Gure Pasen weerhield vreemdelingen niet te genieten van Nederlands kleurenweelde Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Deens bezoek Honderdduizend bezoekers op Keukenhof „Amerikaanse troepen naar Indochina bij Franse aftocht" Belgen krijgen socialistisch liberale regering Drukker dan tijdens de Flora Dulles werkt met „verzachtende" verklaring Nasser vervangt Naguib als premier Het woord is aan Van Acker formateur 68e JAARGANG No 238 DINSDAG 20 APRIL 1954 Anti-Nederlandse pamfletten in Elteil Reclame had succes Het hoge woord kwam van Ntxon President nu vrijwel geheel uitgerangeerd Britse vrouw hing 20 uur hoven afgrond Vier slachtoffers hij autobotsing te Oegstgeest Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 86 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman HET DEENSE koninklijke bezoek is op til: binnen een week. Het zal het eerste zijn in de voorgenomen reeks bezoeken die buitenlandse staatshoofden dit jaar aan ons land zullen brengen. Het Noorse konings paar, de president der Franse Republiek en mevrouw Coty en tenslotte wellicht nog de Negus van Abessinië en zijn gemalin zullen volgen. Het begin is ai goed: Koning Frederik IX van Denemarken en Koningin Ingrid zullen met bijzondere hartelijkheid ontvangen worden. Wij zijn d'e hulpvaar digheid en sympathie niet vergeten, ons door de Denen zowel in 1945 als bij de watersnood in Februari 1953 getoond. Wij zullen ons verheugen een Koningspaar te begroeten, dat zich evenals onze Koningin en Prins-Gemaal door eenvoud en toewij ding en door een gelukkig gezinsleven ken merkt. De foto's met de drie Deense prin sesjes nevens hun ouders maken op het Nederlandse publiek een eigenlijk bekende en vertrouwde indruk. Denemarken is een klein vlak land even als het onze, van maar weinig groter om vang en niet minder gebonden aan de zee. Zijn historie is zeer oud en het heeft tal van stormen doorgemaakt. Het volk heeft door die beproevingen heen zijn evenwicht gevonden en zijn volde aandeel genomen in de ontwikkeling der Europese beschaving, dit ook in staatkundige zin, want men moet Denemarken als een der kernpunten van de Westerse democratie beschouwen. De Denen weten wat hard: werken is en zij presteren ook op cultureel gebied veel. Daar zullen wij voor het bezoek van hun koningspaar op terugkomen; eer deze week ten einde is zuiden wij u nog heel wat erover te vertellen hebben. Dat zal er toe kunnen bijdragen, de belangstelling in ons land voor deze „Noordelijke soortgenoot" te versterken, in de zekerheid dat dit een dankbare taak mag heten omdat de neiging ertoe reeds bestaat. Zo'n Koninklijk be zoek heeft altijd ook bij de valken uitwer king. Er zal nooit nauwkeurig blijken hoe veel bezoeken, over en weer en geenszins officieel, van Denen en Nederlanders het tengevolge heeft, hoeveel blijvende goede betrekkingen eruit ontstaan, maar het aan tal zou ons toch weinig zeggen. Het feit is hoofdzaak. Hoe belangrijk dat is in een tijd, waarin meer dan ooit tevoren begre pen wordt dat men nauwere onderlinge verstandhouding tussen de volken op alie denkbare wijzen moet aankweken behoeft geen nader betoog. De Denien zijn veel minder talrijk dan wij Nederlanders: volgens de telling van 1950 had het bevolkingstotaal de 4.300.000 nog niet volkomen bereikt. Met ongeveer 100 inwoners per vierkante kilometer bleef hun land ver onder onze bevolkingsdicht heid (ongeveer 300) en zij zullen niet ge neigd zijn ons daarom te benijden. Dat is een verschil in d'e toestand der beide lan den, welks betekenis ons in deze tijd wel heel duidelijk wordt vanwege de talrijke moeilijkheden die het bevolkingsvraagstuk in ons land inhoudt. Ten aanzien van de volksaard, die zoveel