Ondanks grootste stemmental verloor K.V.P. 3 provincie-zetels Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na de stemming Wysjinski wellicht ambteloos burger Amerikaanse vliegtuigen brengen Franse soldaten naar Indochina P. v. d.A. kreeg er 25 bij; verlies voor A.R., K.N.P. en C.P.N. Het woord is aan Weer twee Russen in Australië teruggeroepen Ruslands verzoek om uitlevering van Petrov Dam van stuwmeer in Brazilië bezweken Weer een West-Berlijner ontvoerd? Charmant welkom voor Meesterkapper Koe de zetels in de provincies verdeeld werden 68e JAARGANG No 240 DONDERDAG 22 APRIL 1954 298e JAARGANG No 88 Totaaluitslag gehele land New York Times meldt: Dien Bien Phoe kan niet ontzet worden Menzies herinnert aan geval-Goezenko Zelf maar zien Voorstad van Belo Horizonte geëvacueerd Iraaks kabinet dient ontslag in Hij zal spoedig in Oost-sector terecht staan Nederlands voorstel op luchtvaartconferentie Russen houden Japanse vissersboot aan Weerrapport 2 2 (17) 2) 4) 9) 6) 6) (17) 3) 2) (13) 4) (10) (-) (-) 1) (-) (-) Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboóm Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MEER DAN VIJF MILLIOEN Neder landse mannen en vrouwen precies 5.327.044 hebben gisteren hun stem uit gebracht om een kleine zeshonderd leden van Provinciale Staten in elf provincies te kiezen. Dit is zander enige emotie geschied. Buitenlanders, vertoevend in onze dreven, die niet wisten dlait wij verkiezingsdag hielden, zullen er wellicht niets van ge merkt hebben, tenzij zij zich in de avond uren in de steden op straat begaven en toevallig nieuwsborden passeerden. Maar daarbij zullen zij nog niet onder de indruk geraakt zijn van de omvang der volksver zamelingen. Misschien even van de be daardheid. Hollanders plegen te zeggen dat de Engelsen het meest flegmatische volk van Europa zijn. Engelsen plegen te zeggen dat de Hollanders het zijn. Ik geloof dat de Engelsen hierin gelijk hebben: behoudens dan natuurlijk een minderheid, die overal en altijd aanwezig is, maar diie hier op ver kiezingsdagen ook bedaard blijft. Over de voorbereiding, de „campagne", valt niets anders te zeggen. Maar het merkwaardig ste is wel dat op zo'n verkiezingsdag zelf, waarop toch meer dan vijf miilioen men sen een afwisseling in hun dagelijkse ge woonten brengen om het nu maar zo sober mogelijk aan te duiden dit niet opvalt. Zoals altijd getuigt ook het resultaat niet van enige hevige politieke beroering in den lande. Dat blijkt het duidelijkst als men de stemmenverdeling eens even niet toepast op de 590 Statemzetels, waarover ditmaal beslist moest worden, maar op de 100 Tweede Kamer-zegels. Als men dus veronderstelt, dat op grond van deze cij fers een nieuwe Tweede Kamer zou zijn gekozen. Dan zou, wat de twee grootste partijen betreft, de K.V.P. van 30 tot 32 zetels gestegen zijn en de P. v. d. A. op 30 zijn gebleven. De. A.R. partij zou van 12 tot 11 zijn gedaald en de C.H.U. van 9 tot 10 gestegen. De V.V.D. zou haar 9 zetels hebben behouden; de communisten zouden van 6 tot 5 Zijn teruggelopen, de Staatk. Geref. Partij zou haar 2 zetels hebben be houden en de K.N.P. (Weiter) zou van twee tot één zijn verminderd. Dat is alles. Ook als het geen Provinciale Staten gegol den had, in wier handen uiteraard niet het politieke landsbeleid ligt, maar de Tweede Kamer, zou deze verkiezing dus geen direc te gevolgen voor het beleid in den lande hebben gehad, wamt de sterkte-verhoudin gen zouden er niet noemenswaard1 door zijn beïnvloed. Wel