Weerbericht Engeland doet niet mee aan uitbreiding Deense vorstelijke gasten in de hoofdstad aangekomen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie; P. W. Peerebomn en A. D. Huijsman Door duizenden toegejuicht reden zij over het versierde Damrak naar het Koninklijk paleis Koeriers P Twee Kabinetsvergaderingen op Zondag, na onverwachte terugkeer van Eden Het woord is aan Amsterdam vlagt en juicht 68e JAARGANG No 243 MAANDAG 26 APRIL 1954 298e JAARGANG No 91 Aankomst te A mster dam Twee volksliederen Intocht in de hoofdstad Weerrapport Chochlov spionneerde ook in Nederland Lijken van vermiste Alpinisten gevonden De oorlog in Indochina Minutenlange toejuichingen Kranslegging bij nationaal monument Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. T "F 11 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- Tjfr I P gs -drtjf Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor S H 1 i^sli Jf llE 1 jFlT 1Ü Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. JL *v. J* Jj, Jj. jj, JL«^' \t4. 3\jr JL ^IuiTt! franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Toen op 22 Mei van het vorige jaar Koningin Juliana en Prins Bernhard op het vliegveld Kastrup bij Kopenhagen afscheid namen van het Deense koningspaar, zeide onze Vorstin tot haar koninklijke gastvrouwe en gastheer: „Hopelijk zult ge ons de eer willen aandoen, spoedig naar Nederland te komen, opdat ge kunt kennis maken met ons mooie land en zijn be volking, die voor Denemarken en zijn koningshuis zulk een grote genegenheid koestert." Binnen een jaar hebben Koning Frederik en Koningin Ingrid aan deze vriendelijke invitatie gevolg gegeven. De band tussen de twee kleine landen, voor wie het konings schap meer dan een symbool is, wordt door de komst van de Deense souvereinen versterkt. Groter dan vóór de oorlog, die zowel voor Nederland als voor Denemarken, naast zo veel ander leed, dat van een vijandelijke bezetting bracht, bestaat er een innig contact op velerlei gebied tussen de volken van deze kleine landen. Tut een verdere versteviging dezer rela ties kan en zal dit protocolaire bezoek zonder twijfel bij dragen. Niet de pracht en de praal, welke kenmerkend zijn voor statiebezoeken, zijn van betekenis, wèl de wederzijdse sympathie van hen, die geroepen zijn land en volk te leiden. Dat die sympathie er is, heeft het bezoek van ons Koninklijk Paar het vorig jaar aan Kopenhagen duidelijk aan de dag doen treden. Ook het Deense volk zelf, dat al ten tijde van de rampdagen op ontroerende wijze aan zijn genegenheid voor het zwaar beproefde Nederland uiting had gegeven, deed hiervan in die dagen op ondubbelzinnige wijze blijken. Thans heeft het Nederlandse volk gelegenheid van zijn ge negenheid en bewondering voor het Deense Koninklijk Paar blijk te geven. En dat het dit zal doen, lijdt geen twijfel. Op de eerste dag was het een feestelijk versierd Amsterdam', dat de Deense Koning en Koningin een hartelijk welkom heeft toegeroepen. Omstreeks half acht vanmor gen passeerde de Deense koninklijke trein de Nederlandse grens. Op het station Ol- denzaal was namens Koningin Juliana ter begroeting aanwezig vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, chef van het Militaire Huis van de Koningin, die met jhr. D. G. de Graeff, Kamerheer in buitengewone dienst en ceremoniemeester, en de kapitein der artillerie J. Ie Heux deel uitmaken van de eredienst, welke aan Koning Fre derik is toegevoegd. Voorts waren aanwe zig de Nederlandse gezant bii het Deense Hof, de heer C. P. Luden, de Dame du Palais A. J. L. baronesse De Smeth, geb. baronesse Van Pallandt en de grootofficier in speciale dienst, mr. J. C. baron Baud, die tot het gevolg van Koningin Ingrid zullen behoren en de burgemeester van Oldenzaal, mr-. J. M. J. Cornelissen. Daar