PHILIPS ONZE SUCCES RECLAME Bespreking van jeugdproblemen in Minerva-theater te Heemstede Kort en bondig J „De Kennemer Muziekstudenten" SIMCA 1948 CRAMA - KLEINE HOUTSTRAAT 7 CLIPPER LAKEN 3.98 Elk 3e Laken ƒ*!.- Reductie Schoolvoetbal iwMen ZATERDAG VRIJDAG 23 APRIL 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemmer aangehouden in Rotterdam Mr. Cremers erelid van Haerlems Studenten Gildt Grote Drie bespreken hun koers voor Genève Nog geen beslissing over de uitnodigingen Conflict tussen journalist en officier van justitie Eerste- en Tweede Kamer leden stellen vragen Neurenbergse processen Mevrouw mr. J. H. G. Schutte-Struick overleden Scheepvaart gemeubileerde woning 5 buizen toestel!! Salon-Artistiek DAMESKOUSEN W Voll. Pension aangeboden 4.90 5.90 Het gemeentebestuur van Heemstede heeft besloten aandacht te besteden aan de jeugdzorg en belangstellenden uitgenodigd voor een bijeenkomst op Maandagavond 26 April in de foyer van het Minerva-theater aldaar, waarop onder leiding van wethouder H. Disselkoen korte inleidingen worden gehouden, waarna er gelegenheid zal bestaan van gedachten te wisselen. Voorts zullen enkele films worden vertoond. In eein gesprek, dat wij naar aanleiding van deze bijeenkomst hadden met wet houder Disselkoen, aan wie jeugdzorg is toevertrouwd, deelde deze ons mee dat hij geenszins verwacht, dat Maandag de op lossing van het probleem gevonden zal worden, maar mogelijk zullen suggesties worden gedaan, waardoor men een stap verder zal komen in de goede richting. Mevrouw J. van Nisj en-Van Wely zal als jeugdleidster het woord voeren en ir. A. Stoffels, houtvester van het Staatsbosbe heer bij de houtvesterij Haarlem, als ver tegenwoordiger van de Natuurbescher mingscommissie Zuid-Kermemerland. De ze bijeenkomst houdt ook verband met de actie voor natuur- en plantsoenbescher- ming 1954. Men vraagt zich wel eens af of de eisen, die men aan de jeugd stelt, wel aangepast zijn aan deze tijd, merkte de heer Dissel koen op. Spelen van een halve eeuw ge leden vindt men nu kinderachtig. Hoewel men de waarde van sportbeoefening niet verwaarlozen mag valt het toch op, dat jongens te pas en te onpas voetballen en dat doen zij niet op velden, maar op stra ten, waardoor tuinen van omwonenden vernield worden. Uit processen-verbaal van de politie blijkt, dat de jeugd veel baldadigheid pleegt en onnodig plantsoe nen. parken en het bos vernielt. Het is voorgekomen, dat jongens straatlantaarns moedwillig beschadigen, dat kleuters van zes jaar putdeksels stuk slaan, dat jongens reddingshaken in het water gooien en dat de jeugd stokken in de spaken steekt van fietsen. In de gemeente Heemstede wordt reeds veel gedaan om de natuur te beschermen. Leerlingen van de lagere scholen kunnen lid worden van de jeugdwacht. Van de meisjes en jongens wordt niet verwacht, dat zij hier en daar controleren of de na tuur vernield wordt, maar dat zij weten hoe zij zich moeten gedragen in bos en parken. Dinsdag 27 April zullen weer vierhonderd kinderen in de jeugdwacht „ingelijfd"' worden. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard zal een toe spraak houden, waarna twee films. „Droomland" en „Wat doe jij" vertoond zullen worden. Voor de rijpere jeugd ligt de zaak an- Woensdag waren er in het schoolvoetbal- tournooi maar vijf wedstrijden vastgesteld in de afdelingen A en B. maar daar waren toch wel een paar verrassingen bij in de vorm van nederlagen van de A. H. Gerhard- school en de KI. de Vriesschool. Donderdag was weer een groot aantal wedstrijden vast gesteld. In afdeling C eindigde drie van de acht wedstrijden in een gelijk snel. Bii het nemen van strafschoppen werd de A. H. Gerhard- school 3, die de beker tweemaal achtereen won, uitgeschakeld. Afdeling D leverde geen bijzondere resul taten: wel waren er een viertal hoge scores. Afdeling E had in de verliezersafdeling weer een wegblijver. Verder deden de Koor school en de Rijksleerschool van zich spreken. In de winnaarsafdeling ging de Vondel school op de goede weg voort en toonde ze zich de meerdere van d° keurig geklede Fuhrhonschool. Maar de Jacobaschool en de St. Alovsiusschool zijn er ook nog. Ook de Haarl. Montrssorischool doet het heel goed. evenals de Bornwaterschool. De uitslagen waren: Afdelirt" A: LorentzNceum 1J. P. Thijsse