geeft de uitslag aanleiding tot alge mene commentaar o>p de gang van zaken bij de twee grootste partijen, die daarin beide reden tot tevredenheid vinden. De K.V.P. heeft de verliezen, bij de Kamer verkiezingen van 1952 aan de dissidente groep van Weiter en aan de P. v. d. A. ge leden, grotendeels goedgemaakt en is op nieuw de partij met het grootste aantal stemmen geworden. Zij heeft de eenheid onder de Katholieke kiezers in hoofdzaak hersteld. Welter's partij is van 2.7 van het totaal der stemmen in 1952 terugge lopen tot precies één procent. De K.V.P. heeft nu weer 31.5 der stemmen op haar naam gekregen tegen 29.4 voor de P. v. d. A., die overigens in vergelijking met 1952 toch ook op een vooruitgang kan bogen, zij het slechts van 0.4 en een stijgende tendemz blijft lonen. In de zetel verdeling, anders tot uiting komend in elf provinciale colleges dam in één Tweede kamer, is dat sterk gebleken, want de enige grote zetel winst vijfentwintig, verge leken bij de vorige Statenverkiezingen is aan de P. v. d. A, ten deel ge vallen. Zij is van 156 op 181 geko men, de K. V. P. daarentegen van 189 tot 186 gedaald. A. R. Partij en C. H. U. boekten zetelverliezen, resp. 7 en 6, de V.V. D. bleef onveranderd op 49 en de commu nisten liepen vap 31 tot 24 terug. Dat de daling van het aantal communistische stem men zich met regelmaat ofschoon niet in snel tempo blijft voortzetten, bleek op nieuw. In Amsterdam, haar sterkste posi tie, heeft de C.P.N. intussen nog 21.4 van de stemmen behaald. Hoe onevenredig sterk zij in de hoofdstad is in vergelijking met het gehele land blijkt wel uit deze getallen: 283.344 stemmen (5.3 in Ne derland; 101.616 van dat totaal in Amster dam. Voor de reeks kleine z.g. splinterpar tijen, die aan deze verkiezing deelnamen, is de belangstelling weer volkomen ontoe reikend gebleken om ze aan zetels te hel pen. Er zijn acht partijen in de Tweede Kamer vertegenwoordigd; buiten dit acht tal was er gisteren maar één die enig suc ces boekte en dat was het Gereformeerd' Politiek Verbond, dat met 0.7 van de stemmen twee zetels op zijn naam bracht, vermoedelijk ten koste van de A.R. Partij. Een gevolg van deze Statenverkiezing zal zich volgend jaar doen gelden. Provin ciale Staten kiezen de Eerste Kamer; in 1955 zullen zij die voor de helft moeten vernieuwen. Dat wil zeggen: Provinciale Staten van Nooddholland en Friesland zul len dan twaalf Eerste Kamerleden en Pro vinciale Staten van Zeeland, Utrecht, Noord Brabant en Limburg er dertien moe ten kiezen. De Eerste Kamer telt, zoals iedereen behoorde te weten, in totaal vijf tig leden. Misschien zullen de verkiezingen van Gedeputeerde Staten, die nu in alle provincies op til zijn, in enkele provincies enige wijziging brengen in de samenstelling van die colleges tengevolge van de giste ren teweeggebrachte kleine verschuivingen in sterkte der partijen. R. P. De Katholieke Volkspartij heeft haar positie van grootste partij, die zij bij de Tweede Kamerverkiezingen had verloren, heroverd: zij behaalde ruim 150.000 stemmen meer dan in 1952 en ruim 116.000 meer dan de P. v. d. A. In percentages uitgedrukt behaalde de K.V.P. 31,5, de P. v. d. A. 29,4 van het totaal aantal uitgebrachte stemmen. Ook de C.H.U. behaalde winst: zij kreeg nu 9,7 tegen 8,9 in 1952. Tot de partijen, die verlies hoekten, behoren de A.R. (van 11,3 op 10,7 de K.N.P. (van 2,7 op 1 en de C.P.N. (van 6,2 op 5,3 Een oppervlakkige beschouwing van de verkiezingsuitslag van gisteren leidt tot de conclusie, dat de