het Deense Koninklijke Paar nog sliep, werd de begroeting in ontvangst ge nomen door de adjudant van de Deense Koning, kapitein ter zee P. P. Holm. Hem werden bloemen voor de Koningin aange boden. Nadat de uit twee rijtuigen bestaande koninklijke trein van Koningin Juliana, waarin het Nederlandse gezelschap had plaatsgenomen, was aangekoppeld, werd de reis naar Amsterdam voortgezet. Om twee minuten over tien arriveerde de Deense koninklijke trein getrokken door twee zware locomotieven, waarvan de voorste twee Deense vlaggen op de bum pers droeg, langs het eerste perron van het Centraal Station te Amsterdam. Het Deense Koninklijke Paar werd op het perron hartelijk verwelkomd door Ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Tijdens deze begroeting speelde de Ma rinierskapel, die samen met het Corps Ma riniers met vaandel op het perron de ere wacht vormde, het Deense volkslied. Terwijl Prins Bernhard zich enkele ogen blikken onderhield met Koningin Ingrid, inspecteerden Koning Frederik en Koningin Juliana de erewacht. Na deze inspectie voegden zich de ove rige Deense gasten, die met de trein waren meegekomen bij het gezelschap op het per ron. Toen volgde ook het voorstellen aan het Deense Koninklijk paar door Koningin Juliana en Prins Bernhard van enkele voor aanstaande Nederlanders: de burgemeester van Amsterdam, de militaire gouverneur van de hoofdstad, en de commandant zee macht Nederland. De begroeting op het perron duurde on geveer vijf- minuten. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de koninklijke wacht- Het Deense volk heeft twee volks liederen. Het ene lied is „Koiig Chris tian stod ved oefen mast(Koning Christiaan stond hij de hoge mast). Dit wordt gezongen of gespeeld telkens wanneer de Koning, al of niet vergezeld door de Koningin officieel verschijnt. Bij alle andere gelegenheden wordt hei lied „Det er en ijndigt land" (Er is een lieflijk land) gezongen of gespeeld. kamer, waar zich bevonden de minister raad, alle staatssecretarissen.' jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van staat en vice-president van de Raad van State, generaal B. R. P. P. Hasselman, voorzitter chefs van staven en chef van de Generale Staf, vice-admiraal A. de Booy, chef van de Marinestaf, luitenant-generaal A. Ba- retta, chef van de luchtmachtstaf, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, mej. mr. M. A. Tellegen, directeur van het kabinet der Koningin, mr. A. A. L. F. van Dullemen, procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam, voorts onder an deren de zes wethouders en de gemeente secretaris van de hoofdstad, de president directeur van de Nederlandse Spoorwegen. Zij allen werden aan de koninklijke bezoe kers voorgesteld. Onmiddellijk na de officiële begroeting in de koninklijke wachtkamer m het Cen traal Station begaven de vorstelijke perso nen zich naar buiten, om plaats te nemen in de gereedstaande open calèches. Terwijl van het Marine-établissement 21 saluut schoten werden gelost draaiden de calèches het Stationsplein op en de duizenden, die voor het Centraal Station stonden, juichten enthousiast. De stoet, welke onder commando stond van de eerste stalmeester majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck, bestond uit twee koninklijke rijtuigen, elk bespannen met zes van de zadel bereden paarden, en vier volgrijtuigen, die elk met twee paarden waren bespannen. In het eerste rijtuig namen plaats de ceremoniemeester jhr. D. G. de Graeff en de Kamerheer in buitengewone dienst van de Koningin, jhr. mr. E. W. Röell. Hierna volgde een commando van de rijkspolitie, waarvan de manschappen voor deze gelegenheid in nieuwe gala-unifor men waren gestoken. Vormden deze bere den politiemannen met hun wit-bepluimde kolbakken en