Montessorischool 1 37. Af debug B: MTS 2—Pr. Ireneschool 1 32: A H. Oerhardschool 1Harlenlust- sc'nool 1 01; Th. M. Ketelaarschoo1 1Am bachtsschool 1 30; KI. de Vriesschool 1 HBS B 2 0—1. Afdeling C: Marnix v. St. A!de«">nde- lycëum 2Hart<*nlustschnol 2 12: KI. de Vriesschool 2Chr. Dreefschool 2 42; Am bachtsschool 2LorenMvcenm 2 43: Th. M. Ketelaarschool 22de Oentr. School 1 70; St. Henricusschool 1Mmd°llvceurp 2 11, Mendellvceum wint: PK ULO 3—St. .Teroenschool 2 13; Trihite'tslvceum 2A. H. Gerhardsehnol 3 00. Triniteitslyceum wint: J. P. Thiisse Montcssorilyceum 2 Coornhertlyceum 2 00, Montessorilyceum wint. Afdeling Tl. Verlic^ersafdeling: Triniteirt- Ivceum 3St. Oer. Majellasehoo! 61: St. Canisiusschoo1Marn:x v. St. Aideeonde- Ivceum 3 20: A. F. Oerhardschool 4 Hartenlustschnol 3 50: Cf"\ Dreefschoól 3 Bronsteeschool 4 11, Chr. Dreefschool wint. Winnaarsafdeling: St. Henricusschool 3 MendelcoUeee 3 8—0: PK VOLO 2—St. Je- roenschonl 07; HPS R 5Ambachtschool 5 2J: Fildcbrandschool 22de Centrale Scheel 2 2—1. AFdeling TT. ^'erlierersaffteMn": Koorschool St. RavoSt. Lambertnssctmnl 2 81: St. WillibrordnsschoolBK. Schoolvereniging 41: St. Lamhertusschoo! 1Kon. WPhel- minasnhool 1 (O-erveen) 32: Corn. Fout- manschoolPr. Hendrikschnol 13; Prtn- senschoolDr. Kmvper.school 11, Or. Kuv- perschoo' wint: Ansliinschoo1J. p Ooen- schooh Ansliinschoo' n. o.: W. de 7,wiigpr- schoolNassanschool 2—1; Rijksleerschool McmixschoQl Ho. Afdelinr E. W'unaarsafdeHng: St. Petrus Canisiusschnol—Tacobaschool 24: St. An- toniusschool tF'lemlSt. Alovsiussehool (Overveen) 15: Sta Bavofhool (Eemstraat) Doopsgez. school 50; Bornwaterschool Floraschool 40: Juliana v. Stolbergschool Mr. Bruchschool 01: Aeneas MaoVay- school 1Mr. Thielschool 31: H'lemse Mnn- tessorischoo1Frans Halsschool 41; Von delschoolFuhropschool 41. HAARLEM, 22 April 1954 GEHUWD: 22 April, W. H. van Weerden burg en Ch. A. C. van Osch; W. Bruinen berg en M. J. Klapper; G. Chr. N. Jongbloed en W. H. Franssen; Th. H. Essers en J. Nijs- sen; P. van Brummelen en C. W. de Boer; U. Wuhl en J. M. Boeree; Chr. G. Groene- weg en I. C. Verdel. BEVALLEN van een zoon: 18 April, C. G. RutteKops; M. M. GlandorfSijm; J. C. Schornagel—Hart; 20 April, M. van den Haak—Iking; 21 April, J. M. Sweijen—Wem- pe; E. Groenendijkvan der Velden; M. C. WinnubstSchutte; H. V. WillemzeHar tendorp; S. van Baekelde Vries; 22 April, W. BoxhoornKuipers. BEVALLEN van een dochter: 20 April, M. GroenCramer; A. M. Meijer—Ligthart; 21 April, A. van Ditmarsch—Timmer; M. Jacobs—de Vries; M. C. Visser—Verwoerd; 22 April, A. M. C. op de KelderTimmer mans. OVERLEDEN; 20 April, P. Nies, 82 j„ Rijksstraatweg: A. Visser—Eppenga, 85 j., Obistraat: J. Brandon. 67 j., Kleverpark weg; 21 April, J. F. W. Bartelsman, 74 j., Graafschapstraat; C. Th. Nieuwenhoven Piët, 84 j., Oosterhoutlaan. ders. Bij een gedeelte van haar moet de liefde voor de natuur steeds aangewak kerd worden en zij moet er aan herinnerd worden, dat. men andermans goed niet mag beschadigen. Maandag zullen belangstellenden, die vele groepen uit de gemeente vertegen woordigen, bijeenkomen en de heer Dis selkoen verwacht veel goeds van de bij eenkomst. Bekende daar diefstal in Haarlemse juwelierszaak De Rotterdamse recherche heeft wegens diefstal met braak aangehouden de twin tigjarige varensgezet A. N. V. uit Haarlem. Toen enige Haarlemse rechercheurs, die naar Rotterdam waren overgekomen, hem daar aan de tand voelden, bekende V. zich schuldig te hebben gemaakt aan de in braak in een juwelierszaak in de Paul Krugerstraat te Haarlem op Maandagnacht. Hij had toen een twintigtal horloges weg genomen uit de étalage van de winkel, na eerst de ruit met een steen te hebben ver brijzeld. Twee horloges had hij verkocht aan opkopers in Amsterdam. Deze uurwer ken zijn inmiddels door de Dolitie in beslag genomen. De overige horloges verkocht hij in diversecafé's in Rotterdam. Bij fouil lering werd op hem gevonden één horloge en 29.volgens zijn zeggen het restant van de opbrengst van de buit. Vanavond zal in de sociëteit van het Haerlems Studenten Gildt aan de Kenau straat een ceremonieel plaats vinden, waar bij Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, erelid van het Gildt gemaakt zal worden. Daartoe zal mr. Cremers eerst als Meester van het Gildt worden geïnstal leerd, omdat dit een vereiste is voor het erelidmaatschap. Hem zullen ook de ver sierselen, die bij deze functies behoren, worden overhandigd. Het heeft in de be doeling gelegen om deze plechtigheid al eerder, in Januari te doen plaats vinden, bij de .herdenking van het vijftienjarig bestaan van het Haerlems Studenten Gildt, doch mr. Cremers was toen verhinderd om aan de uitnodiging gevolg te geven. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke „Grote Drie" hebben Donderdag te Parijs twee uur achter ge sloten deuren geconfereerd om „alle aspec ten van de Geneefse conferentie in be schouwing te nemen". Volgens welingelichte kringen moet nog beslist worden, hoe de kwestie Indochina op de conferentie te berde zal worden ge bracht. Men gelooft, dat de Amerikanen van mening zijn, dat het Koreaanse pro bleem eerst moet worden opgelost. De Westelijken moeten ook nog beslis sen, welke landen verder voor de bespre kingen over Indochina moeten worden uit genodigd. Dulles opperde wederom de vraag, hoe lang de Westelijke ministers te Genève zou den blijven om de oprechtheid te toetsen van de door de communisten uitgesproken wens om vrede in Azië te verkrijgen. Vandaag zullen de Westelijke ministers aan de NAVO-raad een volledig overzicht geven van hun plannen voor de Geneefse conferentie. Moskou eist formele gelijkstelling De Sovjet-Unie heeft in een nota aan de Westerse Grote Drie" opnieuw en thans officieel de eis gesteld, dat communistisch China aan de komende Geneefse conferen tie zal deelnemen op gelijke voet met de Grote Vier". De gelijkluidende Russische nota's zijn Donderdag in Parijs aan de Britse, Franse en Amerikaanse ministers van Buitenland se Zaken overhandigd. In Londense diplomatieke kringen vreest men dat deze nieuwe Russische poging om rood China tot een der „Grote Vijf" te maken, de Geneefse conferentie in gevaar kan brengen. In Berlijn is destijds overeengekomen, dat communistisch China zou behoren tot de uit te nodigen landen. De Sovjet-Unie wil nu, dat het een uitnodigend land, dus een mede-organisator van de conferentie, wordt. Jacquet toch naar Genève Donderdag is in Parijs bekend gèmaakt, dat de Gaullistische minister voor Indochina Marc Jacquet, lid zal zijn van de Franse afvaardiging naar de Geneefse conferentie. Eerder was bericht, dat Jacquet zou wei geren naar Genève te gaan. Men weet, dat hij, in tegenstelling tot de minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, voorstander is van directe vredesonderhandelingen met de Vietminhleider Ho Tsji Minh. Dreigement van Zuid-Korea „De komende Geneefse conferentie is de laatste intez-nationale bijeenkomst, welke zich ten doel stelt Korea op vreedzame wijze te herenigen, die wij zullen bijwonen. Zuid-Korea, zal, in geval van mislukking, geen verdere conferenties van die aard meer bijwonen", aldus een Vrijdag door de Zuid-Koreaanse minister van landsver dediging, vice-admii'aal Sohn Won II, te Seoel afgelegde verklaring. Noord-Koreanen in Moskou De Noord-Koreaanse delegatie naar de conferentie te Genève, onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken, Nam II, is Donderdag in Moskou aangekomen. Noodkreet van Cambodja De premier van Cambodja heeft Donder dag verklaard, dat Cambodja waarschijn lijk een beroep op de Veiligheidsraad zal doen „met het oog op het falen van de grote mogendheden" om Cambodja te hel pen bij de strijd tegen de Vietminh- invasie. „Het is nutteloos te mobiliseren, wan neer men zijn soldaten slechts houten ge weren kan geven", zei de premier. Hij kondigde aan, dat twaalf duizend man, bewapend met jachtgeweren, opge roepen zouden worden, om het leger te versterken. Het Eerste Kamerlid prof. Molenaar (V.V.D.) en het Tweede Kamerlid mr. Van Rijckevorsel hebben aan de minister van Justitie vragen gesteld over de behandeling van de journalist Johan Luger door de officier van Justitie te Amsterdam, mr. F. Hollander. De heer Luger (Pasquino) had in ar tikelen in De Telegraaf en in de Haagse Post critiek geoefend op mr. Hollander. Hij werd daarna bij deze officier ontboden. Over de wijze waarop hij door mr. Hollan der over zijn onvriendelijke artikelen werd onderhouden heeft hij daarop in De Tele graaf een uitvoerig relaas geschreven. Prof. Molenaar heeft nu minister Donker