Partij van de Arbeid zegevierend uit deze verkiezing is te voorschijn gekomen. Een winst van 25 zetels is indrukwekkend genoeg om deze conclusie te rechtvaardigen. Deze winst is in vergelijking met '1950 behaald ten koste van de K.V.P., de C.H., de A.R., de C.P.N. en de kleine politieke groeperingen. Deze splinterpartijen, die in de Staten van Noord-Brabant, Limburg, Zeeland en Friesland ver tegenwoordigd waren, zijn sterk achteruitgegaan. Zo heeft in Friesland de gewezen communist Roorda, thans optredend voor de Socialistische Unie, het veld moeten ruimen. De heropgerichte Vrijzinnig Democratische Bond, die alleen in Friesland aan deze verkiezingen deelnam, behaalde slechts 2587 stemmen; 1,1 van het provinciaal totaal van ruim 243.000 stemmen. Partijen Stemmenaantal f§ a 5 2™ S2" Sfccn St-td 2a,m Percentages c V ïr! f82 8 S2« 2fl.m 2E-id 20-55 Zetels 8 22 §22 2a2o,(n P.v.d.A 1243455 1545867 1564644 25.7 29.- 29.4 156 181 K.V.P 1529009 1529508 1680788 31.6 28.7 31.5 189 186 A.R 591430 603329 569284 12.2 11.3 10.7 76 69 C.H. 506916 476195 514370 10.5 8.9 9.7 70 64 V.V.D 412638 471040 467504 8.5 8.8 8.8 49 49 C.P.N 329089 328621 283344 6.8 6.2 5.3 31 24 K.N.P 31984 144520 54753 —.7 2.7 1.- 1 2 S.G.P 110151 129081 116225 2.3 2.4 2.2 11 11 G.P.V 28904 35497 38195 —.6 .7 —.7 1 2 Midd.partij 22078 25128 7104 —.5 —.5 —.1 3 1 Soc. Unie 8072 18010 8902 —.2 —.3 —.2 1 Overige partijen 13536 28949 21571 —.2 —.5 —.4 2 1 Totaal 4843630 5335745 5326684 100 100 100 590 590 Naar de „New York Times" schrijft zal Wysjinski, permanent vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie bij de UNO, „de vol gende maand naar Moskou terugkeren om zich mogelijk terug te trekken". Volgens het blad zou men in de Sovjet-Russi- sche diplomatieke kringen gezegd hebben, dat Wysjinski de voorkeur zou geven aan „het rustige leven van een academisch po liticus". Er zou voor hem passage geboekt zijn op de „Queen Elizabeth", die vijf Mei uit New York vertrekt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Joseph Roux: Gocl brengt ons vaak een bezoek, maar meestal geven wij dan belet. Uit kringen van de Australische regering is vernomen, dat een attaché van de Sovjet- Russische ambassade in Canberra, Platkais en de correspondent aldaar van het offi ciële Russische nieuwsagentschap Tass, Antonov, naar Moskou zijn teruggeroepen. De Australische premier Menzies heeft naar aanleiding van het Russische verzoek om .aanhouding en uitlevering van de Sovjet-diplomaat Petrov (die in een nota van Mos-koirvan diefstallen ten nadele dei- ambassade beschuldigd werd) medegedeeld, dat Australië in zijn antwoord-nota aan de Russische ambassade om bijzonderheden over de beweerde diefstallen zal vragen. Menzies zei dat hij, sinds Petrov de am bassade verliet, beschuldigingen van dief stal en vervalsing verwacht had, gelijk dat ook in het geval-Goezenko in Canada ge beurd was. Goezenko, klerk bij de Russische ambas sade in Ottawa, vroeg en verkreeg in Sep tember 1945 politiek asyl in Canada. De documenten, die hij aan de Canadese rege ring overhandigde, leidden tol de ontmas kering van een Sovjet-spionnage-organi- satie van de Britse atoomgeleerden dr. Alan Nunn May en dr. Klaus Fuchs. Ook Goezenko werd er toen door de Russische ambassade van beschuldigd, geld te hebben ontvreemd. Op verzoek van het Canadese departe ment van Buitenlandse Zaken om bijzon derheden over deze diefstallen is nooit ge antwoord. Antonov „niet aanwezig" Op de Sovjet-ambassade zeide men, dat Antonov „niet aanwezig" was. Op een vraag van journalisten, die Antonov een vraaggesprek wilden afnemen, gaf men ten antwoord, dat hij niet vermist werd. Anto nov geniet geen diplomatieke onschend baarheid. Men neemt aan dat hij onderge doken is. Volgens persberichten was Antonov, die zich vrij door geheel Australië mocht be wegen, sleutelfiguur in de Sovjet-spionna- g'e aldaar. Voorts weet men te melden, dat de Australische veiligheidsdienst met be hulp van telelenzen foto's heeft gemaakt van bezoekers van de woning van Antonov. Hij zou onder voortdurend toezicht hebben gestaan en men zou de beschikking hebben van op de band vastgelegde gesprekken in zijn woning. Waarnemers menen, dat de gehele Sov jet-staf in Canberra vervangen zal wor den teneinde de huidige in staat te stellen, in Moskou inlichtingen over het gebeurde te geven en degenen, die geen diplomatieke immuniteit genieten, buiten het bereik dei- Australische autoriteiten te brengen. Volgens een Australisch radiobericht is mevrouw Petrov Donderdag op een vlieg veld in Nieuw-Zuid-Wales aangekomen en vandaar onmiddellijk per auto doorgereisd naar de geheime verblijfplaats van haar echtgenoot. Nog meer deserties Volgens James Reston, Washingtons cor respondent van de „New York Times", ge looft men in de Amerikaanse hoofdstad een stembureau aan de rand van Utrecht meldde zich Woensdag een 12- jarige padvinder, die zeide te willen stemmen voor een buurman, die vee koopman is en die gisteren de veemarkt moest bezoeken. De koopman had geen tijd om naar het stembureau te komen en de verkenner had aangeboden voor ,,'n heitje" het karweitje te willen ver richten. Gewapend met de oproepkaart en meteen kwartje in zijn zak ver scheen de knaap daadwerkelijk op het stembureau, waar hem echter duidelijk werd gemaakt, dat de Nederlandse wet gever hierin niet heeft voorzien. Toen omstanders de jongen vroegen, waarop hij had moeten stemmen, antwoordde deze: „ik weet het niet, ik moest zelf maar zien Prof. mr. C. P. M. Romme bracht zijn stem uil in het stembureau aan de Lage Duinen- daalseweg 17 te Bloemendaal. Als gevolg van zware regenval is de dam van het Pumpulha-stuwmeer in Brazilië bezweken nadat men 96 uur lang koorts achtig getracht heeft de dam te versterken. De bewoners van de villawijk Pampulha van de stad Belo Horizonte hebben hun huizen moeten verlaten. Volgens de eerste berichten zijn al 5000 personen gevlucht en is het water Pampulha reeds binnen gedrongen. Een vliegbasis is geëvacueerd. Alle vliegtuigen en de verplaatsbare uit rusting zijn in veiligheid gebracht. Het Iraakse kabinet-Fadel Jamali heeft Woensdag zijn ontslag ingediend bij koning Feisal II. Het ontslag is nog niet formeel aanvaard. Volgens AFP schijnt het ontslag van het kabinet het gevolg te zijn van een latent conflict tussen de uitvoerende en de wet gevende macht. De regering is ook onbe kwaamheid verweten terzake van de hulp verlening bij de overstromingen in het ge bied van Bagdad. De koning zou geweigerd hebben, in te gaan op een verzoek van de premier om de Kamer te ontbinden. dat de Sovjet-Unie ernstige moeilijkheden heeft met haar geheime agenten in het buitenland. Behalve de desertie van een der voornaamste Russische agenten in Ja pen, Rastworov, in Januari en het recente verzoek van Petrov en diens echtgenote om asyl in Australië, zijn er nog andere gevallen, die niet gepubliceerd zijn, aldus Reston. Men verwacht nog meer deserties en er worden plannen gemaakt om leden van de Russische geheime dienst