hun van tressen voorziene tunieken voor de honderden kijkers al een bijzondere attractie, de grootste belang stelling ging uit naar de koninklijke koet sen, in de eerste waarvan de Deense Ko ning en onze Koningin plaats namen. Ko ningin Ingrid en Prins Bernhard namen in het tweede statie rijtuig plaats. Vriendelijk lachend dankten de hoge gasten voor de enthousiaste manier waar op zij niet alleen door de Amsterdammers, maar ook door vele andere landgenoten en tal van vreemdelingen in Nederlands hoofdstad welkom werden geheten. Van het station reed de stoet over het Damrak naar het koninklijk paleis op de Dam. De afzetting langs de intochtsroute welke was versierd met. hoge witte masten, waarvan tussen witte dwarslatten prisma- vormig rood-wit-blauwe linten waren ge spannen, werd gevormd door het 431ste en 432ste bataljon infanterie onder comman do van luitenant-kolonel B. F. M. Wijten- burg. Van tal van gevels der huizen langs de weg, die de koninklijke gasten naar het paleis volgden, wapperden vlaggen in de Deense en de Nederlandse nationale kleu ren. Voor het paleis stond een erewacht van het garderegiment grenadiers met vaandel, waarbij was ingedeeld de Koninklijke Mi litaire Kapei, het geheel onder leiding van kapitein B. C. J. de Vries. De commandant van de erewacht meldde zich terstond" nadat de stoet tot stilstand LONDEN (Reuter) Maandagochtend is van gewoonlijk betrouwbare Londense zijde vernomen dat Eden-zijn Amerikaanse ambtgenoot Foster Dulles heeft meege deeld dat Groot-Brittannië thans Frankrijk in Indochina géén aanzienlijke hulp kan verlenen. Het is niet bekend of deze Britse beslissing op grond van militaire of van politieke overwegingen is genomen. Zij is het resultaat van twee Britse kabinetsver gaderingen op Zondag, waarbij ook Eden tegenwoordig was, die ijlings uit Parijs was terruggekomen. In Parijs hadden de ministers van Bui tenlandse Zaken van Frankrijk, Groot- Brittannië en de Verenigde Staten Zaterdag hun laatste voorbespreking over de Geneef- se conferentie gehouden. De Grote Drie kwamen tot overeenstemming over hun houding ten aanzien van zekere procedure- kwesties. Zij besloten verdere beslissingen te nemen tijdens de onderhandelingen met de Russen. De ministers zijn het er over eens, dat een definitieve beslissing over het voorzitterschap niet bereikt kan worden zonder overeenstemming met de Russen. Een woordvoerder van het Franse depar tement van Buitenlandse Zaken zeide Za terdagavond, dat de Grote Drie vastbe sloten zijn standvastig te zijn wat betreft de uitleg van het communiqué van de Ber- lijnse conferentie. Dit houdt in, dat er vol gens de Westelijken vier uitnodigende lan den en geen vijf zijn. Na de conferentie vloog minister Dulles naar Genève en ging minister Eden, in strijd met zijn aanvankelijk plan om door te vliegen naar Genève, terug naar Londen voor een bespreking met eerste-minister Churchill. De wijziging in zijn reisplan was het gevolg van een door de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken Bidault op de Brits-Frans-Amerikaanse voorbesprekingen gedaan verzoek aan de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor hulp aan de Franse uniestrijdkrachten in Indochina. Sir Winston Churchill heeft het Britse kabinet Zondag tweemaal bijeengeroepen in een geheime zitting. De vergaderingen werden bijgewoond door de minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, en door de stafchefs van leger, vloot en lucht strijdkrachten van Groot-Brittannië. Dreigende taal „Indien er geen ander middel bestaat om te verhinderen dat Indochina in communis tische handen valt, zal het Amerikaanse Congres president Eisenhower machtigen Amerikaanse troepen naar dit strijdtoneel te zenden," aldus is de mening van het republikeinse lid