gevraagd te onderzoeken, of dit verslag een juist beeld geeft van de reden, waarom de officier van Justitie de heer Luger bij zich heeft ontboden, alsmede van het verloop van de ontvangst, en of de minister bereid is aan de Kamer en aan de officier van Justitie zijn oordeel over diens houding in deze kenbaar te maken, indien althans het resultaat van het onderzoek daartoe aan leiding geeft. Mr. Van Rijckevorsel vraagt de minister of deze niet van oordeel is, dat de in het laatste artikel van de heer Luger gestelde feiten indien deze waar zouden zijn een vermoeden opleveren van het plegen van het in artikel 365 Wetboek van Straf recht omschreven strafbaar feit: „De amb tenaar, die door misbruik van gezag iemand dwingt iets te doen. niet te doen of te dul den, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren", welk vermoe den immers ingeval de feiten waar zijn gegrond kan worden on: het door mr. F. Hollander in zijn hoe danigheid van officier van Justitie, dus als ambtenaar in de uitoefening van zijn be diening, tot de betrokkene gericht officieel verzoek om op het parket te komen; de mededeling, dat de betrokkene niet ten parkette is ontboden om te worden ver hoord ter zake van een tegen hem in te stellen strafvervolging, doch slechts om op onvriendelijke wijze te worden onderhou den over een door hem geschreven on vriendelijk stuk over mr. F. Hollander; het dreigement, dat mr. Hollander des ondanks bevoegd zou zijn om de betrokke ne 6 uur van zijn vrijheid te beroven; het optreden van een rechterlijk ambte naar in eigen zaak, waardoor de rechter lijke onpartijdigheid zoals die in beschaaf de landen gebruikelijk is, is geschonden. Mr. Van Rijckevorsel vraagt voorts of de minister bereid is om ter zake van de gedragingen van deze Amsterdamse offi cier van Justitie thans een onderzoek te doen instellen „hetzij ter zake van het ver moeden van overtreding van artikel 365 Wetboek van Strafrecht, hetzij ten einde te komen ontslag of overplaatsing van deze rechterlijke ambtenaar, indien liret aanzien en het zedelijk gezag van de rech terlijke macht zulks zouden vereisen, het zij ten einde andere disciplinaire maatrege len te overwegen, mede gelet op de reeds door vroegere gedragingen van deze amb tenaar onder de justitiabelen veroorzaakte onrust en gewekt onbehagen." Op verzoek van de Nederlandse Vereni ging van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd heeft, de president van de Haarlemse Rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken. gisteravond een voordracht gehouden in Dreefzicht over de Neurenbergse strafprocessen. De spreker, die gedurende meer dan drie jaren namens de Nederlandse regering als waarnemer de Neurenbergse strafproces sen heeft gevolgd, gaf met tal van voor beelden een gedegen uiteenzetting over de wijze waarop deze processen zijn gevoerd. Het was een interessant onderwerp, dat door de aanwezigen met grote belangstel ling is gevolgd. Aan het slot werd mr. Baron van Tuyll van Serooskerken toegesproken door de voorzitter, omdat vooral het ex-verzet be langstelling had voor deze materie. Op Koninginnedag zal in Baarn ook dit jaar weer een bloemendéfilé langs het paleis Soestdijk worden gehouden. Aan dit défilé werken groepen mee, die de elf provincies van ons land vertegenwoordigen. Voor Noordholland is dat het Wognums koor. BINNENLAND De „Prins Willem III" van de Oranje- lijn uit Rotterdam is Donderdagavond als eerste schip van overzee in dit seizoen de haven van Toronto binnengevaren na een spannende wedloop met veertien andere schepen. Als tweede kwam de Duitser „Ge- heimrat Sartori" aan, die door de „Prins Willem III" in dichte mist voorbij gevaren was. De Amsterdamse rechtbank heeft de 32-jarige J. T. eigenaar van een thans niet meer bestaande hondendressuurschool te Weesperkarspel, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde dierenmishandeling. Tegen deze hondendresseur was veertien dagen ge leden f300 boete plus drie maanden voor waardelijk geëist. Hij zou honden, die hij ter opleiding enige tijd in zijn school had ver zorgd in ziekelijke toestand hebben argeiw verd en de beesten op hun snuit klappen hebben gegeven. De rechtbank achtte echter opzettelijke dierenmishandeling, mede gezien enkele verklaringen van hondenexperts, niet bewezen. Het