overeenstemming toont, moet de Hollander die Denemarken meer dan eens bezocht heeft, erkennen dat de Denen natuurlijk in het algemeen cocoroken minder zwaartillendheid tonen. Onder de Scandinavische volken geldt het Deense dan ook als datgene dat het sterkst aan de Franse geest verwant is en de schone, levendige hoofdstad Kopen hagen pleegt op de Hollandse bezoeker dan ook die-indruk snel te maken: er leeft iets in van de sfeer van Parijs al heeft de stad daar geen uiterlijke gelijkenis mee. Zij bezit in haar aanleg en architectuur zeer duidelijk haar eigen karakter. Als haven stad heeft zij bijzonder belang. Dit zijn enkele notities, bestemd ter in leiding van meer dat wij over Denemarken te zeggen zullen hebben. Ik moet daarbij herinneren aan het bezoek dat onze Ko ningin en Prins Bernhard er verleden jaar gebracht hébben en dat ook in ons land een goede, verheugende indruk heeft na gelaten. Al is de eenheid van Europa nog niet verder dan een plan der toekomst, dat het stadium van politieke realiteit verwor ven heeft, wij kunnen ons zonder inspan ning voorstellen dat in die toekomstige ontwikkeling een samenwerking vooral met de Denen zeer goed zal kunnen zijn. En dat is reden temeer om de banden met Denemarken nauw aan te halen. R. P. (Speciale berichtgeving) In het dorpje Elten. ten Oosten van Ze venaar, dat tot het gebied behoort, dat bij de grenscorrecties onder Nederlands be stuur werd gesteld, is tijdens de Paasdagen enige opschudding verwekt doordat een groot aantal in de Duitse taal gestelde pam fletten werd verspreid. Hierin werd in ver band met het feit dat het dezer dagen vijf jaar geleden is dat Elten, in afwachting van een definitieve regeling, bij Nederland werd gevoegd, geprotesteerd tegen wat men noemt „een eenzijdige annexatie" en „het onderwerpen van de bevolking aan een Ne derlandse dictatuur". De Nederlanders worden er in dit pam flet van beschuldigd de Duitse onderdanen van Elten van hun democratisch zelfbe schikkingsrecht te hebben beroofd, terwijl gezegd wordt: „Elten was Duits, Elten is Duits, Elten blijft Duits." De landdrost, dr. A. Blaauwboer, ver klaarde ons niet te weten wie de pamflet ten heeft verspreid. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn honderden pamfletten over het dorp uit gestrooid. Het vermoeden bestaat dat de pamfletten uit West-Duitsland zijn binnen gebracht door touristen en met behulp van enkele inwoners van Elten zijn verspreid. De bevolking nam de zaak zeer gemoede lijk op. Het gebeurde is ter kennis van de rege ring gebracht maar voor het nemen van enige maatregel zag dr. Blaauwboer geen enkele aanleiding. De Nederlanders mogen dan met de thans verstreken Paasdagen er de voorkeur aan gegeven hebben thuis te blijven of ten hoogste een familiebezoek af te leggen, de buitenlanders zijn in grote getale naar ons land gekomen. Honderdduizend be zoekers aan Keukenhof, waar tienduizend auto's en achthonderd bussen gedurende beide Paasdagen de parkeerplaats hebben bezet, getuigen van die vreedzame invasie, die ook elders met vreugde werd ontvangen door allen wier welzijn mede van het vreemdelingenverkeer afhankelijk is. De bollenstreek met Keukenhof als hoogste troef en Haarlem als cultureel en logiescentrum daarvan hebben van die stroom ruimschoots hun deel gehad. Voor Haarlem geldt zelfs, dat het er met Pasen drukker was dan op enige hoogtijdag van de Flora. Zuid-Molukse autoriteiten in Neder land hebben een manifest uitgegeven, waar in wordt gezegd, dat de regering van de republiek der Zuid-Molukken zich bereid verklaart onmiddellijk nadat de republiek der Zuid-Molukken in haar rechten zal zijn hersteld en haar vrijheden om ook andere volken te helpen zal hebben verkregen, asyl