van het Huis van Afge vaardigden Alvin Bentley. Hij geeft hier aan uiting in een tot zijn kiezers gericht rondschrijven. Bentley wijst er vervolgens op dat de Amerikaanse regering meent dat het niet nodig zal zijn tot een dergelijke stap over te gaan, doch hij verklaart ook dat de president heeft gezegd dat de Verenigde Staten zich eenvoudig geen nieuw verlies in Zuid-Oost-Azië kunnen veroorloven. „Dit betekent dat, indien de Fransen de strijd zouden staken en dit gebied voor de communisten open zou komen te liggen, het de taak der Verenigde Staten zou zijn een verder opdringen der communisten in Zuid-Oost-Azië te beletten, door de Franse taak in Indochina over te nemen. Zou het zo ver komen, dan betekent dit dat wij slechts ingrijpen om het communisme te overwinnen en dit zal tevens inhouden dat wij alle te onzer beschikking staande wapens op alle oorlogstonelen commu nistisch China inbegrepen zullen aan wenden, indien wij dat noodzakelijk zouden achten om een zege te bespoedigen," aldus het republikeinse lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Bentley. Toch een voorzitter Nader wordt uit Genève gemeld: Eden en Molotov zijn overeengekomen, dat Louis de Scheyven, tijdelijk hoofd van de Belgi sche delegatie, voorzitter zal zijn van de openingszitting van de Geneefse conferen tie. Louis de Scheyven, secretaris-generaal van het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken, wordt anderhalf uur voor het begin van de vergadering te Genève verwacht. De Scheyven is hoofd van de Belgische delegatie in afwachting van de komst van de minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak. Het Russische departement van Buiten landse Zaken heeft Zaterdag drie gelijk luidende nota's op de drie Westelijke am bassades te Moskou doen overhandigen. Van de zijde van deze ambassades werd vernomen, dat de tekst van deze nota's een antwoord is op een Amerikaans-Brjts- Franse nota, die Vrijdag naar het Sovjet departement van Buitenlandse Zaken was gezonden. Het Russische standpunt ten aanzien van China wordt in deze antwoord nota nog eens ongewijzigd herhaald. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand wind richting •è-g - re r u 60 E-e- Z Helsinki onbewolkt NW 2 1 Stockholm half bew. NNO 2 -0 0 Oslo zwaar bew NW 2 1 0,5 Kopenhagen onbewolkt NO 2 3 0 Londen zwaar bew NO 6 6 0 Amsterdam onbewolkt ONO 7 6 0 Brussel licht bew. NNO 2 3 0 Parijs licht bew. Innsbruck regen windstil 6 0,1 Rome zwaar be\v zzo 4 11 0 Op het halcon van het paleis nemen Koning Frederik (geheel rechts) en Koningin Ingrid (geheel linksde toejuichingen in ontvangst. Koningin Juliana en Prins Bernhard zien toe. Neerslag laatste 24 uur coonooooooooMooooooooooooooDooooooox>3ocoo!X«)oooaxiooo AANHOUDEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan-, dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Overwegend matige wind tussen Noord en Noord-Oost. Vannacht hier en daar lichte nacht vorst. Morgen ongeveer dezelfde mid- dagtemperatuur. 27 April Zon op 5.20 uur. onder 19.56 uur. Maan op 2.49 uur. onder 12.59 uur. Maanstanden 26 April 5.57 uur- Laatste kwartier Hoog en laag water in I.lmuiden Maandag 26 April Hoog water: 9.05 en 21 44 uur. Laag water: 4.14 en 16.51 uur. Dinsdag 27 April Hoog water: 10.15 en 23.02 uur. Laag water: 5.20 en 18.14 uur. DAT NIET ALLEEN jonge mensen ge vaarlijke en avontuurlijke beroepen uit oefenen zoals dat van straaljagerpiloot maar dat die ook in die slotperiode des levens worden vervuld, door lieden die reeds gepensionneerd waren-, blijkt op nog al verrassende wijze uit mededelingen van Pendennis in het Engelse weekblad The Observer. Hij onthult: In een Londense club werd ik onlangs voorgesteld aan een goedgehumeurde grijsaard die een monocle droeg, met een