Haagse gerechtshof veroordeelde de tandarts J. E. la B. tot een boete van f250 subs. 50 dagen en voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden. Hij zou op 31 October 1953 onder invloed van drank een auto hebben bestuurd en daarbij op de Rijksweg te Wassenaar tegen een afbakening van de weg zijn ge reden. By de gemeentediensten te Amsterdam ligt op het ogenblik een plan gereed om te komen tot verdichting van de Amsterdamse grachten en geinen gedurende gedeelten van de komende zomermaanden. Men is dit maal afgestapt van de vrij kostbare en voor de scheepvaart hinderlijke verlichting met gloeilampjes langs de grachtenwallen cn men heeft gedacht aan de mogelijkheid van floodlight. Hoe men dit precies denkt te ver wezenlijken kon nog niet worden mede gedeeld. De burgemeester van Meppel, mr. A. Kleijn, heeft Dinsdagmorgen de officiële opening verricht van de nieuwe markthal, waarin de 350-jarige Meppeler markt onder dak zal vinden. HAARLEM EN OMGEVING Het Veteranen Legioen Nederland, af deling Haarlem en Omstreken houdt op Maandag 3 Mei een openbare protestverga dering in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Als sprekers zullen optreden dr. Feuilleteau de Bruyn. Joh. van Hulzen, H. Coenradi, drs. R. A. Damsté. De volgende onderwerpen zullen daarbij behandeld wor den: „Behandeling Indische Nederlanders", „Ambon moet vrij", „Arrestaties van Neder landers in Indonesië" en „Nieuw Guinea". De 83-jarige heer N. Duivenvoorde uit Lisse is op de Oranjelaan in Lisse aan een hartverlamming overleden. Op Donderdag 29 April zal in de Zui derkapel aan de Zuiderstraat in Haarlem door de zendeling Rev. Ernst Gubler een lezing met lichtbeelden gehouden worden over het Evangelie in Spanje. Rev. Gubler. die reeds meer dan vijf jaar als zendeling in Spanje werkzaam is heeft daar de geeste lijke verzorging van twee kleine Protestantse gemeenten op zich genomen. Te Heemstede is iin de ouderdom van 68 jaar overleden mevrouw mr. J. H. G. Schutte-Struick, d'ie in vele besturen ver dienstelijk werk heeft verricht. Haa.r be- laragstellinig girnig naar vele zijden u-H. In het bijzonder heeft zij geijverd voor buis- houdonderwiis en een gróót aantal jaren vervulde zij het secretariaat van de Chris telijke Huishoud- en Industrieschool te Haarlem. Zij had zitting in de Onderwijs raad en wel in de afdeling Vakonderwijs en was bestuurslid van de Bond van Ver enigingen van Christelijk Nijverheidson derwijs. Mevrouw Schutte-Struick had sedert de oprichting op 1 Maart 1933 zitting in hef Ambtenarengerecht te Amsterdam en was gedurende vele jaren bestuurslid van de afdeling Haarlem van de Protestants Chris telijke Reclassering® vereniging. Sedert 1943 werkte mevrouw Schutte op het bureau van de kinderrechter te Haar lem. De thans overledene was een zeer ge ziene figuur en haar heengaan zal in brede kring betreurd worden. Maandagmiddag om 2 uur zal haar stof felijk overschot op de algemene begraaf plaats te Zutphen ter aarde worden be steld. Ten bate van het Hervormd Jeugdwerk gaven „De Kennemer Muziekstudenten" gisteren in het Hervormd Jeugdhuis te Heemstede een muziekavond, die gewijd was aan vocale en instrumentale muziek. Het ligt voor de hand, dat men door de benaming „muziekstudenten" gaat denken aan musici in opleiding. Ten aanzien van dit begrip moet men echter in dit geval de grenzen wat ruim nemen. Want bij deze Kennemer Muziekstudenten kunnen zich zowel amateurs met talent aansluiten als vakmusici met meer of minder voltooide opleiding. Maar allen staan aan het begin van hun loopbaan en het is duidelijk, dat zij elke gelegenheid aangrijpen om ver trouwd te raken met het zoveel eisende openbare optreden. En zo kreeg dat con cert een tweeledig doel, omdat het werd gegeven ten bate van het jeugdwerk en omdat de muziekstudenten hun spel en zang eens konden toetsen aan de praktijk. De tenor Gerard Barendsen deed dit met de aria „Süsse Stille" van G. F. Handel. Wies van ter Tholen stond hem terzijde met de vertolking van de obligate fluit partij en Justine Koot met het spelen van de klavierbegeleiding. Gerard Barendsen heeft een sympathiek klinkende stem, die hij behoorlijk kan gebruiken voor Handels aria, welke om verzorgde stemklank vraagt. Voor de vier liederen van Gabriel Fauré, die Gerard Barendsen