in het Westen „op eervolle voorwaarden" asyl te verlenen, zo voegde hij hieraan toe. Hét - Oost-Duitse nieuwsagentschap A.D.N. hééft Woensdag bevestigd dat dr. Wolfgang Silgradt, functionaris van een West-Duitse vluchtelingenorganisatie, in Februari in Oost-Berlijn „gearresteerd" is. Hij zal, al dus A.D.N., aldaar spoedig terecht slaan. Volgens A.D.N. was Silgradt een lid van de „spionnageorganisatie, de Bond voor de Rechten van de Mens, die door de Ameri kaanse geheime dienst wordt betaald en beheerst". A.D.N. ontkent, dat Silgradt naar Oost-Berlijn werd ontvoerd. Volgens de West-Berlijnse politie zou Silgradt, die op 19 Februari spoorloos ver dween, ontvoerd kunnen zijn, hoewel hier voor geen bewijs was. Twee dagen nadat hij verdwenen was, werd zijn bureau in zijn West-Berlijnse woning door twee onbekenden opengebroken. PARIJS (Reuter) Amerikaanse „GIo- bemaster"-fcransportvIiegtuigen zijn Dins dag begonnen met het overbrengen van Franse troepen uit Frankrijk naar Indo china. Dit nieuws werd gisteren gelijktijdig te Parijs en te Washington bekendgemaakt. Reeds zijn duizend pas opgeleide parachu tisten op weg. Zij zullen worden gebruikt om het garnizoen van Dien Bien Phoe te versterken. Het ontzet van deze belegerde vesting is onmogelijk. Men verwacht niet, dat de nieuwe aanval van de Vietminh op Dien Bien Phoe voor volgende week begin nen zal. Franse officieren in Hanoi geloven zelfs, dat de aanval mogelijk zal worden uitge steld tot eind April of begin Mei. aangezien versterkingen voor de Vietminh, die de strijdmacht van de belegeraars op 40.000 man zullen brengen, tegen die tijd bij de belegerde vesting aangekomen kunnen zijn. Langer uitstel achten deze officieren niet waarschijnlijk, gezien de zware zomer regens, die in Mei zullen losbarsten. De bevelhebber van Dien Bien Phoe, brigade-generaal De Castries, vroeg Woensdag radiografisch dringend om meer hulp. De ring van de opstandelingen rond om het fort wordt steeds nauwer. De rijstvelden op de vlakte rondom Dien Bien Phoe zijn overdekt met bomkraters en zien er uit als een maanlandschap. Alle plantengroei is verdwenen. Militaire waarnemers in Parijs en Hanoi verklaarden Woensdag dat generaal Na varre. de Franse opperbevelhebber in Indochina, geen troepen beschikbaar heeft om te trachten over land de bezetting van Dien Bien Phoe te versterken of haar te helpen de belegerde veste te verlaten. Tegenslagen in Midden-Laos, Annam en aan de Cambodjaanse grens en sabotage door de Vietminh in de delta van de Rode Rivier hebben alle hoop om versterkingen over land te kunnen zenden de bodem in geslagen, aldus de waarnemers. De Fransen nemen in Indochina proeven met het veroorzaken van kunstmatige re genval boven de gebieden waarin de aan- voerwegen van de Vietminh-opstandelingen liggen. De eerste resultaten van deze proefnemingen zijn „bemoedigend", aldus heeft een woordvoerder van het Franse opperbevel in Saigon Donderdag bekend gemaakt. Steeds benauwder Volgens te Parijs van militaire zijde ontvangen berichten bevinden stoottroepen der Vietminh zich thans op een kilometer afstand van de ondergrondse commando post van generaai-majoor Christian de Castries. Terwijl het geschut der rebellen in de nacht van Woensdag op Donderdag Dien Bien Phoe aanhoudend heeft beschoten, groeven de communistische stoottroepen een netwerk van loopgraven. Volgens United Press heeft premier Nehroe in het parlement gezegd dat India niet zal toestaan dat Amerikaanse vlieg tuigen, die Franse troepen