te verlenen aan de Christelijke bevol kingsgroepen op Celebes en elders in Indo nesië. die thans in nood verkeren. Desondanks had de rijkspolitie in de bol lenstreek het verkeer stevig in de hand en jongleerde zij met omleggingen, afsluitin gen en éénrichtingsverkeer zo efficiënt mo gelijk. Het feit, dat de bezoekers aan de bollenstreek slechts één doel hadden, de Keukenhof, droeg bij tot een vlotte afwik keling van de autofiles. Opmerkelijk was daarbij, dat naar schatting van de rijks politie tenminste zeventig procent van de bezoekers uit buitenlanders bestond. Het grootste contingent daarvan werd de Eerste Paasdag gevormd door Duitsers en leden van de bezettingstroepen in Duitsland. De Tweede dag zag men opmerkelijk veel Fransen, Engelsen, Denen, Belgen en Zwit sers. Veel Belgen hebben kennelijk hun bezoek aan de bollenstreek nog wat uitge steld. De grote massaas Belgische toeristen worden op 24 April en 1 Mei verwacht. Het enorme bezoek aan Keukenhof is niet bevreemdend, indien men bedenkt, dat op de bollenvelden nog betrekkelijk weinig te zien is. De vroege tulpen kleuren nog amper. De narcissen en hyacinten bloeien weliswaar in vele gevallen, maar het eigen lijke aspect van het tulpenland, de bonte lappendeken van felle kleuren, ontbreekt toch nog. In het bos van Keukenhof daar entegen vinden de bloemen en de bezoekers meer bescherming tegen wind en regen. Dat het Westfaalse en Rijnlandse aandeel in de vreemdelingenstroom zo belangrijk was, is ongetwijfeld een gevolg van de in tensieve reclamecampagne welke door Keukenhof en enkele hötelcombinaties in die streken is gemaakt. Broederlijk naast elkaar op Haarlems Grote Markt: de Fransman, de Zwitser, de Duitser en de Belg. Tenminste, hun wagens. Zelf zitten ze waarschijnlijk in de Vleeshal, thans drinkhal Bon Verre. Er is geen woord Nederlands bij. Ook op 24 April de dag van het Corso en op 1 Mei wordt een grote stroom vreemdelingen van over de Oostelijke gren zen verwacht, maar ook de Belgen zullen zich dan niet onbetuigd laten. In alle plaatsen der Randstad Holland waren de lrótels natuurlijk propvol en in vrijwel alle grotere en kleinere toeristen centra heeft men, als gewoonlijk in het sei zoen, een beroep moeten doen op particu lieren. In dat opzicht heeft men heel wat geleerd van de slechte ervaringen van twee jaar geleden toen duizenden vreem delingen bij gebrek aan ontvangt-organi- satie de nacht in de auto of zelfs in de open lucht hebben moeten doorbrengen. Thans was dat overal perfect geregeld. Toen in den Haag de particuliere adressen- bron dreigde op te drogen heeft men per NEW YORK (Reuter/A.F.P.) Een woordvoerder van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft Zater dag bevestigd dat de verklaring, dat de Verenigde Staten troepen naar Indochina moeten zenden indien de Fransen hun strijdkrachten uit dit gebied zouden terug trekken, is afgelegd door vice-president Richard Nixon. Hij zei dat deze verklaring volledig in overeenstemming is met de Amerikaanse regeringspolitiek. Ihp» wmt<$ William Knowland, leider van de repu blikeinse Senaatsfractie, heeft Zaterdag te Washington verklaard er van overtuigd te zijn dat, indien er sprake zou zijn van het zenden van Amerikaanse troepen naar In dochina, president Eisenhower eerst het Congres zou verzoeken een dergelijke maatregel goed te keuren. Hij voegde hieraan toe dat nog ni#t ge sproken is over de mogelijkheid van het zenden van Amerikaanse landstrijdkrach ten naar Indochina. Er is wél sprake ge weest van een eventueel derwaarts zenden van afdelingen van de Amerikaanse lucht macht en de marine. De democratische senator Michael Mans- field lid van de Amerikaanse Senaatscom missie voor Buitenlandse Betrekkingen heeft Zaterdagavond te Cleveland, Ohio, gezegd, dat de Amerikaanse interventie in Indochina het begin van een derde wereld oorlog kan worden. „Indien wij zouden deelnemen aan de Indochincse oorlog, bestaat er grote kans, dat communistisch China de opstandelin gen nog meer dan nu zal helpen. Het is dan heel wel mogelijk, dat communistisch Chi na de oorlog in Korea zal hervatten. Dit alles zou kunnen leiden tot een derde we reldoorlog, vooral als Rusland communis tisch China zou steunen", aldus Mansfield. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft na een conferentie met president Eisenhower op desbetreffende vragen geantwoord, dat het „niet aannemelijk" is, dat Amerika Amerikaanse troepen naar Indochina zal sturen in het geval van een Franse terug tocht. Dulles zeide hiermede zijn eigen, persoonlijke, mening te uiten en niet die van de president. Men neemt aan, aldus Reuter, dat Dulles met. de president de verklaring van Nixon heeft besproken. CAïRO (Reuter) Luitenant-kolonel Nasser heeft de functies van premier en voorzitter van de Revolutionnaire Raad overgenomen van generaal Naguib. Volgens waarnemers heeft Naguib die wel president blijft, daardoor alle feitelijke macht ver loren. Deze vervanging van Naguib, welke Za terdagavond in Cairo bekendgemaakt werd, komt niet onverwachts. Men ziet hierin een logisch gevolg van de crisis in Maart, toen Nassers standpunt, dat het militaire bestuur moet blijven, zegevierde over dat van gene raal Naguib, die ijverde voor zo spoedig mogelijk herstel van het parlementaire leven. Een ander aspect van deze kwestie is de gezondheidstoestand van de 53-jarige pre sident. Sedert het begin van het revolution naire regiem heeft Naguib onder toenemen de druk gewerkt en na de crisis van de vorige maand zakte hij in elkaar. Hoewel zijn toestand verbeterd is, is hij nog verre van geheel hersteld. Naguib bracht Zaterdag voor de eerste maal sedert hij ziek werd een bezoek aan het hoofdkwartier van de Revolutionnaire Raad. Deze nieuwe wijziging was voorafgegaan DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Edmond About: Voor fijngevoelige zielen is de menigte de grote eenzaamheid. door het aftreden van verscheidene „ci viele" ministers. Er zijn nu bovendien nog twee leden van de militaire junta toegevoegd aan de rege ring van acht militaire- en elf burger ministers. Het zijn luitenant-kolonel Hassan Ibrahim, die de nieuwe functie van minis ter van Staat kreeg en luitenant-kolonel Hoessein Sjafay, die minister van Oorlog en Marine is geworden. Britse legerauto overvallen Drie Egyptenaren hebben Zondag in Port Said het vuur geopend op een Brits leger voertuig, waarbij een begeleidende soldaat zo zwaar werd gewond, dat hij later over leed. De drie Egyptenaren namen de wijk met de Britse wagen waarin de bestuurder zich nog bevond. De gewonde soldaat liet men on liggen. Later werd de auto terug gevonden. ntische politie heeft later de Britse militair aan de Britse autoriteiten uitge leverd. Hij had een ongevaarlijke schot wond in de nek en was zeer ontdaan. Er schijnt geen einde aan te komen: steeds weer nieuwe liefhebbers uit binnen- en buitenland, maar uit het laatste vooral, voor de ingang van de Keukenhof. radio een oproep tot gastvrijheid laten ho ren. Dat heeft zoveel succes gehad dat Haarlem Bloei dat voorbeeld heeft nage volgd. De belangstelling voor de rondvluchten mrde helicopter is niet onverdeeld gun- Itig. Zaterdag en Maandag werden drie rondvluchten boven Haarlem gemaakt. Dat er niet meer gegadigden waren moet aan het koude weer worden geweten. Op eerste Paasdag was aanvankelijk geen toestel beschikbaar en later was het zicht te slecht. Boven Keukenhof was