licht Iers accent sprak en kolonel O'Brien-Twohiig bleek te heten. In de personeelslast van het ministerie van Buitenlandse Zaken ontdekte ik dat hij het hoofd de superintendent noemt men hem is van het korps Queen's Messen gers (Boodschappers der Koningin) wier taak het is de wereld te bereizen om de vertrouwelijke documenten van het depar tement te vervoeren. Er zijn achtendertig Britse koeriers en de meesten van hen zijn gepensionneerde legerofficieren omtrent d'e rang van luitenant-kolonel, veelal gedeco reerd met de D.S.O. (de Distinguished Ser vice Order). In d'e laatste twee jaar werd een van hen gevangen genomen door zee rovers maar slaagde erin te ontsnappen op reis van Hongkong naar Tientsin. Een ander werd bij een auto-ongeluk op een weg bij Damascus in een rivier geslingerd en slaagde erin zijn diplomatieke stukken en zichzelf zwemmende te redden. Een der de ontkwam uit een gevallen vliegtuig in de Andes, enkele seconden voor het in brand vloog. Zeven van deze koeriers zijn sinds de oorlog bij vliegtuigrampen omge komen. Ge ziet het: een beroep dat wel enig risico oplevert en waarbij, blijkens de op gave van bet totale aantal leden, het sterftecijfer dain ook hoog is. Aan deze ge gevens wordt toegevoegd dat de Engelse Koninklijke Boodschappers ongewapend' zijn op hun reizen. Als zij het IJzeren Gordijn moeten passeren worden zij door een bewaker vergezeld, gewoonlijk een ge- pensionneerdie inspecteur van politie of een vroegere detective van Scotland Yard. Tus sen hun reizen in hebben zij de beschik king over slaapkamers in het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hun paspoorten zijn voorzien van speciale visa, op lange termijn verleend. Maar niet alle landen verstrekken die, want bij bezoeken aan de andere zijde van het IJzeren Gordijn moe ten zij voor elke reis een visum verwerven. Gepensionneerden dde iin rusthuizen ver toeven, niet veel omhanden hebben en zich vaak vervelen, maar ook gepensionneerden die hun tijd zeer wel weten te besteden met studie of verenigings-werk of huin liefheb berijen, of met een combinatie van zulke bezigheden allies evenwel in on-avon- tuurlij'ke stijl zullen zich ongetwijfeld over de tweede loopbaan van deze Britse lotgenoten verwonderen. Want een tweede loopbaan is het toch eigenlijk wel, en wat voor een. Ongetwijfeld is er menigeen on der hen, niet alleen in Engeland maar ook hier, die de achtendertig Engelse grijsaards benijdt en die graag bereid zou zijn zich beschikbaar te stellen voor hun late leven- va/n-avontuur, dus met volledig inbegrip van noodlandende vliegtuigen die in brand dreigen te vliegen, zwempartijen in rivie ren, gevangenneming door zee- en struik rovers en anderszins. Als men peinzend uitkijkt in zijn stille straat, waarin de bak ker juist op zijn vaste tijd gepasseerd is, de hond van de buren zijn dagelijkse jacht op de kat-van-de-hoek opnieuw vergeefs heeft gevoerd en de laatste auto al tien mi nuten geleden is gepasseerd, moeten Da mascus, de Andes en Tientsin wel hun aan trekkingskracht doen gelden. Zelfs de ge dachte, het IJzeren Gordijn te passeren onder bewaking van een (eveneens gepen sionneerde) detective moet bekoorlijk zijn. De mensen blijven maar ouder worden, ve len gaan gedwongen met'pensioen als zij nog volkomen in staat zijn hun taak goed te vervullen. Lang niet allen weten de oude taak op bevredigende wijze door een nieu we te vervangen. En bij velen is de oude wens der jeugd, iets bijzonders te beleven en iets riskants to ondernemen, volstrekt niet gestorven. Daar zitten zij irn het wel geordende Engeland of het welgeordende Nederland en vernemen hoe het achtender tig gelukkigen anders vergaat! Jammer dat er maar zo weinig diplomatieke koeriers in de wereld nodig zijn. Zij d'ie zich tegen