zong, komt even wel nog wat meer kijken dan verzorgde klank. Want het woord met zijn eigen ge voelswaarde eist zijn rechten op en het is niet voldoende te streven naar een alge mene stemming door klankdynamiek en daarbij de poëtische tekst alleen maar op te zeggen. Gerard Barendsen zal zijn zang in dit opzicht nog moeten corrigeren wil er sprake zijn van een echte lied-voor- dracht. met de vertolking van het Andante in C. van W. A. Mozart en van de Sonata de Camera van Marius Flothuis over een goed ontwikkelde speel- techniék en een goede toonvorming te be schikken. Haar s'pel was echter te objec tief van expressie, waarschijnlijk omdat zij nog te weinig rekening hield met de melodische functie van de afzonderlijke tonen. Zij werden te veel aaneengeschakeld zonder de melodische welvingen en span ningen. De violiste Wilberna Bijvoet gaf met Justine Koot een uitvoering van Beetho- vens Viooisonate opus 12 no. 1, waaruit veel temperament sprak. Dit was een kwa liteit van haar in technische zin behoorlijk spel, die een doeltreffende nuancering en tempo-evenwicht echter wel eens in de weg stond. Justine Koot speelde muzikaal en verzorgd de pianopartij van de viool sonate. Als begeleidster van de zanger leverde zij ook uitstekend werk. Een goede prestatie werd ook de vertolking van de Pianosonate in e van Jos. Haydn, behou dens dan een te weinig uitgebalanceerd zijn van de linkerhand. De fluitiste had als begeleider Dick Spaargaren, die vooral bij de uitvoering van de Sonate van Flothuis kon tonen wat hij waard was en dat was heel wat! Als solist heeft hij met de vertolking van twee werken van Debussy en het „Allegro bar- baro" van Béla Bartök de beste verwach tingen gewekt voor zijn pianistische ont wikkeling. Vooral met „La Cathédrale engloutie" van Debussy en het Allegro van Bartök heeft hij een overtuigende indruk gemaakt. P. ZWAANSWIJK. Alwaki, 22 te Rio de Janeiro Andijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Arendskerk, 22 te Da. es Salaam. Aalsum, pass. 22 Vlissuigen n. Hamburg. Amerskerk, 21 te Antwerpen. Amsteldiep, 21 v. Rotterdam n. Horsens. Andijk, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Alamak, 22 v. Marseille n. Le Havre. Al'blasserdijk. 21 v, Lissabon te Havanna. Arendsdijk, 20 v. New York n. Rotterdam. Axeldijk, 21 te Baltimore. Abbekerk, 2! 600 m. ZW. Minlkoy. Adinda, 21 200 m. ZO. Haiphong. Alderamin, 21 80 m. W.NW. Djeddah. Ampenan, pass. 21 ten Z. Poelau Laut. Amstelvaart. 21 1380 m. O.t.Z. Yokohama. Armilla, 21 180 m. NO. Madoera. Abbekerk 22 900 m. ZO. Guardafui. Albireo, 26 v. Rotterdam te Recife verwacht. Alhena, 24 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Alnati, vertr. 26 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alphard, vertr. 23 v. Roterdam n. Z. Amerika Amstelbrug, 26 te Antw verw. Amstelpark, 23 te Singapore verw. Aagtedijk, pass. 22 Bermuda n. New York. Aagtekerk, 22 v. Port Said n. Genua. Alcyone, 22 v. San Francisco do Sul n. Rio Grande. Aldabi, 23 350 m. Z. Las Palmas. Amsteldijk, 22 v. Rotterdam n. Bremen. Arendsdijk, 21 v. New York n. R'dam. Arkeldijk, pass. 22 Bermuda n. Le Havre. Billiton, 21 v. Port Said n. Casablanca. Bennekom, 21 te Curasao. Bacchus, 21 v. Fort de France te Grenada. Blommersdijk, 20 v. New York te Baltimore. Bagan, 21 v. Makassar n. Soerabaja. Banka, pass. 21 Str. Singapore. Barito, 21 rede Fakfak 23 Sorong verw. Buad, 22 te Soerabaja. Blitar, 22 v. Genua n. Marseille. Baarn. 23 te Valparaiso. Bali, 23 te Djeddah. Bonaire, 22 600 m. W.ZW. Madeira. Boschfontein, 22 v. Genua n. Alexandrië. Boskoop, 23 te Pto Limon. Bantam, pass. 22 Str. Messina n. Port Said. Barendrceht, pass. 23 Perim n. Suez. Caltex Nederland, pass. 21 Finisterre n. Sldon. Cottica, 27 te Madeira verwacht. Chama, 21 v. Curasao n. Stanlow. Callisto, 21 v. Houston n. Nederland. Cronenburgh, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 21 Kp. Passèro n. Sidon. Caltex Pernis, 21 150 m. N.NO. Finisterre. Caltex Utrecht, pass. 27 Alboran n. Sidon. Celebes, 21 v. Port Swettenham n. Singapore. Caltex The Hague, pass. 22 Kp. S.t Vincent n Rotterdam. Charis, vertr. 22 v. Amsterdam n. Maracaibo. Clavella, pass. 22 Wight 24 A'dam verw. Coryda, 22 te Port Said verw. Dalerdijk, 22 v. Londen n. Curagao. Delft, vertr. 