vervoeren, over zijn grondgebied zullen vliegen. Permanente adviescommissie voor Europees luchtvervoer In Straatsburg overleggen vertegenwoor digers van twintig landen over een moge lijke coördinatie van het luchtvervoer in Europa. Gisteren heeft de Nederlandse delegatie de oprichting voorgesteld van een perma nente commissie van de Raad van Europa, die de regeringen advies zou geven bij alle beslissingen met betrekking tot het lucht vervoer in Europa. Een speciale werkcom- missie is belast met de bestudering van het voorstel. De Franse en Italiaanse delegatie steunen het plan. Een Russische patrouilleboot heeft Don derdag langs de kust van Hokkaido, het Noordelijkste eiland van Japan, een Japans vissersvaartuig aangehouden, aldus een mededeling van het hoofdkwartier van de Japanse kustwacht. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 2 ■9^ -O'o •So S 2 dh- Sa o J Is ï6 z.S Helsinki licht bew. N 4 -1 0 Oslo zwaar bew. windstil 2 0 Stockholm zwaar bew. NNW 4 0 0 Kopenhagen zwaar bew. O 2 3 0 Londen onbewolkt N 1 2 0 Amsterdam zwaar bew. NNO 6 5 0 Brussel zwaar bew. windstil 2 0 Parijs zwaar bew. N 5 6 0 Bordeaux onbewolkt NO 2 3 0 Grenoble licht bew. windstil -0 0 Nice onbewolkt NW 5 6 2 Warschau lient bew. NNO 4 6 0 Berlijn onbewolkt NNO 4 2 0 Frankfort nevel NO 5 6 0 München nevel W 2 3 1 Zürich nevel windstil -1 0 Genève nevel windstil 1 0 Locarno onbewolkt OZO 1 -1 0 Wenen geheel bew. W 7 6 1 Innsbruck nevel W 1 3 0 Rome mist NO 4 4 0,2 Neerslag laatste 24 uur De beroemde Parijse kapper Antoine, die in het Kurhaus te Scheveningen een demon stratie van zijn kunnen zal geven, werd bij zijn aankomst op Schiphol Woensdagmiddag een „luchtige" ontvangst bereid door een groep Nederlaiidse mannequins. De „stem ming" was er, het zonnetje werkte even mee en zo was er voor een kort moment een stukje Parijs op Amsterdams vliegveld.... Antoine na zijn aanko-mst temidden van zijn charmant escorte. AANHOUDEND DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Heldere nacht met plaatselijk zware nachtvorst. Morgen overdag droog en zonnig weer. Zwakke tot matige Noord- Oosteluke wind. Dezelfde temperatu ren als vandaag, of iets hogere. 23 April Zon op 5.28 uur. onder 19.50 uur. Maan op 0.45 uur. onder 8.02 uur. Maanstanden 26 April 5.57 uur: Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 April Hoog water: 6.00 en 18.21 uur. Laag water: 1.41 en 14.04 uur. Vrijdag 23 April Hoog water: 6.34 en 18.57 uur. Laag water: 2.12 en 14.34 uur. Noordholland Zuidhoiland Thans 1950 Thans 1950 P. v. d. A. 27 (24) 30 (27) K.V.P 19 (19) 15 (16) C.P.N 11 (13) 4 5) A.R 7 8) 11 (13) V.V.D 9 8) 9 8) C.H 4 5) 9 9) Ger. Pol. V. (-) (-) K.N.P (-) 1 1) Soc. Unie (-) (-) St. Ger. P. (-) 3 3) Midd. Partij (-) (-) Kath. Dem. B. (-) (-) (77) (82) Zeeland Thans 1950 12 9 6 3 8 (11) 9) (-) 6) 3) 8) (-) (-) (-) 4) 1) (-) (42) Utrecht Thans 1950 13 12 1 6 3 5 (11) (12) 1) 7) 3) 6) (-) (-) (-) 1) (-) (41) Overijsel Thans 1950 13 14 2 5 4 7 1 (12) (14) 3) 5) 4) 8) (-) (-) (-) 1) (-) (47) Noord-Brabant Thans 1950 9 50 1 1 6) (52) (-) 1) 1) 2) (-) (-) (-) (-) 2) (-) (64) Limburg Thans 1950 5 39 3) (39) 1) (-) (-) (-) (-) (-) (-) (-) (-) 2) (45) Groningen Thans 1950 20 3 8 5 5 1 1) (-) (-) (-) (-) (-) (45) Gelderland Thans 1950 17 21 1 6 5 10 (15) (21) 1) 7) 5) (11) (-) (-) (-) 2) (-) (-) (62) Friesland Thans 21 3 1 12 4 9 1950 (50) Drente Thans 14 2 1 7 6 5 1950 (13) 2) 1) 7) 7) 5) (-) (-) (-) (-) (-) (-) (35)

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1