woordig verdienstelijk maken door zich te beraden op meer bevredigende bezigheid voor gepensionneerden zouden wellicht de vraag eens in onderzoek kunnen nemen: zijn er misschien nog andere avontuurlijke na-beroepen te vervullen voor diegenen d'ie daartoe bereid en geschikt zijn? Want men kan er wel zeker van zijn dat de actieve Engelse grijsaards, oud-officier of niet. geenszins uitzonderings-groep vormen met hun voorkeur. R. P. Kapitein Nikolai Chochlov de agent van de Russische geheime dienst die asyl vroeg in West-Duitsland, heeft de Amerikaanse inlichtingendienst thans verteld, dat hij op verschillende tijdstippen in 1951 en 1953 door Nederland, België, Frankrijk, Dene- mar-ken, West-Duitsland en Oostenrijk ge reisd heeft om de in het Westen getroffen veiligheidsmaatregelen op proef te stellen.- Hij was toendertijd in het bezit van valse papieren en had zonder moeite kunnen rondreizen. Chochlov wees er voorts op, dat er zich op het ogenblik nog een zeer groot aantal Sovjet-agenten in West-Europa moet be vinden. Na negen dagen zoeken hebben reddings ploegen Zaterdag in het Dachsteingebergte in Oostenrijk de lijken van zes der tien Duitse schooljongens tussen vijftien en zeventien jaar gevonden, die op vijftien April op een tocht in de bergen in een zware sneeuwstorm verdwenen. De lijken der drie leraren, onder wie een vrouw, werden eerder op de dag gevonden. Uit Milaan wordt gemeld, dat Zaterdag de lijken van drie bergbeklimmers zijn ge vonden, die verscheidene dagen geleden in het Grignolamassief ten Noorden van Lecco verdwaalden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Chamfort: De meest verloren dag van alle is de dag waarop men niet ge lachen heeft. weerbaarheidsverenigingen uit Amster dam, Leiden en Utrecht, die reikte van de ingang van het paleis tot voor het monu ment. Het gevolg bestond ditmaal uit gra vin Danneskiold, baronesse De Smeth, de Deense minister Hansen, vice-admiraai Rost van Tonningep, kolonel Von Freies- leben, kapitein Holm, kapitein Adolph en kapitein Le Heux. Bij het monument waren aanwezig mi nister-president dr. W. Drees, de Deense gezant Fin Lund, de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burge meester d'Ailly, schout-bij-nacht Burghard en de militaire gouverneur van Amster dam, generaal Dijkstra. Dr. Drees begroette het Deense Konink lijk Paar, dat vervolgens bloemen legde aan de voet van het monument, waarna een minuut stilte werd betracht. Het Konink lijk Paar keerde naar het paleis terug na een uitvoering van J. S. Bachs „Quatre Chants religieux" door de Amsterdamse Politiekapel te hebben aangehoord en van de minister-president afscheid te hebben genomen. was gekomen en de Koning van Denemar ken, begeleid door Koningin Juliana en ge volgd door kolonel Von Freiesleben en vice-admiraal Rost van Tonningen volgden hem ter inspectie van de door de prachtige uniformen zo indrukwekkende erewacht. Na de inspectie betraden de vorstelijke personen het paleis. Uit de paleiskoepel werden de koninklijke standaarden gehe sen. Slechts enkele minuten daarna versche nen de beide vorstelijke paren op het pa- leisbalcon. Lachend en wuivend beant woordden e ndanbten zij voor de toejuichin gen, die vele minuten lang aanhielden. Een hartelijke begroeting van het volk, dat zij met hun bezoek vereren. Toen enige tijd later de Deense Koning en Koningin het paleis verlieten om aan de voet van het nationale monument een krans te leggen, schreden zij met hun ge volg door een erehaag van de studenten- Bij de foto links: De begroeting in de hoofdstad: Van links naar rechts Koningin Ingrid, koningin Juliana, Prins Bernhard en Koning Frede rik. Op de voorgrond de burgemeester van Amsterdam mr. A. d'Ailly.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1