het beter, zodat daar wel rondvluchten konden wor den gemaakt, zestien in getal. En dan tenslotte Zandvoort. Degenen die daar het meeste belang bij de strand- exploitatie hebben, hebben het hoofd laten hangen. Want boulevards en strand lagen onder de loodgrauwe lucht en de ijzige Noordenwind triest en verlaten. Deze groep van neringdoenden heeft de Paasdagen dan ook doorgebracht met de becijfering van de geleden schade: met elkaar een ton. Maar voor de hotels, cafés en restaurants in het dorp, voor de amusementsbedrijven en voor de winkeliers lagen de zaken heel wat gunstiger:, die hebben meegeprofiteerd van de grote stroom logieszoekende vreem delingen en vooral op de eerste Paasdag een ongekende drukte te verwerken gekre gen. Ook „Touring Zandvoort" heeft daar bij de hulp van particulieren moeten in schakelen. (Van onze correspondent in Brussel) Gedurende de Paasdagen hebben de liberalen en socialisten in België een prin cipieel accoord bereikt over een linkse re gering en over het programma van zo'n regering. Donderdag zal dit programma aan de liberale en socialistische partij raden worden voorgelegd. Het ziet er dus naar uit dat de linkse regering deze week nog kan worden geïnstalleerd. Buset weigerde opdracht Koning Boudewijn had Zaterdag j.l. de vorming van een regering opgedragen aan Max Buset voorzitter van de socialistische partij, die echter in uiterst hoffelijke ter men voor deze opdracht bedankte. Buset verklaarde, later dat hij de opdracht ge weigerd had omdat hij van oordeel was. als partij-voorzitter grotere diensten te kunnen bewijzen. Hij onderstreepte, dat de geste van Koning Boudewijn bewijst dat de eenheid van het land rondom de vorst is hersteld. Nadat Zaterdag de liberalen en socia listen hun afgevaardigden hadden aan gewezen begonnen de onderhandelingen. Zij zouden tijdens de Paasvacantie aan de Belgische kust borden voortgezet, maar waarschijnlijk heeft het slechte weer de heren bekoeld, want gisteren werd bekend gemaakt dat de liberale en socialistische onderhandelaars elkaar ten huize van Paul- Henri Spaak in St. Giles, de Brusselse voorstad, waar Spaak burgemeester is, hadden ontmoet. Van Acker premier? Dit veelbetekenende détail wijst er op dat de heer Spaak thans de meeste kans heeft om als regeringsformateur te wor den aangewezen. Het is echter onwaar schijnlijk dat de socialistische staatsman tegelijkertijd het premierschap en de por tefeuille van Buitenlandse Zaken zal am biëren. Spaak zou wel een regering wil len vormen, die zou worden gepresideerd door Achille van Acker, de socialistische ex-premier,en waarin hij voor zichzelf Buitenlandse Zaken zou reserveren. Met dat al is het dus vrijwel zeker, dat België een linkse regering krijgt. De nauwe samenwerking van liberalen en socialisten zal enige grondige wijzi gingen tot gevolg hebben, zo zal de C.V.P. het voorzitterschap van Tweede Kamer en Senaat verliezen. De liberale en socialis tische partijen zullen een overeenkomst treffen, waarbij de Senaat en de Tweede Kamer respectievelijk door een liberaal en een socialist zullen worden gepresi deerd. Program-prognose Het programma van de te vormen re gering omschreef de socialistische „Peo ple" vanochtend als volgt: „Een politiek van drastische bezuinigingen om de so ciale voordelen te kunnen consolideren, maatregelen op korte en lange termijn om de werkloosheid te verhelpen, vereenvou diging van de belastingheffing, 18 maan den militaire dienstplicht, oprichting van een ministerie voor de middenstand". De C.V.P.