Di\ M. v. d. Voet. 7: Ds. M. Groenenbex-g van Amsterdam. Jeugddienst. Maandag 10: Dr. M. v. d. Voet, Gezinsdienst met de kinderen van de Zon dagsschool. Jeugdkapel, Schoterweg. 10: Dhr. K. H. Oosterhagen. Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Dr. A. J. v. Leusen. Ge ref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. L. Hoox'weg Jr. 3.30: Ds. J. A. v. Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaai'nrijkstx'aat. 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahas- sastraat). Woensdag 8: E. W. Pera, Evange list te Den Haag. Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Maan dag 10: Ds. v. d. Woord, Spaarndam. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels, Radio dienst. Maandag 10.30: Ds. Oldeman, Zand- voort. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. v. Nieu- wenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Af deling. Doopsgez. Kring, geb. v. d. Volksbond Heemst. Dx-eef. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dx\ A. Don- dorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 9: Paas-Jongerendienst in de Kapel. Ds. J. Di-ost. 10.30: Ds. J. E. Drost. 12: Paasdienst Zondagsschool. Relig. Kring, Eikenlaan 5, 10.30: Di\ J. C. A. Fetter, Rem., 's Graven! hage. BENNEBROEK. 10: Ds. H. S. J. Kalf. jf. Dr. M. v. d. Voet, van Haarlem-N. Maandas 10: Ds. H. S. J. Kalf. 6 Geref. Kerk. 10: Ds, C. Klapwijk. 5: Ds. G, Th. Rothuizen, te Uithoorn. Maandag io.' Ls. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Di\ J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in Maranatha. Paasdienst. Ned. Prot, Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemcn, Hv. Amsterdam. Geref. Kerk. 9_ 10.30 en 15.30: Dr. J. L. Koole, te Bloemen! daal. 19.30: Ds. S. J. Popnxa, te Amsterdam. Maandag 9.30: Ds. C. Rijper, te Amsterdam' Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez! Hoogmis. Woensdag 19.30: Vespers en Lol. Donderdag 7.30: Gespx'oken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk.. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminasch., Dompvloedslaan HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds! Knottnerus. 19: Ds. Sybrandy, van Den Haag Jeugddienst. Maandag 10: Ds. Cupido, uit Noox'dwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk. 10; Leesdienst. 18: Ds. Eerland, uit Lisse. Maan dag geen dienst. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vic. L. C. Baljé. Maandag 9.30: Ds. H. H. Tulp van Lijnden. Geref, Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Kinderkerk. 10: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. J. A. van Boven en Ds. M. C. Don. Maandag 9.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. Maandag 9.30: Ds. J. A. van Boven, Bethelkapel 10: Ds. J. H. van Beem. 7: Ds. G. A. Alma. Maandag 3: Kinderdienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. Maandag 9.30: Dezelfde. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. J. Baljé. 6.45: Ds. Knottnerus, van Hille- gom. Maandag 10: Vic. L. C. Baljé. Geref, Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman. 3: Ds. L. Bei'ger, van Halfweg. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- kerk. 8.30: Ds. D. Ter Steege, medewerking Ned. Herv. Kapelkoox'. 10.30: Dezelfde. „De Toorts" 9: Geen dienst. De Kapel 19: Geen dienst. Maandag Dorpskerk- 10.30: Paas Zangdienst. Meditaties Ds. D. Ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost, Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Maan dag 10: Ds. J. Kroon. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kx-oon. Maandag 10.30: Ds. v. d. Vlugt LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en .10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. G. de Ru, van Rotterdam Jeugddienst. Maandag. 10: Dhr. S. den Blaau- wen. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. N. C. A. Pols, van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Wildschut, van Gendex'en. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref, Gem. 10 en 4: Leesdienst. Maandag 10: Lees- dienst. Oud-Geref. Gein. 9.30 en 3: Lees dienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Chr, Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.3p: Ds, R. H. Oldeman. Medew. kerkkoor. 7: Jeugd kapel. Mevr. H. H. Visser-Fransen. Maan dag. 10.30: Gezinsdienst. Ds. C. de Ru. Paas spel. Medew. kerkkoor. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Seven- ster, van Amsterdam. Maandag geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Rui ter, H. Doop. 5: Ds. E. Zijlstra, van Aerden- hout. Maandag geen dienst. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, evangelist te Voorburg Aandeelhoudersvergadering. Oproep voor aandeelhouders der N.V. Nederlandse Me taalgieterijen te Heemstede tot bijwoning van de jaar vergadering op Donderdag 13 Mei 1954, ten kantore der N.V. DE DIRECTIE. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van de Vennootschap onder Firma „Moulin Rouge" en hare vennoot H. J. W. Thoolen, wonende te Haarlem, Baaxr 7, geëindigd. Haarlem, 9 April 1954. Mr. B. J. Lambers, Ged. Oude Gracht 92 Haarlem. Bij beschikking van de Ax-- rondissements-Rechtbank te Haarlem, d.d. 16 Maart 1954 is JOHANNES VAN DER VLIES, geboren 19 Apx-il 1903, wonende te Benne- broek. Stichting „Vogelen zang", onder curatele ge steld. Mr. O. H. van Wijk Heemst. Dreef 183, H'stede. Het op 2 Maart 1954 uitge sproken faillissement van H. VAN DIJK, sigarenwinke lier, Leeuwerikstraat 79 te Haarlem is bij beschikking van de Arr. Rechtbank te Haarlem dd. 13 April 1954 opgeheven wegens gebrek aan baten. Haarlem, 15 April 1954. Nieuwe Gracht 51. De curator: Mr. H. Jonker De lijn en allure van een scooter voor de prijs van een bromfiets. Wingwheel presenteert U het allernieuwste de Wingwheel bromscooter De belangrijkste voordelen van een scooter en de zuinigheid van een bromfiets op ideale wijze verenigd. Het onverwoestbaar stalen chassis in combinatie met de krachtige, zuinige Wingwheel hulpmotor, opent een volkomen nieuwe toekomst op het gebied van goedkoop gemo toriseerd vervoer. Altijd startklaar, in zomer en winterstof- en waterdicht gemonteerde motor directe aandrijving van het wiel, zonder keitingen, riemen of rollen. Een juweel van technisch vernuft! de scooter voor iedereen JL K Vraag vrijblijvend, demonstratie bij Uw plaatselijke Wingwheel-dealer of vraag folders en inlichtingen btj: N.V. Hulpmotorenfabriek Weesp Tel. K 2940-700 Weesp. De en brJZl:e,en van Be r°mfiets in Zn!°0ter Vo"/edTee?.fU'fc /irer ctnit Odd scho benjde -êe bcsch? °P 7' km. nscbmod'dX Vl"ue( Extra ,s«ioon Ce f, j KONINKLIJKE FABRIEK VAN RIJTUIGEN en SPOORWAGENS J. J. BEIJNES N.V. te BEVERWIJK. Jaarlijkse Algemene Verga dering van Aandeelhoudt op Maandag 3 Mei 1954 des middags te 12 uur in een der zalen van Café-Rest. Brink mann, Grote Markt te Haar lem. De te behandelen onderwer pen, alsmede de balans en de winst- en verlies rekening met de toelich ting, liggen vanaf heden ter inzage voor aandeelhouders ten kantore der vennoot schap, bij de Nederlandsche Handel-Mij. N.V., Vijzel straat, Amsterdam-C., en bij het Agentschap der Neder landsche Handel-Mij N.V., Spaarne 56, Haarlem, alwaar afschriften van deze stuk ken verkrijgbaar zijn. De houders van aandelen aan toonder, die de algemene vergadering wensen bij te wonen, zijn verplicht hun aandelen uiterlijk op Woens dag 28 April 1954 tegen ont vangstbewijs te deponeren ten kantore van het Agent schap der Nederlandsche Handel-Mij. N.V., Spaarne 56, Haarlem. De Nederlandsche Handel- Mij. N.V., Vijzelstraat, Am sterdam-C., neemt tot en met Dinsdag 27 Apx-il 1954 even eens aandelen in ontvangst met het doel deze te depo neren bij haar Agentschap te Haarlem. VERKOOP BIJ EXECUTIE, welke zal worden gehouden op Dinsdag, de 20 April 1954 des voormiddags om 10 uur, ten laste van N. Beun, wo nende te Haarlem, Rijksstr.- weg nr. 248 bv. van enige roerende goederen, bestaan de uit: Meubilaire Goederen, Keu kengereedschappen, Glas- en Aaardewerk en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Zegt het voort! De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, H. Vethaak. N.V. Haarlemsehe Machine fabriek v/h. GEBR. FIGEE Haarlem. In de op 13 April 1954 ge houden Algemene Vergade ring van Aandeelhouders is het dividend over het boek jaar 1953 voor de aandeelbe- wijzen IA—1200A vastge steld op f 80 per aandeel en voor de aandeelbewijzen 1201A1600A op f 40 per aandeel. Het is vanaf 20 April a.s. na aftx-ek van 15 dividendbelasting met f 68 resp. f 34 betaalbaar tegen inlevering van dividendbe wijs no. 60, bij de Nederland sche Handel-Maatschappij, N.V. te Amstei'dam, Haar lem en Rottei'dam. Haarlem, 15 April 1954. Knip dora Teddy-baby uiten win voor Uw baby een atudiebeuri van de „Utrecht". 20 April »taat de volgende Teddy.baby in dit blad. INLICHTINGEN BIJ UW LEVERANCIER TE KOOP Centrum Haarlem met magazijn, tuin met poort en pakhuis. Inl. b. d. make laars H. Th. FIBBE en Zn., Nassaustraat 14. Tel. 13781 Zonder afslüitprovisie op woon- en winkelhuizen. Inlichtingen Kloppersingel 191 - Haarlem Telefoon 13449 Wij zoeken voor een verte genwoordiger: van Arnhem naar Amster dam of Haarlem. Beschik baar huis in Arnhem: 6 ka mers, douchecel, gelegen Hoogkamp. Benodigde ruim te in Amsterdam of H'lem: dezelfde. Aanbiedingen ten spoedigste aan: N.V. voor heen Ruhaak en Co., Afd. Chrysler-Airconditioning, Korte Vijverberg 4 Den Haag Vf"'g dor ['lvin g- prima zangers G E B R. V EEN INGA Naturalisten lacobijnestr. 10-18, tel. 13285 Prima JONGE JENEVER 6.50 per literfles Zeer fijne zachte OUDE JENEVER 7.15 per literfles Verrassend goed van smaak! HAARLEM: Santpoorterstraat'41 Telefoon 10131 IJMUIDEN: Kènnemerlaan 27 - Tclefooo $371 Elke zending indien gewenst in 5 dagen retour WIJK AAN ZEE: Zwaanstraat 4 - Telefoon Wt

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10