22 v. Antw. n. Rotterdam. Delft, 23 te Rotterdam. Dongedij'k, 21 v. San Francisco n. Victoria. Drente, pass. 22 Key West n. Houston. Eemdijk, 21 v. Rotterdam n. Havanna. Enggano, 21 te Rotterdam. Esso Rotterdam, 21 v. Aruba n. Rotterdam. Eemdijk, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Eos, 22 te Genua. Esso Den Haag, pass. 23 Malta n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 23 v. Antwerpen n. Sidon. Friesland (KRL), 22 200 m. O. Maladive n. Aden. Gouwe, pass. 21 Las Palmas n. Rotterdam. Gaasterkerk, 21 600 m W.NW. Fremantle. Groote Kerk. pass. 22 Ceylo-n n. Penang. Garoet, vertr. 24 v. Rotterdam n. Houston. Heemskerk, 22 te Port Elizabeth. Hersilia, 22 te Rotterdam. Hilversum, 23 te Suez. Hermes, vertr. 23 v. Amsterdam n. Curagao. Indrapoera, 22 te Singapore. Ittersum, 22 v Brake te Hamburg. Jagersfontein, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 22 520 m. O. ten Z. Diego Garcia. Japara (KPM), 21 te Menado. Jupiter, 22 60 m. ZW. Kp. Ferrat. Java, 21 v. New York n. Beyrouth. Kieldrecht, 2. te Port Said. Kertosono, vertr. 24 v. Calcutta n. Madras. Kaimana, 21 v. Ogotua n. Makassar. Kota Inten, 22 te Banuwangl. Karimun, 21 te Genua. Kota Gedeh, 23 te Casablanca. Leuvekerk, 21 te Karachi. Lekkerkerk, 21 140 m. ZO. Khorya Morya baai. Leopoldskerk, 21 te Ummsaid. Luna, 21 te Lissabon. Lucita, 22 te Heysham. Lawak, 21 te Bandarshapur. Liseta, 22 v. Pladju n. Soerabaja. Loenerkerk, 22 te Calcutta. Lutterkerk, pass. 22 Gibraltar n. Marseille. Laurenskerk, 22 v. Cochin n. Calcutta. Lemsterkerk, 22 v. Port Said n. Hamburg. Mapia, pass. 21 Finisterre n. Marseille. Manoeran pass. 21 Perim n. Suez. Marken, 21 te Rotterdam. Maetsuycker, 21 v. Singapore n. Tj. Priok. Malvina, 21 250 m. NW. Fremantle. Metula, 21 570 m ZO. Tokyo. Murena, 21 120 m. NW. Kp. Leeuwin. Maasland 22 te Amsterdam. Macuba. 23 te Miri. Mariekerk, 22 te Kobe. Meliskerk, 21 v. Bremen n. Hongkong. Merwede, 21 v. Bremen n. Hamburg. Maas, 23 Hoegemaes verw. Maasdam. 22 165 m. ZW. Valentia. Maashaven, 22 v. Las Palmas n. Victoria. Madoera, 22 v. Le Havre n. Antwerpen. Modjokerto, 22 te Rotterdam. Molenkerk, 23 te Barcelona. Mapia, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Marken, vertr. 24 v. R'dam n. Hamburg. Marisa, 21 v. Port Said n. Thameshaven. Notos. pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Nigerstroom, 22 v. Dakar n. Freetown. Nestor, 23 te Barbados. Nieuw Amsterdam, 23 te Casablanca vertr. 24 v. Casablanca n.t Lissabon. Omala. 23 Pta Cardon verwacht. Oranjestad. 30 te La Guaira verwacht. Ovula, 26 te Zuragao verwacht. Oranje, 22 v. Port Said n. Napals. Prins Fred- Hendrik, 21 te Montreal. Prins Fred. Willem, 17 te Montreal. Penörecht. 20 v. Beaumont n. Bremen. Prins Willem III 22 te Toronto. Pieter-S, 23 v. Swansea te Rotterdam verw. Prins Willem V, 21 dwars Terschelling n. R dam Pema, vertr. 23 v. R'dam n. Teesport. Polydorus, 22 v. Aden n. Penang. Prins Alexander. 22 v. Hamburg n. Halifax. Prins Philips WSllem, 2H te Toronto. Prins Willem III, 22 v. Toronto n. Milwaukee. Phrontis, 23 te Amsterdam. Polyphemus, 22 v. Algiers n. Port Said. Radja 21 v. Amsterdam n. Bremen. Ruys, 21 v. Durban n East London. Rafaela, 21 80 m. W..N. Anamba eil. Raki, 22 te Soerabaja. Rempang, 21 1080 m. NO. Wake eil. Reyniersz, v. Soerabaja n. TJ. Priok, Rotti, 22 v. Djibouti n. Port Soedan. Salatiga, 21 v. Claveria n. Honolulu. Sarangan, 21 te Belawan. Sliedrecht, te Port Said. Soestdijk, 22 te New York. Stad Maastricht, 22 te Casablanca. Straat Soenda, 22 te Singapore. Saparoea, 22 te Madras Samarinda, 15 v. Tacoma n. Kaapstad. Straat Makassar, 21 v. Port Elizabeth n. Kaap stad. Sliedrecht, 21 v. Port Said n. Malta. Stad Arnhem, 24 Rotterdam verw. Stad Leiden, pass. 22 Kp. St. Vincent n. BagnuU Sabang, 22 te Tj. Priok verwacht. Saidja, 21 te Pladju. Sibigo, 22 te TJ. Priok verw. Stad Leiden, 21 105 m. N.t.W. Burlings. Stanvac Pendonko. 21 90 m. NW. Str. Singapore. Stad Vlaardingen, 21 v. Narvik n. R'dam. Straat Bali. 21 420 m. ZW. Sabang. Straat Banka, 21 v. Hongkong n. Osaka. Slamat, 22 v. Djeddah n. Suez. Stad Dordrecht, 22 te Napels. Stentor, vertr. 