-waarnemers vermoeden dat dit programma een synthese is van de be kende tegenstellingen tussen de liberale en dirigistisch-socialistische opvattingen. Spaak zou deze tegenstellingen „in han dig geredigeerde termen kunnen camou fleren". Door kou en uitputting bezweken Mevrouw Elizabeth Emery, 39-jarige bergbeklimster en houdster Van een Britse médaille voor dapperheid gedurende de oorlog, is Maandag op Ben Nevis, de hoog ste berg van Engeland, bezweken na 20 uur aan een touw boven een afgrond te hebben gehangen. Mevrouw Emery was tijdens een berg tocht uitgegleden en in de diepte gestort, maar haar val werd gebroken door een touw waarmee zij aan een metgezel en een rotspunt verbonden was. Een poging haar op te trekken, mislukte doordat het touw tussen de rotsen vast raakte. Toen zij eindelijk uit haar benarde positie bevrijd kon worden, wat zij reeds gestor ven door koude en uitputting. (U.P.) Kort voor het ter perse gaan van deze editie meldde Reuter uit Brussel, dat Ko ning Boudewijn de zes en vijftigjarige so cialist Achille van Acker als kabinetsfor mateur aangewezen heeft. Van Acker heeft de opdracht aanvaard. Op de rijksweg Den HaagAmsterdam nabij Oegstgeest zijn in de afgelopen nacht omstreeks half drie twee autos met elkaar in botsing gekomen, tengevolge waarvan vier personen het leven lieten. In de richting Den Ilaag reed een grote vrachtauto met aanhangwagen. Toen deze ter hoogte van het Marine-clectronisch be drijf bij Oegstgeest gekomen was, naderde een personenauto uit tegenovergestelde richting. Door tof nu toe onbekende oor zaak is de personenauto in botsing geko men met de vrachtwagen en onder de voor zijde van deze wagen geschoven. Onmiddellijk na de botsing vloog de per sonenauto in brand. De vlammen deelden zich spoedig daarna ook aan de cabine van de vrachtwagen mede. Zowel de cabine van deze wagen als de personenauto zijn uitge brand. De bestuurder van de vrachtwagen en een mede-inzittende wisten zich in vei ligheid te stellen. Het gelukte hun een der inzittenden van de personenauto uit het brandende voertuig te halen. Verdere hulpverlening werd hun door de laaiende vlammen onmogelijk gemaakt. Drie van de vier inzittenden van de per sonenauto zijn waarschijnlijk op slag dood geweest. De vierde is ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht en daar in de loop van de ochtend overleden. De slachtoffers zijn de 26-jarige heer L. Blith. zijn echtgenote, de eveneens 26- jarige mevrouw M. M. Blith—Funcke, als mede de dames L. M. H. Kalkman, 34 jaar en W. C. M. Ziggelaar, 40 jaar, allen uit Amsterdam. (van hedenmorgen 7 uur) et toestand Vo 2" 3 p ll f 2 5'S Zx ht- 25 Helsinki (geen opgaat ontvangen) Oslo onbewolkt windstil 0 0 Stockholm onbewolkt O 1 -1 0 Kopenhagen regen O 11 4 0,1 Londen zwaar bew N 1 2 0 Amsterdam geheel bew. ONO 2 6 0,1 Brussel onbewolkt NO 3 2 6 Parijs onbewolkt NNO 2 1 0 Bordeaux mist NO 2 4 0,4 Grenoble geheel bew. NW 8 2 0,6 Nice zwaar bew NNW 2 6 9 Warschau zwaar bew. NO 2 3 2 Berlijn regen O 2 3 2 Frankfort nevel NO 4 2 1 München nevel windstil -1 8 Zürich (geen opgaaf ontvangen) Genève zwaar bew. ONO 8 2 0,2 Locarno geheel bew W 2 4 2 Wenen (geen opga af ontvan gen Innsbruck (geen opgaaf ontvangen) Rome regen ZO 11 9 0,6 Neerslag laatste 24 uur woococcooooooaxo-xxxxxxx>Toc*x)ooc>orxx*Yvyvv*7or)ricoooooo9 RUSTIG WEER Verwachting medegedeeld door het K.N.M I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met overdrijvende wolken velden. Zwakke tot matige wind tus sen Noord-Oost en Noord. Weinig ver andering in temperatuur. 21 April Zon op 5.32 uur. onder 19 4R uur Maan op 23.52 uur. onder 6.26 uur. Maanstanden 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 April Hoog water: 4.59 en 17 14 uur. Laag water- 0.43 en 13 02 uur Woensdag 21 April Hoog water: 5.27 en 17.45 uui. Laag water: 1.12 en 13.35 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1