27 v. Amsterdam n. Georgetown. Tjisadane 19 v. Durban n. Mauritius. Tabinta, pass 21 Pantailaria n. Alexandrië. Tankhaven III 21 v. Sungeigerong n. Singapore Tasman, 21 v. Singapuore n. Tj. Priok. Teucer, 21 v. Tj. Priok n. Cheribon. Tjibajak, 22 te Penang. Tjiluwah, 22 te Tj. Priok. Tjiwangi, 21 v. Tj. Priok n. Muntok. Tabian, 22 v. Singapore n. Belawan. Tara, vertr. 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Thalatta, 23 te Dekhelia. Titus, 23 te Rotterdam. Tomini, 23 te Port Said. Teiresias, 24 Tj. Priok verw. Tibia, 23 v. Djibouti n. Fao. Tomori, 23 Aden verwacht pass. 23 Perim. Utrecht, 22 v. Suez n. Port Said. Van Outhoom 21 te Balikpapan. Van Spilbergen, 22 v. Amsterdam n. Afrika. Weltevreden, 21 v. Belawan n. Colombo. Woensdrecht 21 Gibraltar gepass n. Thames haven. Waingapoe, 22 te Timordilly. Wieldrecht 21 90 m. NO. Alexandrië. Waterman, vertr. 23 v. Amsterdam n. Kaapstad. Willem Ruys, 22 in Suezkanaal n. Aden. Wieldrecht. 22 v. Suez n. Rastanura. Zuiderkruis. 21 te New York. Zeeland (SSM), 22 te Rotterdam. Zeeland (KRL), 22 te Newport News. KLEINE VAART Advent, 21 v. Bremen n. Londen. Att-S, 22 v. Avonmouth te Cardiff. Barracuda, vertr. 22 v. Colchester n. Delfzijl. Bernisse, 22 v Sevilla n. Casablanca. Bab T, 20 Kiel gepass. n. NOrkoping. Betty Anne S, 23 v Swansea te Rotterdam verw. Coolhaven, 22 v. Duinkerken te Rouen. Daje Bohmer, 20 te Libourne. Dóllard, 23 v Rotterdam te Gothenburg verw. Doklaan, 21 v. Danzig n. Norkoping. Falco. 23 te Bridgewater verw. Gerrie S, vertr. 24 v. Gibraltar n. Swansea. Goote, 21 te Kaolak. Hebe Nobel, 22 te Londen. Henrica, 22 Manchester verw. Jan Kreumer, 22 te Garston. Jo, 21 v. Saeby te Fur. Kemphaan, 21 v. Naestved n. Riga. Kemphaan. 24 v. Naestved te Riga verw. Koningshaven. 21 te Kopenhagen. Kenitra, 21 v. Casablanca te Rouen. Larix, 19 Kiel gepass n. Stockholm. Marjan, 21 v. Rotterdam n. Londen. Markab, 21 v. R'dam n. IJmuiden. Mirzam N, 21 te Tanger. Myfem, vertr. 22 v. Antw. n. Rouen. Mypuck, 22 Rouen verw. Nyenburgh, 21 v. Aberdeen te Middlesbro. Omlandia, 21 v. Casablanca te Marseille. Oosterburgh, 21 v. Norkoping te Stockholm. Phecda, 21 v. Port Lyautey te Marseille. Pavo, 19 te Vastervik. Ponto, 18 v. Ajaccio n. Rotterdam. Ponza, 19 te Gefle. Plato, 20 v. Hamburg n. Aarhus. Ton-S, 23 v. Avonmouth te Swansea verw. Wickenburgh, pass. 22 Ouessant n. Casablanca. Wiebold Bohmer, 22 v. Dakar te Antwerpen. Te koop of te ruilen voor fl. bestelwagen in prima staat, zeer mooi wagentje. Loopt 1 op 11. Ged. O. Gracht 70 rd. Tel. 20903 Te huur gevraagd per 1 Aug. of 1 Sept. a.s. of étage of kamers, bevatten de o.a. twee 2-pers. en één 1-pers. slaapk. Haarlem of naaste omgeving. Br. m. voll. inl. z. sp. m. onder no. 6098 A opmerkelijk mooi van toon zeer gevoelig en selectief bestrijkt de hele mid dengolf smaakvol model Desgewenst zonder vooruitbetaling Kruisstraat 33 Haarlem Tel. 15507 TAPIJTEN Zaterdag jaarlijkse ver koop Jaarbeurs-monsters beneden grossiersprijzen aan particulieren. Prach tige Wiltons f 79.50, gr. maten f 109. Extra grote maten 275 x 375 slechts f 198. Collectie Smyrna tapijten f 98, f 125. Ook voorradig 300 x 400. TA- PIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. ZOEK NIET LANGER naar een gebr. rijwiel. Wij hebben ze vanaf f 37.50. A. KOELEMEIJER Breestr. 3 Nu ook voor het allerslecht ste haar een goede houd bare permanent in SCHOUWTJESPLEIN 4 1. Darmol he« dd He' heef D« en he' werkt *»ch hoeveelheid ARWOLhelp* '"'tnTud ^e-pping '°n9 u bfl apotheker» en Verkrhgb».' ,.1.75 dropen. H ENKALON, volgeminderd, sterk, le keus, 70 den. 6.50 ENKALON, zeer fijn en sterk4.50 - 3.25 ENKALON, zwaar, sterk, 50 denier4.50 PERLON „LADIES PRIDE", zeer sterk3.95 ONZE GERENOMMEERDE KOUS, fijn en toch sterk, links ook met Nylon 2-25 - 2.75 STERKE WERKKOUS, met Nylon versterkt 2.15 HET OUDE KOUSEN-ADRES VAN 1875 bij echtpaar zonder kinderen, voor heer of gepen- sionneerde eventueel voor bejaarde dame. uit goed milieu, mooi gemeubileerde kamers met riant uit zicht, met medegebruik van badkamer, gelegen aan de Orionweg, ev. huiselijk verkeer. Bij particulieren. Brieven onder no. 6082 aan het bureau van dit blad. 1-persoons 2-persoons le kwaliteit Graslinnen van 6.90 NU van 7.90 NU Grote 2-persoons 180 x 240 van 9.90 NU CUPPER SLOPEN f 29 62 x 72 van 1.95 NU TAFELKLEEDJE doorgeweven, kleurecht 4 29 90x90van 1.98 NU JL w A ANEGANG 22 J A E\ U TEL. 19743 - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6